Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Duree


Duree
veterán

Biztosan jó és szép darab, de akinek ekkora méret kell az vesz egy lézer projektort egy jó vászonnal, és még bőven marad pénze, ráadásul ez a monstrum legalább 100 kiló, de lehet jóval több.

duree54

(#2) ROBOTER


ROBOTER
addikt

"Tehát a tökéletes feketét és a végtelen kontrasztot el lehet felejteni."

Azért majd nézzél meg egy sokkal egyszerűbb és olcsóbb TCL-t, pl. C805 sorozatút sötétben. A fekete az fekete. Nem halványszürke, hanem konkrétan nem látod a TV széleit nulla környezeti fény mellett. Abban 500..1000 közötti zóna van.

De azt olvastam a wikipédián, amióta feltalálták, a TV-k elsődleges felhasználási területe a fekete alapon fehér mozgó korongok megtekintése.

A QM8 98''-os verziójában 5000 zóna van, a 115''-osról nem is találtam ilyen adatot. Gyanítom, tesztábra nélkül, valós tartalomnál soha nem mondanád meg, hogy dinamikus a háttérvilágítás, vagy natívan ennyit tud a panel.

Olyan jó lenne, ha egy cikkíró egy picit objektív lenne. Hajrá OLED, csak picit legyünk tájékozottabbak.

(#3) Partz válasza ROBOTER (#2) üzenetére


Partz
senior tag

TCL sem lcd-ben gondolkodik már hosszabb távon, cikk.

Az elmúlt évek alatt vezető képernyő fejlesztővé váltak csak, mert sokaknál megy a köpködés a kínaiakra.
Érdemes megnézni ezt a videót.

[ Szerkesztve ]

(#4) ROBOTER válasza Partz (#3) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én nem is ezzel kapcsolatban írtam. Nyilvánvaló, hogy a jövő az aktív pixeles technológiáké. Nekem még a tabletem is OLED-es.

Csak ez az "el lehet felejteni" olyan gáz.

(#5) doooo


doooo
veterán

Nem százasak, de az még kevésbé, aki ennyit fizet is ezért.

(#6) utomi válasza ROBOTER (#2) üzenetére


utomi
senior tag

Igen nekem is szemet szúrt ez a beszólás. Nekem Hisense MiniLED van , egy LG CX mellett. Na most nekem jelenleg sokkal jobban tetszik a Hisense képe. Persze nyilván egy S95B vagy egy aktuális LG G széria mindent ver, de ott azért annak van is ám ára. Szerintem igenis van helye a MiniLEDnek ,de nyilván most úgy tűnik mindenki az OLED felé mozdul.

(#7) deltaa97


deltaa97
tag

Magánvéleményét: technológiai korlátok ide vagy oda, ekkora méretben a 4K felbontás már kevés (feltéve ha nem a szomszéd kanapéjáról nézed).

Xiaomi 12X 8/128 GB Grey | Életem legrosszabb döntése, hogy gépészmérnöki pályára tévedtem...

(#8) mad823 válasza deltaa97 (#7) üzenetére


mad823
őstag

Kb. két méternél közelebbről kéne nézned ahhoz, hogy a 4K "problémát" okozzon.

(#9) ROBOTER válasza deltaa97 (#7) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mivel nincs mögötte semmilyen műszaki/biológiai tartalom, nem is csoda, hogy csak magánvélemény.

(#10) tibaimp válasza deltaa97 (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

+1! Pont ez jutott eszembe, itt már lenne értelme a 8k-nak!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) BusinessGuy válasza ROBOTER (#2) üzenetére


BusinessGuy
őstag

A fekete sosem lesz fekete ezekben a qledes és hasonló LCD szarokban, lehet 9800087060650 zóna, abban a pillanatban hogy értelmezhető válaszidőt akarsz és játszani hogy ezut tudja adni a tv szarrá butul az elektronika és viszlát "fekete fekete".... Az összesben még a hasonló méretü OLED árához képest közel 1.5-2x többe kerülő mesés Samu és hasonló full kategóriás Qledekben is. De még a filmeknél is érezhető hogy van ott bizony trükk - és akkor a fuller kategóriát nézzük ami gyakorlatilag drágább az olednél és jobb képet hát messze nem ad még az alsókategóriás oledekhez képest sem. Cserébe ez a kategória többe kerül mint egy OLED ami önmagában is nevetséges....

[ Szerkesztve ]

(#12) mad823 válasza BusinessGuy (#11) üzenetére


mad823
őstag

Mekkora szerencse hogy messze nem mindenki játszik és rengeteg más paraméter határozza meg a képminőséget a kontraszton kívül.

(#13) ROBOTER válasza BusinessGuy (#11) üzenetére


ROBOTER
addikt

"De még a filmeknél is érezhető hogy van ott bizony trükk "

Igen, a TV garipapírja az íróasztal fiókjában elég erősen hat az érzékelésre.

"hasonló LCD szarokban"

Ez a cikk színvonalához pontosan illik.

(#14) PTM válasza BusinessGuy (#11) üzenetére


PTM
tag

A TCL-ekben épp nem kapcsol butább módba a vezérlés alacsony lagnál sem, és jó áron vannak. Nem tudom, hogyan csinálják, de ezek a tévék rácáfolnak azokra az általános dolgokra, amiket itt leírtál.

Nem kizárt, hogy nálunk a 77G3 után egy 85-ös TCL lesz a következő. (Hátha a változatosság kedvéért még az eARC is működik benne.)

[ Szerkesztve ]

(#15) mhydas99


mhydas99
tag

Oke es akkor most abba gondoljunk bele hogy 9 even belul osszesz*rja magat a tv es mehet a kukaba. Azaz evente 1 millioba kerul ez a cucc. Azert az arabol kijon egy auto amit 9 evesen meg mindig wladhatsz majd kb.felaron...

(#16) powerup2


powerup2
addikt

A tv-nek 20 ezer euró az ára ami igen sok de lesz még olcsóbb is. Ha kell a nagy kép teljesen jó ez a tv. Projektorok nem tudnak olyan képet mint ez. Reális ára a tv-nek valahol 7-8 ezer euró környékén lenne. De majd jönnek nagyobb méretek is. Van helye a piacon az ilyen tv-nek.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO, Panasonic DP-UB9000 Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.