Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) bakobuci


bakobuci
csendes tag

ezzel a válaszoddal sokkal előrébb jutottam. kösz

A tanulásba fektetett energia meghozza a gyümölcsét... és mint tudjuk: a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#52) guriga1234 válasza tothbe (#50) üzenetére


guriga1234
addikt

Oké, de a cuccaid között ez nem szerepel...

(#53) adriankoooo válasza vegyszer (#44) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ez uj koraban is rajta volt :F Gondolom ujonnan foliaba jott amit le kellet rola huzni, akkor lehetett volna a sertetlenseget ellenorizni, szerintem nem valoszinu, hogy kicserelnek.

Ha csak kozelrol latszik ne torodj vele, bar bosszanto lehet mar a gondolata is, hogy ott van -azert lehet elfelejted egy ido utan, ha nem vakuzol ra, vagy nem teszed ki kozvetlen fenynek :U

(#54) adriankoooo válasza BBéci (#43) üzenetére


adriankoooo
senior tag

En az uj PopCorn A200-at neztem ami tudja a DTS-t, de ahogy nezem hangos a ventillatorja (meg nem hiszem, hogy van ra megoldas), vagy ha olcso megoldast keresel mar az uj WDTV is tudja a rev2-es verziotol a DTS dekodolast -ha jol olvastam-, esetleg egy HTPC ION alapokon..

Amugy mar egy kozepkategorias erosito is tudja a DTS hangokat (pl Onkyonak vannak jo aru erositoi), bar magyar film nem sok jon ki magyar DTS hanggal ahogy neztem.

Inkabb egy fasza NAS-ba kene befektetnem, mert a kapacitas fontosabb mint a DTS nalam jelenleg, de baromi dragak ezek az eszkozok meg.

:K

(#55) guriga1234 válasza BBéci (#49) üzenetére


guriga1234
addikt

Hogy kinek mi látszik velem kapcsolatban és mi nem, az nem biztos, hogy egyezik a véleményeddel.
Nekem az látszik veled kapcsolatban, hogy vagdalkozol méregdrága cuccokkal, és ezzel próbálsz itt valami hatalmas tudás birtokosának látszani. De mint már többször is kiderült, lövésed sincs egy csomó dologhoz, messziről jött ember meg azt mond, amit akar. Tudod, a papír mindent elbír. Az internetes fórumokon meg nem ritkák a nagyotmondó emberek.
Tudod, aki arra gyúr, hogy lehetőleg a legolcsóbb tévét vegye meg a saját igényszintjén, az a büdös életben nem fog olyan cuccokba beruházni, amikkel itt sokszor előjössz. Hidd el, hogy inkább a magazinokba valók ezek a véleményeid, mert szerintem itt többeket idegesít a nagyzolós és fennhéjazós eszközök emlegetése.
Nekem csupán annyi fogalmam van a HD hangokról és a házimoziról, hogy megvannak a megfelelő eszközeim hozzá, de még csak véletlenül sem verem a mellemet ezekkel. És ugyebár itt tévéről van szó, nem komplett házimozi rendszerről, csak te szereted ezt mindig elfelejteni.

PS: a méregdrága relatív fogalom. Van, akinek már +20-30 ezer is rettenetes többletet jelent (nem magamra gondoltam, de ez vehető ki egy csomó hozzászólásból).

[ Szerkesztve ]

(#56) ORCA58 válasza sittes79 (#41) üzenetére


ORCA58
addikt

Engem nem zavar az sem, ha más a gyengébb minőségért kiadja a minőségi árat. A lényeg, hogy elégedett legyen. Ha az szerintetek beteges, hogy nem hagyom magam átvágni, hát legyetek boldogok ezzel a tudattal. A végén mint mindig most is jól fogok járni! :DD

(#57) csimpy


csimpy
csendes tag

Sziasztok! Megszeretnem kerdezni hogy mi a velemenyetek a LE40B750-rol, mert most szeretnek venni 1et. Gondolkodtam meg a LE40B650-en is,
(1 ev garisok, szerintetek ez para.) meg kiallitott darab de, ha eddig ment akkor mar csak nem romlik el nem?
Van valakinek B750-e van e vele vami para, vagy nyugodtan vegyem meg, mert ez mar elegge jo az lcd-k kozott
koszi

(#58) bakobuci


bakobuci
csendes tag

Guriga akkor választ adsz a kérdésemre ?

A tanulásba fektetett energia meghozza a gyümölcsét... és mint tudjuk: a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#59) Lanchadan válasza ORCA58 (#56) üzenetére


Lanchadan
csendes tag

Tartok tőle, hogy az általad keresett tulajdonságokkal csak az SQ01 kezdő széria bír, amit nagy eséllyel csak használtként, vagy kiállított darabként kaphat meg az ember, vagy ha valahol nagyon beragadt a régi készletből 1 darab. Ami viszont érdekes, hogy gariztatás esetén, ha az panelcserét igényel, akkor valószínűleg nem SQ01-et fognak betenni helyette, hanem pl. SQ04-et :U
Én azért drukkolok!

(#60) Lanchadan válasza adriankoooo (#13) üzenetére


Lanchadan
csendes tag

Ha valaki már érzi magában az erőt/tudást egy SamyGo részletezéshez, én pl. szívesen végigolvasnám :DDD

(#61) csimpy


csimpy
csendes tag

B750-nel is szokott panel para lenni, vagy ne is vegyek B750-et, mert ugyan az mint a B650?

(#62) ///M válasza csimpy (#61) üzenetére


///M
tag

Majdnem ugyan az,csak más a desing,
+ a B750 = 200 Hz.Aminek nem sok jelentősége van.

(#63) Luissimo válasza csimpy (#57) üzenetére


Luissimo
veterán

Keresd meg a digitalko.hu-t, 40b650-es tévé, 2+1 év garival 200 000 körül van (enyém januárban még 203.900 volt, de azóta már lehet olcsóbb !!

(#64) reks válasza csimpy (#57) üzenetére


reks
csendes tag

Van valakinek B750-e van e vele vami para, vagy nyugodtan vegyem meg, mert ez mar elegge jo az lcd-k kozott

Hello csimpy!
Nekem az van, és bevált. Ráadásul addig érdemes megvenni (ha nem kell DTS), amíg van, mert már legtöbb helyen nem is árusítják a C750 miatt. Az meg nem ugyanennyi lesz....

(#65) csimpy válasza reks (#64) üzenetére


csimpy
csendes tag

Szia te mennyiert vetted, es hol, meg mikor, meg jelent valami tobbletet a 200Hz szerinted?

(#66) sittes79 válasza ORCA58 (#56) üzenetére


sittes79
addikt

nem hiszed el de megtaláltam a tévédet Pécsett EW-ben lóg a falon B653 40"
és SQ01 van az oldalán és nem kékül tutira

(#67) reks válasza csimpy (#65) üzenetére


reks
csendes tag

A 200Hz-nek csak akkor van jelentősége, mikor már tényleg nagyon gyors mozgás van, amúgy egyáltalán nem feltűnő a különbség. De én leteszteltem a 650-esen is a Prince Of Persia: The Sands of Time trailer-ét, és ott nagyon látszódott. A 100Hz ott szaggatott.
(Illetve halkan jegyzem meg, ha akarsz venni majd egyszer BD3D-t, akkor még jól jöhet a 200Hz...) [link]

(#68) reks válasza guriga1234 (#42) üzenetére


reks
csendes tag

Azt esetleg tudod, melyik fw-től (vagy -ben) van már benne a kék hátterű youtube widget?

(#69) zhagyma válasza vegyszer (#44) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

Megnéztem az B530 alsó "díszműanyagot" és nem találtam a Tiédhez hasonló sérüléseket. Igaz odafigyeltem a falra akasztás során, hogy meg ne sérüljön.

Nálam is felmerült a TV kikapcsolása HDMI kapcsolaton keresztül. Ehhez a HDMI CEC vezetéken kéne küldeni egy "jelet" a TV-nek a Samsung Anynet megoldásának megfelelően. Ennek a HTPC-be implementálása viszont odébb lesz ...

[ Szerkesztve ]

(#70) Luissimo válasza sittes79 (#66) üzenetére


Luissimo
veterán

hogyéradják ?? :Y

(#71) guriga1234 válasza reks (#68) üzenetére


guriga1234
addikt

Mindegyikben benne van.

(#72) adriankoooo válasza reks (#68) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Benne van mindegyik firmwareben mint ahogyan Guriga1234 mondja, csak egyik orszagnal ez van aktivalva a masiknal a masik fajta. ;)

(#73) reks válasza adriankoooo (#72) üzenetére


reks
csendes tag

..egyik orszagnal ez van aktivalva a masiknal a masik fajta.

Ez jól hangzik. A kék hátterű a magyarországi beállításoknál van?

(#74) guriga1234 válasza reks (#73) üzenetére


guriga1234
addikt

Igen.

(#75) ORCA58 válasza sittes79 (#66) üzenetére


ORCA58
addikt

Talán ez után érthető miért ragaszkodom a fekete feketéhez.
Mikor anno azt megláttam, akkor éreztem úgy, hogy eljött az ideje az LCD TV vásárlásnak. Mivel nem akartam 300 ezred kiadni érte vártam majd egy évet. Az ára ekkor sem lett sokkal olcsóbb ezekben a nagy üzletekbe.
Rendelésre nem olyant kaptam. Később pedig csak több hónapos kiállítási darabot adtak volna a multik, de teljes áron. Most pihentetem a dolgot, nem sürgős,még van működő 72cm-es TV-m

(#76) Drag77


Drag77
senior tag

Sziasztok!

Samu B650 Digi kábel kombóval rendelkezőktől kérdem, hogy a mai hállózatkarbantartás óta a Discovery csataornák és National jön rendesen? Olyan mintha, valamiért a 786 mhz környéki csatornákkal gondlene :-(.

üdv. Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#77) sittes79 válasza Luissimo (#70) üzenetére


sittes79
addikt

260k

Az viszont érdekes, hogy kicsit arrébb a B650-es már 240k
oldalán pedig AA04. kérdem a csávót a káva miatt drágább
vagy tud valamit...:)

de azt mondta hogy a káva miatt...gondolom nem sejti hogy vannak
fanatikusok akik vadásznak a samsung panelokra :)))

[ Szerkesztve ]

(#78) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

A kep szerint a C modelleken lesz PVR (video rogzito) funkcio:

(via forum.mpeg4-players.info)
:Y

(#79) H4CKmyM1ND válasza adriankoooo (#78) üzenetére


H4CKmyM1ND
tag

Remek. Akkor várom, hogy valaki ledumpolja és portolja át b650-re.

A legújabb firmware is faszán belefagy az egyik hd filmembe. Nem reagál semmire, aztán rebootol (kikapcsol a tv aztán vissza tv -re media playerból)

Na és akkor DTS kérdés. Ez egyszerű szoftveres upgrade kérdése (lenne) vagy kell valami decoder áramkör is hozzá? Végülis mindegy. Ha a sokadik firmware frissítésbe is belefagy a TV film lejátszásnál, akkor nem a DTS lesz a todo list elején, ráadásul nem tudom mit hekkelnek benne, meg milyen hibákat javítottak, de egy chainlog igazán beleférhetne a koreaiaknak. szák meg.

Jó ez a TV nagyon, de hogy mit spúroskodnak az infoval a samsungnál és ha már open source, minden értelmes szoftverfejlesztő kiírja mit javított és mik a soron következő fejlesztések, de nem? ez vicc. Amúgy a filmjeim 80%-át viszi a gépsárkány, a többi DTS stb. azt nem. Most tettem le végleg a DTS-ről. Megint fél évig nem lesz firmware frissítés az biztos.

:)

[ Szerkesztve ]

(#80) tothbe válasza guriga1234 (#52) üzenetére


tothbe
addikt

Ja, az nem is az én cuccom, abban csak segítséget kértek átállítani és mivel több ismerősnek is van, így próbáltam. De sajna az új fw volt a tv-n és abban le volt tiltva a divx movie funkció a service menüben.

By(e) Tothbe

(#81) tothbe válasza adriankoooo (#78) üzenetére


tothbe
addikt

na ennek nagyon tudnék örülni. Tényleg remélhetőleg portolják a b-re, mert kezdem úgy érezni, ahogy egyre több dolog derül ki a c szériáról, hogy a B csak beetetés volt.

By(e) Tothbe

(#82) bakobuci


bakobuci
csendes tag

hali

valaki megtudná mondani h a 2006.0-as fw alap magyar widgeteit, hogy tudom lecserélni a yahoo-s widgetekre.

előre is kösz a választ

A tanulásba fektetett energia meghozza a gyümölcsét... és mint tudjuk: a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#83) reks válasza adriankoooo (#78) üzenetére


reks
csendes tag

A kep szerint a C modelleken lesz PVR (video rogzito) funkcio:

Ez itt egy LED megvilágítású Samsung tv... És ha igazat mondtak egy tesztben, hivatalosan a PVR funkció a 9000-es sorozatban lesz elérhető (hogy service menüben melyiktől lesz bekapcsolható azt nem mondták :DDD )

(#84) reks válasza bakobuci (#82) üzenetére


reks
csendes tag

valaki megtudná mondani h a 2006.0-as fw alap magyar widgeteit, hogy tudom lecserélni a yahoo-s widgetekre.

[link]

(#85) nightshadow


nightshadow
veterán

Új Samsung árak:

LE-40C650 266,875 FT
LE-40C750 313,500 FT

Forrás: jokerpc.hu

[ Szerkesztve ]

(#86) Luissimo válasza nightshadow (#85) üzenetére


Luissimo
veterán

Akkor a hálószobai b650 mellé a focivébére meglehet venni a nappaliba a CRT helyére a c650-et a nyárra. :K :DD
Azér beosztják a pénzemet szépen , afenébeis :W :Y :))

(#87) ORCA58 válasza nightshadow (#85) üzenetére


ORCA58
addikt

Nem mérvadó ! A szlovák oldalon kevesebb 1000 Euro a 40C750 , de amíg nem kapható, mindegy mennyiért nincs!

[ Szerkesztve ]

(#88) ORCA58 válasza adriankoooo (#78) üzenetére


ORCA58
addikt

Az alábbi görög oldalon is a felvétel lehetőségét említik a C750-esnél.
Egyébként sok érdekes videó és kép is található itt a 2010-se modellekről (nem csak SAMU)

[link]

(#89) adriankoooo válasza nightshadow (#85) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ennyiert en meg a 46B650-et vennem meg es hidegen hagynam a PVR funkciot, meg ami lesz benne (Ha lesz..). :((( Mert szemely szerint nem nagyon fogok hozzatenni a 46C750-hez kb 70 ezret..akkor inkabb a B650 kicsit szerenyebb fuknciokkal. ;)

jokerpc:

Samsung Series 6 LCD TV 116cm Full HD MPEG4 (LE46C650)

342 125 Ft - 3 (év) garancia
Elérhetőség: Érdeklőd

Abbol a 70 ezerbol kijon meg egy darab olcso TV, ne vicceljenek mar.

[ Szerkesztve ]

(#90) sittes79 válasza adriankoooo (#89) üzenetére


sittes79
addikt

a gond az hogy az új tévékben már nincs akkor nagy feature ill. képminőség javulás
hogy ennyit megérne véleményem szerint

3d-t meg a moziba érdemes nézni nem egy 80 cm tévén

mindegy legalább lemennek a régebbi tv árak :)

(#91) adriankoooo válasza sittes79 (#90) üzenetére


adriankoooo
senior tag

De ez az, hogy ilyen aprobb modositasokkal mint PVR funkciok, netan DTS hang, esetleg egy kicsit fejlesztett panel siman meg lehet fogni a vasarlokat. Keptelen vagyok meg varni ket hetet, zabszem van a :N

(#92) einstein válasza sittes79 (#90) üzenetére


einstein
senior tag

Régebbi tévéket szerintem már csak "amíg a készlet tart" lehet kapni.
Az újak meg egyelőre szépen be fognak ülni ugyanabba az árkategóriába. Pár hónap el kell teljen mire olcsóbban adják majd őket.

(#93) adriankoooo válasza ORCA58 (#88) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ha talalsz/tok meg linkeket az uj modellekrol linkeljetek be mindenkepp!

(#94) sittes79 válasza adriankoooo (#91) üzenetére


sittes79
addikt

én input lag mániás vagyok ugyhogy arra leszek kiváncsi leginkább
hogy javult e a b650-hez képest, aki szerez egyet kérem számoljon be

(#95) einstein válasza adriankoooo (#93) üzenetére


einstein
senior tag

[link]
2010-es modellek, LED+Plazma is, egy kis leírással fűszerezve.

És van egy teszt is a C7000-esről:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#96) ORCA58 válasza einstein (#95) üzenetére


ORCA58
addikt

Úgy látszik, hogy a LED háttérvilágítás a sláger, a CCFL-es modelleket meg sem említik, pedig azok sem lesznek olcsó darabok (a mi viszonyaink között) a 650 feletti kategóriában.

(#97) csimpy


csimpy
csendes tag

Sziasztok!
Megis csak az LE40B750 mellett dontottem, mert eleg jo aron juthatok hozza,
185E+ ingyenes szallitas. Az argep.hu-n meg 256+3E szallitas.
Annyi hatranya van hogy csak 1 ev garancia van ra meg nincs meg a doboza, foliaban van. De az elado allitasa szerint ujj, nem volt meg hasznalva(karcmentes),holnap hozzak ki.
Azt szeretnem kerdezni hogy ismeri-e valaki a vateran a samsung78-nevu eladot, mert elegge sok tv-t arul, van-e valakinek valami informacioja rolla hogy megbizhato-e, mert a garanciat is o nala kell intezni ha valami tortenne, aztmondta hogy garancia papirt is ad meg mindent.
Masik fontos kerdesem az lenne hogy, ha vateran vasarolok az internetes vasarlasnak minosul ugye?- vagyis ha nem mukodne a tv, vagy valami lenne vele akkor azt en vissza kuldhetem 8napon belul a sajat koltsegemen az eladonak, es koteles megteriteni az arat?

Esetleg meg azt elmodhatnatok ,hogy mire kell figyelni mikor atveszem, meg mivel teszteljem, hogy kideruljon van-e valami baja, csak mert eddig nem volt LCD-tvm.
Gondolom pixel hiba... panelok milyenek vannak a B750ben ugyan az mint a B650-ben(SQ=jo)?...
Kernek minnel tobb infot, mert elegge kezdo vagyok,
Elorre is koszonom
Csimpy

(#98) Misi 007 válasza csimpy (#97) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Nézd meg és olvasd el az értékeléseit (ha van) abból elég sok minden kiderülhet!
Mivel gondolom magánszemély és outlet cuccokat árul (mint itt páran) így a 8 napos dolgot elfelejtheted.
Én a helyedben tuti nem vennék vateráról semmit mert olcsó húsnak híg lehet a leve...

(#99) csimpy válasza Misi 007 (#98) üzenetére


csimpy
csendes tag

De ha megis megvennem es elromlik akkor mit lehet csinalni?
Vissza kell kuldeni sajatpenzemen gondolom es varhatok mig megcsinaljak?
Cserekeszuleket is felejtsem el mi?
Lehet hogy nem lessz honapokig tv-m?

(#100) BBéci válasza csimpy (#99) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem túl nagy benne a kockázat, én nem ugranék bele semmi hasonlóba. Új, vagy fiatal Samsung tévét csakis a már sokszor emlegetett garancialevéllel vennék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.