Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) BBéci válasza pohár (#600) üzenetére


BBéci
titán

Talán 200 hertzes.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#602) ORCA58 válasza pohár (#600) üzenetére


ORCA58
addikt

Amit valahol olvastam a C750-ről: biztosnak látszik 3D-s, 200Hz-es és van PVR funkció benne. (USB eszközre lehet vele felvenni) és Skype™ on Samsung TV
Magyarul durván az várható ami a UE40C7000-esnél van leírva az korábban említett üzletnél.

A C650 DTS hang talán több hangsáv, de ez nem derül egyértelműen a kezelési utasításból.
Talán az internet tv is más, de majd kiderül ha tényleg látható lesz valahol.

(#603) yoleeka válasza yoleeka (#589) üzenetére


yoleeka
tag

No sikerült az action... tv leadva szervizre, azt mondta a szervizes ilyet még nem látott! No király mondom, szeretek egyedi lenni, de így b@szki? :DD Valami hdmi-s képfeldolgozó egység döglött meg azt mondták az okosak. Elvileg egy hét mire elkészül.

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#604) pohár válasza ORCA58 (#602) üzenetére


pohár
félisten

A 3D és a 200Hz annyira nem tud érdekelni hogy az valami hihetetlen :DDD
Szerintem akkor marad a C650 :K (bár még az is távoli jövő... :U )

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#605) Cyrin


Cyrin
addikt

Samsung UE40C7000 teszt.

(#606) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Azt lehet már tudni hogy az új modellek közül melyikben lesz PVR funkció?

(#607) mlala56


mlala56
csendes tag

Üdv:
Tud e valaki LE32B650 frimware 3000.1 Telnetet vagy SamyGo-t.Vagy vissza állítást a regebbi frimwere

(#608) poirot válasza DeniBoy (#594) üzenetére


poirot
senior tag

"Az új C szériához kidobtak egy teljesen más verziószámú Share Managert (B2.33 ez 4.03)"

Leszedtem uninstallerrel a régit, de a 4.03-as nem akar felmenni,

Az alábbi hiba üzennettel kilép a telepítés közben;

"A termék egy másik verziója már telepítve van. A jelenlegi verzió telepítése nem folytatható.
A létező verzió konfigurálásához használja a Vezérlőpult Program telepítés alkalmazását."

Win7 64 bit-es rendszerem van.

Valami öteletet tudnátok adni ?
Előre is köszönöm.

(#609) samub650 válasza poirot (#608) üzenetére


samub650
csendes tag

Én is feltettem, először le kell szedni a régi verziót (újra kell indítani) - ezek szerint ez neked nem teljesen sikerült
Utána lehet inditani az új telepítését. (Bár nekem 32 bites a win7, de ez szerintem mindegy)
Egyébként ugyanaz mint a régi, én semmi változást nem tapasztaltam azon kivűl, hogy generál a megosztott könyvtárakban minden videó mellé egy saját meta file-t,ami nem túl szerencsés - sok file-> sok szemét....

[ Szerkesztve ]

(#610) stimea


stimea
tag

Én is letöltöttem, ahonnan DeniBoy jelölte.
Nem ment fel.
Rendszer visszaállítás több lépcsőben, egészen 2010 jan. másodikára (ekkor még nem volt tv-m).
Nem akart felmenni, pedig már a regedit sem talált régit.
Aztán : vezérlőpult > programok telepítése és törlése > új prg. hozzáadása > Cd vagy hajlékony lemez > tallóz = ahol a setup.exe van, telepít.
És ugyan az lett, amit kb. 1 hónapja már felraktam!
Amúgy jól műkszik!

[ Szerkesztve ]

(#611) agr


agr
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Samsung UE40B7000 lcd tv-t. Külső vinyóról próbálok vele lejátszani mkv formátumú filmeket, de sajnos nagyon kevés esetében hajlandó hangot lejátszani. Valami codec problémát ír a film elindításakor. Nem értem igazából, mert direkt olyan filmeket próbálok, amelyek hangja nem dts. Mi lehet a baj?
Van valakinek tapasztalata ilyen téren?

Elolvastam a kézikönyvet, ott az mkv esetében a támogatott audiokodek az mp3, ac3, lpcm, adpcm. Na most direkt ac3 hangú filmeket szoktam keresni. Ezek szerint az ac3-on belül is lehet, hogy nem kezel mindent? Lehet, hogy konvertálgatni kellene valamilyen programmal a hangsávot más formátumra és akkor lejátszhatóvá válnának?

(#612) reks


reks
csendes tag

(#613) reks


reks
csendes tag

Samsung’s LED C8000 and C6800 include Samsung’s Precision Dimming technology that merges the advantages of LED edge-lighting with the control of local dimming technology in directly back-lit LED televisions. Precision Dimming uses an array of special LEDs that create diamond-shaped areas of light to illuminate objects on the panel. These areas can vary in size and shape according to the light required, and an algorithm calculates where the light should be targeted to intensify contrast.

(#614) romulan


romulan
tag

Két problémám akadt a B650T2P-vel.
1. A nyári időszámításra rendben átálltak a DVB-T csatornák, de újrakeresés után nem tudom beállítani az időt, sem az auto sem a kézi beállítás nem segít. Vagy egy órával korábbi időt mutat, vagy az EPG csúszik el két órával.

2. A távirányító (bn59-00938a) teljesen meghülyült, a kék gombbal kezdődően mást csinálnak a gombok. Nem a TV-vel van a baj, másik távirányítóval kipróbáltam.

Tud ezekre valaki megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#615) adriankoooo válasza reks (#612) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Egyre jobban hajlok arra, hogy ha a 46C650 ara kb. 340 ezer lesz, akkor nem azt veszem meg a DTS miatt.

1, ha jol tudom a TV nem kepes halozati merevlemezrol kozvetlenul lejatszani, csak DLNA segitsegevel
2, epitettem egy media pc-t, ha akarom az xbmc mindent lejatszik (dts stb, semmi nem akadaly) egy gyonyoru feluleten, allandoan fejlesztik, hdmi kimenet van
3, B650-re van nfs-hack igy kozvetlenul is le tudok jatszani ezt azt, C650-re meg nincs es ki tudja mikor lesz

Szoval a C650 kb. 70 ezres felarral nekem jelenleg erosen nem erne meg, abbol mar kijon egy jo kis Onkyo erosito...

(#616) DeniBoy válasza poirot (#608) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

Win7 64 bit-es rendszerem van.

Szimplán uninstall majd telepít volt. :Y

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#617) yoleeka válasza agr (#611) üzenetére


yoleeka
tag

Ebben a totyikban találsz hasonló problémákra választ, ha jól rémlik. Amugy röviden annyi a lényege, hogy a film talán több hangsávot tartalmaz és ezért nem tudja mit is játszon le. De sztem ott lehet tud valaki segíteni.

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#618) poirot válasza DeniBoy (#616) üzenetére


poirot
senior tag

Szerencsés ember vagy.

Sajnos nekem eddig még nem sikerült, pedig bevetettem a REVO Uninstallert és a Your Unin-staller!-t is.

Próbálkoztam erőszakos eltávolítással is a REVO-nál, a gép újraindításával, stb.

Csak ne megy fel.

(#619) agr válasza yoleeka (#617) üzenetére


agr
csendes tag

Köszi a segítséget!

(#620) joe007 válasza agr (#611) üzenetére


joe007
tag

Hali!

Nem lehetséges, hogy több hangsáv van a file-ban? Megnézted vmilyen pc-s progival? MPCH stb?

Xiaomi Redmi Note2 Prime - Gamertag: Joe007Hun (NFS-NL,CSR2,CSR-Classic)

(#621) Bandus99


Bandus99
őstag

Hasznalta mar vki a Factory resetet ? Mi lett az eredmenye ?
Visszallt minden gyari allapotra?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#622) ORCA58 válasza reks (#613) üzenetére


ORCA58
addikt

Egyre több konkrét adat jelenik meg az új készülékekről.A LED-esek még mindig nagyon drágák lesznek.
Kíváncsi leszek milyen eredményt hoz majd ez a helyi elsötétítés.
A külföldi SAMU oldalakon egyre több készülék van fent, de használati még nincs hozzájuk.

adriankoooo:
Azt hiszem én megcélzom a 40C650-est, persze előbb azért megvárom míg valahol meg lehet nézni.
Nem piszkálnám, a hack nem az én területem.

(#623) BBéci válasza ORCA58 (#622) üzenetére


BBéci
titán

Az EDGE LED local dimmingről már a B6-7-8000-esek kapcsán is jelentek meg hírek, tehát ez nem egetrengető újdonság.
Szubjektív véleményem szerint a LED-es LCD tévéknek jobb a képminőségük, mint a fénycsöveseknek. Ezzel nem kell egyetérteni, én így láttam a nappalim állványán elhelyezett Sharp, Samsung, Sony és LG LED-es és fénycsöves tévék tesztelése/használata során.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#624) DeniBoy válasza Bandus99 (#621) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

Visszallt minden gyari allapotra? Igen

Én már vagy 10x nyomtam birja :C

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#625) DeniBoy válasza agr (#611) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

Csak az első hangsávot játsza le és ha van rajta dts+ac3 dts-t ki kell filézni belőle. Lehet hogy alapértelmezett hangnak a dts van beállítva. Ezt pl.: mkvtoolnix tudod megnézni, kifilézni.

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#626) gabor1000


gabor1000
csendes tag

Hali
Azt szeretném kérdezni, hogy a 40B650-nek mennyi a válaszideje? Esetleg input lagról valamit, nem nagyon értek hozzá. Nagyjából csak ez tart vissza már a vásárlástól, csak félek az elmosódástól, utánhúzástól. Vagy inkább várjak a C650-ig?

(#627) rígel válasza gabor1000 (#626) üzenetére


rígel
őstag

Elméletileg 4 ms.

http://www.samsung.com/us/consumer/tv-video/televisions/lcd-tv/LN40B650T1FUZA/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=spec

(#628) rígel válasza gabor1000 (#626) üzenetére


rígel
őstag

És elvileg a c650 paneljának válaszideje is ennyi. Legalábbis az amcsi változatoké (LN sorozat)

(#629) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

"Tisztelt cím
A 46 b650 lehet hogy már nem érkezik.
Hogy a C sorozat mikor kapható azt ma du közli a Samsung.
Igen kipróbálható a készülék.De a 3 nap csere itt is érvényes.
Tisztelettel
TVSTORE"

:W

(#630) ///M válasza gabor1000 (#626) üzenetére


///M
tag

Én 6 ms ről tudok.

(#631) rígel válasza ///M (#630) üzenetére


rígel
őstag

Milyen forrásból származik az infód?
Én eddig csak a samsu u.s. weboldalán találtam irányadó infót, ott 4ms szerepel.
A panelek valszeg ott is ugyanazok, mint Európában.
De ha mutatsz egy LExxB65x datasheet-et, ahol más érték szerepel, akkor az más.

(#632) Bandus99 válasza DeniBoy (#624) üzenetére


Bandus99
őstag

Koszonom az infot.
Ugy tunik vmi elszallt az egyik euroscart bemenetemen, mert, ha oda dugom a belterit, akkor nagyon kontrasztos a kep a feher reszek tisztara beegnek. De igy atallitva a menu 550-rol videolejatszasi kepessegre, valoszinuleg nem kellene garanciat kezdemenyeznem.
Ezert varok egy kicsit aztan nyomok egy resetet es remelhetoleg utana lehetseges, hogy nem lesz feltuno a szerelonek ez az allitas?

Masik kerdes, ez most nem erint meg, csak hosszutavon kerdeznem.
Van ez a moddolt firmware a SamyGo ha jol ertem. Ha ezt felteszi az ember, majd idovel nyom egy resetet akkor ez is eltuntetheto? Ugyanugy visszamegy gyari allapotra?

Koszonom.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#633) ///M válasza rígel (#631) üzenetére


///M
tag

[link]
Ebben a táblázatban 6 ms szerepel.

(#634) rígel válasza ///M (#633) üzenetére


rígel
őstag

Sajna nem tudom megnyitni, mert a tűzfalunk blokkolja (munkahelyen vagyok) Milyen tábla ez? Hitelesnek tűnik? Ha igen, akkor csak az a kérdés, hogy miért lenne az usa modellekben 4ms-os, az európaiakban meg 6 ms-os panel.
Kérdés, hogy az európai weboldalakon vajon miért nem adják meg a response time-ot?
-tényleg 6 ms, az nem túl szép érték, és ezért nem reklámozzák, vagy
- ha valóban több gyártótól származó panellel szerelik a tv-t, ezeknek nem egyforma a reakcióideje.

(#635) ORCA58


ORCA58
addikt

Egy kérdés azokhoz, akik DIGITÁLIS adást fognak SAMSUNG tv-vel Set-Top Box nékül (Digitv vagy CAM mudullal más szolgáltatónál)
A Scart csatlakozón a képet és hangot kiadja a TV? Videó ill. DVD felvevővel történő műsor rögzítés miatt érdekelne.

(#636) rígel válasza rígel (#634) üzenetére


rígel
őstag

Természetesen ezek a gondolatok csak az én agyszüleményeim :)
Amúgy én nem tapasztalok szemmel látható utánhúzást gyors mozgások - pl. foci- esetén sem (100hz off), ezért nem izgat a dolog túlságosan, és ezért gondolom, hogy a 4 ms áll közelebb a valós értékhez.
Mindenesetre érdekes a dolog. Megint egy ellentmondás.

(#637) ORCA58 válasza rígel (#636) üzenetére


ORCA58
addikt

Hogy egy kicsit nagyobb legyen a zűrzavar:

[link]

(#638) djoc válasza gabor1000 (#626) üzenetére


djoc
csendes tag

CS
nekem 32b650 em van, a válaszideje remek, Game módba kapcsolva. Tűéles képe van, jobb mint az "5 ms válaszidő" az lg monitoromon.Semmi elmosódás, utánhúzás.
Input lag kérdésre pedig : A guitar hero szerint 10 - 12 msec :) az pedig elenyészően kicsi. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#639) nightshadow válasza rígel (#634) üzenetére


nightshadow
veterán

„tényleg 6 ms, az nem túl szép érték”

A Sony tv-knek a mai napig 8 ms a válaszideje.

(#640) rígel válasza nightshadow (#639) üzenetére


rígel
őstag

Ebben a kategóriában a Philips 3 ms-os panelt használ. Ehhez képest a 4 ms még ok, a 6ms nem túl szép, a 8ms pedig egyenesen csúnya :)

(#641) ORCA58 válasza rígel (#640) üzenetére


ORCA58
addikt

Az az igazság, hogy ezek a számok is a fogyasztók megtévesztését szolgálják.
Az egyik esetbe sem írják, hogy ez idő alatt mi változik, hiszen több, mérési mód létezik, és azok nagyon nagy eltérést produkálnak azonos panel esetén is!
Az LCD panelokról szóló írások ezeket említik.

(#642) rígel válasza ORCA58 (#641) üzenetére


rígel
őstag

Ez is igaz. Nem véletlen, hogy az elméletileg alacsonyabb reakcióidejű LCD-k néha "szellemképesebbek" mint az elvileg lassabbak.
Ezért mondom, hogy nekem tök mindegy, hogy 4, 6 vagy 8 ms-os, nem látok elmosódást még 50 hz-en sem, innentől kezdve megintcsak pszichés a dolog.

(#643) stimea válasza ORCA58 (#635) üzenetére


stimea
tag

40B650T2W 1-es scartján van kimeneti jel (monitor jel), ha a TV saját tunerjéről megy.
Bármilyen külső forrásból ide nem ad ki semmit.
PC-t nem próbáltam.

(#644) Convex


Convex
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek!

A véleményeteket szeretném kikérni LED TV ügyben. A Samsung 7. és 8. szériás tv-it néztem. De nem sok tapasztalatot hallottam az új generációs tv-kről és érdekelne, hogy itt van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban...
Elsősorban a szép kép lenne az első számú szempont, de megbízhatóságával kapcsolatban sem tudni túl sokat.
Mennyire kifejlett technológia, érdemes beruházni egy ilyen tv-be?

Előre is köszi a választ!
üdv, Convex!

(#645) szaszapi


szaszapi
őstag

b550-re felrakta valaki a hekkelt firmware-t?hogyan kell?

(#646) szabi0423


szabi0423
csendes tag

LExxB650-ekhez a samyGo fw.
ITT
Betűnagyság nagyobbra és sárgára van állítva benne.
A képernyőarányok pedig mindenféle arányban állíthatók a filmek lejátszásánál.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#647) szabi0423 válasza szaszapi (#645) üzenetére


szabi0423
csendes tag

Szaszapi,

Elég hosszú leírásban már megírtam lépésről lépésre.
Ha valakinek így nem tiszta, akkor inkább ne álljon neki mert tv helyett csak egy nagy téglája marad.

(#648) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

C650 árak, szeirntem ezek mar a veglegesek, ha tegnap azt irtak mailben, hogy delutan erkezik valasz a Samsungtol..:

http://tvstore.hu/?item=keres&keres=1&keyword=c650&keress=keress

(#649) szabi__memo válasza adriankoooo (#648) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Es erkezett??

(#650) ORCA58 válasza stimea (#643) üzenetére


ORCA58
addikt

Köszi !
Az a lényeg, hogy BOX nélkül is lehessen felvételt készíteni a műsorról. Állítólag a szolgáltatóm (VIDANET) gondolkodik a CAM modul bevezetéséről, azaz azt adnának ha kell a BOX helyett.
Már csak a TV-t kell megvenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.