Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) 7Heads Drago válasza Rotor82 (#898) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Noti akksit minek kötsz a Tv-re?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#902) Rotor82 válasza rígel (#900) üzenetére


Rotor82
aktív tag

maxtor120Gb,segate160Gb 4-6évesek lehetnek. Külső ház nélkül próbáltam.Mert az számít valamit? A notebookom gond nélkül felismeri őket usb-n természetesen az usb-hez kapott külső energiaforrás csatival.

(#903) Rotor82


Rotor82
aktív tag

ilyennelcsinálom, de a doboza az konkrétan ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#904) rígel válasza 7Heads Drago (#901) üzenetére


rígel
őstag

Szerintem a notebook vinyót akart írni.

(#905) rígel válasza Rotor82 (#903) üzenetére


rígel
őstag

Hát nemtom. Ilyennel nincs tapasztalatom. Én kipróbálnám a vinyókat egy külső házban.

(#906) gabor1000


gabor1000
csendes tag

Hali

Jövő héten venném meg a tv-t, 40b650/c650 vagy b6000. Melyik lenne a jobb választás. Nem ár-érték a döntő, hanem melyiknek szebb a képe, ill. a ledes megér ennyi felárt?

(#907) szaszapi válasza gabor1000 (#906) üzenetére


szaszapi
őstag

b6000-nek szebb a képe mint a b650-nek,de tudásra b650 a nyerő,a c650-be pedig még több funkció kerül így még okosabb.Döntsd el melyik a fonntosabb szempont,Szép képe legyen vagy tudásra is ott legyen a szeren.

(#908) gabor1000


gabor1000
csendes tag

Simán összekötöm pc-vel, szóval nem érdekel, hogy mit játszik le meg mit nem, csak a minél szebb kép érdekel, meg a fogyasztása sem utolsó azért, mármint a ledesnek. Egy tv-től én csak azt várom el, amire kitalálták, nem tudnak érdekelni a különböző extrák. Amúgy köszi a választ.

(#909) szaszapi válasza gabor1000 (#908) üzenetére


szaszapi
őstag

akkor b6000 :)

(#910) ORCA58


ORCA58
addikt

Remélem adriankoooo azért tűnt el, mert oly nagy élményt nyújt neki az új TV, hogy nem tud elszakadni tőle, vagy egy kisregényt ír nekünk a TV-ről, amihez idő kell.

(#911) Looserke


Looserke
őstag

Sziasztok!

Van egy LE40B650 Samu TV-m és érdekelne, hogy érdemes--e firmware-t frissítenem rajta.
Mit javítanak a különböző verziókban, mert changelogot nem találok egyikről sem?
Asszem most a samu honlapján a 3000.2-es a legújabb, de hogy az én TVmen melyik van azt nem tudom. Érdemes frissíteni vagy nem, történt érdemleges hibajavítás vagy + funkciók hozzáadása az újabb firmwarekben? Ja és hol tudom megnézni az aktuális firmware verziót a TVmen?

Köszi.

(#912) fury71 válasza ORCA58 (#910) üzenetére


fury71
aktív tag

Én is kíváncsi vagyok a tapasztalataira.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#913) kovipetii válasza Looserke (#911) üzenetére


kovipetii
csendes tag

Nekem b650 van .frissítettem ,de nem tudom jobb lett e valami .Azt tudom a régi widge más volt és most próbálom megszokni az új lehetőségeket. Kicsit fura még. Más: kérdés Másnak is van repedés a Tv keretén? két cimborámnak van samuja és nekik is van . Az egyiknél múlthéten gariba cserélték .

Laptop:Toshiba A100-906, Telefon:Iphone 3G s Konzol:Xbox-360+ kinect

(#914) Sutter válasza kovipetii (#913) üzenetére


Sutter
csendes tag

Milyenről milyen verzióra frissítettél, és ettől milyen új widgetek jelentek meg? Nekem nagyon hiányzik az index.hu widget, neked lett ilyened?

(#915) kovipetii válasza Sutter (#914) üzenetére


kovipetii
csendes tag

A gyári ról arra ami fenn van a samsung oldalán . 2010/01/25_003000 . Csak azért tettem mert azt hittem az a hibája ,hogy néha kikapcsol és vissza magától majd megszűnik . Nem így lett. Most várom a számla másolatot a bolttól ahol vettem azt majd elküldöm a samsungnak ők meg küldik a garancia papírt és már hívhatom a szerelő urakat. :DD .Remélem ők vissza tudják butítani a régi softra vagy meggyőznek, hogy jó így csak tanuljam meg használni.

Laptop:Toshiba A100-906, Telefon:Iphone 3G s Konzol:Xbox-360+ kinect

(#916) adriankoooo válasza ORCA58 (#910) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Hát kollégák...! Hogy ontsem a tokeletesseget szavakba? Annyi funkcioja van a keszuleknek, hogy joforman a ki-be kapcsolasnal tartok igy harom nap utan is :Y

Amire a legfokeppen kivancsiak vagytok: 0 kékség, brutális fekete, nagyon jo hang, 46"-es mereten alul ne vegyetek! Brutális 3 méterrol is az agybol nezve. Egyszeruen meg nem tudok tobbet irni rola egyszerre, annyira tetszik minden resze! DTS van, de meg nem probaltam.
Egy gyors DLNA is volt, windows 7-et futtato gepemet azonnal felismerte, a medialejatszoban az adatfolyamnal engedelyeztem a TV-t es a TV-rol egybol tudtam a proba fajlokat lejatszani.

Egy HD-s adast megnezve, vagy egy FULL HD-s filmet...letagloz mindenkit garantaltan!

Amint lesz idom meg irok, esetleg majd meg egy videot is feldobok!

Csúúúcs! Szerintem ez lesz Orca58 gépe! :K :U

u.i: ne vegyetek XBOX 360-at rogton melle, mert nem tudtok elszakadni a keptol es az elmenytol :P

[ Szerkesztve ]

(#917) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Netsurfnél hogy lehet hozzáadni könyvjelzőket?Ez alapján meg lehetne csinálni, de én nem bírtam kihámozni...

(#918) noxika72


noxika72
tag

A Samsung oldaláról már tölthető egy frissítés a C650 sorozathoz, de semmi változás lista ez mindig így szokott lenni Samuék-nál?

(#919) adriankoooo válasza noxika72 (#918) üzenetére


adriankoooo
senior tag

2010/03/14_001006-os verzio van, nincs ujabb frissites nalam!

Orca58: en nem tudom mi van, de ezen korom fekete a fekete es meg hozza sem nyultam a beallitasokhoz (az van boven, pl. hdmi-n keresztuli +sotetites stb... millio 1 beallitas). Nyugodt szivvel ajanlom, remelem te is haza tudsz vinni egyet kiprobalni!

Kar, hogy nincs a Samukon kulon eszkozokhoz rendelheto 1:1-es pixel mapping beallitas :U

(#920) zacky74


zacky74
csendes tag

Hosszas fontolgatás után én is B650-est néztem ki csak mire a héten odáig jutottam hogy rendelek addigra kiderült hogy nincs sehol csak 652-esek ill. a C szériát már elkezdték forgalmazni. A PcDream-nél rendeltem mivel adtak bevezetési kedvezményt így aránylag nem volt a B650 és a C650 között árban nagy különbség.(szállítás rendben ment 2 nap alatt többszöri telefonos egyeztetéssel)
Gari-t szürkét kaptam és 2+1év.

A kis Samu-m még ugyan csak 2 napos de egy-két új dolog amit találtam eddig:

1. DTS valóban van a gépben és az MKV fájlokban több hangsáv esetén le is tudja játszani. Ami viszont idegesít hogy az MKV-ban lévő feliratokat nem tudom előhozni.
Ha valaki tud megoldást akkor pls help!

2. A távirányítót átgyúrták egy kicsit így kicsit tömzsibb lett viszont kényelmesebben elérhetők a gombok mint a B650-eshez kapottal. A felülete fekete faerezet-matt mintát kapott így már a vacsi nyomai nem látszanak meg a felületén.

3. A Content Library-t berakták at Internet TV funkció alá ahonnan a webes szolgáltatások is elérhetők (YouTube,Picasa,Weather stb.) index.hu-nak nyoma sincs.

És a lényeg hogy miután átírtam a képi beállítások a javasoltakra a kép nekem is zöldesnek tünt úgyhogy kicsit finomítottam rajta. Ezután jött egy kis teszt MKV és stb lejátszás majd a DVD lejátszó upconvertjét beállítottam 720p-re és beraktam a Gyűrűk Ura 2.-őt és azt hittem hanyatt vágom magam olyan képet produkált hogy az valami eszméletlen.
A képnek olyan mélysége és részletessége van hogy még moziban sem lát az ember.
Eddig azon gondolkodtam hogy veszek hozzá BluRay-t majd de egyenlőre felesleges mert már ez a megjelenés is fantasztikus és azt hiszem kezdhetem a DVD gyűjteményemet újra nézni.

Nekem rendesen jön a DVB-T de azt már látom hogy berakni a kábeles csatornák közé
sem lehetséges.
Akinek viszont van ötlete hogy lehet megoldani aazt hogy a DVB-T és a kábel tv (analóg) jele együtt bemehessen a TV-be és így mindkettőt használni lehessen.(elosztóval próbáltam de az nem működik)

Újabb infókkal majd még jelentkezem.

[ Szerkesztve ]

(#921) gabor1000


gabor1000
csendes tag

Most már tényleg tanácstalan vagyok c650 vs. b6000 között. Árban nagyjából egy szinten vannak, így még nehezebb a döntés. Én is a pc dreamnél akarom venni a tv-t, részleteznéd ezt a bevezetési kedvezményt?

(#922) ORCA58 válasza adriankoooo (#919) üzenetére


ORCA58
addikt

adriankoooo , zacky74

Bízom benne, hogy ebben nem fogok csalódni. Ha nem gond kielégítenétek a kíváncsiságomat.
Mi található a készülék oldalán. A külföldi fórumosok SQ01 és AA01 jelzéssel találkoztak.
Ha úgy gondoljátok priviben is megírhatjátok. Köszi

Csak 40-est vehetek, mivel háttal az ablak előtt fog állni, és fény is kell a lakásban.

[ Szerkesztve ]

(#923) ORCA58 válasza zacky74 (#920) üzenetére


ORCA58
addikt

Jelenlegi ismereteim alapján csak külső szöveget jelenít meg, mint a B650.
Hogy ki lehet venni az mkv-ból vagy sem nem tudom.

Nem itt, hanem a másik topikban [link] már foglalkoztak a közösítővel. Egy speciális közösítő kell. Próbálj rákeresni.
Most én sem találom

[ Szerkesztve ]

(#924) adriankoooo válasza ORCA58 (#922) üzenetére


adriankoooo
senior tag

AA01, de nem hiszem, hogy ennek van jelentosege, de majd meglatod a sajat szemeddel :R Mindenesetre en most csak kulfoldrol vennem, nagyon magasak a magyar arak. :F

szerk: csessz a fenyre az ablaktol ami jon, feltekered a 46-oson a fenyerot es kisuti a szemed, talan meg napozhatsz is elotte :Y ;]

[ Szerkesztve ]

(#925) Scoobyka válasza adriankoooo (#924) üzenetére


Scoobyka
addikt

40b650eshez 40c650 es osszehaonlitas jo lenne akinek volt mind2...

(#926) Tutu7030 válasza ORCA58 (#923) üzenetére


Tutu7030
veterán

Az mkvmerge-vel ki lehet szedni a felíratot is az mkv-ból.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#927) Ares_lovag válasza gabor1000 (#906) üzenetére


Ares_lovag
tag

B6000 sötét hejségben iszonyat erős fekete fényt produkált, amit a b650 nem. csaka LED TV hype miatt vették, de nagyon. Egy tv-nek legyenek természetes színei és ne mosson se SD-n SE HD é pláne ne FUL HD-n aztán a többi csak ajándék. :)

"Szép nap ez a halálra." -Az ész korszaka végetért, ez már a bírkák kora. beee-

(#928) ORCA58 válasza Tutu7030 (#926) üzenetére


ORCA58
addikt

Nem jól fogalmaztam.
Az mkv-ból az mkvmerge kiszedi, de ettől még nincs egy használható különálló szövegfájlom, csak az mkv lesz egy kicsit kisebb (legalábbis nekem ezt csinálta)
Ha kell a szöveg akkor le kell tölteni valahonnan ez esetben a szöveget ?

(#929) ORCA58 válasza Ares_lovag (#927) üzenetére


ORCA58
addikt

Úgy tudom a B6000 sötét jeleneteknél csökkenti a háttérvilágítást, azért lesz olyan fekete.
Ez benn van a B650-ben is, de alaphelyzetben kikapcsolt állapotban van. Egyébként több fokozatban kapcsolható a B650-ben. Ha minden igaz a C650-ben is ugyan így működik.

(#930) BBéci válasza zacky74 (#920) üzenetére


BBéci
titán

Miért 720p-re állítottad? Az kétszeri konvertálás. 1080p-t nem tud a lejátszód?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#931) BBéci válasza Ares_lovag (#927) üzenetére


BBéci
titán

Egyrészt helyiség, másrészt milyen az iszonyat erős fekete fény??????? A tökéletes fekete az nulla fényt jelent.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#932) rígel válasza adriankoooo (#924) üzenetére


rígel
őstag

Most akkor AA01 jelű paneled van, vagy SQ01?
Mert a múltkor SQ01-et írtál. :F

(#933) gabor1000


gabor1000
csendes tag

Akkor szerintetek jobban megérné a c650? Természetesebbek a színei, és a ledes b6000 amolyan parasztvakítás, lényegében nem tud sokkal szebb képet produkálni, mint a nem ledes c650. Bár a fogyasztásban azért van különbség.

(#934) #09634560 válasza adriankoooo (#919) üzenetére


#09634560
törölt tag

Gratulálok a készülékedhez! Képet ha lehet mutathatnál róla,milyeneket alkot a tévéd.És a menüről is. Kissebb teszt is érdekelne.(ugyen jó volt amit irtál).Milyen pulldownt tud Blu-rayröl?

(#935) zacky74 válasza BBéci (#930) üzenetére


zacky74
csendes tag

BBéci
De tud csak 1080i-t és p-t nem ha jól tudom a p-s vizzont a jobb beállítás.
De lehet hogy tévedek.

(#936) zacky74 válasza ORCA58 (#922) üzenetére


zacky74
csendes tag

Nekem SQ01-es a panel az oldalán lévő matrica alapján.

Nekem az ablak mellet van a TV és egyáltalán nem tükröződik Persze az más hogyha ki
van kapcsolva mert akkor persze tükröződik.

[ Szerkesztve ]

(#937) zacky74 válasza gabor1000 (#921) üzenetére


zacky74
csendes tag

gabor1000
A bevezetési kedvezmény nekem 220-at jelentett ami szerintem nem rossz ár.
De légyszi ezt azért ne reklámozáttok ha a PcDream-től rendeltek csak kérdezzetek rá kedvezményre telefonon és akkor lehet velük egyezkedni.

A LED-es TV-t én is inkább paraszt vakításnak érzem és a LED-es kijelző sokkal plasztikusabb képet ad.(legalábbis nekem) Fogyasztásban pedig ha a 650-est beállítod kisebb fényerővel meg leveszed a kontrasztot akkor kb. ugyan annyit fog enni.

Én javaslom hogy nézd meg a képét mindkettőnek ha teheted a budaörsi MM-ben van LED-es és még B650-es is összevetés végett.

[ Szerkesztve ]

(#938) gabor1000 válasza zacky74 (#937) üzenetére


gabor1000
csendes tag

OK, nem fogom reklámozni, bár nekem furcsának tűnik, hogy lehet hogy lehet alkudni az árból, de azért rákérdezek. Vidéki vagyok, szóval látatlanban fogom megvenni a tv-t, ezért is vagyok kíváncsi a tapasztalatokra. Lassan a c650 felé hajlok, de még délelőtt meggondolom azért alaposan. Egy kérdés, hogy ugye a 24p-t tudja, mert sehol nem láttam kiírva leírásokban, de ha a b650 tudta, akkor ennek is tudni kell. Meg a b6000-nél írták, hogy néhol bekékül meg néha csíkozódik, de akkor a c650-nél eddig nektek ilyen nem volt?

(#939) zacky74


zacky74
csendes tag

LE40C650 Update

- nekem analóg kábel TV-m van és az SD megjelenítés is jó persze ez múlik azon is hogy milyen minőségű műsort adnak mert a régi Bud Spencer filmek minősége elég gyatra
de pl. elő műsorok esetén (m1) nagyon jó

- a csatornaváltás is gyorsult én teszteltem a B650-est és nekem is zavaró volt hogy kb 4-5 mp volt a váltás de a C650-nél megy rendesen 2 mp alatt vált csatornát

(#940) Tutu7030 válasza ORCA58 (#928) üzenetére


Tutu7030
veterán

Úgy csináld,hogy csak a felírat fájl legyen kijelölve. Akapból azt is mkv kiterjesztéssel akarja menteni,de átírható pl srt-re.(nem tudom,milyen formátumban van az adott felirat ).

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#941) Tutu7030 válasza gabor1000 (#938) üzenetére


Tutu7030
veterán

Miért lenne furcsa? Anno az euronicsben is aludtam a tv-re.:-)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#942) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, vagy belinkelni olyan weblapot, ahol leírják, hogy miként lehet a B6000-ből B7000-et csinálni? Köszi

(#943) Scoobyka válasza zacky74 (#939) üzenetére


Scoobyka
addikt

b650eshez kepest a fekete illetve a kep javult vagy inkabb csak szolgaltatasokba?n :)

(#944) BBéci válasza zacky74 (#937) üzenetére


BBéci
titán

A plasztikus az egyik legnagyobb dicséret, amit tévé képére lehet mondani. A tervezőmérnökök éveket adnának az életükből, ha igazán plasztikus képet tudna a termékük.
Ha be sem kapcsolod, még kevesebb áramot fog fogyasztani. :D
Jövőre nagyítóval fogod keresni a fénycsöves tévéket, a LED teljesen ki fogja azokat szorítani.
A képminőségükről csak annyit, hogy abszolút plazmapárti voltam, amíg nem láttam LED-es LCD tévét.

Próbálgasd a kimenet felbontásait, nem biztos, hogy 720p adja a legjobb képminőséget, ugyanis a tévé ebben az esetben is konvertál, ugyanúgy, mintha 576 sorosat kapna. Végeredményben a tévé skálázójának képét látod.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#945) gabor1000


gabor1000
csendes tag

Így a vásárlás előtt valaki tudna egyértelműen állást foglalni abban, hogy melyiknek szebb a képe egyértelműen(c650-b6000). Mindenképp döntenem kell hamarosan, és még ez a kékülés dolog érdekelne, hogy néhol bekékül egy adott helyen a tv, melyikre jellemző inkább?

(#946) adriankoooo válasza rígel (#932) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Szerintem keress vissza, mert most vettem csak TV-t igy nem irhattam ilyet :U +az elejetol ellenzem a panel kerdest +nem tudom milyen gyartasu a panelom, nem is erdekel, csak tudom ti mire gondoltok a cimken es ott AA01-van, de ez nem befolyásol szerintem semmit...........................de lehet tovabbra is panelra vadaszni, eredmenytelenul: hajrá :N

[ Szerkesztve ]

(#947) gabor1000 válasza BBéci (#944) üzenetére


gabor1000
csendes tag

Látom te tudsz egyet s mást, melyiket vennéd, a 40b6000-et vagy a 40c650-et?

(#948) rígel válasza adriankoooo (#946) üzenetére


rígel
őstag

Bocs, tényleg Noxika72 írta, hogy neki SQ01 :W

(#949) BBéci válasza gabor1000 (#947) üzenetére


BBéci
titán

C-650et még nem láttam, arról nem tudok nyilatkozni. Ha csak a képminőséget vesszük figyelembe, akkor szerintem (ez szubjektív) a LED-esek jobbak. A c széria szolgáltatásokban többet nyújt a tavalyiaknál, az tény. A képminőségen nem tudsz javítani, viszont külső eszközökkel, médialejátszóval pótolhatod a hiányosságok javarészét.
Igazából egyiket sem venném, amióta megjelent egy bizonyos offtopik tévé, amit pár napja már megemlítettem. Nekem az a favoritom, egy haverom, miután kikérte a véleményemet, éppen az előbb rendelte meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#950) szaszapi válasza BBéci (#949) üzenetére


szaszapi
őstag

Melyik ez a tévé ha megszabad kérdezni? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.