Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) einstein válasza ORCA58 (#148) üzenetére


einstein
senior tag

Nem lennék meglepődve, ha nem nagyon "nyomnák" idén a sima C650/C750-es nem LED-es tévéket. Idén már pl. Philips is szinte csak LED-eseket fog árulni, egész a középkategóriáig.

Kíváncsi vagyok mi lesz...

(#152) ORCA58 válasza politomi (#150) üzenetére


ORCA58
addikt

ln40C650 Mint látható ott a DTS

[ Szerkesztve ]

(#153) macikos


macikos
addikt

Tud valaki olyan oldalról, ahol le van írva, hogy melyik FW miben különbözött az előzőktől?

(#154) ORCA58


ORCA58
addikt

LN40C650

P.SIZE gomb végre kikerült a távirányítóra!

A MEDIA PLAY funkció azonban ha jól látom további titkokat rejt. Azt írja, mi nem működik, ha PC-ről megy a média stb. stb.
Azt nem találom, milyen funkciók vannak benne. Azt ugyan írja, hogy a < > gombokkal lehet keresni a médiában, de a méretarányról semmit sem ír.
Számomra nem úgy tűnik, hogy a P.SIZE gombot kellene ekkor is használni. Lehet hogy TOOLS gomb lesz az? Előbb utóbb kiderül

[ Szerkesztve ]

(#155) ORCA58


ORCA58
addikt

Nem látok a szememtől ! A 38-as oldalt valahogy átugrottam.
A TOOLS gombbal lehet a képméretet is váltani MODE1 MODE2 ORIGINAL
+ a hivatkozott oldalszámok szerint az összes képbeállítási funkciót lehet használni.

Ha jól értelmezem, a nyelv választást is támogatja bizonyos fájloknál

'Audio You can enjoy video in one of supported languages as required. The function is only
enabled when stream-type files which support multiple audio formats are played.'
.

[ Szerkesztve ]

(#156) adriankoooo válasza ORCA58 (#155) üzenetére


adriankoooo
senior tag

De jó! Most mar meger akar 50 ezres felarat is, mert nem kell vennem popcorn medialejatszot, mindent tamogat. Mar csak egy datum kene, hogy mikor kezdik nalunk forgalmazni, lassan elkopik az F5-betu a billentyuzetem a boltok oldalain :U

Remelem a C650-nel mar megtalalod A KIJELZOT, ami tetszik.

(#157) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

A PIN kód alaphelyzetbe állítását úgy lehet megoldani, hogy a távirányító Exit billentyűjét hosszan lenyomom. Ha ezt megteszem akkor ezt az üzenőablakot látom: [link].

Azt írja ki, hogy "összes beállítás visszaáll alaphelyzetbe. Ez mit jelent? Csatornák sorrendje visszaáll, törölt csatornák újraélednek?
Nem merem kipróbálni mert hatalmas munka sorrendbe rakni a csatornákat.

(#158) krupitomi


krupitomi
tag

Sziasztok!

Ha minden igaz a holnap megérkezik a B650-es Tv-m. Az lenne a kérdésem hogy mekkora vinyót tudok rákötni? 1,5 terrásat néztem ki felfogja ismerni vagy vegyek inkább kisebb vinyót?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#159) joe007 válasza Barna87 (#135) üzenetére


joe007
tag

Szia!

Megnéztem, amit kérdeztél és a következőket tudom leírni neked!

1. A könyv leírása alapján is (Magyar - 15-ik oldala) az analóg csatlakozás során a (16:9 és a 4:3-as) képarányt lehet beállítani, míg HDMI-al összekötve (16:9, széles nagyítás, nagyítás, 4:3 és a képernyőhöz ig.) tudod kiválasztani!

2. Analóg kábelen összekötve nekem szépen jön az 1920x1080@60Hz, míg HDMI-on szintén marad a felbontás, csak a Tools gomb megnyomása után a képméretet kell beállítani, mivel nekem alapon 16:9-en volt és az nem jó! Ilyenkor a jobbra nyíl gombbot addig kell nyomni, amíg ki nem tudod választani a "képernyőhöz ig." funkciót és jó lesz a teljes képernyőn a Win7 képe. A kábelek cserélése és kibe csatlakoztatása után is ellenőriztem és a TV megjegyezte az adott HDMI-on milyen képernyőt állítottam be. Tehát nem állítódik el alaphelyzetbe, hanem szépen maradt a "képernyőhöz ig." funkció!

3. Amit találtam a neten képeket a kártyádról az alábbi kimenetek vannak rajta (2db DVI, 1 Display Port és 1db HDMI) Kérdés milyen analóg kábellel kötötted össze a TV-t a PC-vel? DVI-Analog?

4. Az 1600x1200-as felbontásnál arra gondolok a te esetedben azért csak azt engedi meg beállítani a win7, feltételezve 2 monitor van rácsatlakoztatva a gépedre és ilyenkor alapból ha nem állítottál el semmit akkor a PC monitor az 1-es, míg a TV 2-es (másodlagos) kijelző és hogy mind a két képernyőn legyen kép és ugyan azt szeretnéd látni egyszerre ilyenkor klónozza a 1-es beállításait a 2-esre! Ha nagyobb felbontást tud a 2-es TV, akkor állítsd be a képernyő beállításoknál, hogy a 2-es az kiterjesztett legyen (extended view) és akkor már utána a Win engedi a kettes monitor kiválasztása után a nagyobb felbontás beállítását is (Alkalmaz gomb)

Ha vmi nem vili, akkor nyugodtan írjál privátban is, ha mást nem érdekel a dolog!

Üdv,
Joe

Xiaomi Redmi Note2 Prime - Gamertag: Joe007Hun (NFS-NL,CSR2,CSR-Classic)

(#160) Roxy27


Roxy27
tag

Hali!

Kellene egy kis segítség egy Samu B650-nel kapcsolatban. A WiFi lehetőséget szeretném kihasználni.
Samsung WIS-09ABGN ez lenne ugye az eredeti hozzá való adapter, de ez 15000Ft körül van. :O

Ezt találtam : "Computex, Hsinchu, Taiwan, June 1, 2009 – Ralink Technology, a leading developer of high performance wireless solutions, today announced that its 300 Mbps dual-band 802.11n Wi-Fi chipset (RT2800U) has been integrated into Samsung’s WIS09ABGNX LinkStick Wireless LAN Adapter."

Tehát RT2800U chipset van benn...
Tudja -e valaki, hol lehet beszerezni valami olcsó wifi adapter amivel müx?
Típust, vagy linket küldjetek légyszi.

Köszi,
Zsolt

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#161) Luissimo válasza Roxy27 (#160) üzenetére


Luissimo
veterán

Én 12 000 körüli magasságban vettem a Damjanich utcában , Budapesten egy kis pincebolt , közel a Dózsa György uthoz.

ITTVANNAK helyek hogy holkapható akörül

De, ha van egy felesleges vezetéknélküli routered, beállítod ugy , hogy azt dugod fel a tévé LAN bemenetére és a router mintegy wifi vevő, csatlakozik a wifi hálozatodhoz, és mégolcsóbban megusztad...

(#162) Luissimo válasza krupitomi (#158) üzenetére


Luissimo
veterán

felfogja, én is vettem az ALDI-ban egy 1,5 terrásat , külső tápos, 3,5"-os, és gondnélkül viszi. (NTFS-re van formázva persze, hogy a 20-30 gigás mkv-k is rámenjenek...)

ilyet:
1,5 terrás vincsi

(#163) krupitomi válasza Luissimo (#162) üzenetére


krupitomi
tag

Köszi a választ! akkor én is 1,5 terrásat veszek arra lehet pakolni :)

(#164) politomi válasza Luissimo (#162) üzenetére


politomi
tag

Szia. Azt ki lehet valahogy deríteni, hogy ezek milyen márkájú hdd-t tartalmaznak? HD Sentinel vagy everestel meg tudnád nézni?

(#165) Luissimo válasza politomi (#164) üzenetére


Luissimo
veterán

Elvileg egybevart ház, de ha van benne csavarintásnyi lehetőség, akkor megszakértem, mert engem is érdekel a belbecs.

(#166) Tutu7030 válasza Tutu7030 (#141) üzenetére


Tutu7030
veterán

Szervizt megkérdeztem, hogy nem lenne e kedvük visszarakni a tv-re pl a 2004-es fw-t. Állítólag nem tudják visszarakni(bár akkor nem tudom,miféle szerviz ez). :Y :W

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#167) Luissimo válasza politomi (#164) üzenetére


Luissimo
veterán

Ahoy, kropacsek !!

A külső kütyü neve TEVION !!
forgalmazza :ALDI !!
Két csavar az egész, mintha vennél egy külön külsőházat, nem egybevasalt, ez a lényeg.
Ami benne van a 1,5 gigás külső 3,5"-os vincsiben:
SAMSUNG HD 154 UI / JP1

NAGYONGROMEK !!! :C :C :C :C
CSERÉLHETŐ EZEKSZERINT !!!! :C

[ Szerkesztve ]

(#168) politomi válasza Luissimo (#167) üzenetére


politomi
tag

Köszönöm, lehet én is bevállalok egyet.

(#169) rígel válasza krupitomi (#158) üzenetére


rígel
őstag

Bocsánat,de nem tudom megállni, nagyon szúrja a szemem:
TERA, TERA, TERA!
A terra egészen mást jelent....

(#170) Luissimo válasza Luissimo (#167) üzenetére


Luissimo
veterán

Az hagyján de nem is 1,5 GIGÁS van benne :W hanem MÁSFÉL TERÁS ( nem TERRÁS )
hanem 1,5 terabájtos ( 1500 gigabájtos , 1 500 000 Megabájtos , ha ugytetszik ) :))

VCsak a nagy örömömben tegnap sajtohubát vétettem !!
Így mégjobban megéri az árát !! :C :C :C :DD

(#171) BBéci válasza Luissimo (#170) üzenetére


BBéci
titán

Azt hittem 1024 a váltószám. :D

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#172) Luissimo válasza BBéci (#171) üzenetére


Luissimo
veterán

ne hasogassa !! :K :F
TV-nél nem !! :))
majd ha lesz időm, akkor kiszorzom... :DD

[ Szerkesztve ]

(#173) #09634560 válasza Luissimo (#172) üzenetére


#09634560
törölt tag

Pedig terabyte lesz az ami itt 1024*1024*1024*1024 byte,mivel vinyó így 1649 gigabytos lesz az.

(#174) Josi válasza #09634560 (#173) üzenetére


Josi
aktív tag

Csakhogy a hdd gyártók nem 1024-gyel számolnak hanem 1000-rel.
Amit fel is tüntetnek a vincsesztereken.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#175) #09634560 válasza Josi (#174) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igazad lehet. akkor kb.1220 gigabyte lesz.
Ha megint rosszul számoltam akkor sry.Legyen 1500. De akkor is terabyte,ami 1000*gigabyte vagy 1024*gigabyte.A lényegen nem változtat.

[ Szerkesztve ]

(#176) Luissimo válasza #09634560 (#175) üzenetére


Luissimo
veterán

Nemhát !!
Csak a tegnapi 1,5 gigabájt elírást akartam jóvátenni a javítással, de valaki a tera versus terra esetével foglalkozott pedig a tera multideje a terra mégmultabb ideje pedig a giga ..( MINTAHOGY A NAGYMAMA ELLENTÉTE A KISTEGNAPTEGNAP !! :DD :D :)) )

(#177) #09634560 válasza Luissimo (#176) üzenetére


#09634560
törölt tag

Vagy ahogy josi értelmezte: a KÖZEPESHOLNAPHOLNAP. :DD :DDD :))

[ Szerkesztve ]

(#178) Luissimo válasza #09634560 (#175) üzenetére


Luissimo
veterán

matekozhatunk kicsit...
a 2,5"-os külső vincsit 500 gigásként vettem, papíron.
feldugva a pc-re, a sajátgép szerint 465 gigabájt, a TC szerint pedig 476 937 megabájt

mi a váltószám ??

(#179) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Látom,előjött itt is a váltószám-mizéria..:D
Itt egy kis wiki okosság a prefixekről(SI vs Bináris)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#180) #09634560 válasza Luissimo (#178) üzenetére


#09634560
törölt tag

1025,ami pontosabb ha a sajágépnél a tulajdonságokat megnézed,ott pontosabb számot kapsz,és kijöhet az 1024.
menyibe kerül ez a vinyó? Engem is érdekel!

(#181) Luissimo válasza #09634560 (#180) üzenetére


Luissimo
veterán

(#182) Luissimo válasza #09634560 (#180) üzenetére


Luissimo
veterán

mármintha ha az 500-asra gondoltál egyáltalán, mert a 1,5 TERÁST már leirtam előbb, hogy ALDI-ban van.

(#183) #09634560 válasza Luissimo (#182) üzenetére


#09634560
törölt tag

Köszi!

(#184) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok, beakciózták nálunk a 37B530-at, mit tudtok nekem mondani róla?

(#185) BBéci válasza Luissimo (#178) üzenetére


BBéci
titán

Az, hogy 465 GB használható, ami nagyjából 476-477000 MB, az nem váltószám kérdése.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#186) Luissimo válasza BBéci (#185) üzenetére


Luissimo
veterán

Nemmondod ! :DDD neveddmárannyirakomolyan, mert gyomorfekélytkaphatsz , bakker !! :DD

(#187) Luissimo válasza Khelben (#184) üzenetére


Luissimo
veterán

nagyon jó KIS tévé, bizony és a SAMSUNG gyártja ! :DD
mennyire jóárasított??

és erre a kereső kidob itt egy csomó posztot, ahol taglalvavagyon !
A többit majd mondja neked, aki ilyet nyúz otthonában, én csak nemszerettemvolna, hogy azthidd, senki nem törődik veled :)) :DD :K

[ Szerkesztve ]

(#188) Khelben válasza Luissimo (#187) üzenetére


Khelben
nagyúr

139ért adják.
Sok infót nem találtam róla, csak hogy AUO panel van benne, legalábbis arra van a nagyobb esély. A 40B550 Samsungos paneljéhez képest mennyire gáz ez? Az +40ezer Ft.
Vagy van még 40B530 169ért, ennyi a választék.

[ Szerkesztve ]

(#189) Luissimo válasza Khelben (#188) üzenetére


Luissimo
veterán

inkább 550, mert ha itt visszaolvasol, ahhoz kis hekkelés kell csak és képeslesz mkv-t játszani.
de ha az nem szempont, akkor mindegy.

Itt 148 000-ért kapsz 550-est, én tőlükvettem a b650-et januárban, nagyon korrektek !!

(#190) Khelben válasza Luissimo (#189) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem szempont, van médialejátszóm meg set top box a tv-hez úgyhogy csak kijelzőnek fogom használni. A méret is megfelel (37), a 40eshez már nagyon szét kellene barmolni a szobát, tehát csak ezért nem fizetnék ki +30-40k-t.
Ami nem mindegy az a képminőség, főleg dvd és sima tv adás esetén, nem sok HD anyagom van, bár gondolom a jövőben egyre jobban terjed majd.
És legfőképp tapasztalat érdekelne, hogy a Samsung és az AUO panel között van-e akkora különbség, ami megér 30-40ezret.

[ Szerkesztve ]

(#191) rígel válasza Khelben (#190) üzenetére


rígel
őstag

Hogy van-e különbség? Van aki szerint igen, van aki szerint nincs.
Ha van is, akkor is csak akkor tűnne fel, ha a két tv-t egymás mellé tennéd. Neked mennyit ér meg a tudat, hogy a legenda azt tartja, hogy a Samu panel jobb mint az AUO vagy a CMO?
Nekem max. pár ezret, 30-40 ezret semmiképp! Persze ez csak magánvélemény! Nekem CMO paneles van, az elején én is fanyalogtam, de igazából ennek tárgyilagos oka nem volt, csak pszichikai.
Persze, ha mellé tennék egy s-pva paneles tv-t lehet, hogy megváltozna a véleményem, de az is lehet hogy nem!

(#192) Luissimo válasza rígel (#191) üzenetére


Luissimo
veterán

szerintem is tul van lihegve a "milyenpanellegyenbenne" kérdés!!

(#193) joe007


joe007
tag

Sziasztok!

Technikai kérdésem lenne mkv-s file formátummal kapcsolatban!
A teljes video-hoz volt egy sample file is aminek az adatai az alábbiak:

Video: MPEG4 Video (H264) 1280x720 29.97fps [Video]
Audio: Dolby AC3 48000Hz stereo [Audio]
Subtitle: UTF-8 [Subtitle]

A file név kiterjesztése mkv, de megpróbáltam átneveztem avi-ra, akkor is nem támogatott formátum választ kaptam a TV-n DLNA módban!!

Ha a fenti file-t ami az eredeti állapotában mkv kiterjesztésű simán lejátsza szó nélkül egy nyamvatt hibát se ír! :)

Kérdés mi az oka, hogy nem támogatott formátum hibát kapok üzenetként egy DLNA-s lejátszás választásakor? Elviekben ez csak egy hálózatos megosztás lenne vagy tévedek? A megosztáshoz persze hozzá teszem, hogy a Samsung PC Share manager nálam nem müködik a laptopomról! Egyszerűen használhatatlan. XP Pro Hun SP3-at használok és a rajta lévő MP11-el osztottam meg a tartalmakat! Lehetséges hogy a MP11-nem támogatja ezt a formátumot?

U.i: Egyébként meg teljesen kész vagyok ettől a DLNA-s marhaságtól, de ha már van egy pár pc-m szeretném megosztani a rajta lévő tartalmakat. Hát nálam ez nem egyszerű :)
A laptopomra felraktam a Serviio-t is mint programot és ott szépen beállítottam honnét mit mutasson a hálón(DLNA-n), de természetesen itt is vmi féle saját sablon alapján hasonlóan a MP11-hez egy csomó mappát mutat, de semmit se találok benne! Vki tud ebben segíteni?!

Üdv,
Joe

Xiaomi Redmi Note2 Prime - Gamertag: Joe007Hun (NFS-NL,CSR2,CSR-Classic)

(#194) BBéci válasza joe007 (#193) üzenetére


BBéci
titán

Miért nevezted át az mkv-t avi-ra??? Direkt kínzod magad?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#195) joe007 válasza BBéci (#194) üzenetére


joe007
tag

Hátha így megeszi a TV ill. a prg a file-t! :) De tévedtem :(

Xiaomi Redmi Note2 Prime - Gamertag: Joe007Hun (NFS-NL,CSR2,CSR-Classic)

(#196) Luissimo válasza BBéci (#194) üzenetére


Luissimo
veterán

Nagyötlet!
Hogy ez nekünk eddig mértnemjutott eszünkbe??
:F :Y :C :DD

(#197) reks válasza joe007 (#193) üzenetére


reks
csendes tag

A file név kiterjesztése mkv, de megpróbáltam átneveztem avi-ra, akkor is nem támogatott formátum választ kaptam a TV-n DLNA módban!!

Próbáld ezzel: [link]

(#198) murex


murex
tag

Sziasztok!

Van egy Samsung B650-es tv-m. Vettem most hozzá egy Samsung S2 Portable külső 2.5-es Hdd-t (500G). Az lenne a problémám, hogy a tv nem akarja felismerni a winyóról a nagyobb méretű HD anyagokat, a sample file-kat igen, de a teljes filmet nem látja a tv. Van-e erre valami megoldás? A Hdd NTFS. Ja, és még az a furcsa, hogyha a laptop-al van Utp-n keresztül összekötve a tv, akkor meg simán visz mindent.

(#199) murex válasza murex (#198) üzenetére


murex
tag

Megoldódott, müködik. A tv-n átálitottam a nézetet alapnézetre, és igy jó!

(#200) joe007


joe007
tag

Hali!

Aki Samu TV-t keres megnéztem egy párat az Óbudai madarasban. Hátha vkit érdekel!
40B650 CN02-es 240e
40B620 SQ02!!-es 190e
32B650 AA01-es 174e

Szerintem ez utóbbi nagyon drágának tartom még most is hogy jönnek ki a 210-es modellek!
Vkinek van 40/46B650-esben SQ0x verziójú változata??

Xiaomi Redmi Note2 Prime - Gamertag: Joe007Hun (NFS-NL,CSR2,CSR-Classic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.