Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63601) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Még lenne két kérdésem hozzátok:

1) Ez a Store-os taktika PS5 esetében is működik?
2) Ha USA storeból vett játékkal, mondjuk fifa 21-el akarok multiban játszani, akkor USA-ból fog keresni nekem playereket a régió miatt, vagy európából, ahol én vagyok? :F

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#63602) saelin válasza tboy93 (#63519) üzenetére


saelin
veterán

Lol, komolyan mondom ha nem mondod hogy az ott egy Xbox... Én azt hittem az csak egy hangszóró a tv mellett. :DDD

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#63603) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok!
Tolta innen valaki a The Last Campfire játékot?
Most néztem storeban nagyon jópofa

(#63604) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Hmm valamiért levették a Far Cry 6-ot a store-ból...

The Truth is out there...

(#63605) sting2 válasza axlfsi (#63563) üzenetére


sting2
addikt

Ismerős.
Az a baj ezzel a stílussal, hogy akár egy cím, vagy évente egy új, de az megeszi az ember életét ha egyszer rakap.
Nekem a Destiny 1 - 2 adott úgy 2000 óra élményt, de hiába hagyom abba akár fél évekre is, jön egy nagyobb update/szezon és ugyanott vagyok mint előtte - most is egy 1330 as Lost Sector teljesítése miatt verem bele az értékes órákat..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#63606) Forrest Gump válasza JiMN (#63591) üzenetére


Forrest Gump
tag

Kapcsold ki a 3D audiot

(#63607) Forrest Gump válasza TXT (#63589) üzenetére


Forrest Gump
tag

Nekem is lemerült egy éjszaka alatt a fullra töltött nullára, de ez nem rendszeres.

(#63608) RangerFox válasza Lackooo84 (#63604) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Már elég régen, hisz eltolták a megjelenési dátumát határozatlan időre, anélkül meg nem maradhat store-on.

(#63609) Kendek válasza Forrest Gump (#63607) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Erről azt olvastam, hogy lehet akkor jön elő ez a kikapcsolt állapotban történő merülés, ha még üzem közben rádugod a töltőt, majd a konzol lekapcsolása után - nyilván ha már feltöltött - húzod ki. Vagyis ilyenkor valamiért nem kapcsolhat le rendesen a kontroller, és szépen lemeríti az aksit.
Habár nálam még nem jött elő ez a probléma, tegnap is töltöttem úgy, hogy játék közben be volt dugva, majd bőven a kikapcsolás után húztam le a töltőt, mikor már nem pulzált. Most pedig direkt bekapcsoltam megnézni, és fullon van, nem merült le.

<-ƘƘ->

(#63610) WhiteWalker válasza Kockás60 (#63588) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Kár , hogy Téged nem lehet kihajítani ebből a topicból :U
Semmi konstruktív kommented nincs.

(Mondjuk én legalább javítom utólag a helyesírási hibákat. Igényesség tudod. ;])

(#63611) saelin


saelin
veterán

Megnéztem az IGN 17 perces Returnal videóját. Ismerem a roguelike fogalmát és nagyon jól tudom hogy miről szól a zsanér, de ez végig ilyen pörgős? A korábbi videókban láttam hogy azért vannak lassabb story szekvenciák ahol ráérősen lehet bóklászni. Azért eléggé hamar besokalnék most tőle, hogy ha csak ennyi a játék mint amit most láttunk belőle. Egy az egyben Risk of Rain 2 jutott róla eszembe, csak szebb grafikával, kevesebb ellenféllel és loadout-al. Most tényleg elgondolkodtam azon, hogy ez így 30k-t lehet nem fog megérni. Főleg már csak azt figyelembe véve, hogy egy roguelike játék kb 4-5 óra max ha az elejétől végéig elmész egy run-al, amit persze jó pár halál és upgrade előz meg, így kitolva a kezdeti órák számát skill-től függően több tíz órával.

Gamepod-on valaki nem kapott teszt példányt? Jó lenne valami épkézláb mid-late game információ is a játékról.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#63612) Szilágyi84 válasza Lackooo84 (#63600) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Ez így igaz a Ps5 joyoknál is viszont a számlás garanciás papírról kiderül illetve azt könyvelik a rendszerbe joy szám alapján is. Személyesen a leggyorsabb aki megtudja oldani 3. nap már lehetett elhozni az analóg bajos zsírozás után ,bár állítólag mindig tele vannak munkával ezért nehéz telefonon is elérni őket.

(#63613) Lackooo84 válasza RangerFox (#63608) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Na b+ én ezt nem is tudtam... mikor volt ez?

The Truth is out there...

(#63614) Lackooo84 válasza Szilágyi84 (#63612) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Milyen szám? Az egy tök random szám alul, nincs SN egyik kontrolleren sem. :U Meg melyik számláról derül ki? Amin az van, hogy "PS5 konzol" SN meg minden nélkül, és bármelyik PS5-öt le lehet gariztatni vele? Mert a legtöbb webáruház ilyet ad... talán a Telekom az egyetlen kivétel ja meg a MM (ha épp nem a másik vonalkódot szkenneli be az elvtárs :DDD )... :U Akkor majd pont egy szaros kontroller számával szarakodnak, ha még a PS5 SN-t is lusták feltüntetni (illetve tojnak rá)... :DDD

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#63615) RangerFox válasza Lackooo84 (#63613) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Tavaly októberben, a covidra hivatkozva. Egyébként februárban jelent volna meg.

(#63616) Kockás60 válasza WhiteWalker (#63610) üzenetére


Kockás60
junior tag

:C

[ Szerkesztve ]

(#63617) Kendek válasza Lackooo84 (#63614) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azért azt te sem gondolhatod komolyan, hogy csak úgy ráírkálnak poénból tök random számokat... :DDD
Nyilván számunkra nincs semmi jelentése és jelentősége, de nem véletlenszám generátorral lett a kontroller megírva. :U

<-ƘƘ->

(#63618) oriic válasza saelin (#63611) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Gamepod-on valaki nem kapott teszt példányt? Jó lenne valami épkézláb mid-late game információ is a játékról."

Még nem, de elvileg nálam lesz a játék megjelenés előtt, írok róla pár sort azért.

Live-Die-Respawn

(#63619) Lackooo84 válasza Kendek (#63617) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Van, amelyik kontrolleren nincs szám. Na akkor? :D Meg mondom, ha jelent is valamit, az egyik dokumentumon sem szerepel...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#63620) tboy93 válasza Lackooo84 (#63600) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem kell kamuzni. Most protokoll szerint cserelik mindet.

(#63621) Kendek válasza Lackooo84 (#63619) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én sem mondom azt, hogy bármi is sorozatszám lenne rajta, de abban teljesen biztos vagyok, hogy nem csak úgy random ráírkáltak számokat. Hogy megtudják-e mondani, hogy melyik lett konzolhoz adva, és melyik volt külön csomagolva, abban nem vagyok biztos. De nem elképzelhetetlen, hogy valamilyen módon meg lehet különböztetni őket. Főleg ha nem egyformán vannak feliratozva, ahogyan írod is.

<-ƘƘ->

(#63622) Kendek válasza tboy93 (#63620) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szilágyi84-nek pl. nem cserélték (link2) mikor bevitte az analóg kar hibájával. Honnan van ez a csereprotokollos infó? Lehet rá hivatkozni mikor jelzed feléjük a problémát?

<-ƘƘ->

(#63623) Lackooo84 válasza Kendek (#63621) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Most ugye eleve, ha vkinek több kontija van, mégis honnan kéne tudni melyik melyik? Biztos senki nem nézi mi van ráírva, szóval... :D

The Truth is out there...

(#63624) Kendek válasza Lackooo84 (#63623) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem nekünk kell tudni, hogy melyik, melyik, hanem ha beviszed a szervizbe, akkor elvileg nekik nem mindegy, mert az alapján foglalkoznak vele. Amelyik a konzolhoz járt azt megpróbálják javítani, ami pedig külön volt csomagolva, azt egyből cserélik. De tutira nem úgy működik, hogy neked kell megmondanod.

<-ƘƘ->

(#63625) Elderath válasza saelin (#63611) üzenetére


Elderath
őstag

Egy roguelike játék lehet több száz óra is... Amúgy az elmondások alapján az első run itt lesz 8-10 óra is. Utána meg ott a challenge mode szóval rengeteg órát bele lehet pakolni

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#63626) saelin válasza Elderath (#63625) üzenetére


saelin
veterán

Átlag gamer nem fog 50-100 óránál többet belerakni.

oriic
Ok, azt akkor még megvárom mielőtt döntenék a játék sorsáról. Attól félek hogy az AAA vonal miatt lufi lesz a tartalom benne, meg hogy a későbbiekben semmi update-et nem fog kapni. A legtöbb roguelike azért sikeres mert változatos benne a content vagy időnként kap dlc-t, ingyenes update-et.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#63627) belan válasza BusinessGuy (#63567) üzenetére


belan
addikt

Én 2 évig játszottam filmet néztem a b7-en ,jó tv volt gyönyörű színei képe volt . 2 év alatt nem égetbe.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & Steelseries arctis nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#63628) Elderath válasza saelin (#63626) üzenetére


Elderath
őstag

És az nem elég? :D

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#63629) belan válasza saelin (#63611) üzenetére


belan
addikt

Hát én nem játszottam ilyen stílusú játékkal , érdekes kérdés hogy jön majd be .

Playstation 5 slim & Steelseries arctis nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#63630) Elderath válasza belan (#63629) üzenetére


Elderath
őstag

Szerintem rengeteg embernek ez lesz az első roguelite, ahogy a demons souls vagy BB volt az első souls like

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#63631) belan válasza Elderath (#63630) üzenetére


belan
addikt

Jaja pontosan, de én meg azt se vágom mi az a roguelite játék . ;]

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & Steelseries arctis nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#63632) Wesder válasza belan (#63631) üzenetére


Wesder
félisten

Meghalsz, és buksz mindent, és random generàl egy màsik vilàgot. Minimàlis permanems upgrade van.
Ha legyőzted a főbosst, akkor is meghalsz, és kezdhetet elölről, csak nehezebb fokozaton, stb.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#63633) Frod válasza belan (#63631) üzenetére


Frod
addikt

Rogue-like - procedural generation, permadeath, turn based (by definition - a clone of the original Rogue)
Rogue-lite - procedural generation, permadeath, other forms of gameplay

Főbb jellemzők mindkettőre: random generált pályák, halál esetén restart.
Alapvetően az utóbbi kevésbé bünteti a játékost, mert bár halál esetén itt is teljes újrakezdés van, de lehetnek permanens skillek/tárgyak/stb.

Példák a közelmúltból: Darkest Dungeon, Dead Cells, Evespace, Children of Morta

Do you see the white shadow?

(#63634) KoNZoLik@ válasza belan (#63631) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Pedig leírtam neked elég aprólékosan Viberen, ha még így sem vágod... ;]

De egy biztos, aki nem szereti ezt a zsánert és nem vágja miről is van szó, annak hatalmas pofára esés lesz ez a játék, ezt is írtam👍😅

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 819 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#63635) Lackooo84 válasza Kendek (#63624) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A nyakamat rá, hogy ők sem tudják megmondani. Te amúgy azt hiszed, hogy az itteni Sony szerviz hozzáfér bármilyen adatbázishoz, vagy akármihez? Dehogy, ők csak átveszik, dokumenálják és küldik is tovább a megfelelő helyre a hibás cuccokat.

The Truth is out there...

(#63636) Black_Sheep


Black_Sheep
tag

Lehet, hogy rossz topic, de talán tudnátok segíteni. A playstation store-ból próbálnék vásárolni, de nem tudok fizetni kártyával, a cím beírása után visszadob a kártya adatok menüre, hogy ellenőrizzem az adatokat. Mindent helyesen írtam be, mégsem fogadja el. Mi lehet a gond?

(#63637) Kendek válasza Lackooo84 (#63635) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az elég szerencsétlen lenne a Sony részéről, mert ha nem lehet beazonosítani, akkor a jótállási időn túl is simán lehet gariztatni, meg össze-vissza csereberélni. De ők tudják, ha nekik ez így jó...

<-ƘƘ->

(#63638) RangerFox válasza Black_Sheep (#63636) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Milyen régiójú store, milyen kártya? Esetleg próbáld ékezet nélkül beírni az adatokat.

(#63639) KoNZoLik@ válasza Black_Sheep (#63636) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

1: Magyar storen próbálkozol?
2: Olyan kàrtyád van amivel tudsz interneten vásárolni? Tehát valami dombornyomott VISA stb...?

Ha mindkettő igen akkor passz, ha valamelyik nem akkor ott a hiba👍
Magyar bankkártyát nem mindegyik régió fogadja el, és a magyar is csak olyat ami erre alkalmas...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 819 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#63640) Kendek válasza Black_Sheep (#63636) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ennyi infóból sajnos nem lehet érdemben megmondani. Ha azt írja, hogy nem lett jól kitöltve, akkor valami biztosan nem oké neki.
Most kipróbáltam találomra beírt adatokkal, és nekem sem engedte elmenteni.

Please check your credit/debit card information and try again.

Ha biztosan jól adtad meg az adatokat, és a kártya is megfelelő, akkor valószínűleg hibásan működik a weboldal ezen része. Ekkor próbálkozhatsz még PayPal-lel is, illetve ha az nem opció, akkor jobb híján jelezd az ügyfélszolgálat felé a problémát.

Amire ügyelni kell, hogy egyező országbeli bankkártya használható csak, illetve, hogy lehessen vele fizetni online.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#63641) tboy93 válasza Kendek (#63622) üzenetére


tboy93
nagyúr

A Triwardenes srac mondta telefonban, hogy naluk most az a protokoll, hogy cserelik es nem javitjak a DualSenseket.

(#63642) Lackooo84 válasza Kendek (#63637) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Jótállási időn kívül most is lehet bármit gariztatni. Mint mondtam sok helyen olyan számlát adnak, ahol csak annyi szerepel, h PS5. Egy ilyennel bármilyen PS5-öt le lehet gariztatni, olyat is, amire csak 1 év gario van...

The Truth is out there...

(#63643) Kendek válasza Lackooo84 (#63642) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az király, akkor elég lazán veszik a kérdést. Később majd segíthetjük egymást azzal is, hogy kölcsönadunk egymásnak frissebb számlákat, hogy lehessen többéves konzolokat ingyen cseréltetni. :)

<-ƘƘ->

(#63644) KoNZoLik@ válasza Kendek (#63643) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

:DDD :C

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 819 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#63645) Black_Sheep válasza Kendek (#63640) üzenetére


Black_Sheep
tag

Köszönöm a válaszokat, nekem is ugyanezt írja ki, pedig stimmelnek az adatok. A beállításoknál magyar címet adtam meg, a kártyám is magyar, dombornyomott.
Megpróbáltam ékezetek nélkül, most ez fogadott: There have been too many failed connection attempts. Give it some time and try connecting later.
Akkor várok, és eszkalálom a problémát. :(

(#63646) RangerFox válasza Black_Sheep (#63645) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Esetleg majd próbáld ki konzolon/mobilon/böngészőben is, hátha valahol elfogadja.

(#63647) EnterR válasza Kendek (#63643) üzenetére


EnterR
veterán

Én sem értem egyébként a rendszert mögötte, az én számlámon és pluszbiztosításomon egy deka referencia nincsen az üzleti cikkszámon kívül, ami legkevésbé sem egyedi. Ha meg ezt központilag valaki valahol vezeti, akkor előttem miért nem világos a doksikról, hogy mire vonatkozik a garancia és a pluszbizti? Elvégre ha gebasz van, akkor fogom és beviszem a rossz gépet a papírjaival, amin hasznosítható infó nincsen a szerviz számára, a nettó és a bruttó áron kívül.

Ugyanezért kerestem meg a boltot is annak idején, hogy ha neadjisten szervizeltetni kell, akkor hogyan bizonyítom, hogy a doksikra vonatkozó gép hibásodott meg, itt a válasz:

Ez fasza, csak hiába van rajta a fedezetigazoláson a bolti számlának a száma, ha a hivatkozott számlán nincsen referencia, pl. nincs egy gyártási szám, semmilyen egyedi azonosító.

Szóval ennyi minimális infó tudatában én azt mondom, hogy bármit bevihetek a szervizbe, ami PS5 lemezes konzol.

PSN ID: marquuard

(#63648) ProEvoFan válasza Lackooo84 (#63642) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Az Euronicstől nekem is ilyen számlám volt.
Viszont az új csere géphez a Sony hivatalos szervíztől kaptam már új számlát és a konzol doboz aljára ragasztottak egy matricát, ami beazonosítható az új számlával.

(#63649) Gaben92 válasza Black_Sheep (#63645) üzenetére


Gaben92
őstag

Nálam ugyanez volt 2 éve. Hívd fel a bankodat. A PS store ellenőrzi, hogy a bankodnál is ugyanaz a számlázási cím van-e megadva az adott kártyához mint amit beírtál.

Nálam utólag kiderült, hogy a banknál fel volt cserélve a vezetéknevem a keresztnevemmel (külföldön élek, szóval azért), a kártyán viszont jó volt, emiatt nem találta a store a nevem a banknál. A bank javította a nevem, onnantól ment rendesen ahogy kell.

Ha többször is sikertelen vagy, a store kizár azt hiszem 24 órára. Ha ezalatt újra próbálkozol akkor az első hibásnál újra indítja a 24 órát.

Nálad szerintem a számlázási cím lesz a baj. Lehet el van írva, utca/út probléma, stb. Bank meg tudja mondani, hogy pontosan hogy tartja nyilván a címed.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#63650) belan válasza Wesder (#63632) üzenetére


belan
addikt

Hát nem gondoltam volna ilyen lesz hat így nem biztos megveszem . Ford köszi infót . :R Ryu nem olvastam végig mert pont utcán voltam és utána már nem olvastam vissza .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & Steelseries arctis nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.