Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#49651) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

(#49652) ProEvoFan válasza saelin (#49649) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

De itt pont az van, hogy csak a PS5el nem foglalkozott.
XSXen (már megint) jobb lett a patch.

(#49653) belan válasza ProEvoFan (#49652) üzenetére


belan
addikt

Ps4 pron is szarul nézett ki xbox x szebb volt és ha jól tudom natív 4k. Gondolom ps5 verzióval se foglalkozott.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#49654) Moby válasza ProEvoFan (#49652) üzenetére


Moby
addikt

"Már megint" - az azért gáz, hogy az xsx tulajoknak azon kell reszketniük, hogy az ubi végre elcsesszen valamit PS5-ön is a valhalla után :DDD Mert egyébként rendre az xsx verziók sikerülnek jobban. Gondolom erre gondoltál :D

(#49655) Moby válasza KoNZoLik@ (#49647) üzenetére


Moby
addikt

Geeez...köszi!

(#49656) ProEvoFan válasza Moby (#49654) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nem.Az AC meg ps5ön a szebb.
A Control nextgen patchre gondoltam.
Szerintem ez lesz végig.Valami itt, a másik meg ott lesz kicsit szebb. Legalább lesz min lovagolni. ;]

(#49657) Moby válasza ProEvoFan (#49656) üzenetére


Moby
addikt

A control is ps5-ön fut simábban. XSX-en stutterel*. Ott azon ment a kapaszkodás, hogy jobban fut RT alatt XSX-en(fotómódban), amiről azóta kiderült, hogy azért, mert le van butítva XSX-en az RT, és hibás is. Csak a DF ezt "elfelejtette" észrevenni.
[link]

(ami VRR mellett persze nem annyira gond, a VRR komoly előny az MS-nél, a sonynál meg a végtelen bénázás megy a téma körül)

(#49658) saelin válasza ProEvoFan (#49652) üzenetére


saelin
veterán

Majd nézek róla videót. Most csak a hsz-ek alapján reagáltam. Arra céloztam egyébként, hogy ez nekik nem plusz pénz csak egy gesztus, netán egy megfelelés a játékosok felé. Hasonló cipőben járok most a Black Desert Online-al kapcsolatban. Kapott fps unlockot és nagyobb felbontást... Valószínűleg mint pc-n itt is el fogják adni a remaster változatot, ami fel van hozva egy bizonyos grafikai szintre. Azt várom már hogy az összes prevgen-es játék fusson már ki és lássuk mire képesek az új konzolok ha már erre kezdik el a fejlesztést a kezdetektől.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#49659) belan válasza ProEvoFan (#49656) üzenetére


belan
addikt

Ja ac szebb ps5-ön, viszont xsx kontrasztosabb a kép.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#49660) Moby válasza KoNZoLik@ (#49647) üzenetére


Moby
addikt

És akkor most nekiálltam letölteni az 50 gigás ps4 verziót csak azért, hogy feltehesem a felhőbe a mentésemet, ami amúgy fentvan a felhőben, de most "máshogy" is fel kell oda tennem.
El kellene tiltani mindenkit a szakmája gyakorlásától, akik ezt kitalálták, létrehozták, hagyták, vagy támogatták. :W

(#49661) KoNZoLik@ válasza Moby (#49660) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Igen elég hülyén van megoldva, de csak egyszer kell megcsinálni, és itt legalább van ez a lehetőség 👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#49662) Moby válasza KoNZoLik@ (#49661) üzenetére


Moby
addikt

Megcsináltam. 12db trofit nem hozott át :Y
Módosítom a korábbi véleményem: ez 15-öt sem ért meg. Ez egy nyomorult fércmunka. Semmilyen körülmények között ne adjatok pénzt ezért a hulladékért!
[link]
[link]

(#49663) polonic válasza KKaresz45 (#49643) üzenetére


polonic
félisten

A Batman nem nagyon izzasztja meg a gépet szerintem. Abszolút nem meleg levegő jön ki belőle Batman alatt. Míg Astro alatt langyos és a gép oldala is.
És az ide belinkelt videóban is, ahol mérték a CPU/GPU és memória hőmérskékletet Astro alatt melegebb volt, mint a másik játékban.

GoW-ot és Day's Gone-t ki fogom akkor kipróbálni, ezek meg vannak.

Neked egyébként rendbejött?

(#49664) Aciduzzu válasza Jackie_Chan (#49595) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Meg még Kovács Laci, Pápai Tamás, Lenti Géza, Harmat János, Kiss Zsolt, Árgyelán József, Miklósi Barnabás is.

Ki a szart érdekel, hogy az a félművelt mit tol végig?!

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#49665) KoNZoLik@ válasza Moby (#49662) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Igen nekem is így voltak a trófeák, viszont maga a játék mindkét rész, szerintem így az igazi! A töltés a 4K60fps brutál jó így játszani, a 120-at inkább nem jellemezném, mert ott jócskán vissza vesz a felbontásból! A fércmunkát nem tudom mire értetted,de vannak sokkal rosszabb remakek ennél👍 Én azt hiszem, hogy ennek a 120hz-nek még nem ezzel a generációval jött el az ideje, ergo teljesen felesleges csak ez miatt tévét cserélni😅

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#49666) Moby válasza KoNZoLik@ (#49665) üzenetére


Moby
addikt

4K@60-ban megy az eredeti is BC alatt. Mindkettő. Fércmunka: mentések átvitele, trofik átvitele, nincs 1. rész upgrade. Olyan trofik hiányoznak, hogy 30-40 órát kellene beletolnom, amit nyilván nemfogok. Így a DLC trofik megszerezésének sincs értelme, pedig ezért vettem meg. Szóval az egésznek nincs semmi értelme. Sem annak, hogy megvettem, sem annak, hogy jelen formájában egyáltalán létezik.

(#49667) VTom válasza Aciduzzu (#49664) üzenetére


VTom
veterán

Én úgy tudom a HArmat Jani nem tolta végig, csak a tesója. :U

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#49668) CptAdamica válasza retroid (#49630) üzenetére


CptAdamica
veterán

Új fiók mellé jár 2 hét trial azt hiszem.

Megyen!

(#49669) KKaresz45 válasza polonic (#49663) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Nekem az OS reinstall megoldotta.

Nem tudom igazából mitől függ hogy előjön-e a hiba. Többünknél az Astro nem hozta elő. De még olyat sem hallottam hogy PS4 játékkal jött volna (kivétel Cyberpunk, de azt tudjuk miért).

GoW-nál és DG-nél keresd a 4K 60 FPS módot, ezeket a játékokat még nem láttam PS5-ön de tudom hogy mennek. Aztán figyeld mi történik. Szerintem érdemes kipróbálni más játékkal is, az Arkham Knight nem a programozás csúcsa úgy hallottam.

(#49670) vg válasza KKaresz45 (#49669) üzenetére


vg
addikt

Pedig de, az. Az, hogy akár az első ps4 gépen, vagy az első one gépen stabilan fut 30 fps-ben az alapvetően a programozás csúcsa volt akkor.

(#49671) Moby válasza polonic (#49663) üzenetére


Moby
addikt

Egy 30-ra lockolt prevgen játék a gép teljesítményének a felét sem használja. Ha ez okozná a hibát, egy astrotól ki kellene gyulladnia a gépnek :)

(#49672) KoNZoLik@ válasza Moby (#49666) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Értem, hát sajnálom, hogy neked ennyire nem jött be, hozzáteszem igen elég gáz,hogy az elsőt nem lehetett ingyen upgradelni, ha már anno azt is megvetted nem kevés pénzért a fullos változatot :( Így nézve szerintem is lehúzás!

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#49673) Jackie_Chan válasza Aciduzzu (#49664) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Ők is tegnap tolták végig?A megjegyzésem arra vonatkozott,hogy egy kolléga írta,hogy mielőtt kijön a 2. rész újra végig kellene játszania.
Inkább meg se szólaltál volna.

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#49678) tboy93


tboy93
nagyúr

Tolom ezt a Control-t es vegulis egyre jobban kezd erdekelni. Az elejen nem annyira fogott meg. Vannak nagyon reszletesen kidolgozott belső terek benne, hangulatos. Nekem nem jott be az RT mód, inkább 60 fps-el nyomom, sokkal jobban tetszik a fluiditas mint a plusz tukrozodesek.

(#49679) ldave válasza hombre[EU] (#49651) üzenetére


ldave
félisten

Lehet majd csatlakozni a Nintendo-féle drift perekhez. Annyira fura, hogy a legtöbb gyártó korábban simán lehozott több generációt a már analóg karos kontrollerekkel, most pedig jön elő folyamatosan ez a hiba.

A Slime draws near! Command?

(#49681) hombre[EU] válasza ldave (#49679) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ha már a nintendot,microt és most sonyt is bíróság elé viszik akkor lehet a gyártó kicsit emel a minōségen :DDD
btw nekem nem driftelt eddig semmi (ps,xbox,nintendo)

Life, Uh, Finds A Way

(#49682) Aciduzzu válasza Jackie_Chan (#49673) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Az enyém meg továbbra is arra, hogy ki a szart érdekel, hogy VR mit tolt végig?! Elsőre, másodjára, akárhányszor.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#49683) RangerFox válasza Moby (#49662) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Amúgy nekem a Miles Morales se ismerte fel a PS4-es mentéseket, így újraplatináztam itt is... De a legtöbb játékban gond nélkül működött ez a feature (R6S, Destiny 2).

(#49684) tboy93 válasza RangerFox (#49683) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ocsemnek a Tomb Raiderrel volt mentes problemaja, de manualisan letoltve PS Plus felhobol megoldodott. Valamiert telepiteskor nem szedte le a PS5 a PS4-es mentéseket automatikusan...

[ Szerkesztve ]

(#49685) Jackie_Chan válasza Aciduzzu (#49682) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Azt hiszem nem ez az egyetlen téma ami senkit nem érdekel, azt is csinálhattad volna,hogy simán át siklasz felette,de nem neked megjegyzést kellett tenni.
Ha minden egyes embert elkezdenék leoltani aki olyasmit ír ami engem nem érdekel, lenne egy jó pár megjegyzésem itt.

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#49686) F-ECT$ válasza Lackooo84 (#49605) üzenetére


F-ECT$
titán

Idővel biztos jönnek majd jól optimalizált PS5 játékok is, de azt látni kell, hogy a PS5 "csak" 2.5-3x erősebb, mint a PS4 Pro. Ergo a nyers erőt simán elviszi egy ugyanolyan grafika 30->60 fps váltás, vagy egy ugyanolyan fps FHD -> 4k váltás.
Egyszerűen nincs annyival több erő benne, hogy nőjön az fps, a felbontás és a grafikai részletesség is egyszerre :(

Dive ever, work never.

(#49687) Bogyi007 válasza Moby (#49654) üzenetére


Bogyi007
veterán

Mi akik fórumokat olvasunk se tudunk vagy nem foglalkozunk mindannyian ilyen DF féle összehasonlító videókkal, urambocs nem érdekelnek. Szimplán játszunk. Magasról teszek arra, hogy bármely konzolon 2 pixelpöttyel több vagy kevesebb van, vagy hogy 1 másodpercre leesik a frame.

Játszani kell nem méricskélni...

SZERINTEM persze...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#49688) Citroware válasza F-ECT$ (#49686) üzenetére


Citroware
addikt

Sajnos az előző generációs játékok PS5 verziói hagynak maguk után kívánni valót, főleg a csak visszafelé kompatibilitással működők, de amik kaptak upgrade-et, azok is. (nem lett a játék akkora mértékben felskálázva, mint amennyire a hardver ereje megengedhetné)
Ebben egész biztosan jobb az Xbox. Nemcsak azért futnak rajta jobban az előző Xbox játékai, mert kicsit erősebb a hardver, hanem azért is, mert az új Xbox ugyanazt az operációs rendszert használja, mint az előző, ezért gyakorlatilag semmit nem kell átportolni, átprogramozni, egyszerűen csak felskálázzák a játékot, eközben a PS5 operációs rendszere teljesen más, mint a PS4-é és csak egy emulátorral megy a visszafelé kompatibilitás, különben újra kéne programozni a játékot, ami sok munka. Így viszont kicsit problémásabb a futás, nem tudják teljes egészében kihasználni a hardvert, és szerintem sosem lesz az "igazi" az eredetileg PS5-re nem készült játékok esetében.

[ Szerkesztve ]

(#49689) kovsol


kovsol
titán

A next gen majd akkor érkezik meg amikor már kizárólag az új gépekre megjelenő játékok jönnek. Most ezek a next gen upgrade-ek kb olyanok, hogy a grafikát low-ról árakjuk mediumra, meg csinálnak egy 30-60fps kapcsolót. Nem igazán van valódi optimalizálás, max az új vasakban lévő nyers erőt használják ki a régi kóddal.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#49690) 3L1T3 válasza kovsol (#49689) üzenetére


3L1T3
addikt

:K

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#49691) Haart válasza kovsol (#49689) üzenetére


Haart
addikt

MÉgis mit várunk? Nem fogják neked ujraírni a játékokat csak a ps5 játékok miatt, mindezt ingyen?
Szóval ez sztem bőségesen elég, hogy egyáltalán veszik a fáradtságot és megcsinálják azt a kapcsolót. Van ahol még ez sincs.

(#49692) drexler92 válasza Rafaking01 (#49619) üzenetére


drexler92
tag

Én augusztus 5.-én, de nem kerestek, csak októberben küldtek egy emailt, hogy a megjelenés napján tuti nem kapok. Azóta kétszer kerestem őket, de csak sablon dumával leráztak

(#49693) kzoli420 válasza Haart (#49691) üzenetére


kzoli420
tag

Abszolut egyetertek. Semmi hasznuk nem szarmazik belole, gyakorlatilag jofejsegbol (vagy felsobb nyomasra) adnak ki egy Ps5 upgradet vagy framerate unlockot. Szerintem ennel tobbet nem is kell varni

The greatest conqueror only conquers himself. With that conquest completed, the conquest of anything external is the play of children. // PSN: Sir_Zoltan

(#49694) jkrisztian


jkrisztian
aktív tag

Sziasztok.
A haverom csak azért akar venni PS5 konzolt, hogy a Call of Duty: Warzone-t tudja játszani. Milyen minőségben tudja az új konzol futtatni azt a játékot? Fix 60 FPS, vagy ennél azért többre is képes lesz? Egyáltalán van ps5-re Warzone?
Nem egy nagy gamer és én azt tanácsoltam neki, hogy ezért ne vegyen egy PS-t, mert úgysem használná ki (nem hajlandó játékért pénzt kiadni).

Van egy korrekt asztali gépe, amibe csak egy 70-80 ezres videokártya kellene, hogy tudjon Warzonet játszani.

Mi a személyes véleményetek erről? Szerintetek megérné csak emiatt egy ps5-re beruháznia? Képes lesz 120FPS-re 4K-ban?

(#49695) KoNZoLik@ válasza jkrisztian (#49694) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

4K120fps biztos nem, de eleve csak 1db játékért teljesen felesleges neki Ps5, szerintem...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#49696) zozika84 válasza jkrisztian (#49694) üzenetére


zozika84
őstag

60 fps felett csak a Series gépeken fut a Warzone.
De ezért az egy jatékért nem sok értelme van váltani szerintem.

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#49697) F-ECT$ válasza KoNZoLik@ (#49695) üzenetére


F-ECT$
titán

Szerintem nem a játékok száma, hanem a játékidő határozza meg, hogy mit érdemes venni. Ha csak 1 játék tetszik neki, de havi több 10 órát játszana vele, akkor ugyanúgy megéri konzolt venni, mintha ehhez havi több játék kellene.

Ebben az esetben viszont, mivel van PC-je, így tényleg inkább egy VGA-t ajánlott csak vennie.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#49698) zozika84 válasza Moby (#49662) üzenetére


zozika84
őstag

Pedig majdnem behúztam.
Akkor megvarok egy 6K akciót inkább :C

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#49699) Citroware


Citroware
addikt

Egy svájci nem annyira nagy boltban ma reggel lehetett előrendelni február 16 és 25-ei érkezésekre. Elvileg az elkövetkezendő napokban várhatóak hasonlók több országban.
De a legtöbb bolt előbb megvárja, míg fizikailag is megérkezék a cucc, és akkor rakják ki.

[ Szerkesztve ]

(#49700) jkrisztian válasza Citroware (#49699) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Melyik ez a svájci bolt? Van kint kapcsolatom, hátha meg tudja nekem szerezni a srác. :)

Köszi mindenkinek. Igyekszem a havert lebeszélni erről! :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.