Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#50251) Halbrand válasza F-ECT$ (#50250) üzenetére


Halbrand
csendes tag

Kaptál email-t az Alza-tól?

[ Szerkesztve ]

(#50252) Neoteric válasza marton.m (#50225) üzenetére


Neoteric
addikt

Valami különbség mégis csak van, ha nála bevilágít a feketébe. XH90 nálam nem világít, ha dolgozik a local dimming.

PSN: ne0teric_sAN

(#50253) A21 válasza Halbrand (#50251) üzenetére


A21
tag

:D

(#50254) zozika84 válasza Moby (#50239) üzenetére


zozika84
őstag

Remelem vegre kigyomlálják azt a szottyos alkatrészt az osszes konzolpiaci résztvevő kontrolleréből :C

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#50255) belan válasza mettek (#50214) üzenetére


belan
addikt

Lehet az meg edge ledes azért! F-ECT$ majd még bánod de 55 se lesz rossz.

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#50256) Halbrand


Halbrand
csendes tag

Egyik barátomat ma hívták a Playit store-ból, hogy az előrendelése várhatóan jövő hét közepéig átvehető lesz.

(#50257) F-ECT$ válasza belan (#50255) üzenetére


F-ECT$
titán

Kedves a hely, sajnos szekrénysorban lesz, máshova nem tudom tenni. Így is picit rá fog lógni az egyik ajtóra...
A trükk: nem szabad máshol sem nagyobb tv-t sokáig nézni, és akkor nem érzed kicsinek a sajátodat :B

Dive ever, work never.

(#50258) Lemonjam válasza Halbrand (#50256) üzenetére


Lemonjam
kezdő

Tudod esetleg hogy mikor rendelte?

(#50259) Jim74 válasza tboy93 (#50247) üzenetére


Jim74
nagyúr

B@szott idegesítő... Egyelőre nem találtam konkrét megoldást...

(#50260) belan válasza F-ECT$ (#50257) üzenetére


belan
addikt

;]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#50261) Halbrand válasza Lemonjam (#50258) üzenetére


Halbrand
csendes tag

2020.10.16.-án

[ Szerkesztve ]

(#50262) Chrakatoa


Chrakatoa
tag

Arra gondoltam, mint alulról jövő kezdeményezés , hogy össze lehetne írni közös infók alapján, hogy melyik magyar konzolbolt, webshop mikori előrendeléseknél jár. E-Digital-os korai rendelésem sajnos nagyon félre ment amikor előjegyeztem a terméket bejelentéskor, és küldtek egy értesítőt mindenkinek hogy van készleten. Természetesen nem volt addigra már, és az "előrendelésem" is törlődött.

Alza ismét kérdőjel számomra. Nem nagyon láttam, hogy sokan kaptak volna onnan. KV-ban sajnos nem rendeltem elő, de tetszik a cég hozzáállása és a vásárlók tájékoztatása. Playitstore-ban van még előrendelve szept 23-al viszont onnan amit láttam utolsó infó a napokban hogy valaki most kapta meg a júniusi előrendelést, tehát kb. ott tarthatnak.

Supergamer-en vagyok feliratkozva az értesítésre még de az is attól félek hogy nem váró lista hanem emailben kiküldik hogy van újra készlet, lehet rendelni.

(#50263) Lemonjam válasza Halbrand (#50261) üzenetére


Lemonjam
kezdő

Na ez elég érdekes, mert én augusztus végén, és még semmi. Asszem holnap lesz egy nem túl kedves telefonom feléjük. :(((

(#50264) Chrakatoa válasza Halbrand (#50261) üzenetére


Chrakatoa
tag

Az komoly, nekem 2020.09.23-mas az előrendelésem és semmi

(#50265) Lemonjam válasza Chrakatoa (#50264) üzenetére


Lemonjam
kezdő

Szerintem keverheti a dátumokat, mert okt 16-án a levelet küldte ki a Playit, hogy bocsi de a te megrendelésedet nem fogjuk tudni kiszolgálni a megjelenéskor

(#50266) KaitouP válasza A21 (#50245) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Fordítsuk meg a dolgot: mi lenne ha vennéd a fáradságot, jól megtanulmányoznád az összefoglalót, majd örömmel konstatálnád, hogy nini, ott egy OFF topik az ON topik tagjainak, ahol aztán úgy offolsz és annyit, amennyit akarsz? A TV téma ilyen szintű megvitatása ha tetszik ha nem, itt OFF, itt direktben a konzolról van szó. Van tévés szakmai topik is, nem hinném hogy a téma szakértői ott nem tudnának tippeket adni megfelelő megjelenítőre a konzolodhoz. De ha mégis, akkor még mindig ott az említett off topik, ahol jól megszakérthetitek a témát. Mindenki nyer.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#50267) Blaze_ válasza A21 (#50245) üzenetére


Blaze_
aktív tag

Ott erre nem kapsz választ.

(#50268) Varggaa97


Varggaa97
csendes tag

Aki KV-nál rendelte elő a PS5-t a hívás után kb mikorra kapta meg a terméket? :B

(#50269) kolosszus87 válasza Neoteric (#50252) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Akkor olyanok a beállításaid vagy nem tűnt fel, 65 XH90-em van, a legmegfelelőbb közepesre állított local dimmingel és HDR filmeknél az alul felül levő fekete sávnál lehet időnként látni a bloomingot (főleg sötétebb jeleneteknél ahol mondjuk a fekete sávokhoz közel van a filmben lámpafény vagy hasonló, vagy a ragyogó fehér feliratnál), ez természetes velejárója sajna a FALD led-eknek és a viszonylag kevés tompító zóna az oka, márpedig az XH90-ben kevesebb a tomopító zóna mint az XF90-ben.

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#50270) kristof_ válasza Varggaa97 (#50268) üzenetére


kristof_
tag

Engem úgy délután 2 magasságában hívtak és másnap 9kor már kezemben volt a konzol...életem leghosszabb munkanapja volt tudván, hogy egy karnyújtásnyira van tőlem egész nap, de még egy fél napig nem tudom kipróbálni :D

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#50271) Varggaa97 válasza kristof_ (#50270) üzenetére


Varggaa97
csendes tag

Nekem is ez volt de gls meg kv-s email se kaptam ez ügyben .Nem akarom túlságosan bele élni magam de már konkrétan karnyújtásnyira van tényleg :D. Ha holnap nem is jönne meg de egy jövő hetet adnék :P

(#50272) Mr.Wiking


Mr.Wiking
tag

Másoknak is van coil whine? A PS4 Slimem nem csinálta. Vajon szoftverfrissítéssel lehet halkabb?

(#50273) 73leslie válasza Halbrand (#50261) üzenetére


73leslie
csendes tag

Szia! Lemezes?

(#50274) zola09 válasza Jim74 (#50259) üzenetére


zola09
aktív tag

Nekem lemez nelkul is rezonal :DDD A lemezmeghajto nyilasat korulvevo illesztes rezeg nalam. Nem lenne nagy munka fixalni, de mivel kartavolsagban ulok tole csak megnyomkodom es elhallgat.

(#50275) Gaben92 válasza Mr.Wiking (#50272) üzenetére


Gaben92
őstag

Eddig interneten futottam bele csak, de akad belőle. Tápegység cicereg és hardver jellegű a dolog, szóval nem gondolnám, hogy szoftveresen javítani tudják.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#50276) EnterR válasza Gaben92 (#50275) üzenetére


EnterR
veterán

Garanciális tételnek minősül egyébként?

PSN ID: marquuard

(#50277) Iparmágnás


Iparmágnás
tag

Sziasztok!

Már egy ideje csak olvasó módban vagyok, most is azért írok csak, ha valakinek beesne több konzol is, nagy örömmel átvenném. Eddig nem volt semmilyen konzolom, HA-n biztos nem jelenne meg. Itthon tolnánk feleségemmel egy kis Sackboyt kezdésként. :)
Ha bármit is számít a döntésében annak, akinek van lehetősége átadni konzolt, a másik felemmel mindketten egészségügyisek vagyunk. (Remélem emiatt a spoiler miatt nem esik nekem a fél fórum) :)
További jó játékot, és fórumozást, idővel ott lesz a polcán mindenkinek, aki szeretne PS-t :R

(#50278) Mr.Wiking válasza Gaben92 (#50275) üzenetére


Mr.Wiking
tag

És ezt vajon garanciában javítják? Vagy cserélik? Van rá esély, hogy hamarabb tönkre megy a gépem, mint azoknál, akiknel nem fordul elő?

(#50279) Wolfy33 válasza Halbrand (#50261) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Ez biztos??? Több embernek szeptemberi és augusztusi elrendelése van és semmit nem kaptak.

(#50280) Gaben92 válasza EnterR (#50276) üzenetére


Gaben92
őstag

Hivatalos álláspont tudtommal nincs, szóval nem merek nyilatkozni. Nekem itt Finnországban vettek vissza mikrót coil whine miatt, és a DS4-et is simán kicserélték úgy, hogy nem kérték be a konzolt. Erre épp ma olvastam, hogy Magyarországon DS4 drift hiba miatt le kellett adni a konzolt "mert egy csomag". Azt meg merem kockáztatni, hogy nekem itt szó nélkül cserélnék (bár ki tudja meddig lennék gép nélkül...), Magyarországon szerintem inkább a bolt/eladó jóindulatán múlhat a dolog amíg nincs hivatalos infó Sonytól.

Viszont olvastam angol nyelvű fórumokon, hogy volt akinek idővel elhalkult aztán meg is szűnt. Szóval kis szerencsével csak be kell járatni a gépet. :DDD

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#50281) kola99 válasza Iparmágnás (#50277) üzenetére


kola99
tag

Iparmágnás névvel egészségügyisek... Hahaha

(#50282) Wolfy33 válasza kolosszus87 (#50269) üzenetére


Wolfy33
senior tag

XF90 mellé gondoltam az XH90-et, az menne a másik szobába. De ez fura amit írsz, kb ebben nem jobb az Xfnel?
Akkor várhatók még vmi újabbra, érdemesebb.

(#50283) Wolfy33 válasza zola09 (#50274) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Nálam hihetlenul csendes, egyedül a lemez indulásnál van a lemeznek hangja,de az is kevesebb mint a pro. Minden más esetben meg se "szólal."
Rezonancia semmi.

(#50284) kolosszus87 válasza Wolfy33 (#50282) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Bizonyos szempontból butították az XH-t az XF-hez képest, hogy az árversenyben tudjanak maradni. Az XF90-nek valamivel jobb a képminősége, jobb képalkotó proci van benne (X1 extreme), több a tompító zónája és nagyobb a fényereje, így a HDR látványosabb rajta. Amiben viszont az XH jobb az a játékos funkciók...hdmi 2.1, jóval jobb input lag. Emellett az XH-nak újabb, erősebb mediatek chipje van és az android sokkal gyorsabban fut rajta mint a XF-en. Szóval szvsz volt amiben fejlődött és volt amiben visszafejlődött az utód. Most jönnek majd az új idei XJ modellek, új XR nevezetű procikkal...aztán majd kiderül h miben lesznek jobbak, de az áruk is magasabb lesz, szóval nehéz ügy...Mivel neked már van egy jó tv-d az XF90 személyében én lehet nem kapkodnék most a vásárlással, nincs rá okod...várd ki nyugodtan az idei modelleket, ráérsz vásárolni idén ősszel is.

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#50285) Iparmágnás válasza kola99 (#50281) üzenetére


Iparmágnás
tag

Ez már csak ilyen :) , ha ezen múlik bármi is, szívesen igazolom.

(#50286) Olibosnyak válasza EnterR (#50276) üzenetére


Olibosnyak
kezdő

Konzolvilágos sráccal beszéltem, azt mondta hogy nem de valószínű jön majd rá update.

(#50287) A21 válasza KaitouP (#50266) üzenetére


A21
tag

na ezt most jól megkaptam a tanítónénítől, vagy bácsi? :U 5 perc sarokban állássért cserében folytathatom eme nagyszerű én előttem abszolúte off mentes topic olvasását? ;]

(#50288) zola09 válasza Wolfy33 (#50283) üzenetére


zola09
aktív tag

Gyengebb illesztes, par gepnel elofordul, forumokon talalkozni vele, hogy masnal is megesik. Itt is van legalabb 3 ilyen gep a topicban. Mondjuk nalam a ventinek is van hatarozott hangja, meg zart fejhallgatoval is hallom, pedig uncharted 3 megy most nem is valami 2020as techdemo. Igaz en most novemberben valtottam PC-rol, nem volt PS4 viszonyitasnak.

(#50289) RangerFox válasza A21 (#50287) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Figyelmeztet egy moderátor, majd egy TG is. Mit szeretnél elérni ezzel? :N

(#50290) zola09 válasza Mr.Wiking (#50278) üzenetére


zola09
aktív tag

Elettartamot, teljesitmenyt tudtommal nem befolyasol. Hivatalosan azt hiszem nem szoktak hibanak tekinteni, de ha nagyon idegesit egy probat megerhet a gariztatas.

(#50291) A21 válasza RangerFox (#50289) üzenetére


A21
tag

semmit, csak eszembe jutott az a fos magyar középiskola ahová jártam ( sajnos), ott is minden pofára ment, más offolhat orba-szájba... semmi gond! Én kérdezek valamit ami PS5-höz kapcsolódik, az már tragédia... :U

(#50292) Jim74 válasza zola09 (#50274) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi az infót. :R . Eddig lemez nelku nem hallottam, remélem nem lesz vele gond... :U

(#50293) EnterR válasza Olibosnyak (#50286) üzenetére


EnterR
veterán

Na most kicsit összezavarsz. A tápcicergésre frissítés?

PSN ID: marquuard

(#50294) Wolfy33 válasza kolosszus87 (#50284) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Köszönöm. Erre gondoltam én is.
Ps5 szépen fut, mindent felismer, állít rajta. Mikor vettem, mondták a Sonyban ez most a pro hoz a legjobb. De a PS5 is rendben van, az eddigi megjelent, próbált játékokkal.
Inkább várom az XJ ket, így legalább lesz összehasonlítási alap. (Már láttam a sony.hu-n de még árazás nélkül) Úgy is cserélném idén a hálóban is, de akkor megy oda az xf és ha olyan jó lesz az XJ, az a ps5-höz.

[ Szerkesztve ]

(#50295) Olibosnyak válasza EnterR (#50293) üzenetére


Olibosnyak
kezdő

Nekem ezt mondták, de meglátjuk mi lesz. Mondjuk beszéltük hogy amennyire érdeklit a sonyt a készlethiány annyira érdekli valószínű a coil whine is...

(#50296) Moby


Moby
addikt

2021-ben eddig egész jól elvagyok a PSPlus-al :)
Volt a január...
Aztán a február...
Márciusban vajon mi plattan? :)

[ Szerkesztve ]

(#50297) eisento válasza Moby (#50296) üzenetére


eisento
addikt

nemtudom de az kurvaelet hogy a ghost of tsushimat ha van ra lehetoseg ps5-on is platinazom :D (jelenleg ps4en probalom most hagytam abba ^>^)

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#50299) eisento


eisento
addikt

ez mi a szar? :D maris aprilis 1 van? :DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#50300) Steve1207 válasza Moby (#50296) üzenetére


Steve1207
veterán

No man's sky PS5 címnek elmenne, kapott updatet, régi, viszont mára elég pofás lett és sokszor le volt árazva 4e környékére is anno. Eddig szép felhozatal volt, alapjaiban most egy szimulátor jellegű (autós vagy motoros) és fps illene párban, mivel ez a két stílus kimaradt egy ideje (vagy akár valami régi EA cím ezek után, mert kell egy "olcsó" hónap ;] )

.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.