Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#114701) ron233 válasza tboy93 (#114700) üzenetére


ron233
tag

Annyit olvastam korábban hogy PS5 játékokat lehet külső hdd-re másolni de akkor ezek szerint a mentéseiket már nem?

(#114702) Pola-Roid válasza #62435328 (#114600) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Régebben alap volt, hogy normál fokozaton kezdem, vagy néha még eggyel nehezebben is. Most meg már, hát... öregszem :DDD Romlik a szemem, a reflexeim, a franc sem idegeli magát már ezen.

(#114703) Kendek válasza ron233 (#114701) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A PS5-ös játékok mentéseit nem lehet kimásolni sehová, csak a felhőbe, ha van aktív Plus előfizetésed.

<-ƘƘ->

(#114704) tboy93 válasza ron233 (#114701) üzenetére


tboy93
nagyúr

A játékot magát ki tudod tenni külső tárhelyre, de a mentéseket nem :N

(#114705) ron233


ron233
tag

Rendben, köszönöm a felvilágosítást.
Mondjuk ennyi erővel megoldhatták volna már a mentések másolását is, nem? Vagy akkor kevesebb plus előfizető lenne?

(#114706) tboy93 válasza ron233 (#114705) üzenetére


tboy93
nagyúr

Direkt vették ki a mentések másolásának lehetőségét, esélyesen a ps plusra való ösztökélés miatt.

(#114707) Pola-Roid válasza ribizly (#114601) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Ebben igazad van, hogy utána is nézhettem volna, de mondjuk az Uncharted-et is a Legacy of Thieves Collection-el kezdtem és ott nem volt semmi gondom azzal, hogy lövésem sincs az előzményekről. Mondjuk a filmet láttam, de gondolom azzal sokkal nem lettem tőle előrébb :DDD

Nem a fiú viselkedésével van bajom, hanem az apjával. Én megértem, ha valakinek nem kell gyerek (nekem is van pár hónapja, holott soha nem akartam), de ha már van, akkor foglalkozzon vele az ember. De ahogy olvasom a kollégákat, ez később változik, és gondolom javul, mert rosszabb már nemigen lehet :U

(#114708) Pola-Roid válasza F-ECT$ (#114605) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Biztos vagyok benne, hogy egész más nemhogy a nehéz, de már a normál fokozat is az easy vagy story fokozatokhoz képest, csak abban nem vagyok biztos, hogy nekem megéri-e azt a plusz "szenvedést" időben meg energiában. Van család, meló, ha valahol ki akarom élni, hogy nem a legegyszerűbb utat választom, azt inkább ott teszem. Persze vannak olyanok, akiknek csak megszületni volt nehéz, lehet nekik ez okoz valamiféle pozitív érzést (vagy legalább újdonságot), hogy végre akad valami kihívás az életükben, de - sajnos - ez nem én vagyok :D

(#114709) Pola-Roid válasza ProEvoFan (#114606) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Pedig első esetben még én is bepróbálkoznék a trófeagyűjtéssel :C

De mondjuk akkor elárulhatnád, mi értelme van, mert ezekre soha nem tudtam rájönni. Mire jó ez az egész trófeagyűjtögetés?

(#114710) Pola-Roid válasza #72042496 (#114613) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Van bőven más, tényleg, nem is panaszkodom, csak furcsa, általában a nagyon hype-olt játékok nekem is be szoktak jönni. De ez valahogy semmilyen szinten nem jön be. Kivéve a grafika meg a hangok azok első osztályúak, ezt el kell ismernem. Meg a mellékszereplők is szórakoztatóak amúgy (az a két kovács elf vagy mi a bánat, már nem emlékszem), csak a főszereplők idegeltek ki :DDD

Azért annak örülök, hogy a tájékozódással ezek szerint nem csak nekem volt bajom :K

(#114711) cactuar válasza Pola-Roid (#114710) üzenetére


cactuar
aktív tag

Kovács elf :DDD :DDD :DDD
Te aztán jól odafigyelhettél a játékra.

(#114712) Pola-Roid válasza KaitouP (#114617) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Nálunk exnejem volt japános, beszélt japánul, japán ismerősök, stb. Na így ismertem meg és utáltam meg egy életre a japánokat a nyelvüktől és a kajájuktól kezdve a bullshit kultúrájukkal együtt :DDD

Amúgy mióta nincs semmilyen szinten a japánokkal kapcsolatom, bajom sincs velük egyáltalán, sőt, japán autóm meg most már japán konzolom is van. De hogy a nyelvüket nem hallgatnám még akkor sem, ha fizetnének érte, az is hétszentség :DDD

(#114713) #72042496 válasza Pola-Roid (#114710) üzenetére


#72042496
törölt tag

Dwarf. :)
Nem kell minden játéknak tetszenie, van ez így.

[ Szerkesztve ]

(#114714) oliwire válasza Pola-Roid (#114710) üzenetére


oliwire
őstag

Az a két szegény kovács elf inkább törp, mint tünde :DDD

(#114715) Kendek válasza tboy93 (#114706) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egyrészt, másrészt pedig mert elszaporodtak a visszaélések, vagyis a mentésfájlok módosításával lehet csalni. Viszont ha nem opció a ki- és visszamásolás, akkor ez a probléma megoldva.
Ugyanakkor a Plus előfizetéshez kötés az elég nagy érvágás, tekintve, hogy nem osztódik ez a felhős mentési lehetőség. Azt meg a Sony-nál sem gondolhatják komolyan, hogy majd csak emiatt mindenki elő fog fizetni...

<-ƘƘ->

(#114716) Wesder


Wesder
félisten

PS5 vàsàrlàs Sonytól, 2. kör:

Megint sorbaàlltam, most volt PS+-om is. Sorba àllàs közbe az oldalon ki volt írva, hogy ha be is jutok, se biztos hogy lesz gèp. Kb 3 percet kellett vàrnom ès nem volt màr gèp. :DDD 10:30-kor nyitott, 10:33-ra bent voltam. Supportnak írtam hogy refund. Nem hiszem el hogy akkora nyomoroncok hogy több meghívót küldenek ki, mint amennyi gépük van a sajàt oldalukon...
Ezek utàn màr csak polcròl. Így jàrtàl Sony, köszönd magadnak.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#114717) Pola-Roid válasza parandroid (#114623) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Nem hiszem, hogy annyira bejönne a TLoU kritikám, mint a GoW, mivel nekem az alapvetően tetszett. Ami amúgy nálam nagy cucc, mert minden zombis témát, legyen az film, sorozat, játék, könyv, akármi, halál gagyinak tartok. Csak a hype miatt próbáltam ki, de nekem pozitív csalódás volt.

(#114718) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Láma kérdés , de a Fall Guys-ba hogy lehet "vetődös" ugrást csinálni? :B

(#114719) Kendek válasza Wesder (#114716) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mármint szerencséjükre, most speciel jól jártak. Mivel nekik nem nagy üzlet, ha valaki csak raktározásra venné a konzolt... :U

<-ƘƘ->

(#114720) Wesder válasza Kendek (#114719) üzenetére


Wesder
félisten

Minél hamarabb jutok konzolhoz, annàl hamarabb tudom hasznàlni a szolgàltatàsukat, ezàltal pènzt költeni, amit ők szeretnének hogy nàluk költsek el. Max 1-2 hònapot àllt volna a konzol. 1-2 hònap múlva meg biztos nem lesz polcon gèp.
Plàne nem Digital.

Szerk.
Igazàbòl mindegy mennyit àllna a konzol, mert ha nincs itt, akkor nem tudok nàluk költeni. Biztos vannak olyanok, akik màr megkaptàk, de nincs idejük jàtszani, mert most èpp olyan èlethelyzet van. Az kb ugyanolyan, mint a "raktàrozàs".

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#114721) #72042496 válasza Pola-Roid (#114717) üzenetére


#72042496
törölt tag

Amúgy az is az emberekről szól, a zombik csak a keretet adják.

(#114722) WhiteWalker válasza WhiteWalker (#114718) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Megtaláltam közbe :DDD

(#114723) Kendek válasza Wesder (#114720) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ettől függetlenül nem jártak rosszul vagy rosszabbul, mert ami konzoljuk volt, azt mind el tudták ott adni. És lehet, hogy olyan felhasználóhoz került, aki előbb és többet fog költeni rá. :)

<-ƘƘ->

(#114724) Pola-Roid válasza cactuar (#114711) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Arra figyelek, ami érdekel. Ami - nyilvánvalóan, a többször kifejtett okok miatt - nem ez a GoW volt :DDD

(#114725) F-ECT$ válasza WhiteWalker (#114718) üzenetére


F-ECT$
titán

Rég volt de asszem ugrás + vetődés ;) :DDD

Dive ever, work never.

(#114726) Pola-Roid válasza #72042496 (#114713) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Úgy van :D

Földhözragadt ember vagyok, nekem ezek a fantasy elnevezések meg kasztok nagyjából egykutya mind :DDD

(#114727) Wesder válasza Kendek (#114723) üzenetére


Wesder
félisten

Azt nem mondtam hogy rosszul jàrtak volna. Minden cèg azt szeretnè hogy több legyen a kereslet, mint a kínàlat, ezàltal minden is el tud adni, csak kettő közti különbsègből sajnos nincs pénz.
Jò lett volna ha most behúzom, mert kedvet kaptam a GoW-hoz. Na majd talàn fèl èv múlva.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#114728) Wolfy33 válasza Raga (#114697) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Igen, két folyosó lesz, az egyik a vízi világba vezet az utolsó biomba, a másik a jegesbe.

Ma szerintem este már jó lesz. Én most fejeztem be az act 3 részt, így megkaptam az utolsó ending videót. Kicsit zavaros, de kb sejtem mi volt. :)
191 halál, 4 nap 8 óra ruha hordás után kész.

Ez a torony van még (az vmi online cuccnak tűnik),ami vmi virágokat ad, megpróbálom, de azt már csak levezetésnek.

(#114729) F-ECT$ válasza Pola-Roid (#114708) üzenetére


F-ECT$
titán

Ennek fényében mi az, ami neked fontos egy játékban? Mert a sztori megismeréséhez tényleg elég az easy / story fokozat, de a játékmechanikához általában nem. Nem csak a "szenvedést" növeli a nagyobb nehézség, hanem pl arra is jó hatással van, hogy ne csak 1 gombos legyen a harc, mert az alap ütéstől/fegyvertől/akármitől is meghal mindenki. Persze erre is lehet azt mondani, hogy ez már szenvedés, de sokszor ez több élményt ad, mint maga a sztori.

Dive ever, work never.

(#114730) Kendek válasza Wesder (#114727) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mondjuk azt nem igazán értem, hogy Plus előfizetéshez kötik, de semmi garancia rá, hogy kapsz is hozzá konzolt. Viszont úgy meg mire mész az előfizetéseddel? :DDD

<-ƘƘ->

(#114731) cactuar válasza F-ECT$ (#114729) üzenetére


cactuar
aktív tag

Így van! Egy Witcherben könnyű nehézségen kb elég a gyors támadást nyomkodni ész nélkül. Nehezebb szinten viszont már használni kell a főzeteket, bombákat,olajokat és jeleket is. Teljesen más játékélmény, rögtön Witchernek érzi magát a játékos. :)
Vagy pl a Last of Usban is nehezebb szinten számít minden lőszer, más játékstílust követel meg. Nem lehet fejjel a falnak rohanni.

(#114732) Wesder válasza Kendek (#114730) üzenetére


Wesder
félisten

Ezért kértem refundot. Aki PS4-ről vàltana és aktív tag, annak nem probléma, de új belépőknek ez így elég fura.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#114733) NyMRooD válasza Wesder (#114732) üzenetére


NyMRooD
őstag

De nem azt mondtad korábban, hogy a plus az ingyen szállításhoz kell? Előre kérdezték amúgy, hogy milyen gépet akarsz? Mert ha nem lehet annyi meghívót küldtek ki ahány gépük volt és ha jól értelek te digitálist nem kaptál, lemezest nem tudtál volna választani helyette?

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#114734) Wesder válasza NyMRooD (#114733) üzenetére


Wesder
félisten

Az se volt. A levélben annyi van tènyleg hogy plusszal nincs szàllítàs , viszont a Directen màr azt írja hogy kell a vàsàrlàshoz. Cover Plate meg Controller volt, amit vehettem volna. Gép nélkül meg az is felesleges.

Legalàbb a support gyors volt, 5 munkanapon belül visszakapom az összeget.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#114735) Sliderxy válasza cactuar (#114731) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Bizony, Witcher-nél még a szörnyek leírását is érdemes átolvasni, mert gyakran abban van a megoldás arra, hogy hogyan is lehet elbánni velük.

(#114736) Gaben360


Gaben360
senior tag

Valaki elmagyarázná ezt a játékmegosztósdit?
Ki kinek a gépébe kell belépjen, és hogy?
Én szeretném a cimborám játékait elérni, bár a prémium előfizetés megosztása volt a cél, de azt úgy tudom hogy nem lehet. Xboxnál ez mennyivel egyszerűbb volt..
Előre is köszi a segítséget! :R

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#114737) Bencus88 válasza Gaben360 (#114736) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Már hogy ne lehetne megosztani a premium előfizetést, nemsokara egy okosabb el us magyarázza pontosan hogy működik, de valahol benne kell legyen az összefoglalóba is :B

[ Szerkesztve ]

(#114738) Kendek válasza Gaben360 (#114736) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nagyon egyszerű, amelyik bejelentkezett profilnál aktiválva van a Beállítások > Felhasználók és fiókok > Egyéb > Konzolmegosztás és offline játék opció, annak a letöltött digitális játékait lehet futtatni a konzol többi fiókja alól is, és ezzel együtt a Plus előfizetés szolgáltatásainak egy része is elérhetővé válik számukra. Viszont account-onként egyszerre csak egy PS5-re lehet ezt beaktiválni.

<-ƘƘ->

(#114739) Gaben360 válasza Kendek (#114738) üzenetére


Gaben360
senior tag

Szóval akkor csak jelentkezzek be nála, és maradjon is így?
A konzolmegosztás alapból be van kapcsolva, mindkettőnknél.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#114740) Kendek válasza Gaben360 (#114739) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha el szeretnéd érni a cimborád játékait, akkor neki kell bejelentkeznie a te konzolodon, majd aktiválnia kell a konzolmegosztás és offline játék opciót. Utána ami játékot letöltesz a profiljával, azt fogod tudni futtatni a sajátod alól is.

<-ƘƘ->

(#114741) s7evcsenko válasza F-ECT$ (#114729) üzenetére


s7evcsenko
addikt

A valkürök még könnyűn is nehezek szerintem, sőt az utolsó valkűrt le se tudom gyűrni.
Igaz nem vagyok túl kitartó az önsanyargatásban, mert kb 20 perc után fel is adtam...
Majd ha a fiam nagyobb lesz, megcsinálja nekem, hogy meglegyen a platina. :))

Viszont maga a játék szerintem is zseniális, ritka sajnos az ilyen gyöngyszem.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#114742) Gaben360 válasza Kendek (#114740) üzenetére


Gaben360
senior tag

Oké, ez eddig világos.
De ha Ő otthon játszik, az nem befolyásol semmit nálam?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#114743) #72042496 válasza s7evcsenko (#114741) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én az utolsónál vettem le story-ra. Úgy ötből kb. négyszer leütöttem egy hajszálnyira az életét, és végül ugyanúgy egy hajszállal, de meglett. Annyira konzisztensen messze nem tudom elkerülni/blokkolni, hogy balanced-on is legyőzzem. A fejtaposós támadása okozza a legnagyobb gondot nekem.

A többi szerintem nem vész. OK, az elején az volt némelyik, de a bagázs második felét 6-8-as szinten már elsőre vagy másodikra levertem, a boy sokat segített benne. Tápoltam is, minden fegyver, amulett, támadás fullos, és maxmumra fejlesztett Sindri szettben vagyok éppen. :)

[ Szerkesztve ]

(#114744) Raga válasza Wolfy33 (#114728) üzenetére


Raga
senior tag

Egyedül folytassam vagy megvárjalak este nagy kérdés.
Most nagyon jól állok de ez ebben a játékban semmit nem jelent

(#114745) Kendek válasza Gaben360 (#114742) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Annyit befolyásol, hogy amikor ő játszik a saját konzolján, akkor lehetőleg ne jelentkezz át nálad a profiljával, mert megzavarod benne (kiírná neki, hogy bejelentkezett másik konzolon, és ezért kijelentkezteti). Ezen úgy lehet segíteni, hogy játékletöltést azt lehet kezdeményezni böngészőből és applikációból is.
Ezen kívül mást nem befolyásol, vagyis tudtok egyszerre is játszani, akár egyazon játékkal is. Mindaddig, amíg mindketten a saját profilotok alól futtatjátok.

<-ƘƘ->

(#114746) F-ECT$ válasza s7evcsenko (#114741) üzenetére


F-ECT$
titán

Persze, vannak játékok, amik easy-n is nehezek vagy akár nincs is bennük nehézség állítási lehetőség, de a játékok többségét olyan könnyűre lehet állítani, hogy egy félszemű, 3 lábú macska is végig tudja játszani.
Nincs azzal gond, ha valaki nem szereti, ha a játék kihívásokat állít elé, csak akkor el kell fogadni, hogy nem ismered meg teljes mélységében a játékot.

Dive ever, work never.

(#114747) fausto


fausto
addikt

Nem tudom, hogy másnál hogy van, de nálam nem működik a Premium megosztás, minden más vásárolt tartalom elérhető más profil alatt, de a Premium cuccokon lakat van

(#114748) Kendek válasza fausto (#114747) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Könnyen lehet, hogy ezt direkt így alakították. Csak azért fura, mert a Now esetén még nem volt ezzel gond, és a letöltött játékokat lehetett futtatni a többi profil alól is.

<-ƘƘ->

(#114749) fausto válasza Kendek (#114748) üzenetére


fausto
addikt

Igen, ott működött ez (kivéve a stream, de az érthető)

(#114750) crue válasza Wesder (#114716) üzenetére


crue
őstag

Hagyjuk már ezt a vergődést, soha az életben nem fogsz te PS5-öt venni, tudod jól. Nem értem miért kell ez a színjáték.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.