Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#114551) krx21 válasza S e t h (#114548) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem is úgy kell rávenni magam, hogy folytassam a GOW-t… Jó-jó de valahogy nem jött át. Mondjuk én eleve nem rajongok a üss-védekezz stílusú játékok iránt. Még az is lehet abbahagyom. :(((
Persze teszek egy próbát majd az újjal, hátha változik a benyomásom…

(#114552) ProEvoFan válasza slothunter (#114535) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Lego City Undercover [link]
Lego Marvel Avengers [link]
......stb.. Bármelyik Lego játék teljesen ok.

(#114553) KoNZoLik@ válasza Wolfy33 (#114531) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Az elég érdekes, mert voltam ott tegnap és nem volt már semmi gépük 😅

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#114554) Griff55 válasza krx21 (#114551) üzenetére


Griff55
senior tag

Nekem bejött, de valóban nem mérhető egy last of us-hoz. Nálam az mai napig etalon.
Viszont mióta a sztorit végigvittem, nem tudom magam rávenni hogy megint nekikezdjek (minden egyéb apró kis mellék feladatot megcsinálni) már a kombókat mindent elfelejtettem, hónapok óta nem vettem elő.

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#114555) LÁZ válasza slothunter (#114535) üzenetére


LÁZ
addikt

kena, stray ha a többiek még nem ajánlották

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#114556) JenciHUN válasza Wolfy33 (#114531) üzenetére


JenciHUN
aktív tag

Arra van bármi esély hogy digital verzió lesz valaha polcokon? Fölöslegesnek lenne nekem az olvasós változat.

(#114557) F-ECT$ válasza LÁZ (#114555) üzenetére


F-ECT$
titán

6.5 éves gyereknek? Szerintem ezek inkább kicsit később.

Dive ever, work never.

(#114558) krx21 válasza JenciHUN (#114556) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem ne várj a digitál-ra, később ha eladod a gépet, pont annyival kapsz többet érte. További előnye megint csak egyértelmű…

(#114559) Lackooo84 válasza F-ECT$ (#114557) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Azoknak már májnkráft meg fosnájt kell... :DDD

The Truth is out there...

(#114560) KoNZoLik@ válasza JenciHUN (#114556) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Digitális polcon még soha sem volt , és egy darabig nem is lesz szerintem!

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#114561) #72042496 válasza krx21 (#114558) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is éppen így tettem. :)

(#114562) Major Lion válasza Pola-Roid (#114539) üzenetére


Major Lion
senior tag

Mi a jo az Uncharted-ban vagy a Last of Us-ban?
Amit te jonak talalsz ezekben mas azt talalja meg a God of War-ban.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#114563) Szabi® válasza Pola-Roid (#114539) üzenetére


Szabi®
addikt

Én a Knack-al és a The last Guardian-el voltam így, mondjuk nem tettem fel soha önigazoló kérdést, hogy jól döntöttem-e, hogy nem tetszik, vagy várok még valami "megmagyarázásra", hogy hátha tetszeni fog.
Egyébként a God of War egy elég egyszerű, lineáris játék. De lehet valami könnyebbet kéne tolnod ...

(#114564) VTom válasza Pola-Roid (#114539) üzenetére


VTom
veterán

Ha nem tetszik, hagyni kell, ennyi.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#114565) Pola-Roid válasza cyberkind (#114541) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Hát nekem ez a legelső GoW, de valószínűleg az utolsó is :DDD

(#114566) Pola-Roid válasza Gorgonka (#114542) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Hát ha nem fizetős, megnézem. Pénzt azért nem szeretnék érte adni :)

(#114567) Pola-Roid válasza Lackooo84 (#114545) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Minden játékot a legkönnyebb fokozaton játszom, szerintem nem attól lesz jó egy játék, ha két percenként meghalok :D

Szenvedni szenvedjen játékkal az, aki akar, nekem szenvedésnek elég az egész élet, játszani szórakozás miatt szeretek, nem azért, hogy szopassanak :C

(#114568) Pola-Roid válasza S e t h (#114548) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Egyetértünk :R

(#114569) Pola-Roid válasza F-ECT$ (#114550) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

A stílus tetszik, sőt, jobbára csak ilyen stílusú játékokkal játszom. De a gyerek kurvára idegesít és valahogy a sztori sem az esetem. Nem a stílussal van bajom.

(#114570) KoNZoLik@ válasza Pola-Roid (#114567) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Pedig pont, hogy a legtöbb játék valamilyen formában" szopat " ahogy te fogalmaztál, persze vannak sekélyesebb relax játékok, de a gamerek többsége nem ilyenekkel játszik :N Szerintem ha neked ennyire szenvedés az életed (te írtad) akkor lehet rossz hobbit választottál, és valahol máshol kellene keresni a "megnyugvást" nem pedig a konzoljátékokban keresni mindezt🤔

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#114571) #62435328 válasza KoNZoLik@ (#114570) üzenetére


#62435328
törölt tag

Szerintem is kell némi kihívás a játékokba, hiszen akkor van sikerélmény.

(#114572) KoNZoLik@ válasza #62435328 (#114571) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Így így, azok nélkül mi értelme? Akkor sakkozok inkább egyet az asszonnyal ha nincs benne semmi kihívás...😂

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#114573) KaitouP


KaitouP
Topikgazda

Beta system software-ről némi benyomás (1440p monitorral):

- A monitorom fogadja a 4K jelet is, és leskálázza azt 1440p-re. A natív 1440p kvázi ugyan úgy néz ki, mint az előbbi módszer esetén.
- Az 1440p 120 hz elég menő, persze a grafikai minőségromlás ilyenkor szemmel látható, függetlenül a használt felbontástól.
- Megjelenítésbeli furcsaságot nem tapasztaltam.

DualSense update: A potit biztosan nem tweakelték a driftelés megszüntetése érdekében. Genshin Impact-ben baromira alacsony az inner deadzone, sokszor magától is megmozdul a karakter (a bal analógom pedig enyhén driftel), ez az update után sem szűnt meg.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#114574) Moby válasza KaitouP (#114573) üzenetére


Moby
addikt

"A monitorom fogadja a 4K jelet is, és leskálázza azt 1440p-re. A natív 1440p kvázi ugyan úgy néz ki, mint az előbbi módszer esetén."
Ezen nagyon nem kell meglepődni, hiszen szögpontosan ugyanaz történik mindkét esetben. Így viszont, hogy nincs VRR az 1440p alatt, azoknak, akiknek amúgy fogad 4K-t az 1440p-s monitora, jobban teszi, ha nem is használja ezt.

(#114575) Elderath válasza Moby (#114574) üzenetére


Elderath
őstag

Nem egészen. Én próbáltam series x-et monitoromon, ami fogadja 4k jelet és natív 1440pbe jobb volt a képminőség játékok alatt, mint 4kba pedig a monitorom skálázós rendszere nagyon jó. Nem sok különbség van, de élesebb natívba

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#114576) Gorgonka válasza Pola-Roid (#114566) üzenetére


Gorgonka
tag

Hardveraprón van 2500-ért, ingyen érdekes módon enm elérhető. Érthetetlen, de inkább az újat rakták a PS Plusba is... :F
De amúgy az is abból áll, hogy mész és vagdalkozol meg puzzle-ket kell megoldani. De valahogy még sem olyan unalmas az egész, mint az új részben.
Szerintem nézz meg róla egy videót, abból le fog jönni, hogy érdekel-e.

[ Szerkesztve ]

(#114577) Gorgonka


Gorgonka
tag

Amúgy eddig nagyon bejön a Crash Bandicoot 4. Tegnap együltemben a hatodik világig jutottam. Jó nehéz volt már eddig is, de a játékmenet nyomban magával ragadott. Az új játékmechanikák nagyon jók és nem lógnak ki a stílusból. A zene szintén adja.
Olvastam, hogy nagyon nehéz és így nehezen álltam neki én is, de aki ez miatt vacilál, ne hagyja ki. Ha netán nem is sikerül a végére jutni, akkor is érdemes elkezdeni, mert valóban minőségi játék.

(#114578) Ctrl+Alt~Del válasza Pola-Roid (#114539) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Én épp most játszom negyedjére végig, és minél többször játszom, annál zseniálisabbnak látom.

Az apa-fia közötti dinamika, a párbeszédek, ahogy Atreus reagál a történésekre, a környezetére, a dramaturgia, a harcrendszer változatossága, a számos képesség, páncél, rúna, varázslat, a zenei betétek tökéletes alkalmazása, ahogy a felerősítik a történéseket, a viccek, a kapcsolat az előző részekkel, a személyiségfejlődés, ezernyi olyan apróság, ami kiválóvá teszi az egészet.

Az, hogy nem találod, merre kell menni, nem a játék hibája, és az sem, hogy az ügyességi részek nem mennek.

De ugyanúgy, ahogy a sushit sem szereti mindenki, ez sem jön be mindenkinek.

W | W | H | W | W | W | H

(#114579) KoNZoLik@ válasza Ctrl+Alt~Del (#114578) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Mondjuk én is a klasszikus részeket jobban szerettem, de ez az új tálalás jót tett a sorozatnak+kellett is már valami más, egyszóval igen, zseniális a maga nemében :K

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#114580) Akra_hu válasza Ctrl+Alt~Del (#114578) üzenetére


Akra_hu
tag

Az apa-fia közötti dinamika - eleinte vegyes érzéseket vált ki játékosból.
párbeszédek - sokszor nyers és rövid. Van egy stílusa Kratosnak ez régi részekben jobban megtudott mutatkozni,itt az újban jobban zárkózottabb lett.
Atreus reagál a történésekre - szerencsétlen érdeklődik folyton,de legtöbbször belefolytják a szót ez eleinte még oké,de kevés volt a apa fia mély beszélgetés.
környezet és rendezés hozzá - pont mint Lineáris/fél ow játékokban szokott lenni. Folyamatosan ugyanott és ugyanúgy jön az enemy a boss fightok detto és ugyan úgy fázisokra van felosztva. Harc közben szokásos csevegések egyebek.
harcrendszer változatossága - az alap támadások mindig ugyan azok egyedül rúnák módosítják fejszét és pengéket. Talizánok detto kis apró extrát adnak. Az enemy verziószáma az adott területtől függ itt is.
Szóval semmi forradalmi nem volt itt csak amiket már régebbről másik játékokban is láthattunk. Ragnarök ugyan ezt a vonalat folytatja csak lesz benne többféle utazási mód pl kutya/farkas/szarvas szán stb. Grafikus motor sem változott (eddig is szép volt). 9 világ szerepeltetése ami mind máshogy fog kinézni ahogy ezt már minden játékban megszokhattuk. Biztos sikeres lesz eladásban,de maga a játék semmi extra kiemelkedőt nem fog tartalmazni. Sajnos ott tartunk ,hogy nincs újítás csak a jól kitaposott ösvényt követik. Talán Stalker 2 lesz az ami minden próbál újat nyújtani majd. Legalabbis fejlesztők beszámolójából ez derült ki.

(#114581) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Lehet frissíteni már a kontrollert? Vagy még mindig akksi szívós?

(#114582) KoNZoLik@ válasza Atomgeszi (#114581) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ez megjelenés óta aksi szívós, tehát tök mindegy😅

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#114583) NJanika


NJanika
aktív tag

Mennyiért éri meg most PS5 DE venni ? Régebben 150k volt az új ára most jóval magasabb. Több helyen használtan is 180kért mennek. Külföldről érdemes venni ? :R

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#114584) Zsinder válasza NJanika (#114583) üzenetére


Zsinder
aktív tag

Amennyiért hajlandó vagy venni :DDD

(#114585) KoNZoLik@ válasza NJanika (#114583) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Külföldön még annyira sem elérhető mint nálunk😂

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#114586) ρσгτσ válasza NJanika (#114583) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Normális áron, nem használtan közel esélytelen DE -t venni. Úgy hogy mostanában ideérjen.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#114587) Wlac válasza Ctrl+Alt~Del (#114578) üzenetére


Wlac
Ármester

Mondjuk szerintem pont Atreus reakciói, különösen az a "híres jelenete" (mobil app-ban nem tudok spoiler taget használni, úgyhogy nem megyek bele részletesebben), voltak teljesen életszerűtlenek. A játék önmagában tetszett, de igazából onnantól szerettem meg, hogy a végigjátszás után kinyílt a világ és szabadon mehettem amerre akartam.

“The wha-"

(#114588) Scholes9 válasza Pola-Roid (#114539) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az egész, amit alkot. Persze vagy bejön vagy nem :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#114589) 3L1T3 válasza Wlac (#114587) üzenetére


3L1T3
addikt

Az egész játékban a legjobb, hogy

- Régi játékosnak - Kratos perspektíváját készítették.
- Új játékosnak - Atreus

Ha régi vagy azt várod MIKOR mondja el, ha új játékos vagy akkor meg sodródsz az árral épp úgy ahogy Atreus.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#114590) Atomgeszi válasza KoNZoLik@ (#114582) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mondjuk enyém ahhoz képest egész jól bírja. Viszont pár hónapja volt valami mizéria itt a topikban is jó páran hőbölögtek, hogy szarabb lett az akksi a kontroller frissítés után.. aztán így reflexből azóta nem frissítek , ha felajánlja, de már zavar az üzenet, hogy ott van.. azért kérdezem, hátha van valami változás, vagy ne is frissítsem inkább, ha így jó?

(#114591) KoNZoLik@ válasza Atomgeszi (#114590) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ha jó akkor én nem frissíteném...habár én szeretem mindenben, ha naprakész vagyok😁

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#114592) Wolfy33 válasza KoNZoLik@ (#114553) üzenetére


Wolfy33
senior tag

13:00-14:00 óra körül voltam bent. Ahogy bemész, kicsit balra a közepe felé egy oszlop körül voltak felrakva, mellette jobbra PS kormányok. 3 db volt kint az biztos,lehet négy is.

(#114593) Wolfy33 válasza JenciHUN (#114556) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Idén biztos nem. De senki se tudja. Jobban jársz a lemezessel, egy plusz dolog, ami bármikor kellhet, ha meg nem használod,helyet nem foglal.
Plusz jelenleg pár nap alatt szállítják. Vagy mint írtam polcon is akad.

(#114594) Wolfy33


Wolfy33
senior tag

Ez a returnal nagyon beszívott. Már az utolsó boss harc megy, a jeges pálya elég gyorsan meglett. Továbbra is tartom a legnehezebben az első boss ment nekem.
Az egyik kontroller nálam is el kezdett driftelni. Sok esetben jobbra megy egy kicsit karakter, amikor nem mozgatom. Ez pont a returnalban elég feltűnő.
A triwarderes kontroller csere személyesen tapasztalat ahogy olvastam,az elég gördülékeny.?
1,5 éves és a géphez volt. Így két év a gari,vagy végül csak egy? Mik a legfrissebb tapasztalatok?

(#114595) -=Jam=- válasza Wolfy33 (#114594) üzenetére


-=Jam=-
őstag

2021. január 1-től 2 év gari járt már rá. Beviszed személyesen, ott helyben adnak egy másikat. Előtte érdemes odacsörögni hátha felveszik, hogy van-e nekik raktáron éppen.

(#114596) Pola-Roid válasza KoNZoLik@ (#114570) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

11-12 éves koromban kezdtem játszani C64-en (most 45 vagyok), szóval asszem nekem már marad ez a hobbi, ha rossz, ha nem :DDD Amúgy próbálkoztam más hobbikkal is (sport, póker, drón stb.), de hosszabb ideig egyik sem tudott lekötni.

Rengeteg játék jó, miközben nem abból áll, hogy szopat szerteszét (ennek legjobb példája a Sims), nyilván a komolyabb fokozatokon ez fokozódik. Múlt héten végigjátszottam a GoT-ot, a Stray-t, az első Horizon-t meg a Miles Morales-t és egyik sem volt vészes ilyen szempontból.

(#114597) Pola-Roid válasza #62435328 (#114571) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Nyilván eltérő, kinek mi okoz sikerélményt, úgy a játékokban, mint az életben. Nekem csak az agyam bassza fel a nehéz fokozat, de például azt sem értem, mi a jó a sok hülye trófea gyűjtögetésében. Azért játszom, hogy ilyen semmit nem érő vackokat szerezzek? Ha valaki úgy érzi, ettől ő több lesz, akkor hajrá, de engem ezek egyáltalán nem érdekelnek.

(#114598) Pola-Roid válasza Gorgonka (#114576) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

Köszi, de asszem ahhoz a Hardveraprós cucchoz lemezes gép kellene, nem digi :D

(#114599) Pola-Roid válasza Ctrl+Alt~Del (#114578) üzenetére


Pola-Roid
aktív tag

"Az apa-fia közötti dinamika, a párbeszédek", na pont ez az, amitől ritka szenvedőssé válik az egész. Az egy dolog, hogy faszikám a háta közepére kívánja a gyereket meg ezt az egész küldetést, de ahogy ezt tálalja a fiúnak, attól nekem is kb. ennyi kedvem lesz a nagy kalandjukhoz. Nekem úgy jön le az egész, hogy mindenki jobban járna, ha fejbevágná a kölköt és elásná pár méter mélyre, utána meg menne és vagdosná a fákat vagy amit szívesen csinál :DDD

Lehet hogy a halom előzményjáték és sztori ismeretében nem ez jön le az egyszeri játékosnak, de nekem végig ez volt az érzésem, amíg játszottam vele (nem tudom, meddig jutottam benne, ahogy jött a PS Plus Extra és lett csomó jó játék, töröltem le a fenébe).

(#114600) #62435328 válasza Pola-Roid (#114597) üzenetére


#62435328
törölt tag

Arra céloztam, hogy a mai játékok easy-n baromi könnyűek, és így nincs sok kihívás.
Szó sem volt trófeáfól, arról beszélek, hogy érdemes megtalálni a számunkra legoptimálisabb nehézséget.

Mondjuk kicsit nehezen hiszem el, hogy ennyi játékkal töltött idő után a legkönnyebb fokozat számodra kielégítő, de hát Te tudod! ;)

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.