Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) Kutyauto


Kutyauto
csendes tag

Sziasztok,
BÚÉK mindenkinek!

Kb. 1 éve hogy feltöltöttem a kutya egyszerű kis alkalmazásomat a Playbe. Mivel ha nem vagy ott fent, akkor gyakorlatilag láthatatlan vagy az Androidos mobil univerzumban. Mint azóta bebizonyosodott akkor is , ha fent vagy :-) . További két külső alkalmazásboltba is feltettem, azok aztán annyira hasznosak megjelenés szempontjából, mintha a Voyager-1 vitte volna magával a telepítő csomagot.
Ez alatt az idő alatt kétszer, vagy háromszor kellett módosítanom a korábban már egyszer jóváhagyott alkalmazást különféle policy változások miatt. Volt, hogy egyszer csak küldtek egy emailt, hogy a program egyes részei szerzői jogokat sérthetnek. Rájöttem, hogy az autómárkák logóira gondolhatnak, ezért a splash screenre kitettem egy feliratot, hogy minden grafika a nyílt internetről származik, ha úgy gondolod hogy megjelenítésük sérti a szerzői jogaidat akkor írj számomra egy emailt. No, ezzel rögtön baj lett: adatgyűjtés! (hiszen ha ír nekem, akkor megtudom az email címét - oké logikus) .
Átfogalmaztam: ha úgy gondolod hogy megjelenítésük sérti a szerzői jogaidat akkor, értesíts. (ahogy akarsz :-) ) No, csoda, így átment és vagy fél éve csend volt.

Most megint megtaláltak, hogy a legutóbbi automatikus felülvizsgálat során mégis úgy találták, hogy az adatbiztonsági nyilatkozatom nem egyezik a program működésével. Nincs bejelentkezés, sem regisztráció, nincs benne egy árva fejlesztői email cím sem közölve, sem link külső oldalakra, se semmi. Egyedül egy árva kis GoogleAds banner ami kifelé beszélget. Legalábbis amiről tudok.
Azt persze nem közlik, hogy konkrétan mivel van bajuk, találjam ki én hogy a behúzott függőségek közül (és az általuk behúzott és az azok által behúzott...etc...etc ) melyik és miben sérti azt a nyilatkozatomat, mi szerint nem gyűjtök és nem tárolok semmilyen adatot.
No, én itt meguntam, kiszerettem az Androidból. Még annyit megteszek, hogy elballagok a fiókba és átállítom a nyilatkozat olyan formán, hogy a világon mindent gyűjtök és tárolok. Ha nem tetszik, ne telepítsd.
Értem én hogy jó a szándék, de én vagy kihagyok egy fontos fejlesztési lépést, vagy ez így gyakorlatilag egy folytonos fingreszelés a semmiért.

Ti hogyan tesztelitek azt, hogy a hálózaton kifelé mikor, hová és mit kommunikál az applikáció? Vagy hogy bele lehet-e kötni adatvédelmi szempontból?
Arra gondolok elindítanám, logolnám a forgalmat aztán hadd fusson egy ideg és aztán megnézni a logot, hogy vajh ki, mit és hová partizánkodik ami nem fog tetszeni a Google-nak? Van ilyen, szokás ez?

(#5602) zerohu válasza Kutyauto (#5601) üzenetére


zerohu
újonc

Ez sajnos ilyen. Egyre nagyobb baromsagokat talalnak ki hetrol hetre, es mindig generalnak valami plusz munkat egy ujabb policy updatejukkel. Promotalni meg nem hogy nem promotaljak a friss appokat, hanem egyenesen rejtegetik oket a felhasznalok elol.

(#5603) rgeorge


rgeorge
addikt

Üdvözlet! Van arra tapasztalat, hogy az Android Studio vagy az emulátor lefagyasztja a gépet (Windows 10)? Egyre többször találom feléleszthetetlenül fekete képernyővel a gépemet, egy-két órás tétlenség után. Ma nem is futott más, csak a Studio + emulátor (x86 HAXM).
Logokban nem találtam semmit sem egyelőre.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#5604) Zsoxx válasza rgeorge (#5603) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Én nem tapasztaltam ilyet soha. Az szerintem valami hardverhibából adódik. (merevlemez v. memória)

(#5605) rgeorge válasza Zsoxx (#5604) üzenetére


rgeorge
addikt

Az nagyon meglepne. Azóta vannak ilyen fagyások, amióta Android Studio-t használok.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#5606) Kutyauto válasza rgeorge (#5603) üzenetére


Kutyauto
csendes tag

Az emulátorral addig voltak problémáim, amíg nem külön processzként futtattam, hanem default módon egy tool ablakként futott.
Miután kivettem a pipát a Tools->Emulator-> Launch in a tool window mellől és külön exeként fut, azóta nincs gond.

(#5607) Kutyauto válasza zerohu (#5602) üzenetére


Kutyauto
csendes tag

Hát, nem is tudom mit kéne csinálni. Az egy dolog, hogy szórakoztat ha írok valamit és sikerül... de végül is azért kezdtem ezt tanulni, hogy megélhetési céllal is visszavergődjek valahogy erre a területre . Jól láthatóan azonban alkalmazottként semmi esély rá, ha pedig csak úgy a piacra írkálnál ezt azt, így ott eléggé ki vagy szolgáltatva a Googlenak és a Play Store - nak. Most elég kevéssé látom hogy ilyen szempontból miképp lenne reálisan értelme az Android Studio + Kotlin eszközt tovább nyüstölni. Lehet, hogy elpazaroltam csak rá az időt és mást kellett volna tanulni. Pythont, vagy nem tudom mit.
Bár ahogy látom más fórumokon manapság még a webes backend, frontend is telített. Sőt, ismerősöm 7 év banki rendszergazdai múlttal is hónapok óta parlagon hever.

(#5608) FingR86


FingR86
őstag

üdv mindenki. Lenne egy kérdésem. Van ez a xiaomi wifi alkalmazás, ami elvileg a leírás szerint tartalmaz 78 nyelvet, mégis csak a csirkelábbal indul el. Lenne erre lehetőség, hogy valaki bele kukkantson van e benne egyáltalán legalább egy angol nyelv ? [link] Vagy mit kellene csinálni, hogy vmi értelmes nyelvet választhasson ki az ember. Ha esetleg nem tartalmaz semmilyen más nyelvet, szívesen vennék tippeket, hogyan tudnám esetleg magamnak lefordítani. előre is köszi

(#5609) Zsoxx válasza FingR86 (#5608) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Én egy másik mobillal, a Google Fordító app kamerájával fordítanám le a kínai szöveget.Így talán ki lehet választani másik nyelvet.
Ilyen helyekről appot letölteni azért csak óvatosan...

(#5610) FingR86 válasza Zsoxx (#5609) üzenetére


FingR86
őstag

ez már meg volt, de nincs ilyen opció
pont ezért fordultam ide.

(#5611) Zsoxx válasza FingR86 (#5610) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Decompilerrel megnyitva látszanak benne a nyelvi fájlok.
http://www.javadecompilers.com/apk
resources / res, itt a values mappákban.

[ Szerkesztve ]

(#5612) FingR86 válasza Zsoxx (#5611) üzenetére


FingR86
őstag

valószínűleg az lehet a probléma akkor, hogy amilyen régiós a Router, olyan nyelvet állít be alapból. Mert ez a Router direkt át lett varialva kínai régióra, a jelerősség miatt. Megoldható lenne szted, hogy a kínai nyelvet kicserelni vagy angolra vagy magyarra?

(#5613) Zsoxx válasza FingR86 (#5612) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Biztos meg lehet valahogy oldani, de inkább állítsd vissza a routert európai régióra.

(#5614) rgeorge válasza rgeorge (#5605) üzenetére


rgeorge
addikt

Egyelőre nincs megoldás még a fagyásra. Annyit kiderítettem viszont, hogy az x64-es emulátor mindenképpen az nVidia GPU-t használja. Windowsban is és az nVidia beállításokban is a qemu-system-x86_64.exe-et az Intel Graphics-ra konfigoltam, de marad az nVidia-n. Csak akkor nem, ha az emulátorban az "Emulated performance"-t szoftveresre állítom. Gyanítom, hogy ennek van szerepe a fagyásokban.
Valakinek sikerült már rábírni az emulátort, hogy hardveresen az intel grafikát használja?
Még valami: a fejlesztett alkalmazás VPN-en csatlakozik egy web apihoz. Emulátorban ez megy, ha a fejlesztőeszközön megy a VPN. Hardvereszközt használva ezt hogy lehet könnyen megvalósítani? Eszközön a VPN nem biztos, hogy menni fog, mert a VPN sajnos PPTP...

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#5615) rgeorge


rgeorge
addikt

Üdvözlet! Találkozott már valaki azzal, hogy az Android Studio teleszórja a Problems listát Unresolved reference: R sorokkal, de a hivatkozott sorokban nincs pirossal megjelölve az R, a build sikeresen fut le, az app futtatható is. Már mindent próbáltam: clean/rebuild, cache invalidálás. Ha egy adott osztályban törlöm az R importálást, majd újra importálom az R-t, akkor nő a problémás sorok száma, a hibás sorok többször szerepelnek.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#5616) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Kinek milyen gépe van az android studióhoz?
Processzor
memória
SSD
Mekkora terjedelmű programokat készít? (kicsi, közepes, egészen nagy)
És mennyire terheli a gépét? (akadozik, normál vagy könnyűszerrel pikk pakk)
Milyen telefonon próbálja le az appokat?

[ Szerkesztve ]

(#5617) bandi0000 válasza angyalpc2 (#5616) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Laptopot nem nagyon erőltetnék, vagy valami nagyon újat bika cpu val

16 giga ram elég lehet, de inkább 32
Ha nekem kellene turi asztali gépet vennék, egy sima I5/ezzel egyenértékű rizsa jó lehet

céges laptop katasztrófa, igaz nem is a legújabb, tele van céges okossàgokkal amik futnak a hàttérbe, és az app is rohadt nagy meg szar is

Sima fordítás sztem nem para ha pàr s el később történik meg, de pl compose esetén idegesítő a sok és lassú renderelés? nem tudom jó szó e rà. Illetve régebbi laptopon még xml ben az auto complete is lassú volt :D

Xbox One: bandymnc

(#5618) angyalpc2 válasza bandi0000 (#5617) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

Eszem ágában nincs laptopon, az nem arra való.
jelenleg is asztali i5 8500+ 32gb ...de nagyon régen legutoljára i5 4570+16gb-n futtattam... akkor azért köhögött 2016-ban még ssd-m se volt, ment de érződött hogy dolgozik a gép..
Aztán gondolkoztam váltáson a mostani 8500-ről,(most még nincs fenn) hogy mire érdemes, i9-9900-et vagy inkább i5/i7 12* vagy i5 14* valami és kellhet a 64Gb?

Van esetleg teljesítmény Android studio CPU teszt a neten? (nem találtam)
Azért kérdeztem, hogy nektek mi a konfig és mi a tapasztalat...Esetleg AMD intel összevetésben is.
Külön érdekelne, hogy milyen mobilokon ellenőrzitek az appokat. vagy csak emuláció?

[ Szerkesztve ]

(#5619) bandi0000 válasza angyalpc2 (#5618) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Én nagyjàból leírtam, i5 elégnek kell, hogy legyen, plàne ha újabb generàciós, 32 giga rammal kezdj, vagy akàr 16+ al és majd dobsz bele ha neme elég.
AndroidStudio azért szereti megenni a világ összes ramját :D

Jelenleg én egy samu s20fe-n tolom, én nem vagyok nagy kedvelője az emulàtornak, mert mindig van valami nyűgje, és egyszerű dolgokat mint a vpn, talkBack használatát nem könnyű megoldani rajtuk, vagy legalàbb is nem ready to use.

Emulátor max azért jó ha több kijelző méreten/felbontáson is tesztelnél

Nagyon nem kell ràfeszülni egy gép vásárlásra, egy középkategóriás gamer gép kártya nélkül már elég a legtöbb feladatra. Nemtudom mi a cél neked, de pl melóban úgyis kapsz majd, jobb esetben vmi apple szart, rosszabban meg egy netezős laptopot :D

Xbox One: bandymnc

(#5620) doc válasza angyalpc2 (#5618) üzenetére


doc
nagyúr

"Eszem ágában nincs laptopon, az nem arra való"
Hat, en azert eleg jol elvagyok (MacBook Pro, M1Pro, 32GB RAM), bar teny hogy nem fejlesztek hardcore brutal appokat :D

(#5621) rgeorge válasza rgeorge (#5615) üzenetére


rgeorge
addikt

Egyrészt a fagyásaimat valószínűleg az Intel HAXM okozta, amióta áttértem a WHPX-re, nincs fagyás.
Az Android Studio Iguana viszont bugos még mindig, ami hiba megjelenik a Problems/Project errors listában, az csak cache invalidálással tűnik el. Más is találkozott már ezzel?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#5622) Zsoxx válasza rgeorge (#5621) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Nincs korábbi verzióhoz telepítőd? Tedd fel azt. Nekem van több is, mindig megtartom.

(#5623) domel válasza angyalpc2 (#5618) üzenetére


domel
tag

Én 1-2 éve azt olvastam, hogy android studiohoz 10-es generációs processzort ajánlanak, nagyjából mindegy hogy i5 vagy i7, azóta 11-ik generációnál tartanak, gondolom azok még jobbak

(#5624) sebijani1982


sebijani1982
senior tag

Sziasztok!
P20 Pro topikban, Tommee 18804-es hozzászólása [link] segítségével életre keltettem egy halott kijelzős P20 Pro-t, tv-n.
A számsoros képernyőfeloldást kivettem, így a készülék feloldása egyszerűsödött.
Fejlesztői beállításokban bekapcsoltam az USB hibakeresést.
Elkövettem azonban egy hibát:
Bekapcsoltam a mutató helyének kijelzése opciót.
Így viszont csak ennek a feature-nek a fedvényét látom a tv-n. Ha zárom a kijelzőt, akkor a fedvény és a zárképernyő (az órával és egy kis lakattal) látszik, azonban, ha nyitom a készüléket (két space), akkor csak a fedvény marad és sötét képernyő a szürke pozíció kijelzése sáv alatt. Azonban az értékek nem változnak hiába mókolok egérrel vagy billentyűzettel....
Illetve, ami még furcsa volt amikor még láttam a kijelzőt, hogy nem találtam opciót a fekvő (kvázi számítógép utánzat) módra. Valamint az értesítési "redőnyt" sem jelenítette meg, ha lehúzást csináltam.
Kérdésem, van valami mód a mutató helyének kijelzése fedvény eltüntetésének? Vagy, hogy mellette legalább a képernyőt is lássam?

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#5625) sztanozs válasza sebijani1982 (#5624) üzenetére


sztanozs
veterán

Adb parancs:
[link]
adb shell settings put system show_touches 0

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5626) sebijani1982 válasza sztanozs (#5625) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Köszönöm a választ!

Azonban az adb devices nem ad ki eszközt.
Így a leírt parancsot is hiába akarom megadni...
A Hisuite is jelzi, hogy kapcsoljam be az USB hibakeresést...
Ezek szerint mégsem aktiváltam??? :F (Pedig úgy emlékszem, hogy rányomtam a kapcsolóra egérrel)

Ezt hogyan lehetne megoldani "vakon"?

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#5627) sztanozs válasza sebijani1982 (#5626) üzenetére


sztanozs
veterán

Elmeletileg 10x kell ranyomni a kepernyore es akkor eltunik.
Probalj hegeszteni hozza egy touch device-t es akkor el tudod tunteni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5628) sebijani1982 válasza sztanozs (#5627) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Sajnos lehet, hogy félreértettük egymást, mert én fogalmaztam pontatlanul.

A saját telómat angolra váltottam és úgy néztem meg a fejlesztői menüm.
Abban pointer location a mutató helye
Megtaláltam hozzá elvileg az adb parancsot:

adb shell settings put system pointer_location 1 vagy 0

Tesztelni még nem volt időm. De gyanítom, hogy ha az "adb devices" nem látja a telót, akkor hiába írom be.
Elvileg a készülék az érintést érzékeli, csak kép nincs. Illetve a külső tv-n a pointer location fedvény szürke csíkja látszik a kép többi része sötét. Zárképernyőnél látszik az óra, egy lakat és a fedvény szürke csíkja is.
Dupla kopp vagy simítás hatására a képernyő feloldása megtörténik, mert újra a fedvény szürke csíkja és a "többi rész sötét" látszik.

Amikor frissen csatlakoztatom az OTG - HDMI adaptert és billentyűzet segítségével: a két space, tab, jobbra, enter kombinációval engedélyezem a külső képernyőt, akkor 0,5 mp-re látom a készülék kezdő képernyőjét, de utána a fedvény "betakar"...

Viszont "normál" feloldásokkor egyből csak a sötétre váltás van, így nem opció, hogy játszak a lezár, felold metódussal és apránként navigáljak a telefonban.
.
Ezen pontosítás (még egyszer bocs a félreértésért) után lenne valami ötlet, hogy mit tudok tenni, a kijelző cserén kívül....
Feltételezve, hogy valamiért az usb - debug mégsincs bekapcsolódva...

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#5629) domel


domel
tag

Sziasztok! 2018-ban írtam egy sport tracker programot amivel futni járok. A telefon is ősrégi 2018-as (android 9), és most tervezem lecserélni android 13-ra. Annyit tudok, hogy már nem működik az ilyen telefon belső tárhelyére mentés
File root = new File(Environment.getExternalStorageDirectory(), dir);
szóval az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudok text fájlokat menteni belső tárhelyre úgy, hogy azt valamilyen módon ki tudjam másolni a számítógépre? Minden telefonhoz adnak windows-os fájlkezelőt, azok mit látnak a telefonból? Az applikációk mappáiba gondolom nem látnak bele, mert abba már régen sem láttak bele, lehet még olyan helyre menteni, ahonnan másik (saját) applikáció is hozzáfér? (illetve a fájlkezelő?)

-domel

(#5630) bandi0000 válasza domel (#5629) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Szerintem belelátnak, legalább is nekem a Samsungomon látható az app mappája

Amúgy meg max csinálsz hozzá egy export funkciót és akkor tudsz mappát választani az intet filterrel

Elméletileg képet tudsz úgy menteni, hogy más is hozzáférjen, valszeg más fájl esetén is működik, de nekem nincs tapasztalatom ezzel

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.