Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45101) janos666 válasza ΞΔGLΞ (#45093) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az elő-töltött idő hossza szerintem abból adódik, hogy X méretű memória buffert tölt meg (pl. 100 Mb-ot), így minél magasabb a bitráta, annál kevesebb másodperc fér bele (pl. 10 Mbps-nél 10 sec, de ez most nyilván csak példa). Szóval akkor is így változna a csík, ha >=10Gbps SPF interfész lenne a TV seggében (de változatlanul szűkös mennyiségű RAM, és nem lenne NAND flash cache se).

(#45099) ΞΔGLΞ - Milyen képbeállításokkal nézted őket?

(#45083) salapp - Azt tudtad, hogy fothfb kb. Vivid módban járatta őket eleinte? :Y :P

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#45102) salapp válasza janos666 (#45101) üzenetére


salapp
addikt

Neba...
Vivid, az eléggé brutál. Biztos?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#45103) adamssss válasza salapp (#45102) üzenetére


adamssss
veterán

Ott jon ki igazan hogy milyen szep szinei is vannak az oled-nek. ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#45104) rothfb válasza salapp (#45102) üzenetére


rothfb
veterán

Imádom az idegen kifejezéseket, bár, hogy ez most hogy jött ide, hogy én milyen beállításokkal járattam a két tv-m, nem világos. Abból a szempontból, hogy jó tv-k e az FZ szériák.
Arról már nem is beszélve, hogy a Chros által javasolt beállítások akkora mértékben nem is térnek el attól, ami addig be volt állítva. Most 45-ös fényerőn használom őket, a képjavítók meg mindig ki voltak kapcsolva. Ja és a színek mindig 50-esen voltak.

[ Szerkesztve ]

(#45105) salapp válasza rothfb (#45104) üzenetére


salapp
addikt

Jovan, csak fura volt.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#45106) rothfb válasza salapp (#45105) üzenetére


rothfb
veterán

Ilyenek voltak a "Vivid" beállítások:
link

Ezekhez képest maradt pl a fényerő, de professzionális meleg 2 lett és a maradék bekapcsolt képjavító is ki lett kapcsolva. Teljes színátalakítás ki, zajcsökkentés ki.
Eleinte fura volt, de már látom, hogy sokkal jobb... Szebb. A HDR más tészta, de az is mindkét tv-nél kicsit módosítva lett.

(#45107) Jim-X


Jim-X
őstag

Sziasztok!

LG OLED65C9PLA es LGOLED65C9MLB kozott mi a kulonbseg? :F

A játék az nem játék!

(#45108) blakey válasza rothfb (#45106) üzenetére


blakey
titán

Élesség 75? :Y
0-án használom évek óta, még TV-adásoknál is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45109) janos666 válasza blakey (#45108) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nyugi, a Pananosic vezérlése megoldja, hogy úgy se legyen szar a kép, ha oda állítod be. ;]
"Azt már úgy gyártották." :DDD
stb, stb :))

(Amúgy plazma korszakban tényleg volt ilyen mentalitásuk. Pl. csak náluk működtek úgy az R, G, B Gain csúszkák, hogy ha egy zöldfülű kalibrátor felfelé tolta őket, nem csak kettőt lefelé és egyet nullán hagyva, akkor automatikusan visszaskálázta a háttérben úgy, hogy a legmagasabb 0-at üssön, ne kezdjen el clipping-elni.)
Személy szerint most is csak az velük a bajom, hogy nem fordítanak elég figyelmet a PC-sekre és csak a túlárazott csúcsmodellekben van benne minden olyasmi, amit az LG betesz a legolcsóbbakba is (pl. 3DLUT programozás).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#45110) rothfb válasza blakey (#45108) üzenetére


rothfb
veterán

Már 50 az élesség. Ezek akkori "vivid" beállítások.

(#45111) rothfb válasza janos666 (#45109) üzenetére


rothfb
veterán

Neked meg mi bajod van?

(#45112) janos666 válasza rothfb (#45110) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Annak szerintem még mindig 0-án lenne a helye (bár fejből nem vagyok most benne biztos).
De a "vivid" inkább arra utalt, hogy a színek is jól fel voltak húzva (maxolt színátalakítás, stb), attól lesz "kicsattanó" azon túl, ha a "Fényerőszintet" is szép magasra húzod. De már eleve a Normal mód is túl vakító és színes alapon, szemben egy Prof vagy Cinema/THX móddal, amik alapból sem olyan rosszak (és kis állítgatással már pöpec).
Persze ez a gyártók hülyesége, hogy idióták a "Normál" és "Természetes" módok. Félrevezető.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#45113) rothfb válasza janos666 (#45112) üzenetére


rothfb
veterán

Ahogy mondtam, prof1 módon van már. Meleg2, minden képjavító kikapcsolva. Élesség 50, kontraszt 85. Mindenféle színátalakítás, színerősítés kikapcsolva. A színeknél még nagyon aprólékosan lehetne állítani, illetve a fehéregyensúllyal játszani, de kalibrálás nélkül azokkal nem foglalkozom, nincs sok értelme.
Még amit mondasz, az élességet megnézem. Kipróbálom, hogy leveszem.

(#45114) ΞΔGLΞ válasza janos666 (#45101) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Milyen képbeállításokkal nézted őket?

Ezt most mire érted?
3 nap alatt minden beállítást kipróbáltam, már rtings és több fórumot is feltúrtam, de mindig ugyanaz az érzésem volt, ha a Sony-n ment egy 4k HDR, akkor mellette az LG-nél olyan érzésem volt, mintha max 1440 lenne és ugyanezt éreztem az MM-ban is.
Sony tévé kellene, LG os-sel és minden f..sza lenne. :-D! Mert ez az android, egy akkora hulladék az AG8-on, hogy én nem is értem, miért nem fejleszt rá a sony sajátot.

Persze, ha működik, akkor frankó, de gyakran hibázik. Ma épp láttam, hogy egy tetves tévé felvétel lejátszásakor is ledobta a rákötött ssd-t, azzal a szöveggel, hogy újra kell regisztrálni, mert csak úgy eltűnt. Mondjuk nem kellett újra regisztrálni, elég volt ki-be húzni, de akkor is. Na az ilyen dolgok egyszerűen szánalom 700 ezer körül.
Mindegy, lesz rendelve nvidia shield pro, aztán majd kiderül, engem már nem érdekel, úgyse én bámulom majd.

A lényeg, hogy, mint nálam is, állejtős képminőség, nagyon frankó hang tévéhez képest, okádé rendszerrel. (AG9-en nincsenek ilyen rendszer gondok)

[ Szerkesztve ]

(#45115) nordlead3 válasza ΞΔGLΞ (#45114) üzenetére


nordlead3
kezdő

Az AG8-ba (elítélhető módon) sokkal gyengébb SoC-et pakolt a Sony mint az AG9-be. Előbbin sajnos "esik-kel" Android, hiába van mellette 4 GB RAM (az AG9 meg 2,5 GB-vel is röccenésmentes).

Ez a gyengeséget összeadva az Android TV YouTube alkalmazásának lassan évek óta javítatlan hibájával (https://issuetracker.google.com/issues/70065368), vagyis az előző verziókhoz képest brutálisan magas CPU használatával már kész is az általad leírt jelenség. Külső lejátszó meg fogja oldani (a Shield is: izomból, hiába Android TV).

(#45116) chros


chros
őstag

Vincent: LG GX vs Sony A8H (es most a DV-t is kivesezte a Sony-n)

(#45117) chros válasza janos666 (#45112) üzenetére


chros
őstag

> Annak szerintem még mindig 0-án lenne a helye

Igen, az idei Pana HZ1000-es is 0 a kikapcsolt sharpness allapot. (De ilyenkor hol van az elvakult Pana tomeg? :) )

[ Szerkesztve ]

(#45118) salapp válasza chros (#45117) üzenetére


salapp
addikt

Te minimum szemellenzős vagy, de semmi gond. Remélem, sokat játszol az LG-den, arra kiváló, ez kiderül a tesztekbol. :)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#45119) janos666 válasza salapp (#45118) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

The Sontarans [...] hated the idea of a great war going on without them. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#45120) salapp válasza janos666 (#45119) üzenetére


salapp
addikt

:DD

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#45121) ΞΔGLΞ válasza nordlead3 (#45115) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Aha, értem.
Akkor inkább kicseréltetem nekik egy ag9-re. 850k most a media-ba, akkor 200 ezret rá kell dobni.
Köszi az infót.

(#45122) nordlead3 válasza ΞΔGLΞ (#45121) üzenetére


nordlead3
kezdő

Azért ha gyakori lesz a streaming tartalom, egy jó külső eszközzel mindig szebb-jobb-problémamentesebb lesz a lejátszás, mint akármelyik TV beépített lejátszójával - lehet mégis jobban jártok a fentebb említett Shield-del.
(Képminőségben érdemben nem tud többet az AG9 a 8-hoz képest)

(#45123) Pelican válasza nordlead3 (#45122) üzenetére


Pelican
őstag

Pont az ellenkezőjét gondolom, NF, YT a tévével a legjobb, legkényelmesebb

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#45124) nordlead3 válasza Pelican (#45123) üzenetére


nordlead3
kezdő

Most hadd ne menjek bele a szóban forgó készülékek (Sony) beépített lejátszóinak elemzésébe kadenciahelyesség szempontjából, de az ínyenc topiklakók biztosan meg tudják mondani azt is, hogy ez más márkáknal (pl.: LG) is releváns-e. Persze a kényelem is egy szempont..

(#45125) rothfb válasza nordlead3 (#45124) üzenetére


rothfb
veterán

Mindkét fent említett alkalmazás tökéletesen, kadencia helyesen, ha tud, 4k hdr-ben működik akadásmentesen 5G wifin Panán.

[ Szerkesztve ]

(#45126) kokobe válasza daneel_hu (#45072) üzenetére


kokobe
senior tag

Igen a black resetelt krp500 még odabasz az oledeknek összeségében! :R

<---AMD___ATi--->

(#45127) kokobe válasza Northlorien (#45027) üzenetére


kokobe
senior tag

:R Természetesen Panát fogok majd venni!Mert boltban nekem is volt szerencsém öszehasonlítani persze csak out of the boxban.De még bírja a kuro nem látom sok értelmét a váltásnak.Meg várok a panátol 77" és rem 2022-ben végre lesz már nekik. :K

<---AMD___ATi--->

(#45128) kokobe válasza ΞΔGLΞ (#45121) üzenetére


kokobe
senior tag

Most volt a 65gz2000 800k az bitangabb lett volna.Lehet megint beakciózzák. :R

<---AMD___ATi--->

(#45129) rothfb válasza kokobe (#45127) üzenetére


rothfb
veterán

Plazmánál egy oled azért sokkal jobb. Arra meg nagy tétekben nem fogadnék, hogy lesz 77 colos Pana oled. Ha mégis, annak embertelen ára lesz.

(#45130) daneel_hu válasza rothfb (#45129) üzenetére


daneel_hu
addikt

A Kúró az lenyomja az oledet, annyira jó.
Ja nem.
Nem is értem miért nem gyártanak még ilyet, ha ennyire fasza. :)

(#45135) rothfb válasza Jim-X (#45133) üzenetére


rothfb
veterán

Nekünk is van egy Samu plazmánk, tökéletesen működik. Újonnan vettük kb 7-8 éve. Ha minden igaz. De azért a plazma nem jobb az olednél...

(#45136) Tulku válasza rothfb (#45135) üzenetére


Tulku
veterán

Kuro és a samu között azért létrázható a különbség....de valóban nem oled a plazma...
Ha folytatták volna a fejlesztéseket, esetleg....de akkor sem 4K lenne...

(#45137) rothfb


rothfb
veterán

88 colos 8k oled az LG-től. :D Hátha valaki elgondolkodik a vételen, már Magyarországon is kapható:
link

[ Szerkesztve ]

(#45138) Jim-X válasza rothfb (#45137) üzenetére


Jim-X
őstag

Amugy ezt imadom a legjobban: 4.2es 80W-os "hangrendszerrel" lattak el :D
Aki ilyen megjelenitot vesz, az komolyan a beepitett fost akarja recsegtetni? :C :DDD

A játék az nem játék!

(#45139) Fisha válasza Jim-X (#45138) üzenetére


Fisha
őstag

Szerintem többen igen, mint ahányan nem. :)
Nem feltétlenül ebben a szegmensben jellemző a hozzáértés és az igényesség. És így talán elég finoman fogalmaztam meg a gondolataimat. :)

(#45140) DVlad válasza daneel_hu (#45130) üzenetére


DVlad
őstag

Ha azt hiszed, hogy minden műszaki termék, aminek a gyártásával felhagytak az idők során, az nem volt jó minőségű vagy rossz technológián alapult, akkor bizony tévedsz. Semmi más nem számít, kizárólag az eladhatóság, a profit.
FHD tartalommal egymás mellett egy csúcs kategóriás plazma és egy azonos méretű oled esetében sok mindenben rácsodálkoznának az eredményre a kíváncsi szemek. (Gondolom sosem volt 1 M forintot megközelítő árú plazmád, és pláne nem hasonlítottad össze egy random oled képével otthoni körülmények között.) Igen, van amiben jobb egy oled, csak az nem vagy nem annyira fontos, mint a mozgásmegjelenítés.
4k, 8k, stb. Ez is mind vásárlóknak beoltott bullshit, mivel mindig kell valami (4K, 128 MP, 1000 HP, 8 penge, 1700 W, stb.), amivel hamis módon vásárlásra bírják a népet, kialakítják/megtanítják az igényt az aktuális "fejlesztésekre", az új bőr lehúzására. Az lcd tévék terjedésének során, mivel a mozgókép továbbra is pocsék volt rajtuk, kapóra jött a pixel licit, mint olcsó megoldás, amit jól lehet marketingezni. Nagyon ritka, hogy a felhasználók kihasználják/kiélvezik a többlet felbontás előnyeit. Általában olyan kicsi méretű készüléket néznek olyan távolságból, hogy megmondhatatlan a felbontás, a részletessége a képnek, azaz tök felesleges, de van.
Remélem, ha nem is érted, azért talán elgondolkozol kicsit a dolgok "faszaságán", amit érzékeltetni, demonstrálni próbálsz itt a fórumon.

(#45141) rothfb válasza DVlad (#45140) üzenetére


rothfb
veterán

Minden technológiának megvan a hátránya. Az a nem mindegy, hogy mi és mennyi. A plazmák gyártását többek között azért állították le, mert a felbontást nem lehetett növelni. HDR-t sem tudom, hogyan lehetne rá szerkeszteni (de lehet, hogy megoldható lett volna). Melegedtek és fogyasztottak. Nem kicsit.

(#45142) DVlad válasza rothfb (#45141) üzenetére


DVlad
őstag

Ne ragadjunk le a megjelenítőknél. A lényege a reakciómnak leginkább ez a mondat volt: "Nem is értem miért nem gyártanak még ilyet, ha ennyire fasza."

De ha a témánál maradunk. Ha egy műszaki terméknek egyedülállóan jó az a tulajdonsága, ami a lényege is egyben (megjelenítő-mozgókép megjelenítés), akkor a többi nem annyira számít, ha a teljesítménye, a minősége az igazi szempont a maga nemében. Ne rójuk már fel egy F1-es autónak a gyalogos gázolásos teljesítményét vagy a zajszigetelését. Aki igazán jó céleszközt akar, bármilyen területen, az kompromisszumokat fog kötni, mert megéri. A felhasználók/fogyasztók többsége nem az adott keretből elérhető legjobb minőségre törekszik általában. Ez volt az igazi oka a plazma végének, az igénytelenség. Ha sokan vettek volna, akkor üzletileg talán védhető lett volna, lett volna folytatás, fejlesztés. Sajnos az oled technológia is erre a sorsra juthat, ha nem veszik elég nagy számban, mert akkor az ára sosem fog tudni versenyezni az átlagos lcd tévékkel (22-es...). Reménykedjünk, hogy ez a technológia nem végzi a kukában, hanem fejlődni fog, még sokáig.

[ Szerkesztve ]

(#45143) Pelican válasza DVlad (#45140) üzenetére


Pelican
őstag

Ha azt hiszed, hogy minden műszaki termék, aminek a gyártásával felhagytak az idők során, az nem volt jó minőségű vagy rossz technológián alapult, akkor bizony tévedsz.

Senki nem állított ilyet.
Kifejezetten a plazma oled összehasonlításról volt szó és bizony a plazma az egy elavult technológia.
Akinek az tetszik, az nézze nyugodtan, csak ne próbálja megmagyarázni egy oled topikban hogy jobb, mint az oled.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#45144) rothfb válasza Pelican (#45143) üzenetére


rothfb
veterán

Nem védem Vlad kollégát, de ő sem mondott olyat, hogy a plazma jobb, mint az oled. Csak azt, hogy van amiben jobb. Pl mozgásmegjelenítésben. Ez viszont vitathatatlan. Én meg csak válaszoltam, hogy a plazma miben van elmaradva.

(#45145) DVlad válasza Pelican (#45143) üzenetére


DVlad
őstag

LOL

(#45146) Jorgi Kormi válasza rothfb (#45137) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Már akciós ! [link] ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#45147) Pelican válasza rothfb (#45144) üzenetére


Pelican
őstag

Nem DVlad mondta, hanem (#45126) kokobe.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#45148) rothfb válasza Jorgi Kormi (#45146) üzenetére


rothfb
veterán

Majdnem meg is nyomtam a kosárba teszem gombot (több, mint egy milliót megtakaríthatok most, ha megveszem, ezt írják), de nincs akkora kosaram. Csakis ezért nem tettem mégsem kosárba.:D
Pedig már 10 millió alatt van...

(#45149) wolfman72


wolfman72
csendes tag

LG C9-hez új software van napok óta (04.80.03). A gyári oldal szerint az APPLE AIRPLAY támogatással bővült csak? Valaki észrevett változást ezzel kapcsolatban?

(#45150) EasyLife válasza wolfman72 (#45149) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Igen, ha iptv ről megnyitom a netflixet, hbo go vagy appletv-t az iptv hangja megy a háttérben ameddig nem indítok el valamit (kib....t indegesítő.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.