Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45551) daneel_hu válasza ΞΔGLΞ (#45548) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Számomra, kész röhej már az egész, komolyan, aki "megoldja", küldöm a láda sört.
Speedtest 50m, minden más 200-300 között."

Ha ugyanarra vezetéknélküli hálóra tesztelsz egy telefont (amin a tévé is van), akkor az 250 / 15 ?

(#45552) daneel_hu válasza ΞΔGLΞ (#45548) üzenetére


daneel_hu
addikt

;)
(ez a vezetékes persze)
Lehet fel kéne mennem ezzel a pinggel valami q3-as szerverre kicsit darálni. :D )

[ Szerkesztve ]

(#45553) gago1975 válasza ΞΔGLΞ (#45548) üzenetére


gago1975
őstag

Most még találtam egy ilyet is, igaz ez apple eszközök beállítása: [link]

Az 5 GHz-es csatornaszélesség
A csatornaszélességgel szabályozható, hogy az adatátvitel – képletesen szólva – milyen átmérőjű „csövön” át folyjon. A széles csatornáknál nagyobb az interferencia veszélye, illetve annak az esélye, hogy a csatorna más készülékek működését is megzavarja. Az interferencia nem jelent akkora problémát az 5 GHz-es sávon, mint a 2,4 GHz-es sávon. A 40 MHz-es csatornákat általában széles csatornáknak, a 20 MHz-es csatornákat pedig szűk csatornáknak nevezik.
Ajánlott beállítás:
802.11n szabványú hozzáférési pont esetén az 5 GHz-es sávot állítsa 20 MHz-re és 40 MHz-re.
802.11ac szabványú hozzáférési pont esetén az 5 GHz-es sávot állítsa 20 MHz-re, 40 MHz-re és 80 MHz-re.
A maximális teljesítményt és megbízhatóságot mindkét csatornaszélesség engedélyezésével lehet elérni. Ez a beállítás azért optimális a teljesítmény és a kompatibilitás szempontjából, mert az egyes készülékek bármelyik általuk támogatott sávszélességet használhatják. Nem az összes kliens támogatja a 40 MHz-es csatornákat, ezért ne aktiválja önmagában a 40 MHz-es módot. A csak a 20 MHz-es csatornákat támogató készülékek nem fognak tudni csatlakozni a kizárólag 40 MHz-es módban működő Wi-Fi-routerhez. A 80 MHz-es módot se aktiválja önmagában, mert akkor csak a 802.11ac szabvánnyal kompatibilis készülékek fognak tudni csatlakozni. Azok a routerek, amelyek nem támogatják a 40 MHz-es vagy 80 MHz-es csatornákat, támogatják a 20 MHz-es csatornákat.

Biztos, hogy a Tv-d az 5Ghz re kapcsolódik és nem a 2,4-re?

Csörögj rám, ha tudsz beszélni, mert tegnap még hívtalak de már nem vetted fel.

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#45554) daneel_hu válasza KTTech (#45537) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A black crush-t igen egyszerű tesztelni: küldj rá egy olyan képet, ahol szürkeskálában 0-17-ig vannak a sávok (a 254 lépcsőből). Amennyiben látod mind a 17 lépcsőt külön, akkor nyert ügyed van. Ha az aljából bármennyi hiányzik... akkor bizony képtelen rendesen megjeleníteni a sötét árnyalatokat."

Nem találtam ilyen képet.
Vagy lehet csinálnom kéne. :D
Ez csak a HDMI bemenetre igaz, vagy megnézhetem youtube és/vagy belső lejátszóval is?
Vannak ilyen referencia videók black-re, villogtatják a különböző szürke színeket, és egészen a ref black-ig látni kéne... Utóbbi alapján elméletben egész jól be van állítva az E8.
Viszont HDMI bemeneten nem néztem meg, külső lejátszóval.

Szabad szemmel azért már nem látom a ref black melletti csíkot, megmondom férfiasan. Műszerrel biztos más lenne a szitu. :) (tök sötétben néztem pedig)

(#45555) ΞΔGLΞ válasza gago1975 (#45553) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Felhívlak hamarosan.
Tegnap este el kellett ugranom vidékre, ilyenkor másik telefon van nálam.
De a kérdésedre válaszolva, ami net.
Minden ki lett már próbálva. Modem és router mód, de most nem írok regényt, egyszerűen minden. 3 Topikban beszéltünk erről, plusz privátok és már senkinek nincs ötlete.
Azt gondolom, hogy ez a UPC (voda) oldalán lesz a hiba valahol. Most hívjak ki szerelőt, mit fog arra lépni, ha minden más max-on megy, csak a speedtest-es oldalakon 50, na meg a legfontosabb, hogy netflix is ezt érzékeli és CSAK ez a gondom, egyébként nem érdekelne az egész.

------
(#45554) daneel_hu
Ha ugyanarra vezetéknélküli hálóra tesztelsz egy telefont (amin a tévé is van), akkor az 250 / 15 ?
Az iphone 11 pro ugyanazon a az 5ghz wifin. Szélessáv.net-en 400/20 volt.


[ Szerkesztve ]

(#45556) EasyLife válasza ΞΔGLΞ (#45555) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Kipróbáltad már a telefon netét megosztva?

(#45557) ΞΔGLΞ válasza EasyLife (#45556) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ú, azt el is felejtettem :B , dél körül érek haza, akkor rögtön kipróbálom. :R

(#45558) blakey válasza ΞΔGLΞ (#45548) üzenetére


blakey
titán

Valószínűleg nagyon egyszerű a magyarázat, a TV böngészője olyan algoritmussal dolgozik ami az adott oldalon nem támogatott. Jó lenne a gyártók részéről minden eszközön biztosítani egy sebességmérőt ami megfelelően mér és akkor nem lennének ilyen gondok. Szerintem semmi gond nincs a TV-vel, konkrétan a TV böngészője nem erre van kitalálva, még akkor is ha vannak ellentmondásos oldalak, 1-1 ilyen oldalon annyi "szemetet" szed össze, hogy nem tudja normálisan mérni és akkor még ott van a kiherélt böngésző is. ANetfliv meg most mindenkinél másképp viselkedik és nem csak TV-n. Ha minden helyreáll akkor lehet tovább gondolkodni a dolgon.
A UPC HGW legyen bridge módban, a Wifi fix csatornákon legyen, QoS, DoS Protection ne legyen bekapcsolva. Első körben ennyi jutott eszembe.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45559) ΞΔGLΞ válasza blakey (#45558) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Közben hazaértem és kipróbáltam telenor net-tel, osztva mobilon.
60-70 között mért, kivéve a speedtest pluginos oldalakon, ott ezzel is megállt 50-en max.
Tehát innentől kezdve, kár az UPC box-szal bármit is csinálni. A tv böngészője, ahhoz képest, hogy a legújabb tévé, egy rakat fos.

A UPC HGW legyen bridge módban, a Wifi fix csatornákon legyen, QoS, DoS Protection ne legyen bekapcsolva. Első körben ennyi jutott eszembe.

A bridge mód ki lett próbálva. ugyanaz volt. QoS, DoS Protection, továbbra sem tudom, hol van ilyen opció.

[ Szerkesztve ]

(#45560) sakal83 válasza ΞΔGLΞ (#45559) üzenetére


sakal83
addikt

Meg hal Isten hogy tvnek hivjak es nem a bongeszo a fo scopeja :DDD

(#45561) zozika84 válasza daneel_hu (#45554) üzenetére


zozika84
őstag

Na meglestem ezt a referencia black képet külső eszközről( ps4 Pro youtube app) HDR-ben és SDR ben is. Mindket esetben fel kellett vennem a fényerőt 56-ra. Így már minden csík villog, aminek kell :))
Ja és LG C9 van.

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#45562) zozika84 válasza daneel_hu (#45554) üzenetére


zozika84
őstag

Az lemaradt, hogy teszteld le külső HDMI eszközzel is, mert a tv youtube appján lejátszott tesztvideónál nekem sem kellett semmit állítani :DDD

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#45563) Clay válasza blakey (#45558) üzenetére


Clay
senior tag

Ezzel egy baj van, hogy akkor nálam miért megy rendesen? :F

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#45564) ΞΔGLΞ válasza Clay (#45563) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Erre akkor lehetne biztosan választ adni, ha lenne még egy GX, vagy CX tulaj és ő is mérne egyet. Talán valami más, "akármi" van ezeknek a típusoknak a böngészőjében, ami nem tetszik neki.

[ Szerkesztve ]

(#45565) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem akarom már tovább offolni a topikot ezzel a netes témával, mert már tényleg kényelmetlenül érzem magam és ezért elnézést is kérek mindenkitől, de most direkt lefényképeztem a böngészőket. Ez egy teljesen új fejlesztés lehet és valószínűleg itt lehet a kutya elásva. Talán majd frissül, (vagy nem) ez a része és akkor helyreáll, vagy mittoménmár... Vasárnap vettem a tévét és már két frissítés is jött rá.

Nálad:

Nálam:

[ Szerkesztve ]

(#45566) rothfb válasza ΞΔGLΞ (#45565) üzenetére


rothfb
veterán

Látom 263 a letöltésed... Mi ezzel a gond? Egyszerre akár 8-10 netflix lejátszás is tudna menni rajta 4k-ban.

(#45567) ΞΔGLΞ válasza rothfb (#45566) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Na jó utoljára leírom :DDD
A gond, hogy a speedtest pluginos mérőkkel ez max 50 (voda, digi, telenet, telekom ahol ezek a mérők vannak), mindenhol máshol 250-300 között van. És ennek szerettem volna a végére járni...

(#45568) rothfb válasza ΞΔGLΞ (#45567) üzenetére


rothfb
veterán

Ja értem. Akkor a Netflix app esetében mi a helyzet? Mert ezek szerint annak gyakorlatilag azonnal a legmagasabb felbontásban és minőségben kellene indulnia.
Elnézést ha le vagyok maradva, de már nagyon szövevényessé vált az ügyed, ráadásul több topicban is. Szóval lehet, hogy nem tudtam követni...

(#45569) ΞΔGLΞ válasza rothfb (#45568) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hát igen a Netflix volt eddig is a fő gondom, amiatt kezdtem el nézni, mérni a sebességet és így "ugrott" ki ez az anomália, hogy a speedtest mérőknél megdöglik a mérés max 50-nél... Amit visszavittem Sony-nál (AG8) is ez volt, ott nem mértem sebességet csak ott is észrevettem, hogy lassú volt...Igazából 50-nél is azonnal el kellene indulnia, de tetű lassú néha nálunk mire eléri a megfelelő bitrátát, amióta újból előfizettem rá. De az is lehet, hogy ez most ilyen (sz@r még mindig) és a netnek semmi köze hozzá. Passz.

Már nem értem az egészet, komolyan úgy vagyok vele, hogy veszek egy külső lejátszót, apple tv 4k, vagy shield, ezeken gigabit van, aztán majd elválik, hogy mi van az egésszel.
Nekem tegnap még azt is felajánlották, hogy visszavihetem a tévét, de egyrészt bármibe fogadnék, hogy a tévével semmi gond nincs, mert akkor minden mérőn ez lenne.
Ráadásul végre olyan brutális képminőséget sikerült elérni vele, amire nem is számítottam.
Na meg a gyorsasága, hát arra szó nincs, akármire nyomok, azt azonnal a képembe vágja.

[ Szerkesztve ]

(#45570) rothfb válasza ΞΔGLΞ (#45569) üzenetére


rothfb
veterán

Nehogy visszavidd a tv-t!
A Netflixnek 50-nél is szinte azonnal a legjobb minőségre kellene váltania.

(#45571) chros válasza rothfb (#45541) üzenetére


chros
őstag

Tudom, hogy vicceltel, en is, mert az 1917 pont DV-vel jott ki :)

Egyszer mar leirtam, es pont Neked (!), de akkor itt van meg1x :D [link]
Ha valamit nem ertesz, kerdezz batran ...

(#45572) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Egy kis off : mivel látom , hogy itt vannak "játékos" oled tulajok , egy tisztességes pc-t komplett vagy esetleg konfigurálva hol érdemes venni játékra , no meg persze másra is lesz használva ( keret kb. 3 kiló , monitor nélkül) Születésnapra kellene beszereznem. :O

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#45573) jookomak válasza Jorgi Kormi (#45572) üzenetére


jookomak
őstag

PH topik. [link]
Amúgy nagyjából msi b450 alaplap, 16 gb ram, ryzen 5, ssd+hdd igény szerint, 500-as jó minőségű táp, plusz vga ami belefér.

(#45574) vilga válasza Jorgi Kormi (#45572) üzenetére


vilga
tag

itt, vagy itt vagy akiben bízol vagy az előttem linkelt fórumban kérsz javaslatot igényeid szerint, segítőkészek :K

[ Szerkesztve ]

(#45575) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Köszönöm: vilga & jookomak

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#45576) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

@chros - Na, ezen most nyalakodhatsz. LG B8 v05.10.50
Az SDR-t elfelejtettem lementeni, de az úgyis unalmas. Nézd meg ezeket:
DV: [kép] [kép] [kép] [kép]
HDR10: [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]
Egyszerűen nem értettem, hogy mi ez. Először azt hittem, hogy csak valami CalMAN konfigurációs hiba (én felejtek átállítani valamit), aztán azt, hogy azzal követtem el hibát, mikor a DV Cinema Home-ot kalibráltam (és talán a B8-on [legalább is ezzel a firmware-el] mégsem ugyan az a két Cinema mód, ha már reset-elve vagy kalibrálva vannak --- de már használtam így a DV Cinema Home-ot több LG TV-n is, az alap eltérésük abból az 1DLUT-ból adódott, amit felülír a CalMAN). De kb. ugyan ilyen a gyári Cinema mód ellenőrző mérése is (a tone curve része).
Tehát a HDR10 és a DV módok "alatt" is ugyan úgy van kalibrálva a kijelző, de mikor visszakapcsoljuk a HDR feldolgozást, akkor sokkal pontatlanabb lesz a DV, mint a HDR10.
Nem tudom, hogy ez vajon honnan jön, az új firmware-e az oka, és akkor melyik (általában nem is szoktam csinálni ilyen visszakapcsolt ellenőrzést, mert a Dolby chip munkájába úgysem tud belenyúlni senki és elvileg elég egyszer megcsinálnia valakinek egy-egy TV típuson, hogy tudjuk miként működik, azon túl pedig sokkal több >=C modellel volt dolgom, mint B-vel, szóval felőlem akár mindig lehetett ilyen a B8). Most külön kértek tőlem grafikonokat, és ezért futtattam le így is. (Az SDR grafikonok hiányoznak, mert sohasem fogom megszokni, hogy nem ment automatikusan a CalMAN. Mikor átlépek egy új template-be, akkor töröl minden adatot, nekem kéne kézzel mindig Save-t nyomni, és néha elfelejtem...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#45577) FollowTheORI válasza ΞΔGLΞ (#45569) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

fast.com mit mutat a tévén?

Még esetleg ötlet: a routerben lehet valami QoS vagy tűzfal beállítás ami nem engedi a speedtest jellegű terhelést.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#45578) EasyLife válasza FollowTheORI (#45577) üzenetére


EasyLife
aktív tag

engedjük el a speedtestet, régen jó volt már nem az, tele van reklámmal, tv alig tölti be az oldalt.... nálam is csak 50 megát mutat le fel meg 200at, szelessav.net hiteles reklám nélküli (.... állami :DDD :DDD :DDD )

(#45579) daneel_hu válasza zozika84 (#45562) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Az lemaradt, hogy teszteld le külső HDMI eszközzel is, mert a tv youtube appján lejátszott tesztvideónál nekem sem kellett semmit állítani :DDD"

Előszedtem a Popcornt, azzal is jó a feketeszint. Bár ott meg más probléma van, nem olyan a mozgásmegjelenítés (nem rossz csak más), a dekódolás sem olyan mint a belső lejátszóval, és a szimpla 1080p-s kép lágyabb.
Szóval black crush az nincs.

(#45580) zozika84 válasza daneel_hu (#45579) üzenetére


zozika84
őstag

A mázlista :DDD Lehet hogy köze van ahhoz, hogy az E9 alapból magasabb nit értéket tud, mint a C9?
Mondjuk ha megjelenik a Ps5, akkor úgyis tervezek egy kalibráltatást a tv-re :))

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#45581) daneel_hu válasza zozika84 (#45580) üzenetére


daneel_hu
addikt

E8.
Mi az általános black crush-problem?
x% fekete már nem látszik?
Azért a ref black mellettinél meresztgetnen kell a szemem, hogy lássam a villogást.

[ Szerkesztve ]

(#45582) chros válasza janos666 (#45576) üzenetére


chros
őstag

Koszi :) Valoban erdekes a DV pre-calib diagram es a post is. Termeszetesen en nem tudom tesztelni kulso eszkoz hianyaban a B8-on, ugyhogy passz, lehet az uj firmware vagy mindig is ilyen volt?.
SDR grafikonokra is azert kivanycsi lettem volna :) Na majd legkozelebb ... :)

(#45583) Mizurichi


Mizurichi
tag

Jött a Pana Fz950 oledre új frissítés, valaki tudja mi változott?

(#45584) zozika84 válasza daneel_hu (#45581) üzenetére


zozika84
őstag

Akkor csak a válogatott panel miatt jobb ;] A black crushnál a nagyon sötétszürke árnyalatok már bebuknak feketébe, és ezáltal részletek vesznek el. A ref black utáni növekvő csíkokat (jobbra haladva) egyre világosabbnak látod. Az hogy a pont mellette lévő nem világított mint egy karácsonyfa dísz, az nem baj.

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#45585) rothfb válasza Mizurichi (#45583) üzenetére


rothfb
veterán

Tegnapelőtt én is frissítettem mindkét tv-t.
Változások: Improved stability...:D , illetve valami a Network applikációkkal.
Itt írják: link

Annyit észrevettem, hogy ha pl tabletről küldök át valamit a Youtube-ból, akkor a tv Youtube applikációja sokkal hamarabb nyílik meg. Szinte azonnal.

[ Szerkesztve ]

(#45586) Pro Koryak válasza rothfb (#45585) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Változások: Improved stability"

Ja, nem billeg annyira a talpa.

Akkor lehet én is frissítek egy év után.
Az előző sincs még fent, amikor a képen variáltak valamit... :F

[ Szerkesztve ]

(#45587) Mizurichi válasza rothfb (#45585) üzenetére


Mizurichi
tag

Köszi szépen :)

(#45588) Mizurichi válasza Pro Koryak (#45586) üzenetére


Mizurichi
tag

Nekem falon van, akkor engem nem érint? :))

(#45589) Pro Koryak válasza Mizurichi (#45588) üzenetére


Pro Koryak
addikt

De, akkor még a fal is :K 2 az 1-ben. Tök jól jártál.

(#45590) AL válasza Mizurichi (#45583) üzenetére


AL
addikt

Szia . Ezen az oldalon szokták jelezni a frissítéseket. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#45591) krx21 válasza rothfb (#45585) üzenetére


krx21
nagyúr

Van firmware követés a Panasonic-nál? :F ;]

(#45592) salapp


salapp
addikt

Azért ez így elég faja:
Auchan online felületen Sony 55AG8 399ezer.
Aki most keres és nem csak LG-re gyúr...

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#45593) Mizurichi válasza AL (#45590) üzenetére


Mizurichi
tag

Köszönöm szépen😃

(#45594) #18643456


#18643456
törölt tag

Sziasztok!

C9-es OLED tévém van 55" méretű. Eddig pontosan 3,7 méterről néztem, szerintem ez elég messze van. Átrendeztem a szobát, most kb. olyan 2,3 méterről fogom nézni, ez már megfelelő lesz, ugye? Találtam egy táblázatot, ami 4k-s forrást 1 méter nézési távolsággal ajánl 55" méretnél, bár többségében Full HD-t nézek, ami pedig az ajánlás szerint ebből a nézési távolságból tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#45595) Menotti válasza #18643456 (#45594) üzenetére


Menotti
aktív tag

Mindenki magának érzi a megfelelő távolságot....mondom ezt úgy,hogy egy 65" C9-et nézek kb. 2,2 méterről:-)(full hd , 4k vegyesen ,tv adás nem)
Nyilván az se jó megoldás hogy 4k-nál húzgálod a széket ide-oda.Ha jelentős a 4k-s nézési arány akkor egy kicsit még mehetsz közelebb.

[ Szerkesztve ]

(#45596) daneel_hu válasza #18643456 (#45594) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Találtam egy táblázatot, ami 4k-s forrást 1 méter nézési távolsággal ajánl 55" méretnél, bár többségében Full HD-t nézek, ami pedig az ajánlás szerint ebből a nézési távolságból tökéletes."

Nem a felbontás a lényeg, hanem a látómező befedése a képpel.
A THX szerint ez 65 colnál 2 - 3 meter között van. 40 - 28 fok a látómező fedettsége ekkor.
55 colnál az 1 meter az nagyon közel van, fáradni fog a szemed.

(#45597) tutitibi válasza Mizurichi (#45583) üzenetére


tutitibi
senior tag

Néztem GZ-re sajnos nincs frissítés most.

(#45598) ΞΔGLΞ válasza FollowTheORI (#45577) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen írta ezt Blakey is meg sok már fórumtárs is, akik segíteni próbáltak (mindenkinek köszi), de minden maradt ua. Teljesen véletlenül "jöttem rá", hogy itt a böngészővel van / lesz a gond, ha megnézitek ezt a kis videót. Annyit csinálok mérés közben, hogy le-föl mozgatom az oldalt egy picit és akkor a mérő nem áll meg 50-nél...omg. Szóval ezt jelzem az LG felé, aztán meglátjuk mennyire "adnak" egy feedback-re.

[Ti mit gondoltok?] :)

(#45599) FollowTheORI válasza ΞΔGLΞ (#45598) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Erre mondtam, hogy szerintem kevés hozzá a SoC... :)
Nem tud tölteni + képet frissíteni, stb egyszerre ezekkel a CPU igényes oldalakkal.
Egy sima webes sebességmérő azért jó és ezek azért nem.
Én még nem nagyon találkoztam olyan smart tévével amivel az ilyen animációs, pluginos, dinamikusan működő, vagy modernebb oldalakal jól lehet böngészni.

Szerintem erős CPU-val megy csak ez a pluginos teszt jól... nem véletlen volt hogy anno a digi is pl előírt egy minimális gépet a gigabites netje tesztjéhez.

Meg nyilván a böngésző is ehhez van igazítva és egy fapados fos. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#45600) ΞΔGLΞ válasza FollowTheORI (#45599) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Na, a hardver az biztos nem. Beszéltem azóta egy LG mérnökkel is. Ebben a tévében az elérhető egyik legerősebb soc van. 25% erősebb, mint pl a c9-ben, pont az LG-s mondta.
Ennél durvább lapokat néztem meg vele, amikről tudom, hogy kell a hardver, azokkal semmi gondja nem volt.
Szóval a faszi szerint egyszerűen ki kell kapcsolni a 2.4ghz-et, mert akkor vannak ezek anomáliák, de azt is mondta, hogy fokozatosan javulni fog a böngésző, mivel a típus olyan friss, hogy még forró.
Egyelőre kipróbálni nem tudom, mert el kellett utaznom.
De az is lehet, hogy túlzásba vitte a mondókáját, de hát miért tette volna?
Mindegy, majd jelentkezem, ha van valami fejlemény...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.