Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45301) chros válasza alaves (#45293) üzenetére


chros
őstag

Ahogy nordlead3 mondja, nemhogy jobb lenne, valszeg rosszabb :)
Nem lehet csak vakon vagy szemre beallitani dolgokat. Vegyel egy 1d3pro-t (akar hasznaltan is) vagy kerj meg a kalibratort (pl Janos).

(#45302) ΞΔGLΞ válasza chros (#45237) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Erre akartam tegnap válaszolni még, aztán elfelejtettem, de most pótlóm.
---------------
Azt írtam, hogy úgy érzem, ami elég gáz, tekintve, hogy 1.2 milliót hagytam ott a tévéért.
Tegnap megnéztem bizonyos jeleneteket a netflix-en több tartalomnál, amit kívülről fújok, hogy a sony ag8, vagy az ag9, hogy "tárta" a szemeim elé.
Már elnézést, de konkrétan így mondtam hangosan: Hát a f...omat és b..a meg az lg, hogy ezzel még mindig kell babrálni, mert egyszerűen nem olyan nem olyan és még mindig nem olyan. Értem ezt főleg emberek arcára, csúcsfényekre, színekre, élességre, ez elég sok.
Erről ennyit. Szóval kell még ide oda tolni, kivenni, betenni, lejjebb venni, vagy feljebb tolni etc...

Vagy nem lehet, mert a sony képalkotó x1se egyszerűen tud valami olyat, amit az lg nem, de azért remélem nem így lesz.
Mint írtam is, sony tv, lg webos rendszerrel, na olyan kellene... :-D!

[ Szerkesztve ]

(#45303) daneel_hu válasza Jorgi Kormi (#45298) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem az eladókat hagyd ki a dologból.
Ha a személyes diskurzus híve vagy, akkor inkább beszélj egy főnökkel az MM-ben. Az eladók sajnos...
A biztosításra úgyis van idő a vétel után, kérj írásbeli állásfoglalást attól a cégtől aki árulja a pénzügyi terméket. Az védeni fog, ellenben egy eladói vélemény esetében biztosan nem véd semmi.

[ Szerkesztve ]

(#45304) daneel_hu válasza ΞΔGLΞ (#45302) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha ennyire ínyenc vagy érdemes kalibráltatni.

(#45305) ΞΔGLΞ válasza daneel_hu (#45304) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Valószinűleg az lesz. :-)

(#45307) so_ha


so_ha
senior tag

1.25m nyitó árról hamar lejött 880e-re az LG 65GX.

(#45308) chros válasza so_ha (#45307) üzenetére


chros
őstag

Meg igy is rablas erte :D

(#45309) Segal válasza so_ha (#45307) üzenetére


Segal
veterán

Szépen jön lefelé az 55CX is :K
Még a végén négyessel fog kezdődni a 48as ára már megjelenéskor :DD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#45310) rothfb


rothfb
veterán

Ez miféle oled tv?link

[ Szerkesztve ]

(#45311) Segal válasza rothfb (#45310) üzenetére


Segal
veterán

Így hogy szerkesztetted a hsz-ed értelmetlenné vált a válaszom mert másra válaszoltam :DDD Törölhető a hsz :K

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#45312) rothfb válasza Segal (#45311) üzenetére


rothfb
veterán

Véletlenül nem írtam be a linket. De ettől még él a kérdés. Sosem hallottam erről. Olyan mintha valami Ázsiába szánt modell lenne, de itthon is kapható, méghozzá 500k alatt van a 65 colos. Ugyanakkor minden megvan benne, mint bármelyik LG oledben, sőt még valami hotel funkció is.

(#45313) Jorgi Kormi válasza so_ha (#45307) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Konkrétan aki a múlt héten vett 65cx-et az is bukott közel egy százast ( és ugyanúgy jár hozzá hangprojektor) , a philips 65 804-es is 600 alá ment , kifejezetten jó vétel.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#45314) so_ha válasza chros (#45308) üzenetére


so_ha
senior tag

Engem az lepett meg, hogy az "E" sorozatot váltotta a "GX", de az előző ára messze nem esett ekkorát ilyen hamar, de még a dizájnban hasonlító, de drágább "W" sorozat sem.

(#45315) so_ha válasza Jorgi Kormi (#45313) üzenetére


so_ha
senior tag

"bukott közel egy százast"
Egyik tv sem befektetés, hanem használati tárgy, így mindegy, hogy mikor veszed meg, mert folyamatosan veszít az értékéből, a kérdés csak a mértéke, illetve az "üteme".

(#45316) Segal válasza so_ha (#45315) üzenetére


Segal
veterán

Én pont ezt ecseteltem pár napja hogy megjelenéskor nem veszünk tv-t mert garantáltan lejjebb fog menni az ára rövid távon, de le lettem hurrogva hogy van akinek nem számít, meg ha épp most kell stb. dolgokkal.
Persze szerintem ebben az árcsökkentésben most a vírus is benne van. Eleve késöbb tudott megjelenni a tv és gondolom nem is veszik világviszonylatban annyian mint a vírus előtt.
Márpedig ahhoz hogy legyen értelme új tévéket gyártani, ahhoz az sem árt ha utána nem egy raktárban porosodik, hanem veszik is és a vásárlási kedvet leginkább az akciókkal lehet ösztönözni :K
Tiszta vicc de az CX55ös is 527e forint és még a hangprojektor is jár hozzá, így meg bőven 500 alatt van jelenleg az ára ha utóbbit eladja az ember...
Ahhoz képest hogy a C9 volt a legvégén 380 de ahhoz marha nagy mázli kellett (inkább 400-ra mondanám a könnyen beszerezhető kifutó modellek árát) és a CX meg pár hete jelent meg...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#45317) Jorgi Kormi válasza rothfb (#45312) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Ezt a tévét már más is nézte és kért is itt véleményt( kb.egy hete ), ha jól látom ezt a típust szállodákba , hotelekbe szánta az LG.
És ha jól emlékszem le is beszélték róla.

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#45318) rothfb válasza Jorgi Kormi (#45317) üzenetére


rothfb
veterán

Oké, köszi. Láttam, hogy van egy hotel/céges funkciója, de az ára nem rossz.

(#45319) brucezly válasza Segal (#45316) üzenetére


brucezly
csendes tag

Hát ha még mindig csak az ár a változó a képletedben, akkor vegyél használtan kifutott modellt, annál olcsóbb nem lesz :)
Nagyon sok változóból tevődik össze ki mikor vesz nagyobb értékű technikai eszközt és hogy abban az esetben is a kifutó modellt, vagy az új modellt választja.

(#45320) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Srácok!

Hogy lehet, hogy 5ghz-en max 50-60m, amit böngészőn keresztül tudok mérni a tévével?
Ez a vodafone oldala és valószínűleg emiatt a netflix nálam elindul 1.66-os bitrátával 480p-ben, majd elég sok idő, mire végre a maximumot eléri, a 15.25-öt és ezáltal élvezhető lesz a 4k Dolby Vision tartalom. Kicseszett idegesítő. A router, kb pont a tv mögött van, előtte lévő tévék simán hozták ugyanott a 200-300m közti sebességet. Vagya vodafon mérője nem valós, nem tudom.
A store-ból letöltöttem egy alkalmazást, csak azt az egyet találtam, az meg olyan hülyeséget írt, hogy a letöltés 10m.
Van valakinek ötlete, mit lehetne kipróbálni? Vagy egy megbízható oldal.
A speedtest, kb használhatatlan erre, mert a betöltődő reklámok miatt képtelen kb mérni is. :U

(#45321) rothfb válasza ΞΔGLΞ (#45320) üzenetére


rothfb
veterán

Milyen a router típusa?
Illetve ha tényleg viszonylag közel van a routered a tv-hez, érdemes lenne kábellel összekötni őket és úgy csinálni egy mérést.

(#45322) ΞΔGLΞ válasza rothfb (#45321) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akkor sem hoz többet.
Dlink 842

(#45323) Tulku válasza ΞΔGLΞ (#45173) üzenetére


Tulku
veterán

Úgy nagyjából egy olyan vitába szállnék bele, amihez semmi kedvem...az általad linkelt fejesek nekem egyszerűen a szörnyű kategóriába tartoznak...tehát a szememben az LCD3 körberöhögi mindet, mert a többi hallgathatatlan...
Egyébként akkor te is a középmagas kiemelt táborhoz tartozol....én pedig a sötétekhez....sötét nyugodt hangkép, nem izgága, ellazít...
Az hogy páran kiveséztétek, hogy az Audeze semmit nem ér, azért gondolom nem releváns.....erre válaszul felelhetném, hogy a fejes topikgazdának 2 db Audeze fejese van és roppant módon kedveli őket....de ez kb azon a szinten lenne, mint a te érveid....de no offense ;]
OFF vége....

(#45324) rothfb válasza ΞΔGLΞ (#45322) üzenetére


rothfb
veterán

Próbálj meg routerben csatornát váltani.
De gyanús a tesztelésed is. Próbálj más tesztelő oldalakat is keresni. Pl a Diginek is van ilyenje.
link

[ Szerkesztve ]

(#45325) ΞΔGLΞ válasza rothfb (#45324) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez is ugyanazt mér, mert a beépített speedtest van itt is, csak ezt digi-nek hívják.
----

#45323) Tulku
Erről regényt lehetne írni, kb 1000 oldalon át. Egyébként egy nagyon jó vita téma és az is marad örökre. :)

[ Szerkesztve ]

(#45326) rothfb válasza ΞΔGLΞ (#45325) üzenetére


rothfb
veterán

Routerben csatornaváltás? Látom Netflix topicban is ezt ajánlják...

(#45327) ΞΔGLΞ válasza rothfb (#45326) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

(#45328) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#45327) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen, de ott is leírtam, hogy akkor ez a többi készüléknél is ennyinek kellene lennie, nem?
Ha a csatorna lenne a gond. :U

(#45329) rothfb válasza ΞΔGLΞ (#45327) üzenetére


rothfb
veterán

Ez a mérés már másik csatornán van?
Próbálgasd végig az összes lehetséges csatornát. Ha egyiknél sincs változás, akkor egy másik routerrel kellene megpróbálni, de valami komolyabbal. Ha van rá lehetőséged.

(#45330) rothfb válasza ΞΔGLΞ (#45328) üzenetére


rothfb
veterán

Nem biztos. Nincs kizárva, hogy az LG-ben lévő wifi modul bizonyos csatornákkal "nincs kibékülve". Láttam már ilyet nem csak tv esetében.

(#45331) ΞΔGLΞ válasza rothfb (#45330) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

(#45329) rothfb
Nem még nem, egyelőre azt sem tudom, hogy kell ezen csatornát váltani. :B
-----
Aha értem, szóval az Lg ilyen wifi háklis?

(#45332) Pelican válasza ΞΔGLΞ (#45328) üzenetére


Pelican
őstag

Szerintem itt nézelődj
Nálam nincs gond se kábelen, se wifin az LG-ken.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#45333) rothfb válasza ΞΔGLΞ (#45331) üzenetére


rothfb
veterán

Nem tudom, hogy háklis e. De nincs kizárva. Pelican által linkkelt topicban segíteni fognak...

(#45334) blakey válasza ΞΔGLΞ (#45327) üzenetére


blakey
titán

Nincs bekapcsolva a routeren a QoS vagy a DoS Protection?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45335) EasyLife válasza ΞΔGLΞ (#45331) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Csatorna sávszélesség-et vedd le az wifi beállítások 5Ghz-->advenced settings-ben 20 Mhz-re.

(#45336) blakey válasza EasyLife (#45335) üzenetére


blakey
titán

Azt inkább ne, mert akkor tényleg értelmetlen azt a sávot használni, 5GHz-en nem gond a 160MHz sem, 2,4GHz-en szokott problémát okozni és ott javasolt a 20MHz használata.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45337) EasyLife válasza blakey (#45336) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Idézném janos666-ot:

(#34482) janos666 allein (#34480)
A TV WiFi-je csak a legalsó, nem-DFS csatornákat tudja használni rendesen, a többin nagyon lassú. Ezt a router-en tudod beállítani (Auto helyett a legkisebb csatornát válaszd ki, amit enged).
Az 5GHz rendben van, azon belül válassz alacsony frekvenciát.
A másik ötlet persze az lenne, hogy próbálj ki más csatornákat, hátha túl sok az interferencia (szokszédok), de be vagy betonozva az első négyre (4x20MHz sáv).
[ Szerkesztve ]

(#45338) blakey válasza EasyLife (#45337) üzenetére


blakey
titán

Felőlem bárkit idézhetsz, mert amit írtál az nem ua.. Attól, hogy a DFS csatornákat nem ismeri egy TV még nem kell 20MHz-re butítani, elég 36-48-as csatornákat választani és 80MHz-en is tökéletesen működnek, az összes AC képes TV így működik. EAGLE esetében nem az a gond, hogy nem látja a Wifit hanem lassú, a két dolog megint nem fedi egymást.
Tehát 5GHz-en a 36-48-as csatornák biztosan jók minden eszköznek, a 80MHz maradhat, az Auto mód is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45339) EasyLife válasza blakey (#45338) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Nálam bevált, és nálam sem az volt a probléma, hogy nem látja a wifit-t és akit idéztem is azt írta idézem :D „a többin nagyon lassú.” senkise mondta, hogy nem látja a wifit problémára ez a megoldás. Nálam alapbeállításon 80-100 megabit, beállítottam 20 Mhz-re és 200-250 megabit lett.

(#45340) plgr


plgr
tag

LG OLEG65C9 + Samsung Q90R soundbar, eARC-al összekötve.

Problémám akadt a fent párossal: ha a settings/sound/HDMI ARC/Digital sound out-nál AUTO-t választok ki, iszonyatos zúgást hallok a soundbar-ból. PCM és pass through esetén nincs ilyen gond. Ugyanitt eARC: on van kiválasztva.

Bármi hasonlóról hallottatok már, esetleg tapasztalta valaki?

[ Szerkesztve ]

(#45341) ΞΔGLΞ válasza blakey (#45338) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Lejjebb vittem a csatornákat 36-48 között, de semmi változás.
Leírom, hogy érthető legyen.
Upc 512-es (voda) box-ból egy cat 7 kábel megy a dlink-be, ez van a tv mögött. Samsung qled anno simán 200 felett nyomta.
Itt mint látható, 5ghz-en ez 50-60 között van, inkább 50.
Ha cat 7 kábelt bedugom a tévébe, tehát egyenesen a upc boxból, akkor is csak 50
Ha a upc boix 5hgz kapcsolom a tévét, mivel az jó messze van alig van jel, kemény 3-10m közötti eredményeket dobott. A csatornát 36-ra állítva már onnantól is 50 lett. tehát ez itt változott.
Viszont egy tenda ac 1200-zal is kipróbáltam, a helyzet ugyanaz, max 50-60 amit eltudok érni, mind wifin, mind kábelen.
Szóval mi a jó franc történik itt szerintetek?
Hol lehet a hiba? :R

[ Szerkesztve ]

(#45342) brucezly válasza ΞΔGLΞ (#45341) üzenetére


brucezly
csendes tag

55gx-en gyorsan telepítettem a speedtesztet és megnéztem. Nekem alap beállításokkal hozza a 98.9 Mbit-et lefele és a 66,2-t felfele a kábeles kapcsolat. Én külső ezköz beállítási problémára tippelek, ha kábelen is annyi mint a wifi. Esetleg több ezköz van felcsatlakoztatva a szokásosnál?
Router ujraindítás?

(#45343) ΞΔGLΞ válasza brucezly (#45342) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sok eszköz van csatlakoztatva, de ezek most nem mennek.
Nem lehet, hogy ez tv hiba?
Router újraindítás volt már mindegyiknél. A tenda az előbb hirtelen 90-re ugrott, majd mire befejezte már 47 volt.
Az összes másik eszköz max-on hozza a dolgokat.
Egyébként előtte a sony-nál is ugyanez volt, az sem tudott 60 fölé menni, mert elsőre arra gyanakodtunk, hogy a bulgaria 8k-t esetleg azért nem tudja lejátszani.
Nem értek most már semmit.
De nekem az is furcsa, hogy millás tévéknél csatornákkal kell b....kodni.

(#45344) blakey válasza ΞΔGLΞ (#45343) üzenetére


blakey
titán

Egyszer kérdeztem, QoS, DoS védelem nincs bekapcsolva a routeren? UPC HGW modem módban van?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45345) ΞΔGLΞ válasza blakey (#45344) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Bocs, de nekem ez kínaiul van.
Hol kell ezt nézni?

(#45346) Segal


Segal
veterán

Ez egy elég elszomorító kép az Alza oldaláról :(
Tegnap még június volt a várható időpont, ma meg már szeptember :W

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#45347) Pelican válasza ΞΔGLΞ (#45343) üzenetére


Pelican
őstag

Ha Sonynál is ugyanez volt, akkor miért ragaszkodsz ahhoz hogy ez LG hiba?
Mivel kábelen és wifin is ez van és mindkét tévén, ez szinte kizárja a tévék hibáját (egyszerre miért romlana el bennük a wifi és lan is, ráadásul mindkét tévében?).
Mivel saját bevallásod szerint is kínai ez neked, át kéne menned egy wifis/hálózatos topikba kiművelődni a témában...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#45348) blakey válasza ΞΔGLΞ (#45345) üzenetére


blakey
titán

Azt a routert sajnos nem ismerem, QoS-nak elvileg egy külön fül áll rendelkezésre, a DoS védelem meg a Tűzfal beállításai alatt szokott lenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45349) ΞΔGLΞ válasza Pelican (#45347) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Elnézést, hogy ilyen hibával írtam ide. Csak furcsállom, már 2 router-rel is ennyi, kábelen is, holott minden más eszköz, Pc, mobil a maxon megy és tanácstalan vagyok. A másik, hogy az előtte levő qled-nel semmi ilyesmi probléma nem volt. És nem lett állítva semmi.

(#45350) ΞΔGLΞ válasza blakey (#45348) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Később küldök róla képeket. :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.