Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44851) Jorgi Kormi válasza rothfb (#44850) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Pl.: Múzeumban :D

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#44852) rothfb válasza Jorgi Kormi (#44851) üzenetére


rothfb
veterán

Nem csak ott. Ha valakinek van egy hatalmas háza, benne hatalmas szobákkal és a tv nem a falnál, falon van, akkor fel lehet fogni úgy, mint egy bútort. Ebben az esetben számíthat, hogy hogy néz ki hátulról. De minden más helyzetben teljesen mindegy, hogy gyémántberakásos, arany szegélyekkel ellátott titán-platina fém kombinációból és üvegből van e a tv vagy műanyagból.
Azt el tudom fogadni, hogy van akinek ez is fontos és releváns a vásárlásnál. Mint pl Daneel fórumtárs esetében.
Az összerakás minősége már más tészta, az nekem is fontos és elvárható egy több százezres, milliós tv-nél. Ne az legyen, hogy megfogom és recseg, ropog, majd szét esik.
De műanyagból is jól össze lehet rakni dolgokat, nagyon jó példa erre a Samsung telefonjai.

(#44853) cichlid1 válasza Fisha (#44847) üzenetére


cichlid1
tag

Nem a kinézetről beszéltünk, hanem hogy egy terméket azért nem vesz meg valaki ami egyébként tetszene neki, mert a szervízháttér feltételezhetően ilyen vagy olyan..

(#44854) Fisha válasza cichlid1 (#44853) üzenetére


Fisha
őstag

Igen, tudom, csak pluszban említettem arra, hogy kinek mi a fontos. Nekem pl. tök nyóc hogy pana vagy lg logó van-e a tv-n. Így a szervizháttér már simán labdába rúg.

(#44855) daneel_hu válasza rothfb (#44852) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Nem csak ott. Ha valakinek van egy hatalmas háza, benne hatalmas szobákkal és a tv nem a falnál, falon van, akkor fel lehet fogni úgy, mint egy bútort. Ebben az esetben számíthat, hogy hogy néz ki hátulról. De minden más helyzetben teljesen mindegy, hogy gyémántberakásos, arany szegélyekkel ellátott titán-platina fém kombinációból és üvegből van e a tv vagy műanyagból.
Azt el tudom fogadni, hogy van akinek ez is fontos és releváns a vásárlásnál. Mint pl Daneel fórumtárs esetében."

Nálunk a nappaliban minden kőből, fémből vagy üvegből van... ami nem ez = festett fal vagy fa, esetleg mattra festett bútorlap. Fröccsöntött műanyag tárgy nincsen.
Éppen ezért a 65 colos tévénél is arra törekedtem, hogy valami rendes anyagból legyen, legalábbis kinézetre akkor is, ha épp ki van kapcsolva...
De símán el tudom fogadni ha valakinek ez nem számít.

Azt is ha valakinek a műcsöcs tetszik. :D

A W-széria. Az a legszebb... :) :O

(#44856) Jorgi Kormi válasza daneel_hu (#44855) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Szerintem ez a "tuti": [link] ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#44857) daneel_hu válasza cichlid1 (#44845) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ha mindkettőt összeadom akkor is csak arról beszélünk MI VAN HA....Szemben azzal hogy napi szinten nem azt az eszközt használom éveken keresztül amit szívem szerint vettem volna.."

Jó hozzáállás, egyetértek.
Ezért vettem LG-t. Mert az tetszik jobban.
Egyelőre... de aztán ki tudja, ez még változhat.

(#44858) daneel_hu válasza Jorgi Kormi (#44856) üzenetére


daneel_hu
addikt

Hát ez meg a másik.
Ilyen senkinek nincs, csak az LG-nek. :K

(#44859) daneel_hu válasza Jorgi Kormi (#44856) üzenetére


daneel_hu
addikt

Itt nem kell magyarázni semmit.
Ez úgy ahogy van: jó. :) :C

(#44860) rothfb válasza daneel_hu (#44859) üzenetére


rothfb
veterán

Azért nem szívesen venném le a falról. De feltenni sem tenném fel.:DDD

(#44861) daneel_hu válasza rothfb (#44860) üzenetére


daneel_hu
addikt

Remélhetőleg nem kell levenni. :)

(#44862) Dale Cooper válasza daneel_hu (#44858) üzenetére


Dale Cooper
csendes tag

De ha a Panasonic csinálná (nem csinálja) de ha csinálná, akkor sokkal jobban csinálná, érted :)

I never think of the future - it comes soon enough.

(#44863) daneel_hu válasza Dale Cooper (#44862) üzenetére


daneel_hu
addikt

Csinál(ná), mi lenne (ha)... :D
Elhiszem, de akkor várjuk meg amíg lesz.
Szerintem amúgy le van zsírozva, hogy nagyjából mit adhatnak ki...

Egy R9-esen azért vastagon kell lennie profitnak, brutálisan drága már-már szemérmetlenül.
Az LG hülye lenne ha hagyná, hogy a konkurencia ilyeneket kiadjon.

Ott van a wallpaper-design.
Ahhoz nem kell nagy truváj, bárki megcsinálná, akármelyik cég ha kap panelt.
Mégsincs... vajon miért? Pedig azt azért veszik rendesen, főleg a tengeren túlon.

Az az elméletem, hogy R és W-hez hasonló készüléket nem engednek a konkurenseknek.

(#44864) rothfb válasza daneel_hu (#44861) üzenetére


rothfb
veterán

Te. Ennél milyen lehet egy panelcsere?:D

(#44865) janos666 válasza cichlid1 (#44845) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem láttál még >100M sportkocsit szervizben, vagy esetleg spontán öngyulladni? :U
És a legdrágább alkatrész minden WOLED TV-ben még mindig az LG panel+vezérlő. Hogy garantálja neked más TV gyártó, hogy az nem fog tönkremenni csak azért, mert pl. kicsit jobb táppal etetik (ami alapvetően csak feltevés)? (Bár néhány Panasonic csúcsmodellben extra hűtést is kap, de a(Z LG)gyártási selejtet az az alumínium borda sem javítja fel.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#44866) cichlid1 válasza daneel_hu (#44857) üzenetére


cichlid1
tag

Persze, mindenki eldönti a preferenciáit, ezzel semmi gond. Mindössze ne az legyen a mindent eldöntő szempont hogy mit hallottam a szervízéről. Mert ha nem lenne semmilyen szervízháttere az megint más. De azért a Pana esetében barokkos túlzás azt mondani hogy 0 a szervízháttér :)

(#44867) cichlid1 válasza janos666 (#44865) üzenetére


cichlid1
tag

Te úgy veszel el egy nőt, ha van profi válóperes ügyvéded? :DD
Hadd ne úgy készüljek, hogy biztos elromlik :) Elég a tudat, ha baj, akkor van szervíz és van 3+ biztosításom.

[ Szerkesztve ]

(#44868) Jorgi Kormi válasza daneel_hu (#44859) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Végül is miért ne !? :D A falfelület adott , nálunk simán elfér a 77-es , már csak egy szekrényt kell kidobni az útból , de előtte még kifestem az egész nappalit . Mert ha egyszer felkerül a helyére , én le nem veszem.( Megmondom a nejemnek: ezzel a falszínnel minimum 6-8 évig kalkuláljon) ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#44869) daneel_hu válasza rothfb (#44864) üzenetére


daneel_hu
addikt

Valószínűleg a legegyszerűbb. :DD
Leakaszt falról panel, elvisz panel... visszahoz másik panel, falraakaszt.
Kb ennyi.

(#44870) rothfb válasza daneel_hu (#44869) üzenetére


rothfb
veterán

:DDD
Ez jó...:D :C

(#44871) rothfb válasza cichlid1 (#44867) üzenetére


rothfb
veterán

Jól érvelsz.;)
De a szervízt írd már szerviznek. Rövid i-vel.:U

(#44872) daneel_hu válasza cichlid1 (#44866) üzenetére


daneel_hu
addikt

"De azért a Pana esetében barokkos túlzás azt mondani hogy 0 a szervízháttér :)"

Rendszeresen olvasgatom avforums-ot, nem nagyon volt olyan eset ahol a Pana-szervíz ne cserélt volna panelt, vagy nem oldotta volna meg a gondot.
A szívás inkább ott van, hogy a klasszikus oled-specifikus problémák 2-3 év után jelentkeznek, amikor már nem él a gyári garancia. De ez ugyanúgy probléma LG, Sony esetében is, bár a legöregebb Pana és Sony oled készülékek most lesznek 3 évesek. LG-nél pedig a legproblémásabb év a 2016-os volt, az már ugye 4 év.

Remélem a 2018-as panel változtatások megteszik a hatásukat, és a parának nincs alapja. :)

(#44873) Jorgi Kormi válasza daneel_hu (#44872) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Az új 2021-től életbelépő garancia és jótállási szabályozások szerint , ha jól értelmezem a híreket , akkor még a harmadik évben is úgy fog eljárni a szerviz mint most a második évben az oledek esetén ? [link]

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#44874) seralevente válasza seralevente (#44711) üzenetére


seralevente
újonc

Sziasztok, Tegnap délután érkezett a csere TV (bontatlan Lg 65 C9). Azért ha te húzod le a fóliát róla, van varázsa... :) . Csili-vili minden, talán gyorsabb is mint az előző (kiállított darab). Respekt a MM vezetőnek (M5 áruház) akihez eljutott az e-mail, korrekten intézkedett. Nagy mínusz az eladónak valamint a vevőszolgálatnak, hogy félrevezettek azzal, hogy kijönnek 3 napon belül az MM-től.....De a lényeg, hogy a vége jó. Számla mellé kaptam Garanciafüzetet, de nincs kitöltve-pecsételve . Ok ez így , vagy vigyem be az üzletbe? Kellemes délutánt! :)

(#44876) daneel_hu válasza seralevente (#44874) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Sziasztok, Tegnap délután érkezett a csere TV (bontatlan Lg 65 C9). Azért ha te húzod le a fóliát róla, van varázsa... :) . Csili-vili minden, talán gyorsabb is mint az előző (kiállított darab). Respekt a MM vezetőnek (M5 áruház) akihez eljutott az e-mail, korrekten intézkedett. Nagy mínusz az eladónak valamint a vevőszolgálatnak, hogy félrevezettek azzal, hogy kijönnek 3 napon belül az MM-től.....De a lényeg, hogy a vége jó. Számla mellé kaptam Garanciafüzetet, de nincs kitöltve-pecsételve . Ok ez így , vagy vigyem be az üzletbe? Kellemes délutánt! :)"

Szia, gratula az új tévéhez!
MM-es vásárlás... tehát szerintem a legfontosabb a számla és a gyártási szám.
2 év gyári garancia él rá, szimplán regisztráld be az LG honlapján a készüléket.

Szerintem itt:
[link]

A számla bizonyítja a vásárlás helyét, időpontját, összegét és a vásárlás tárgyát.
A gyártási szám alapján regisztráld be.
Nekem már volt garis ügyintézésem MM-es, és nem kérték a garifüzetet csak a számlát.
(de be volt regelve az LG honlapján a készülék)

Sőt... mivel gyári garancia él rá, meghibásodás esetén nem is az MM javít hanem az LG Magyarország és partnerei.
MM akkor kerül képbe ha cserére kerül sor valamilyen oknál fogva, de akkor is az LG fog neked igazolást kiállítani először.

[ Szerkesztve ]

(#44877) daneel_hu válasza Jorgi Kormi (#44873) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Az új 2021-től életbelépő garancia és jótállási szabályozások szerint , ha jól értelmezem a híreket , akkor még a harmadik évben is úgy fog eljárni a szerviz mint most a második évben az oledek esetén ? [link]"

Nem tudom.
Elvileg a gyártói garancia magasabb érvényben lévő szerződés mint a jogalkotó 1 vagy 2 éves eu-szabályozása. Tehát oledek esetében egyelőre így is úgy is a 2 éves gyári garancia időtartama és feltételei az irányadóak, és csak azután a törvény.
Ha 3 éves jótállásra kötelezik a gyártót, akkor lehet a gyártó eleve 3 évet fog adni a készülékekre. (valószínű)

(#44878) Partz válasza daneel_hu (#44872) üzenetére


Partz
senior tag

Azért a Panának volt egy CZ950-es oled szériája, ami idén lesz 5 éves. Az még az előző generációs woled stackel készült és még műanyag hatása se volt, az alcantara bevonatú hátlápjával! ;]

A legproblémásabb évjáratú C6-om elmúlt 3 éves, köszöni szépen jól van. Nyoma sincs beégésnek, beleértve a vörös tesztábrákat. Keresem az ürügyet, hogy lecseréljem, de nem találom. :DDD

(#44879) ΞΔGLΞ válasza seralevente (#44874) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Akartam venni ma ilyen tévét szülinapra az egyik lányomnak az MM-ban, de B9 van náluk. A csávó félórán át ecsetelte, hogy a c9 és b9 az ugyanaz, lehet "mittomén", sose volt LG-m.... Ag8-cat folyton szarozta, mégis valahogy (jóval) szebben adta elő magát (az én szemeimnek) ugyanannál a demónál, mint az LG 65cx3la, pedig abban is lg panel van, ha jól tudom...

[ Szerkesztve ]

(#44880) salapp válasza ΞΔGLΞ (#44879) üzenetére


salapp
addikt

Szokj hozzá, mindenhol sony-pana oled szarozás megy, nagyjából hivatalból, illetve különböző önös érdekek mentén.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44881) daneel_hu válasza salapp (#44880) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ahol eddig megfordultam ott komplett oled-szarozás ment, és qled-éltetés. :)
Aztán ha elmondtam, hogy LG oledet akarok venni, akkor természetesen az eladónak pont olyan volt otthon.
Da ha Pana-oledet vettem volna, akkor az lett volna neki otthon. (gondolom)

(#44882) salapp válasza daneel_hu (#44881) üzenetére


salapp
addikt

Tény, hogy az év háromnegyedében, amikor nincs kifutó akcióban oled, kva nehéz lehet egy Sony promoternek a gyakran kicsit akciózott LG-hez képest mondjuk százötven, kétszázezerrel drágább Sony-kat ajánlgatni.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44883) Pelican válasza daneel_hu (#44876) üzenetére


Pelican
őstag

Nekem még egyik LG tévét sem sikerült regisztrálni, pedig az előzőnél 5 év gari járt volna hozzá, de mindig csak egy hibaüzenetet kapok, akárhogy is próbálom.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#44884) tutitibi válasza Pelican (#44883) üzenetére


tutitibi
senior tag

Panasonic-ra is lenne 5 év elvileg de nem tudom hol lehet regisztrálni.

(#44886) rothfb válasza tutitibi (#44884) üzenetére


rothfb
veterán

Oledre biztosan nincs 5 év. Volt egy promóció, aminek keretében elvileg lett volna, de nagyon hamar megszüntették. Sőt igazából nem élt egy percig sem az 5 év Pana oledre.

(#44889) dh66e válasza chros (#44887) üzenetére


dh66e
veterán

Garanciaidőn túl 100% hogy meghibásodik a tv gyártótól/modelltől függetlenül. ;]
Erre nagy pénzt fel merek tenni.

[ Szerkesztve ]

(#44891) MaxxDamage válasza dh66e (#44889) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ott a +3 év gari kiterjesztés és 5 évig használható a TV nyugodtan :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44892) seralevente válasza daneel_hu (#44876) üzenetére


seralevente
újonc

Szia, Köszönőm a gratulációt. Megszenvedtem érte... :N de legalább profi lettem az össze és szétszerelésben...Megnézem az Lg regisztrációt de írok nekik, hogy mi a teendő, mert kiszállítás volt a cserénél. Én úgy tudom, hogy 3 nap után az Lg dolga a garancia ügyintézése, ezert is akart első körben lepattintani a MM..

(#44893) daneel_hu válasza seralevente (#44892) üzenetére


daneel_hu
addikt

Így is az LG intézte, valószínűleg - csak az MM közbenjárt az ügyed végett.
Most nem világos akkor, hogy a jelenlegi készüléked miatt izgat ennyire a garanciafüzet?
(nekem még az E6V-é is megvan, el sem vitték anno - meg sem nézték stb...)

(#44894) daneel_hu válasza Pelican (#44883) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Nekem még egyik LG tévét sem sikerült regisztrálni, pedig az előzőnél 5 év gari járt volna hozzá, de mindig csak egy hibaüzenetet kapok, akárhogy is próbálom."

Nem tudom, nálam már 1,5 éve be van regelve. Azóta is megvan, itt:

(#44895) MaxxDamage válasza seralevente (#44892) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

LG az korrekt.
Ha beregelted a TV-t LG fiókba és számlát (digitális) is csatoltál, akkor semmi papírt nem kérnek gari intézésnél. Tőlem legalábbis nem kértek, de jó azért ha ki is van nyomtatva :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44896) daneel_hu válasza salapp (#44882) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Tény, hogy az év háromnegyedében, amikor nincs kifutó akcióban oled, kva nehéz lehet egy Sony promoternek a gyakran kicsit akciózott LG-hez képest mondjuk százötven, kétszázezerrel drágább Sony-kat ajánlgatni."

Lehet, de szerintem sokan elcsábulnának 15-20%-ra, az még nem a világ.
Persze ha az a bizonyos 200 000 HUF az nem 20% az összeget tekintve, hanem 40-50%, akkor már komoly a probléma. :D
Amikor vettem a 65E8-ast, akkor 1 070 000 Ft volt, az AF9 pedig 1 199 000 Ft. Ha épp az nagyon bejött volna az LG ellenében akkor azt veszem. Tetszett, de nem jobban mint a másik.
Meg azért alkudni is lehet, az LG-t gyorsan lekértem az online árra, (az épp talán 999 000 volt), aztán elhoztam annyiért.
Ráadásul kipróbáltam mindkettőt hozott anyaggal, eskü semmiféle különbséget nem láttam, pedig próbáltam magam meggyőzni, hogy pl jobb a SONY mozgásmegjelenítése, de ott akkor a boltban valahogy ezt nem láttam.

S**rszungos promótereket mindig látok. :D
De a "bocs, de tuti oledet veszek" duma után otthagynak.

(#44897) sakal83


sakal83
addikt

Ez a philips 55os egesz jo arban van [link]

[ Szerkesztve ]

(#44898) ΞΔGLΞ válasza sakal83 (#44897) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A többit is elolvastad, vagy csak az árat nézted?
Outlet, a vevő visszaküldte etc...

(#44899) #72042496 válasza MrBazsi (#44520) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem érdemes adni a logikájára, ha az nyilvánvalóan figyelmen kívül hagyja az ismert adatokat. Nincs is nagy meglepetés, első körben 590 ezer forint a 48CX.

(#44900) rothfb
Én eggyel alacsonyabb sávban, 500-550 ezer közé vártam az eurós árak és 55CX forintos nyitóárából. De ez sem ért sokkhatásként. :)

(#44901) daneel_hu
Igen. Szerintem is helyhiány és/vagy monitoros üzem lehet majd a két fő ok, amiért a 48-ast megveszik.
Van 150 ezerért OLED. Telefonban. :D

[ Szerkesztve ]

(#44900) rothfb válasza #72042496 (#44899) üzenetére


rothfb
veterán

Pontosan amire számítottam. 600 körüli a nyitóár. Ha ebből hamar engednek is, még mindig 500 körül lesz, ahol még mindig nem éri meg senkinek. Ha csak nem tényleg helyhiány miatt akar valaki ekkora tv-t.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.