Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44101) janos666 válasza chros (#44040) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Továbbra is kizárólag a PC mód a 4:4:4, a HDMI címke marad 4:2:2
A Színház+ALLM pontosan ugyan azt tudja mindenben, mint a Játék (a játék lényegében egy n+1 klón ugyan arról a profilról, mint a Színház is, csak fixen be van kapcsolva rá az LLM).

(#44042) chros - Tényleg fura, hogy 2019-ben a switch chip megoldás többet tudott, mint most a natív implementációjuk (ha ez már tényleg az, nem csak egy olcsóbb switch chip). De szerintem tényleg semmi gyakorlati hátránya nem lesz a 40G-nek.

(#44017) szabeska
Igen, "be lehet neki tanítani", hogy ALLM-nél az LLM aktiválásával együtt váltson-e át Játék módba is, vagy ne. Alapból átvált, de ha egyszer visszarakod kézzel, akkor többször nem.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#44102) cichlid1


cichlid1
tag

Sziasztok, csak egy kérdés merült fel bennem. HDR esetén miért nem gond a 100as OLED fény? Pár hozzászólással előbb is lett írva ha az áruházban HDR demó ment akkor mázlija van. MIért? Annak a pixelnek nem mindegy hogy miért van maxon járatva? Nem ugyanolyan erősen világít 100-as értéken HDR és SDR esetén ugyanúgy?

(#44103) adamssss válasza cichlid1 (#44102) üzenetére


adamssss
veterán

Hdr-ben az esetek 99 szazalekaban csak a kepernyo kicsi resze igenyel csucs fenyerot mig ergo csak egy kis reszt es rovid ideig terhel. Sdr-ban pedig az egesz kepernyo fenyereje fel lenne tolva igy minden pixel kb vegig nagy terhelest kapna.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#44104) Segal válasza daneel_hu (#44100) üzenetére


Segal
veterán

Én konkrétan azt a tv-t is láttam az áruházban amit megvett :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#44105) MultiDoodad


MultiDoodad
aktív tag

Én most úgy vagyok vele, hogy mivel ebben a 7 hónapban bevált a B9 (utóbbi 3 hónapban napi 12-14 órákat is ment), nyugodt szívvel fogok év végén beruházni egy 65CX-re... Rettenetesen féltem a be égéstől, de eddig se híre se hamva. Mióta meg van a tévé, kukáztam szegény Acer 1440p-s 144hz-es monitorom. Teljes mértékben kiváló nekem COD-ra, R6-ra, sztori játékokra és egyébb multi játékokra is. Igaz csak 1440 p-ben van meg a tévén a 120hz és a G-Sync, de észre sem veszem, így minden szépen simán fut 1440p-ben (ami számomra fura, hogy egyáltalán nem pixeles sőt szebbnek tűnik mint monitoron, pedig közel ülök mind a kettőhöz..).

(#44106) GalaHU válasza Segal (#44104) üzenetére


GalaHU
őstag

Valahogy te ugrottál be...

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#44107) Segal válasza GalaHU (#44106) üzenetére


Segal
veterán

Bizony ez a terv, csak nem azzal a randa házzal ;] :P
Nehéz döntés volt otthagyni az 55C9-et (bár az épp csak elfért volna) de idővel lesz 48-as is jó árban :DD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#44108) takacsbotond válasza rothfb (#44098) üzenetére


takacsbotond
őstag

Mi a neve az LG applikációnak?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#44109) daneel_hu válasza takacsbotond (#44108) üzenetére


daneel_hu
addikt

AnyMote?
De nem LG-applikáció. :)

(#44110) daneel_hu válasza MultiDoodad (#44105) üzenetére


daneel_hu
addikt

7 hónap alatt elég ritka esetben jelentkezik egy kumulatív beégés.
A nemzetközi fórumokon is inkább 2-3 év, ahol rendszeresen statikus elemet lát a készülék.
De ott is szerintem nincsenek jól beállítva a tévék.

(#44111) daneel_hu válasza cichlid1 (#44102) üzenetére


daneel_hu
addikt

Jani szerint a HDR 100-as oled-fény nagyjából az SDR-es 20-asnak felel meg.
Gondolom a 3 subpixel terhelése szempontjából... (?) :D
A W-alpixel megint más tészta, az elvileg megy SDR-ben is.

Viszont szerintem ha statikus elemeket tolsz, főleg piros, sárga vagy zöldet akkor hiába HDR-ben nyomod az ugyanúgy para.

(#44112) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok.

Jelentem a B7 panelek helyett B8-as panelt tesznek a B7-be. Most volt itt a szervizes. Már nem nagyon van B7 panel ezért kábel hosszabbítóval, átalakítóval B8-at tesznek bele. Havernak is ezt tették bele, csak a szervizes rosszul mondta, hogy B9-et. Tehát akinek most javítanak B7-et az B8-as panelt kap.

(#44113) renatto válasza torma1981 (#44112) üzenetére


renatto
őstag

És a vezérlés? Vagy a B7 tudásával hajtja az újabb panelt? :F

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#44114) sakal83 válasza renatto (#44113) üzenetére


sakal83
addikt

Szerintem tulgondoljuk ezt az oled vezerles es tarsai kerdest. Ezek a tvk szinte ugyanazok... a kijelzo ugyanaz legfeljebb egy ket chip ter el a tvben. Az is azert hogy minden evben ki lehessen adni ujkent:)

[ Szerkesztve ]

(#44115) nitro16 válasza EasyLife (#44095) üzenetére


nitro16
senior tag

Nagyon sok helyen olvastam ezt mind hazai mind külföldi fórumokon, hogy az embereknek gondja volt vele. Elvileg jóval magasabb bitrátával megy az adat és nem bírja el a hálózat.
(Viszont a filmet a szar grain effect amit rádobtak teljesen elrontja szerintem....)

(#44116) chros válasza janos666 (#44101) üzenetére


chros
őstag

Akkor azt akarod mondani, hogy PC cimken kivul nincs 4:4:4 a C9-en?
Vincent mirol beszelt akkor a C9 vs Q90R Gaming tesztben (kb 7 percnel)?
Ugyanezt allitja CX-nel is: van 4:4:4 Gaming modban (soha nem tudjuk meg mit jelent pontosan) es nincs a PC modban lathato posterization HDR10-el.

(#44117) daneel_hu válasza sakal83 (#44114) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Szerintem tulgondoljuk ezt az oled vezerles es tarsai kerdest. Ezek a tvk szinte ugyanazok... a kijelzo ugyanaz legfeljebb egy ket chip ter el a tvben. Az is azert hogy minden evben ki lehessen adni ujkent:)"

Sőt, a közvetlen panelvezérlés tulajdonképpen cserélve van ha új panelt kap valaki.
Tehát ha hoznak egy B8-as panelt, akkor azon B8-as vezérlés van...
Érdekes is lenne ugyanazzal, hiszen a B7 és a B8 panel között jelentős különbségek vannak már subpixel-szinten is.

(#44118) sakal83 válasza daneel_hu (#44117) üzenetére


sakal83
addikt

Viszont jó hir, hogy sokáig tudnak kijelzőt cserélni, és lehet, hogy cXI is lehet egy c7-ből :)

(#44119) adamssss


adamssss
veterán

HDTV Test: c9vscx

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#44120) chros válasza chros (#44116) üzenetére


chros
őstag

@Janos, kiderult, hogy Vincent mirol beszelt: o nem "chroma 4:4:4"-rol, hanem "full chroma bandwidth"-rol :B Megall az eszem ... :)

Osszefoglalva (ahogy Te is mondtad), az osszes eddigi LG-n (igy a CX-en is):
- meg mindig PC ikon szukseges chroma 4:4:4-hez!
- meg mindig latvanyosan xar a PC ikon (foleg) HDR10-el!

Szerinted valaha kijavitja a PC modot az LG???!!! :D

[ Szerkesztve ]

(#44121) janos666 válasza chros (#44116) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Miért foglalkozna bárki a PC címkével (főleg, hogy még többet kell kattintgatni érte a menüben, mint korábban), ha anélkül is tudna 4:4:4-et a Játék mód?
Itt minden ugyan az, egymás után készülnek a képek, csak a címkét váltom: HDMI1 | PC
Én igazából örülök, hogy nincs kijavítva a PC mód CX-en se, idén nem "kell" cserélnem. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#44122) Chicago válasza janos666 (#44121) üzenetére


Chicago
csendes tag

Ps4 Pro hdmi bemenetét is PC-re érdemes címkéznem?

(#44123) daneel_hu válasza sakal83 (#44118) üzenetére


daneel_hu
addikt

Fordítva nem hiszem, hogy bevállalná bárki is.
Meg aztán egy ilyen okosság addig működik amíg be nem makrózza valaki a panelt.

(#44124) rothfb válasza sakal83 (#44114) üzenetére


rothfb
veterán

"egy ket chip ter el a tvben" :D

Mondjuk van egy számítógéped Intel Celeron 300 Mhz-es procival és mondjuk Geforce 1 videókártyával és van egy másik Intel Core i7-el és mondjuk Geforce GTX 1660-al, akkor csak két chipben (pongyolán fogalmazva) térnek el, de azért igen jelentős a különbség a két gép között...:D

(#44125) daneel_hu válasza rothfb (#44124) üzenetére


daneel_hu
addikt

2017 és 2018-as panelek között volt a legnagyobb különbség. Akkor növeltek először drasztikusan subpixel méreteket.
Red-nél valami 50-60%-ot.
A fényerő is sokkal nagyobb lett ezáltal...

Azóta is vannak apró változások. Sőt a 2020-asoknál 240-es a panel(?) Jani?

(#44126) Northlorien


Northlorien
tag

Sziasztok!

Oled TV vásárlásán gondolkodom, pontosabban egy Pana Gz950-esen. Érdeklődni szeretnék, hogy milyenek a tapasztalataitok vannak a TV-vel kapcsolatban, homogenitás halott pixel, illetve beégés terén. A pixel refresher 4 óránként lefut? Vagy inkább úgy értődik, hogy ha 4 órát használod akkor azután miután kikapcsolod, standby módban elvégzi? Az érdekelne, hogyha megnézném a 6 órás Sátántangót, akkor 4 óra után ki kellene kapcsolnom a tv-t amíg lefut a pixel refresh?

Milyen egyéb dolog van amire figyelni kell - összefoglalót elolvastam.

(#44127) sakal83 válasza rothfb (#44124) üzenetére


sakal83
addikt

Ugy nez ki a tenyek cafolnak tvk eseten :) b7 vs b8 panellal :DDD ott van rtingsen a nagy fejlodese az oledeknek... a b7=c7el a b7 hiphopp b8 a c8 ugyanaz mint a c9; a c9 egykutya a cxel :) es itt a kepminoseget ertem ezalatt. Maradjunk annyiban hogy marginalis elteresek vannak.

Egyetlen valoban elteres a gz2000nel van az alulap miatt:)

(#44128) chros válasza janos666 (#44121) üzenetére


chros
őstag

Tetszik a hozzaallasod, hogy mindenben a jot keresed! :D
En sem valtok B8-at, most sem :)

(#44129) chros válasza adamssss (#44119) üzenetére


chros
őstag

Osszefoglalta meg1x, amit eddig is tudtunk: [link]
Az egyetlen (?) fejlodes a CX-ben a C9-hez kepest a BFI, de:
- vennek meg bug-ok vele
- s csak (!) SDR-rel javallott a hasznalata (fenyero jelentosen csokken HDR10-el meg a leggyengebb beallitasaval is)

Mar csak 1 kerdes maradt a jatekosoknak:
- lehet-e 4k 120Hz-en hajtani a C9-et

(#44130) torma1981 válasza chros (#44129) üzenetére


torma1981
veterán

Szeptemberben, októberben kiderül amikor jönnek az új kártyák.

(#44131) takacsbotond válasza daneel_hu (#44109) üzenetére


takacsbotond
őstag

Google Play-en nem találom... :S

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#44132) AL válasza Northlorien (#44126) üzenetére


AL
addikt

Szia . Nekem most 55GZ950 - es készülékem van.
Olyan tökéletesek a gyári beállításai, hogy szinte semmit sem kell állítani.
Én csak a fényerőt vettem lejjebb. A hangja is vetekszik egy alap hangprojektoréval.
Ha 4 órát használtad ( legalább ), akkor kikapcsolás után elvégzi a készülék a pixelfrissítést.
Az idő összeadódik többszöri kikapcsolás esetén is.
Természetesen, akár 10 órát is nézheted a tévét, majd kikapcsoláskor lefut a frissítés. Ilyenkor sárgán világít a készülék elején lévő lámpa.
1000 üzemóra után csinált egy 80 perces "kötelező" panelkarbantartást.
Lényeges, hogy kikapcsolás után ne áramtalanítsál, mert akkor nem tudja a frissítést megcsinálni.
Üdv.

(#44133) salapp válasza Northlorien (#44126) üzenetére


salapp
addikt

"-Arra figyeljetek, hogy a herceg ki ne menjen!" Gyaloggalopp
Neked meg csak arra kell figyelned, hogy ne aramtalanitsd, miután legalább négy órát ment a tévé, lehetőleg. Most nyilván néhanapján nem gond ez, de lényeg, hogy le tudjon futni a javító.
GZ950 tök jó, semmilyen extrém baromságra nem használom, elsősorban filmek, sorozatok. Nekem nincs bajom azzal, hogy nem Android, sőt.
Viszont most hétvégén még a Sony AG8 is igen jó áron van MM-ben. Ha nekem lett volna opció, lehet, elcsábultam volna.
GZ950: valóban nagyjából állítgatni sem kell out of the box a képet. Kicsit elavult kinézetű oprendszer, de teszi a dolgát
AG8: elvileg legjobb felskálázás alacsonyabb felbontású tartalmakról, object based HDR, képernyőbe épített hangszóró, gyors android

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#44134) MultiDoodad


MultiDoodad
aktív tag

Azt megtudjátok mondani, hogy játék közbeni hud-ok körül és mögött lévő sötét folt természetes HDR módban? Egy idő után eltűnnek de néha nagyon észre vehető. (B9)

(#44135) dh66e válasza chros (#44128) üzenetére


dh66e
veterán

Most őszintén, miért is tennéd? :DDD

(#44136) Chibass


Chibass
tag

Sziasztok segítsetek, ha tudtok, mert felrobbanok. Vettem egy LG OLEDC9 készüléket és szeretném az MSI Armor 1070 kártyámmal kihozni a 4K@60hz felbontást, de nem megy csak a 30hz. A kábelt direkt most vettem Belkin 48gbps ra van hitelesítve (8k@60hz). 1080p120hz megy, custom felbontással 1440p60hz megy, de a felajánlott 120hz már nem. A 4K60hz is a listában van de csak fekete kép fogad, akkor is ha átteszem 422-re. Mi lehet a megoldás?

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#44137) gertitorpe válasza Chibass (#44136) üzenetére


gertitorpe
tag

Ha megvárod míg az MSI kiad egy HDM 2.1 képes videókártyát?

(#44138) Chibass válasza gertitorpe (#44137) üzenetére


Chibass
tag

Ezzel azt akarod mondani, hogy 2.0 nem tud 4K60hz-t? A végső cél nyilván a 4K120hz 2.1-el, ha lesz a piacon.

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#44139) GalaHU válasza Chibass (#44136) üzenetére


GalaHU
őstag

A TV-n a legfrissebb firmware van?
Az adott bemeneten be kell kapcsolni az Ultra HD Deep Colour funkciót és az Azonnali játékválaszokat. Nekem Hdmi 2.0-ás kártyával megy 4k60-on..;

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#44140) Chibass


Chibass
tag

Köszi szerencsére megoldódott, banális hiba, hogy félig kihúzódott A foglalat. Minden helyreállt és én is kisimultam. :)

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#44141) Strezi válasza Chibass (#44136) üzenetére


Strezi
őstag

Mennie kellene, mind a kártya mind a tévé tudja a 4K 60Hz-et. Nekem akkor nem volt kép 60Hz-en, csak 30-on, amikor olcsó , de hosszú kábel votl a kártya és a tévé között... Próbáld ki másik ábellel. Egy olcsó másfél méteres is tudja ezt a felbontást általában.

Látom, megoldódott ;) Abba én is belefutottam, de egyáltalán nem volt kép emiatt. Viszont a tévé érzékelte és be is kapcsolt a jelre... :(((

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#44142) darvin555


darvin555
tag

Sziasztok! Tudja vki mi a különbség az LG OLED55B9PLA ÉS OLED55B9SLA között?

(#44143) Serf válasza Northlorien (#44126) üzenetére


Serf
csendes újonc

Szia!

Csatlakozom az elottem szolokhoz,ne aramtalanits. En nagyjabol a fenyt vettem vissza es bar sokan irjak, hogy keves, de nekem boven eleg a 20-as fenyero, nem egy vacak szetvilagitott tejfelt nezel. Este olvasni lehet mellette, nappal, ha zavar feltolhatod nagyobbra. Amikor megvettem osszeszereltem nappal volt, elinditottam, alapbol 60 volt a fenyero, a nejem rogton ramszolt, ez nagyon fenyes.
Osszeszerelesnel ne emeld a panelnel. Kepernyot ne torolgesd amikor karbantart es ne hagyd ott allo keppel.

Udv

[ Szerkesztve ]

(#44144) MaxxDamage válasza MultiDoodad (#44105) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én is 1440p-be használom (C9) a laptopot (120Hz G-Sync) HDMI 2.1 kábellel.
Nagyon baba. :D /GTA 5 Online már lett tolva így/ :C

alt="" title=""

alt="" title=""

Gago is biztos rákötötte a laposát arra a nagy monstrumra ;]

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44145) MaxxDamage válasza darvin555 (#44142) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

PLA és SLA (más régióba szánt) amúgy ugyanaz elvileg a 2 :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44146) blakey válasza MaxxDamage (#44145) üzenetére


blakey
titán

Korábban valaki azt írta, hogy az SLA-ban van kiemelt sport üzemmód, mivel ez egy EB modell Magyarországon. A kezdeti B9ek nem kapták meg a G-Sync támogatást, de a B9S már igen.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44147) MultiDoodad válasza MaxxDamage (#44144) üzenetére


MultiDoodad
aktív tag

Gondolom SDR-ben használod a win10-t alapjáraton? Mert én sok esetben HDR-ben tolok rajta mindent. ( Ja amúgy az egy jó lapos :D Öcsémnek is olyan van.)

[ Szerkesztve ]

(#44148) MaxxDamage válasza MultiDoodad (#44147) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

SDR / HDR (nem tudom mi különbség van) nekem "alapjáraton" megfelel :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#44149) renatto válasza sakal83 (#44114) üzenetére


renatto
őstag

& (#44125) daneel_hu

Épp azért kérdeztem, mert pont a 2017 vs 2018. év között elég jelentős fejlődés volt. Így ha a 18-as B8 panelra cserélik vezérléssel együtt (ami gondolom másképp nem megy), az olyan mintha egy B8-at kapna B7 talppal, meg hangszóróval és ez így jelentős fejlődés is egyben. Fényerő, beégésellenállóság, WebOS...

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#44150) daneel_hu válasza renatto (#44149) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Épp azért kérdeztem, mert pont a 2017 vs 2018. év között elég jelentős fejlődés volt. Így ha a 18-as B8 panelra cserélik vezérléssel együtt (ami gondolom másképp nem megy), az olyan mintha egy B8-at kapna B7 talppal, meg hangszóróval és ez így jelentős fejlődés is egyben. Fényerő, beégésellenállóság, WebOS..."

A beégésellenállóság majd mostanság fog kiderülni, amikor 2 évesek elmúlnak a 2018-as modellek. Addig azért még ne vegyünk erre mérget. :)
Már a 2017-esek is jobbak voltak mint az egy évvel korábbiak, ahol elég soknál akadt probléma. 2015-ösöket azért nem mondom mert azokból sok van ami még full hd-s volt, gondolom más ott a felállás. Plusz kevés volt a vásárló akkoriban, nem releváns mennyi égett be 2015-ösből.

Avforumson még ott a szavazás, bár már február óta nem írtak bele.
2016-osok 57%-a, a 2017-esek 17%-a, a 2018-asok 6%-ánál voltak gondok.
Látszik a fejlődés, de ezt okozhatta az is, hogy minél öregebb a panel, annál biztosabb az inhomogenitás. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.