Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45701) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Webos-en jött Appel tv app frissítés, most már megy az atmos hang.

(#45702) daneel_hu válasza adamssss (#45700) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kvázi tökhülye vagyok az egészhez, pedig grafikusként kellene a kalibrált képernyő. De valahogy tévénél annyira nem izgat. :)
Nemrég néztem a black crush-t, még az is hellyel-közel stimmelt.

Úgyhogy mégegy szavazat az ISF/szagértőire. :)

(#45703) adamssss válasza daneel_hu (#45702) üzenetére


adamssss
veterán

Ha valaki nem kalibraltat akkor az isf-re kell beloni ott is meleg-re. En a fenyerot felhuztam azert szerintem most olyan 50-60 koze. Nekem azt tetszik.

Egyebkent elkezdtem irni egy cimlapos OLED irast ide a Logutra. ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#45704) Segal válasza adamssss (#45703) üzenetére


Segal
veterán

Majd jövő évben ki is kerül :(
Eszméletlen lemaradásban vannak sajna...
Anno a Cyberpunk-os írásra is hónapokat vártunk, egy kormány módosításos írást még mindig nagyon várok, de sajna még több cikk is előtte van, szóval ha most kezded el írni akkor tényleg ősz vége felé vagy majd a télen jelenik meg :(((

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#45705) Clay válasza adamssss (#45703) üzenetére


Clay
senior tag

Nekem is isf sötét, fényerő 52, oled 30, meleg1, nappal és éjszaka is faxa. De kb ezt is szoktuk ajánlani itt :DDD

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#45706) blakey válasza daneel_hu (#45702) üzenetére


blakey
titán

Grafikusként illene kalibrált közeli képet nézned illetve némileg szemre is be kéne tudnod állítani. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45707) Archttila válasza blakey (#45706) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Szemre, hat persze:)

A szemre kalibrálásnak nem sok köze lesz a referenciához, csak azt mutatja meg, hogy a Te szemednek mi kellemes.
Referencia pontosra kalibrálni csak műszerrel lehet, mert egy alap kalibrálás is több száz referenciaponttal dolgozik, egy komolyabb kalibrálás esetén pedig ennek a többszöröse kerül mérésre: ezeket szabad szemmel több ok miatt is fizikai képtelenség végigcsinálni.

daneel_hu

En szivesen megcsinalom neked.:P

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45708) Chalez válasza adamssss (#45687) üzenetére


Chalez
őstag

Köszi! Egyelőre marad a lejátszás pc-ről, a DV hiányát valahogy majd túlélem. Aztán ha lesz kedvem pénzem rá, akkor nézek valami frankó médialejátszót. Na az még lesz valami műsor...

(#45691) blakey Fontos a mozgásmegjelenítés, de néha pár kis megbotlás talán belefér, már ha ilyen "jó" áron (540k) sikerül újonnan hozzájutni egy 65 B9-hez. A W808C lejátszóját sem szoktam használni, pc-ről megy a movie 23Hz-es TV frekin. Mpc-hc + madVR
Azt mondjuk nem értem, hogy miért nem 24Hz a TV frekije :F 24-re állítom, és átvált 23-ra

(#45709) janos666 válasza adamssss (#45700) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, de ez SDR, nem HDR. :P
(#45672) adamssss - Ennek az A7 A8 HDR különbségnek nincs köze a kalibráláshoz. Szerintem a mozgásinterpoláción kívül ez az egyetlen igazán látható eltérés (nem csak tesztábrákon látszik és nem csak akkor, ha tudod mit keresel) az OLED-ek közt (vedd most ide az összes márkát is).

(#45691) blakey - Az utóbbi ~5 évből a legtöbb értelmes TV már tud helyesen lejátszani 24fps-t a belső programokkal.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#45710) Northlorien válasza Chalez (#45708) üzenetére


Northlorien
tag

Az elég egyszerű dolog, ha csak hálózatról szeretnél lejátszani Zidoo z9s vagy z10 ha háttértarat is szeretnél használni, és nincs nasod, vagy nincs kedved a kábeleket dugdosnia külső hddn. kb 50 ezer forintos tétel. :)

(#45711) Chalez válasza Northlorien (#45710) üzenetére


Chalez
őstag

Igazából nem hálózatról játszom le az 1080 .mkv-kat, hanem a következő a kombo:

A gépem és a TV kb 2m-re van egymástól. A gépre rá van kötve közvetlenül a 34"-os 144Hz-es monitor (DP), és kiterjesztett képernyőn az 55"-os Sony LCD (HDMI) MPC-HC+madVR a gépre telepítve, onnan indítom a filmet, ami teljes képernyőn indul a 2-es kijelzőn. Majd a monitor kikapcs, és filmnézés. A hangot is a HDMI kábelen viszem át a TV-re, majd onnan egy másik HDMI kábel segítségével egy 5.1 DD és DTS-t tudó soundbarra.
A 2. kijelző képfrissítési rátája 23Hz (a gépen ezt látom), és 24p-ben jeleníti meg a filmet.
Kérdés igazából az, hogy a továbbiakban a 4K HDR filmeket tudom-e így lejátszani pc-ről... :F

[ Szerkesztve ]

(#45712) blakey válasza Archttila (#45707) üzenetére


blakey
titán

A szemre való beállítás is lehet pontos, főleg ha a gyári fehéregyensúly rendben van, szerencsére nekem sikerül műszer nélkül is úgy beállítani, hogy műszerrel sem nagyon kell egyengetni. De ahogy írom, feltétel a gyári pontos fehéregyensúly ami manapság szerencsére nem olyan ritka. 20 éve kalibrált kijelzőkhöz vagyok szokva így azért van elképzelésem arról, hogy milyen egy jól beállított kép. Grafikusként lehet, hogy több hibát észreveszek, mint egy kalibrátor aki csak a műszerre tud hagyatkozni. Tisztában vagyok azzal, hogy egy sz@r kijelzőt nem lehet másképp pontosan beállítani, csakis műszerrel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45713) krx21 válasza Clay (#45705) üzenetére


krx21
nagyúr

Meleg 2 a helyes... ;)

(#45714) Chalez válasza Chalez (#45711) üzenetére


Chalez
őstag

A videókártyám Navi 5700 XT, ha még érdekes lehet.... Viszi a hangot, képet. Kérdés, hogy a High Speed HDMI kábel elég e ahhoz, hogy 4k HDR képet és mellette a hangot is átvigye egymaga...

(#45715) blakey válasza janos666 (#45709) üzenetére


blakey
titán

Elég sok TV-m volt ebből az időszakból is, nem vettem észre, hogy a saját lejátszójuk frekit váltana, továbbra is pulldown segítségével jelenítik meg, ami nem feltétlenül baj csak nem natív, és van amelyik TV-n semmilyen hibát nem tapasztalsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45716) Clay válasza krx21 (#45713) üzenetére


Clay
senior tag

Tudom, de nekem az nagyon piros, jobban tetszik a meleg1. :))

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#45717) tarti19


tarti19
senior tag

Sziasztok!
Hosszas tanakodás után úgy döntöttem, hogy ismét szeretnék váltani. Szeretett 55C7-es készülékem utódjának keresése közben után némi tanácstalanság ütötte fel a fejét. Fő profilom a játék (PS4, PS5), illetve streaming szolgáltatások (Netflix, YouTube) igénybe vétele.
Elég sok tesztet nyálaztam át, de mintha a tavalyi C9-es verzió alig maradna el a CX szériától, igaz pont a számomra érdekes játékosoknak szánt funkciókról szóló teszteket nem találtam. :O
4 készüléket dobnék most be, ezek közül ár-értékarány tengelyén mozogva szerintetek mely lehet a legjobb választás számomra az elkövetkező 2-3 évben? 55C97LA [link] 55C98LB [link] 55B97LA [link] 55CX9LA [link]
Kérnék szépen véleményeket, esetleg más opcióra is nyitott vagyok, hiszen nálamnál tapasztaltabb fórumozók vagytok eme témában. :)

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#45718) daneel_hu válasza tarti19 (#45717) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez nem egy nagy upgrade.
Miért nem gondolkodsz 65 colban?

(#45719) tarti19 válasza daneel_hu (#45718) üzenetére


tarti19
senior tag

2 méterről nézem a tévét, illetve az esetek java részében (70%) játszom rajta. Kicsit így is nagy a multis játékok terén, viszont ahol ki lehet élvezni a látványt, ott bizony szépen teljesít.
Továbbá nem szeretnék akkora felárat fizetni, mert ezzel is maximálisan elégedett vagyok.

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#45720) nordlead3 válasza adamssss (#45700) üzenetére


nordlead3
kezdő

Azt azért nem mondanám, ezt átlagnál kicsivel jobb színérzékeléssel szakavatottság nélkül is simán ki lehet szúrni a sok piros miatt, és pont a bőrszíneken fog a legjobban látszani. Más gyártóktól látni ennél pontosabb gyári kalibrációt.

A kalibrálás utáni értékek viszont tényleg nagyon jónak tűnnek :C ha ez tízszer ekkora mintavétel esetében is hasonló dE, akkor lényegében véve tökéletes

(#45721) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok!
az Lg 2020 as oled gx es cx kozott csak az a kulonbseg h a gx falra szerelheto a cx meg talpas?
van valakinek a csoportban?
koszonom a valaszt! :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#45722) adamssss válasza Zjunior (#45721) üzenetére


adamssss
veterán

Design-ban van meg kulonbseg. Illetve a hangszorokban. Cx 2.2 40w, a gx4.2 60w. Kepminosegre ugyanaz a ketto.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#45723) adamssss válasza nordlead3 (#45720) üzenetére


adamssss
veterán

Lehet hogy van jobban elokalibralt tv, de aki kalibralta szemre is mondta hogy igazabol ennek mar alapbol kb helyesek voltak a szinei.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#45724) daneel_hu válasza tarti19 (#45719) üzenetére


daneel_hu
addikt

"2 méterről nézem a tévét, illetve az esetek java részében (70%) játszom rajta. Kicsit így is nagy a multis játékok terén, viszont ahol ki lehet élvezni a látványt, ott bizony szépen teljesít.
Továbbá nem szeretnék akkora felárat fizetni, mert ezzel is maximálisan elégedett vagyok."

OK, de akkor miért cserélsz egy C7-est le mondjuk C9-re?
Ha nem a képátló növelése végett, akkor HDMI 2.1?
Nem értem.

(#45725) daneel_hu válasza Zjunior (#45721) üzenetére


daneel_hu
addikt

"az Lg 2020 as oled gx es cx kozott csak az a kulonbseg h a gx falra szerelheto a cx meg talpas?"

LG CX (státuszszimbolum-faktor: 50%)
LG GX (státuszszimbolum-faktor: 99%) :DD (a 100% az a WX vagy az RX)
A GX az egy műtárgy még kikapcsolt állapotban is. :D

Elnézést a megközelítés jellegéért...

(#45726) FollowTheORI válasza zozika84 (#45638) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én nem ajánlom a HGIG-t, szerintem nincs játék ami még támogatja ezt igazán... szerintem jobb a sima "On" állás...

Nem csak én gondolom így: https://youtu.be/CVExACPZFoU?t=690

Meg ha jól emlékszem itt volt is problémája valakinek a HDR játékokkal, talán pont ezért (is).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#45727) zozika84 válasza FollowTheORI (#45726) üzenetére


zozika84
őstag

Nem tudom nálam semmi gondot nem okozott (LG C9), ezért is javasoltam.
Az off fakó nekem; az "on" esetében pedig minden elmászik:
A világos részek kicsit kiégnek; a sötét részek pedig részleteket veszítenek.
De ez lehet, hogy csak nekem tűnik így.

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#45728) Zjunior válasza daneel_hu (#45725) üzenetére


Zjunior
veterán

Jo most akartam venni cx-et de ahogy utanaolvastam a 2019-es c9 az még jobb mint a most kidott modellek? :Y
melyiket erdemes venni most?
Nem akrom elhinni h a cx még visszalepes az elozo evihez kepest! :F

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#45729) Pelican válasza Zjunior (#45728) üzenetére


Pelican
őstag

Nem akrom elhinni h a cx még visszalepes az elozo evihez kepest! :F

Akkor ne hidd el... :)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#45730) Zjunior válasza Pelican (#45729) üzenetére


Zjunior
veterán

Ezt csalodottsagbol írtam :U

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#45731) zozika84 válasza Zjunior (#45728) üzenetére


zozika84
őstag

Arra kíváncsi lennék, hogy ezek a visszalépések szabad szemmel is láthatóak vajon? Jó lenne egy C9 tulaj beszámolója, aki vett egy CX-et is. De ez erősen unikornis kategória itt szerintem :DDD
Mármint nem hiszem, hogy sokan vettek az előző évi modell mellé egy ideit is :))

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#45732) Zjunior válasza zozika84 (#45731) üzenetére


Zjunior
veterán

Nem tudom, de jo lenne mert nem tudom melyiket valasszam :F :F ...
Emagon jonaron vannak most, uk tol is olcsobb

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#45733) Moby válasza zozika84 (#45731) üzenetére


Moby
addikt

Vannak konkrétumok.
https://www.youtube.com/watch?v=FT5VK5YPTkc
Van, amiben előrelépés., van amiben visszalépés., Mondjuk én simán megvenném a CX-et is, ebben inkább csak az a gáz annak, aki lemaradt a C9-ről, hogy a CX 150-el drágább annál, ammenyiért ment a C9 a végén, amíg volt.

[ Szerkesztve ]

(#45734) Pro Koryak válasza daneel_hu (#45725) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"A GX az egy műtárgy még kikapcsolt állapotban is."
:F
Már miért?
Csak egy kijelző + a vékony keret. A többi oled is ugyan ilyen csak van hozzá talp, de ha falra rakod őket dettó ezt fogod látni kikapcsolt állapotban.
Vagyis a legnagyobb butaság lenne GX szériát venni, főleg ennyiért.
Szerintem.

(#45735) janos666 válasza FollowTheORI (#45726) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A HGIG-t nem kell támogatnia a játéknak. A TV támogatja ezzel a játékokat.
Ez kikapcsolja a TV-n a roll-off módot, hogy a játék csinálhassa helyette az ilyesmit. Így lényegében ugyan azt a dinamikus tone-mapping élményt kaphatod, mint DolbyVision-el (olyasmi, mint ha HDR10+ lenne, de nem a TV-re megy át a dinamikus metadata, hanem a játék eleve a TV csúcsfényére dolgozik, és nem a TV számol roll-off görbét a metaadatból).
A tartalomszerkesztéshez használt studio monitorok is úgy működnek, mint a HGIG mód, a roll-off dolgot csak a consumer megjelenítőkre találták ki (főleg arra az esetre, mikor kis csúcsfényű kijelző is kezel HDR tartalmat).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#45736) gertitorpe válasza Pro Koryak (#45734) üzenetére


gertitorpe
tag

GX mint műtárgy -> Mert vagy 2 centi vastag öszz-vissz az egész TV :D
Falra szerelve is ennyire lóg ki a falból.

(#45737) daneel_hu válasza Pro Koryak (#45734) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Már miért?
Csak egy kijelző + a vékony keret. A többi oled is ugyan ilyen csak van hozzá talp, de ha falra rakod őket dettó ezt fogod látni kikapcsolt állapotban.
Vagyis a legnagyobb butaság lenne GX szériát venni, főleg ennyiért.
Szerintem."

Nem úgy néz ki. Nem ugyanolyan stb... a többi kilóg a falból kb 4-6 centire.
Ez nem... és a WX sem.

(#45738) FollowTheORI válasza janos666 (#45735) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

De kell, hogy a program támogassa, mivel az végzi a kijelző helyett a tone-mappinget.

[link]

Nézd meg 9. dia mi kell neki... TV-nek, a konzolnak/PC-nek (api-n keresztül) és a játéknak is (a konzol/PC apiját használva) együtt kell működniük.

Márpedig ilyen játék tudtommal még nem sok van, annyira új dolog ez még. :)

Ha bármelyik hiányzik, akkor a HGIG nem megy és valami fals kép jelenhet meg... egyelőre jobb az "On" amikor a tévé csinálja mindezt saját magának... elvégre mégiscsak a tévé gyártó tudja a legjobban a kijelzőjéhez igazítani a tone mappet.

Ahogy Vincent is mondja. Majd, ha már minden cucc keni vágja ezt a HGIG-t (tartalom és hw-sw oldalról is), akkor rá lehet bízni.
Persze lehet probálgatni, nem tilos... lehet valakinek jó az amit így kap... csak nem biztos, hogy az a helyes. Szóval picit igen szubjektív is. :D

Elnézést... rákeresve, van pár játék, bár nem tudom mennyire aktuális. :)
[List of known games supporting HGIG]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#45739) daneel_hu


daneel_hu
addikt


:R

(#45740) nitro16 válasza daneel_hu (#45739) üzenetére


nitro16
senior tag

De szép festmény. ;]

(#45741) chros válasza daneel_hu (#45739) üzenetére


chros
őstag

Ez mar a beegedt tartalom?! :D

(#45742) Northlorien válasza daneel_hu (#45739) üzenetére


Northlorien
tag

Lehet ez csak nekem ilyen bolondériám, de technikai cuccoknál engem nem érdekel különösebben hogy mennyire lóg ki a falról addig a pontig amíg elfér és nem egy CRT méretről beszélünk. Sőt oled esetében inkább legyen vastagabb, ezáltal könnyebben mozdítható, és legyen jobb a hűtése is ami mehet a vastagság rovására. Soha nem fizetnék ki prémiumot egy bang and olufsen termékre amit valószínüleg lecserélnék 5 éven belül, viszont cserébe nagyon szívesen vásárolnék/ok képzőművészektől bármit, ami tetszik, vagy amit jónak gondolok.

Ilyen kérdésekben mindig eszembejut egy ismerősőm aki új számítógépet akart vásárolni, és azért vásárolt egy jóval régebbi, gyengébb - 5 év és nagyon durva hardveres különbség - Mac-et mert úgy gondolta, hogy az az "ékszere" a lakásnak. Azóta lecserélte, és eladta, mert lassú volt, viszont az ő példáján elindulva többféle szempont létezik, amit tiszteletbe kell tartani, még akkor is ha nem értünk egyet vele... de megérteni ezt a büdös életbe nem fogom, pedig próbáltam.

(#45743) brucezly válasza Pro Koryak (#45734) üzenetére


brucezly
csendes tag

Hát nagyon nem ugyanaz a falon, épp ez a lényege :)

(#45744) brucezly válasza chros (#45741) üzenetére


brucezly
csendes tag

Mondjuk a poén az, hogy az összes reklámfotón be van kapcsolva a tv, mikor design elemnek tüntetik fel. És pont az Oledeknél felejtős a Galéria mód, amivel ugyanezt a látványt lehetne elérni, mivel 5 mp-enként változtatja a tartalmat. :)

(#45745) Pro Koryak válasza daneel_hu (#45737) üzenetére


Pro Koryak
addikt

+ (#45743) brucezly
:Y :C
Értem.
Nókomment.

[ Szerkesztve ]

(#45746) brucezly válasza Pro Koryak (#45745) üzenetére


brucezly
csendes tag

Hát figyu, asszony nem engedett nagyobb fekete foltot a falra... :) szóval a családi béke is lehet vásárlási szempont.

(#45747) Zjunior


Zjunior
veterán

Akkor ha van c9 azt vegyem cx helyett?
koszonom a valaszokat :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#45748) daneel_hu válasza Northlorien (#45742) üzenetére


daneel_hu
addikt

A BO pont rossz példa, eddig két oledjük jelent meg, mindkettő elképesztően aránytalan design-nal rendelkezik. (illesztési pontatlansággal pluszban)
Egyik sem lett szép, szerintem.

Ugyan nem emlékszem már a hőtanra, de melyik a hatékonyabb hűtés szempontjából?
Ha egy vékony panelt felszerelsz a falra és külön van az elektronikája (WX), vagy rajta van az elektronika de nagyon vékony, pl (GX)... ellentétben a BX, CX-szel amelynek a hátán van egy vastag műanyag tasak, benne az elektronikával, táppal(?)
Feltételezve, hogy a klímát nem irányítod a tévére(!). Nyilván ekkor nagyon jó lesz a hűtése. :D

Ha a WX-et felteszem a falra egy az egyben - márpedig máshova nem tudom rakni, akkor szerintem annak lesz a legjobb a hűtése.
Abban gondolom egyetértesz, hogy egy tégla vagy kőfal nem fog elvérezni egy aprócska meleg táppal szemben. :)

Van egy 2012-es MacPro-m, otthon. (64 GB RAM, 12 xeon mag, RX580 8GB stb...stb...)
Szerintem a legtöbb Apple laptopnál gyorsabb a mai napig. Igaz, tettem bele ezt-azt utólag. :) Az egész gép egy aluminiumtégla.
(igaz, 980 wattos táp) :D
Egyébként jók az Apple gépek, sajnos az emberek többsége nem ismeri őket, ezért divat fikázni. Jó a rendszerük nagyon.

Úgyhogy igen, van aki másképp gondolkodik.
Én nem vagyok hajlandó csúnya tárgyat venni, ha van szép is.
Aki nem teszi meg azt a szívességet, hogy megbíz egy formatervezőt - hogy szép is legyen a termék ne csak jó - attól nem fogom megvenni a termékét.

(#45749) Northlorien válasza daneel_hu (#45748) üzenetére


Northlorien
tag

Lehet tévedek, de pl a GZ2000-es széria vastagabb picit mint a kisebb társai, és ha jól emlékszem a hűtés miatt az, és emiatt tudták megengedni, hogy magasabb fényerőt használjon HDR esetében. A B and O-t azert hoztam fel, mert ott konkrétan kifizettetnek nagyon sok pénzt a design miatt - más kérdés, hogy jó vagy nem, csak a design felárat akartam szemléltetni. Az, hogy mi a jobb hűtés szempontjából, azt nem tudom, meg nem is erre akartam kitérni, hanem arra, hogy AMENNYIBEN jobb hűtéssel jár a vastagabb tv akkor engem nem zavarna, a GZ2000 példája miatt jutott az eszembe.

A PC vs Mac-el sem a két rendszer közötti különbséget akartam szemléltetni, hanem azt, hogy van aki a design-t a hardver elé helyezi. A mac operacios rendszer szerintem tök jó, bár messze nincs meg az az előnye már, ami 5-7 éve volt, amikor még nem volt kérdés, hogy melyik a stabilabb. Ma már, ha kifizeted a prémiumot, Windows alatt is nagyon jól összerakott, jó designal rendelkező és bivaly erős gépeket kapsz. Nem azért fikázzák az emberek az apple-t mert szarok. Azért fikázzák, mert túlárazottak és nem 2013-ban vagyunk ahol monopol helyzetben voltak sok esetben - főleg a kreativ munkák/programok/megbizhatóság tekintetében - mondom ezt úgy hogy mindkét rendszert használom, és van valamennyi rálátásom az előnyökre és a hátrányokra is.

Egyik termék sem szép vagy csúnya a fentebb emlitett tv-k közül, szerintem szépek amennyire egy tv az lehet, csak a műtárgytól vannak annyira messze mint Makó Jeruzsálemtől.

[ Szerkesztve ]

(#45750) Pro Koryak válasza daneel_hu (#45748) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"rajta van az elektronika de nagyon vékony, pl (GX)... ellentétben a BX, CX-szel amelynek a hátán van egy vastag műanyag tasak, benne az elektronikával, táppal(?)
Feltételezve, hogy a klímát nem irányítod a tévére(!). Nyilván ekkor nagyon jó lesz a hűtése."

Nem tudom LG-n hogyan van, de a Pana elektronika teteje rácsos, tehát ha melegedne, akkor a meleg levegő mivel már egy ideje felfelé áramlik = tud hűlni + min. 5-6-8cm-re van a faltól, de mivel van hozzá talp is, frankón körbejárja a levegő.
A GX lapos rendszere hogyan tud lehűlni a faltól 1-2cm-re? :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.