Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44801) Northlorien válasza Menotti (#44799) üzenetére


Northlorien
tag

hát örülnék, ha tudnám pontosan mi van, lehet én is felhívom őket holnap.

(#44802) Menotti válasza Northlorien (#44801) üzenetére


Menotti
aktív tag

Ja, ....a hivatalos szöveget a haver is máshogy mondja el egy vadidegennek.(ezt csak nekem barátilag tanácsolta......remélem nem kib..ból:-)))

[ Szerkesztve ]

(#44803) janos666 válasza janos666 (#44797) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Bár egy aprócska különbség mint ha mégis kirajzolódna a színeken, de meg kéne ismételni a mérést, hogy az csak véletlen zaj, vagy HDMI vs. iTPG különbség. Minden esetre ez itt minimális, közel sem akkora különbség, mint amit említesz és elmondásod szerint szabad szemmel is látsz.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#44804) daneel_hu válasza kokobe (#44777) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Volt szerencsém összehasonlìtani a c9-el. Mivel a boltban össze raktam az ag8, gz950, c9-et. Pana képre mozira number öné meg amit mondtàl nagyon össze tették. Sokkal jobb a build quality-je mint az lg-nek."

LG-nél a "build quality" E és GX-nél indul, és így feljebb.
A Pana sem volt mindig ilyen jó a belépő modelljeinél, nézz meg egy FZ800-as build quality-t. :D Szerencsére elhagyták ezt a nagyon műanyag feelinget, bár nekem a GZ950 is az még picit.
Most már csak egy jó kis minimál design kellene wallpaper vagy valami GX-féle design-nal és venném is. :)
És idén nincs 77-esük sem.

A kör alakú Pana-talp jobban bejön mint a tavalyi lábak. :D

(#44805) daneel_hu válasza Menotti (#44799) üzenetére


daneel_hu
addikt

Külföldi beírások alapján cserélik a beégést, maximum több a szívózás a szerviznél.

(#44806) sakal83 válasza renziNNN (#44798) üzenetére


sakal83
addikt

Probaltad ugyanazt 55oson is?:) en igen. Nem vitatkozni szeretnek de ez fizika. 40%al nagyobb a kijelzo. Az sajnos rosszabb. A viasat 6 es a hdval nem rendelkezo tarsai igen neccesek.

(#44807) daneel_hu válasza sakal83 (#44794) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Csak akkor nezz 65ost ha nem nezel sok tv adast es fullhd vagy alatti anyagot. Tapasztalat. Ekkira meretben nem az igazi. 55ben meg turheto. Mielott belem allnanak 65osom van:)"

Teljesen mindegy, fog találkozni mindenképpen szar adásokkal ha tévécsatornákat is néz a készüléken. Emiatt felesleges a kisebbet venni szerintem.
Két okból ne vegyen 65-öst vagy nagyobbat.

1. Nincs rá pénzmag
2. Valamilyen okból kifolyólag nem fér el a 65 vagy nagyobb oled. (jó magyar szokás szerint a tévét rendszeresen beépített szekrény féleségekkel "keretezik", így nem tudsz X méretű készüléket beállítani, csak ami eredetileg ki lett találva oda. :D )
Ennél csak az amcsi "megoldás" a jobb amikor a 77 colost beteszik a klasszikus stílusú kandallóimitáció fölé a falra szerelve, mondjuk 1,5-2 méter magasan van a tv alja. :D

[ Szerkesztve ]

(#44808) djpundro válasza chros (#44790) üzenetére


djpundro
aktív tag

A philips nel van egy extra gomb aminel kimutatja hogy milyen minösegben adja le az adott targy .Peldaul ha Plexnel nezek hdr vagy 1080p filmeket ( Amazon Prime 4k Stick ) akkor 12 Bit ,ha Netflix es csak DV akkor 8 Bit et ir ki .De szemmel nem erzekelek roszabb minöseget ,de a 8Bit az zavar .Meg valami szignal minöseget is kiir.
Mar gondoltam es olyan erzesem van hogy az Octagon 8008 OPENATV roszabb kepminöseget ad le (eleve joval olcsobb az Octagon , 100€ a vu duo meg 400€ volt)mind a regebbi VU+ DUO 2 öm .Csak lusta vagyok a masik szobabol athozni ,mert azt a parom nezi mas müholdas bealitasokkal es akkor atkell mindent alitanom .
Csak par pelda .
alt="" title="" alt="" title="" alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#44809) daneel_hu válasza magnum81 (#44796) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Nem vagyok telhetetlen nekem az 55 is megfelel amúgy :DD"

De legyél az. :)
Ha 55 GZ2000-ben gondolkodsz, érdemes megfontolni a 65 GZ950-est, vagy bármilyen 65 colost, mert jobban jársz. Sajnos azt kell mondjam, hogy még egy 65B9 is jobb, ennyit számít a méret. Semmi nem tudja pótolni azt az élményt amit a nagyobb készülék nyújt.

Pedig a GZ2000 az egy "tévé". Jól meg van építve és van benne anyag.
De a képátló az képátló.

(#44810) sakal83 válasza daneel_hu (#44809) üzenetére


sakal83
addikt

Megkerdezhetem hogy milyen tavolbol nezed es elotte mekkorat hasznaltal? En 55rol valtottam es a wow erzes elkerult. Sot par het utan nem is emlekszem a kulonbsegre.

(#44811) daneel_hu válasza sakal83 (#44810) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Megkerdezhetem hogy milyen tavolbol nezed es elotte mekkorat hasznaltal? En 55rol valtottam es a wow erzes elkerult. Sot par het utan nem is emlekszem a kulonbsegre."

Nagyjából 3,5 éve van oledem. A 65E8 előtt 55E6V volt majdnem két évig.
Mindkettőt kb 2 méterről nézem.
2 méternél közelebbről kényelmetlen volt az 55 colos, de nyilván ennek nem a képátló az oka.
Sokkal nagyobb egy 65 colos.

(#44812) rothfb válasza daneel_hu (#44804) üzenetére


rothfb
veterán

A build quality-nek semmi köze ahhoz, hogy valami miből készül. Tehát, hogy nézzen meg valaki egy FZ800-at kijelentés értelmetlen a build quality esetében. Az összerakási minősége az FZ800-nak kiváló, mint ahogy az FZ950-nek is. Szerintem egyébként, de lehet, hogy tévedek, a GZ950-nek is műanyag a nagy része. Mivel belépő modell. De ennek az ég világon semmi köze az összerakási minőségnek. Egy fémből készült tv is lehet gagyi, ócska, trehány módon összerakva és fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#44813) daneel_hu válasza rothfb (#44812) üzenetére


daneel_hu
addikt

Értem, akkor másról beszélünk.

(#44814) rothfb válasza daneel_hu (#44813) üzenetére


rothfb
veterán

Nem beszélek angolul, de a fordítása a build quality-nek, összerakási minőség. Egyszerűbb lenne egy magyar fórumon magyarul beszélni és nem keverni a nyelveket.:U

(#44815) sakal83 válasza daneel_hu (#44811) üzenetére


sakal83
addikt

2mol megertem a wow erzest. Nalam 4mre van. Ide 77es adna meg az erzest :DDD

(#44816) Pelican válasza rothfb (#44814) üzenetére


Pelican
őstag

A build quality-t kokobe (#44777) dobta be.
Szerintem hülyeség ezen rugózni, hogy az LG C9 nincs jól összerakva, én bármilyen kritikus mérnöki szemmel nézem, nem látok rajta kivetnivalót.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#44817) rothfb válasza Pelican (#44816) üzenetére


rothfb
veterán

Ez az egész szubjektív.

(#44818) Pelican válasza rothfb (#44817) üzenetére


Pelican
őstag

Nem éppen szubjektív, vannak nagyon jól mérhető paraméterek erre (illesztési pontosság, hézag, felületi egyenetlenség, anyagminőség, stb.)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#44819) daneel_hu válasza rothfb (#44817) üzenetére


daneel_hu
addikt

Persze, de akkor nem kell úgy előadni mintha nem az lenne. :)

Ráadásul különböző szegmensekre vannak pozícionálva még a Pana és LG modellek is. Nyilván nem ugyanaz egy GZ2000-es mint egy GZ950-es, de az árukat elnézve ezen nem is lehet csodálkozni. :)

Még akkor sem ugyanaz ha itt fentebb valaki írta, hogy csak a Soundbar amiben különbözik és a fényerőben.
Többször megnéztem már élőben a GZ2000-et és nem tűnt műanyag feelingnek, sőt az egy baromi jól megépített készülék. Kurvára nem GZ950-kategória. Ez azért nem szubjektív. :)

(#44820) Pro Koryak válasza daneel_hu (#44819) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nem tudom mit rugózol ezen a műanyagból van a Pana gz950/fz800.
Szemből a képernyőt látod és a fém! talpat. Ebből krvára nem fogod leszűrni, hogy a hátulján a csatik takarófedele műanyagból van.
Tehát egy igényes tévét fogsz látni otthon éveken keresztül. Íme:

A build quality meg nem ezt jelenti, de már leírták neked.

"Ráadásul különböző szegmensekre vannak pozícionálva még a Pana és LG modellek is. "
Igen, de mint írod is a Panák között legalább van érdemi = képminőségbeli difi is, míg az LG-nél csak a design.

(#44821) daneel_hu válasza Pro Koryak (#44820) üzenetére


daneel_hu
addikt

Rugózik a halál, ez egy fórum ahol leírhatom a véleményemet még ha neked nem is tetszik.
Senki nem mondta, hogy igénytelen a tévé, sőt még ajánlottuk is a GZ950-et a GZ2000 ellenében. (de csak a méret végett)

Az LG-knél is van különbség képileg, lásd B és C-széria, nem véletlenül ajánljuk sokadszorra a C-t minimálisan vételnél. Vagy félreértetted amit írtam.
A build quality-ben az is benne van amit leírtam, összetett dolog. Ezt is leírták, még akkor is ha nem figyeltél.

(#44822) blakey válasza djpundro (#44808) üzenetére


blakey
titán

A Dolby Vision, ahogy @chros is írta, nem egyszerű "jószág". Itt olvashatsz róla: Dolby pdf, valamint itt (pdf) is, bár itt elég sokmindenről van szó. A lényeg, hogy amit a Philips is írt, hogy a 12 bites ICtCp Dolby Vision jel + metaadatok a normál RGB 8 bites videojelbe vannak beágyazva, ezt RGB alagútnak hívják. Tehát a TV által közölt információk helyesek. Műholdas adásnál meg a szolgáltatás minősége határozza meg, hogy milyen a kép, jócskán elmarad pl. a Netflixtől.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44823) magnum81 válasza daneel_hu (#44809) üzenetére


magnum81
csendes tag

Teljesen igazad van és köszi a támogatást mert a haverok mondják hova ekkora én meg mondtam 1× élek most van lehetőség :DD :DD

(#44824) janos666 válasza skippper (#44772) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Futtattam még pár tesztet, és szerintem véletlenül rájöttem, hogy mi lehet a baj.
Miután végeztél egy képmód kalibrálásával, és átlépsz egy másik bemenetre, nem mindig olvassa be azonnal a friss LUT-okat az új bemeneten emlékezetből aktív képmódhoz.
Szóval példaképp:
1: kalibráltam a Technicolor-t iTPG-vel úgy, hogy a belső lejátszó volt mögötte. Az ellenőrzés szép volt.
2: Átmentem HDMI1-re, az ellenőrzés rosszabb volt.
3: átváltottam Game-be, vissza Techni-be (és még átpörgettem az almenüket, hogy mi lehet ez), és már szép volt az ellenőrzés eredménye.
Van egy hasonló ismert bug, hogy semmiféle LUT-ot nem olvas be a TV közvetlenül kalibrálás után, míg áramtalanítod (a feltöltött LUT le van mentve, csak beolvasva nem lesz egy ideig). Ez szerintem annak az egyik manifesztációja, mikor beolvasva marad egy régi LUT. De lehet, hogy te is azt láttad, hogy "üres" LUT-al futottál forrás váltás után.
Vagy ez, vagy találtál egy teljesen új, ritka hibát, amit én nem tudok reprodukálni.
Próbáld ki, hogy a kalibrálás végén kiveszed a TV-t kalibrálás módból (pipa le CalMAN-ben), ha végeztél minden kívánt mód kalibrálásával, és áramtalanítod egy percre.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#44825) Northlorien válasza Menotti (#44802) üzenetére


Northlorien
tag

Felhívtam a Budapesti Pana szervízt - Videopart - és azt mondták, hogy abban az esetben, amennyiben a TV nem 0-24-ben megy, és a panelfrissites lefut a megfelelő időközönként, akkor abban az esetben ha 2 éven belül beég, akkor cserélik a panelt. A MM-os plusz kiterjesztett garanciával nem tudom mi a helyzet, hogy náluk ilyen esetben él-e a garancia, vagy csak akkor ha véletlenül betörnik a képernyő - baleset biztosítás.

[ Szerkesztve ]

(#44826) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Itt a prohardveren friss : [link]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#44827) daneel_hu válasza Northlorien (#44825) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nyugatabbra is cserélik a Panánál a panelt, szerintem ez így van jól.

MM-garancia az nem garancia hanem biztosítás, erről már nagyon sokszor volt szó.
Nem is hasonlítható össze a gyár(ak) által vállalt jótállásokkal. (se LG, se Pana, se Sony...)
A termék (a Biztosításról van szó) ÁSZF-jében benne vannak a részletes feltételek, el kell olvasni. (beégésre, pixelhibákra nem fizet... pixelhibánál csak abban az esetben ha nagyon sokról beszélünk és akkor is avultatott értéket)
Ha nézhetetlenül meghibásodik a készülék (pl se kép, se hang) akkor teljes, vásárláskori értéket térit. Törésre, villámkárra pedig avultatott értéket.
Érdemes meggondolni, hogy kell-e. Nekünk van, a gyerekek miatt.

(#44828) nordlead3 válasza janos666 (#44803) üzenetére


nordlead3
kezdő

Csak szakmai érdeklődésből kérdezem: az első eredmény esetében HDMI-n pontosan milyen eszköz generálta a patcheket a teszt során? Client 3? Calman beépített? Ilyen nüansznyi különbség talán kijöhet abból ha a kettő közül az egyik nem bit perfect volt.. vagy csak simán abból hogy más a jel útja, és az egyiknél több a konverzió meg kerekítési hiba..

(#44829) rothfb válasza Jorgi Kormi (#44826) üzenetére


rothfb
veterán

Az árán sok fog múlni. Ha jó áron adják majd, népszerű is lehet, de ha nem, akkor felesleges volt kihozni ezt a modellt.

(#44830) junior11 válasza rothfb (#44829) üzenetére


junior11
veterán

HZ1000 mellé nem értem, mi értelme ennek...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#44831) rothfb válasza junior11 (#44830) üzenetére


rothfb
veterán

Ezért írtam, hogy csak az ár az ami esetleg értelmet ad majd ennek a modellnek.

(#44832) Jorgi Kormi válasza rothfb (#44829) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Én arra is kíváncsi leszek , hogy a Xiaomi és Huawei oled tévék mikor jönnek Európába és milyen minőséget , árszintet fognak képviselni. A Xiaomi most beszáll egy oled kijelzőt(telefon) gyártó cégbe is és ahogy a telefonok területén pár év alatt szépen felfejlődtek a "nagyok" mellé ( némelyikét le is hagyták) , bármi lehetséges a jövőben az oled tévék , panelok gyártásában . Egy kis verseny nem ártana. :D

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#44833) janos666 válasza nordlead3 (#44828) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A CalMAN pattern window (ezt használom, ha HDMI-n megy a jel, a DV csak ezzel jó ilyenkor).
Random zaj (talán IR) volt, mert ma nekifutottam újra (frissen reset-eltem egy képmódot, és nagyjából bekalibráltam (csak egy "Lightning" 3DLUT-al), aztán visszamértem többféleképp), és szebben összefésülődik a kettő (HDMI forrás és jel vs. belső forrás és iTPG):
[calmanps_hdmi_sdr_rgbfull8bit_noallm]
[itpg_internal_sdr]
Feltettem ma a legújabb firmware-t (04.80.03), és változatlan maradt a VVR gamma hiba: [itpg_hdmi_sdr_rgbfull8bit_vrr]

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#44834) Pro Koryak válasza daneel_hu (#44821) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Te szajkózod már hónapok óta(nem egyszer, nem kétszer), hogy az fz800/gz950 műanyag hatású. Erre volt az ami, szemből semmit nem látsz vagy tűnik műanyagnak belőlük! Ha falra szereled, akkor meg ...

Nem azért, de egy LG b9 v. c9 milyen anyagból is van? :B
Azokra sohasem írtad, hogy műanyag hatású, pedig még képek alapján is de. :Y

(#44835) Partz válasza rothfb (#44829) üzenetére


Partz
senior tag

Itthon pl a HZ1000 nem kerül forgalomba. Valami értelme csak van, mint ahogy tavaly a GZ950 is fogyott, csak az itteni fórumból kiindulva.

(#44836) skippper válasza janos666 (#44824) üzenetére


skippper
senior tag

Megnézem, köszi

(#44837) daneel_hu válasza Pro Koryak (#44834) üzenetére


daneel_hu
addikt

GZ950 nem, FZ800 igen.
FZ800 kb kopogós műanyag feeling. De mivel nem aktuális modell, szerintem felesleges is leszólnom. GZ950 szerintem jól néz ki, sőt talán Rothfb szólt fel az idei körtalp ellen, de szerintem az is jól néz ki. :)
B és C is műanyag, de semmiképp nem kopogós. Nade... ezért vettem üvegtévét. :)

Amúgy nekem semmi bajom nincs a műanyag hatású cuccokkal, max nem veszek olyat.
Végülis demokrácia van, eldönthetjük mit veszünk. :)
Csak felszisszentem azon, hogy a Pana az kb a "build quality", míg hát ugye a C9... ... :C
(tudom... tudom... az összeszerelési minőség. Kár, hogy az angol kontextusok ahol használják a kifejezést, baromira nem erre utalnak, de mindegy.)
De peace.
Neked az tetszik, nekem a másik. No problemo.

[ Szerkesztve ]

(#44838) poli27


poli27
veterán

https://www.reddit.com/r/PleX/comments/cg0y03/someone_got_a_usb_gigabit_ethernet_adapter/

Valaki használ ilyen usb3 gigabit adaptert B7V tévében? Lehet vennék egyet, csak linkre nem akarok :)

https://www.youtube.com/watch?v=RgJUUNCsHao itt egy videó is róla :)

[ Szerkesztve ]

(#44839) chros válasza djpundro (#44808) üzenetére


chros
őstag

A DV-t nem fenykepezted le.
Probald ki a kovetkezot: jatszd le ugyanazt a videot Netflix DV-vel:
- a TV belso Netflix app-javal
- es a Fire stick 4k Netflix appjaval is (ami ugye HDMI-n csatlakozik)

Latsz kulonbseget az Info-n?

(#44840) alaves válasza djpundro (#44808) üzenetére


alaves
addikt

Ismét megnéztem az OLED754-en: tisztességesen, jól beállított kamerával és fényekkel, jó minőségű filmszalagra felvett moziból készített eredeti BD, UHD BD (vagy remux) lejátszásakor nyoma sincs színátmeneti problémának (color banding). Nem véletlenül annyi a bitráta amennyi és a többi tömörítési paraméter.
Jobban tömörített videoanyagnál, különösen ha túlexponált, túlkontrasztozott (manapság ez a divat, tisztelet a kivételnek) már látszik color banding.
Mostanában vettem észre a TV adásokon is, hogy túlhúzzák a kontrasztot, ami 3-4 éve még nem volt jellemző.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#44841) janos666 válasza poli27 (#44838) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Benne van a téma-összefoglalóban egy ismert működő típus, és a topic-ban is találsz keresővel említést más próbálkozásokról.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#44842) djpundro válasza blakey (#44822) üzenetére


djpundro
aktív tag

Akkor valoszinü hogy rendbe is van igy ahogy van .Ha nem latnam az info t ,akkor nem is tudnak rola ,mivel minösegben semmit nem veszek eszre .Nekem különösen a Netflix minöseg nagyon bejön .
De mind mondtam csak a DV nel van hogy 12 bit helyett 8Bit et ir ki .
Hdr+10 es normal HDR nel mar 12 Bit .

(#44840) alaves
Sajnos a belsö Netflixnel nem tudom elöhivni az info t .
Ma meg megnezem hol mikor mutat 12 bit helyett 8 Bit et .

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#44843) rothfb válasza Partz (#44835) üzenetére


rothfb
veterán

Igen azt kihagytam, hogy a HZ1000 nem lesz itthon kapható. Érthetetlen módon egyébként. Mondjuk nem vagyunk egy nagy piac.

(#44844) rothfb válasza daneel_hu (#44837) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem egy kör alakú talp gagyi hatásúnak hat. A téglalap alakú valahogy modernebb. Van előnye a kör alakúnak is, kis helyen elfér. Viszont ez a hátránya is lehet, mivel a Pana kör alakú talpának kis területű a felfekvése, ezért nehezen hiszem, hogy rendesen megtartja a tv-t. De lehet, hogy tévedek.
Amúgy az FZ800 talpa bár látszik, de lapos, modern-nek hat, a 65FZ950 talpát meg nem is látom, mert előtte van a képernyő teljes szélességében a soundbar.:)

[ Szerkesztve ]

(#44845) cichlid1 válasza Menotti (#44799) üzenetére


cichlid1
tag

Hát nem tudom..én nem arra készülök egy félmilliós terméknél hogy el fog romlani biztosan és akkor majd mi lesz a szervízzel. Jó ha van egy szervízháttér és azt is elfogadom, hogy az LG lehet hogy liberálisabban kezeli a különböző meghibásodásokat, de én azért nem fogok egy olyan terméket megvenni amit igazán nem akarok, mert a másik jobban tetszik. Azért csak minden nap azt nézed, használod.. Nekem ez nem érne meg egy ekkora kompromisszumot, hogy egy olyan márkát vegyek meg amit igazán nem is akarok, mert mi van ha majd elromlik. 1. Nem is biztos hogy el fog romlani az én általam használt időn belül, tehát ez is csak egy %-ban kifejezhető esély. 2. Ha el is romlik egyáltalán nem biztos hogy a szervíz majd kicseszik velem és nem fogja megcsinálni.
Ha mindkettőt összeadom akkor is csak arról beszélünk MI VAN HA....Szemben azzal hogy napi szinten nem azt az eszközt használom éveken keresztül amit szívem szerint vettem volna..

(#44846) cichlid1


cichlid1
tag

egy kis matekkal levezetve:
ha azt mondjuk van 30% esélyed hogy az általad használt időszak alatt a Pana tévéd meghibásodik. Mondjuk azt hogy ezt a Panasonic márkaszervíz vagy jól kezeli vagy kibaxósdit játszik veled, ez matekban kifejzve 50%, vagyis vagy igen vagy nem, mert ezt nem tudhatod. Tehát az esélyed hogy megszívd kb. 15%. A számok csak hasraütöttek....Ugyanez kifejezhető az LG esetében is csak ez az arányszám lehet hogy nem 15% lesz, hanem 8%. Na szóval ezért 7% különbség miatt veszel inkább LG C9-et amit amúgy nem vettél volna a Pana helyett :) tényleg megéri ezért egy másik tévét nézni, mint amit tényleg szeretnél? :D És ezt nem ezért írtam hogy mindenképp vegyél Panát, mert nekem tök mindegy...csak az elv-re világítottam rá..

[ Szerkesztve ]

(#44847) Fisha válasza cichlid1 (#44846) üzenetére


Fisha
őstag

Felesleges talán ezen ennyit rugózni. Nyilván az, akinek valamiért nagyon fontos az egyik márka (hűség, kinézet, akármi miatt), az azt fogja venni, akkor is ha esetleg léteznek olyan szempontok is, amik miatt nem az az ideális. De összességében neki mégis az.
Ha valaki úgy ítéli meg, hogy neki várható értékben a pana a jobb, mert olyan sokat nyom nála a latban valami, amit csak az tud, akkor vegye azt, hajrá.
Személyes vélemény: én pl azt nem értem teljesen, hogy tudtok ennyit rugózni egy olyan tv kinézetén, ami semmi másból nem áll, csak egy panelból. :)

[ Szerkesztve ]

(#44848) skippper válasza skippper (#44836) üzenetére


skippper
senior tag

Valószínűleg az lehet a gond, amit írsz, mert emlékszem, hogy nem kapcsolgattam a TV-t kalibráció után, csak az Inputot váltottam. Ez viszont sosem fog kiderülni, mert felraktam az új FW-t a TV-re és már nem tudom előhozni, minden kalibráció teljesen konzisztens (akár azonnal váltva inputot), akármilyen PC beállítások mellett is.

(#44849) lala666 válasza Fisha (#44847) üzenetére


lala666
senior tag

+1 :R
Én is csak olvasom ezt a kinézet dolgot, én csak egy nagy panelt látok meg egy talpat. Hátul meg nem szoktam tévét nézni. :DD

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#44850) rothfb válasza Fisha (#44847) üzenetére


rothfb
veterán

Az biztos, hogy elölről ránézek és egy hatalmas panelt látok. Hogy körbe az a szinte láthatatlan, ultravékony keret miből van, nem mindegy? A talp meg egyik tv-mnél látszik és fekete, a másiknál nem is látom, mert takarja a soundbar. Tehát egyetértek, mit számít, hogy miből van? Max egy olyan helyen érdekes a kinézet, ahol körbe lehet járni a tv-t.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.