Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3020) Piftuka válasza #94529552 (#3004) üzenetére


Piftuka
veterán

"Már bocs, de többen is vettek ilyen akciók mellett tévéket, és még kb 5%-al, vagy még olcsóbban, mint az online ár, de nem muszáj elhinni, ha nem akarod :N . "

Ez nem "hit" kérdése. :N Nem kételkedtem abban, amit írtatok, mindössze a sommás általánosítás élét vettem el.
Mivel február óta szinte heti, sőt gyakran napi rendszerességgel követtem az árak alakulását, mind az üzletekben, mind a webáruházban, így tudok azokról az "extra" akciókról, amelyekre Te gondolsz.

"Azt nem mondtam, hogy mindig és mindenütt, de ez trend, és nem beragadt bemutató modellre vonatkozik."

Ketté kell választani a kérdést. Egyrészt technikailag és jogilag az áruházak és a webáruház üzemeltetője két külön vállalkozás.

Többek között ennek is köszönhetően egyes termékek ára akár nagyban eltér. Ebben nincs is semmi meglepő.

Ami a tévéket illeti, az egyes áruházakban tapasztalt "best buy" akciók bizony készlet kipörgetésről szóltak.

Az pedig tény, hogy ha központi akció van, akkor a helyi áruházak ugyan eltérhetnek tőle, de nem szerencsés. Pláne, ha a központi akciót a beszállító indukálja. Ugye nem kell annak jelentőségét ecsetelnem, amikor az LG mondjuk X áron adja Y készüléket, de annak fejében egy "Észvesztő LG árvesztő" akcióban általa fixált árakat ír ki, akkor azt bizony ajánlott betartania a kereskedelmi partnernek!? ;)

(Mert ha mégis eltérnek, és kapnak egy ellenőrzést, akkor legközelebb leshetik a konkurenciához képest kedvezőbb beszerzési árat.)

Szemmel láthatólag a hétvégi "LG Outlet" akció ilyen központi akció volt; teljes mértékben egységes árakkal.

Szóval szerintem értjük egymást, csak párhuzamosan több témáról beszélünk. :K

"Aquila non captat muscas."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.