Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19101) Joshi válasza I3vagyI5 (#19099) üzenetére


Joshi
titán

Nem azzal használod ki egy technika képességeit ha minden beállítást csutkára húzol. Az meg hogy magas fényerőn nézed a tévét az nem hogy jó dolog inkább rontja a szemedet. Ugyanis a kinti fény szórt fény (persze ha nem nézel közvetlenül a napba), de a készülékből közvetlenül jut a szemedbe a fény.

(#19102) Joshi válasza vasimnbt (#19100) üzenetére


Joshi
titán

Egy időben nézegettem a Grundigokat is, de megjelenésükkor nem olcsóbb mint a konkurencia. Ha esetleg nagyon akciós áron tudnád beszerezni akár vehető is lenne. Sajnos nagyobb tech oldalak nem foglalkoznak ezzel a márkával, szerintem azért mert szűk körben árusítják.

(#19103) FollowTheORI válasza vasimnbt (#19100) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem egy újabb LG klón lehet... szóval hardverileg rendben lehet... a kérdés a szoftver.

Tesztet én még nem láttam róla sehol... :)

Szerintem ekkora értéknél jobb a biztosra menni.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#19104) vasimnbt


vasimnbt
csendes tag

Köszönöm a valászokat!
1800 euró lenne 3 év garival,szállítással.

(#19105) Joshi válasza vasimnbt (#19104) üzenetére


Joshi
titán

Az jó ár annyiért be lehet vállalni. Vagy kicsit többért LG 65B7 igaz hogy ez idehaza ennyi. LG tudja a Dolby Visiont is ha ez opció.

[ Szerkesztve ]

(#19106) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Hoppsz...nemide :)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#19107) PuMbA válasza Joshi (#19101) üzenetére


PuMbA
titán

+1. A nagy és mesterséges fényerő beleszól az alvási ciklusodba / minőségedbe este, szóval érdemes kerülni, ha számítanak valakinek ezek a dolgok :) Én inkább ülök egy szobában kevés fénnyel, ha teljesen felhős az idő reggel vagy este, minthogy bekapcsoljam a villanyt. Ha sötétben vezetsz autóval városon kívül reflektor nélkül, akkor ott is kevés fényben kell látnod, szóval ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#19108) bzoley


bzoley
veterán

Nos, ha belefáradtatok a beégés megvitatásába, akkor kikapcsolódásként jöhetne egy kis vertical banding ;)
Én meg csak olvasgatom. Még vásárlás előtt állok, és ez sem hangzik túl jól. Az eddig olvsottak alapján a 14 napos próba tűnik a legideálisabb megoldásnak, a többi rajtam múlik. Képtelen vagyok elképzelni, hogy ennyire ócska eszközöket építenének, és árulják piszok drágán.

(#19109) UberMutant válasza bzoley (#19108) üzenetére


UberMutant
őstag

és az is hihetetlen, hogy csomóan megvettük és nem tüntetünk itt minden nap, hogy milyen szar a cucc. az egész topik a tulajdonosok gondjaival van tele.

(#19110) FollowTheORI válasza bzoley (#19108) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én ezt még nem nagyon láttam valós tartalmon, szóval aki tesztelgeti annak zavarja a bögyét max... aki meg használja boldogan az meg relaxált. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#19111) bandi0000 válasza bzoley (#19108) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Azt azért erős tulzásnak tartom hogy ócska

Ha zavar a vertical banding, akkor ne nézz semmit, mert LCD nél is van, mondjuk ott még bevilágítás is van

Ez egy olyan dolog amivel egyenlőre együtt kell élni, ugyan úgy van az 1 milkás tv be, és ugyan úgy van a 100k-ban

Ha a többi pozitívumát nem tudod értékelni, akkor egyszerűen nem a te tv-d

Xbox One: bandymnc

(#19112) Pro Koryak válasza bzoley (#19108) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Szerintem olvasgass/nézegess hozzáértő teszteket!
hdtv v flatpanels v rtings

(#19113) bzoley válasza FollowTheORI (#19110) üzenetére


bzoley
veterán

Nem tudom, én csak gyűjtöm az inputokat :)
Viszont ez nem tűnik túl barátságosnak. Persze erről sem tudok semmit, hogy így született-e, vagy mitől lett ilyen.

(#19114) bandi0000 válasza bzoley (#19113) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ezek elég extreme esetek, + fényképező jobban ki is hozza, nyilván jelen van, de ha nem azt figyeled hanem a filmet akkor nem fog feltűnni

Xbox One: bandymnc

(#19115) a2d2 válasza bzoley (#19113) üzenetére


a2d2
addikt

Ráadásul az a gond ezzel hogy nem egyből jönnek ki, magyarul nem lehet már visszaküldeni a TV-t ha pl 2 hónap után jelentkeznek.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#19116) Joshi válasza a2d2 (#19115) üzenetére


Joshi
titán

A sávosodás inkább idővel javul mint romlik, nekem is eléggé erőteljesen jelentkezett kezdetekben, de aztán idővel egész jó lett. Még most is látszik főleg 5%-os szürkénél, de már nem zavaró. A képen látható mérték sokat fog javulni az idő múlásával.

(#19117) alaves


alaves
addikt

Célszerű lehet az a megoldás is, hogy az OLED fényt beállítjuk (maximalizáljuk 50-60-ra, ~180 nit), majd az energiatakarékossági üzemmódot automatikusra állítjuk (csutka sötétben úgy 100-120 nit-re áll be tapasztalatom szerint).

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#19118) daneel_hu válasza a2d2 (#19115) üzenetére


daneel_hu
addikt

Pedig alapvetően az a filozófia, hogy amennyiben nem tetszik a tévé = visszaadhatod. :DD

(#19119) a2d2


a2d2
addikt

Még jobb akciók Alzánál, kár hogy elbizonytalanodtam a technikában.
Szerintetek melyik az ütősebb?

[link]
Ez múltkor állítólag bomba vétel volt 580-ért úgy hogy volt hozzá borotva. Így 500-ért szerintem még jobb csak a fényképezőgéppel.
Ha mondjuk 120-at megér a gép akkor 380 a TV.

Ez új akció:
[link] Kb 100-at ér a hangcucc magyarul 440 a C8!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#19120) Joshi válasza a2d2 (#19119) üzenetére


Joshi
titán

Nagyon nehéz megmondani. Pana nem tudja a Dolby Visiont de olcsóbb, LG alpha9 procis és sokan dicsérik a WeOs-t. Habár Pana viszont tudni fogja a HDR10+ szabványt. Nehéz döntés.

ui.: nevesebb tesztoldalak az egyik legjobb OLED-nek mondják a Pana FZ800-at.

ui.: nem értem miért erőlteted az ilyen akciókat. Ha nem sürgős a vásárlás akkor várj 3-6 hónapot és ezeket a tévéket bőven 400 alatt megvásárolhatod. Vagy amit ajánlottam neked, inkább vedd meg az LG 65B7-et 650k-ért.

[ Szerkesztve ]

(#19121) torma1981 válasza a2d2 (#19119) üzenetére


torma1981
veterán

Én a helyedben a Panát venném. Jobb áron jönnél ki. 120k-ért tuti eladható a gép.

(#19120) Joshi
DV szerintem semmit nem ér. Nem is láttam még filmet pedig 1 éve van B7v.
A C8 ahogy néztem semmivel sem jobb a B8-nál hiába a jobb proci. Szinte láthatatlan különbség.
A WebOs viszont jó. Nem tudom milyen a panának.

[ Szerkesztve ]

(#19122) sakal83 válasza a2d2 (#19119) üzenetére


sakal83
addikt

Az a pana megeros ennyiert

(#19123) Joshi válasza torma1981 (#19121) üzenetére


Joshi
titán

Azon a bizonyos oldalon van DV film BD50-es méretben is amit én ki is írtam egy BD50-es újraírható lemezre és viszi szépen. Persze a tévék belső lejátszója nem kezeli az ISO és BD mappa struktúrát, az MKV meg nem támogatja a DV-t. Ma még kevés olyan lejátszó van ami kezeli a DV-t, ilyen pl az Apple 4K TV vagy Oppo 203 vagy Cambridge Audio CXUHD stb. Attól hogy sokan nincsenek tisztában a dolgokkal még léteznek azok a dolgok. ;]

ui.: a DV inkább maga a Netflix, habár engem nem érdekel a magyar vonatkozás hiányában.

[ Szerkesztve ]

(#19124) a2d2 válasza sakal83 (#19122) üzenetére


a2d2
addikt

Hát lehet hogy ezen fog elcsúszni, még nem tudom: [link]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#19125) Joshi válasza a2d2 (#19124) üzenetére


Joshi
titán

A Sony A1-ben ki se próbáltam ezt a funkciót, pedig már egy éve meg van a tévé. :DDD

(#19126) a2d2 válasza Joshi (#19125) üzenetére


a2d2
addikt

Na megrendeltem a panát. Azt beszéltük asszonnyal hogy a 3 gyerek miatt megér nekünk 130-at is az a fényképezőgép mert már régóta csak telefonnal lövöldözünk.
Szóval akkor már ott tartunk hogy 370 vs 440.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#19127) Joshi válasza a2d2 (#19126) üzenetére


Joshi
titán

Akkor visszamondtad az E8-at a soundbarral?

(#19128) a2d2 válasza Joshi (#19127) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, most írtam nekik. Bár az is lejjebb ment egy 10-essel, de nem kell 670-et kicsengetnem és még akkor is 500 körül jönne ki a TV.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#19129) Gaben92


Gaben92
őstag

Szép napot mindenkinek.

TV vásárlás előtt állok és hát eléggé tetszik az OLED képe, csak a fórumban visszaolvasva X oldalt csak arról megy a vita, hogy van-e vagy nincs beégés, meg mennyire kell figyelni stb, stb.

Szóval a lényeg:
55"-es TV-re van szükségem, XBOX ONE X és PS4 PRO lesz rákötve, szóval lesz játék meg HUD, ezen felül TV fog rajta menni elég sokat, ami problémás lehet, hogy hétköznap kb 1 csatornát nézünk csak háttérzajnak, hétvégén meg két másikat. rendesen. :DDD (Csatornalogóra gondolok) Viszont elég sok filmezés/sorozatozás lesz rajta és bizony be-becsúszik a 4/3 is időnként ha előkerül valami régebbi sorozat.

Kell nekem az OLED, vagy inkább menjek biztosra valami VA paneles cuccal? (Sony XF9005-öt ajánlották, de nem igazán akarok Androidot)

Ha kell, akkor igazából 4 lehetőség van.

55B8 - 1290€
55B8+SJ8S - 1589€

55C8 - 1399€
55C8+SJ8S - 1698€

Megéri azt a 109€ felárat a C8, vagy jó a B8 is? És a 300€ felár a hangprojektorért?

Előre is köszi! :R

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#19130) Pro Koryak válasza a2d2 (#19128) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Jól rád ijesztettünk az e8 kapcsán. :DDD

(#19131) Joshi válasza a2d2 (#19128) üzenetére


Joshi
titán

A Pana FZ800-al biztosan nem lősz mellé, az oprendszerét nem dicsérik viszont nem is nyomkodja az ember állandóan. Azt nem véletlenül írtam, hogy fölöslegesen adsz ki X összeget ha nincs is szükséged egy adott termékre.

(#19132) Joshi válasza Gaben92 (#19129) üzenetére


Joshi
titán

A helyedben Sony FX9005-öt venném. ;)

(#19133) daneel_hu


daneel_hu
addikt

[link]

Ez sem rossz.
Nálam pl látszik a pöcök. :C

[ Szerkesztve ]

(#19134) ImACeltic válasza daneel_hu (#19133) üzenetére


ImACeltic
őstag

Ezt hogy lehet így beégetni? Valaki úgy nézi a youtube-ot, hogy otthagyja ezeket a gombokat meg a pörgetősávot??

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#19135) Joshi válasza daneel_hu (#19133) üzenetére


Joshi
titán

Nálad más is látszik, ráadásul torma1981-ról is kiderült hogy ő is cseréltette a paneljét, pedig neki már B7 volt ellenben neked B6 van ha jól rémlik. Nagyon rosszul használjátok a készüléketeket, az OLED nem monitornak való, nem véletlenül nincs OLED monitor a mai napig.

(#19134) ImACeltic azért mert PC-én keresztül youtuboznak nem pedig a tévé saját apptyával. ;]

[ Szerkesztve ]

(#19136) a2d2 válasza Pro Koryak (#19130) üzenetére


a2d2
addikt

Jaja. Igazából ahhoz nem annyira passzolt a soundbar mert az átlagnál jobb hangja van.
A fényképezőnél meg azt néztem hogy mindenhol 170-ért van jelenleg viszont a kisebb obival. Külön megnéztem az obikat is és 15e-el drágább ez a nagyobb obi ha külön veszi az ember. Lényeg hogy az alzás ár teljesen rendben van érte. Szóval akár 140-et is megér nekünk.

Meg a fényképező 2016 óta túl van a kezdeti áresésen (250 volt) a hangprojektorok viszont nagyon frissek és fognak még esni rendesen.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#19137) Gaben92 válasza Joshi (#19132) üzenetére


Gaben92
őstag

Nincs az országban egy darab sem, úgyhogy az kizárva. :B De tényleg nem akarok Androidot. :DDD

Szerk.: Kiderült, hogy F9005, azért nem találtam. :U

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#19138) Joshi válasza Gaben92 (#19137) üzenetére


Joshi
titán

Sony 55XF9005, bocs. :B Pedig LCD-ből az egyik legjobb, esetleg Samsung 55Q7FN de Samu drágább.

(#19139) daneel_hu válasza ImACeltic (#19134) üzenetére


daneel_hu
addikt

Egyszerű.
Ez a tévé már két éves, azért párszor futott rajta a jutub. :)
De.
Sosem hagytuk ott a keresősávot, + ha jól emlékszem magától eltűnik pár másodperc múlva.
Nem nagyon tudod otthagyni.

Két év alatt X óra keresés azért tuti befigyelt.
Ennyi idő alatt beég egy FULL sárga flekk.
Nem hiszem, hogy hibáztam volna. 30 körüli oled fénnyel? :C

Azt nem értitek meg páran, hogy itt nem arról van szó, hogy adott a delikvens aki 30 órát nyomatja a statikus logót a tévén. Egyhuzamban.
Ha 2 év alatt összesen 30 órát nyomatod, mondjuk napi 3-5 percet, akkor is be fog égni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19140) Joshi válasza daneel_hu (#19139) üzenetére


Joshi
titán

Ezek után örülök hogy nem vettem E6-ot mert anno azt akartam a síkképernyő és 3D miatt, ma már örülök hogy nem vettem meg. De ma már annak is örülök hogy nem LG-t vettem. ;]

"Azt nem értitek meg páran, hogy itt nem arról van szó, hogy adott a delikvens aki 30 órát nyomatja a statikus logót a tévén. Egyhuzamban.
Ha 2 év alatt összesen 30 órát nyomatod, mondjuk napi 3-5 percet, akkor is be fog égni. :DDD"

A 2016-os LG OLED lehet. A 2017-es ebből a szempontból biztosan jobb, ha kalibrált a készülék és nincs túltolva a fényerő akkor nem lehet ebből gond. Én ha nézek egy 4K HDR filmet, akkor utána 1-2-3 óráig zoomolva megy egy csatorna aminél nincs logo. Ja és 1-2 havonta homogenitást nézek illetve kalibrálót ráengedem a technikára. ;]

[ Szerkesztve ]

(#19141) daneel_hu válasza Joshi (#19140) üzenetére


daneel_hu
addikt

A fizika a SONY-dra ugyanúgy pöröjkalapácsként fog lecsapni. :)

Nade viccet félretéve, sajnos pont ezek a dolgok miatt nem elfogadható a garanciafüzet szövegecskéje.
Azt el tudom még fogadni (bár azt sem), hogy ne nézz rajta tévélogós csatornákat, de itt már arról van szó, hogy a tévében telepített alkalmazásban vannak statikus elemek, amelyek beégnek. :)
Egyébként ugye a WebOS menüjében is van ilyen ha nagyon szigorúan nézzük.

(#19142) daneel_hu válasza Joshi (#19140) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem akarod feleségül venni a tévét? :C

(#19143) FollowTheORI válasza daneel_hu (#19139) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jah úgy néz ki a sárga problémás a 6-os szériánál... a másik srác is a sárga karika beégését mondta a retek adóról. :)

De egyébként meg tényeg, wtf? Mennyit kell ehez tekerni? :DDD
Nálam kb az elején meg a végén van pár pillanatra fent a toolbar.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#19144) Joshi válasza daneel_hu (#19141) üzenetére


Joshi
titán

Minden lehet, de az biztos hogy én tisztában voltam az OLED gyengeségeivel vásárlás előtt is. Az viszont tény, hogy monitornak használod a 2016-os OLED-et ami nagyon nem jó. Ha van rajta gari akkor cseréltesd a panelt minél előbb.

(#19142) daneel_hu annyira azért nem, de tény hogy nem gondozás mentes a technika. ;]

(#19145) daneel_hu válasza FollowTheORI (#19143) üzenetére


daneel_hu
addikt

2 éves tévé... napi 3-5 percet tuti ott van a toolbar. (szakaszosan természetesen)
kb 30 óra eddig összesen.
2%-os degradációra saccolom, annyival sötétebb a kis pöcök.

(#19146) Joshi válasza FollowTheORI (#19143) üzenetére


Joshi
titán

"De egyébként meg tényeg, wtf? Mennyit kell ehez tekerni? :DDD
Nálam kb az elején meg a végén van pár pillanatra fent a toolbar."

Nagyon egyszerű. Ha PC-én egérrel youtubozol, akkor ha a kurzor lecsúszik a tálca aljára akkor nem tűnik el a youtube menüje. Ha van PC-éd vagy notebookod próbáld csak ki. Ez egyértelműen USER ERROR! ;]

(#19147) Joshi válasza daneel_hu (#19139) üzenetére


Joshi
titán

"Azt nem értitek meg páran, hogy itt nem arról van szó, hogy adott a delikvens aki 30 órát nyomatja a statikus logót a tévén. Egyhuzamban.
Ha 2 év alatt összesen 30 órát nyomatod, mondjuk napi 3-5 percet, akkor is be fog égni. :DDD"

Erre külön reagálnék. Szóval szerinted ha én megnézek egy adott képet naponta egyszer ~5 percen keresztül, akkor az a statikus megjelenítés összeadódik és beég a képnek egyes jelenetei? Kizártnak tartom. :(

(#19148) FollowTheORI válasza daneel_hu (#19145) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Érdekes... mert igazából a vegyes tartalomnak ki kéne "mosnia"/átlagolnia ezt bőven. Többnek kell annak lennie 30 óránál. Sokkal.
No de ez van... :)

30 óra az semmi... 30 órát God of Waroztam meg Tomb Raidereztem és semmi nem látszik belőle... igaz nem is 6-os szériám van.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#19149) daneel_hu válasza Joshi (#19147) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Erre külön reagálnék. Szóval szerinted ha én megnézek egy adott képet naponta egyszer ~5 percen keresztül, akkor az a statikus megjelenítés összeadódik és beég a képnek egyes jelenetei? Kizártnak tartom."

Amennyiben ez a statikus tartalom 100% vagy ahhoz közeli értékű piros vagy sárga flekk, folt vagy bármi akkor igen.
Ez az elméletem, és az eddigi esetek ezt támasztják alá.
TE nem nézel/néztél statikus piros vagy sárga flekket, logót vagy bármit... úgyhogy nincsen tapasztalatod.

(#19150) daneel_hu válasza FollowTheORI (#19148) üzenetére


daneel_hu
addikt

Miért "mosná" ki?
Ez nem mágnes. :)

Ahol sokáig piros vagy sárga flekk virít, ott hamarabb kiöregszenek a pixelek.
Tökmindegy mit etetsz azon kívül a tévével.
Nem teljesen mindegy, hogy együltében nézel egy logót 100 óráig, vagy 1 év alatt naponta 15 percet?
Be fog égni mind a két esetben. (szerintem)

A vegyes tartalom arra jó, hogy nagyjából egyszerre fakuljon az egész panel.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.