Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) Strezi


Strezi
őstag

Én továbbra is csak nézem a HDR filmeket (oled light, kontraszt 100) meg fut a htpc és média szerver szintén a tv-re kötve, helyenként böngészve is rajta... és nagyon élvezem a 65C6-ot!

Első pár tíz, száz órába ha egyenletesen, teljes képes anyaggal van bejáratva a tv, minden további károsodás esélye már töredékére csökken...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#19202) sakal83 válasza a2d2 (#19199) üzenetére


sakal83
addikt

65os VAs Panasonicot? Es melyiket?

(#19203) McKalton válasza a2d2 (#19199) üzenetére


McKalton
tag

LOL :))

Hardwired!

(#19204) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Na urak most hívtak fel az LG ügyfélszolgálattól a 2nappal ezelőtti emailemre válaszolva.
Nagyon korrekt volt az ügyintéző részletes téjékoztatást adott mindenről.
Beégésre VAN garancia, tudnak róla, előforul, és garanciaidőn belül cserélik, számla és garancialevél meg kell legyen, ennyi. nincs félreértés, elutsítás, ha beég, cserélik, letisztáztuk.
Azt az infót kaptam még h érdemes várni viszont mert állítólag karácsonyra úgy néz ki lesz 5év gondoskodás újra pár megadott helyen pár modellre, így 5 évre le van védve az ember. Aki nem akar várni, és most vesz és nem elég neki a 2 év gari, annak érdemes venni még plussz garanciát a boltban, és velük letisztázni a a beégés elleni a dolgot a felételek között.
így azért korrekt h a gyártó azt mondja hogy minden szó nélkül cserélik ha baj van. :C

[ Szerkesztve ]

(#19205) ImACeltic válasza MrBazsi (#19204) üzenetére


ImACeltic
őstag

Faszaaa, akkor megvárom a Karit a C8 vásárlással.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#19206) Joshi válasza a2d2 (#19199) üzenetére


Joshi
titán

Ha főleg tévécsatornát néznétek rajta akkor inkább LCD, az mehet egész nap.

(#19207) Pro Koryak válasza a2d2 (#19199) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Idei pana lcd-t nem kapsz va-t csak a 75fx750 vagy 75fx780-ast! Ezek szerintem ugyan azok, mint a tavalyi ex750/780.
Sony-t vegyél, 55" v 65xf9005, ez tuti VA+local dimming+1000nit max fényerő.

[ Szerkesztve ]

(#19208) Joshi válasza Pro Koryak (#19207) üzenetére


Joshi
titán

-

[ Szerkesztve ]

(#19209) a2d2 válasza Pro Koryak (#19207) üzenetére


a2d2
addikt

Bevallom férfiasan hogy visszanéztem tegnap a milyen TV-t vegyek topicba és kb az első jó/ár értékűt kiválasztottam ami ez volt: [link]
Akkor ezek szerint félrenéztek valamit itt: [link]?
Mert valóban az összes hasonló árú 65-ös EDGE-LED-es és inkább IPS-es, ezért gondoltam hogy akkor lecsapok az utolsó darabra ami alzán volt.

Itt pl az összeset edge-lit-nek írják viszont csak 55-ig írják hogy IPS-esek: [link]
Mindenesetre valami katyvasz tuti van már :(((

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#19210) sakal83 válasza a2d2 (#19209) üzenetére


sakal83
addikt

Nem. Azok va panelesek de 6os szeriak... nem epp jo kepminoseguek. Foleg ha eddig oled volt a celpont:)

Sony xf9005 vagy ha meg talalsz xe90 vagy xe85ot. Tegnap meg volt kiallitasi darab a fehervari mmben akcioval 340kert 65xe9005. Na az best buy. Veszel ra plusz 3 evet es hatradolhetsz.

[ Szerkesztve ]

(#19211) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

srácok LG55B7V és B7D közt mi a különbség?

(#19212) AL válasza a2d2 (#19209) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A Kollégánál 250 volt a keret, azért ajánlottam a 600 - as Panasonicot. Persze azért még lehet, hogy Neked is tetszik, de az Oledtől messze van . Ez egy minőségi darab, jó áron ( ez sem Oled minőség ). Valószínűleg már utolsó darabok ( tavalyi ), azért adják olcsóbban :[link] Ez egy 100 ezerrel drágább, de 100 Hz - es panel van benne. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#19213) Joshi válasza a2d2 (#19209) üzenetére


Joshi
titán

+sakal83
+AL

LCD témát inkább priviben. Köszi. :U

(#19214) UberMutant válasza MrBazsi (#19211) üzenetére


UberMutant
őstag

A D német piacra szánt verzió.
2 tuner pl.

(#19215) daneel_hu válasza Joshi (#19213) üzenetére


daneel_hu
addikt

SONY mit reagál ha van beégés?
? :K :K

(#19216) MrBazsi válasza UberMutant (#19214) üzenetére


MrBazsi
senior tag

ezt az egyet tudtam h német piacra szánt. esetleg panelkülönbség ilyesmi? technikailag ugyanazt tudhatja mint a hozzánk szánt V? Alkatrészben vajon ugyanazok e, tudja e szervízelni a magyar Lg szervíz ha baj van vele?

[ Szerkesztve ]

(#19217) Joshi válasza daneel_hu (#19215) üzenetére


Joshi
titán

Fogalmam sincs. :F

(#19218) UberMutant válasza MrBazsi (#19216) üzenetére


UberMutant
őstag

kérdezd az lg-t

(#19219) daneel_hu válasza Joshi (#19217) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mi van a garlevélben?

(#19220) alaves válasza Joshi (#19206) üzenetére


alaves
addikt

Na én nem fogok LCD-t nézni TV-zéshez sem az biztos, elég volt az elmúlt évtizedekben (CRT, majd LCD).
Nem csak a fekete a lényeg, meg hogy sötétben vagy világosban, az OLED képi összhatása ezerszer jobb. Nálam B7V film+PC+TV. ~3200 üzemóra, és rendben. Ha ár számít, akkor a legolcsóbb OLED TV oszt kész.

De mindenki maga tudja...

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#19221) daneel_hu válasza alaves (#19220) üzenetére


daneel_hu
addikt

Van értelmes LCD-alternatíva is, bár nyilván kontrasztban kevés az oledhez. Viszont a jobbakban van BFI.
Viszont ezeknek az ára az oledekhez konvergál. :)

(#19222) Joshi válasza daneel_hu (#19219) üzenetére


Joshi
titán

Extreme Digitálos Jótállási jegy van amiben nincs semmi ilyen leírva. A Sony honlapján megtalálható a kezelési utasítás (303. oldal a lényeg). Hogy aztán a beégett panelt cseréli a Sony gari időn belül vagy nem azt nem tudom.

(#19223) szabessz válasza Joshi (#19222) üzenetére


szabessz
tag

A Sony üzletbe eladók nekem azt mondták,
Cserélik begés esetén elvileg,akkor nem ha nem hagyjuk lefutni panel frissítést.Ezt a szerviz menübe meg nézik.
De nem nagyon tudd beégni mivel van pixel eltolás is tv be.

Ez a pixel eltolás van LG-nél is?

(#19224) Joshi válasza szabessz (#19223) üzenetére


Joshi
titán

"Ez a pixel eltolás van LG-nél is?"
Hogyne lenne, de a 2018-as LG-be van logó elleni védelem is, pontos nevét nem tudom.

(#19225) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#19197) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mégis van beégett B7. :)

"csak a zene van"

(#19226) torma1981 válasza MrBazsi (#19204) üzenetére


torma1981
veterán

Ezt írtam én is nem rég. Simán cserélik. Nagyon segítőkészek. Le a kalappal. De sok fórumos csak hajtogatta, hogy nem cserélek a beégést stb.

(#19227) Callisto válasza alaves (#19220) üzenetére


Callisto
őstag

Nálam 3200 óra kb. 1 év. Ez semmi. 5-6 év alatt sem lesz probléma vele, na akkor jó. De igazából még ez sem oké, mert nem kéne beégnie egyáltalán. Igen plazma is beégett, de ne lépjünk már visszafelé ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#19228) tutitibi válasza torma1981 (#19226) üzenetére


tutitibi
senior tag

Ma voltam az edigitalnál és az MM-ben is OLED.eket nézegetni. Pólus Center.
Az edigitalos srác még nem is adott el idén Pana OLED-et eddig csak LG-t de le akart beszélni róla, mondván szerinte jobb a Samu QLED. Az OLED beég szerinte még mindig.
Az MM-ben ugyanezt mondták a beégésről , hogy még létező dolog. Most rendesen elbizonytalanítottak.

Rákérdeztem a szállításra is, azt mondták most sok TV-t vittek el személyatóban FEKTETVE !!!
Állítólag nem lesz baja mert hungarocell veszi körül a panelt minden irányból. CSak arra kell ügyelni, hogy a panel felfelé legyen ne pedig lefelé.

Láttam a SAMU 8K-s TV-jét nem tűnt 8K-nak de még 4K-nak sem, később mondták, NEM 8K-s demo megy rajta, olyanjuk nincs is.
:DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#19229) PuMbA válasza tutitibi (#19228) üzenetére


PuMbA
titán

"Rákérdeztem a szállításra is, azt mondták most sok TV-t vittek el személyatóban FEKTETVE !!!
Állítólag nem lesz baja mert hungarocell veszi körül a panelt minden irányból. CSak arra kell ügyelni, hogy a panel felfelé legyen ne pedig lefelé."

Persze, hogy nem lesz baja. Ütöttél már meg LCD TV-t vagy monitort? Én igen és semmi baja sem lett :)

"Az MM-ben ugyanezt mondták a beégésről , hogy még létező dolog. Most rendesen elbizonytalanítottak."

Ha vigyázol rá, akkor nem fog beégni, amúgy meg persze, hogy létező dolog és mindig létezni fog, hiszen ilyen az OLED technológia. Ez nem egy LCD, hanem teljesen más.

"Az edigitalos srác még nem is adott el idén Pana OLED-et eddig csak LG-t "

Mert a legtöbben csak annyit tudnak, hogy TV = LG, szóval ez nem a srácon múlt és nem is a Pana OLED-ek minőségén.

[ Szerkesztve ]

(#19230) BReal válasza szabessz (#19041) üzenetére


BReal
addikt

Miért baj, ha fapados a rendszer? :O Inkább örülni kell neki, annál kevesebb gond lehet vele..

Egyébként a múltkor linkelt 55FZ800 árát. Múltkor 570e volt borotvával és a kamerával, majd kivették a borotvát. Most viszont lement 500e-re az ára a kamerával, így megint kb. annyira jön ki az ára, mint múltkor: 320-350e Ft. Hajrá.

[ Szerkesztve ]

(#19231) Gigi01 válasza BReal (#19230) üzenetére


Gigi01
őstag

Milyen ez a tv(oled) a többihez képest?B7-et nézegettem,de csak használtan.

[ Szerkesztve ]

(#19232) renatto válasza Gigi01 (#19231) üzenetére


renatto
őstag

Színhűségre több helyen a legjobbnak tartják, de más téren is nagyon jó (csak nem annyira felkapott): Shootout 2018

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#19233) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Ha a C8-hoz adnák a fényképezőgépet, azonnal ugranék...
Szerintem a Soundbart nehezebb utána eladni!
A +3év gar is vicc, 80 000Ft-ért az Alza-nál, ugyanez az MM-ben pár tízezer csak...

(#19234) Gigi01 válasza Faresz29 (#19233) üzenetére


Gigi01
őstag

Én Alza-n venném.Így jó árban lenne.Vagy használt B7 van ennyiért,többet nem szánok rá,pedig egy 65-ös is elférne. :DDD Jelenleg 50st50 pana van.Még egy 50VT60-ra pályáztam,de ez az akció betett.
Vagy van jobb lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#19235) BReal válasza Gigi01 (#19231) üzenetére


BReal
addikt

Színben legjobb (bár szerintem óriási különbségek nem nagyon vannak a modellek között), játékra a legjobb (legalacsonyabb latency), HDR szabványokból a Dolby Visiont nem tudja, távirányítója olcsóbb típus, mint a nagyobb modellnél (nem mintha ez lenne döntési szempont). De igazából nem is kérdés, hogy akár 350e-ért ennél jobb ár-érték arányút nem kapsz. 80-90e pluszt nem ér a Dolby Vision. De valószínű azonos ár mellett is a Panasonic mellét voksolnék.

[ Szerkesztve ]

(#19236) FollowTheORI válasza daneel_hu (#19197) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

+ szerintem a 2017/18 pixel refresh is jobb lehet, sokkal nagyobb tartományban tud valószínűleg kompenzálni így jóval később jelenik meg bármi valós, már nem kompenzálható eltérés.
Ugye a másik cikkes topicban is volt szó, hogy pont a 2017-es panelre változtatott az LG a fehér oled háttérfény struktúrán (már 3 rétegű YBY van mögötte), simán lehet hogy sokkal strapabíróbb lett. :K

Szerintem 2017/18-as modellekkel már nem kell parázni kellő körültekintés mellett.
Szaksajtóból is az az infó jön általában hogy ez "nem probléma" ma már.

Rengeteget adtak el ezekből már... ha általános probléma lenne tele lenne sírva az egész net meg reddig meg fórum. :)

Nálad én továbbra is úgy gondolom ettől független valami stikli van/volt a 16-os modellel is.
Azért arról se sokan irogatnak netszerte, csak pár user itt-ott aki benézett valamit.
Igaz 2-3 éve még annyira luxus volt ezis, hogy csak a videophil-ek meg a tehetősek vették azok meg inkább moziznak csak rajta, nem a retek klubbot nézik 7/24-ben vagy a YouTube-ot. :D Így kevésbé is jön elő a fix tartalom.

Mindettől független, ahogy itt is meg mindenhol leírtam, énis azt vallom/mondom, aki sokat tévézik és főleg egy-két bevett/megszokott adót néz csak az idő 80-90%-ában annak nem jó OLED, inkább vegyen egy prémium LCD-t hasonló árban és akkor minimális csak a kompromisszum a filmezésben is. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#19237) Blaise válasza Faresz29 (#19233) üzenetére


Blaise
veterán

Szerintem a soundbar is viszonylag könnyen elmegy, én is vadásznék rá, ha valaki eladná a csomagból.

(#19238) tutitibi válasza Blaise (#19237) üzenetére


tutitibi
senior tag

Már van 8K as TV adás !!!

török. és műholdvevővel nézhető, mindjárt megnézem mi megy ott....

[ Szerkesztve ]

(#19239) dgyuri0123 válasza tutitibi (#19238) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez kit érdekel vajon? :)

"csak a zene van"

(#19240) tutitibi válasza dgyuri0123 (#19239) üzenetére


tutitibi
senior tag

Talán lesz 8K-s OLED is hamarosan.
Műsor már mindenesetre lesz hozzá.

Az MM-ben nem értem miért nincs annyi eszük, hogy 4K-s TV adókat tennének be - mert hát van jópár- ehelyett 4K DEMO-kat nyomatnak és csodálkoznak, hogy nem veszik a TV-ket....

[ Szerkesztve ]

(#19241) PuMbA válasza tutitibi (#19240) üzenetére


PuMbA
titán

"Műsor már mindenesetre lesz hozzá."

Alig vannak még 8K kamerák a világon, szóval nem lesz :) 2020-ban lesznek az olimpián először nagyobb számban, most még csak pár teszt és próba műsor létezik 8K-ban. Még 4K sincs sok helyen, több minden FullHD-ban van csak, szóval ez a 8K még elég felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#19242) BReal válasza tutitibi (#19240) üzenetére


BReal
addikt

És szerinted nálunk mikor lesz hozzá 8K-s adás? :D Nagyjából soha. Még a most vezetővé vált Spíler sportcsatornának (hányni volna kedvem, de ezt most hagyjuk...) sincs HD adása (az eddigi vezető DigiTV-nek volt, meg minőségi stúdiós része is, de ez is mellékes...). A Telekom kínálatában a nagy csomagban 106 adásból 41 HD, és az milyen minőségű egy Blu-ray filmhez képest...

Persze, hogy 4K demokat nyomatnak. Mert a 4K-s adás soha nem fog olyan jól kinézni, mint a demo vagy az UHD lemez anyaga.

[ Szerkesztve ]

(#19243) belan válasza Faresz29 (#19233) üzenetére


belan
addikt

Ez így van én MM sokkal olcsóbb én is ott vettem rá garanciát .

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#19244) Faresz29 válasza belan (#19243) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Ha az Alza-nal veszem, gondolom máshol nem lehet rá plussz garanciát venni, vagy biztosítást, amit az Lg is elfogad hivatalosan?

(#19245) dgyuri0123 válasza tutitibi (#19240) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Di kinek kell a 8k, mikor még a 4k is gyerekcipőben jár?

Most megy AMC HD-n a Hyppolit. Olyan szar a képminőség, hogy még egy normális SD is sokkal jobb annál. Erre kellene nekünk 8k? És persze nem egy falusi tévéadóról beszéltem hanem AMC-ről!! :)

"csak a zene van"

(#19246) UberMutant válasza dgyuri0123 (#19245) üzenetére


UberMutant
őstag

egy szó, netflix

(#19247) tutitibi válasza BReal (#19242) üzenetére


tutitibi
senior tag

Te most ne csak UPC, DIGI, T-HOME szinten gondolkodj, azért pl. a németeknél már a Budensligát és az F1-et 4K-ban lehet nézni, de a lengyeleknek, franciáknak , oroszoknak már több - 4 vagy 5 - 4K-s TV adójuk van ami nem DEMO anyagot ad hanem filmeket és sportkötvetítéseket.

A magyarországi TV szolgáltatókkal az a baj, a béka segge alatt vannak ha a minőséget nézzük, ha a tartalmat arról jobb nem beszélni.
Nagyon kevés a HD adók adók aránya még, a szolgáltatóknál alkalmazott encoderek sem egyformák.
THOME, UPC, DIGI --- ez a minőségi sorrend lefelé.

(#19248) dgyuri0123 válasza UberMutant (#19246) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mekkora választék!!! :)

"csak a zene van"

(#19249) daneel_hu válasza tutitibi (#19247) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem ha tartalomról van szó akkor az UPC messze a DIGI alatt van.
A minőségről nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#19250) daneel_hu válasza FollowTheORI (#19236) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Rengeteget adtak el ezekből már... ha általános probléma lenne tele lenne sírva az egész net meg reddig meg fórum. "

AVFORUMS tele is van sírva. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.