Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84551) Dave™ válasza s4tch (#84545) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én is erről beszélek, és de, belenyúl a hangba. Bármelyik fejhallgatóval ki lehet próbálni, mondom is az ilyenkor hangoztatott varázsszavakat előre: tisztább, élénkebb, levegősebb, nagyobb tér, kicsit kevesebb méllyel. A valóságban annyi történik, hogy ha megemeled a hátsó felét, akkor távolabb kerül és szögben merőleges lesz a driver a füleddel, így az egyenes vonalban terjedő magasabb frekvenciák sokkal jobban érvényesülnek. Az R70x-nek ez még jól is állt érthető okokból, de minden más fejhallgatón ahol eddig próbáltam (volt egy pár) inkább rontott, mint használt. Az AT-k nagy részén alapból is döntött a driver egyébként, ugyanezért.

(#84552) Exodius válasza Dorien (#84544) üzenetére


Exodius
őstag

VSONIC NEW VSD3S fülest.

(#84553) deadbody


deadbody
tag

Üdv, fejhalgató vásárláshoz kérnék segítséget.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Otthon / Utcán
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Zenehallgatás (rap/hiphop)
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? Max 10e
4.) Új vagy használt? Új
5.) Circumaural vagy supraaural? Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott? Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? Mélyorientált
8.) Honnan vásárolnál? Itthoni webshop
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Telefon / Tablet
Vezeték nélküli kéne mindenképp

A segítséget előre is köszönöm.

(#84554) Exodius


Exodius
őstag

(#84555) ngergo0831 válasza deadbody (#84553) üzenetére


ngergo0831
csendes tag

Szia, a helyes topik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#84556) pulutodurumo válasza Exodius (#84554) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem is vészes, rosszabbra számítottam.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#84557) Tulku válasza Exodius (#84554) üzenetére


Tulku
veterán

Max egy kávét ér... ;]
Legfelül jó ahogy az XC méregeti az X-et....

(#84558) Robaato válasza Sinesol (#84549) üzenetére


Robaato
friss újonc

Nem ertem miert kell igy lecsusznia egy cegnek akinek jo neve van a piacon. Pedig olyan jol szol. Az állam leesett mikor elöször megkaptam. Amugy igen, sajnos nem sok mindent tudok tenni. Garancia 2 eves rajta, ennek a határán vagyok lassan, viszont jogszabályok szerint három évig tudok reklamálni és akkor köteleseg csinálni valamit. Gondolom vagy levásárlás lesz vagy penzvisszaterites. De szerintem az elöbbi lesz. Ami nem nagy gond mert nagy a készletuk, van miböl valogatni.

Sennheisert visszavittem vegul. A furcsa nekem inkabb az volt ,hogy mikor megkaptam 2 hete, semmit nem nyikorgott szinte es mostanára elegge hangosan csinalta mar. Lehet valoban "betört" volna es nem lett volna több.

Lehet hibaztam es megbanom majd, de kicsit elfogott a bizonytalansag es inkabb legyen igy ahogy lett. Beyert visszakapom es majd ha megint baja lesz akkor meg majd meglatom mire valtom.

niof: 58X-röl azt hallotam hogy gyakorlatilag 660s csak olcsobban, ugyan azzal a driverrel es hangba se sok a kulömbseg, igy nem tudom hogy belevágnék-e.

(#84559) fericske válasza Robaato (#84558) üzenetére


fericske
addikt

Szerintem neked egy Philips Fidelio (hr2??) tetszene, és passzolna is a zenéidhez.
Van itt pár tulaj, megmondják majd, hogy recsegős vagy nem.

(#84560) Dave™ válasza Exodius (#84554) üzenetére


Dave™
nagyúr

nem túlzottan tanácsos mások előtt használni, hiszen ők is hallják majd így az abból érkező hangokat (még ha nem is olyan erősen és kissé más hangképpel, mint az, akinek a fülét takarja az eszköz)

Ha nem tudnám mire gondolt a költő azt hinném, hogy elég a családba egy fejes is, mert a többiek is hallgathatnak vele zenét, csak picit más lesz a hangkép. A valóságot meg szerintem mindenki ismeri.

(#84561) Exodius válasza Dave™ (#84560) üzenetére


Exodius
őstag

Családosoknak zárt, szingliknek nyitott. Ennyit kell tudni. :D

(#84562) Dave™ válasza Exodius (#84561) üzenetére


Dave™
nagyúr

Családos vagyok, nyitottat hallgatok. Ezért is hülyeség amit írtak :)

[ Szerkesztve ]

(#84563) Tulku válasza Robaato (#84558) üzenetére


Tulku
veterán

A WD40 mindent megold....az nem mindegy, hogy hová és milyen mennyiségben visszük fel....

(#84564) MPeter87 válasza Robaato (#84547) üzenetére


MPeter87
őstag

Van egy 58x-em és járt már nálam 3 db 6xx (1 most is van) és egyik sem nyikorgott vagy kattogott sehol. Felveszem, forgatom a fejem stb, leveszem, semmi ilyen nincs. Szóval ezek alapján azt mondanám, hogy sikerült kifognod sajnálatos módon egy hibásat. Én tennék vele még egy próbát. Vagy rendelj Drop-ról egy 58x-et vagy 6xx-et. Ha esetleg nem jönne be, hasonló áron még mindig el tudod adni szerintem helyben is.
Az említett Fidelio X2HR is nagyon jó minőségű, fém és műanyag elemek is vannak, ránézésre elég tartósnak tűnik, de még csak kb 2 hete van meg, szal majd kiderül.
Rettentően idegesítő amúgy az ilyen kattogás vagy nyikorgás egy fejesen. Én hasonló okok miatt az MSR7-től szabadultam, ment vissza Amazonnak..

Szerk.:
Az X2HR-ben több a mély, fun-abb fejes, viszont a 6xx precízebb, röviden. Mindkettő nagyon szerethető fejes. Most váltogatom őket, mikor melyiket hallgatom. :D

[ Szerkesztve ]

(#84566) Robaato válasza MPeter87 (#84564) üzenetére


Robaato
friss újonc

58x es 6xx közul melyiket preferálod?

Engem elegge zavar hogy hallgatok akar zenet vagy podcastot, elfordutom a fejem es nyikorog. Mar csak azon az elvi alapon ,hogy Sennheiser momentumom ami olcsobb kategoria soha nem nyikorgott, elötte volt egy Marshall fulesem es az se nyikorgott. Több mint valoszintu nem tört volna el idövel es lehet a WD40 megoldotta volna ahogy Tulku mondja de inkabb jobb hogy viszavittem. Ha meggondolom magma rendelek a drop-rol valamit.

(#84567) Tirith válasza Robaato (#84566) üzenetére


Tirith
tag

Nekem is van egy Sennheiser 58x-em és akármennyire próbálom rázni/forgatni a fejem, nem sikerül kicsikarni belőle nyikorgást vagy kattogást.

Lehet hogy hülye kérdés, de nem vagy véletlenül szemüveges? Esetleg a szemüveg szárának találkozása a fejhallgatóval okozhat nyikorgást.

(#84568) MPeter87 válasza Robaato (#84566) üzenetére


MPeter87
őstag

Perpill a 6xx-et, de ez valamivel komolyabb kiszolgálást igényel, vagy legalábbis mindenképp meghálálja az említett SB E1-től komolyabb forrást. :K
Én személy szerint nem sok különbséget hallottam az 58x és 660s között fejestalin (lehet csak a zaj miatt), úgyhogy ha bejött a 660s hangja, akkor az 58x-et venném a helyedben, főleg, ha marad a kis DAC is. A 6xx ehhez képest kevesebb mély, kicsit hátrébb kerülő közepek és enyhén fátyolosabb hangzás, viszont több részlet, jobb, nagyobb tér.

(#84569) Bodz válasza s4tch (#84537) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Régebben nézegettem mit lehet vele kezdeni, de minden beleszól a hangjába is, ami nem cél. :)

(#84570) Bodz válasza Robaato (#84547) üzenetére


Bodz
Topikgazda

200-ból én azért költenék forrásra is még, ha már normálisabb fejesekről van szó. Nem rossz az E1, de azért 1990-hez ne má! :)

[ Szerkesztve ]

(#84571) s4tch válasza Bodz (#84569) üzenetére


s4tch
veterán

Hát akkor marad így. Kicsit megdolgozott fejpánttal puhább érzés a fejen, és a hangja sem változott.

(#84572) Exodius válasza #72447744 (#84565) üzenetére


Exodius
őstag

Nah mesélj mester, mit vettél észre?

(#84573) leon11 válasza Robaato (#84566) üzenetére


leon11
tag

Másfél éve nyúzok egy HD660s-t, de nálam meg se nyikkan. Hazaérek azért megtekergetem :DD

(#84574) Robaato


Robaato
friss újonc

A vegen mindenki addig tekergeti a HD fuleseit amig szet nem esnek mert az enyem nyikorgott es ropogott :DDD

MPeter87, Bodz: Tudom tudom, nem egy csodalatos megoldas az E1, de meglepöen jol hajtotta azert a Beyert. Hatarozottan jobban mint a telefonom :D De biztos megjobb lenne egy rendes DAC-al, a gond csak az ,hogy kb gözöm sincs melyik DAC jo.

Kettö DAC-al szemeztem mert sok helyen dicsertek öket: Schiit Jotunheim es Aune X1S. Aune ára kicsit kevesbe huzos es betudom szerezni helyben, a Schiit-et sehol nem kapni itt.

A masik hogy azt se tudom ,hogy jobb lenne-e egy pre amp es arra egy rendes amp. Abszolut nem tudom mi lenne jo megoldas.

(#84575) fericske válasza Robaato (#84574) üzenetére


fericske
addikt

Először legyen meg a fejesed amivel elégedett leszel, aztán majd Bodz ajánl valami hozzáillő meghajtást is :)

(#84576) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Szóval erről a cuccról nem tud senki semmi infót?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#84577) Feck válasza Sinesol (#84549) üzenetére


Feck
tag

Nekem a harmadik DT 1770 Pro lett jó, ami maradt (lekopogom, de ezzel semmi gond nincs :D) . Elsőnél gyanúsan nagy akció volt a korábban emlegetett boltnál, meg is kérdeztem, hogy bontatlan-e, azt mondták igen. Megvettem, de a műanyag tokból a fejpántot borító anyag ki volt fordulva, és a varrás is szakadt volt a végén. Mondom ne már... Aztán volt jobb oldalt felrakáskor kattogás, szóval... Közben reméltem, hogy nem fogok ki driver-hibásat, nagyon sok panasz volt a jobb oldali driver betorzulására, majd totál elhallgatására.
Szorítóerőre is többen panaszkodnak, nekem pont jó, még lehetne szorosabb is :K

Az előző sorokat olvasván nem hagyott nyugodni a dolog, felraktam hát az egyelőre parkolópályán lévő és alig használt HD 650-et (mert a Cavalli Tube Hybrid lassan 1 hónapja csücsül a vámon :DDD ) vagy háromszor fel-le, "megtekergettem", elenyésző volt a nyikorgás első felrakáskor, ha azt a minimálisat egyáltalán annak lehet nevezni. :D Ebből egyébként a 2019-es verziót birtoklom.

[ Szerkesztve ]

(#84578) Gzula[HUN] válasza Pityu. (#84576) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Hogy valami pozitívat mondjak, cserélhető a vezetéke.

Gondolom valami OEM termék, mert az Ali tele van a klónjával. Nagy elvárásaid ne legyenek.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#84579) s4tch


s4tch
veterán

Tessék, épp tegnap került szóba (igaz, az első generáció), mint HP50 alternatíva:
https://drop.com/buy/psb-m4u2-noise-cancelling-headphones
Szállítással 100 dollár alatt marad, áfával és vámkezeléssel is megáll 40e körül. Valaki nem szeretné kipróbálni? ;]

(#84580) OPiiPO válasza Robaato (#84566) üzenetére


OPiiPO
addikt

Sennheiser 58X, 6XX, Beyerdynamic DT990 és Amiron - semmilyen rázás és forgatás esetén nem tapasztaltam nyikorgást vagy kattogást. Szerintem befogtál egy gyári hibásat, ettől még nem írnám le egyik márkát sem.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84581) Robaato válasza OPiiPO (#84580) üzenetére


Robaato
friss újonc

Igazad van. Kicsit tulzasba estem mikor panaszkodtam, egy kis kattogas nem a vilag vege meg ha engem zavart is es ettöl egy marka nem szar, hisz van jo tapasztalatom is a Sennheiserrel.

Valahol a legjobban annak örulnek ha a Beyerdynamic magikusan abbahagyná az eltörest most mikor visszakapom a szervizböl ,mert a hangzassal elegedett voltam nagyon. De van egy megerzesem mivel kettöször ugyan ugy eltört ,hogy ujra el fog. Ha joslatom megvalosul ,akkor viszont Beyerhez valoban nem szivesen nyulnek a jövöbe.

(#84582) Zoliee válasza Feck (#84577) üzenetére


Zoliee
senior tag

Megvagy :D
Szerintem Te voltál az első tulaj, és erről a fejhallgatóról írtál: [link]
ribizly mondta is nekem, hogy anno beszéltetek privátban az esztétikai hibája miatt, csak nem emlékezett a nevedre.
Ezért is írtam korábban az ipon nem túl korrekt gyakorlatáról.
Végül nálam kötött ki, elég nyomott áron, viszont nem jelezték előre, mi is a helyzet. Műszakilag azonban totál rendben volt a fejhallgató.

(#84583) toushiro18


toushiro18
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Nektek biztos kisujjból is megy. :)

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Lakásban.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás, játékok, discord (bemenetre van külön mikrofon így az nem lenne fontos),.
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
20 000ft-ból örülnék ha kijönne, de ha ár érték arányban valami megér még 5 ezret talán rááldozok (nem tudom hány évet bír egy füles ha nem dobálom össze vissza).
4.) Új vagy használt?
Új.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural.
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt fejhallgatóm még sose volt, de nem létszükséglet, lehet nem baj ha hallom a környezetet. Lényegében olyan kéne ami szerintetek ebben az árban megéri. Ha mindkettőre tudtok példát mondani az már több mint tökéletes lenne.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Kiegyensúlyozott egy kis méllyel, hogy érezzem a zene basszusát is, de ne legyen túl tompa.
8.) Honnan vásárolnál?
Magyarországról.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Alaplapi hangkártya (Realtek ALC892 Codec), és első normál fejhallgató jack kimenetre menne illetve telefon jack kimenetére.

Kábelhosszra meg 1,2m gondolom elég lenne.
Bármilyen tippnek örülök, köszönöm, hogy szántok rám időt!

(#84584) Sinesol válasza toushiro18 (#84583) üzenetére


Sinesol
veterán

Creative Aurvana Live

(#84585) Pityu. válasza Gzula[HUN] (#84578) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi,elég kis törékeny valaminek néz ki.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#84586) Gzula[HUN] válasza toushiro18 (#84583) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A CAL!-on kívül én a Pioneer MS5T-t dobnám be, annak 1,2m hosszú kábele van.

Nyitottban meg az Omnitronic.

(#84585) Pityu: Ha az ár a lényeg, akkor inkább egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#84587) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Massdropos cuccok kb. mennyi idő alatt érnek ide? Tegnap elcsábultam (58x) :D

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#84588) Tirith válasza Pocak89 (#84587) üzenetére


Tirith
tag

Nagyban függ attól, hogy milyen szolgáltatással (futár/posta) küldi a Drop a csomagot. Én pont egy 58x-hez vettem fejhallgató párnát és 1 hónapja van úton. DHL Packet Plus International szolgáltatással küldték.

(#84589) Pocak89 válasza Tirith (#84588) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Köszi! Uhh azt hittem kínai rendelésnél azért jobb a helyzet, de ezek szerint nem nagyon. Azt írták 15-én indítják útnak, így még nem tudom milyen szolgáltatással jön.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#84590) Tirith válasza Pocak89 (#84589) üzenetére


Tirith
tag

Hogy érted, hogy kínai rendelésnél? A párnát a Drop-ról rendeltem és az USA-ból jön. Edison, New Jersey a postázás helye.

(#84591) Pocak89 válasza Tirith (#84590) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Úgy értettem, ha rendelünk vmit Kínából úgy általánosságban. Én elég sok mindent rendeltem onnan és 3-4 héten belül megjött minden. Ezért lepődtem meg, hogy nálad 1 hónapja úton van és még nincs itt. Azt hittem onnan picit gyorsabban ideér.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#84592) Tirith válasza Pocak89 (#84591) üzenetére


Tirith
tag

Minden szállítás nagyon be van lassulva, például a kínai rendeléseknél jelenleg nem ritka a 3 hónapos szállítás sem. Van ennek egy saját topikja [link] azt érdemes olvasgatni vagy ott kérdezni.

(#84593) Bodz válasza Robaato (#84574) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tudunk majd abban dac választásban is segíteni a testvér topikban, csak először legyen fejes. :) Pl. az X1S-t én nem nagyon erőltetném a 1990-hez, stb, stb.

(#84594) Bodz válasza toushiro18 (#84583) üzenetére


Bodz
Topikgazda

M30X.
De az ALC892 nagyon szutyok, na az alapból tompa.

(#84595) IO.sys


IO.sys
őstag

Megjött a Brainwavztól a ProStock Hybrid és az Oval Hybrid párna az M50x-hez. d:Kb

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#84596) s4tch


s4tch
veterán

JVC HA-SHR01-t hallotta már valaki? Emlékszem, hogy Bodz régebben ajánlotta, tervben is volt, hogy meghallgatom, de megtetszett a D7200, így nem mentem már a JVC után. Jópofa lehet.

(#84597) Bodz válasza s4tch (#84596) üzenetére


Bodz
Topikgazda

És már csak(?) 80k. Tényleg meg kéne valakinek hallgatni.

[ Szerkesztve ]

(#84598) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
- munkahely (zárt tér)
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
- zenehallgatás, de ha esetleg van hozzá mikrofon, az nem hátrány (mint pl. az MH 752-n), mert akkor nem kell két fejest használnom bent
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
- 50k
4.) Új vagy használt?
- mindkettő lehet
5.) Circumaural vagy supraaural?
- supraaural
6.) Zárt vagy nyitott?
- csak zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
- alapvetően HE 400-hoz hasonló hangzást keresem, a magas kiemelés zavar, jó lenne olyan, ami sehová sem húz
8.) Honnan vásárolnál?
- bárhonnan, ahol elérhető
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
- jelenleg centrance dacportable (de már érkezőben van egy sdac, amihez még nem néztem erősítőt, bár ettől függetlenül jó lenne, ha nem kellene hozzá erőmű, mert a forrásnál szempont a hordozhatóság), esetenként R2R 11.

Egy ATH A700-t váltanék, otthonra már van egy Hifiman HE 400 és egy MH 752.

Érdemes lenne HD58X és HD600(és variánsai) felé nézelődnöm?

Mikrofonos fejhallgatóként láttam itt korábban ajánlásnak Sony MDR-1AM2-t. Van most hardveraprón, esetleg az? Bár első a hangminőség, a mikforon az a nice-to-have.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#84599) s4tch válasza Polllen (#84598) üzenetére


s4tch
veterán

"6.) Zárt vagy nyitott?
- csak zárt
...
Érdemes lenne HD58X és HD600(és variánsai) felé nézelődnöm?"

Zárt, vagy HD-akármi? :)

Hang alapján neked való a Nad HP50, ha zárt kell, és nem találod kényelmetlennek. Az említett Sonyt nem hallottam; állítólag jobb hang, mint az MRD-1A (amit ismerek), érdemes lehet rápróbálni. A topikban sokszor megénekelt Yamaha HPH-MT7 is megér egy meghallgatást.

(#84600) Polllen válasza s4tch (#84599) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezek a HD-k mind nyitottak? :Y

Amúgy köszi az ajánlásokat, a HP50-t sokszor láttam már ajánlva.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.