Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84351) Gzula[HUN] válasza CSB29 (#84350) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ugyanazt a funkciót látja el, és marad szabad USB-d. [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#84352) sisi24


sisi24
tag

Üdv. Adott egy Audio Technica ath-m50x fejhallgató, és ahoz szeretnék egy hordozható erősítőt. Érdemes e beruházni egy fej..erősítőre? Többet kitudok e hozni belőle mint egy s10+ telefonnal? :))

(#84353) Bodor válasza Bodor (#84213) üzenetére


Bodor
veterán

Ba cy lus, Gzula[HUN], Bodz ! Köszönöm szépen a tanácsaitokat. Marad itthon a fejes, és ha majd később lesz kedvem, akkor esetleg felújítom magamnak. Egyébként közben a fiam vett egy 80 Ohm-os DT-770 Pro-t, hát meg kell hogy mondjam, hogy nagyon szépen szól, köröket ver rá a DT-831-re, tényleg egy nagyon kiegyenlített hangzású fejes, nem véletlen olyan sokak kedvence. Nagyon kényelmes, és zenehallgatásra kifejezetten ajánlott az árkategóriájában.

Más: [link] Ebben a hozzászólásomban kerestem az Audiotechnika ATH M50 fejesem utódját. Felújítottam és azóta már el is adtam, mert megtörtént a feljebb lépés.
Jó áron hozzájutottam egy alig használt Ultrasone Signature DXP-hez.

Pár nap használat után a véleményem: A kivitelezés tényleg nagyon strapabírónak tűnik, jobban bírni fogja a használatot, mint az elődje. Nagyon jó, hogy van rövid kábel is hozzá. Hosszabb távú zenehallgatásra nem egy kifejezetten kényelmes fejes, (talán plüss párnával ezen lehet segíteni), de mivel keveréshez vettem, ez a szempont nem volt olyan fontos.
A hangszigetelése a gyári műbőr fülpárnákkal nagyon jó, ami nálam egy nagy piros pont.
A mélyei pontosak és feszesek, a közepek erőteljesek, egy kicsit talán kiemeltek, a magasok viszont egy kicsit mintha néha a háttérbe lennének szorulva. Számomra azonban mégis kellően részletező, koherens hangképű a füles.
Hálás a jó minőségű forrásért, kíméletlenül megmutatja a rosszabb minőségű mp.3 felvételek hibáit.
Mivel a hangképe hasonlít a szintén keveréshez használt Adam Audio T70 monitor hangsugárzóimhoz, nagyon jó együtt használni őket.
Ha valaki egy jól felépített és kiváló hangminőségű dj fejest keres, csak ajánlani tudom!
Viszont zenehallgatásra hosszabb távon azt gondolom, hogy fárasztó lehet a Signature DXP, arra nekem valami más, valamelyik Beyer, vagy mondjuk egy ATH-W1000X megfelelne ...

(#84354) Gzula[HUN] válasza sisi24 (#84352) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Szia! Alis/Ebayes felújító készlet lett hozzá? Milyen minőségű egyébként? Amúgy láttam aprón egy felújított M50-est a napokban, ezek szerint a tied volt?

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#84355) ngergo0831 válasza Bodor (#84353) üzenetére


ngergo0831
csendes tag

Szia! Ezek szerint akkor még friss emlékeid vannak az m50x és a dt 770pro-ról. Szerinted hangzásra melyik jobb? A legtöbb review azt hozta ki, hogy mélyek terén az m50x a jobb, amit én kissé furcsállok, tekintve hogy az m50x sem túl erős ezen a téren.

(#84356) Gzula[HUN] válasza ngergo0831 (#84355) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Itt van egy összehasonlító teszt.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#84357) ngergo0831 válasza Gzula[HUN] (#84356) üzenetére


ngergo0831
csendes tag

[link] Itt írta M50x-nek, amiatt gondoltam erre, akkor bocsi.

Már láttam ezt is, és pont ez volt az egyik elbizonytalanító videó, itt mondta hogy inkább monitor fejhallgatónak ajánlja, mint zenehallgatásra a DT770-et.

Off, de valaki találkozott manapság Beyerdynamic termékekkel, ahol ki is lehetett próbálni? Nézelődtem most neten, de sokkal előrébb nem jutottam.

(#84358) Gzula[HUN] válasza ngergo0831 (#84357) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Bocs, én néztem el. Javítottam.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#84359) Dorien válasza CSB29 (#84350) üzenetére


Dorien
veterán

Mit akarsz dugni az USB-be? :F USB adaptert, ami lényegében egy hangkártya? Teljesen felesleges variálás...

Amire érdemes lenne lecserélni az alaplapi hangkártyát, az más árkategória, mint a 750Ft-os jack adapter:

Asus Xonar U5 [link] 18e Ft
Creative X-Fi HD [link] 23e Ft

És ezekhez ugyanúgy kellene a jack átalakító. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84360) Bodor válasza ngergo0831 (#84355) üzenetére


Bodor
veterán

"Szerinted hangzásra melyik jobb?" Azt, gondolom, hogy nem lehet kijelenteni, hogy az egyik jobb, vagy rosszabb ,mint a másik, mert először is mindenki mást ért "jobb" alatt, másrészt szerintem a két fejes nem egy ligában játszik.
Azt sem lehet tudni, hogy neked milyen hangkép felel meg jónak, mi az amit keresel, milyen zenei stílust hallgatsz leggyakrabban.
Ezért ne hallgass senkire, csak a füledre, azaz hallgasd meg azokat a fejeseket, amik érdekelnek.
Az én szubjektív véleményem a következő:
Az M50 vagy M50X nem igazán alkalmas minőségi zenehallgatásra számomra, mert a maga korlátozott módján inkább analitikus típus, amit nem szeret igazán mindenki, illetve ez inkább zeneszerkesztés vagy stúdióbeli felhasználásnál fontos tulajdonság. Kevés a tere és a részletező képessége, egyszerűen úgy mondanám, hogy nem tudsz vele elmerülni a zenében, mert nem elvarázsol, hanem mindent durván odatol az arcodba.
A DT770-nel viszont szerintem élvezet a zenehallgatás, egy sokkal világosabb hangképpel és nagyobb , levegős térrel rendelkezik.
A közép és magas tartomány nagyon finoman részletez, és az egész hangzás olyan gömbölyű. Mélyek tekintetében elmarad mennyiségben és talán mélységben is az M50-hez viszonyítva, de ez egyáltalán nem jelent hátrányt, nekem nem volt hiányérzetem a DT770-et hallgatva. Azért elektronikus zenéhez, Drum & Bass, Dub, Dubstep stb. nem ezt a fejest ajánlanám...
Szóval ár/érték arányban a DT770 Pro megérdemli azt az előkelő helyet, amit itt a fórumon is sokan tulajdonítanak neki. Ehhez persze szeretni kell azt a bizonyos "Beyeres" hangzást, ami vagy megvan, vagy meg lesz... :) ( Vagy nem )

(UI: ha esetleg ellenállhatatlan vágyat érzel, hogy felújíts egy olcsón kapható Beyerdinamic DT-831-et, hát szívesen segítek benne) :K :D

[ Szerkesztve ]

(#84361) Exodius


Exodius
őstag

Mondjuk ha már kábelezés:

ATH-AD500X-hez milyen cserekábel volna ajánlott?
Kicsit szétszedtem:

Bár az jobban zavar, hogy a másik a kis kábel meg megvan törve. :U

(#84362) ngergo0831 válasza Bodor (#84360) üzenetére


ngergo0831
csendes tag

Ezzel teljesen egyetértek, igazad van. Amiatt kérdeztem itt a többieket, mert tudom magamról, hogy még igazából tapasztalatlan vagyok, nincsen meg az a viszonyítási hátterem, ami itt sokaknak, és (lehet rossz tulajdonság), de ha van egy olyan fórumtárs, aki tegyük fel 2006 óta aktív itt, és már több fejhallgatót tesztelt, mint ahány éves vagyok, akkor igenis vakon megbízok benne. De a legfontosabb tényleg az amit mondtál, hogy el kell menni, és kipróbálni.

(#84363) Gzula[HUN] válasza Exodius (#84361) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Az AT TAD-500-asomban a "kis kábel" sokkal csúnyábban néz ki, már évek óta. Ráadásul ott, ahol "kimegy" a vezeték a kagylóból, hogy csak cserével tudjam megoldani, le se tudom szigetelni normálisan. Egyelőre zárlat, szakadás nincs, addig meg nem érdekel.

A "nagy" kábelt miért kell cserélni? Neked is kikeményedett?

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#84364) darvinya válasza Exodius (#84361) üzenetére


darvinya
titán

Ameddig belső kábel nem sérült meg, addig csak az összetartó burkolat sérült meg.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#84365) Gzula[HUN] válasza darvinya (#84364) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Azt segíts megérteni, hogy lehet az, hogy a különféle színű vezetékek hogyan nem lesznek zárlatosak? Maga a "szín" a szigetelés? Forrasztáskor "sima" vezetékként viselkedne, amúgy meg semmi. Biztos nem egy nagy truváj, de nem tudom a miértre a választ.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#84366) darvinya válasza Gzula[HUN] (#84365) üzenetére


darvinya
titán

Azok színek, valójában szigetelő lakkok, emiatt nincs zárlat.
Forrasztáskor a lakkot le kell szedni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#84367) Exodius válasza Gzula[HUN] (#84363) üzenetére


Exodius
őstag

Megtört, de szól viszont bas*ott ocsmány a minősége.

[ Szerkesztve ]

(#84382) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Ez meg milyen állat lehet: ASUS ROG Theta Electret Elektrosztatikus driverek + dinamikus hangszórók is :F Valaki el tudná magyarázni hogy vajon mire gondolhatott a költő :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84391) darvinya válasza OPiiPO (#84382) üzenetére


darvinya
titán

Ha méretet nézek, akkor 12cm-rel igencsak nagy lenne egész, tehát külső burlolattal együtt 16cm fejes lenne.
Amúgy szimplán egy membrán.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#84394) eris94


eris94
tag

Sziasztok!

Elnézést ha nem ide illik a kérdés, új vagyok itt :)
Van olyan fórumtárs, aki tudna segíteni ATH M50 kábel cserében?
Illetve fülpárnát tudnátok ajánlani hozzá, ami nem rontja el a hangját? Amazonon nézegettem, de a kommentek megijesztettek, hogy az utángyártottakkal rosszabb a hangja. Ez igaz?

(#84395) Gzula[HUN] válasza eris94 (#84394) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Kábel csere ügyében Darvinya fórumtárs tud segíteni szükség esetén. Párna cserétől szerintem ne ijedj meg. Az egyik legnagyobb paletta áll a rendelkezésre az M-es AT-knál.
Brainwavz pl. , dedikált kínai, kici óccó kínai. Komplett javító készlet.

Valamennyit változik a hangja bármelyik párnát cseréled. Az eredetinél is változik a hang, ha a pólusok tömítődnek a halott bőröddel, vagy amikor jön le róla műbőr. Egy szétmálott műbőr után egy olcsó kínaiban sem lesz rosszabb a hangzás. Textilt én nem raknék rá, mert attól elég vékonykás lenne a hangja. Kivéve, ha ez a cél, vagy nyáron jó lenne valami szellőssebb.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#84396) Dorien válasza eris94 (#84394) üzenetére


Dorien
veterán

Eredeti? [link]
Én most rendeltem tőlük ATH-AD700-hoz fülpárnát, szárnypárnát, csavaros adaptert. Szállítással £20.49

Amúgy igen, általában rontanak az utángyártott párnák a hangon.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84397) Dorien válasza eris94 (#84394) üzenetére


Dorien
veterán

Muzikertől gyorsabban megjön: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84398) Bodor válasza eris94 (#84394) üzenetére


Bodor
veterán

Én Gzula[HUN] által ajánlott Komplett javító készlettel újítottam fel nemrég a saját M50-esemet, és nem lett rosszabb a hangja, sőt, még sokkal kényelmesebb, puhább a fülpárna, mint az eredeti.

(#84399) Dave™ válasza Dorien (#84396) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pezsgő/lila AD700?

(#84400) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az OFF hozzászólásokat ismét töröltem, ez a téma nem a topikba való, itt ne folytassátok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.