Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84251) vieri2000


vieri2000
tag

(#84252) #71562240 válasza vieri2000 (#84249) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Mik a tapasztaltok azokról a fejhallgatókról amik bluetoothal és vezetékkel is képesek működni? Van valakinek hasonló fejhallgatója?"

A vezetéknélküli jeltovábbítási technológiák hangminősége az utóbbi pár évben sokat közelített a vezetékes felé. De még mindig csak közelít. Ezért én továbbra is vezetékest hallgatok, és ezért nincs a vezetékesemben vezetéknélküli is, mert az kidobott pénz lenne - merthogy nekem a hangminőség mindenekelőtt, a hangminőségben fektetem a pénzt (és persze a tartósságba).

(#84255) vieri2000 válasza #71562240 (#84252) üzenetére


vieri2000
tag

Akkor érthetem úgy hogy egy olyan fejhallgató mint pl ez a JBL a vezetékes hangzás semmivel nem lesz jobb mintha vezeték nélkül hallgatnám? Nem olyan minőségű a vezetékes zenehallgatás mintha egy szimpla vezetékes fejhallgatót vennék ebben az árkategóriában? ez a kettősség akkor csak vakítás?

Elsősorban én is vezetékesként használnám, de vannak helyzetek amikor át kell menni másik szobába akkor meg jól jön a vezeték nélküli lehetősége még ha nem is szólna olyan szépen.

[ Szerkesztve ]

(#84261) binatone


binatone
tag

Alapvető igazságok sajátságos stílusban [link] Külön érdekesség, hogy nagyon nagyon halk!

(#84263) Gzula[HUN] válasza vieri2000 (#84255) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Elsősorban a vezeték nélküli fejhallgatós topikban érdemes érkeklődni.

D ha már felhoztad... én 25ezret nem adnék egy ilyen nem is tudom... full műanyag, kétes hangminőségű fejhallgatóért. Akkor inkább érdemes volna egy cserélhető vezetékes fejhallgatót beszerezned, és hozzá egy egy egyszerűbb, vagy egy jobb minőségű BT adaptert figyelembe véve, hogy elmondásod alapján elsősorban vezetékes fejhallgatóként használnád.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#84264) #71562240 válasza vieri2000 (#84255) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Akkor érthetem úgy hogy... "
Nem érted (sic!), hogy mit írtál ebben a bekezdésedben.

Amit írtam, értsed úgy, amit írtam. A vezetékes hangjeltovábbítás egyelőre jobb hangminőséget tud fejhallgatók esetében (is), mint a vezetéknélküli. Ezt írtam - meg azt hogy engem a hangminőség érdekel.

(Ha analóg a továbbított hangjel, akkor önmagában egyelőre jobb a vezetékes jeltovábbítás hangminősége a vezetéknéküli módszerekhez képest - több ok miatt. Ha digitális a továbbítandó hangjel, és azt feltételezzük (de meg nem engedjük), hogy digitális hangjeltovábbítás esetén a vezetéknélküli hangjeltovábbítás ma már van olyan hangminőségű, mint a vezetékes, akkor az a probléma jön elő, hogy a fejhallgatóba kénytelen építeni a tervező egy óhatatlanul csak nyamvadtnak lenni tudó DAC-ot.)

[ Szerkesztve ]

(#84265) Gzula[HUN] válasza vieri2000 (#84255) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

.... vagy nem cserélhető vezetékeshez egy ILYET.

Ha így bonyi, akkor szerintem inkább tegyél hozzá az eredeti kerethez, és egy Pioneer MS7BT inkább.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#84274) Dorien válasza vieri2000 (#84255) üzenetére


Dorien
veterán

Ha mindenképp vezeték nélküli megoldás kell, akkor ez a tippem:
Pioneer SE-MS7BT [link] [link]

Vezetékesből féláron megkapod ugyanezt a hangminőséget és kényelmet:
Pioneer SE-MS5T-T [link] [link] [link] [link]

Szóval én inkább egy MP3 lejátszóról (pl. xDuoo X2) használnám a vezetékes verziót.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84275) Dave™


Dave™
nagyúr

Az adok-kapok helyett ez tényleg érdekes kérdés, és lehet hogy egyeseknek félrevezető a fake detail kifejezés (hamis részletesség-érzet jobban visszaadja szerintem, mint az álreszletesség), de ha valami hangosabb, akkor az sokkal nyilvánvalóbb, természetesen a többi tartomány kárára (nem beszélve az összehasonlítás nehézségeiről más fejesekkel). Így voltaképpen igaz, hogy az a részlet ott volt egyébként is, de mivel itt az arcodba van tolva, egy lineáris fejesen pedig jóval halkabb, tévesen azt lehet gondolni, hogy ez a részletesebb, pedig szimplán csak hangosabb. A másik vonzata ami sok nyitott AT-nal visszaköszön az a széthúzott tér, a csillapítások és kiemelések miatt kelti azt az illúziót, hogy óriási 3D-s tere van, kiváló példa erre az AD700 volt, de a W5000 is ezt csinálja. A félreértések elkerülése végett a fentiek egyike sem jó vagy rossz objektíven, csupán technikai megvalósítás egy igényre. Anno imádtam az AD700at és nem értettem mi az emberek problémája azzal, hogy atrajzolja a színpadot és kicsit megkeveri a zenekari felállást :)

(#84276) fehér_ember válasza Dave™ (#84275) üzenetére


fehér_ember
addikt

Számomra opamp-nál volt a jelenség a "legbeszédesebb". Ott számomra jobban illett rá a vita tárgyát keltő kifejezés, mint fejesnél vagy esetleg kábelnél.

(#84277) Dave™ válasza fehér_ember (#84276) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pedig ott is ugyanez történik. Legalábbis szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#84278) fehér_ember válasza Dave™ (#84277) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ezt én sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom :D

[ Szerkesztve ]

(#84282) Bodz


Bodz
Topikgazda

Javaslom hogy ezt és ezt olvassátok el!

[ Szerkesztve ]

(#84284) vieri2000 válasza Dorien (#84274) üzenetére


vieri2000
tag

Köszi az ajánlást. Megnézem a vezetékes változatot. Az úgy mond hybrid változat csak mint kérdés/ lehetőség lett feltéve.

(#84285) Dorien válasza vieri2000 (#84284) üzenetére


Dorien
veterán

Ja értem. :) Ha kitolnád a keretet 30k-ra, akkor inkább ezt javasolnám: ATH-M40x [link] Szerintem jelentős ugrás hangminőségben a Pioneer-hez képest. Kényelemben viszont nekem a Pio volt a nyerő. A hangszigetelése mindkettőnek jó.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84286) Alemida


Alemida
tag

Sziasztok,

Segítsetek nekem légyszi milyen fejhallgatót érdemes vennem az alábbi paraméterek alapján:
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Otthoni zenehallgatás telefonról Xiaomi Mi 9T Pro, filmnézés laptopról integrált hangkártyával
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 50 eFt
4.) Új vagy használt? Új
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural, átlagosnál nagyobb fülmérettel (7 cm)
6.) Zárt vagy nyitott? Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? Legyen kiegyensúlyozott, de legyen mély is, a magas kiemelés zavar
8.) Honnan vásárolnál? Hazai webshop, bolt
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Xiaomi Mi9T Pro, Lenovo laptop integrált hangkártyával, Spotify.

Köszi srácok!

(#84287) sNk77


sNk77
aktív tag

#84225: Igen, kiváncsi voltam a véleményedre, mert felhoztad. :R Viszont ha igazat adsz a 84227-es hsz.-ben sultansmith-nek, akkor már megint van is meg nincs is. Akkor legyen létező, de az nem, hogy csak a magasak ilyenek.

#84226: Pedig ez lenne az. Én is úgy gondolom ahogy írtad a második bekezdésben.

#84230+84232: Rendben értem. Akkor egy fejes, vagy bármi más a láncban minél közelebb áll a valósághoz annál kevésbé lesz álrészletező és becsapós (és nem csak a magasai). Ami valakinek jobban, valakinek kevésbé fog tetszeni. Egyénenként változó kinek mi mennyire hiteles. + #84255, akkor egy kis álrészletezés mindig lesz a pitén/ben. Ha akarom, ha nem. :)

Akkor most jó fejes került hozzám elvileg, ha az a célom, hogy minél neutrálisabb legyen. HD580 Precision, nekem tetszik. OPA 2209-cel próbáltam csak. Elképesztő egyébként mennyire befolyásolja a hangot két kis OPA egy ekkora erősítőben. Kicsit becsapva érzem magam. A gyári opákkal én kevés lettem volna különbség megállapítására a Liquid Sparkkal szemben. Abban nem tudom mi van, csak azt, hogy nagyon nem egy árkategória.

nádpálca

(#84288) vieri2000 válasza Dorien (#84285) üzenetére


vieri2000
tag

Köszi, megpróbálom valahol megnézni mindkettőt.

(#84294) Dorien válasza sNk77 (#84287) üzenetére


Dorien
veterán

Mmm. írok privit...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84295) Dorien válasza Alemida (#84286) üzenetére


Dorien
veterán

Hm. talán Yamaha HPH-MT5 és MT7 vagy Audio-Technica ATH-M40x és ATH-A550Z.
Ezek viszonylag könnyen hajthatóak, de azt garantálom, hogy egyik hangja sem lesz az igazi laptop integráltról. Pénztárcabarát megoldás: HyperX Cloud [link] Ennek egész nagy ovális fülpárnája van és a hangja is jó. (Takstar Pro 80 klón)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84296) Zoliee válasza sNk77 (#84287) üzenetére


Zoliee
senior tag

HD580 Precision: huh..., még beszerezhető? Majd írjál róla, ha kitapasztaltad. Nyitottnak én egy 58x-et használok, szeretem. Ugyanakkor nem "mindenható", vannak stílusok/hangulatok, amikor igénylem a V/U/stb hangképet :D
Igen, lehet szerencsésebb lenne a "fényes/fényesebb" jelző használata egy-egy fejes jellemzése kapcsán, mivel most kiderült, van akinek nem esik jól mást olvasni. A hit-vitákkal nem is lenne semmi baj, ha azok kulturált keretek között zajlanának.

(#84297) Alemida válasza Dorien (#84295) üzenetére


Alemida
tag

Köszi szépen! Milyen plussz erősítő kellene hozzá ami kiszolgálná?

(#84298) Dorien válasza Alemida (#84297) üzenetére


Dorien
veterán

Ezekhez nem is igazán bika fejeserősítő, hanem inkább jóféle DAC kell.

X-Fi HD (15k) [link]
HRT Microstreamer (25k) [link]

Azt sajna nem tudom, hogy a Xiaomi telóra melyik köthető...
Az X-Fi HD + HyperX Cloud kijönne 37k-ból.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84299) yo.da


yo.da
csendes tag

Sziasztok!
Kis Final Sonorous II tapasztalatot megosztanék veletek. Kellett egy zárt fejes mert az 58X-et egyszerűen nem tudom mikor hallgatni. Nekem nagyon tetszik az 58X, ehhez tudom hasonlítani. A dac Mojo és tegnap óta Audio GD 11.28. Forrás Meizu16th UAPP, Laptop Foobar2000. Két hete kíváncsiságból vettem használtan kb 10 órát sikerült azóta hallgatni. Egy Denon D1200 mellett is minőségi az összhatás, nagyon kényelmes pedig kis fejem és lapátfülem van. Az előző tulaj nagyon mélyhiányosnak találta, nekem néha kicsit sok is volt az első pár órában. A Senihez képest kevesebb mély , a középmagas, magas van kiemelve. Élénkebb, de kevesebb a részlet nem skálázódik mint az 58X. Először elkövettem azt a hibát hogy olyan hangerőn akartam hallgatni mint az 58X-et, nem tetszett olyan szétesett hangja volt. Fele hangerőt kell használni az 58X-hez képest és megvan a dinamika, részlet, számomra nagyon betalált hangkép. A basszusgitár, főleg női vokál, hangszeres zene tele van élettel, nem vagyok AC DC rajongó de belehallgatva libabőrős lettem….
Nagyon könnyen hajható a telefonon is elég fél-háromnegyed hangerőn hallgatni. Kíváncsi lettem más párnával milyen lehet, itt a fórumon olvasgatva Fericske hozzászólásait, Doriennel beszélgetve, a honlapjukon elolvasva a várható változásokat lett egy Type-C párna. Leírás szerint több mély, levágott magas, vastagabb hang. Pontosan ilyen lett, szerintem rá ül a hangképre a mélytartomány az 58X-től is több mélye lett. A modernebb divatosabb zenékhez passzol, de pont az veszett el benne ami megfogott, már a gyári párna van rajta.
Az eredeti tervem az volt hogy veszek egy zárt fülest ami tetszik és megnyugszom :D Na ez sikerült is meg nem is. Tetszik nagyon, megmarad :) Viszont kíváncsi lettem a többi Final Sonorous modellre…..
Dorien szerintem neked tetszene C típusú párnával.

(#84300) zefran


zefran
csendes tag

Sziasztok!

Ismerősöm szeretne egy új fejhallgatót vásárolni PS 4 Pro konzoljához az alábbi szempontok alapján:

1) Otthon
2) Játékra (fps játékok, pl.: COD), mikrofonos legyen
3) 55.000 Ft
4) Új
5) Fül köré illeszkedő (circumaural)
6) Zárt
7) Kiegyensúlyozott hangzás
8) Itthoni boltokból, webshopokból
9) Razer Raiju kontrollerbe csatlakozna

Azt szeretné, ha a mikrofont ki lehetne kapcsolni vagy leszerelni, felhajtani. Illetve, hogy a fejhallgató kábele cserélhető legyen.

Elöre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.