Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84151) y@g4n válasza Compaqt (#84142) üzenetére


y@g4n
tag

Itt egy jó ellenpélda, a dob hangját szoftverrel adják (általában dedikált dobos dobol), de a többi analóg:
[link]

हरि बोल | हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे ह रे

(#84152) Gzula[HUN] válasza pibácsi (#84150) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ilyen anyagból csinálták. Volt úgy, hogy 4,5 - 5 éves vezetéket cseréltem ki egy régebbire, mert az nem keményedett ki (a fejhallgató esett szét helyette). Mondjuk nálam is a felső kb. 50-60cm keményedett ki jobban. Az nem mondom meg, hogy a bőrzsírtól, vagy az UV-től , vagy mástól keményedett-e ki.

Ha nem keményedne ki, a végén még nem vennél újat. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#84153) Remus389 válasza #56474624 (#84117) üzenetére


Remus389
veterán

A hordozhatóság miatt valószínűleg, jól szóljon hordozható lejátszóról / laptopról.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#84154) pibácsi válasza Gzula[HUN] (#84152) üzenetére


pibácsi
senior tag

Köszi a választ. Az előző, ami szintén úgy 10-12 cm-re kikeményedett a hangszórótól, annál kicseréltem a vezetéket. Még nem tudom, hogy meddig bírja, de az is most elég puha. Ez egy jó fülhallgató, most kaptam meg az Aliról talán 3 hónapja és máris így jártam. Az érdekessége az, hogy felbuzdúlva milyen jól szól, azonnak rendeltem egy másik ugyanolyat, ami meg is jött. Legalább tudom, hogy itt is baj lesz, muszály lesz a külső védőcsövet használatba vétel előtt megoldanom.
Abban igazad van, hogy ha nem megy tönkre, akkor sose veszek újat.
Az is lehet, hogy én is keresek egy régit, amit sokat használtam és semmi baja a vezetéknek és kicserélem. Viszont sajnálnám még szétbontani. Gondolom, ezzel a megerősítéssel talán elboldogulok.
Köszi mégegyszer a választ. Ü. Pibácsi

(#84155) Gzula[HUN] válasza pibácsi (#84154) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Darvinyával vedd fel a kapcsolatot, ha kell tanács. Ő azért ott van fejhallgatók karbantartásának témájában. Én csak magamnak monyákolok. Amúgy milyen fülhallgatóról van szó?

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#84156) #56474624


#56474624
törölt tag

Most egy hétig hallgattam úgy a fejhallgatómat (régi dt440), hogy a felső-közép, középmagas kiemelt legyen, tehát magasba húzó tónussal. Nem kellett EQ-hoz folyamodnom, csak a fejhallgató méretezését, és ez által a driver helyzetét változtattam. Nálam ez azt jelenti, hogy 2-es méreten meglehetősen kiegyenlített, 1-esen viszont már eltolódik magasba. Kicsit mozdul el csak a driver (és tényleg emiatt), a hangbeli változás azonban jelentős. Talán azért is, mert az ember hallása pont erre a tartományra a legérzékenyebb. Ezt nem kell szokni sem, ha átállítom, ez azonnal szembeötlő, markáns változást jelent. Bevallom, amúgy nagyon vonzó tud lenni ez a változás, mert úgy érződik sokkal technikásabbnak a hang, hogy közben egyáltalán nem válik bántóbbá. Tisztábbnak érződik, jobban elkülönülnek a hangszerek, több apró kis rezdülést hallani, és ezek ráadásul teljes egységben szólalnak meg, szóval tényleg van ebben valami lenyűgöző. Persze nem minden a tónus, de azért elég fontos. Nem véletlen trükköznek ezzel annyit a gyártók. Ugyanaz a fejes sokkal tisztábbnak tud hatni, ha emelnek a felső-középen, középmagason.
De valami mégis hiányzik. A hangszerhangok, énekhangok sokat veszítenek a magával ragadó jellegükből. Lehet ezt "cukormázas" ("Sennheiser-féle") hangnak is nevezni, bár ez egy ősrégi Beyer, de ez maga a jól kiegyensúlyozott tónus, és ezen belül hangsúlyozottan a kiegyensúlyozott középtartomány "velejárója", mikor nincsenek elhúzva a magasba a hangszerhangok. Azért "cukormázas", magával ragadó, mert a hangszerek így lettek kitalálva, hogy ilyenek legyenek, ne pedig jellegtelenek a hallgatóság számára. Még csak nem is megszokás kérdése, a DT770 edition hangjában évek múltán is kifogásoltam, hogy az énekhangok magas tónusúak, vékonyak, ami miatt közömbös volt, ha Freddie Mercury vagy Jim Morrison énekelni kezd. Szóval nem lehet mindent megszokni, a harmónia nem megszokás kérdése a hallásunk számára.

(#84157) Dorien válasza niof (#84124) üzenetére


Dorien
veterán

Ez a Minilogue nekem kicsit egyhangú, de én is hallgatok néha electro zenéket:

No-Man - Love You To Bits [link]
Steven Wilson - Personal Shopper [link]
Porcupine Tree - The Sky Moves Sideways [link]

Meg ugye a "klasszikusok": :)
Need For Speed III OST [link]
Tron: Legacy OST [link]
Matrix OST [link]
The Chemical Brothers - Out Of Control [link]
The Chemical Brothers - Hey Boy Hey Girl [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#84158) niof válasza y@g4n (#84151) üzenetére


niof
addikt

Ez egész jó! Hát igen, a Moog nem egy utolsó név, ők már letettek pár zseniális cuccot az asztalra.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#84159) niof válasza Dorien (#84157) üzenetére


niof
addikt

Van annak saját pszichológiája, hogy a monoton ütemek mit okoznak az agyban zenehallgatás közben. Egyfajta módosult tudatállapot, transz jöhet létre, ha megfelelőek a körülmények. Többek közt ezért szeretem a fentebb linkelt Lewis Fautzi-t, mert ő sok ilyen zenét játszik. De a magyarok is nagyon jók ebben, Hot X, SanFranciscoBeat többek közt, akik tudnak olyan zenéket egymás után pakolni, hogy ez az állapot tartósan fennmaradjon, hiába fesztivál, de mégis működik. Teljesen fel lehet engedni szellemileg arra, amit játszanak.
Lassabb zenéknél is létezik ez a jelenség, de sokkal nehezebb a jelenséget előidézni. Progresszívben pl. Jimmy Van M ennek a nagymestere.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#84160) alphamooncam válasza #56474624 (#84156) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ez nagyon önigazolásnak hangzik, én megpróbáltam felkiáltással álságos jóindulat "köpenybe", bújtatva...

Azt kéne szem előtt tartanod mielőtt ilyenek írsz, hogy a hallás egyéni, ami Neked kiemelős, az másnak természetes.

Ezért van ennyiféle fejhallgató, hogy mindenki megtalálhassa a saját ízlésének megfelelőt, amit Ő kiegyenlítettnek hall.

Egy szempontból viszont hasznos, felhívod a figyelmet arra, hogy nem mindegy hogyan tesszük fel a fejest...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#84161) #56474624 válasza alphamooncam (#84160) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem viszont sokkal inkább a hallott eltérésekből levont következtetések mások. Egyéni tapasztalat, egyéni hiedelmek és ízlés (bár egy objektív koordináta-rendszerben elhelyezésnél ennek kevésbé kéne játszania) függvényében.

[ Szerkesztve ]

(#84162) blue_23


blue_23
senior tag

(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Film, játék, zene. Szeretem a basszust, illetve a tiszta magasabb hangokat.
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
100e
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Plusz ha vezeték nélkül is használható.
(4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)?
Fül köré illeszkedő
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos.
(6) Milyen hangzást vársz?
Ami legjobb filmekre, játékra, pl Halo-hoz.
(7) Milyen csatlakozású legyen?
Jack előnyösebb, de nem baj ha usb.
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Asus G531
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök? :)
-

Következő szimpatikus: [Logitec G Pro X]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#84163) OPiiPO válasza blue_23 (#84162) üzenetére


OPiiPO
addikt

látom a gamer fejes topicba is posztoltad, szvsz ott több tapasztalat lesz :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84164) proci985 válasza blue_23 (#84162) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Audio-Technica MSR7?

kenyelmes (egesz napra is), strapabiro. pontos es reszletgazdag, szoval jatszani (hang alapjan tajekozodni) tokeletes. van hozza mikrofonos kabel, plusz meg lehet hajtani alaplapi hangkartyarol is. zenere, filmezni es egesz napos zoom meetingre is tokeletes, utobbi azt is jelenti, hogy hosszu discord sessionok alatt se fogsz hulyet kapni attol, hogy par embernek rossz a mikrofonja.

akcioban neha 40-50ezer korul is megall. pl egy HyperX Cloudot korbefut minden szempontbol. UK amazonon epp 170 font pl.

ja es van hozza potalkatresz rendesen ha kell, szoval ha par evesen pl lebomlik a parnaja akkor lehet cserelni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#84165) blue_23 válasza proci985 (#84164) üzenetére


blue_23
senior tag

Audiotechnikától kicsit tartok, mert jelenleg M50x-em van, de közelébe nincs az 5 évvel ezelőtt vásárolt 10k-s Trust gxt headsetemhez.

Milyen minőségi ugrás lenne ez a típus?

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#84166) Dave™ válasza proci985 (#84164) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem is van, szeretem, de sajnos a fejpánton is bomlik idővel a műbőr, azzal viszont nem lehet semmit kezdeni, csak venni rá egy cipzáras textil borítást, amitől meg vastagabb lesz, meg kicsit bénább kinézetű. Persze lehet venni utángyártott pántot, de ott gyakorlatilag kicseréled a fél fejhallgatót kínaira.

A hangja meg a többi viszont valóban remek, nekem a mai napig egyik kedvenc zártam, telefonról és tabletről közvetlen is nagyon jó hangja van, csak arra kell figyelni, hogy ne legyen világos a forrás, a legjobban picit sötétebb forrással lehet párosítani.

blue_23 Sima M50-et hallottam csak, azt a mai napig nem értem miért szereti annyira, de az M50x állítólag sokkal jobb. Azt nehezen tudom elképzelni, hogy egy random Trust jobb lenne. Miben jobb?

[ Szerkesztve ]

(#84167) proci985 válasza blue_23 (#84165) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

passz, topikban a tobbieknek talan van tapasztalata, MX50xet en csak mason lattam, de sose probaltam. a Trustot is csak kiallitva lattam.

az MSR7 minosegben es tudasban kb az indulo 200-300MSRPs kategoriat biztosan hozza.

Dave™: nalam eddig "csak" a ket parna bomlik, de ezres nagysagrendu uzemora van benne, meloban "ne zavarj" kiiras helyett hasznalom.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#84168) blue_23 válasza Dave™ (#84166) üzenetére


blue_23
senior tag

Lehetséges, hogy ez is M50, 50-60e körül volt 1 éve. Bármi ami DnB, trance, psychedelic sokkal szebben szólt, mind az "ének", mind a zene. Basszus pedig ég és föld, előző headsethez képest mintha nem lenne, pedig semmit nem állítottam EQ-ban egyik esetben sem.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#84169) Dave™ válasza blue_23 (#84168) üzenetére


Dave™
nagyúr

1 éve szinte biztosan x-et vehettél csak, az szerintem lineárisabb mint az M50. Az MSR7 egy kifejezetten lineáris fejhallgató, nem fogja letépni a fejed a mély, de ami van, az szép, feszes. Szerintem pont jó a mennyiség, de a leírásod alapján te nem ilyen hangot keresel, hanem valami erősen V karaktert, pl. Beyerdynamic DT770 vagy hasonlót.

(#84171) proci985 válasza blue_23 (#84168) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az MSR7 mondjuk neutralis, mondjuk hifi kategoriaban annyira nincsenek hatalmas kulonbsegek (mint mondjuk belepoknel vagy a gamer fuleseknel). tehat van telt es pontos basszus, kiegyensulyozott enek, jo magasok.

irodaban dnbt, gabbert, psy trancet es acid technot is hallgattam vele eleget. pontos, reszletes es gyors. mondjuk irodaban DACcal hajtom (Korg DS-DAC 100), meghalalja az erositest, de anelkul a HP Zbook 15el is elvan.

casual gabberz szintu cuccoknal meg alapvetoen neutralis fulest akarsz mert basszusnehez / lassu fulesekkel eltunik a reszletesseg, a finomsag meg a jatekossag. 35:10 korul a Gardez vos distances konkretan 185-190bpm korul megy.

ha tartasz tole es van lehetoseged en egyebkent kiprobalnam vetel elott.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#84172) blue_23 válasza Compaqt (#84170) üzenetére


blue_23
senior tag

Ugyanaz szolgálta ki mindkét fülest, viszont a Trust számomra szebben szólt, mindkettő korábbi, amit használtam. Közben előkerestem, Audiotechnika 50x-em van és Trust hawk 7.1 szólt szebben (illetve a korábban használt gxt is, de annak nem emlékszem pontos típusára). Azért pártoltam el tőlük, mert utóbbi kettétört a fejemen és az előtte lévő se volt időtálló.

[ Szerkesztve ]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#84173) Gzula[HUN] válasza blue_23 (#84172) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Miben volt más vagy a Trust hangzása? Mi volt benne, ami az AT-ben nem?

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#84174) blue_23 válasza Gzula[HUN] (#84173) üzenetére


blue_23
senior tag

Basszus, térhangzás jobb volt.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#84175) Gzula[HUN] válasza blue_23 (#84174) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nem bunkóságból írom, de akkor nem a klasszikus "szép" hangzás, ami tetszik neked, hanem az igazi bass boost. Nincs ezzel probléma, mindenki más. Ezért szép a világ. Viszont akkor nem a
- Bayerdynamic DT-990 Pro-t,
- Az M50X sima vagy BT változtatát, (úgysincs benne elég bass)
- és nem egy jó állapotú, de használt Sony MDR-1A-t, sőt nem a
- Denon D1200-ast
ajánlom, mert alaplapihoz tök fölösleges. Részleteket úgyse adja le. Ezért totál felesleges egy rakat pénzt kiadni. Fentiekhez egy jó DAC/AMP se ártana.
Ajánlom viszont a OneOdio Studio Pro 50-et (vagy a Pro-30at, az ugyanaz, csak ezüst színű) . A vastag párnásat. Most postával 35 dollár, így becsusszan ÁFA határ alá is. Fórum keresőjében és Youtubon is találsz az "OneOdio"-ra találatot.
Van BT változata is, de ott a vékony párnás verzió van csak, ami nem jó minőségű. (Mármint a párnának nem jó a minősége.)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#84176) blue_23 válasza Gzula[HUN] (#84175) üzenetére


blue_23
senior tag

Nem érzem bunkóságnak, mindenkinek más tetszik, köszönöm a segítő szándékot!

Időközben megrendeltem a Kingston HyperX Cloud Orbit fülest, amit gamer topikban ajánlottak, ha nem válik be meglesem ezt is. :)

DAC/AMP -ből mit ajánlasz laptophoz, ami itthon is kapható?

[ Szerkesztve ]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#84177) Gzula[HUN] válasza blue_23 (#84176) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

ITT tudsz segítséget kérni, ahhoz én kevés vagyok.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#84178) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Fejhallgató vásárláson töröm a fejem. Van 2 kiszemelt, igaz árban nem egy kategória. Audioquest Dragonfly Cobalt-ra lenne majd kötve. Zenei stílus: rock, metál, rap, hip-hop illetve elektronikus is. (Szeretem ha van basszus)
A Meze 99 Classics az egyik, a másik Denon D5200. Mindkettőről jókat olvastam és tetszik ez a fa stílus is.
Szerintetek működőképes lehetne dragonfly-al? Illetve melyiket ajánlanátok inkább az előző infók alapján? Köszi!

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#84179) s4tch válasza Pocak89 (#84178) üzenetére


s4tch
veterán

Mindkettő könnyen hajtható, de szerintem a Meze pont nem metálhoz/rockhoz való, ahhoz túl sok és túl löttyedt a frekvenciatartomány alja. A D5200-at még nem hallottam, de volt sokáig D7200-am, és olvasva az összehasonlító visszajelzéseket, meg merném venni látatlanban a kistesót.

(#84180) Pocak89 válasza s4tch (#84179) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Köszi! Én is inkább a Denon felé hajlanék. Arról kb csak jókat hallottam és úgy érzem nem lőnék mellé vele. Nem a tökéletest hajszolom, így ha itt-ott nem a legjobb nem fog zavarni.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#84181) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Helósztok, létezik vajh valami stabil európai beszerzési forrás Dekoni párnákra? Amerikából Ghána többévi nemzeti össztermékével egyenértékű a postázás :W

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#84182) Tulku válasza RetepNyaraB (#84181) üzenetére


Tulku
veterán

Elmebay-on nézted már? (.co.uk nem .com)

(#84183) RetepNyaraB válasza Tulku (#84182) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem, de ott nem a hamisítványokat árulják egyenest a dzsunkáról?
Persze van az electromod de ott a választék fele a valósnak, ha a postától el is tekintünk (az is elég jelentős, 20 font körül)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#84184) niof válasza RetepNyaraB (#84183) üzenetére


niof
addikt

Én a saját weboldalukat ajánlom, vagy a Drop-ot. Tudom, európai kellene... :U

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#84185) s4tch válasza niof (#84184) üzenetére


s4tch
veterán

Drop pedig nem rossz választás, onnan elég olcsó a posta is, szerencsés esetben simán megáll a csomag vámhatár alatt.

EU (legalábbis postailag-vámilag, az év végéig):
http://www.hifiheadphones.co.uk/spares-accessories/dekoni-audio.html
@RetepNyaraB: ha innen rendelsz, írj lécci egy privát.

(#84186) hm74


hm74
aktív tag

Audeze LCD-1 vs Hifiman HE400s témában van valakinek tapasztalata, vagy pro-kontra véleménye? Esteleg valami más nyitott fejes ebben az árfekvésben? Már régen jártam ebben a topikban, nem ismerem az aktuális trendeket.
Lineáris, természetes hangzást preferálnék.
Otthoni, minőségi láncba kötve használnám. Több erősítőm is van a meghajtáshoz (Canamp, Champ, Szekeres, Bride of Zen, meg még 1-2 DIY deszkamodell).

(#84187) RetepNyaraB válasza s4tch (#84185) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Köszi mindenkinek, végül némi turkálás után talán mégis ebay lesz; a lengyeleknél van viszonteladó - egyrészt szívesebben pénzelem őket, mint az angolokat, másrészt onnan tuti nem lesz vám és egyéb bohóságok. Árban egykutya. Cucc drágább, posta jóval olcsóbb.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#84188) Tulku válasza RetepNyaraB (#84187) üzenetére


Tulku
veterán

Mondtam én Pietro, hogy ott lesz a pont :DDD

(#84189) dm1970 válasza Gzula[HUN] (#84088) üzenetére


dm1970
tag

Sziasztok!
Köszi MINDENKINEK a segítséget.
Eddig kutatgattam, s valószínűleg nem lesz "tákolás" marad egy új beszerzése.

(#84190) s4tch válasza hm74 (#84186) üzenetére


s4tch
veterán

HE400s volt itthon, nagyon szerettem. Kell alá a kakaó, nem lineáris, lehetne feszesebb, kicsit mehetett volna mélyebbre is, de legalább végtelenül kényelmes, viselve pehelysúlyú, és kifejezetten kellemes hangja van, bántó hibák nélkül. A zene veleje, a középtartománya nagyon kerek. Megfelelő kiszolgálással csípem a Sennheiser HD600/650/660s vonalat is, egyik sem jobb/rosszabb a másiknál, de nekem valamiért a HE400s a favorit ebben a nyitott középkategóriában. Egy baj van vele: a Hifiman-féle QC... Miután eladtam, a következő tulajnál meghalt az egyik driver. Úgy emlékszem, hosszadalmas levelezés után ~100 dollár körüli összegért cserélte a gyártó a garanciaidőből már kifutott fejest...

LCD-1-et nem ismerem.

(#84187) RetepNyaraB: ha ugyanarra gondolunk, az egy jópofa bolt az ebayen, és ha jól emlékszem, nekik van meg a teljes iBasso paletta is. Tőlük nyugodtan lehet vásárolni, nem lesz hamis.

(#84191) Exodius válasza s4tch (#84190) üzenetére


Exodius
őstag

Milyen idős volt a fejes?

(#84192) s4tch válasza Exodius (#84191) üzenetére


s4tch
veterán

A HE400s, mikor megpukkant benne a driver? Fogalmam sincs, én is használtan vettem, számla nélkül.

(#84193) Dave™ válasza hm74 (#84186) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem érdemes kipróbálni a K612 Pro-t is. Igaz olcsóbb, de számomra nagyon kellemes csalódás, anno volt K601-em, amit szerettem, de mint kiderült nagyon gyenge volt előtte az elektronika. Most egy kis mindenes NAD hajtja, még bejáratós de már most nagyon szép hangja van 20+ óra után. Nagyon nem így éltek a fejemben a nyitott AKG-k, jelentősen felülteljesíti a várakozásaimat.

(#84195) Dave™ válasza Compaqt (#84194) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én határozottan érzek változást, a legelején kicsit nyers volt, kicsit szűkebb térrel, és picit szolidabb méllyel. Még csak azt sem mondhatom hogy hozzászoktam mert ebből aktív hallgatózás csak kb. 5 óra volt, a többit két éjjel rajtam bele. A forrás meg végig ugyanaz volt, azzal sem tudtam befolyásolni. Még van hova finomodnia, de határozottan jó az irány. Viszont egy hidegebb, analitikus forrásról szinte biztosan nem tetszene, jót tesz neki a NAD.

(#84197) voaps


voaps
csendes tag

Sziasztok! AKG K92-höz honnan lehetne beszerezni új fülpárnát? Milyen más fülpárnák jók még rá?

(#84198) hm74


hm74
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat!
A K612-vel már volt szerencsém, nekem nem jött be. Talán az akkori láncomba nem illett bele, de a mélybasszus hiányát és a középtartomány tolakodó karakterét tapasztaltam. Jelenleg K701-et használok, ennek a karaktere bejött, mélyebbre megy, simább és részletesebb, mint a K612. Persze a K701 nagyon kényes az erősítőre, meg kell fogni a magasát és melegséget kell vinni a hangzásba, valamint kell nagy dinamika az erősítőtől a meghajtásához. Ha ezek teljesülnek, akkor csodásan tud szólni. Innét lépnék feljebb, ha találok 100-150k között jobbat.

(#84199) Dave™


Dave™
nagyúr

Kicsit off, de azért bedobom: megtaláltam a tökéletes zenelejátszó szoftvert (már évek óta kerestem valami ilyesmit, csak KDE-n a Qt-t preferáltam, most viszont Gnome-ra váltottam). Mindent tud, amit szerintem tudnia kell: jukebox rendszerű, listázza az albumokat, előadókat, adott esetben letöltött infókkal kiegészítve, reszponzív a feülete (ha kicsire összehúzom, miniplayernek is használható), van véletlenszerű rendezés, napi ajánló, adott lejátszásnál mutatja az előadó többi albumát, kezeli az értékeléseket, egyszerűen tökéletes. Pár éve használtam utoljára, akkor a közelében nem volt annak, mint amit ma tud. Lollypop a neve, Linuxos. Pár kép:

(#84200) Exodius


Exodius
őstag

Srácok!

Hifiheadphones.co.uk-hez hogy lehet kupon szerezni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.