Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- COD:MW4 segédlet gyűjtő
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Pajac: Olga
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
154600 - 154501
158211 - 158001 158000 - 156001 156000 - 155901 155900 - 155801 155800 - 155701 155700 - 155601 155600 - 155501 155500 - 155401 155400 - 155301 155300 - 155201 155200 - 155101 155100 - 155001 155000 - 154901 154900 - 154801 154800 - 154701 154700 - 154601 154600 - 154501 154500 - 154401 154400 - 154301 154300 - 154201 154200 - 154101 154100 - 154001 154000 - 153901 153900 - 153801 153800 - 153701 153700 - 153601 153600 - 153501 153500 - 153401 153400 - 153301 153300 - 153201 153200 - 153101 153100 - 153001 153000 - 152901 152900 - 152801 152800 - 152701 152700 - 152601 152600 - 152501 152500 - 152401 152400 - 152301 152300 - 152201 152200 - 152101 152100 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:17 Téma összefoglaló
Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!
Országos motoros rendezvények
Új hozzászólás Aktív témák
-
Biqci
aktív tag
-
3800+
őstag
Melyik hobbi olcsó igaz?

Bicskére járok az Interat-ba. Az olajcsere 40k volt az ecstar olajjal, motullal picivel több. A legutóbbi szerviznél otthagytam egy sálat tavasszal és hívtak hogy megtalálták én meg mondtam hogy dobjátok ki mert biztos nem megyek vissza érte.
Már így fogadtak hogy megvanám a sálad, vigyáztunk rá.
Nagyon jóarcok, szívesen és nyugodt szívvel hagyok ott egy valag pénzt. 
-
vendingo
veterán
-
vendingo
veterán
-
Pttypang
veterán
Segítsetek.
A mocim nem hajlandó 130-nál többet menni. 4.-ben 11k fordulaton 130-at megy, hiába kapcsolok feljebb, megáll 130-nál. Pl 6.-ban 8000-et forog, és 130 a vége miközben 150 simán megszokott lenni. A kuplung nem csúszik, a moci 6 éves, 14k km van benne. Gyertyákat, légszűrőt, meg amit tudtam házilag ellenőriztem, akkut lekötöttem egy éjszakára, hátha beragadt valami. Hibakód nincsen. Eddig senki nem tudott mit mondani rá.
Régebbi messenger beszélgetéseket visszanézve júniusban panaszkodtam ismerősnek, hogy nem hajlandó 140-nél többel menni. Azt hittem, hogy szél, vagy a nagyobb doboz miatt. 1 hónappal rá, már csak 130-at megy.
Beszéltem a régi szerelőmmel, neki se volt nagyon ötlete. Idén egyetlen módosítás volt a motoron, az a motul 5100 cseréje mannol 7812 olajra. Jobb ötletünk nem volt, ma lecseréltem megint 5100-ra. Teszt majd délután lesz.
Nektek egyéb hozzáfűzni való?
1-2-3-4-ben végig leforogja a teljes tartományt, 5.-6.-ban meg nem adja le a maxot.Milyen motor?
-
Steven
addikt
Segítsetek.
A mocim nem hajlandó 130-nál többet menni. 4.-ben 11k fordulaton 130-at megy, hiába kapcsolok feljebb, megáll 130-nál. Pl 6.-ban 8000-et forog, és 130 a vége miközben 150 simán megszokott lenni. A kuplung nem csúszik, a moci 6 éves, 14k km van benne. Gyertyákat, légszűrőt, meg amit tudtam házilag ellenőriztem, akkut lekötöttem egy éjszakára, hátha beragadt valami. Hibakód nincsen. Eddig senki nem tudott mit mondani rá.
Régebbi messenger beszélgetéseket visszanézve júniusban panaszkodtam ismerősnek, hogy nem hajlandó 140-nél többel menni. Azt hittem, hogy szél, vagy a nagyobb doboz miatt. 1 hónappal rá, már csak 130-at megy.
Beszéltem a régi szerelőmmel, neki se volt nagyon ötlete. Idén egyetlen módosítás volt a motoron, az a motul 5100 cseréje mannol 7812 olajra. Jobb ötletünk nem volt, ma lecseréltem megint 5100-ra. Teszt majd délután lesz.
Nektek egyéb hozzáfűzni való?
1-2-3-4-ben végig leforogja a teljes tartományt, 5.-6.-ban meg nem adja le a maxot.Nem nálad volt a kipufogó csere gyáriról valami másra?
-
vendingo
veterán
Segítsetek.
A mocim nem hajlandó 130-nál többet menni. 4.-ben 11k fordulaton 130-at megy, hiába kapcsolok feljebb, megáll 130-nál. Pl 6.-ban 8000-et forog, és 130 a vége miközben 150 simán megszokott lenni. A kuplung nem csúszik, a moci 6 éves, 14k km van benne. Gyertyákat, légszűrőt, meg amit tudtam házilag ellenőriztem, akkut lekötöttem egy éjszakára, hátha beragadt valami. Hibakód nincsen. Eddig senki nem tudott mit mondani rá.
Régebbi messenger beszélgetéseket visszanézve júniusban panaszkodtam ismerősnek, hogy nem hajlandó 140-nél többel menni. Azt hittem, hogy szél, vagy a nagyobb doboz miatt. 1 hónappal rá, már csak 130-at megy.
Beszéltem a régi szerelőmmel, neki se volt nagyon ötlete. Idén egyetlen módosítás volt a motoron, az a motul 5100 cseréje mannol 7812 olajra. Jobb ötletünk nem volt, ma lecseréltem megint 5100-ra. Teszt majd délután lesz.
Nektek egyéb hozzáfűzni való?
1-2-3-4-ben végig leforogja a teljes tartományt, 5.-6.-ban meg nem adja le a maxot. -
Steven
addikt
futómű olaj csere (mert automata ugye) minden 30k ba kötelező
szelep hézag
gyertya28ezernél járok ....

Amúgy hova viszed pl a motorrad m5 suzuki az egész olcsó árakat adott pl egy olaj időszakos csere (olaj +szűrő és légszűrő az ilyen) 40k-50k volt emlékeim szerint. -
3800+
őstag
-
Steven
addikt
Ja csak ahogy én látom 100 ból 95 ember sena-t vagy interphone használ ami ugye sena kompatibilis.
Amúgy Cardo is beszállhatna a buliba....
-
Steven
addikt
Csodás gép, gratula hozzá!!

Én meg a gumis kérdésemre visszatérve megosztom a tapasztalataim a geometria változtatással. Igazából kettő állással feljebb lett a hátsó rugó, eggyel lejjebb az első és így érezhetően jobban fordul a moci. És nem lett keményebb a futómű sem, úgyhogy tök jó hogy így 1 év után még mindig tud újdonságot mutatni a gépezet.
Megvolt a 3. kötelező szerviz is, a 4. az húzosabb lesz a szelephézagok miatt.
BMW nél biztos nem lesz drágább....
30k-s szervízre re írnak ilyen 300-500k között
már alig várom -
3800+
őstag
Csodás gép, gratula hozzá!!

Én meg a gumis kérdésemre visszatérve megosztom a tapasztalataim a geometria változtatással. Igazából kettő állással feljebb lett a hátsó rugó, eggyel lejjebb az első és így érezhetően jobban fordul a moci. És nem lett keményebb a futómű sem, úgyhogy tök jó hogy így 1 év után még mindig tud újdonságot mutatni a gépezet.
Megvolt a 3. kötelező szerviz is, a 4. az húzosabb lesz a szelephézagok miatt.
-
Csandi
addikt
https://www.sena.com/product/3s-plus-universal/
Hali
Használ ilyet valaki? Sisakbeszélőt keresek, ennek a hangszórója tényleg csak 4,3mm vastag lehet? Az alis olyan 1,4cm az nyomja a fület minden bukóban, ez akkor jó alternatíva lehet.Én Cardo-t használok, netes reviewk alapján jobb mint a Sena. És egyáltalán nem ér a fülemhez, egy NXR 2-ben amiben van külön ilyen kör alakú mélyedés pont ilyen hangszóróknak.
-
fradi81
veterán
https://www.sena.com/product/3s-plus-universal/
Hali
Használ ilyet valaki? Sisakbeszélőt keresek, ennek a hangszórója tényleg csak 4,3mm vastag lehet? Az alis olyan 1,4cm az nyomja a fület minden bukóban, ez akkor jó alternatíva lehet. -
tboy93
nagyúr
-
macilaci78
nagyúr
-
macilaci78
nagyúr
Üdv újra itt!

Jelentem, pénteken sikeres forgalmi vizsgát tettem, kategória bővítés megigényelve, délután már a honda wilkerben próbálgattam.

Sajnos rájöttem, hogy a rebel nem kényelmes nekem, viszont pont beszámoltak egy cl500-at, kipróbáltam, aludtam rá egyet és szombat délelőtt ki is fizettem.

Ha minden igaz holnap hozhatom el, még megcsinálják a 12k-s szervizt.
Grat!
-
fluxion
őstag
De jó újra itt
-
Xero
nagyúr
-
norbert1998
nagyúr
Annyi mindent akartam kérdezni az elmúlt héten, hogy el is felejtettem

Talán a fogyasztás. Gyanús volt hogy 4.5 helyett 5.5. Sok. Nem húzom jobban.
Hát haver húzott láncot, míg nála volt, de úgy fest, csak a lánccal szembeni oldalt sikerült, mert keresztben áll a hátsó kerék. Pattog is a lánc kis tempó mellett, de sokáig fel se tűnt. Más okot nem látok a fogyasztás emelkedésre. Vagy mi lehet még? -
-secret-
Arcképgyáros
Tegnap megérkeztem én is végre!
-
bigrob
őstag
Üdv újra itt!

Jelentem, pénteken sikeres forgalmi vizsgát tettem, kategória bővítés megigényelve, délután már a honda wilkerben próbálgattam.

Sajnos rájöttem, hogy a rebel nem kényelmes nekem, viszont pont beszámoltak egy cl500-at, kipróbáltam, aludtam rá egyet és szombat délelőtt ki is fizettem.

Ha minden igaz holnap hozhatom el, még megcsinálják a 12k-s szervizt.
-
fluxion
őstag
https://galadmotor.hu/CFMOTO-800MT-X
3,4M azért nem rossz ár
(Mondom ezt úgy, hogy nem ismerem a motort és a minőségét csak a látszólagos tudás és felszereltség alapján.)Kecskeméten a KTM-nél lehet bérelni, épp győzködöm egy cimborám, hogy próbáljuk ki.

-
Mentolka
senior tag
-
norbert1998
nagyúr
1.3-1.5 kozott mar az evjarat vegebol valogathatsz, akar a hazai forgalomba helyezes is belefer.
A 955i ott mar 2005-ABS nincs vagy 2007-2009 1050. ABS
De azert a km itt 50 ezer vagy afelett van mar.
Ha bovebb a tarca akkor 1.7-2 misi kozott mar egy kevesebb km-es 2009-2011 ABS 1050 vagy 800 is meglehet doboz szettel.Ahogy nézem az árakat, 1,3-ért már szépeket kapsz, de rengeteg kilométerrel és/vagy csupaszon. Szeritnem az 1,3-1,5 közötti ár nem akkora elvetemültség a részemről.
Ehhez képest Tiger, Crossrunner, Multistrada 1x00S DS a terv, ezek egy része 1M körül, egy része 2-höz közeledve kapható. Vagy a sure bet a DL1000
-
csongi
veterán
-
Topiccsendőr
addikt
-
bigrob
őstag
-
Whist
aktív tag
semmikepp nem vmi filleres hiba, pl legszuro, vagy gyertya.
Nem fogod megoldani semmilyen löttyel. Ezek sosem hatnak, a 90 szazaleka lehuzas, es a motoroknak amugy sem dugulasuk szokott lenni, ha egyaltalan hatnanak ezek a szarok, hanem lambdaszonda, mapszenzor, vagy barmi mas megy tonkre. Sajnos szakemberhez kellene vinni, es atnezni, hogy mivel van a baj. Emelle remelhetoleg nem vmi kiherelt kipufogo van rajta.
(Egyebkent nem kell megvarni mig a benzinpumpa elindul, azonnal indithatod, amint elforditod a kulcsot.)Köszi a választ!
Visszaviszem a Kozmaxhoz.
Gyári stock minden, nem szórakozok kipufogókkal.Amikor az előző légszűrőt cseréltem erre az újra, akkor amúgy jobb lett. Simábban ketyegett 1500-on is indításnál.
-
bigrob
őstag
Tapasztalatom szerint vásárlást követő hetekben akcióznak. TV-vel legalábbis így jártam pár hete.
1 hónapig vártam eur váltással hogy majd most mindjárt jobb lesz az árfolyam, ott is bejött...
-
Topiccsendőr
addikt
Üdv!
Van egy 2011-es Honda CBR250R-em, 19.500 kilométerrel.
Imádom, fasza kis vas, viszont mostanában felbukkant egy probléma.
Indításnál elfordítom a kulcsot, megvárom amíg az üzemanyag pumpa felébred,zizeg, a mutató visszaáll nullára. Indítok, 1500-as fordulatnál nagyon dadog, de felmegy 2k-ig, onnan simábban duruzsol a motor. Volt, hogy egyszer le is fulladt.Vadiúj a levegőszűrő filter.
Az injektor lehet a ludas? Érdemes venni üzemanyag rendszer tisztító folyadékot (Liqui Molly)?Tippeket előre is köszi
semmikepp nem vmi filleres hiba, pl legszuro, vagy gyertya.
Nem fogod megoldani semmilyen löttyel. Ezek sosem hatnak, a 90 szazaleka lehuzas, es a motoroknak amugy sem dugulasuk szokott lenni, ha egyaltalan hatnanak ezek a szarok, hanem lambdaszonda, mapszenzor, vagy barmi mas megy tonkre. Sajnos szakemberhez kellene vinni, es atnezni, hogy mivel van a baj. Emelle remelhetoleg nem vmi kiherelt kipufogo van rajta.
(Egyebkent nem kell megvarni mig a benzinpumpa elindul, azonnal indithatod, amint elforditod a kulcsot.) -
Whist
aktív tag
Üdv!
Van egy 2011-es Honda CBR250R-em, 19.500 kilométerrel.
Imádom, fasza kis vas, viszont mostanában felbukkant egy probléma.
Indításnál elfordítom a kulcsot, megvárom amíg az üzemanyag pumpa felébred,zizeg, a mutató visszaáll nullára. Indítok, 1500-as fordulatnál nagyon dadog, de felmegy 2k-ig, onnan simábban duruzsol a motor. Volt, hogy egyszer le is fulladt.Vadiúj a levegőszűrő filter.
Az injektor lehet a ludas? Érdemes venni üzemanyag rendszer tisztító folyadékot (Liqui Molly)?Tippeket előre is köszi
-
macilaci78
nagyúr
Kérdezgettem már korábban, hogy mikor szokott (ha egyáltalán szokott) lenni Honda márkakereskedésben ilyen szezon végi vagy téli kiárusítás, ha adnak rá már 10% kedvezményt, akkor el is engedem a használt piacot.

De nem kaptam rá választ.
Rebel 500 alternatívákra is nyitott vagyok amúgy, eddig talán az 535 Virago tetszett, csak 1,5x a fogyija mint egy Rebelnek..
Tapasztalatom szerint vásárlást követő hetekben akcióznak. TV-vel legalábbis így jártam pár hete.
-
kelly416
veterán
Kérdezgettem már korábban, hogy mikor szokott (ha egyáltalán szokott) lenni Honda márkakereskedésben ilyen szezon végi vagy téli kiárusítás, ha adnak rá már 10% kedvezményt, akkor el is engedem a használt piacot.

De nem kaptam rá választ.
Rebel 500 alternatívákra is nyitott vagyok amúgy, eddig talán az 535 Virago tetszett, csak 1,5x a fogyija mint egy Rebelnek..
Ott a Kawának is az eliminatora, de szerintem a rebel szebb.
-
kelly416
veterán
Nagy erőkkel tervezgetem én is mi legyen az első vas.
Még mindig a Rebel 500 az első befutó, de egyszerűen nem fér a fejembe, hogy akarják egyesek 2.4 misiért eladni, amikor az új 2.6...
De szimpatikus az NX500 (volt CB500X), CFMOTO 450 CL-C és a 450MT is, de utóbbi árban már Hondát is kapok amit ha a jelenlegi hahu felhozalalt nézem nem túl sok bukóval lehetne eladni ha nagyobbra váltanék...
Új Jawák árazása szerintem egy vicc, nem tudom ennyiért ki veszi meg őket.Van fent egy 1,8-ért, ráadásul nem a szokvány tucat fekete. Én szemezek vele, de nekem valami nagyobb V-re fájna a fogam.
-
bigrob
őstag
Még mindig a Rebel 500 az első befutó, de egyszerűen nem fér a fejembe, hogy akarják egyesek 2.4 misiért eladni, amikor az új 2.6...
ez sajnos honda felszpó tulaj betegség otthon, olyat is láttam aki a cbr 500ast (5éves gépet hirdetett 2,5ért pár hónapja) ez a cb500 blokkos motorok tipik olyan amit nem éri meg szvsz használtan megvenni.
de itt a 300l enduro is tavaly év végén akcióba kipörgették a honda kereskedések 2,1ért, most az élelmes zugnepperek 2,3ér hirdetik v több, a szürkét pl. tavasz óta próbálják eladni...Kérdezgettem már korábban, hogy mikor szokott (ha egyáltalán szokott) lenni Honda márkakereskedésben ilyen szezon végi vagy téli kiárusítás, ha adnak rá már 10% kedvezményt, akkor el is engedem a használt piacot.

De nem kaptam rá választ.
Rebel 500 alternatívákra is nyitott vagyok amúgy, eddig talán az 535 Virago tetszett, csak 1,5x a fogyija mint egy Rebelnek..
-
dellfanboy
őstag
Nagy erőkkel tervezgetem én is mi legyen az első vas.
Még mindig a Rebel 500 az első befutó, de egyszerűen nem fér a fejembe, hogy akarják egyesek 2.4 misiért eladni, amikor az új 2.6...
De szimpatikus az NX500 (volt CB500X), CFMOTO 450 CL-C és a 450MT is, de utóbbi árban már Hondát is kapok amit ha a jelenlegi hahu felhozalalt nézem nem túl sok bukóval lehetne eladni ha nagyobbra váltanék...
Új Jawák árazása szerintem egy vicc, nem tudom ennyiért ki veszi meg őket.Még mindig a Rebel 500 az első befutó, de egyszerűen nem fér a fejembe, hogy akarják egyesek 2.4 misiért eladni, amikor az új 2.6...
ez sajnos honda felszpó tulaj betegség otthon, olyat is láttam aki a cbr 500ast (5éves gépet hirdetett 2,5ért pár hónapja) ez a cb500 blokkos motorok tipik olyan amit nem éri meg szvsz használtan megvenni.
de itt a 300l enduro is tavaly év végén akcióba kipörgették a honda kereskedések 2,1ért, most az élelmes zugnepperek 2,3ér hirdetik v több, a szürkét pl. tavasz óta próbálják eladni... -
bigrob
őstag
Nagy erőkkel tervezgetem én is mi legyen az első vas.
Még mindig a Rebel 500 az első befutó, de egyszerűen nem fér a fejembe, hogy akarják egyesek 2.4 misiért eladni, amikor az új 2.6...
De szimpatikus az NX500 (volt CB500X), CFMOTO 450 CL-C és a 450MT is, de utóbbi árban már Hondát is kapok amit ha a jelenlegi hahu felhozalalt nézem nem túl sok bukóval lehetne eladni ha nagyobbra váltanék...
Új Jawák árazása szerintem egy vicc, nem tudom ennyiért ki veszi meg őket. -
csongi
veterán
A megválaszolt hozzászólás már nem elérhető.1.3-1.5 kozott mar az evjarat vegebol valogathatsz, akar a hazai forgalomba helyezes is belefer.
A 955i ott mar 2005-ABS nincs vagy 2007-2009 1050. ABS
De azert a km itt 50 ezer vagy afelett van mar.
Ha bovebb a tarca akkor 1.7-2 misi kozott mar egy kevesebb km-es 2009-2011 ABS 1050 vagy 800 is meglehet doboz szettel. -
macilaci78
nagyúr
Valamire mostmár tényleg le kell cserélnem a V-Strom-ot, de szerintem ez is olyan, hogy élőben kell megnézzem, mert így képekről hol mi tetszik, nagyon változó
Csak nem akarok rá többet adni vételárat, mint a V-Strom eladási ára.Milyen az a V-Strom? Mennyire tartod?

Én is személyesen nézelődök, képről sokminden tetszik, de hogy nekem mennyire kényelmes, vagy akár csak viselhető, az nem derül ki.
-
norbert1998
nagyúr
-
macilaci78
nagyúr
A ccm csak egy dolog.
Kialakítás, ergonomia a kényelem kulcsa.
A kisebb térdszögeket a túra motorok világában találod. A sport túra alsó traktusa sportos, a felső test túrásabb helyzetet ad.
Adventure, Tenere, GS, Africatwin..stb.FJR, GTR...stb, hegyes térdszöggel ülhetőek meg leginkább.
Az FJR formája nagyon be van csípődve és 800 méterre egyik szalonban hirdettek egyet. elmentem ráülni, de nem fog beteljesülni a szerelem.
-
csongi
veterán
Ma kiderült, hogy az FJR 1300 sem az én méretem. Alacsony, túl guggolós nekem, pedig a képeken olyan nagynak tűnt.
A ccm csak egy dolog.
Kialakítás, ergonomia a kényelem kulcsa.
A kisebb térdszögeket a túra motorok világában találod. A sport túra alsó traktusa sportos, a felső test túrásabb helyzetet ad.
Adventure, Tenere, GS, Africatwin..stb.FJR, GTR...stb, hegyes térdszöggel ülhetőek meg leginkább.
-
kelly416
veterán
Ma kiderült, hogy az FJR 1300 sem az én méretem. Alacsony, túl guggolós nekem, pedig a képeken olyan nagynak tűnt.
208cm-es barátom ZX12-n találta meg a helyét. De az utak minősége és a sok trafi miatt eladta évek óta.
Na az a vas meg volt hajtva 300-al néhányszor. Vagyis annyival, amennyi a vége, mert állítólag baromi sokat csalt az óra abban a tartományban már. -
macilaci78
nagyúr
Ma kiderült, hogy az FJR 1300 sem az én méretem. Alacsony, túl guggolós nekem, pedig a képeken olyan nagynak tűnt.
-
Topiccsendőr
addikt
Ezt a "bebicsaklós" gumiképet láttam már másnál is ez 180/55? Mert azzal nagyon gyorsan el lehet érni a gumi szélét. Nem áll ellen a gumi ahogy rakod lapra?
Rosso 4 Corsa csináéja nekem ezt, nem lehet úgy lapra rakni a 180/55öt mint a 180/60as slicket. Olyan 45 foknál elkezd ellenállni, és picit erőltetni kell tovább hogy lapon legyen. A slick meg lapra esik egyből. Persze megszokható, csak amikor cserélgettem a k4et meg k6ot kakucson, a K4et slicken majdnem földhöz vágtam az első kanyarban

Lehet 180/60 kéne a corsaból. Elebve ez a 180/55 nagyon suta nekem még közlekedni is. Vagy 20 éve nem mentem ilyen "lapos" profilú gumival.
170/60 as. Nem ereztem semmilyen ellenallast, de azert ez egy 30 eves motor, szoval nem egy celszerszam. Azutan lett, miutan 2.9 rol leeresztettem, mert a szerpentinen nem akartam olyan nyomassal menni.
De ez olyan, mintha az alacsony nyomas miatt alagyurte volna a tul merev oldalfal feloli reszt, kvazi kisebb lett a tapadasi feluletem. Ennek a nyomnak az oldalfalon kellene lennie, ahogy az begyurodik, azt tobbszor latom a rosso corsan, supercorsan, de hogy futofeluleten??? Dehat kb mindegy, nem erezni 30 foknal es jo aszfaltnal. -
kelly416
veterán
-
kelly416
veterán
Egyébként ennek távolabbi rokona pihen nálam a garázsban.
Ha nem lenne véres a torka (ezzel speciel jól átb@sztak), akkor nagyon imádnám.Próbálok képet feltenni, de valami nem kerek. A hiba asszem nálam van, de nem tudok feltölteni.
-
yodamastah
őstag
Kiprobaltam a mezeler z8 interactot a vfr 750 esen. (Amivel most kisse vegyesek az erzeseim. 41e km nel, a szabadonfuto rohadt hangos es nem akarom kicserelni. ritkan, de alacsony fordulaton 3000 alatt kihagy utemet, ami vagy gyujtas, vagy karbi. Karbit nem akarom szetszedni, mert az uj tomitesek hozza kb 200€. Amugy az uj nyakcsapaggyal azt kell mondanom, kivaloan motorozhato. Bar nagyobb vibraciok vannak, mint a v2 es ducati st2 nel, ami fura. 5000 tol a labtartokon a labamat maszirozza, 10 tol 12 000 ig a kormanyon a kezemet.)
Egyebkent nem mondanam rossznak, 2021 es a gumi, de 2.5 bar nyomason eleg fura bebicsaklas van a hatso gumiban. Az elejen-hatuljan nincs rinyacsik. Tul eros lenne az oldalfala?
Ezt a "bebicsaklós" gumiképet láttam már másnál is ez 180/55? Mert azzal nagyon gyorsan el lehet érni a gumi szélét. Nem áll ellen a gumi ahogy rakod lapra?
Rosso 4 Corsa csináéja nekem ezt, nem lehet úgy lapra rakni a 180/55öt mint a 180/60as slicket. Olyan 45 foknál elkezd ellenállni, és picit erőltetni kell tovább hogy lapon legyen. A slick meg lapra esik egyből. Persze megszokható, csak amikor cserélgettem a k4et meg k6ot kakucson, a K4et slicken majdnem földhöz vágtam az első kanyarban

Lehet 180/60 kéne a corsaból. Elebve ez a 180/55 nagyon suta nekem még közlekedni is. Vagy 20 éve nem mentem ilyen "lapos" profilú gumival.
-
norbert1998
nagyúr
-
kelly416
veterán
fogalmam sincs ez mennyit érhet. S. A. 60/3-as henger, Ducati Energia gyújtás. Típushibák kigyepálva, ahol kellett szakszerűen kilakatolva, fehér elemeket fényező fújta. Pirosakat még én évekkel ezelőtt.
Az a baj, hogy hiába vettem rá új króm kerekeket, új króm kipufogót konkrétan rozsdásodnak. Pedig nem Taiwani fosh.
2 éves kipu, nem ment vele a motor 400km-ert. Egy garázsban, ponyva alatt pihent
Lassan azért egy 10 éves autó ára benne van a motorban de az ember nem ér a végére.Értem már a problémádat. Innen nézve tényleg lehetne szebb. Pontosabba romolhatna sokkal lassabban az állaga. És pont a krómozott felületekkel nehéz bármit is csinálni rozsda esetén.
-
csongi
veterán
Kiprobaltam a mezeler z8 interactot a vfr 750 esen. (Amivel most kisse vegyesek az erzeseim. 41e km nel, a szabadonfuto rohadt hangos es nem akarom kicserelni. ritkan, de alacsony fordulaton 3000 alatt kihagy utemet, ami vagy gyujtas, vagy karbi. Karbit nem akarom szetszedni, mert az uj tomitesek hozza kb 200€. Amugy az uj nyakcsapaggyal azt kell mondanom, kivaloan motorozhato. Bar nagyobb vibraciok vannak, mint a v2 es ducati st2 nel, ami fura. 5000 tol a labtartokon a labamat maszirozza, 10 tol 12 000 ig a kormanyon a kezemet.)
Egyebkent nem mondanam rossznak, 2021 es a gumi, de 2.5 bar nyomason eleg fura bebicsaklas van a hatso gumiban. Az elejen-hatuljan nincs rinyacsik. Tul eros lenne az oldalfala?
Guminyomas valtoztatassal?
-
Topiccsendőr
addikt
Kiprobaltam a mezeler z8 interactot a vfr 750 esen. (Amivel most kisse vegyesek az erzeseim. 41e km nel, a szabadonfuto rohadt hangos es nem akarom kicserelni. ritkan, de alacsony fordulaton 3000 alatt kihagy utemet, ami vagy gyujtas, vagy karbi. Karbit nem akarom szetszedni, mert az uj tomitesek hozza kb 200€. Amugy az uj nyakcsapaggyal azt kell mondanom, kivaloan motorozhato. Bar nagyobb vibraciok vannak, mint a v2 es ducati st2 nel, ami fura. 5000 tol a labtartokon a labamat maszirozza, 10 tol 12 000 ig a kormanyon a kezemet.)
Egyebkent nem mondanam rossznak, 2021 es a gumi, de 2.5 bar nyomason eleg fura bebicsaklas van a hatso gumiban. Az elejen-hatuljan nincs rinyacsik. Tul eros lenne az oldalfala?
-
macilaci78
nagyúr
Király, de nem érte eső vagy csapadék a motort 4 éve. Legfeljebb 1 pocsolyán mentem át vele.
Nekem a mélygarázs szintjén a tárolóban a szekrényben a műanyag kofferben lévő bitkészlet rozsdásodik. Nyilván nem kapott direkt vizet, de a teremgarázs beázik, a pára pedig makacs dolog.
De ha azt mondod, hogy mindennemű nedvesség nélkül is elindult a korrózió, elhiszem neked.
-
Steve_Brown
senior tag
Ponyva alatt megrekedhet a pára...
Király, de nem érte eső vagy csapadék a motort 4 éve. Legfeljebb 1 pocsolyán mentem át vele.
-
macilaci78
nagyúr
fogalmam sincs ez mennyit érhet. S. A. 60/3-as henger, Ducati Energia gyújtás. Típushibák kigyepálva, ahol kellett szakszerűen kilakatolva, fehér elemeket fényező fújta. Pirosakat még én évekkel ezelőtt.
Az a baj, hogy hiába vettem rá új króm kerekeket, új króm kipufogót konkrétan rozsdásodnak. Pedig nem Taiwani fosh.
2 éves kipu, nem ment vele a motor 400km-ert. Egy garázsban, ponyva alatt pihent
Lassan azért egy 10 éves autó ára benne van a motorban de az ember nem ér a végére.Ponyva alatt megrekedhet a pára...
-
Steve_Brown
senior tag
Kollégám pakolja össze megrendelésre olyan állapotba az 51-eseket, hogy legutóbb 1,2M-ért vitték el tőle darabját. Azokhoz képest valószínűleg nem elég szép.
De nem így kell nézni. Önmagában szép, nagyon jó állapotban van látszólag, jók a színei, stb. Szerintem ez egy szép motor.Az meg, hogy mindig van még egy kicsi, ami szebbé tehetné, azt egy idő után csak a gazdája és az éles szemű szakértők látják.
fogalmam sincs ez mennyit érhet. S. A. 60/3-as henger, Ducati Energia gyújtás. Típushibák kigyepálva, ahol kellett szakszerűen kilakatolva, fehér elemeket fényező fújta. Pirosakat még én évekkel ezelőtt.
Az a baj, hogy hiába vettem rá új króm kerekeket, új króm kipufogót konkrétan rozsdásodnak. Pedig nem Taiwani fosh.
2 éves kipu, nem ment vele a motor 400km-ert. Egy garázsban, ponyva alatt pihent
Lassan azért egy 10 éves autó ára benne van a motorban de az ember nem ér a végére. -
kelly416
veterán
Nem elég szép.
Kollégám pakolja össze megrendelésre olyan állapotba az 51-eseket, hogy legutóbb 1,2M-ért vitték el tőle darabját. Azokhoz képest valószínűleg nem elég szép.
De nem így kell nézni. Önmagában szép, nagyon jó állapotban van látszólag, jók a színei, stb. Szerintem ez egy szép motor.Az meg, hogy mindig van még egy kicsi, ami szebbé tehetné, azt egy idő után csak a gazdája és az éles szemű szakértők látják.
-
Steve_Brown
senior tag
-
kelly416
veterán
-
kelly416
veterán
Legyen valami átlagos is.
Szép!
-
Steve_Brown
senior tag
átlag?
Hát egy Simson nem valami különleges. Csak gondoltam bedobom. 1 éve lett lerakva kosárba a motor. Most lett kész a fehér részek újrafényezése.
-
dellfanboy
őstag
Legyen valami átlagos is.
átlag?
-
Steve_Brown
senior tag
Legyen valami átlagos is.
-
csongi
veterán
Mennyi eselye, vagy alkalom van egy ember eleteben, hogy a szulinapja egybe esik a motorjaval?

-
kelly416
veterán
Viszont ez egy olyan topik, ahol eleg megerteni, amit a masik fel kifejezni akar, majdhogynem mindegy milyen formaban.
Ha a tartalmaval nem ertunk egyet, eleg csak azt vitatni, a forma nem felelos a tartalomert.A kollégának teljesen igaza van. No pont, no vessző, legalabbis sehol sem ahol tényleg kéne... fogalmad nincs, hol ér véget az egyik mondanivaló és hol kezdődik a másik.
Marha nehéz így megérteni, mit is szeretne. Ha nem ír ékezetet mert külföldön él, hát lelke rajta. Bár abból is adódhat félreértés. De pontot, vesszőt és nagy betűt használjunk már rendeltetésszerűen.
-
Topiccsendőr
addikt
ertem, hogy zavar, ha nem helyesen irnak (engem is), de azzal nem fogod jobban megerteni, ha megjegyzest irsz a nyelvtannal kapcsolatban, es nincs tartalomhoz tartozo kerdesed.
-
bacus
őstag
A vizsgabizottságra gondoltam konkrétan illetve az oktatókra a KRESZ maga mint rendszer az nagyon jó közöttük vannak a fekete foltok...itt is mint máshol az olvasottak és saját tapasztalat alapján, ilyenek ...benéztem egy balkezet de átengedtek... Nem az utca bal oldaláról fordultam balra egyirányúban de átengedtek.... másokat meg azonnal félreállítanak... na ez a hibás rendszer! pofára megy, vagy éppeni döntésre valaki meg letejeli aztán mindegy hogy vezet gratulálunk neki😀! Ez valaki szerint így helyes akkor menjen politikusnak, sorolhatnám még a dolgokat, pld. adott egy oktató aki kiteszi a lelkét tanít minket tényleg rohadtul jól, a másik meg telefonnal a kezében oktatás közben le se szar elviteti magát az Aldiba meg mindenhová még el is késik sokszor és jól él ugyanúgy mint amelyik fajin becsületes korrekt... szóval az emberi tényező na ez a nem mindegy sehol sem, kifogod-belefutsz vagy nem, az ilyen oktatókat is el kéne vasalni a rendszerből, na meg hallásból is van olyan vizsgáztató akire azt mondják hogy na nála senki nem megy át inkább lemondom reggel ha megtudom ki a vizsgáztató 🤣🤣... egyébként én kifejezetten ezt szerettem volna és nála mentem át a többinél meg nem , tudtam hogy az én életem ilyen
és nála fog sikerülni egész végig csöndben volt meg se szólalt aztán megállás után közölte a jó hírt
De akkor nem a rendszer szar, hanem némelyik személyes elem benne. A rendszer lehetne rugalmasabb, gyorsabb. Pl szeretnék egy E kategóriát a B mellé, lerakom a KRESZ vizsgát, utána egy tanpalyan megcsinalom a tolatas, megfordzlast, legyen egy rakomány rögzítés ha kell. Ehhez képest egy vagyon, meg járjak vezetni 37 éves B könnyű pótkocsis (sőt nehezpotkocsis is, ha belefertem 3500 kgba) gyakorlat után?
Ez rendszer hiba...
-
HermannG
csendes tag
Nem is értem sehol sem ezt a fajta ember típust akik nem egy adott témához hanem egyből másokba beleállva nem is a témához szólnak hozzá, igen nyilván nehéz leírni helyesen megértve a dolgokat, mert ez egy hatalmas komplett globális téma, naponta baleseteznek halnak meg pajtásaink barátaink és ez nagyon nagy fájdalom szomorú dolog. Mi motorosok minden körülmények között össze kell tartsunk, kezd eldurvulni a közhiedelem rólunk.... mintha más közlekedő nem is lenne hibás lassan csak mi.A fogalmazásom meg olyan amilyen ez van mester.😀😉
-
pietrrr
senior tag
Viszont ez egy olyan topik, ahol eleg megerteni, amit a masik fel kifejezni akar, majdhogynem mindegy milyen formaban.
Ha a tartalmaval nem ertunk egyet, eleg csak azt vitatni, a forma nem felelos a tartalomert.Én pontosan azért írtam, mert nagyon nehéz volt megértenem, mit is szeretne mondani a szerző. A központozás nem véletlenül lett "kitalálva".
-
Topiccsendőr
addikt
Viszont ez egy olyan topik, ahol eleg megerteni, amit a masik fel kifejezni akar, majdhogynem mindegy milyen formaban.
Ha a tartalmaval nem ertunk egyet, eleg csak azt vitatni, a forma nem felelos a tartalomert. -
pietrrr
senior tag
A vizsgabizottságra gondoltam konkrétan illetve az oktatókra a KRESZ maga mint rendszer az nagyon jó közöttük vannak a fekete foltok...itt is mint máshol az olvasottak és saját tapasztalat alapján, ilyenek ...benéztem egy balkezet de átengedtek... Nem az utca bal oldaláról fordultam balra egyirányúban de átengedtek.... másokat meg azonnal félreállítanak... na ez a hibás rendszer! pofára megy, vagy éppeni döntésre valaki meg letejeli aztán mindegy hogy vezet gratulálunk neki😀! Ez valaki szerint így helyes akkor menjen politikusnak, sorolhatnám még a dolgokat, pld. adott egy oktató aki kiteszi a lelkét tanít minket tényleg rohadtul jól, a másik meg telefonnal a kezében oktatás közben le se szar elviteti magát az Aldiba meg mindenhová még el is késik sokszor és jól él ugyanúgy mint amelyik fajin becsületes korrekt... szóval az emberi tényező na ez a nem mindegy sehol sem, kifogod-belefutsz vagy nem, az ilyen oktatókat is el kéne vasalni a rendszerből, na meg hallásból is van olyan vizsgáztató akire azt mondják hogy na nála senki nem megy át inkább lemondom reggel ha megtudom ki a vizsgáztató 🤣🤣... egyébként én kifejezetten ezt szerettem volna és nála mentem át a többinél meg nem , tudtam hogy az én életem ilyen
és nála fog sikerülni egész végig csöndben volt meg se szólalt aztán megállás után közölte a jó hírt
Nem csak a KRESZ-nek, de a magyar helyesírásnak is megvannak ám a szabályai...
-
kelly416
veterán
A vizsgabizottságra gondoltam konkrétan illetve az oktatókra a KRESZ maga mint rendszer az nagyon jó közöttük vannak a fekete foltok...itt is mint máshol az olvasottak és saját tapasztalat alapján, ilyenek ...benéztem egy balkezet de átengedtek... Nem az utca bal oldaláról fordultam balra egyirányúban de átengedtek.... másokat meg azonnal félreállítanak... na ez a hibás rendszer! pofára megy, vagy éppeni döntésre valaki meg letejeli aztán mindegy hogy vezet gratulálunk neki😀! Ez valaki szerint így helyes akkor menjen politikusnak, sorolhatnám még a dolgokat, pld. adott egy oktató aki kiteszi a lelkét tanít minket tényleg rohadtul jól, a másik meg telefonnal a kezében oktatás közben le se szar elviteti magát az Aldiba meg mindenhová még el is késik sokszor és jól él ugyanúgy mint amelyik fajin becsületes korrekt... szóval az emberi tényező na ez a nem mindegy sehol sem, kifogod-belefutsz vagy nem, az ilyen oktatókat is el kéne vasalni a rendszerből, na meg hallásból is van olyan vizsgáztató akire azt mondják hogy na nála senki nem megy át inkább lemondom reggel ha megtudom ki a vizsgáztató 🤣🤣... egyébként én kifejezetten ezt szerettem volna és nála mentem át a többinél meg nem , tudtam hogy az én életem ilyen
és nála fog sikerülni egész végig csöndben volt meg se szólalt aztán megállás után közölte a jó hírt
Anno a B-s oktatóm úgy beszélt mint egy kocsis, repkedtek a nyomdafestéket nem tűrő szavak, ráadásúl jó hangosan. Üvöltött, mint állat. De ha csaj ült az autóban, kenyérre lehetett kenni, csendesen, nyugodtan beszélt, megválogatta a szavait. Ez sem túl jó.
Az A-s oktatóm csaj volt, ráadásul főállásban rendőr. Közvetlen, aranyos, segítőkész. Ilyennek kellene lennie mindenkinek. -
HermannG
csendes tag
A vizsgabizottságra gondoltam konkrétan illetve az oktatókra a KRESZ maga mint rendszer az nagyon jó közöttük vannak a fekete foltok...itt is mint máshol az olvasottak és saját tapasztalat alapján, ilyenek ...benéztem egy balkezet de átengedtek... Nem az utca bal oldaláról fordultam balra egyirányúban de átengedtek.... másokat meg azonnal félreállítanak... na ez a hibás rendszer! pofára megy, vagy éppeni döntésre valaki meg letejeli aztán mindegy hogy vezet gratulálunk neki😀! Ez valaki szerint így helyes akkor menjen politikusnak, sorolhatnám még a dolgokat, pld. adott egy oktató aki kiteszi a lelkét tanít minket tényleg rohadtul jól, a másik meg telefonnal a kezében oktatás közben le se szar elviteti magát az Aldiba meg mindenhová még el is késik sokszor és jól él ugyanúgy mint amelyik fajin becsületes korrekt... szóval az emberi tényező na ez a nem mindegy sehol sem, kifogod-belefutsz vagy nem, az ilyen oktatókat is el kéne vasalni a rendszerből, na meg hallásból is van olyan vizsgáztató akire azt mondják hogy na nála senki nem megy át inkább lemondom reggel ha megtudom ki a vizsgáztató 🤣🤣... egyébként én kifejezetten ezt szerettem volna és nála mentem át a többinél meg nem , tudtam hogy az én életem ilyen
és nála fog sikerülni egész végig csöndben volt meg se szólalt aztán megállás után közölte a jó hírt
-
HermannG
csendes tag
Hibás az egész rendszer, ahány ház annyi szokás, ez átenged amaz nem, Ő így értelmezi más meg máshogy...nincsen fix, hogy ez így van leírva még ha úgy is van és úgy is csinálod akkor is lehet rossz....A másik dolog , hogy az elsődleges cél a baleset elkerülése, ha ezt így csináltad egy veszélyes helyzetben mások miatt akkor helyesen jártál el, nincsen más apelláta !
-
macilaci78
nagyúr
De vizsgán nem lehet a bukó egy baleset elkerülése miatti elsőbbségről való lemondás.
Régen kimondottan hangsúlyozták oktatáson, hogy bizalmi elv- szerint történik minden akresszben. Ez meg azt jelenti, hogy bízom a másikban is hogy szabályosan fog közlekedni. De amennyiben ő nem szabályosan közlekedik és ezzel engem hátráltat vagy olyan manőverrelre kényszerít amire nem kellene, akkor azt megfelelően kezelje az adott vezető és ezzel hárítsa el vagy mérsékelje a baleseti helyzetet.Most meg elvárjuk hogy a lemmingeket elüssük? Értem én a természetes szelekciót is, de egyrészt a bíróságon ezt nem így veszik figyelembe. Másrészt én már nem egy mozdonyvezetővel találkoztam, aki embert gázolt. Még ha öngyilkos is volt az illető akkor is megviseli a mozdonyvezetőt. Holott több száza néha több 1000 tonnával a háta mögött esélytelen elkerülni a balesetet. Az utcán közlekedő motoros pedig biztassuk arra, hogy menjünk neki a szabálytalan gyalogosnak és lesz ami lesz? Csak azért, mert papírformán nekünk van elsőbbségünk?!?
Még az oktatáson volt egy sávváltásom az Egér úton. A külső sávban mentünk, jött az ukáz, hogy a Péterhegyi útra kell balra kanyarodni. Kirakom az indexet, húzok a sávom bal szélére, majd sávot váltok egy marha elé, aki tolakszik.
Az oktató csak annyit látott, hogy a marha fékez, rádión mondja is, hogy nem szabad fékezésre kényszerítsem... Mivel nem volt kétirányú a kommunikáció, így az óra végén mondtam, hogy a marha kivágott a külső sávba, kb 80-ig gyorsítva húzott el és a tükörből láttam, hogy korábban is minden résbe beszúrta a vasat...
Hát igen, a vizsgán ne így csináljam, az életben lehet máshogy...Másik megközelítés: balesetet szenvedek a vizsgán, teljesen vétlen vagyok, például nekem szabad jelzésen oldalról belém jön valaki. Megbukok, az tiszta sor, de miért? A baleset miatt, vagy mert nem tudom befejezni a vizsgát?

Autót, motort kb defenzíven vezetek, gyalogosként viszont offenzív vagyok. Cserébe a kijelölt gyalogátkelőhelyeken lépek csak le, ott viszont határozottan. Busz és teherautó a kivétel, mert ott a sofőr nem csak magáért felel és ha az a kérdés, hogy az utasok sérülnek-e a fékezés következtében, vagy engem csak el, akkor én leszek a kisebbik rossz.

-
bigrob
őstag
Annak van elsőbbsége, akinek megadják. A leírásott szerint egy igen veszélyes közlekedési szituációt védtél ki nagyon helyesen. Ha normális lenne az oktatód, elmondta volna hogy nagyon szép amit csináltál, ilyen a körültekintő defenzív vezetés. Igaz hogy neked a lett volna elsőbbséged, de ettől függetlenül jól csináltad amit csináltál.
Szerintem.Értem én az elsőbbségadás szabályát, de ezt egy óktatónak és egy vizsgabiztosnak sem lenne szabad másképp értékelnie. Bűzlik az egész oktatás és vizsgáztatási rendszer messziről.
A kérdésem az, hogy ezért a vizsgán kapnék egy hibapontot vagy bukta?
Mert ha ezért meg akarna buktatni biztos beleállok, hogy tisztában vagyok a bizalmi elv-vel, de én előrébb voltam, én láttam, hogy a biciklis mellett jön még egy alak aki szemrebbenés nélkül ment tovább, el kellett volna ütnöm?
Ha ad egy hibapontot erre azt pont leszarom, ez legyen a legnagyobb bűnöm, hogy ott is inkább elengedem ahol nem kéne, a való életben is inkább óvatosan közelítem meg az ilyen szitukat még azokon a helyeken is ahol napi szinten közlekedek, nem hogy olyan helyen ahol életemben először járok..
-
kelly416
veterán
A megválaszolt hozzászólás már nem elérhető.De vizsgán nem lehet a bukó egy baleset elkerülése miatti elsőbbségről való lemondás.
Régen kimondottan hangsúlyozták oktatáson, hogy bizalmi elv- szerint történik minden akresszben. Ez meg azt jelenti, hogy bízom a másikban is hogy szabályosan fog közlekedni. De amennyiben ő nem szabályosan közlekedik és ezzel engem hátráltat vagy olyan manőverrelre kényszerít amire nem kellene, akkor azt megfelelően kezelje az adott vezető és ezzel hárítsa el vagy mérsékelje a baleseti helyzetet.Most meg elvárjuk hogy a lemmingeket elüssük? Értem én a természetes szelekciót is, de egyrészt a bíróságon ezt nem így veszik figyelembe. Másrészt én már nem egy mozdonyvezetővel találkoztam, aki embert gázolt. Még ha öngyilkos is volt az illető akkor is megviseli a mozdonyvezetőt. Holott több száza néha több 1000 tonnával a háta mögött esélytelen elkerülni a balesetet. Az utcán közlekedő motoros pedig biztassuk arra, hogy menjünk neki a szabálytalan gyalogosnak és lesz ami lesz? Csak azért, mert papírformán nekünk van elsőbbségünk?!?
-
kelly416
veterán
Volt egy utat keresztező bicikliút, én mentem elől, 2 biciklist láttam, hogy jön a bokrok között meg még valamit, ami mimt később kiderült 1 futó, inkább megálltam.
Erre jött hogy rosszul értelmeztem a forgalmi helyzetet, itt nekünk lenne elsőbbségünk...
A futó úgy szaladt át az úton, hogy körbe se nézett, szerintem telibe is vertem volna ha nem állok meg.
Azért 2 kocsival hátrébbrôl ennyivel másabb legyen 1-1 szituáció...Annak van elsőbbsége, akinek megadják. A leírásott szerint egy igen veszélyes közlekedési szituációt védtél ki nagyon helyesen. Ha normális lenne az oktatód, elmondta volna hogy nagyon szép amit csináltál, ilyen a körültekintő defenzív vezetés. Igaz hogy neked a lett volna elsőbbséged, de ettől függetlenül jól csináltad amit csináltál.
Szerintem.Értem én az elsőbbségadás szabályát, de ezt egy óktatónak és egy vizsgabiztosnak sem lenne szabad másképp értékelnie. Bűzlik az egész oktatás és vizsgáztatási rendszer messziről.
-
fluxion
őstag
Amikor még régen (20 éve) az autós jogsim csináltam, akkor Szolnokon fejből tudtam minden útvonalat és táblát. Kecskeméten annyi útvonal van, hogy lehetetlen bejárni. Erre mi konkrétan nem voltunk csak a vizsgán.
-
bigrob
őstag
Volt egy utat keresztező bicikliút, én mentem elől, 2 biciklist láttam, hogy jön a bokrok között meg még valamit, ami mimt később kiderült 1 futó, inkább megálltam.
Erre jött hogy rosszul értelmeztem a forgalmi helyzetet, itt nekünk lenne elsőbbségünk...
A futó úgy szaladt át az úton, hogy körbe se nézett, szerintem telibe is vertem volna ha nem állok meg.
Azért 2 kocsival hátrébbrôl ennyivel másabb legyen 1-1 szituáció... -
macilaci78
nagyúr
Én még a nyitott nagykapun is benéztem.

Ismeretlen környék, széles bejáró körben bokrokkal, ipartelep nagykapuja, teli kerítés, portaépület.
Egyszer még a GLS futárt is kiengedtem egy ilyen bejáróról. -
zgospel
őstag
Figy, Kecskeméten ez a garázssor, valójában egy utca. És mivel utca, bármennyire is nem annak tűnik, amikor minden garázs előtt áll egy autó, így jobb kezes. Nem néztem be ide. Hagyták, hogy levezessem az egészet és mondta a végén, hogy ide nem néztem be, ezért buktat meg. (Amúgy tényleg nem néztem be, hisz egy fckn garázssor
)
Mondjuk az oktatód is genyó volt akkor, mert én eddig akármikor akármilyen kategóriára tanultam, 70%ban csak a vizsgaútvonalakat gyakoroltuk, és az oktatóm minden részletre felhívta a figyelmem.
-
Rush77
aktív tag
Persze ezt megértem. DE.
Azért enyhe túlzásnak érzem, hogy vizsgán ilyen helyeken pl nagyon közel kerülsz a buktához (jobb esetben) ha nem nézelődsz.
Ez csak egy példa (és rengeteg ilyen van és minden ilyennél körül kell nézni kivétel nélkül). Sem a jobb sem a baloldalon nincs a síneknek folytatása az úton kívül és mégis kötelező szétnézni. Itt vizsgáztam.
Értem én, hogy esetleg segít abban, hogy berögzüljön, hogy vasúti átjáróban körül nézünk de a fantom helyeken csak ne legyen már elvárás.
-
pietrrr
senior tag
Az. Szerencsére a vizsgán nem volt ilyen. Bár vizsgán mindenhova (is) benéztem
.
Ehhez amúgy hasonló az is, hogy olyan vasúti síneken is kell jobbra-ballra nézni ahol amúgy dzsindzsás/erdő nőtt ki időközben mert vagy 30 éve nem használja senki, sőt az úton kívül már a sínek sincsenek meg.Az elmúlt években elharapódzott vasúti átkelős balesetek miatt én ténylegesen be is szoktam nézni mindkét irányba a legtöbb ilyen helyen. Látva a vasúti üzembiztonságot, nem tudok bennük megbízni...
-
Rush77
aktív tag
Nagyon illetlenség a KRESZ-től ezt egyenrangúnak hívni

Az. Szerencsére a vizsgán nem volt ilyen. Bár vizsgán mindenhova (is) benéztem
.
Ehhez amúgy hasonló az is, hogy olyan vasúti síneken is kell jobbra-ballra nézni ahol amúgy dzsindzsás/erdő nőtt ki időközben mert vagy 30 éve nem használja senki, sőt az úton kívül már a sínek sincsenek meg. -
norbert1998
nagyúr
Nagyon illetlenség a KRESZ-től ezt egyenrangúnak hívni

Új hozzászólás Aktív témák
-
154600 - 154501
158211 - 158001 158000 - 156001 156000 - 155901 155900 - 155801 155800 - 155701 155700 - 155601 155600 - 155501 155500 - 155401 155400 - 155301 155300 - 155201 155200 - 155101 155100 - 155001 155000 - 154901 154900 - 154801 154800 - 154701 154700 - 154601 154600 - 154501 154500 - 154401 154400 - 154301 154300 - 154201 154200 - 154101 154100 - 154001 154000 - 153901 153900 - 153801 153800 - 153701 153700 - 153601 153600 - 153501 153500 - 153401 153400 - 153301 153300 - 153201 153200 - 153101 153100 - 153001 153000 - 152901 152900 - 152801 152800 - 152701 152700 - 152601 152600 - 152501 152500 - 152401 152400 - 152301 152300 - 152201 152200 - 152101 152100 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Rokon topikok:
• Robogó, kismotor
• Nagyrobogósok baráti topikja
• Elektromos autók - motorok
- iPhone topik
- Yettel topik
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- alza vélemények - tapasztalatok
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Óra topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- További aktív témák...
- LG UltraGear 32GS95UX-B OLED Monitor! 32" 3840x2160 / 480Hz / 0.03ms / FreeSync / G-Sync! BeszámítOK
- Új kijelzős! Lenovo ThinkPad P15 Gen 2 i7-11875H 32GB 1TB RTX A3000 FHD 1 év gar 500NIT
- iPhone 15 Pro Max 256GB 88% (1év Garancia) - AKCIÓ
- Apple iPad Air 7th gen. 13' 128GB (2029.02.09-ig Garancia) Csak kibontva volt, Aktiválatlan!
- Kezdő Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 7400 / GTX 1650 / 16GB DDR4 / 256 SSD + 1TB HDD
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest







