Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68701) Rimuru válasza Met (#68692) üzenetére


Rimuru
veterán

Jellemzoen az van, hogy tul szigorura allitjak a csuszkat es "mindenert is" besir. Ha hirtelen mindenhol elromlik akkor lehet tortent valami pl az ip-ddel, telepitettel uj kiegeszitot, stb.*
Mediamarkt-nal nalam is jon de a modxvm eseten pl siman atenged. Egyszeruen mas szintre allitottak a vedelmet (elobbi "tultolta").

* Cloudflarenel volt mar olyan eset is, hogy mindenkit kitiltottak akinek be volt kapcsolva a resistFingerprinting de ez "csak" bug volt.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#68702) Rage47 válasza ledgeri (#68694) üzenetére


Rage47
veterán

Windows 11, FF 124.0.2. Csak a weboldal csinálja. Tuti vmi FF beállítás, mert csak ez a böngésző csinálja. Monitor: ASUS VS247H
Ublock Origin van, de anélkül is csinálja.

(#68703) Intruder2k5 válasza Met (#68692) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#68704) ledgeri válasza Rage47 (#68702) üzenetére


ledgeri
nagyúr

about:configban van valami "eseteben gyanús" nevű átállított (kiemelt) dolog? (lehet csak ezeket listázni...)
Más gondolatom nincs megtalálására...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68705) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Gen4 NVMe SSD-k sebessége hatással van-e a Firefox sebességére is? Mérhető-e, illetve észlelhető-e ez?

Merevlemeznél tudom, hogy kb. minden jobb, de csak úgy felmerült bennem most ez a gondolat.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#68706) Met válasza ledgeri (#68698) üzenetére


Met
nagyúr

Hogy ha valami nem jól meg jelenik meg egy webdalon akkor rögtön kapcsolom ki az uBlock-ot.
A MM oldalát nem nagyon nézegetem alapból, kb 2 hete néztem volna rá is ilyen volt.
Az xvm oldalt időnként megnézem, azt most kezdte el.

Céges gépen bekapcsolt uBlock-al MM oldal bejön, az xvm is.

Ebből gondolom hogy lehet nálam van valami hiba.

Intruder2k5 Lehet, cégnél T-s net van.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#68707) Met válasza Met (#68706) üzenetére


Met
nagyúr

Most jut eszembe, portable chrome alatt bejön az xvm oldal, a MM oldal kattintás nélkül folyamatosan pörgettyűzik.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#68708) Rage47 válasza ledgeri (#68704) üzenetére


Rage47
veterán

Ja van ilyen, de egyelőre nem találtam semmit. Mindegy köszi a tippeket. Egyelőre hanyagolom a FF-t sajnos, majd visszanézek rá később valami új verziónál.

(#68709) ledgeri válasza Met (#68706) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha A a globális kék kapcsolót használva, akkor az nem a legjobb... Ajánlom a finomhangolós megoldást!

#68708 Rage47 Ha másnál nem jön elő, akkor lehet, hogy nem oldódik meg "későbbi verzió kivárásával", mert vagy géped függő, vagy egyedi beállítás függő nálad, vagy pont nálunk, így az nem biztos, hogy változik később! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68710) tonyrulez válasza Intruder2k5 (#68703) üzenetére


tonyrulez
őstag

Így van, Youtube tesztelget. Enhancer for Youtube visszahozza a régi kinézetet.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#68711) Rage47 válasza ledgeri (#68709) üzenetére


Rage47
veterán

Másnak is csinálja, pl. #68690yanna

(#68712) ledgeri válasza Rage47 (#68711) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mint ő is írta, nem állandóan. Más meg azt, hogy neki nincs...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68713) Rage47 válasza ledgeri (#68712) üzenetére


Rage47
veterán

ja hát nekem sem állandóan, csak 80%

(#68714) alratar válasza -FreaK- (#68685) üzenetére


alratar
addikt

Nem tudom megválaszolt-e már valaki, de a google a ludas.

[link]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#68715) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! uBO-ban mit kellene bekapcsolni, hogy ez a reklám ne jelenjen meg? Frissítés most gomb nem volt aktív régebben?

[ Szerkesztve ]

(#68716) DS39 válasza pinnacle (#68715) üzenetére


DS39
nagyúr

kivették a gyorsítótár törlését valamiért, így a frissítés most kb. mindig inaktív.
lehet egyesével kattintgatni a szűrőknél a frissítést...

van elemkiválasztó módja a blokkolónak, azzal lehet próbálkozni, és eltüntetni speciálisan ezt a bannert.

(#68717) Narxis


Narxis
nagyúr

Frissítés óta az UI szétesik, eltűnnek a feliratok a tab-okról, de a weblapokon a szöveg is hol eltűnik hol megjelenik...

Thanos was right.

(#68718) pinnacle válasza DS39 (#68716) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Elem blokkolása vagy Elemválasztó aktiválása csak az oldal frissítésig tünteti el az reklámot. Ezt nem lehet állandóra állítani?

(#68719) DS39 válasza pinnacle (#68718) üzenetére


DS39
nagyúr

Elemvalálasztó mód aktiválása (pipetta ikon) tartós szűrőt csinál.
Feltéve hogy a div id-je nem dinamikusan változó, mint itt ph-n.

(#68720) pinnacle válasza DS39 (#68719) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Úgy csinálom, de csak a frissítésig tűnik el. Dinamikusan változó id-t, hogy lehet megnézni? Lehet az a probléma.

(#68721) [w] válasza pinnacle (#68720) üzenetére


[w]
őstag

próbáld meg hozzáadni a domaint a saját szűrőkhöz

cmdr PETER W. VOLKOV

(#68722) ledgeri válasza pinnacle (#68718) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Villámmal ellenőrzöd, hogy nem törik-e más is vel, pipettával eltávolítod, és nem kéne betöltenie, fogaskerék>szűrőim/myfilters-nél ott a lista...

De egyébként szerintem hatékonyabb, ha fogaskerék> Beállítások> haladó felhasználó vagyok -nál bepipálod (lista alján), majd az adott oldalon Több/more-ozol, amíg megjelennek az elemek, majd fent "mind"-nél legyen minusz jel, majd próbálod a jobb oldali hasábon bepirosítani azt ami gyanúsan ez a féle reklám kiszolgálója.

Így nem az adott képett, adott reklám-pakkot, hanem az egész reklámozó szerver elérését tiltod. (Ha a bal oldali hasábban csinálnád, akkor nem oldal specifikus, hanem böngésző-globális lesz a beállítás) Lakattal rögzítsd frissítés után! (Szabályaim menü-lapon törölhetőek a dolgok, vagy beszűrkítésre neutralizálhatóak)

#68717 Narxis Eléggé addonos problémának/hatásnak érződik!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68723) pinnacle válasza [w] (#68721) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi [w], ledgeri! Rákattintottam a Külső félre. Azóta frissítés után sem látszódik a reklám. :)

(#68724) pinnacle


pinnacle
nagyúr

cfusionsys.com csinálta ezt.

(#68725) ledgeri válasza pinnacle (#68723) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ok, csak számolj vele, hogy ez a konfiguráció a hard mode, és lehet, hogy majd bizonyos oldalaknál a jobb oldalinál, 1-2 dolgok fel kell oldani. (pl cloudfron, akami, fastly, és egyéb CDN-ek, google, gstatic, recapcha, bizonyos oldalaknál belépésnél, jelszóhelyreállításnál)... de majd meglátod, megtanulod, ha eddig nem foglalkoztál ezzel... :C

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68726) pinnacle válasza ledgeri (#68725) üzenetére


pinnacle
nagyúr

az jó ha csak a reklám küldőt jelölöm be? Egyébként mi ezek a - + jelek? uTorrent mit csinál magától, azt jelzi?

[ Szerkesztve ]

(#68727) ledgeri válasza pinnacle (#68726) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A + és - jelek az címek mellett azt jelentik hogy összességében mennyi az engedett és blokkolt hivatkozás abba az irányba.

Azt jelöld be ami neked kell és megfelel (értsd meg, hogy mi mit csinál: oldal, vs globális, vagy harmadikfeles ez, az amaz engedélyezése, blokkolása). A hard mode nem rossz, csak nem "a nem kellő tiltogatása" hanem a "kellő engedélyezése" alapján működik. Hosszú távon számomra ésszerűbb a blokkolni mindent, és engedni azt amiről kiderül, hogy kell, mint bóklászi nyitottan-hozzáállás. Cserébe viszont majdnem mnden új dolog törik, de legalább látom, hogy mi mi, mi mit csinál, mi az az idegesítő dolog, ami mindenhol ott van, stb (mert mindig rá kell nézzek a friss oldalakra)

Gondolom a utorrent ublock akart volna lenni. Így értelmezve ami szűrő, szóval az első mai képeden be van pipálva, az az utolsó képeden a sor elején a kis színként jelenik meg: a piros a tiltott itt is.

Szóval van szűrő mixed is, meg szabály mixed is, akkor bal hasáb globális, jobb hasáb lokáli, sor eleje, szűrő indikátor. Piros általad tiltva, (zöld, ami korábban alapértelmezett volt, de még elérhető, általad kötelezően átengedve), szürke felold.
Örökölt, beállított pirost feloldja a helyi szürke, mindent felold a zöld.

KB... (linken a használatija, ajánlom átolvasni ha megy az ennyire "szaki" angol!)
Vagy youtube videó, dinamikusabban példákkal

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68728) pinnacle válasza ledgeri (#68727) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi! Persze, hogy uBlockot akartam írni. :) Nekem idáig tökéletes az uBlock. Egy időben volt, hogy a Youtube reklám blokkolás nem működött, de már azt is megoldották. Arra kell csak figyelni, hogy ha egy oldal nem tölt be, akkor ki kell kapcsolni a uBlockot, hogy el tudjam fogadni a cookie-kat, utána már vissza lehet kapcsolni.

(#68729) ledgeri válasza pinnacle (#68728) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Azt sem feltétlenül kell:
-ha nem módosítja a használatot az elfogadása (értsd csak ott az ablek de a tartalom elérhető), akkor zappantható villámmal, vagy pipettázható...
-ha besötétíti/kattinthatatlanná teszi az oldalt, akkor az webelem (réteg az oldal felett), amit ugyanúgy lehet zappantani pipettázni!
-ha külön oldal a sütizés, na akkor van probléma... és akkor kell kompromisszumot kötni csak!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68730) pinnacle válasza ledgeri (#68729) üzenetére


pinnacle
nagyúr

igen, akkor van gond, amikor ha egy külön ablakban, (ami meg sem jelenik uBlocknál), kell elfogadni a cookie-kat.

(#68731) ledgeri válasza pinnacle (#68730) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Tegnap rápróbáltam, és pl a youtube cookie-ablaka is zappantható, ha pl egy videó linkjét kéne kikeresni a videó oldaláig el lehet jutni, de a lejátszás már problémás... de nem törtrm magam a megkerülésén!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#68732) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziastok!

Van olyan kiegészítő, bővítmény, ami össze csukja a kategorizált lapokat? (mint a krómium alapúaknál)
Az nekem nagyon bejön. Kár hogy nincs benne alapból a FF-ben :(

(#68733) Cs1csó válasza Bal0924 (#68732) üzenetére


Cs1csó
félisten

One tab?

(#68734) Rimuru válasza Bal0924 (#68732) üzenetére


Rimuru
veterán

Vertical tabs kiegeszitoket ajanlanam, pl Sidebery, Tree Style Tab, stb

Vigyázat, csalok!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.