Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- COD:MW4 segédlet gyűjtő
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Pajac: Olga
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
52100 - 52001
158211 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 53901 53900 - 53801 53800 - 53701 53700 - 53601 53600 - 53501 53500 - 53401 53400 - 53301 53300 - 53201 53200 - 53101 53100 - 53001 53000 - 52901 52900 - 52801 52800 - 52701 52700 - 52601 52600 - 52501 52500 - 52401 52400 - 52301 52300 - 52201 52200 - 52101 52100 - 52001 52000 - 51901 51900 - 51801 51800 - 51701 51700 - 51601 51600 - 51501 51500 - 51401 51400 - 51301 51300 - 51201 51200 - 51101 51100 - 51001 51000 - 50901 50900 - 50801 50800 - 50701 50700 - 50601 50600 - 50501 50500 - 50401 50400 - 50301 50300 - 50201 50200 - 50101 50100 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:17 Téma összefoglaló
Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!
Országos motoros rendezvények
Új hozzászólás Aktív témák
-
HSM
félisten
+1.
Nekünk éjjel járkált egy időben egy marha hangos motor az ablak előtt, tiltáson pörgetve, többször ébredtem fel rá. Ha egyszer megláttam volna ki az....
Képzelheted, az autósok körében milyen mértékben növelhette a motorosok iránti szeretetet... Motorosként még én is ledugtam volna a torkán a sportkipufogóját.(#52097) ludsimon: Nem véletlenül van törvénybe meghatározva, milyen hangos lehet. Gondolj bele, hova vezetne, ha egyre többen használnák ezeket... Így is borzalmas zajos egy nagyobb város, képzelheted mi lenne akkor.
-
kcsa
veterán
-
Xaels
félisten
Figy, itt az utcánkban el szokott járni egy repedt fazék hangú robogó. Ezt úgy értsd, hogy kurva hangos és még a hangja is szar. Pedig nem vmi gagyi fos amúgy. Szétverném a hülye fejét, annyira idegesítő. Felejtsd el ezt a baromságot...lehet, hogy neked vicces, mást meg rohadtul zavar.
Xaels: Látjátok, én hangtalanul is tudom mindezt. Felrakjuk a futóra a pályagépeket, oszt csak lesnek a városban
Viccet félretéve, nem értem minek nektek ilyen péniszhosszabbító...Mint írtam ezt így vettem. Nem én raktam fel ezt a kipuvéget. Magam részéről erre nem is költenék, az eredetivel is el lettem volna ha az lett volna rajta.
(#52097) ludsimon: kb két napba telt, hogy szóljon a szomszéd, hogyha lehet toljam már odébb. Igaz az én két gyerekem nem ébredt meg rá pedig utca felőli oldalon alszanak, de az övé igen. Arrébb tolom reggelente.
-
ludsimon
veterán
Mindenkit ennyire zavar? Nekem nagyon tetszik, mindig pozitív gondolatok járnak a fejemben mikor meghallom.
De ha sokakat zavar akkor mások érdekében inkább hagyom. Pedig nagyon tetszik az a hangerő.
-
Daywalker
addikt
Jó, de akkor kérlek valahol a pusztában használd, ne mások ablaka alatt. Én a rendőrök helyében erre rámennék...helyből venném el a forgalmit.
-
ludsimon
veterán
Figy, itt az utcánkban el szokott járni egy repedt fazék hangú robogó. Ezt úgy értsd, hogy kurva hangos és még a hangja is szar. Pedig nem vmi gagyi fos amúgy. Szétverném a hülye fejét, annyira idegesítő. Felejtsd el ezt a baromságot...lehet, hogy neked vicces, mást meg rohadtul zavar.
Xaels: Látjátok, én hangtalanul is tudom mindezt. Felrakjuk a futóra a pályagépeket, oszt csak lesnek a városban
Viccet félretéve, nem értem minek nektek ilyen péniszhosszabbító...Itt megy el minden nap 19-20h között mikor jó idő van egy baromi hangos moci, olyan hangja van, hogy 1 km-el odébb is hallom!
Na ilyen hülyegyerek motor kell nekem! -
Daywalker
addikt
Figy, itt az utcánkban el szokott járni egy repedt fazék hangú robogó. Ezt úgy értsd, hogy kurva hangos és még a hangja is szar. Pedig nem vmi gagyi fos amúgy. Szétverném a hülye fejét, annyira idegesítő. Felejtsd el ezt a baromságot...lehet, hogy neked vicces, mást meg rohadtul zavar.
Xaels: Látjátok, én hangtalanul is tudom mindezt. Felrakjuk a futóra a pályagépeket, oszt csak lesnek a városban
Viccet félretéve, nem értem minek nektek ilyen péniszhosszabbító... -
Xaels
félisten
Ha csak az az egy lett volna
Gyöngyösön volt egy tetovált csaj aki bólintott. Elég morcos a hangja. Amikor hoztuk haza én haver mögött ültem a Transalpon és egy másik ismi jött a Dragstarral. Ő is élvezkedett rendesen a hangjával, próbálta a Transalpot is bőgetni haver, de nem sokat lehetett hallani belőle.Az Eliminatorral meg mindig baszogattak, hogy csináljak már vele valamit, hogy legyen egy kis hangja.
-
V.Stryker
nagyúr
-
ludsimon
veterán
Ez mondjuk igaz, nem akarok váltósat városba motoron.
Akkor milyen alternatívák lennének aminek van is hangja? -
polimorf
tag
Elmegyek egy hónapra, 1200 hsz...

Remélem mindenki megvan, s csak a szokásos szófosás megy.
Polimorf: Bős mikor lesz? Visszaolvastam 3-4 oldalt, de sehova sem volt kiírva...
Tboldi: nem vesztesz sokat, láttam már azt a térképet, de nem kívántam rá

---
Péntek éjjel megérkeztem, szombaton összeszedtem a motort szerelőtől (beállós kormánycsapágy cserélve, friss fékfolyadék, új gyertyák), végre újra mehettem.
Viszont télre vár egy nagyszerviz... Jól hallottam, hogy szokásosnál nagyobb a csattogás, vezérműlánc cserés. De ez még hagyján... Szelepek totál el vannak kokszosodva, de annyira, hogy 6-8 bar kompresszió maradt csak (a gyári 12.8-ból)
Meg a kuplung is nehézkesen ereszt alacsonyabb fordulatokon lefelé váltásnál, arra is rá kéne nézni, lehet, hogy valamelyik tárcsa meg van görbülve? Úgyhogy egy teljes darabokra szedés várja az öreglányt... Azért a 80k az 80k.(Most jön az, amitől Persu haja égnek fog állni
de nemrég botlottam bele a témában ebbe a cikkbe, ahol a hengerfej széthúzása nélkül, "homokfújással" csak a homoknál puhább és kímélőbb anyaggal tisztítják a szelepeket. Gyorssegélynek ez is működhet-e, vagy valahogy húzzam ki ilyen alacsony kompresszióval télig?)Meg talán a guminyomáson és futóművön is kéne állítanom...

Érdekes módon csak a bal oldala lett ilyen, a jobb szép sima.
Kicsit hideg-tépésre gyanakszom, mivel KR106+108 páros, hátsó 1.95-ön volt 4 hete. Tudom, NTEC-es guminak ez sok, de egyrészt utcán úgyis visszafogottan, jelentős tartalékkal megyek csak; s amikor ez előjött (egy Bajna-Héreg-Bajna retúr), akkor előtte már kicsit csapattam neki a környéken, és a kép készültekor kéznek meleg volt a felület (legalább 50-55).
Ha szerintetek is nyomás-gond, legközelebb majd 1.8-cal megyek.Bősi erőmű látogatás!!! 2015. Július. 04.
2015. Július. 04.-re (szombat) kaptunk engedélyt.
Viszont a létszámot is le kell jelenteni, és az ebéd igényt is. Ezért még ezen a héten vasárnapig kérem jelezze (Privátban nekem) aki szeretne jönni, és külön jelezze ha ebédet is kér( hány motor, hány fő, hány ebéd). Az ebéd ára 3,50-4 euró. Ebben van egy leves, egy második és egy üditő.
7:30-kor gyülekező a Szendre OMV kúton.
8:00-kor indulás a térképen található OMV benzinkútról Szentendréről.
10:00-kor lesz a találkozó a Vámosszabadi határátkelőn (oda én megyek a csapat elé). Onnan megyünk az erőműhöz.
11:00-kor kezdődik az erőmű látogatás
12:00-kor ebéd
Aztán lesz még program, vagy megtkintjük a közelben lévő tigrisfarmot, vagy Gútán a vizimalmot. Ez a délutáni program még képlékeny, de valami lesz az tuti.
Útvonaltérkép: [link] Kiindulási pont a térképen jelzett OMV kút Szentendrén.
A csapatot Mosquito34 fogja elvezetni a határig onnan én átveszem. -
V.Stryker
nagyúr
És milyen igaz
Láttad azokat a helyes arcokat pénteken? Amúgy ma kocsiszinben parkolt mellettem egy autó ahogy beindítottam szólt is a riasztó válaszul
Jó, de ezt nem én csináltam, nekem elég lett volna a gyári kipu is, csak ez a járgány volt elérhető árban. Nem mondom, hogy bánom, de azért szokni kell a hangot meg a rezonanciát.Gondolom a csaj vigyorgása Hatvanban a lámpánál azért kárpótolt, te szegény.

Én a sornégynek gyári kipufogóval oda se húztam annyira értelmetlen volt a tied mellett.

-
Xaels
félisten
Neked könnyű... Azzal a kipufogóval lefújod a lányokról a bugyit a járdán b+.

Amúgy szerintem egy sima sportkipufogó is megteszi. Legalábbis amikor nekem fent volt, akkor megtette a magáét. Aki g.ci volt, annak az ablaka mellett tekertem oda.
De aztán meguntam, főleg a 100km/h feletti monoton búgást... Valahogy ez a sor négy halk zümmögése több előnnyel kecsegtet.ludsimon: Én Er6-n -en tanultam. Annak nem volt rossz hangja.
És milyen igaz
Láttad azokat a helyes arcokat pénteken? Amúgy ma kocsiszinben parkolt mellettem egy autó ahogy beindítottam szólt is a riasztó válaszul
Jó, de ezt nem én csináltam, nekem elég lett volna a gyári kipu is, csak ez a járgány volt elérhető árban. Nem mondom, hogy bánom, de azért szokni kell a hangot meg a rezonanciát. -
V.Stryker
nagyúr
Kiegészíteném, hogy 125cm-vel. Én kétütemű 50cm3-es jártam egy évet, ami ment 80-at, de úgy is kevés volt a többsávos utakon. Semmi erőtartalék nem volt benne. Egy sávváltás a hungárián kész életveszély volt.
-
Daywalker
addikt
Ilyen kérdésekre nem lehet válaszolni. Van aki a sor 2-t is szépnek tartja (én nem), van aki az 1 hengertől van ki (nekem bejön). Egyébként meg először nőj fel.
Gondolkozz és ne tiltásig forgatott motorral jelezd a haladási szándékod, mint egy tapló paraszt, mert azt én sem szoktam elengedni.+1.
Egyébként én is azt mondom, hogy a robogózásnak k.va nagy élvezeti faktora van...mint egy bicikli, ide-oda lehet tenni dugóban nagyon faszán, csomó helyen elfér ahol más nem, nem kell pöcsölni kuplunggal csak húzod neki ezerrel. Szerintem nagy fun!
-
V.Stryker
nagyúr
Neked könnyű... Azzal a kipufogóval lefújod a lányokról a bugyit a járdán b+.

Amúgy szerintem egy sima sportkipufogó is megteszi. Legalábbis amikor nekem fent volt, akkor megtette a magáét. Aki g.ci volt, annak az ablaka mellett tekertem oda.
De aztán meguntam, főleg a 100km/h feletti monoton búgást... Valahogy ez a sor négy halk zümmögése több előnnyel kecsegtet.ludsimon: Én Er6-n -en tanultam. Annak nem volt rossz hangja.
-
runner 125
nagyúr
Ilyen kérdésekre nem lehet válaszolni. Van aki a sor 2-t is szépnek tartja (én nem), van aki az 1 hengertől van ki (nekem bejön). Egyébként meg először nőj fel.
Gondolkozz és ne tiltásig forgatott motorral jelezd a haladási szándékod, mint egy tapló paraszt, mert azt én sem szoktam elengedni. -
Bogyó bá'
nagyúr
650-es nem jó? Suzuki Savage LS 650 brutális tud lenni nyitott csővel (nincs benne semmi), gázelvételkor még 30 centis lángnyelvet is tud köpni, a stílusban hozzá passzoló dörrenéssel együtt.
-
ludsimon
veterán
Értem.
Ok.
De akkor melyik 500-asnak van szép hangja?
Eddig csak a CB500F-et láttam közvetlen közelről. -
runner 125
nagyúr
Jajj már vaze, szopóroller.., mintha te a Varadero-n születtél volna.

A 180-assal egyébként bármelyik 4-5-600-ast körbekerülöm városban, így a VFR után is azt mondom h qrva jó és megvan az élvezetfaktora.
-
Xaels
félisten
Ha egy autós nem akar elengedni akkor nem is fog. Felhúzott ablakoknál dörömbölő Hifi-vel meg le fogja sz@rni akármilyen hangos a kipufogód. Aki el akar engedni az el is fog, felesleges ilyennel hergelni az embereket szerintem.
-
Daywalker
addikt
Loller, amíg meg nem említetted, fel se tűnt
a mintát figyeltem...
Most már hiába húzom neki, nem fog attól már az a koksz lejönni... s inkább csak egy kis lerakódott koksz 80k km után, mint kinyírt motor
Moszkító: csókolom, Babi néni, szemüveget otthon teccet hagyni?
Azt kérdeztem, hogy MIKOR. Az utóbbi 3-4 oldalon csak arról van szó, hogy kik, nem pedig az, hogy mikor.
Szelephézag amúgy jó? Főleg akkor kokszosodik el tudtommal, ha nem zár jól...de lehet, hogy tévedek.
-
ludsimon
veterán
Sziasztok!
Melyik 500-as a leghangosabb módosított nyitott kipufogóval?
Azt hogy lehet megcsinálni, hogy csattogjon mikor limiten húzom neki?
Pl. ha egy autós nem akar elengedni. -
V.Stryker
nagyúr
Loller, amíg meg nem említetted, fel se tűnt
a mintát figyeltem...
Most már hiába húzom neki, nem fog attól már az a koksz lejönni... s inkább csak egy kis lerakódott koksz 80k km után, mint kinyírt motor
Moszkító: csókolom, Babi néni, szemüveget otthon teccet hagyni?
Azt kérdeztem, hogy MIKOR. Az utóbbi 3-4 oldalon csak arról van szó, hogy kik, nem pedig az, hogy mikor.
Juli 4. Szombat.
-
.mf
veterán
Loller, amíg meg nem említetted, fel se tűnt
a mintát figyeltem...
Most már hiába húzom neki, nem fog attól már az a koksz lejönni... s inkább csak egy kis lerakódott koksz 80k km után, mint kinyírt motor
Moszkító: csókolom, Babi néni, szemüveget otthon teccet hagyni?
Azt kérdeztem, hogy MIKOR. Az utóbbi 3-4 oldalon csak arról van szó, hogy kik, nem pedig az, hogy mikor.
-
V.Stryker
nagyúr
Mi a tök.... szerdától a benzin megint +8 forint?!

-
-Mosquito-
őstag
igen olvastam, robogóverseny ezért kérdezem hogy rajtam kívűl van-e itt 3 jelentkező akivel összeálnánk 1 csapatba?? jó móka lehetne szerintem is!
de én úgy tudom brezován mennek SM-ek is amik nem éppen kis cm3-sek
-
Daywalker
addikt
-
V.Stryker
nagyúr
Egy oldalt kellett volna csak visszalapozni.
[link]Daywalker:
De biza,fordítva van feltéve.dellfanboy:
Oda inkább csak kis cm3 könnyű motorral/robogóval érdemes kimenni.Ahogy én olvastam, asszem csak 50cm3.
Legalábbis még a podcastben arról beszéltek....A buli része tuti jó lesz. Sajnos én nyomi vagyok robogón,főleg nagymotor után tiszta életveszélynek érzem.
Se futómű, se fék... 
Meg is van:
Legfeljebb ötven köbcentis, a közúti közlekedés szabályainak megfelelő robogók indulhatnak. Módosítani kizárólag a variátort és a kipufogót szabad - lesz hivatalos, profi gépátvétel, felesleges megpróbálni a linkelést. Hogy tüzesebb, erősebb de iszákosabb kétüteműekre, vagy a némileg lomhább, de takarékosabb négyüteműekre esik a csapat választása, abba nem szólunk bele, bármelyik stratégia nyerő lehet. -
dellfanboy
őstag
Egy oldalt kellett volna csak visszalapozni.
[link]Daywalker:
De biza,fordítva van feltéve.dellfanboy:
Oda inkább csak kis cm3 könnyű motorral/robogóval érdemes kimenni.igen olvastam, robogóverseny ezért kérdezem hogy rajtam kívűl van-e itt 3 jelentkező akivel összeálnánk 1 csapatba?? jó móka lehetne szerintem is!
de én úgy tudom brezován mennek SM-ek is amik nem éppen kis cm3-sek
-
KoVee84
senior tag
-
Daywalker
addikt
Tényleg
. Mintázat alapján meg jónak tűnik nem? Középről kifele pumpálja a vizet a forgás irány szerint.
Most akkor, vagy tolatva motorozik
, vagy rosszul van felrakva, vagy a forgásirány nyíl a rossz ? 
javítom.
Lemodelleztem, fordítva van. Pont menet iránnyal szembe kerül a kivezetési szakasza mintának
Meg is van a válasz a kopási rendellenességre. ?
Ez egy vágott slick...egyébként az M5 Interactnál is fordítva van a minta emlékeim szerint.
-
-Mosquito-
őstag
Elmegyek egy hónapra, 1200 hsz...

Remélem mindenki megvan, s csak a szokásos szófosás megy.
Polimorf: Bős mikor lesz? Visszaolvastam 3-4 oldalt, de sehova sem volt kiírva...
Tboldi: nem vesztesz sokat, láttam már azt a térképet, de nem kívántam rá

---
Péntek éjjel megérkeztem, szombaton összeszedtem a motort szerelőtől (beállós kormánycsapágy cserélve, friss fékfolyadék, új gyertyák), végre újra mehettem.
Viszont télre vár egy nagyszerviz... Jól hallottam, hogy szokásosnál nagyobb a csattogás, vezérműlánc cserés. De ez még hagyján... Szelepek totál el vannak kokszosodva, de annyira, hogy 6-8 bar kompresszió maradt csak (a gyári 12.8-ból)
Meg a kuplung is nehézkesen ereszt alacsonyabb fordulatokon lefelé váltásnál, arra is rá kéne nézni, lehet, hogy valamelyik tárcsa meg van görbülve? Úgyhogy egy teljes darabokra szedés várja az öreglányt... Azért a 80k az 80k.(Most jön az, amitől Persu haja égnek fog állni
de nemrég botlottam bele a témában ebbe a cikkbe, ahol a hengerfej széthúzása nélkül, "homokfújással" csak a homoknál puhább és kímélőbb anyaggal tisztítják a szelepeket. Gyorssegélynek ez is működhet-e, vagy valahogy húzzam ki ilyen alacsony kompresszióval télig?)Meg talán a guminyomáson és futóművön is kéne állítanom...

Érdekes módon csak a bal oldala lett ilyen, a jobb szép sima.
Kicsit hideg-tépésre gyanakszom, mivel KR106+108 páros, hátsó 1.95-ön volt 4 hete. Tudom, NTEC-es guminak ez sok, de egyrészt utcán úgyis visszafogottan, jelentős tartalékkal megyek csak; s amikor ez előjött (egy Bajna-Héreg-Bajna retúr), akkor előtte már kicsit csapattam neki a környéken, és a kép készültekor kéznek meleg volt a felület (legalább 50-55).
Ha szerintetek is nyomás-gond, legközelebb majd 1.8-cal megyek.Egy oldalt kellett volna csak visszalapozni.
[link]Daywalker:
De biza,fordítva van feltéve.dellfanboy:
Oda inkább csak kis cm3 könnyű motorral/robogóval érdemes kimenni. -
csongi
veterán
Tényleg
. Mintázat alapján meg jónak tűnik nem? Középről kifele pumpálja a vizet a forgás irány szerint.
Most akkor, vagy tolatva motorozik
, vagy rosszul van felrakva, vagy a forgásirány nyíl a rossz ? 
javítom.
Lemodelleztem, fordítva van. Pont menet iránnyal szembe kerül a kivezetési szakasza mintának
Meg is van a válasz a kopási rendellenességre. ?
-
Outlander
addikt
-
csongi
veterán
-
Daywalker
addikt
Elmegyek egy hónapra, 1200 hsz...

Remélem mindenki megvan, s csak a szokásos szófosás megy.
Polimorf: Bős mikor lesz? Visszaolvastam 3-4 oldalt, de sehova sem volt kiírva...
Tboldi: nem vesztesz sokat, láttam már azt a térképet, de nem kívántam rá

---
Péntek éjjel megérkeztem, szombaton összeszedtem a motort szerelőtől (beállós kormánycsapágy cserélve, friss fékfolyadék, új gyertyák), végre újra mehettem.
Viszont télre vár egy nagyszerviz... Jól hallottam, hogy szokásosnál nagyobb a csattogás, vezérműlánc cserés. De ez még hagyján... Szelepek totál el vannak kokszosodva, de annyira, hogy 6-8 bar kompresszió maradt csak (a gyári 12.8-ból)
Meg a kuplung is nehézkesen ereszt alacsonyabb fordulatokon lefelé váltásnál, arra is rá kéne nézni, lehet, hogy valamelyik tárcsa meg van görbülve? Úgyhogy egy teljes darabokra szedés várja az öreglányt... Azért a 80k az 80k.(Most jön az, amitől Persu haja égnek fog állni
de nemrég botlottam bele a témában ebbe a cikkbe, ahol a hengerfej széthúzása nélkül, "homokfújással" csak a homoknál puhább és kímélőbb anyaggal tisztítják a szelepeket. Gyorssegélynek ez is működhet-e, vagy valahogy húzzam ki ilyen alacsony kompresszióval télig?)Meg talán a guminyomáson és futóművön is kéne állítanom...

Érdekes módon csak a bal oldala lett ilyen, a jobb szép sima.
Kicsit hideg-tépésre gyanakszom, mivel KR106+108 páros, hátsó 1.95-ön volt 4 hete. Tudom, NTEC-es guminak ez sok, de egyrészt utcán úgyis visszafogottan, jelentős tartalékkal megyek csak; s amikor ez előjött (egy Bajna-Héreg-Bajna retúr), akkor előtte már kicsit csapattam neki a környéken, és a kép készültekor kéznek meleg volt a felület (legalább 50-55).
Ha szerintetek is nyomás-gond, legközelebb majd 1.8-cal megyek.Hajtsad rendesen és nem lesz kokszosodás
Nem nyugger tempóra vannak 
Btw az a hátsó nem fordítva van felrakva?! -
.mf
veterán
Elmegyek egy hónapra, 1200 hsz...

Remélem mindenki megvan, s csak a szokásos szófosás megy.
Polimorf: Bős mikor lesz? Visszaolvastam 3-4 oldalt, de sehova sem volt kiírva...
Tboldi: nem vesztesz sokat, láttam már azt a térképet, de nem kívántam rá

---
Péntek éjjel megérkeztem, szombaton összeszedtem a motort szerelőtől (beállós kormánycsapágy cserélve, friss fékfolyadék, új gyertyák), végre újra mehettem.
Viszont télre vár egy nagyszerviz... Jól hallottam, hogy szokásosnál nagyobb a csattogás, vezérműlánc cserés. De ez még hagyján... Szelepek totál el vannak kokszosodva, de annyira, hogy 6-8 bar kompresszió maradt csak (a gyári 12.8-ból)
Meg a kuplung is nehézkesen ereszt alacsonyabb fordulatokon lefelé váltásnál, arra is rá kéne nézni, lehet, hogy valamelyik tárcsa meg van görbülve? Úgyhogy egy teljes darabokra szedés várja az öreglányt... Azért a 80k az 80k.(Most jön az, amitől Persu haja égnek fog állni
de nemrég botlottam bele a témában ebbe a cikkbe, ahol a hengerfej széthúzása nélkül, "homokfújással" csak a homoknál puhább és kímélőbb anyaggal tisztítják a szelepeket. Gyorssegélynek ez is működhet-e, vagy valahogy húzzam ki ilyen alacsony kompresszióval télig?)Meg talán a guminyomáson és futóművön is kéne állítanom...

Érdekes módon csak a bal oldala lett ilyen, a jobb szép sima.
Kicsit hideg-tépésre gyanakszom, mivel KR106+108 páros, hátsó 1.95-ön volt 4 hete. Tudom, NTEC-es guminak ez sok, de egyrészt utcán úgyis visszafogottan, jelentős tartalékkal megyek csak; s amikor ez előjött (egy Bajna-Héreg-Bajna retúr), akkor előtte már kicsit csapattam neki a környéken, és a kép készültekor kéznek meleg volt a felület (legalább 50-55).
Ha szerintetek is nyomás-gond, legközelebb majd 1.8-cal megyek. -
Ádám16
addikt
Én meglehetősen zöldfülű vagyok itt a többiekhez képest, de az elmúlt pár hónapban én is ezt a témát bújtam elég erőteljesen.
Én a fogyasztás miatt csak négyüteműeket néztem. A következő motorok voltak azok amikből van is a magyar piacon, és merték is ajánlani olyan emberek is, akik értenek hozzá.
Yamaha YBR
Honda CG
Honda CBRÉn végül egy Honda CG-t vettem. A három gép közül ez volt a legkevésbé szimpatikus, de ez is egy elég megbízható, jó gép hírében áll. Mindazonáltal szerintem muszáj lesz egy kisebb összeget hozzácsapnod még a tervezetthez, mert ahogy néztem ezek közül a jobb állapotban lévő gépek olyan 250.000-350.000 között mozognak.
Lévén 4ütemű 125-ös motorok ne várj tőlük sokat, de ha ez az első (mint ahogy nekem is) akkor tanulni pont jó lesz. Meg ha úgy esik erre még fel tudsz dobni magad mögé egy barátot/barátnőt is, és két emberrel is bírnak egy stabil 80-90km/h-s utazó sebességet tartani. Persze emelkedőn már nagyon más a helyzet.
Köszi az ajánlatokat.

Igazából amire használnám, hogy ősszel/tavasszal egyetemre járnék vele, 50km hétköznaponként. Erre már sikerült szereznem egy autót, de a fogyasztás, de méginkább a feeling kedvéért (meg mert amúgy is nagy álmom) jó lenne egy motorral járni. 90es utazóval használnám, erre pedig egy jó ideig elég lenne egy 125ös is, majd pedih ha fixen tudok dolgozni, jöhet a nagyobb, korlátlannal.
De rohadt drága a ruha, sisak, motor kombi, így diákként főleg, úgyhogy idővel meglátjuk, hogy tudok-e ennyit szánni rá. Mindenesetre erről az árkategóriáról, ahonann indultam, letettem. 300< érdemes így nézelődni.

-
Outlander
addikt
Meg mitcsinálnál vele?
Rá tudsz simulni a kipura és deknire, ami nem túl jó ötlet, vagy ha nagyon vékony a lábad akkor bele tudod rakni az eső tartóba, ami eláll a tanktól..
Szerintem, nagyon jó, tetszik az egész.

-
V.Stryker
nagyúr
-
zoltanz
nagyúr
-
Outlander
addikt
Ducati Pantah 350
Átalakítások:
-Frame modified to mount cantilever shock system.
-Hand made front bracket
-RAD rear frame
-TT2 Aluminum foot rest
-Ohlins rear shock
-851 front fork
-Monster wheels
-Brembo cast iron rotors
-SS Brembo calipers
-Brembo radial PR 19 brake pump
-ST2 clutch pump with cnc machined adjustable and folding lever
-Fren Tubo kevlar /ergal brake and clutch lines
-Ergal cnc machined clip ons
-851 SP3 front mudguard
-Floating rear brake caliper (Superlight system)
-TT1 aluminium swingarm
-RAD 02 rear mudguard
-RAD 02 Montjuich TT modified fiberglass solo seat
-RAD Pantahstica fiberglass fuel tank (Wolfman design) with ergal gas cap.
-Ducati single race front fairing
-916 side stand
-PASO 750 engine with F1 Montjuich rear head (for rear mount carburetor as Pantah), ported heads , big valves, TT2 camshafts, lightened flywheel , blueprinted engine.
-Monster 1100 EVO oil radiator
-Dell’Orto PHM 41mm carburetor
-Domino quick open gas throttle
-2.4 Pederccini ignition units
-Dyna coils
-NGK race spark wires
-Hand made race wiring
-LIPO battery
-Montesa rear light.
-H4 high/low beam front light 10 cm diameter
-851 rev counter
-RR oil thermometer
-Wolfman 2 in 1 exhaust system
-Spark GP type megaphone
Steklámpa becsavarozva előlre az megfizethetetlen.

-
zoltanz
nagyúr
Ducati Pantah 350
Átalakítások:
-Frame modified to mount cantilever shock system.
-Hand made front bracket
-RAD rear frame
-TT2 Aluminum foot rest
-Ohlins rear shock
-851 front fork
-Monster wheels
-Brembo cast iron rotors
-SS Brembo calipers
-Brembo radial PR 19 brake pump
-ST2 clutch pump with cnc machined adjustable and folding lever
-Fren Tubo kevlar /ergal brake and clutch lines
-Ergal cnc machined clip ons
-851 SP3 front mudguard
-Floating rear brake caliper (Superlight system)
-TT1 aluminium swingarm
-RAD 02 rear mudguard
-RAD 02 Montjuich TT modified fiberglass solo seat
-RAD Pantahstica fiberglass fuel tank (Wolfman design) with ergal gas cap.
-Ducati single race front fairing
-916 side stand
-PASO 750 engine with F1 Montjuich rear head (for rear mount carburetor as Pantah), ported heads , big valves, TT2 camshafts, lightened flywheel , blueprinted engine.
-Monster 1100 EVO oil radiator
-Dell’Orto PHM 41mm carburetor
-Domino quick open gas throttle
-2.4 Pederccini ignition units
-Dyna coils
-NGK race spark wires
-Hand made race wiring
-LIPO battery
-Montesa rear light.
-H4 high/low beam front light 10 cm diameter
-851 rev counter
-RR oil thermometer
-Wolfman 2 in 1 exhaust system
-Spark GP type megaphone
-
Outlander
addikt
Neten találtam.... nem ismerem a történetet, egy fél mosolyt megért.

Egyébként ha megnézitek a többi videót a csatornán akkor látjátok h ez 3-as barátikör... hasonló fél mosolyos poénokkal.
-
csongi
veterán
-
Polemius
senior tag
-
-Mosquito-
őstag
-
Doki16
addikt
-
Topiccsendőr
addikt
Kár h nem csináltam képernyőfotót, noh majd legközelebb.

Ilyet nekem is szokott csinalni. Nem kepzelodtel

-
dewil666
őstag
Köszönöm a hozzászólásokat!
Természetesen ha városon kívül megyek oda van rendes motoros kabátom. Ez munkába járni kell, mert mire beérek addigra a kabátban megizzadok. Most egy pólóban és vékony pulcsiba járok, ezért néznék valamivel jobb alternatívát.
Ha jó méretet sikerülne vennem még a motoros kabát alá is lehet beférne és városon kívül így használnám. -
emre
veterán
-
Outlander
addikt
A hétvégén a tréningen, mintha ilyen lett volna egy srácon, legalábbis azt mondta h ebay és nem volt rajta márkajelzés.. nekem élőben nagyon bejött...

De itt rajtam kívül, kb mindenki azt fogja mondani h meghalsz benne, a de még a kutyád is és a szomszéd is, annyira veszéjes!!!444NÉGY!!!!
Szaal, részemről, ha találsz magadra méretet, akkor miért ne? Azt azért tudni kell h az ebben lévő protektorok azok olyanok mint a legolcsóbb szövet ruhákban....
-
csongi
veterán
A semminél több. Meleg lesz e? Biztosan! Milyen minősítések vannak hozzá azt ki kell nyomozni.
A varrások mennyit bírnak, meg az anyagok, az használatkor kiderül. Ez egy olcsó termék, túl nagy minőséget ne várj szerintem. Jah, és próba nélkül ha mellé lősz a méretnek, az gáz. De igazából meg akkor tudo meg hol nyom hol nem jó ha felpróbálod mozogsz benne. -
dewil666
őstag
Sziasztok!
Szerintetek megéri megvenni ez a protektoringet?
Utcai használatra lenne. -
csongi
veterán
Jah

Kintrol vett motornal meg egy oldalas ketnyelvu adasveteli. A kinti forgalmija, kivono papir. Lehet menni muszaki allomasra. Ott ha kell muszaki vagy csak honositas. Aztan vamhatosag. Onnan onkormanyzat biztositassal megkotve. Es mar van is rendszam
Persze mindenutt fizetsz. Elkepeszto koltsegek vannak az allam fele. -
Xaels
félisten
Adásvételiből 2 kell az átíráshoz. 2 neked, 2 az eladónak megy a 4 pédányból és mindet alá kell iratni mindenkivel külön. Legyen meg a 2 tanú is. Emellett kell egy 30napnál nem régebbi eredetvizsga is ami 17k. Forgalmi, törzskönyv és a biztosításról igazolólap.
-
tboldi
nagyúr
Itt vannak, ahogy nézem hozzátok a zirci van legközelebb.
Láttam, de egy ingyenes térképért nem akarok 200 km-t utazni.
Gondoltam, hátha van valakinek, aki közelebb van hozzám. Vagy valamilyen ellenszolgáltatásért cserébe elpostázza nekem. 
szerk.: Talán majd habalcsizni megyek és eszembe jut.

-
canniball
nagyúr
Nincs valakinek ilyen térképe felesleges?

Kerestem az óvári kúton, de mint kiderült, csak a "motorosbarát" kutakon van...
Itt vannak, ahogy nézem hozzátok a zirci van legközelebb.
-
tboldi
nagyúr
Nincs valakinek ilyen térképe felesleges?

Kerestem az óvári kúton, de mint kiderült, csak a "motorosbarát" kutakon van...
-
runner 125
nagyúr
-
tboy93
nagyúr
Baszki, a pirulos smiley helyett mindkét esetben az o arcképe volt bent a hsz.-odban.

mindenhol ott vagyok
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Archer
őstag
Egyet kell értsek, az utolsó mondatodat kivéve. Az ugyanis max a világ nyugati felén állja meg a helyét, tőlünk jóval keletebbre, Ázsiában, főként a fejlődő országokban ugye a motorok vannak többségben egyszerűen azért, mert olcsóak, praktikusak, keveset fogyasztanak - de főként az olcsóság miatt. Az ember fel nem fogja azt, milyen amikor egyetlen lámpaváltásra 50-200 robogó megy át...és ez egyetlen lámpaváltás, nem fél-, egynapi adat, mint mondjuk nálunk! Ez itt elképzelhetetlen lenne, mert el vagyunk kényelmesedve. Tajvanon voltam nemrég (nem először) és belegondolni is rossz lenne, mi lenne, ha mindenki autóval járna, aki ott robogózik. Akkora robogóparkolók vannak, hogy csak robogót látsz amíg a szem ellát. És ott nincs tökölés, ha esik ha fúj, ott azzal mennek. És elég gyakran esik. Sőt, 3 személy is simán felül rá, meg kutya a trepnin, olyan dolgok, amiket ha itthon csinálsz, akkor potenciális gyilkosként tekintenek rád. Védőruha? 30+ fokban és 90%+ páratartalom mellett elképzelhetetlen. Szóval minden csak kultúra és lehetőség kérdése. Persze érthető, amikor ott egy 125-ös robesz 400e ft-nak megfelel összegbe kerül újonnan. Itthon meg ugyebár...(száradnának el a politikusok...)
Valóban a kényelem itt a fő szempont. A sportmotor valóban nem kényelmes, valóban nem praktikus de én minden percét élvezem, amikor rajta ülök. Hosszú túrákra valóban csak nagyon kompromisszumosan lenne alkalmas, de nem is arra vettem, meg nem is arra találták ki.
125-ös kismotorokról régebben már kifejtettem a véleményem, bizonyos rétegnek tavasztól őszig (a mi éghajlatunkon) egy nagyon jó alternatíva lenne az autóra mondjuk egy zárható dobozzal. Meg a robogó is. Egyre többet látni amúgy szerintem csak pont amiatt amit írtál is, a normálisabb márkák használt autó árába kerülő robogói miatt nagy teret nyertek a mindenféle keleti csodák csak azoktól meg csodát nem lehet várni, ok nem nyújt sokat egy kis cm3-s robogó de azt legalább megbízhatóan tegye. -
bigdady
nagyúr
2004-2006 vagy 7-ig gyártották az fz6-ot 98 lóerővel, amikor is kiadták a frissített változatot az S2-t szintén 98 pacival (ez-az változott, szürke vázról feketére, új fék, talán más ülés, már elérhető opcionálisan ABS, más műszerfal (szebb, ford. mérő analóg) ). Viszont még lehetett kapni a régi "eredeti" fz6-ot újként pár évig párhuzamosan az S2-vel, de beraktak egy kis fém határolót a "gázkar" útjába (nem tudom mi a neve annak amit a gázbovden húz), ami miatt 78 lónál vége a mesének.
köt. bizt: van rá opció amikor a neten kötöd, hogy nincs jogsid (rá).
Nekem is előbb volt a nevemen motor, még vásárlás napján biztosítással, minthogy meglett volna a jogsi.
Köszi
-
polimorf
tag
Bősi motoros erőműlátogatás.
Akik eddig jelentkeztek:
Mosquito: 1 motor 1 ebéd
Endroo: 1 motor 2 ebéd
V. STRYKER: 1 motor 1 ebéd
ShadOw: 1 motor 1 ebéd
Lipton: 1 motor 1 ebéd
SarokZs: 1motor 2ebéd
MZet: 1motor 2ebéd 50%
Archer: 1 motor 2 ebéd 50% -
Yoshida
aktív tag
2004-2006 vagy 7-ig gyártották az fz6-ot 98 lóerővel, amikor is kiadták a frissített változatot az S2-t szintén 98 pacival (ez-az változott, szürke vázról feketére, új fék, talán más ülés, már elérhető opcionálisan ABS, más műszerfal (szebb, ford. mérő analóg) ). Viszont még lehetett kapni a régi "eredeti" fz6-ot újként pár évig párhuzamosan az S2-vel, de beraktak egy kis fém határolót a "gázkar" útjába (nem tudom mi a neve annak amit a gázbovden húz), ami miatt 78 lónál vége a mesének.
köt. bizt: van rá opció amikor a neten kötöd, hogy nincs jogsid (rá).
Nekem is előbb volt a nevemen motor, még vásárlás napján biztosítással, minthogy meglett volna a jogsi.
-
Burt1793
veterán
Más a vezérlés, nem ritka az ilyesmi, sőt...
-
bigdady
nagyúr
De mitől ha ugyanakkora?
Illetve más kérdés: ha veszek egy motort de nincs meg még a jogsim tudok rá egyből kötelező biztosítást kötni. Kocsinál mintha kérne a jogsi adatait

Illetve 4 adásvételi kell csak ha jól olvasom az összefoglalót amit be kene vinnem majd okmányirodába. -
HSM
félisten
-
bigdady
nagyúr
Mitől van hogy ugyanazon 600-as Fazer-ből van 75 illetve 98 lóerős is? Mi a különbség?
-
stereodead
csendes tag
Uraim, egy kis segítségre lenne szükségem.
Szeretnék belépni a motorosok közé egy 125ös motorral. Lentről szeretném kezdeni, illetve B125-tel olcsón/könnyen szerezhető rá a jogsi.
1-2 dolgot viszont homályosan látok. Hirdetéseknél látok olyat, hogy "50esként használtam", és nincs rendszám. Érdemes volna ilyenekre pályáznom, így elkerülöm a műszaki vizsga költségeit is?Illetve a legfontosabb kérdés: Ti melyik (125cm3max) motort ajánljátok leginkább a 170-220ezres árkategóriában? Én eddig a Honda NSR 125-öket nézegettem, nem tudom, van-e jobb ennél. Igazából a megbízhatóság volna az elsődleges szempont.

Én meglehetősen zöldfülű vagyok itt a többiekhez képest, de az elmúlt pár hónapban én is ezt a témát bújtam elég erőteljesen.
Én a fogyasztás miatt csak négyüteműeket néztem. A következő motorok voltak azok amikből van is a magyar piacon, és merték is ajánlani olyan emberek is, akik értenek hozzá.
Yamaha YBR
Honda CG
Honda CBRÉn végül egy Honda CG-t vettem. A három gép közül ez volt a legkevésbé szimpatikus, de ez is egy elég megbízható, jó gép hírében áll. Mindazonáltal szerintem muszáj lesz egy kisebb összeget hozzácsapnod még a tervezetthez, mert ahogy néztem ezek közül a jobb állapotban lévő gépek olyan 250.000-350.000 között mozognak.
Lévén 4ütemű 125-ös motorok ne várj tőlük sokat, de ha ez az első (mint ahogy nekem is) akkor tanulni pont jó lesz. Meg ha úgy esik erre még fel tudsz dobni magad mögé egy barátot/barátnőt is, és két emberrel is bírnak egy stabil 80-90km/h-s utazó sebességet tartani. Persze emelkedőn már nagyon más a helyzet.
-
stereodead
csendes tag
Van értelme, de nem sok. A motorbalesetek túlnyomó többségénél az első (azaz a legerőteljesebb ütés) a sisak arcrészét éri. Van egy haverom aki nyitott sisakkal nyomta, egyszer volt olyan, hogy kifordultak elé, ő lerepült a motorról és arccal érkezett az autóba. Ha jól emlékszem több hónapig a tejbegríz volt a legszilárdabb étel amit meg tudott enni.
Na meg érdemes azt is fejben tartani, hogy egy rendes fogpótlás foganként úgy 200.000Ft. Ennek meg a negyedéért is kapsz már kurvajó egészarcos sisakot.
Emellett amúgy nekem is nagyon tetszenek a nyitott sisakok, de az egyszerűen egy tény, hogy sokkal kevésbé biztonságos, mint a zárt, állrésszel ellátott sisak. A nem fixen rögzített állrész meg nyilvánvalóan sokkal kevésbé ellenálló, mint az olyan ami egyben van a sisakkal.
Amúgy ezt meg érdemes elolvasni: The Hurt Report: Statisztikák motorbaleseteket illetően.
-
Bogyó bá'
nagyúr
Baszki, a pirulos smiley helyett mindkét esetben az o arcképe volt bent a hsz.-odban.

Mit szívsz? Adj nekem is!
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
runner 125
nagyúr
Ezt most nem értem

(#52019) polimorf : Azért mondom, sosem ültem másik motoron, sosem kértem el másét, hogy menjek vele, ezért nincs összehasonlítási alapom
De nincs gondom most ezzel sem, lassan meglesz a 10.000km amióta megvettem, tavaly október, és eddig egy kerékcsapágyon kívül semmit nem kellett rákölteni. 
Baszki, a pirulos smiley helyett mindkét esetben az o arcképe volt bent a hsz.-odban.

-
SirKero
őstag
Akkor meg vagyok nyugodva . Már épp érdeklődni akartam,hogy mennyire természetes ez a rezonancia a V2 blokknál. Elég rendesen tud rezegni és 150 km után úgy szálltam le róla,hogy bizsergett a talpam

-
HSM
félisten
Nem mindig játszadoznak ezzel. Változó. A sokszor a túra is hasonló váltót kap, mint a sportmotor-rokon. Pl. Yamaha FZ1/FZ6. Viszont máshogy hangolják a blokkot, papíron kicsit erősebbre középen, és kisebb maximális teljesítményre. Nem mindig jó a végeredmény amúgy.
Viszont vannak érdekesebb konstrukciók, amiknek máshogy hangolják a dolgait. Pl. az SV650, dícsérték is a blokkot orrba-szájba, a rajongótábora is hatalmas, nem ok nélkül.
Nekem karakterisztikára a legszimpatikusabb motorok az MT09 és az SV1000, mindkettő nagyon disznó, jól összepárosították bennük a dolgokat.(#52019) polimorf: Nekem a legrosszabb a sor2-es GS500 volt, amivel mentem. Mint egy kertitraktor. A 650-es V2 gyönyörű simán jár hozzá képest, hacsak nem erőltetem kis fordulaton nagy gázzal, de ez nem szokásom, nem is szeretik a motorok. Azt nem érzem lényegesen rosszabbnak egy sor4-nél ilyen téren.
-
Laraxior
titán
Tboy arckepet most komolyan smileynak használod?

Ezt most nem értem

(#52019) polimorf : Azért mondom, sosem ültem másik motoron, sosem kértem el másét, hogy menjek vele, ezért nincs összehasonlítási alapom
De nincs gondom most ezzel sem, lassan meglesz a 10.000km amióta megvettem, tavaly október, és eddig egy kerékcsapágyon kívül semmit nem kellett rákölteni. 
-
runner 125
nagyúr
Tboy arckepet most komolyan smileynak használod?

-
polimorf
tag
-
Laraxior
titán
7000 felett minden sebessegtartomanyban rezonal vagy csak 160 felett?
Csak 6-osban 160 felett
Nem olyan vészes, csak érzem hogy rezonál 
De a rosseb tudja, sosem ültem más motoron, úgyhogy azt se tudom mi számít annak, meg mi nem
-
csongi
veterán
Ezeket a temakat korulbelul evente kitargyaljuk, mindig sommazzuk a velemenyeket, pro-kontrat, ennek ellenere amneziat szenvednek a topiclakok, es ujra feljonnek.
Ezek a dolgok, amikrol most targyalunk, amugy is erdekesebbekNe hagyjatok abba engem erdekel
. Jo olvasni.!!
Akkor ezekkel is tudnak jatszani a motor hangolasaban, mikor ugyan az a ccm blokk, egy tura motorban nyomatekosabb, a sport motorba meg le erosebb, es fordordulaton eled fel igazan? -
Something_
őstag
7000 felett minden sebessegtartomanyban rezonal vagy csak 160 felett?
-
Laraxior
titán
Én hétvégén egy német autópálya lezárt szakaszán
180-al tekertem vele és nem rezonált semmi.
Vagy nem éreztem.De akartam is kérdezni, hogy hogy tartod te a lábad a lábtartón? Nekem ilyen 200km után már zsibbad a talpam, minden baja van a lábfejemnek. Néha olyan a jobb lábamnál, mintha a sarkam égetné valami...pedig nem teszem a kipufogó közelébe...

Középen van, a lábtartó pont a talpam közepén
Hosszabb távon már érzem, hogy rezonál. Mondjuk nem sokat mentem 160-al, csak előzésekkor. -
V.Stryker
nagyúr
Én hétvégén egy német autópálya lezárt szakaszán
180-al tekertem vele és nem rezonált semmi.
Vagy nem éreztem.De akartam is kérdezni, hogy hogy tartod te a lábad a lábtartón? Nekem ilyen 200km után már zsibbad a talpam, minden baja van a lábfejemnek. Néha olyan a jobb lábamnál, mintha a sarkam égetné valami...pedig nem teszem a kipufogó közelébe...

-
Laraxior
titán
Hazaértem a nyaralásból, 1005km-t mentem összesen
Kurvajó vót 
Nem olyan kényelmetlen a motor így elsőre, persze kipróbálnék egy igazi túramotort. Olyan 7ezres fordulatnál, ~160km/h már eléggé rezonál a lábtartó
Azt sajnálom, egyébként teljesen rendben van. -
-Mosquito-
őstag
Szerintem csak viccnek szánta...

Reméltem,hogy nem veszik fel a kesztyűt..
-
HSM
félisten
Egyet kell értsek, az utolsó mondatodat kivéve. Az ugyanis max a világ nyugati felén állja meg a helyét, tőlünk jóval keletebbre, Ázsiában, főként a fejlődő országokban ugye a motorok vannak többségben egyszerűen azért, mert olcsóak, praktikusak, keveset fogyasztanak - de főként az olcsóság miatt. Az ember fel nem fogja azt, milyen amikor egyetlen lámpaváltásra 50-200 robogó megy át...és ez egyetlen lámpaváltás, nem fél-, egynapi adat, mint mondjuk nálunk! Ez itt elképzelhetetlen lenne, mert el vagyunk kényelmesedve. Tajvanon voltam nemrég (nem először) és belegondolni is rossz lenne, mi lenne, ha mindenki autóval járna, aki ott robogózik. Akkora robogóparkolók vannak, hogy csak robogót látsz amíg a szem ellát. És ott nincs tökölés, ha esik ha fúj, ott azzal mennek. És elég gyakran esik. Sőt, 3 személy is simán felül rá, meg kutya a trepnin, olyan dolgok, amiket ha itthon csinálsz, akkor potenciális gyilkosként tekintenek rád. Védőruha? 30+ fokban és 90%+ páratartalom mellett elképzelhetetlen. Szóval minden csak kultúra és lehetőség kérdése. Persze érthető, amikor ott egy 125-ös robesz 400e ft-nak megfelel összegbe kerül újonnan. Itthon meg ugyebár...(száradnának el a politikusok...)
Rátapintottál a lényegre, ami az elkényelmesedést illeti...

Nomeg, "A motor nem veszélyes?", mintha egyáltalán az utcára kimenni életbiztosítás lenne.
-
Daywalker
addikt
Ennyi erővel kompletten a motoroknak sincs értelmük. Egyedül városban a sorok között cikázni jobb, minden másban egy alsó/közép kategóriás autó sokkal praktikusabb, ésszerűbb. Vagy úgy is lehet nézni, hogy egy sportmotoron tényleg csak az van, ami szükséges rá, egy nagy cruisert vagy choppert vagy mittudomén mi ezeknek a szakszerű neve, telepakolnak mindenféle csövekkel meg króm bizbaszokkal, tetemes plussz súlyt generálva ezzel. Vagy túramotort telepakolni mindenféle böszme dobozzal, hogy felférjen a sok cucc a kirándulásra, autóba meg csak beszórom a csomagtartóba. Minden nézőpont kérdése... A motorokat már réges-régen kiszorították az autók, mint közlekedési eszközt pedig kb. mindkettő a benzinmotor feltalálásától indult.
Egyet kell értsek, az utolsó mondatodat kivéve. Az ugyanis max a világ nyugati felén állja meg a helyét, tőlünk jóval keletebbre, Ázsiában, főként a fejlődő országokban ugye a motorok vannak többségben egyszerűen azért, mert olcsóak, praktikusak, keveset fogyasztanak - de főként az olcsóság miatt. Az ember fel nem fogja azt, milyen amikor egyetlen lámpaváltásra 50-200 robogó megy át...és ez egyetlen lámpaváltás, nem fél-, egynapi adat, mint mondjuk nálunk! Ez itt elképzelhetetlen lenne, mert el vagyunk kényelmesedve. Tajvanon voltam nemrég (nem először) és belegondolni is rossz lenne, mi lenne, ha mindenki autóval járna, aki ott robogózik. Akkora robogóparkolók vannak, hogy csak robogót látsz amíg a szem ellát. És ott nincs tökölés, ha esik ha fúj, ott azzal mennek. És elég gyakran esik. Sőt, 3 személy is simán felül rá, meg kutya a trepnin, olyan dolgok, amiket ha itthon csinálsz, akkor potenciális gyilkosként tekintenek rád. Védőruha? 30+ fokban és 90%+ páratartalom mellett elképzelhetetlen. Szóval minden csak kultúra és lehetőség kérdése. Persze érthető, amikor ott egy 125-ös robesz 400e ft-nak megfelel összegbe kerül újonnan. Itthon meg ugyebár...(száradnának el a politikusok...)
-
AllTheBest
őstag
Ennyi erővel kompletten a motoroknak sincs értelmük. Egyedül városban a sorok között cikázni jobb, minden másban egy alsó/közép kategóriás autó sokkal praktikusabb, ésszerűbb. Vagy úgy is lehet nézni, hogy egy sportmotoron tényleg csak az van, ami szükséges rá, egy nagy cruisert vagy choppert vagy mittudomén mi ezeknek a szakszerű neve, telepakolnak mindenféle csövekkel meg króm bizbaszokkal, tetemes plussz súlyt generálva ezzel. Vagy túramotort telepakolni mindenféle böszme dobozzal, hogy felférjen a sok cucc a kirándulásra, autóba meg csak beszórom a csomagtartóba. Minden nézőpont kérdése... A motorokat már réges-régen kiszorították az autók, mint közlekedési eszközt pedig kb. mindkettő a benzinmotor feltalálásától indult.
Szerintem csak viccnek szánta...
-
Archer
őstag
Visszakérdezek.. A sport motornak csak én nem látom értelmét..?
Kényelmetlen,nem praktikus,szűk idő/napszakban használható,jó aszfaltra való stb stb.. Mire jó akkor? 
Ennyi erővel kompletten a motoroknak sincs értelmük. Egyedül városban a sorok között cikázni jobb, minden másban egy alsó/közép kategóriás autó sokkal praktikusabb, ésszerűbb. Vagy úgy is lehet nézni, hogy egy sportmotoron tényleg csak az van, ami szükséges rá, egy nagy cruisert vagy choppert vagy mittudomén mi ezeknek a szakszerű neve, telepakolnak mindenféle csövekkel meg króm bizbaszokkal, tetemes plussz súlyt generálva ezzel. Vagy túramotort telepakolni mindenféle böszme dobozzal, hogy felférjen a sok cucc a kirándulásra, autóba meg csak beszórom a csomagtartóba. Minden nézőpont kérdése... A motorokat már réges-régen kiszorították az autók, mint közlekedési eszközt pedig kb. mindkettő a benzinmotor feltalálásától indult.
-
AllTheBest
őstag
Válaszaitokat köszönöm!

1. A B125-öt úgy csinálnám, hogy plusz órákat vennék (jópárat), míg nem érzem teljesen biztonságosan magam a motoron.
2. Az NSR-t egy opcióként vetettem fel. Igazából egy kérdést tettem fel, hogy ki mit ajánl ilyen cm3-ben.
3. Így az elmondottak alapján mindenképp rendszámost veszek, nem tétel az a pár ezer forint évente.Ruhám nincs, semmim sincs igazából még ehhez, viszont azon vagyok, hogy jövő tavaszra -diákként- meglegyen az összeg. Ha ez 250-300, akkor többet vállalok. Igazából neten keresgélve 180-200ért már láttam viszonylag szép állapotú motorokat, így ezért lőttem be az árat ide.
Sajnos azok általában csak képeken néznek ki jól
125-ben még érdemes az Aprilia rs-eket nézegetni.
Vannak olyan iskolák ahol lehet bérelni védőruhát, ami igazából nem nagy tétel, de a legtöbb csizmát és sisakot nem ad , gondolom tudod miért
-
Daywalker
addikt
Válaszaitokat köszönöm!

1. A B125-öt úgy csinálnám, hogy plusz órákat vennék (jópárat), míg nem érzem teljesen biztonságosan magam a motoron.
2. Az NSR-t egy opcióként vetettem fel. Igazából egy kérdést tettem fel, hogy ki mit ajánl ilyen cm3-ben.
3. Így az elmondottak alapján mindenképp rendszámost veszek, nem tétel az a pár ezer forint évente.Ruhám nincs, semmim sincs igazából még ehhez, viszont azon vagyok, hogy jövő tavaszra -diákként- meglegyen az összeg. Ha ez 250-300, akkor többet vállalok. Igazából neten keresgélve 180-200ért már láttam viszonylag szép állapotú motorokat, így ezért lőttem be az árat ide.
A "neten látott szép állapot" dolgokat el kell felejteni. A kép nem mond semmit. Épp Mosquito futott bele nemrég egy motorba, ami képen tip-top volt, valóságban meg...

Gyűjts...
Egyébként meg a B125 jogsiszerzés ahogy leírtad teljesen jó. Asszony is addig vett órát, amíg ő nem érezte biztosnak az oktató (akinél hárman is tanultunk már a családban) azt nem mondta, hogy most jó. -
tboy93
nagyúr
Válaszaitokat köszönöm!

1. A B125-öt úgy csinálnám, hogy plusz órákat vennék (jópárat), míg nem érzem teljesen biztonságosan magam a motoron.
2. Az NSR-t egy opcióként vetettem fel. Igazából egy kérdést tettem fel, hogy ki mit ajánl ilyen cm3-ben.
3. Így az elmondottak alapján mindenképp rendszámost veszek, nem tétel az a pár ezer forint évente.Ruhám nincs, semmim sincs igazából még ehhez, viszont azon vagyok, hogy jövő tavaszra -diákként- meglegyen az összeg. Ha ez 250-300, akkor többet vállalok. Igazából neten keresgélve 180-200ért már láttam viszonylag szép állapotú motorokat, így ezért lőttem be az árat ide.
Annyit még, hogy ruha kelleni fog a vizsgához, anélkül nem engednek fel motorra.
A 24/2005 GKM rendelet szerint:
„3.5.2.7 A kétkerekű járművek vezetőinek oktatása során a tanuló felszerelése: a) bukósisak, b) szemüveg (a bukósisak kialakításától függően), c) protektoros hosszúnadrág és protektoros dzseki, d) protektoros kesztyű e) magas szárú, zárt cipő vagy csizma” -
Ádám16
addikt
Válaszaitokat köszönöm!

1. A B125-öt úgy csinálnám, hogy plusz órákat vennék (jópárat), míg nem érzem teljesen biztonságosan magam a motoron.
2. Az NSR-t egy opcióként vetettem fel. Igazából egy kérdést tettem fel, hogy ki mit ajánl ilyen cm3-ben.
3. Így az elmondottak alapján mindenképp rendszámost veszek, nem tétel az a pár ezer forint évente.Ruhám nincs, semmim sincs igazából még ehhez, viszont azon vagyok, hogy jövő tavaszra -diákként- meglegyen az összeg. Ha ez 250-300, akkor többet vállalok. Igazából neten keresgélve 180-200ért már láttam viszonylag szép állapotú motorokat, így ezért lőttem be az árat ide.
-
HSM
félisten
Szerencsére van nekik függetlenül attól, látod-e vagy sem.

Ha ennyire csak a praktikumot nézzük, akkor semmi értelme nem lenne egy 25-30 lóerős 250-300-as motornál nagyobbnak. Pedig ha egyszer ráülsz egy nagyobbra, megérted mi az értelme.
-
Ferdzsoo
addikt
Ezt tudod te is h hülyeség kijelenteni.
Városban, nagy melegben araszolva simán jól jön a felnyitható bukó. Emellett benzinkúton, bárhol megállva (akár inni, beszélgetni) nem kell levenni, csak felhajtod. Jórészükben már van napszemüveg, így felnyitott állapotban sem zavaró a menetszél, cserébe jobban átszellőzik. Más részből számomra egyszerűen nagyobb a komfortja, könnyebb levenni, felvenni. Egy zárt bukóba teljesen be vagyok zárva, max a plexit lehet résnyire nyitni, felnyitott állapotban még a látómező is nő, ami városban nem jön rosszul.
Nézd meg a legnevesebb gyártók kínálatát, pl. a Schubert sisakok 90%-a felnyitható, nyilván azért mert van rá igény.
20 éve igaz volt, h a felnyitható sisak kevésbé merev, nem olyan biztonságos, de mára ennek semmi alapja, nagyon komoly zárszerkezettel látják el őket.Természetesen trollkodtam, mindennek van értelme, különben nem gyártanának annyit belőle.

Bár én sem látom a sportmotor pályán kívüli használatának értelmét.
-
Ferdzsoo
addikt
Azt kerdeztem a multkor is, hogy mennyi benzin volt a tankban, amikor ez tortent, de elsiklottunk felette.
Valami ilyesmit csinalt mar alattam egy honda forza, ket-harom hetente nem volt hajlando mukodni a benzinszivattyuja. Azt is csak egy rovid ideig.Kb úgy félig lehetett...
De ma meg végig alatta volt szinte, csak a menet végén tankoltam.
Új hozzászólás Aktív témák
-
52100 - 52001
158211 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 53901 53900 - 53801 53800 - 53701 53700 - 53601 53600 - 53501 53500 - 53401 53400 - 53301 53300 - 53201 53200 - 53101 53100 - 53001 53000 - 52901 52900 - 52801 52800 - 52701 52700 - 52601 52600 - 52501 52500 - 52401 52400 - 52301 52300 - 52201 52200 - 52101 52100 - 52001 52000 - 51901 51900 - 51801 51800 - 51701 51700 - 51601 51600 - 51501 51500 - 51401 51400 - 51301 51300 - 51201 51200 - 51101 51100 - 51001 51000 - 50901 50900 - 50801 50800 - 50701 50700 - 50601 50600 - 50501 50500 - 50401 50400 - 50301 50300 - 50201 50200 - 50101 50100 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Rokon topikok:
• Robogó, kismotor
• Nagyrobogósok baráti topikja
• Elektromos autók - motorok
- macOS PC-re
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Battlefield 6
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Jövő héten New Yorkban gyújtja be a SpaceX a rakétákat
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Xbox Classic / Xbox 360
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- További aktív témák...
- Apple iPhone 13 Pro Max 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Dell Latitude 5455 14 FHD+ üzleti notebook - Qualcomm X Plus X1 16GB DDR5 512GB SSD W11
- Akció! Lenovo Yoga X380. I7 8550H / 16GB DDR4 / 256 GB SSD.-
- Bomba ár! Lenovo X1 Carbon 3rd I i5-5G I 8GB I 180SSD I 14" QHD Touch I Cam I W10 I Garancia!
- Samsung Galaxy S24 Ultra - Titanium Violet - 12/512GB - Megkímélt szép állapotban.
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest


Viccet félretéve, nem értem minek nektek ilyen péniszhosszabbító...



Gyöngyösön volt egy tetovált csaj aki bólintott. Elég morcos a hangja. Amikor hoztuk haza én haver mögött ültem a Transalpon és egy másik ismi jött a Dragstarral. Ő is élvezkedett rendesen a hangjával, próbálta a Transalpot is bőgetni haver, de nem sokat lehetett hallani belőle.


Meg a kuplung is nehézkesen ereszt alacsonyabb fordulatokon lefelé váltásnál, arra is rá kéne nézni, lehet, hogy valamelyik tárcsa meg van görbülve? Úgyhogy egy teljes darabokra szedés várja az öreglányt... Azért a 80k az 80k.





Viszont vannak érdekesebb konstrukciók, amiknek máshogy hangolják a dolgait. Pl. az SV650, dícsérték is a blokkot orrba-szájba, a rajongótábora is hatalmas, nem ok nélkül.
Kurvajó vót


