Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- COD:MW4 segédlet gyűjtő
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Pajac: Olga
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
80100 - 80001
158210 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 81901 81900 - 81801 81800 - 81701 81700 - 81601 81600 - 81501 81500 - 81401 81400 - 81301 81300 - 81201 81200 - 81101 81100 - 81001 81000 - 80901 80900 - 80801 80800 - 80701 80700 - 80601 80600 - 80501 80500 - 80401 80400 - 80301 80300 - 80201 80200 - 80101 80100 - 80001 80000 - 79901 79900 - 79801 79800 - 79701 79700 - 79601 79600 - 79501 79500 - 79401 79400 - 79301 79300 - 79201 79200 - 79101 79100 - 79001 79000 - 78901 78900 - 78801 78800 - 78701 78700 - 78601 78600 - 78501 78500 - 78401 78400 - 78301 78300 - 78201 78200 - 78101 78100 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:17 Téma összefoglaló
Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!
Országos motoros rendezvények
Új hozzászólás Aktív témák
-
Laca1212
őstag
-
D1Rect
félisten
-
Laca1212
őstag
-
D1Rect
félisten
-
Laca1212
őstag
-
demars
addikt
Nem esik az eső, szél is csitult. Igaz nem süt a nap (felhős az ég, néha azért előbújik), de az utak még szárazak

Ha nem kellene mennem délután kocsival tuti gurulnánk egyet a cimbivel. -
TBone
tag
Meg tudja nekem mondani melyik fél
és melyik teljesen szinteikus motorolaj ?
Castrol
Power 1 Racing 4T 10W-50
Power 1 4T 10W-40
A sima a FSZ a racing pedig TSZ ?REPSOL
Moto Sintetico 4T
Moto Sport 4T,
Itt az a kérdés hogy a második milyen?
A moto sport félszint.
-
-Mosquito-
őstag
-
canniball
nagyúr
-
Atomgeszi
nagyúr
Hali!
Bedobom ide is a kérdésem, hátha itt többen olvassák.
HJC bukóra akarok választani a tiszta(alap) plexi helyett valami másikat. A pinlock is alap lesz.
Az itt [link] található táblázat szerint, mit jelentenek ezek, hogy Smoke - Anti Scratch ( ez füst színű plexi és nem karcolódik? ) . Dark Smoke - Ez sötét füstös?
Amber pont nem megy rá a kinézett bukóra , és akkor vannak az RST kategórián belül a színesek.
Nekem egy ilyen ezüstös adná a legjobban, de a smoke Anti Scratch-en is elgondolkodtam, tudja valaki, hogy melyikek milyenek, valakinek tapasztalat velük?Köszi!
Mindenki gyári plexit használ?

-
DonThomasino
veterán
Meg tudja nekem mondani melyik fél
és melyik teljesen szinteikus motorolaj ?
Castrol
Power 1 Racing 4T 10W-50
Power 1 4T 10W-40
A sima a FSZ a racing pedig TSZ ?REPSOL
Moto Sintetico 4T
Moto Sport 4T,
Itt az a kérdés hogy a második milyen?
-
Topiccsendőr
addikt
Manapsag egyaltalan nem jellemzo.
Egyebkent ilyenkor megkerdezem a mashol kapott informaciot az adott ugyintezotol, es szembesitem vele, hogy mashol mast mondtak, mi a teendo.
De most eppen azt irom le, hogy hogyan tud beszelgetes soran informaciot adni es kapni az ember? -
D1Rect
félisten
Akkor ez nem epp a kormanyablak ugyintezo informacioi miatt lett ket honap...
3x 3 félét mondtak, majdnem lejárt az eredetvizsga amire sikerült átírni.
-
Topiccsendőr
addikt
-
D1Rect
félisten
En eddig barmilyen burokraciaval kapcsolatos dologgal felhivtam barmelyik kormanyablakot, a legkesobb a masodik probalkozasra tokeletes felvilagositast kaptam. Magyar jarmu nemetesitese pl. Vagy barmi. Forumokon csak felreinformaljak az embert.
Fel kell hivni a kormanyablakot, es egy hozzaerto pontrol pontra el fogja mondani. Ha hianyosan vilagositana fel, masik ablakot kell hivni. Ez a biztos.
Egy sima auto atiratasanal mit lehet ennyire felreinformalni?
Ok tudjak a legpontosabb informaciot adni.
motherfucker18, vagy satan123 megvitathatja god32 vel a temat a forumon, csak te ezzel nem leszel elorebb.Magyar volt a tulaj, de elfelejtette töröltetni a hitelt amit 10 éve kifizetett és elhagyta a törzskönyvet is.
(#80085) persuader:

-
Topiccsendőr
addikt
Hozzatennem, en a 16. Keruleti ablakot szoktam hivni, eddig mindent tudtak.
Nem tudom elkepzelni hogy ennyire nehez lenne eddigi tapasztalataim alapjan.
Ja igen. Ha nem veszik fel elsore a telefont akkor ahhoz hogy felvegyek, ujra kell hivni oket. (Volt itt a topicban ilyen kifogas, hogy nem ert el valaki semmilyen kormanyablakot, mert nem vettek fel a telefont)
Tovabbi ingyenes segitsegkent megemlitem, hogy nyitvatartasi idoben erdemes hivni.
Teljes eletkeptelenseg fennforgasa eseten penzert felhivom masnak, es elmondom az infot. A bankszamlamat nem szeretnem leirni, mert az mar hirdetes lenne, ami tiltott a topicban
-
Topiccsendőr
addikt
En eddig barmilyen burokraciaval kapcsolatos dologgal felhivtam barmelyik kormanyablakot, a legkesobb a masodik probalkozasra tokeletes felvilagositast kaptam. Magyar jarmu nemetesitese pl. Vagy barmi. Forumokon csak felreinformaljak az embert.
Fel kell hivni a kormanyablakot, es egy hozzaerto pontrol pontra el fogja mondani. Ha hianyosan vilagositana fel, masik ablakot kell hivni. Ez a biztos.
Egy sima auto atiratasanal mit lehet ennyire felreinformalni?
Ok tudjak a legpontosabb informaciot adni.
motherfucker18, vagy satan123 megvitathatja god32 vel a temat a forumon, csak te ezzel nem leszel elorebb. -
canniball
nagyúr
-
D1Rect
félisten
Telefon--> kormanyablak
Tekintve, hogy egy autó átíratása is ~2 hónapba telt(magyar tulaj), mert össze-vissza beszéltek, inkább ezt kihagynám.
-
demars
addikt
Azt hiszem runner 125 hackelte meg a sisakját tavaly. 3M szalaggal oldotta meg. Én is agyaltam rajta mert füldugót nem szeretem (cégnél nálunk van, kötelező hordani, valamilyen 3m az is, csak egyszerűbb. ).
Csak azért halasztom mert tervezek másik sisakot venni, könnyebbet, jobbat. -
Laca1212
őstag
-
Geresics
addikt
Vasárnapi nincs...
Viszont érdemes bemenni a MotoBox-ba, és a Zozo-Moto-ba - ráadásul mindkettő egy a Zsolnay V. úton van, egymástól 2-300 méterre.
Amit viszont kerülj, az a Siklósi-Tüskésréti út sarkán lévő RMC, akik már nem is RMC...
-
Laca1212
őstag
Oké oké...de gondoltam hátha.

És olyan ajánlott ami vasárnap zárva?

-
Bogyó bá'
nagyúr
-
Laca1212
őstag
Van Pécsen ajánlott motoros bolt ami ma is nyitva van? Sisak/ruházat kellene...
-
Kolondrum
félisten
-
Chrys_
addikt
Alig kezdődött el a motoros szezon, már 2 halott is van Bayernben (mindkét eset ma történt). Az egyik egy 20 éves srác, tavaly októberben lett meg az A jogosítványa [link]. Van itt egy csoport, a Knieschleifergruppe. Kb. annyit jelent, hogy térdkoptatók csoportja. Már tavaly is felfigyeltem arra, hogy hullanak, mint a legyek.
-
Polemius
senior tag
-
HSM
félisten
"Amennyiben a terméket olcsóbban és hasonló feltételekkel láttad más magyarországi boltban, akkor jelezd felénk, és mi minimum annyiért adjuk! "
Jó üzletnek látszik.

(#80056) HSM
Miért nem próbálsz először a plexi szélére tehető szegélyt? Jóval olcsóbb, és hátha segít annyit, hogy ne kapd telibe."plexi szélére tehető szegély"
Milyenre gondolsz? -
Polemius
senior tag
Szerintem meg nem véletlen, hogy adják a MotaSafe-hez azt a kis cippzáros izét, egy nyakpánttal a kabát alatt lehet hordani és nem vész el. Ja, meg van hozzá azt hiszem egy tartalék dugasz is.
Innen most ingyen van a futár, gondolkodom rajta, aztán lehet megrendelem. Tudom hogy sok pénz, de valami jó megoldást muszáj találnom, mielőtt még tényleg megsüketülök."Amennyiben a terméket olcsóbban és hasonló feltételekkel láttad más magyarországi boltban, akkor jelezd felénk, és mi minimum annyiért adjuk! "
Jó üzletnek látszik.

(#80056) HSM
Miért nem próbálsz először a plexi szélére tehető szegélyt? Jóval olcsóbb, és hátha segít annyit, hogy ne kapd telibe. -
Laca1212
őstag
Interphone. Esőben is tesztelve, tökéletes. IGO-t használom navinak, 5,7" AMOLED kijelző (Samsung Galaxy Note 3), kell a francnak plusz egy navi is még hozzá.
Van gumiszigetelésű töltőkábel bemenet is rajta. 1 vakdugó, ha éppen csak akkuról menne a cucc, és kétféle csereadapter, amit az eredeti USB-kábelre rá lehet rakni.
Nyáron 30+ fokban sem volt gond vele. Touchscreen is megy rendesen. Ezt még kesztyűben is tudtam használni. A kesztyűre egy kis szalagot kell ilyenkor ragasztani, mert az eredetileg nem TS képes cucc volt.Profinak tűnik a cucc,de az ára nekem sok/k.

-
Chrys_
addikt
Durva..

(#80062) BoB: Ez bizony sajnos így igaz.
Azt hittem, az erősebb betétes MotoSafe-nek megfelelő dugasz bőven elég lesz (ugye a hatalmas hype
), de sajnos nem volt, és erre nem voltam felkészülve, így út közben kb. félúton, mikor éreztem, hogy nem lesz elég, már nem igazán tudtam mit kezdeni a szituációval. Visszafelé nem véletlen jöttem a jóval erősebb 3M dugóval. Azzal már semmi bajom nem volt érkezéskor és utána sem, pedig elég béna voltam a ki-be rakosgatásával. 
Melyik 3M dugó? Én a 37dB(A) csillapításút használom. egész jó, és a bluetooth navi hangja még egész jól hallatszik nagy sebességnél is. Alpine MotoSafe is jó (a sárga betétekkel), de az egyik oldalon hosszabb idő után fáj tőle a fülem, nem kényelmes.
-
Chrys_
addikt
Interphone. Esőben is tesztelve, tökéletes. IGO-t használom navinak, 5,7" AMOLED kijelző (Samsung Galaxy Note 3), kell a francnak plusz egy navi is még hozzá.
Van gumiszigetelésű töltőkábel bemenet is rajta. 1 vakdugó, ha éppen csak akkuról menne a cucc, és kétféle csereadapter, amit az eredeti USB-kábelre rá lehet rakni.
Nyáron 30+ fokban sem volt gond vele. Touchscreen is megy rendesen. Ezt még kesztyűben is tudtam használni. A kesztyűre egy kis szalagot kell ilyenkor ragasztani, mert az eredetileg nem TS képes cucc volt. -
Topiccsendőr
addikt
-
Topiccsendőr
addikt
-
HSM
félisten
Durva..

(#80062) BoB: Ez bizony sajnos így igaz.
Azt hittem, az erősebb betétes MotoSafe-nek megfelelő dugasz bőven elég lesz (ugye a hatalmas hype
), de sajnos nem volt, és erre nem voltam felkészülve, így út közben kb. félúton, mikor éreztem, hogy nem lesz elég, már nem igazán tudtam mit kezdeni a szituációval. Visszafelé nem véletlen jöttem a jóval erősebb 3M dugóval. Azzal már semmi bajom nem volt érkezéskor és utána sem, pedig elég béna voltam a ki-be rakosgatásával. 
-
BoB
veterán
Nem is a szélzaj a gond, hanem hogy ha sokáig ér.
Ott sajnos egyformán károsodik a fül mindenkinél. Minél nagyobb a zaj, annál rövidebb ideig nem okoz gondot. Szval jobb erre vigyázni, ne akkor derüljön ki, hogy kellett volna fülvédő, amikor már rosszul hall az ember. Mert sajnos helyrerakni a fület utána már nem lehet. 
Ha egy napig csengett a füled motorozás után, akkor a fülvédelem nem volt megfelelő...
-
Moleman
addikt
Nem is a szélzaj a gond, hanem hogy ha sokáig ér.
Ott sajnos egyformán károsodik a fül mindenkinél. Minél nagyobb a zaj, annál rövidebb ideig nem okoz gondot. Szval jobb erre vigyázni, ne akkor derüljön ki, hogy kellett volna fülvédő, amikor már rosszul hall az ember. Mert sajnos helyrerakni a fület utána már nem lehet. 
Még szélzaj se kell, édesanyám 30+ éve tanít általánosban, és már legalább 10 éve kimutatható halláskárosodása van a zsivajtól.
-
canniball
nagyúr
-
HSM
félisten
Nem is a szélzaj a gond, hanem hogy ha sokáig ér.
Ott sajnos egyformán károsodik a fül mindenkinél. Minél nagyobb a zaj, annál rövidebb ideig nem okoz gondot. Szval jobb erre vigyázni, ne akkor derüljön ki, hogy kellett volna fülvédő, amikor már rosszul hall az ember. Mert sajnos helyrerakni a fület utána már nem lehet. 
-
Gaboman
nagyúr
Még sosem gondolkodtam el ezen, szerencsémre nem zavar a szélzaj.
-
Bogyó bá'
nagyúr
Az - egyébként kényelmes, praktikus - Caberg Duke sisakban zavaróan erős a szélzaj. A régi Kappa Jade KV-4 sisakom nagyon csöndes volt, de azt meg a szemüvegem miatt nagyon nehézkes volt feltenni / levenni, valamint pinlock hiányában nagyon párásodott is. A Kappában 140-nél kisebb volt a zaj, mint a Duke-ban 80-nál, és ez komoly!
-
HSM
félisten
70-80 közötti tempóig elvagyok csak a sisakkal, de afelett kell fülvédő, mert 1-2 óra után már nem esik jól. Hát még egy 1700km-es úton, pályán.

Amúgy itt az is játszik, hogy nekem az SV650S gyári fejidomja és plexije pont a sisakomra tereli a szelet, ami elég jelentős zajt generál, ha kiállok a "szabad" légáramba sokkal halkabb lesz ugyanaz a tempó.
De tervben van ezt javítandó egy spoileres MRA plexi, csak sajnos nem mérik azt sem olcsón, ellentétben a füldugóval. 
(#80054) Moleman: Annyira ocsmányul és igénytelenül néz ki így, hogy én inkább félreraktam, és bakancsban motoroztam....
-
D1Rect
félisten
-
Moleman
addikt
-
bigdady
nagyúr
Szerintem meg nem véletlen, hogy adják a MotaSafe-hez azt a kis cippzáros izét, egy nyakpánttal a kabát alatt lehet hordani és nem vész el. Ja, meg van hozzá azt hiszem egy tartalék dugasz is.
Innen most ingyen van a futár, gondolkodom rajta, aztán lehet megrendelem. Tudom hogy sok pénz, de valami jó megoldást muszáj találnom, mielőtt még tényleg megsüketülök.A motoros uaz mint a worksafe csak kevésbé tompít tudtommal mert van benne egy gyengébb szűrő is
-
Gaboman
nagyúr
Nekem a motoros kabát zsebébe tökéletes volt az a műanyag tok... [link]
Csak tényleg én voltam a hülye, hogy valahogy mégis elhagytam mikor hazajöttem...
Pedig ott már a 3M-et használtam, ezt csak hozni kellett volna. De tény, hogy a motoros kiadás a tutibiztos, és azért az jóval komolyabb tok. 
Annyira zavar benneteket a hang, a külső behatások?
-
Grillo
őstag
Szerintem meg nem véletlen, hogy adják a MotaSafe-hez azt a kis cippzáros izét, egy nyakpánttal a kabát alatt lehet hordani és nem vész el. Ja, meg van hozzá azt hiszem egy tartalék dugasz is.
Innen most ingyen van a futár, gondolkodom rajta, aztán lehet megrendelem. Tudom hogy sok pénz, de valami jó megoldást muszáj találnom, mielőtt még tényleg megsüketülök.Nekem 3M 1271 van, zsinóros, nem zavar hosszú távon sem, és tompít. Mondjuk én nem megyek 90-100-nál többel, de ahhoz elég. És olcsó, van hozzá tok.
-
HSM
félisten
Szerintem meg nem véletlen, hogy adják a MotaSafe-hez azt a kis cippzáros izét, egy nyakpánttal a kabát alatt lehet hordani és nem vész el. Ja, meg van hozzá azt hiszem egy tartalék dugasz is.
Innen most ingyen van a futár, gondolkodom rajta, aztán lehet megrendelem. Tudom hogy sok pénz, de valami jó megoldást muszáj találnom, mielőtt még tényleg megsüketülök.Nekem a motoros kabát zsebébe tökéletes volt az a műanyag tok... [link]
Csak tényleg én voltam a hülye, hogy valahogy mégis elhagytam mikor hazajöttem...
Pedig ott már a 3M-et használtam, ezt csak hozni kellett volna. De tény, hogy a motoros kiadás a tutibiztos, és azért az jóval komolyabb tok. 
-
Bogyó bá'
nagyúr
Én a MotoSafe-ért sajnáltam a 8000-et, de a WorkSafe az adatlapja szerint pont annyit csillapított, mint az erősebb betéttel a MotoSafe, így megvettem inkább azt 4000-ért, annyiért szerintem korrekt ajánlat. Ugyan a flancos cipzáras tok helyett csak egy kis műanyag dobozka járt hozá, de teljesen praktikus, tette a dolgát. Csak sajnos én hülye valahol elhagytam.

Jelentősen csillapít, de a forgalmat hallani benne, amennyire feltétlen kell. Nekem sajnos Angliáig pályán már kicsit kevés volt, legalább egy napig csöngött utána a fülem, de az út első felén még tökéletes volt.

(#80042) bigdady: Lehet bármilyen sisakod, pályatempóban van zaj... Ott nem úszod meg vagy a fülvédelmet, vagy a halláskárosodást. Én előbbit válaszottam.

Szerintem meg nem véletlen, hogy adják a MotaSafe-hez azt a kis cippzáros izét, egy nyakpánttal a kabát alatt lehet hordani és nem vész el. Ja, meg van hozzá azt hiszem egy tartalék dugasz is.
Innen most ingyen van a futár, gondolkodom rajta, aztán lehet megrendelem. Tudom hogy sok pénz, de valami jó megoldást muszáj találnom, mielőtt még tényleg megsüketülök. -
pityaa23
senior tag
Mikor valaki nagyjából csak ilyen szinten tudja letenni a lábát, lábhegyét az mennyire számít biztonságosnak? Illetve mennyire nehéz így magát a motort tartani egy hosszabb ideig? (pl piros lámpa) Kb ennyire ér le sajnos az én lábam is, viszont a sportmotor meg nem tetszik. Így nem tudom van-e értelme belevágjak a jogsiba tavasszal.
Én pont ma tettem egyel lejjebb az ülést kipróbálni milyen. Eleinte fura volt, hogy lejjebb kerültem, de pár kör után megszoktam és sokkal biztonságosabbnak éreztem ezeket a lámpánál megállás, parkolás, álló helyzetben parkolás után hátralökni magam lábbal, stb.., helyzeteket. Abba is gondolj bele, hogy egy nyomvályús úton ha rosszul állsz meg már a lábujjhegyed sem ér le
De biztos találni olyan motort ami megfelel, emiatt ne add fel. -
Kolondrum
félisten
Én meg bec*ptam: garázsba ki, gyújtás rá, műszerfal életre kel, jó lesz ez! Fúj a szél mint a veszedelem de nem érdekel, ez az idő már nekem is jó úgyhogy menni fogok, pláne hogy egymás után mennek a ház előtt a motorok. Gépet kitolom, rendbeszedem, átöltözök, motor uccára ki, visszajövök (kabát, bukó stb.), kisétálok hozzá teljes harci díszben, indítanám de nem röffen be, és megint nem, és megint nem...3-4 próbálkozás után szomorúan konstatáltam hogy a korábbiaktól eltérően ezt a telet már nem bírta ki az akksi, úgyhogy mégsem megyek...
Most rátettem töltőre, de lenne egy nagyobb összegem rá hogy holnap hideg lesz és esni fog...Csapj bele!
-
emre
veterán
Persu!
Csavarozott palástú dobot hogyan tudok otthon szétszedni?
Valami nekiállt zörögni benne.
Amúgy ez az:
-
BoB
veterán
Végülis az egynegyede is több mint a semmi, de valójában azt az egészet be kellene nyomni a fülbe. Ha kilóg a füledből, rosszul csináltad. Értelemszerűen kényelmetlen kicsit úgy, de csak akkor hozza azt a csillapítást, ami rá van írva. Más kérdés hogy elég-e a csillapítás motorozáshoz úgy hogy hiányzik a 75%-a (tehát kérdés mekkora zaj keletkezik).
Úgy ahogy itt is látni: [link]
A képen látható úgy van behelyezve, hogy nincs levágva semmi sem belőle.
Helyes:

Helytelen:

-
HSM
félisten
Én a MotoSafe-ért sajnáltam a 8000-et, de a WorkSafe az adatlapja szerint pont annyit csillapított, mint az erősebb betéttel a MotoSafe, így megvettem inkább azt 4000-ért, annyiért szerintem korrekt ajánlat. Ugyan a flancos cipzáras tok helyett csak egy kis műanyag dobozka járt hozá, de teljesen praktikus, tette a dolgát. Csak sajnos én hülye valahol elhagytam.

Jelentősen csillapít, de a forgalmat hallani benne, amennyire feltétlen kell. Nekem sajnos Angliáig pályán már kicsit kevés volt, legalább egy napig csöngött utána a fülem, de az út első felén még tökéletes volt.

(#80042) bigdady: Lehet bármilyen sisakod, pályatempóban van zaj... Ott nem úszod meg vagy a fülvédelmet, vagy a halláskárosodást. Én előbbit válaszottam.

-
Bogyó bá'
nagyúr
Annyian dicsérik az Alpine dugaszokat, hogy lehet végül én is beruházok rá. Nem baj ha nem csillapít túl sokat, a forgalmat azért muszáj hallani, csak a szél süvítését csökkentse . Kicsit drágállom, de ha beválik, akkor nem sajnálom érte a pénzt.
-
bigdady
nagyúr
-
V.Stryker
nagyúr
-
HSM
félisten
-
Ferdzsoo
addikt
Na, ma beledobtam az első százast a gépbe.
Az első métereken hirtelen nem is értettem, hogy mit keresek én azon, teljesen elszoktam tőle, mentem pár kört a környéken, próbálgattam a technikákat, ismerkedtünk.
A gép valami hihetetlenül kezes, te jó ég... Ezen szinte semmit sem érezni az úthibákból az első keréken, elképesztően sima minden rajta. Ámulat. Komolyan.
Ehhez képest a tanulós cbf600 totálisan szét volt cseszve.
Ott nem éreztem biztonságosnak amikor rossz úton a kerékről jött folyton a rángás, pedig direkt figyeltem is, hogy jól üljek és jól tartsam a karomat, minél lazábban. Azzal néha sikerült megcsúszni is picit. Ehhez képest ez a gép olyan magabiztosságot ad, egyszerűen meg tudok bízni benne, annyira sima minden, más dimenzió.A bejáratás max 4k rpm az első 800 kilométeren az biztos, hogy nem lesz. Egyrészt az hatodikban 60 lenne, aztán a csepeli gyorsforgalmin tutira nem fogok annyival menni, mert átgázol rajtam egy teherautó.
De azért igyekszem alacsonyan elváltogatni, de bemegy 4k fölé...
Ez a motor utálja az alacsony fordulatszámot.A majrécsík is érdekes dolog, direkt nem döntögettem, mert új, gumi, új van, nincs gyakorlatom stb, de leszállva megnéztem a gumit és annyira nincsen sok a széléig. Most vagy én nem érzem, hogy ennyire bedöntöttem, vagy ebben a gumiban nincsen túl sok potenciál (én erre szavaznék szerintem).
Olyan nincs hogy a gumi a szűk keresztmetszet.

-
canniball
nagyúr
Mikor valaki nagyjából csak ilyen szinten tudja letenni a lábát, lábhegyét az mennyire számít biztonságosnak? Illetve mennyire nehéz így magát a motort tartani egy hosszabb ideig? (pl piros lámpa) Kb ennyire ér le sajnos az én lábam is, viszont a sportmotor meg nem tetszik. Így nem tudom van-e értelme belevágjak a jogsiba tavasszal.
Nem csak ez a két kategória létezik.

-
Bogyó bá'
nagyúr
Mikor valaki nagyjából csak ilyen szinten tudja letenni a lábát, lábhegyét az mennyire számít biztonságosnak? Illetve mennyire nehéz így magát a motort tartani egy hosszabb ideig? (pl piros lámpa) Kb ennyire ér le sajnos az én lábam is, viszont a sportmotor meg nem tetszik. Így nem tudom van-e értelme belevágjak a jogsiba tavasszal.
Veszélyes. Laci barátom is igen alacsony, egy 125-ös Varadero-ja van alacsonyított üléssel, de így is csak lábujjhegyen ér le róla, mint a képeden. Én eddig 2-szer láttam felborulni a motorral emiatt. (Ahol le kellett volna tennie a lábát, ott volt egy pár centis gödör, mindkétszer betakarózott a srác a motorral, álló helyben).
-
bigdady
nagyúr
Mikor valaki nagyjából csak ilyen szinten tudja letenni a lábát, lábhegyét az mennyire számít biztonságosnak? Illetve mennyire nehéz így magát a motort tartani egy hosszabb ideig? (pl piros lámpa) Kb ennyire ér le sajnos az én lábam is, viszont a sportmotor meg nem tetszik. Így nem tudom van-e értelme belevágjak a jogsiba tavasszal.
Hát nem könnyű, lábujjhegyen szar lehet
-
CyberPunk666
senior tag
Na, ma beledobtam az első százast a gépbe.
Az első métereken hirtelen nem is értettem, hogy mit keresek én azon, teljesen elszoktam tőle, mentem pár kört a környéken, próbálgattam a technikákat, ismerkedtünk.
A gép valami hihetetlenül kezes, te jó ég... Ezen szinte semmit sem érezni az úthibákból az első keréken, elképesztően sima minden rajta. Ámulat. Komolyan.
Ehhez képest a tanulós cbf600 totálisan szét volt cseszve.
Ott nem éreztem biztonságosnak amikor rossz úton a kerékről jött folyton a rángás, pedig direkt figyeltem is, hogy jól üljek és jól tartsam a karomat, minél lazábban. Azzal néha sikerült megcsúszni is picit. Ehhez képest ez a gép olyan magabiztosságot ad, egyszerűen meg tudok bízni benne, annyira sima minden, más dimenzió.A bejáratás max 4k rpm az első 800 kilométeren az biztos, hogy nem lesz. Egyrészt az hatodikban 60 lenne, aztán a csepeli gyorsforgalmin tutira nem fogok annyival menni, mert átgázol rajtam egy teherautó.
De azért igyekszem alacsonyan elváltogatni, de bemegy 4k fölé...
Ez a motor utálja az alacsony fordulatszámot.A majrécsík is érdekes dolog, direkt nem döntögettem, mert új, gumi, új van, nincs gyakorlatom stb, de leszállva megnéztem a gumit és annyira nincsen sok a széléig. Most vagy én nem érzem, hogy ennyire bedöntöttem, vagy ebben a gumiban nincsen túl sok potenciál (én erre szavaznék szerintem).
-
Atomgeszi
nagyúr
Hali!
Bedobom ide is a kérdésem, hátha itt többen olvassák.
HJC bukóra akarok választani a tiszta(alap) plexi helyett valami másikat. A pinlock is alap lesz.
Az itt [link] található táblázat szerint, mit jelentenek ezek, hogy Smoke - Anti Scratch ( ez füst színű plexi és nem karcolódik? ) . Dark Smoke - Ez sötét füstös?
Amber pont nem megy rá a kinézett bukóra , és akkor vannak az RST kategórián belül a színesek.
Nekem egy ilyen ezüstös adná a legjobban, de a smoke Anti Scratch-en is elgondolkodtam, tudja valaki, hogy melyikek milyenek, valakinek tapasztalat velük?Köszi!
-
rwin5
őstag
Mikor valaki nagyjából csak ilyen szinten tudja letenni a lábát, lábhegyét az mennyire számít biztonságosnak? Illetve mennyire nehéz így magát a motort tartani egy hosszabb ideig? (pl piros lámpa) Kb ennyire ér le sajnos az én lábam is, viszont a sportmotor meg nem tetszik. Így nem tudom van-e értelme belevágjak a jogsiba tavasszal.
-
boogie84
veterán
Kisalföld pepita.. mentem egy laza 80-ast, de olyan szél volt, h inkább hazamentem. Motor szerint 17 fok, abszolút nem fáztam, de a szél rendesen terelgetett, volt olyan szakasz ahol ellen kellett dőlnöm, úgy fújt.
Én ezért nem indultam útnak.. Pedig nagyon fel akarom avatni az új sityakot.

-
Ferdzsoo
addikt
Nem, kb a 3/4-ét le kell nyesni szépen összegörgeted az ujjaiddal, majd benyomod a füledbe. Aztán szépen ki is tudod szedni...
-
Bogyó bá'
nagyúr
Azt nem...
...de ha levágom, akkor csak csipesszel tudom kiszedni, nem?

(#80031) Ferdzsoo: köszi, akkor adok neki még egy esélyt (valamelyik nap beugrom a gyógyszertárba).

-
Ferdzsoo
addikt
-
Gaboman
nagyúr
Sokat elővették a sárkányukat, itt is volt forgalom rendesen, nagyon jó idő volt ma hozzá.
Csak az a fránya szél rondított bele, eléggé erős lökésekkel adta tudatukra hogy megérkezett. -
runner 125
nagyúr
Kisalföld pepita.. mentem egy laza 80-ast, de olyan szél volt, h inkább hazamentem. Motor szerint 17 fok, abszolút nem fáztam, de a szél rendesen terelgetett, volt olyan szakasz ahol ellen kellett dőlnöm, úgy fújt.
-
Bogyó bá'
nagyúr
-
boogie84
veterán
-
Ferdzsoo
addikt
Az utak szárazak (de porosak), sokszor viharos szél, ragyogó napsütés majdnem végig, 14-20 fok, nagyon sok motoros mindenfelé. A GPS-t be sem kapcsoltam, mentem amerre épp gondoltam. Nagyon jó volt, de piszokul elfáradtam, fáj a derekam megint.
Muszáj lesz valamilyen normális füldugót beszerezni, egészen elszoktam a Caberg Duke sípolásától. A nagy plexi viszont továbbra is királyság!
3m narancssárga füldugó, patikában 150 ft/pár és iszonyat sokáig bírja mellesleg nagyon jól tompít.

-
CyberPunk666
senior tag
Istenkiraly az egesz
A tarkómon összeér a mosolyom.

-
-Mike-
addikt
Az utak szárazak (de porosak), sokszor viharos szél, ragyogó napsütés majdnem végig, 14-20 fok, nagyon sok motoros mindenfelé. A GPS-t be sem kapcsoltam, mentem amerre épp gondoltam. Nagyon jó volt, de piszokul elfáradtam, fáj a derekam megint.
Muszáj lesz valamilyen normális füldugót beszerezni, egészen elszoktam a Caberg Duke sípolásától. A nagy plexi viszont továbbra is királyság!
Erre felé is olyan szelek és poros utak voltak hogy az első cukrászdáig nem értem volna el, hihetetlen.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Bogyó bá'
nagyúr
Az utak szárazak (de porosak), sokszor viharos szél, ragyogó napsütés majdnem végig, 14-20 fok, nagyon sok motoros mindenfelé. A GPS-t be sem kapcsoltam, mentem amerre épp gondoltam. Nagyon jó volt, de piszokul elfáradtam, fáj a derekam megint.
Muszáj lesz valamilyen normális füldugót beszerezni, egészen elszoktam a Caberg Duke sípolásától. A nagy plexi viszont továbbra is királyság!
-
canniball
nagyúr
Sajnos holnapra mondja az esőt erre is. Sajnálom, hogy nem indult tényleg jó idő volt ma, a nagy szél ellenére is. Akksira figyelni kell, én töltöttem a télen bent a lakásban. Nem is volt gond.
De ne keseredj el, lassan de biztosan javul az idő
Más: már korábban is észre vettem, hogy bal kanyarnál jobban "félek", mintha nem tudnám jól dönteni. Ha besokalltam az mindig balosnál volt. Bennem van a hiba vagy ez normális?
Az akksival az elmúlt 3 évben nem volt gond, bíztam benne hogy most sem lesz, de hát nem jött be. Legfőképpen azért lett volna jó ha nem járok így mert egy kör után ment volna tavaszi felkészítésre, ahová minél előbb el kéne jusson.
Hogy a két oldal nem ugyanúgy megy az normális, valami agyféltekés dolog van a háttérben, szóval megnyugodhatsz, nem csak te vagy így vele.

-
demars
addikt
Én meg bec*ptam: garázsba ki, gyújtás rá, műszerfal életre kel, jó lesz ez! Fúj a szél mint a veszedelem de nem érdekel, ez az idő már nekem is jó úgyhogy menni fogok, pláne hogy egymás után mennek a ház előtt a motorok. Gépet kitolom, rendbeszedem, átöltözök, motor uccára ki, visszajövök (kabát, bukó stb.), kisétálok hozzá teljes harci díszben, indítanám de nem röffen be, és megint nem, és megint nem...3-4 próbálkozás után szomorúan konstatáltam hogy a korábbiaktól eltérően ezt a telet már nem bírta ki az akksi, úgyhogy mégsem megyek...
Most rátettem töltőre, de lenne egy nagyobb összegem rá hogy holnap hideg lesz és esni fog...Sajnos holnapra mondja az esőt erre is. Sajnálom, hogy nem indult tényleg jó idő volt ma, a nagy szél ellenére is. Akksira figyelni kell, én töltöttem a télen bent a lakásban. Nem is volt gond.
De ne keseredj el, lassan de biztosan javul az idő
Más: már korábban is észre vettem, hogy bal kanyarnál jobban "félek", mintha nem tudnám jól dönteni. Ha besokalltam az mindig balosnál volt. Bennem van a hiba vagy ez normális?
-
canniball
nagyúr
Én meg bec*ptam: garázsba ki, gyújtás rá, műszerfal életre kel, jó lesz ez! Fúj a szél mint a veszedelem de nem érdekel, ez az idő már nekem is jó úgyhogy menni fogok, pláne hogy egymás után mennek a ház előtt a motorok. Gépet kitolom, rendbeszedem, átöltözök, motor uccára ki, visszajövök (kabát, bukó stb.), kisétálok hozzá teljes harci díszben, indítanám de nem röffen be, és megint nem, és megint nem...3-4 próbálkozás után szomorúan konstatáltam hogy a korábbiaktól eltérően ezt a telet már nem bírta ki az akksi, úgyhogy mégsem megyek...
Most rátettem töltőre, de lenne egy nagyobb összegem rá hogy holnap hideg lesz és esni fog... -
Gaboman
nagyúr
(#79974) CyberPunk666: Álmomban eszembe se jutott ilyet feltételezni róluk. A sportmotorosok tündérek, sosem hajtanának gyorsan.

(#79975) Gaboman: "a paragon folytatta az utat, biztos látott szép nagy gombákat gondolta felszedi" Ezen besírtam.
Amúgy persze, hogy nem kellett neki segítség. Égett a pofája, mint a reichstag. 
Igen, ezen ott én is gondolkodtam, nem szeretett volna minket közelebbről megismerni, vagy ha közelebb érnénk hozzá valami oltári bűz csapta volna meg az orrunkat!

De arra fogadni merek hogy a visszafelé lassú volt a tempó!
-
vlevi
nagyúr
Itt keleten is fujkál a szél, de teljesen elviselhető volt.
Délelőtt én is elővetem végre, október óta a vasat, és ebédután gurultam egy szűk százast. Nagyonjólesett 4-4.5 hónap után
-
demars
addikt
Kitoltam, áttörölgettem, vissza tettem az akksit majd életre keltettem.

Szépen indult, jó minden. Csapattam egy 20 km hosszú karikát. Jó volt nagyon.
Viszont a szél eszméletlenül fúj
Balos kanyarban jobbra dőltem annyira ellen kellett tartani. -
boogie84
veterán
-
Laca1212
őstag
IMET ruházatról mi a vélemény? Olcsók közül mennyire f@s kategória?
-
ath
senior tag
-
RAiN91
őstag
Utángyártott tükrön mindig elrezeg a beállítás. SV650-en ezt használtam, ott nem volt gond, de most Z750-re került át, és hiába állítom be, 2 perc múlva magamat látom

Hogy lehet fixálni? Gondolom nem csak nálam van ilyen probléma

-
zgospel
őstag
Én ezeket úgy hívom hogy "az ellenség"

Ismertetőjelük hogy 5 percenként egyszer néznek tükörbe, az ülésmagasság koppanásig fel van tolva, két kézzel felülről szorítják a kormányt, amennyire csak lehet előrehajolnak a szélvédőhöz, és több sávos úton mindig a belsőben haladnak zavaróan lassan
-
tboldi
nagyúr
-
Topiccsendőr
addikt
-
dugynok
senior tag
-
Kolondrum
félisten
-
vlevi
nagyúr
Ezren. Ja. Csak sajnos kilometerenkent ezren

Gondolom a sok tavaszi mamóka, és nagypapa most megy el lemosatni az autöt, aztán majd legközelebb husvetkor... -
Kolondrum
félisten
Ezren vannak az utakon. Sokan túráznak, én meló miatt ültem előbb motorra, bakancsban még nem volt alkalmam motorozni.
-
Laca1212
őstag
Én egy ilyet használtam a Versys-en és a gumis rögzítés miatt egyszer sem tudott kicsúszni... Kínából jött, de most melózom, nem tudok pontos linket küldeni. Azt hiszem postaköltséggel együtt 1800 Ft-ból jött haza.
Haver jobban félt, hogy kiesik neki a teló, ezért ő "zárt" tokot használ, de itt fontos, hogy melegedős, vagy sem a telefon, mert neki a Samu S6 bizony néha elég forrón jött ki belőle... Ez egy kicsit drágább, olyan 3k körül volt...

Köszi! Megnézem őket

-
HSM
félisten
Hehe...

Amúgy sosem mondtam, hogy ez egy jó, tapadós gumi lenne, sőt. Ez újonan is elég khm, korlátozott képességű volt.
Viszont ettől még biztonságos motorozásra alkalmas, de tény, hogy nem ezzel fogok pályarekordot dönteni valamelyik gokartpályán... 
-
Ferdzsoo
addikt
Na, akkor a tanácsotok alapján thermo aláöltözőt vettem. Úton vagyok haza, aztán indulhat a "mocizás"
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Btw egy tyúk-tojás kérdés:
A láncsprayt megállás után, a még meleg láncra kell fújni. De mi van ha tök új a lánc? Fújjam be előtte is és utána is?Az új láncot nehogy megtisztítsd gyárilag be van az zsírozva...
Új hozzászólás Aktív témák
-
80100 - 80001
158210 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 81901 81900 - 81801 81800 - 81701 81700 - 81601 81600 - 81501 81500 - 81401 81400 - 81301 81300 - 81201 81200 - 81101 81100 - 81001 81000 - 80901 80900 - 80801 80800 - 80701 80700 - 80601 80600 - 80501 80500 - 80401 80400 - 80301 80300 - 80201 80200 - 80101 80100 - 80001 80000 - 79901 79900 - 79801 79800 - 79701 79700 - 79601 79600 - 79501 79500 - 79401 79400 - 79301 79300 - 79201 79200 - 79101 79100 - 79001 79000 - 78901 78900 - 78801 78800 - 78701 78700 - 78601 78600 - 78501 78500 - 78401 78400 - 78301 78300 - 78201 78200 - 78101 78100 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Rokon topikok:
• Robogó, kismotor
• Nagyrobogósok baráti topikja
• Elektromos autók - motorok
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T590 - i7-8GEN I 16GB I 256GB SSD I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gari!
- Apple iPhone 16 Pro Max 256GB Black Titanium Karcmentes 100% akkumulátor (152 ciklus)
- Lenovo T14S Thinkpad FHD IPS i5-1135G7 16GB RAM 256GB SSD Intel Iris XE Graphics Win11 Pro Garancia
- Apple AirPods Max 2 Midnight ! Új Bontatlan, 2028.05.14.-ig Garancia
- Lg 32U631A-B IPS Monitor! 2560x1440 / 100Hz / 5ms
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest







![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
30dB körüli érték rémlik nekem, a 3M oldala 37-et ír rá, ha az az, aminek tűnik...
Azt hittem, az erősebb betétes MotoSafe-nek megfelelő dugasz bőven elég lesz (ugye a hatalmas hype
), de sajnos nem volt, és erre nem voltam felkészülve, így út közben kb. félúton, mikor éreztem, hogy nem lesz elég, már nem igazán tudtam mit kezdeni a szituációval. Visszafelé nem véletlen jöttem a jóval erősebb 3M dugóval. Azzal már semmi bajom nem volt érkezéskor és utána sem, pedig elég béna voltam a ki-be rakosgatásával.



közben T.bányán meg azt mondja csaj ismerős h rajzanak a motorosok..




