Hirdetés
- MasterDeeJay: Intel Xeon 2673v4 best buy, avagy 20 mag 6eft-ért
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Pajac: Kínai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Mentsünk meg egy 1151-es alaplapot
- Gurulunk, WAZE?!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Met: Metallica: M72 World Tour
-
124100 - 124001
158244 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 125901 125900 - 125801 125800 - 125701 125700 - 125601 125600 - 125501 125500 - 125401 125400 - 125301 125300 - 125201 125200 - 125101 125100 - 125001 125000 - 124901 124900 - 124801 124800 - 124701 124700 - 124601 124600 - 124501 124500 - 124401 124400 - 124301 124300 - 124201 124200 - 124101 124100 - 124001 124000 - 123901 123900 - 123801 123800 - 123701 123700 - 123601 123600 - 123501 123500 - 123401 123400 - 123301 123300 - 123201 123200 - 123101 123100 - 123001 123000 - 122901 122900 - 122801 122800 - 122701 122700 - 122601 122600 - 122501 122500 - 122401 122400 - 122301 122300 - 122201 122200 - 122101 122100 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:17 Téma összefoglaló
Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!
Országos motoros rendezvények
Új hozzászólás Aktív témák
-
Topiccsendőr
addikt
Emelgetné a tököm naponta 50szer
. Ha csak a stáb nem emelgeti egész nap.
A váz sem a közlekedési terheléstől tört el, hanem a túlpakolt, és ezerszer eldőlt elesett terhelésektől.
Ezek a motorok, és a legújabb kiadás meg főleg, elveszi a valóság érzetet. Elhiteteti az emberrel, hogy nincs akadály, ezzel a motorral mindent meg lehet oldani.
És mikor gebasz van a pilótának nem lesz tudása, mert a megszokott mozdulatok reakciók ehhez kevesek lesznek.
Értem én, hogy a GS-el 110-el meg sem érzi a motoros a lyukat, de pont ez az ami félrevezető. Mert az a rohadt lyuk ott van, és vészhelyzetben 110-el taknyolni nagyobb büntivel jár, mint egy fapadosabb vassal, amivel érzésre is lényegesebb kisebb sebességgel vagdalózik az ember.
Ami az egyik oldalon plusz, az a másik oldalon ugyan akkora mínusz lesz.Persuval egyet értek, a platóra való, ott nincs vele gond

Megértem akinek ez tetszik, és bírja erővel, anyagilag. Csinálja. A motor egy élvezeti eszköz
Azt kiegeszitenem, hogy ezek teherautora valok: Nem ennyire egyszerunek gondolom, csak fel szeretnem hivni a figyelmet arra, hogy ezek olyan terepre jok, mint kb egy 600 as sornegy naked, ha butykos gumit raksz ra. Arra a felvetesre, hogy ilyenekkel mennek a dakaron, azt tudom mondani, hogy azok kemenyen felkeszitett motorok, meg van aki R1 el szeli at a sivatagot, tehat meg lehet oldani mindent. Viszont endurozni nem ilyen motorral kell. Atlagembernek altalaban az mar terep, ha lemegy az utrol, de arra meg kb barmilyen motorral mehetsz.
tenyleg eleg megnezni, hogy mcgregor-ek mit szoptak vilagkoruli uton egy "erre kitalalt" motorral. Vaz eltorik, sarban mar nem lehet vele menni, es amikor megvettek az IZH csodat, elcsodalkoztak, hogy mennyire konnyen lehet vele ott menni, ahol a gsel metereket haladtak orakon at. Pedig az nem enduro motor volt, hanem egy szar szocimotor, csakeppen joval konnyebb volt, mint a gs.
Terepen nekem nem azzal van bajom, hogy 130-al mesz, es nem erzed, epp ellenkezoleg. Felazott talajon te meg nem mozdulsz egy felmalhazott nehez szarral, csak csapod fel a sarat 6 meter magasra. Mely homokban ugyanez. Persze ha ezeket elkerulod, akkor nincs baj. De akkor mehetsz r1 el is :D -
csongi
veterán
Emelgetné a tököm naponta 50szer
. Ha csak a stáb nem emelgeti egész nap.
A váz sem a közlekedési terheléstől tört el, hanem a túlpakolt, és ezerszer eldőlt elesett terhelésektől.
Ezek a motorok, és a legújabb kiadás meg főleg, elveszi a valóság érzetet. Elhiteteti az emberrel, hogy nincs akadály, ezzel a motorral mindent meg lehet oldani.
És mikor gebasz van a pilótának nem lesz tudása, mert a megszokott mozdulatok reakciók ehhez kevesek lesznek.
Értem én, hogy a GS-el 110-el meg sem érzi a motoros a lyukat, de pont ez az ami félrevezető. Mert az a rohadt lyuk ott van, és vészhelyzetben 110-el taknyolni nagyobb büntivel jár, mint egy fapadosabb vassal, amivel érzésre is lényegesebb kisebb sebességgel vagdalózik az ember.
Ami az egyik oldalon plusz, az a másik oldalon ugyan akkora mínusz lesz.Persuval egyet értek, a platóra való, ott nincs vele gond

Megértem akinek ez tetszik, és bírja erővel, anyagilag. Csinálja. A motor egy élvezeti eszköz
-
Micsurin
nagyúr
"Milyen motorra? Olyan motorokon ahol elég csak dobot cserélni (pl. nakedek) dicsérik, "
Azt honnan tudhatom meg, hogy az enyémre ráilleszkedik-e, illetve mindegyik ráilleszkedik-e?
(Mondjuk naked-em van, GSX 1400.)Típusra gyártják a dobokat* és az összekötő csöveket. Nézd meg a weben(delkevic.co.uk, vagy a korábban linkelt francia lapjukon) van-e GSX1.4-hez.
*igen itt mi is erősen meglepődtünk, hivatalosan nekem is és haveromnak a GS-en is a 350mm-es oval van fent ahhoz képest belső átmérőben és külső átmérőben is elég nagy az eltérés. Azt hittünk ennyiért egység dobot adnak összekötővel...

-
goodboy007
senior tag
"Milyen motorra? Olyan motorokon ahol elég csak dobot cserélni (pl. nakedek) dicsérik, "
Azt honnan tudhatom meg, hogy az enyémre ráilleszkedik-e, illetve mindegyik ráilleszkedik-e?
(Mondjuk naked-em van, GSX 1400.) -
tboy93
nagyúr

Hasonló lehetett, mint én az utcai gumival az 50-es supermoton
Nem volt akkora fun amúgy, pár hónapos motoros tapasztalattal (még jogsi nélkül
) eléggé be voltam fosva. -
tboy93
nagyúr
-
Micsurin
nagyúr
Eladásnál tedd be első képnek, szerintem azonnal keresnek majd a WR450 vevők.
---
Köszönöm a generátor, r/r válaszokat!
-
norbert1998
nagyúr
-
tboy93
nagyúr
Nem, Vasszilvágy. (Szombathely egy 15-20 km)
----------
Lemaradt a túra enduro melletti ervelesbol a következő:
Elindulsz kisasszonnyal és 5 napi csomaggal nyaralni, tengerpart vagy akármi. Megnéznél egy barlangot, kilátót. Cuccok nyilván már a szálláson, de egy cbf500-al nem mész a sárban, murvaban fel a hegyre, míg a gs-el, pegasoval igen, de ugye fontos, hogy kényelmes legyen, míg oda érsz, ezért nem jó egy WR, vagy bármi sima enduro. Tehát hogy a túra célpontja környéki földút ne legyen tabu. -
norbert1998
nagyúr
Rengeteg videó van fent, hogy milyen eszméletlen terepen mennek a "nagy" GS-el, lehet vele terepezni, sőt az adventure változat elég jól körbe van csövezve, nem is sérül olyan könnyen.
A mi keresetünk az ami miatt nálam még elméletben sem fér bele, hogy megveszel egy motort szalonból 5-7 millió között felszereltségtől függően, majd kimész vele a sárba, odavágod, eldőlsz vele a sziklákon, stb.
A ráadás, hogy párszor próbáltam gyenge terepet, az sem jött be, minden ami képesség oda kell, az bennem nincs meg. Kétszer örültem mindig, amikor jelentkeztem ilyen túrára és amikor végre megint aszfaltra mehettem.

Norbert1998: hol laksz? Bp?
Nem, Vasszilvágy. (Szombathely egy 15-20 km)
----------
Lemaradt a túra enduro melletti ervelesbol a következő:
Elindulsz kisasszonnyal és 5 napi csomaggal nyaralni, tengerpart vagy akármi. Megnéznél egy barlangot, kilátót. Cuccok nyilván már a szálláson, de egy cbf500-al nem mész a sárban, murvaban fel a hegyre, míg a gs-el, pegasoval igen, de ugye fontos, hogy kényelmes legyen, míg oda érsz, ezért nem jó egy WR, vagy bármi sima enduro. Tehát hogy a túra célpontja környéki földút ne legyen tabu. -
Somatom
veterán
-
Steven
addikt
Ha két autóval jönnének mögöttem (komplett orvosi támogatással ahogy a filmben)
Akkor be vállalnám , szerintem te is
-
csongi
veterán
Értem, és köszönöm!
Megnéztem a hosszú motorozást. Én nem vágnék bele ekkora motorral egy terepmotorozásba. Megpakolva meg főleg nem. Akkor már inkább egy quad
-
bacus
őstag
A 3. -ban jártam erre-arra. Melyik kilátó? Árpád?
Én még a régebbi, 1150 -es GS -sel töltöttem el két napot. Nem az én világom. Mondom ezt úgy, hogy egyébként szeretem a terepezést. Nálam a terepezéshez kategóriában a DRZ400 lenne ideális. A GS -sel inkább olyan érzés volt a terep, mintha egy elefánt hátán törnék utat. Persze, símán lehet, hogy csak én voltam kevés ahhoz, hogy játszak vele.Jó kérdés. Ami megy fel a Szépvölgyi, majd a vendéglőnél jobbra fel, onnan indulnak a sikló ernyősök... ;)
Ez itt végig asztalt, autóval járható, a kilátó hoz még gyalogolni kellene..Nem vagyunk egyformák, különben nem kéne ennyi féle motor.
-
Somatom
veterán
Amíg nem próbáltam ki, csak egy nagy lufinak gondoltam a GS-t. Hiszen 2 db új DL áráért juthatsz hozzá, annyival nem lehet jobb, inkább költsem el benzinre, stb.
Aztán kipróbáltam, egy 2007-est, nem volt még ESA alatta, ugyan úgy tekergetni kellett az előfeszítést. Felmentünk itt a 3. kerületben egy kilátóhoz, előtte DL-el állandóan váltogatni kellett, néha olyat felütött a futómű egy gödörnél, hogy azt hittem leszakad a hátam. Ugyanez az 1200-as motorral, 3-8e fordulaton a maximális teljesítmény 90% mindig ott van, kettesben 20-80 km/h között jó vagy, harmadikban 25-130 között..., az utat mintha újra aszfaltozták volna..
Biztosan nem a nagy GS az egyetlen ami ezt tudja, de én ezt próbáltam, és nagyon bejött

A 3. -ban jártam erre-arra. Melyik kilátó? Árpád?
Én még a régebbi, 1150 -es GS -sel töltöttem el két napot. Nem az én világom. Mondom ezt úgy, hogy egyébként szeretem a terepezést. Nálam a terepezéshez kategóriában a DRZ400 lenne ideális. A GS -sel inkább olyan érzés volt a terep, mintha egy elefánt hátán törnék utat. Persze, símán lehet, hogy csak én voltam kevés ahhoz, hogy játszak vele. -
bacus
őstag
Amíg nem próbáltam ki, csak egy nagy lufinak gondoltam a GS-t. Hiszen 2 db új DL áráért juthatsz hozzá, annyival nem lehet jobb, inkább költsem el benzinre, stb.
Aztán kipróbáltam, egy 2007-est, nem volt még ESA alatta, ugyan úgy tekergetni kellett az előfeszítést. Felmentünk itt a 3. kerületben egy kilátóhoz, előtte DL-el állandóan váltogatni kellett, néha olyat felütött a futómű egy gödörnél, hogy azt hittem leszakad a hátam. Ugyanez az 1200-as motorral, 3-8e fordulaton a maximális teljesítmény 90% mindig ott van, kettesben 20-80 km/h között jó vagy, harmadikban 25-130 között..., az utat mintha újra aszfaltozták volna..
Biztosan nem a nagy GS az egyetlen ami ezt tudja, de én ezt próbáltam, és nagyon bejött

-
bacus
őstag
Rengeteg videó van fent, hogy milyen eszméletlen terepen mennek a "nagy" GS-el, lehet vele terepezni, sőt az adventure változat elég jól körbe van csövezve, nem is sérül olyan könnyen.
A mi keresetünk az ami miatt nálam még elméletben sem fér bele, hogy megveszel egy motort szalonból 5-7 millió között felszereltségtől függően, majd kimész vele a sárba, odavágod, eldőlsz vele a sziklákon, stb.
A ráadás, hogy párszor próbáltam gyenge terepet, az sem jött be, minden ami képesség oda kell, az bennem nincs meg. Kétszer örültem mindig, amikor jelentkeztem ilyen túrára és amikor végre megint aszfaltra mehettem.

Norbert1998: hol laksz? Bp?
-
Somatom
veterán
Attól függ, hogy mit értesz terepezés alatt. A budapesti utak már terepezés? Bacus azt írta, azért jó, mert könnyű vele felugratni a járdára. A cikk szerint az ember előzőleg egy gyökéren hajtott át, aztán tört ki az eleje. Akkor most mi a terep?
-
Geresics
addikt
Ezeknek a lényege az, hogy felmálházod magad, és elmész világgá. Ha nincs út, akkor sem kell visszafordulnod. Mindezt ráadásul kényelmesen. Miért? Mert megteheted. Aki nem próbálja, sosem fogja megérteni. Én sem értettem miért jó egy pályán körbe-körbe motorozni, és tizedmásodperceket csiszolni, míg ki nem próbáltam...
Amúgy az "adventure" motorozásnak is sok vállfaja, és híve van. Én a Pegaso-val azt képviseltem anno, hogy mindenre is jó motor kell. Aztán jött a KLX, és azóta komolyabb terepre nem akarok nagyvassal menni, ezért lett a másik motorom a "sima" 1190 Adventure, és nem az "R" változat. Ezzel sem kell megfordulnom egy sziklás-rögös-sáros-poros-stb. (pl. Albán) úton, de közúti túrázásban mérföldekkel jobb, mint az R. Ha meg célirányosan terepezni megyünk, akkor ott a KLX. Most már a mindenre külön motor "csoportot" képviselem.
De hogy kinek van igaza? Mindenkinek! Miért? Mert jól érzi magát az közben, amit csinál, és szerintem ez a lényeg. Akit meg az érdekel, hogy mit mondanak mások, annak ott a parkolo a Starbucks előtt...
-
dellfanboy
őstag
-
csongi
veterán
Szia!
A stanchion nem a kormánygátlót jelenti, hanem teleszkópszár befogatását a villahídba.
Valóban típushiba, volt is egy elég komoly visszahívás a 2013-2017 közötti GS-ekre, mert alulméretezték a teleszkópszár befogatását. A BMW először nem akarta elismerni a problémát, de aztán jópáran hatalmasakat estek látszólag minden ok nélkül, petíció indult, végül a gyár visszahívást rendelt el. Azt írták "sérülhet, szélsőséges esetben elengedhet a teleszkópszár befogatása a villahíd találkozási pontjánál. Legrosszabb esetben a teleszkópszár ki is szakadhat a helyéről".....
Bennem az is kérdés, mi a franc jó abban, ha egy 1200-as vassal terepezik valaki?
Az milyen terepezés? 130-al a földutakon? -
#14787072
törölt tag
Igen, egy 800GS BMW.
Persu:
Nekem az jött le a videón, de mint mondtam, totál beszámíthatatlan a megítélésem a tapasztalaim miatt, hogy magas sebességnél nem ellen, hanem rá kormányzott a kanyarra, és a lenyomós módszerrel kanyarodott.tboy
Nos, a kijelentésem a szerencsével lehet, hogy kicsit túlzó volt. Azt fontos megemlíteni, hogy a videót egyszer láttam, és 5 órával később posztoltam ide, és azóta sem néztem meg még egyszer.Azt mondta, hogy a kormánygátlója "eltörött" és hogy típushoba. Ha jól értettem, de nem sikerült megfejtenem, hogy a stanchion az valóban azt jelenti-e.
(#124064) bacus
A törzsemet az ív belseje felé fordítom. Nagyon lassú vagyok kanyarban szerintem, egy 50-es robival simán otthagyna egy tapasztalt ember egy kanyargós pályán szerintem.Ami miatt azt gondolod, hogy nem így kanyarodsz, az csak az lehet, hogy nem mered/tudod jobban dönteni a motort, és sodródsz kifele, rossz ösztönök még nincsenek kiirtva.
Ez teljes mértékben átment már a fejemen többször is

Arra gondolok, hogy ezzel a mozdulattal valamennyire tolom a kormányt is, de nem tudatosan, ezért nem mentem még árokba. (Egyszer 5 éve taknyoltam ilyen miatt robogóval, pulcsiban, az fájt
, de ennyi)
Az a gond, hogy nem bízok a gumiban. Nem tudom, mikor indul csúszásnak, és attól tartok, hogyha elérem ezt a pontot, akkor abból csak és kizárólag perec lehet.Szia!
A stanchion nem a kormánygátlót jelenti, hanem teleszkópszár befogatását a villahídba.
Valóban típushiba, volt is egy elég komoly visszahívás a 2013-2017 közötti GS-ekre, mert alulméretezték a teleszkópszár befogatását. A BMW először nem akarta elismerni a problémát, de aztán jópáran hatalmasakat estek látszólag minden ok nélkül, petíció indult, végül a gyár visszahívást rendelt el. Azt írták "sérülhet, szélsőséges esetben elengedhet a teleszkópszár befogatása a villahíd találkozási pontjánál. Legrosszabb esetben a teleszkópszár ki is szakadhat a helyéről".....
-
Somatom
veterán
Egy patika, védtelen Varaderoval ez nem jön szóba, de ha lesz utód, az körbe lesz csovezve majd. De nagyon sok mindentől függ még az utód típusa. A túra enduro vonal megmarad, de a Freewind-tol az XTZ750-ig minden soron van.
Körbe lesz csovezve, utána már talán nem félek annyira ejteni.
És természetesen lehet, hogy ezt is rosszul látom.Autó teljesen más téma, így van. 5 éve van jogsim, nagyjából 80-100 ezret mentem, idén leszek 23, tehát a hülyegyerek kor még biztosan nincs a végén, kiserleteztem már párszor. Egyszer kerültem "árokba", ónos eső + kézifék

Pont akkora volt az árok, hogy az első kerék épp elfért benne és nem tudtam kijönni belőle. Az összes sérülés annyi lett, hogy az 1000 forintos dísztárcsák egyike karcos lett.Valahogy nekem sincs kedvem bepanírozni a HD -t. Meg, az eső sem jön rendelésre. Már ha egyáltalán lehet esőben pályázni.
-
norbert1998
nagyúr
-
bacus
őstag
Egy patika, védtelen Varaderoval ez nem jön szóba, de ha lesz utód, az körbe lesz csovezve majd. De nagyon sok mindentől függ még az utód típusa. A túra enduro vonal megmarad, de a Freewind-tol az XTZ750-ig minden soron van.
Körbe lesz csovezve, utána már talán nem félek annyira ejteni.
És természetesen lehet, hogy ezt is rosszul látom.Autó teljesen más téma, így van. 5 éve van jogsim, nagyjából 80-100 ezret mentem, idén leszek 23, tehát a hülyegyerek kor még biztosan nincs a végén, kiserleteztem már párszor. Egyszer kerültem "árokba", ónos eső + kézifék

Pont akkora volt az árok, hogy az első kerék épp elfért benne és nem tudtam kijönni belőle. Az összes sérülés annyi lett, hogy az 1000 forintos dísztárcsák egyike karcos lett."Igen, egy 800GS BMW."
Nagyon nem, az egy 1200 GS BMW."Körbe lesz csovezve, utána már talán nem félek annyira ejteni."
Segít, de nem old meg semmit. Gyakorolni kell, menni egy rutinos után, sokat, tréningre menni, ilyesmi.Van kivel motorozz?
-
norbert1998
nagyúr
Egy patika, védtelen Varaderoval ez nem jön szóba, de ha lesz utód, az körbe lesz csovezve majd. De nagyon sok mindentől függ még az utód típusa. A túra enduro vonal megmarad, de a Freewind-tol az XTZ750-ig minden soron van.
Körbe lesz csovezve, utána már talán nem félek annyira ejteni.
És természetesen lehet, hogy ezt is rosszul látom.Autó teljesen más téma, így van. 5 éve van jogsim, nagyjából 80-100 ezret mentem, idén leszek 23, tehát a hülyegyerek kor még biztosan nincs a végén, kiserleteztem már párszor. Egyszer kerültem "árokba", ónos eső + kézifék

Pont akkora volt az árok, hogy az első kerék épp elfért benne és nem tudtam kijönni belőle. Az összes sérülés annyi lett, hogy az 1000 forintos dísztárcsák egyike karcos lett. -
Somatom
veterán
Igen, egy 800GS BMW.
Persu:
Nekem az jött le a videón, de mint mondtam, totál beszámíthatatlan a megítélésem a tapasztalaim miatt, hogy magas sebességnél nem ellen, hanem rá kormányzott a kanyarra, és a lenyomós módszerrel kanyarodott.tboy
Nos, a kijelentésem a szerencsével lehet, hogy kicsit túlzó volt. Azt fontos megemlíteni, hogy a videót egyszer láttam, és 5 órával később posztoltam ide, és azóta sem néztem meg még egyszer.Azt mondta, hogy a kormánygátlója "eltörött" és hogy típushoba. Ha jól értettem, de nem sikerült megfejtenem, hogy a stanchion az valóban azt jelenti-e.
(#124064) bacus
A törzsemet az ív belseje felé fordítom. Nagyon lassú vagyok kanyarban szerintem, egy 50-es robival simán otthagyna egy tapasztalt ember egy kanyargós pályán szerintem.Ami miatt azt gondolod, hogy nem így kanyarodsz, az csak az lehet, hogy nem mered/tudod jobban dönteni a motort, és sodródsz kifele, rossz ösztönök még nincsenek kiirtva.
Ez teljes mértékben átment már a fejemen többször is

Arra gondolok, hogy ezzel a mozdulattal valamennyire tolom a kormányt is, de nem tudatosan, ezért nem mentem még árokba. (Egyszer 5 éve taknyoltam ilyen miatt robogóval, pulcsiban, az fájt
, de ennyi)
Az a gond, hogy nem bízok a gumiban. Nem tudom, mikor indul csúszásnak, és attól tartok, hogyha elérem ezt a pontot, akkor abból csak és kizárólag perec lehet.Lehet, hogy pályáznod kéne, mint ahogy nekem is. Szárazon elvagyok, de nedves úton nagyon nem érzem. Autóval jó esőmenő vagyok, teljesen jól kezelem, ha csúszik az autó. Motorral viszont nagyon lassan kanyarodok vizes úton, mert egyáltalán nem érzem a határt.
-
norbert1998
nagyúr
Nem értem, hogy miért kellett elesnie. Ha jól láttam, akkor ez egy enduro. Ahova került az útról, ott kellett volna kezdődjön a túra élvezetes része. Minek akarta visszaterelni az útra? Függőleges motorral beugrat a susnyásba, aztán nyél. Szemben ott az a dombocska. Az isten is ugratónak teremtette. Utólag meg azt mondja a többieknek, hogy meglátta a lehetőséget és nem bírt ellenállni.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Igen, egy 800GS BMW.
Persu:
Nekem az jött le a videón, de mint mondtam, totál beszámíthatatlan a megítélésem a tapasztalaim miatt, hogy magas sebességnél nem ellen, hanem rá kormányzott a kanyarra, és a lenyomós módszerrel kanyarodott.tboy
Nos, a kijelentésem a szerencsével lehet, hogy kicsit túlzó volt. Azt fontos megemlíteni, hogy a videót egyszer láttam, és 5 órával később posztoltam ide, és azóta sem néztem meg még egyszer.Azt mondta, hogy a kormánygátlója "eltörött" és hogy típushoba. Ha jól értettem, de nem sikerült megfejtenem, hogy a stanchion az valóban azt jelenti-e.
(#124064) bacus
A törzsemet az ív belseje felé fordítom. Nagyon lassú vagyok kanyarban szerintem, egy 50-es robival simán otthagyna egy tapasztalt ember egy kanyargós pályán szerintem.Ami miatt azt gondolod, hogy nem így kanyarodsz, az csak az lehet, hogy nem mered/tudod jobban dönteni a motort, és sodródsz kifele, rossz ösztönök még nincsenek kiirtva.
Ez teljes mértékben átment már a fejemen többször is

Arra gondolok, hogy ezzel a mozdulattal valamennyire tolom a kormányt is, de nem tudatosan, ezért nem mentem még árokba. (Egyszer 5 éve taknyoltam ilyen miatt robogóval, pulcsiban, az fájt
, de ennyi)
Az a gond, hogy nem bízok a gumiban. Nem tudom, mikor indul csúszásnak, és attól tartok, hogyha elérem ezt a pontot, akkor abból csak és kizárólag perec lehet. -
Topiccsendőr
addikt
Allandomagneses generatornal a generator futi el a feles feszt, nem a fesszab. ezek sönt szabalyzok.
minel tobb fogyasztod van, annal tovabb birja a generatorod. leginkabb ne cserelj semmit ledesre, a generatorod erdekeben. -
GTVili
tag
-
csongi
veterán
Ha nem a fesszabot terheled, akkor a tekercset fogod. Valamit valamiért.
Attól függ a szabályzó mennyit enged vissza a tekercsre, és mennyit hajlandó elfűteni.
De mivel féklámpa, ez sem ég a végtelen ideig,az izzó terhelését kiválthatod egy ellenállással, és nem lesz kisebb terhelés a szabályzón. Gondolom..
-
Topiccsendőr
addikt
Ráadásul élesben az a 3 másodperc még annyinak sem tűnik mint ahogy mi videón érezzük.
Szerintem azért már megérte belinkelni, mert még soha senkitől sehol nem hallottam vagy olvastam róla ezelőtt, hogy egy tankslapper után átmenetileg nincs fék. Ez azért elég para.
Egy tankslapper vagy highside kivédésére nincs az a tréning amivel fel lehet készülni, és akkor még jusson eszedbe hogy fék sincs, hát ember legyen a talpán aki megoldja ezt az egyenletet ott és akkor...
Pedig egy hasztalan onroad cikkre is kifakadtam regebben
-
Micsurin
nagyúr
12W -os forrasztópáka is van, amikor ezt a 30-40W-t el kell disszipálni, akkor az k.sok.
Az irányjelzőket ugyan nem mennek állandóan, de amikor kiteszed az elakadás jelzőt, akkor 4*25W -t már nem kéne elhanyagolni, az lehet elegendő, hogy a jól beállított alapjáraton nincs töltés egyáltalán.
Azt vedd amiben megbízol.

Elsősorban mondom nem az indextől félek mivel ott eddig is 5w-os égőkre voltam cserélve a gyári 21-ről.

A hátsólámpa az ami fogja a matekot a fejemben.
Elakadásjelző jó is lenne, már agyaltam rajta hogy miképp lehetne beeszkábálni akár kézileg egy plusz gombra. -
bacus
őstag
A hátsó lámpán agyalok csak, az az ami állandó fogyasztó és mérhető lenne a többlet terhelés ami visszamarad a feszszabra.
Nem tudom az a -30-40W az mennyi lehet arányaiban mint többlet ami megjelenik a feszszabon.
És mivel nem mai csirke... nem épp lenne szerencsés ha menet közben hagyna ott.
12W -os forrasztópáka is van, amikor ezt a 30-40W-t el kell disszipálni, akkor az k.sok.
Az irányjelzőket ugyan nem mennek állandóan, de amikor kiteszed az elakadás jelzőt, akkor 4*25W -t már nem kéne elhanyagolni, az lehet elegendő, hogy a jól beállított alapjáraton nincs töltés egyáltalán.
Azt vedd amiben megbízol.

-
tboldi
nagyúr
Azért itt van némi kavar. Az MZ -ben csúszógyűrűs, gerjesztőtekercses generátor van. Annál a szabályzó csak a gerjesztőtekercs feszültségét változtatja. A japánoké általában más rendszer (csak általában, mert pl. a CBX 1000 -emen is csúszógyűrűs volt). De, még azoknál is lehet eltérés. Pl. a GS, GSX Suzukik európai változatainál kikapcsolt világítással csak két fázis ment. A világításkapcsolón át volt vezetve a harmadik fázis, így az csak akkor ment, amikor az izzó terhelte.
De ha megnézed a linket, emberünk csinál mindenfélét, nem csak MZ-s cuccokat. Többféle feszszab is van az oldalon (többek között).
-
Micsurin
nagyúr
A hátsó lámpán agyalok csak, az az ami állandó fogyasztó és mérhető lenne a többlet terhelés ami visszamarad a feszszabra.
Nem tudom az a -30-40W az mennyi lehet arányaiban mint többlet ami megjelenik a feszszabon.
És mivel nem mai csirke... nem épp lenne szerencsés ha menet közben hagyna ott.
-
bacus
őstag
Hát ezaz
Mondom én, hogy gyanúsan nem jól ment valami, pedig 10 éve motorozik elvileg.
Mondom ezt úgy, hogy az ellenkormányzás még mindig nem megy, testből kanyarodok jellemzően, akkor tudok ellenkorményozni, ha tudatosan direkt azt alkalmazom. Mármint, nyilván valamilyen szinten elvileg ellenkormányoz az ember, de sokkal jobban is meg lehetne nyomni a kormányt azért.Az istentelen nagy mákkal vitáznék, mákja volt, tény, mert meg is halhatott volna. De attól függetlenül jól összetört az ember, semmiképpen nem lettem volna a helyébe. Azt, hogy hogy hagyták ott a társai, nem tudom.
"hogy az ellenkormányzás még mindig nem megy, testből kanyarodok jellemzően"
Lehet ezt én nem értem. Mi az, hogy testből? Kilógsz a motoron oldalra, már a térd is leér, a motor meg szinte egyenes és úgy veszed be a kanyart? Gondolom nem szoktad elengedni a kormányt, mert akkor biztos észrevetted volna, hogy testből nem lehet kanyarodni, max korrigálni az egyenes futást, ami után igen hamar megint egyenesen megy.
Ezt az ellenkormányzásos dolgot nem úgy kell elképzelni, hogy ezt tudod, hogy mit csinálsz. A motorral, bicajjal így kell kanyarodni, te is így kanyarodsz, miközben azt hiszed, hogy nem így.
Ami miatt azt gondolod, hogy nem így kanyarodsz, az csak az lehet, hogy nem mered/tudod jobban dönteni a motort, és sodródsz kifele, rossz ösztönök még nincsenek kiirtva.Ráadásnak tele van tévhittel, pl láttam videót, ahol elmagyarázza egy oktató, hogy 30 mph (amerikai) normál módon kanyarodsz, felette pedig ellenkormányozva. Ez azt jelentené, hogy van egy specifikus sebesség adott motorra (30 mph), ahol NEM lehetne kanyarodni, vagy lassítani vagy gyorsítani kellene a kanyarodáshoz. Ez belátható, hogy nem lehet igaz.
Érdemes megnézni a bmw vezető nélküli teszt motorját, ami még az oldaltámaszt is kiteszi a végén, hogy az utolsó pillanatban még ellenkormányoz, hogy rábillentse a motort a támasztóra.
-
Somatom
veterán
Az általam ismert szocimotor-szerelők pont ezt a Solvart céget szarozták, amikor az MZ-hez való elektronikus gyújtásokról kérdezgettem őket.

Végül is ezt választottam, addig még egyik sem látott ilyet, de elismerően szóltak hozzá.Azért itt van némi kavar. Az MZ -ben csúszógyűrűs, gerjesztőtekercses generátor van. Annál a szabályzó csak a gerjesztőtekercs feszültségét változtatja. A japánoké általában más rendszer (csak általában, mert pl. a CBX 1000 -emen is csúszógyűrűs volt). De, még azoknál is lehet eltérés. Pl. a GS, GSX Suzukik európai változatainál kikapcsolt világítással csak két fázis ment. A világításkapcsolón át volt vezetve a harmadik fázis, így az csak akkor ment, amikor az izzó terhelte.
-
nyogo83
senior tag
Jöhet a kő a kérdésért mert részben hülyeség de...

Adott x motor amin gyárilag az égők + irányjelzők fogyasztanak y wattot, a többit elfűti a feszszab. Ha én kicserélem a gyári 21W-os indexeket ledesekre, a műszerfalban azt a 5-7 darab 1-2W-os rizsszem izzót is ledezem és tudom, hogy 23 éves a feszültségszabályzóm, akkor:
a., járjak állandóan refivel.
b., ez ott b*sza meg ahol van mert úgyis megfog főni?

-----
A GS-hez visszatérve, elnyalt e van. Szerintem a nem idén tavaly csatlakozott tagokat leszámítva már mindenki nyalt el, és jó eséllyel elagyalt rajta utólag, hogy miért nem maradt a rollernél, a horzsolt zúzott felületek ott kisebbek voltak.
Nem fog elfustolni, vagy ha igen akkor az nem amiatt lesz mert kicserelted. Az iranyjelzo nem allando fogyaszto, szoval az ido 90%-ban amugy sem terheli a fesszabot, a muszerfali izzo terhelese meg elhanyagolhato.
-
Micsurin
nagyúr
Pont őket láttam, de nekem ezzel a nagy univerzálissággal van fenntartásom.

tboldi Köszi ezeket is megnézem!

A gondot egyébként a hátsólámpa irányából érzem... azt kiszedtem akkor kerül vissza ha lesz új r/r, az irányjelzők nulla gondot kell jelentsenek mivel nem állandó fogyasztók.
Kár pedig nem álló ledek hanem hengeresen körkörösen elhelyezettek az "égőn", nem vakít mégis marha erős ahogy a hátsólámpa foncsorja visszadobja.
...f*& kivan már, hogy mindig minden dominó effektust eredményezne.

-
tboldi
nagyúr
Az általam ismert szocimotor-szerelők pont ezt a Solvart céget szarozták, amikor az MZ-hez való elektronikus gyújtásokról kérdezgettem őket.

Végül is ezt választottam, addig még egyik sem látott ilyet, de elismerően szóltak hozzá. -
djeperto
aktív tag
-
zgospel
őstag
Én biztos dobtam volna. Lehet már az aszfalton

Egyszer a robeszt dobtam majdnem be a bokorba egy hasonló kisodródás alkalmával.
De ha ennyi bonyodalom lett volna jelen, mint ebben az esetben, akkor tutter elszállok.Ezt a 3mp-et szét lehet elemezni, lehet belőle egy picit tanulni, rögzíteni valamit. De édremben megoldani ott kell, és mindenkinek 3mp-lesz csak

Normális hangnemben írt a videóhoz. Sajnálom. Bárki bárhol elkottázhatja.
Tesóm Októberben kottázta el Osztrákba. 5-10mp-re elbambult.
Kisebb tempónál kb 40-50-el hagyta el az utat. Egy kisebb ütés, és pár karccal megúszta a motor is. Kuplung kar konzol törés, kiszakadt a tükör, és egy plexi polírozással letudta.Ráadásul élesben az a 3 másodperc még annyinak sem tűnik mint ahogy mi videón érezzük.
Szerintem azért már megérte belinkelni, mert még soha senkitől sehol nem hallottam vagy olvastam róla ezelőtt, hogy egy tankslapper után átmenetileg nincs fék. Ez azért elég para.
Egy tankslapper vagy highside kivédésére nincs az a tréning amivel fel lehet készülni, és akkor még jusson eszedbe hogy fék sincs, hát ember legyen a talpán aki megoldja ezt az egyenletet ott és akkor...
-
tboldi
nagyúr
...agyaltam rajta, hogy csapok ellenállást az indexekre.

A műszerfal okozta eltérés az elenyésző, ha az irányjelzők és a hátsólámpa kapna ellenállást meglenne az elnyelt teljesítmény... csak máshol lenne elfűtve.
FET-est nem találtam hozzá max nagyon univerzálisat(Solvart), azokban meg nem bízok. Lehet teszek egy utángyártottat az ülés alá tarcsiba és csók.

Csináltass, az ETZ-ben nekem is kisipari feszszab volt. Meg indexrelé, meg Hall-jeladós gyújtás.

[link] -
bacus
őstag
...agyaltam rajta, hogy csapok ellenállást az indexekre.

A műszerfal okozta eltérés az elenyésző, ha az irányjelzők és a hátsólámpa kapna ellenállást meglenne az elnyelt teljesítmény... csak máshol lenne elfűtve.
FET-est nem találtam hozzá max nagyon univerzálisat(Solvart), azokban meg nem bízok. Lehet teszek egy utángyártottat az ülés alá tarcsiba és csók.

hogy hogy nem találtál? Itthon gyártják, több motortípushoz. Mindjárt nézek neked linket.
https://tesztmotor.hu/mire-csereljuk-feszultsegszabalyzo-ha-elromlott-tipp/
-
Micsurin
nagyúr
...agyaltam rajta, hogy csapok ellenállást az indexekre.

A műszerfal okozta eltérés az elenyésző, ha az irányjelzők és a hátsólámpa kapna ellenállást meglenne az elnyelt teljesítmény... csak máshol lenne elfűtve.
FET-est nem találtam hozzá max nagyon univerzálisat(Solvart), azokban meg nem bízok. Lehet teszek egy utángyártottat az ülés alá tarcsiba és csók.

-
bacus
őstag
Jöhet a kő a kérdésért mert részben hülyeség de...

Adott x motor amin gyárilag az égők + irányjelzők fogyasztanak y wattot, a többit elfűti a feszszab. Ha én kicserélem a gyári 21W-os indexeket ledesekre, a műszerfalban azt a 5-7 darab 1-2W-os rizsszem izzót is ledezem és tudom, hogy 23 éves a feszültségszabályzóm, akkor:
a., járjak állandóan refivel.
b., ez ott b*sza meg ahol van mert úgyis megfog főni?

-----
A GS-hez visszatérve, elnyalt e van. Szerintem a nem idén tavaly csatlakozott tagokat leszámítva már mindenki nyalt el, és jó eséllyel elagyalt rajta utólag, hogy miért nem maradt a rollernél, a horzsolt zúzott felületek ott kisebbek voltak.
Vagy veszel rá egy FET-es fesz szabályzót

A gyárit biztosan sikerül megfőznöd, de nem azonnal, hanem mikor már jó messze vagy minden szervizelési lehetőségtől

-
Micsurin
nagyúr
Jöhet a kő a kérdésért mert részben hülyeség de...

Adott x motor amin gyárilag az égők + irányjelzők fogyasztanak y wattot, a többit elfűti a feszszab. Ha én kicserélem a gyári 21W-os indexeket ledesekre, a műszerfalban azt a 5-7 darab 1-2W-os rizsszem izzót is ledezem és tudom, hogy 23 éves a feszültségszabályzóm, akkor:
a., járjak állandóan refivel.
b., ez ott b*sza meg ahol van mert úgyis megfog főni?

-----
A GS-hez visszatérve, elnyalt e van. Szerintem a nem idén tavaly csatlakozott tagokat leszámítva már mindenki nyalt el, és jó eséllyel elagyalt rajta utólag, hogy miért nem maradt a rollernél, a horzsolt zúzott felületek ott kisebbek voltak.
-
csongi
veterán
Jól van már!
Érted,hogy mit akarok mondani....
Egyébként nekem egy pillanatra az volt az érzésem,mintha leért volna valami....és az dobta volna meg. Amúgy meg tegyük a szívünkre a kezünket, eleve nem kevés mázli szükséges ahhoz,hogy egy ilyet megússzon az ember perec nélkül.... másrészt meg szerintem 10-ből legalább 7-en ugyanúgy eldobták volna a gépet...Én biztos dobtam volna. Lehet már az aszfalton

Egyszer a robeszt dobtam majdnem be a bokorba egy hasonló kisodródás alkalmával.
De ha ennyi bonyodalom lett volna jelen, mint ebben az esetben, akkor tutter elszállok.Ezt a 3mp-et szét lehet elemezni, lehet belőle egy picit tanulni, rögzíteni valamit. De édremben megoldani ott kell, és mindenkinek 3mp-lesz csak

Normális hangnemben írt a videóhoz. Sajnálom. Bárki bárhol elkottázhatja.
Tesóm Októberben kottázta el Osztrákba. 5-10mp-re elbambult.
Kisebb tempónál kb 40-50-el hagyta el az utat. Egy kisebb ütés, és pár karccal megúszta a motor is. Kuplung kar konzol törés, kiszakadt a tükör, és egy plexi polírozással letudta. -
Somatom
veterán
Jól van már!
Érted,hogy mit akarok mondani....
Egyébként nekem egy pillanatra az volt az érzésem,mintha leért volna valami....és az dobta volna meg. Amúgy meg tegyük a szívünkre a kezünket, eleve nem kevés mázli szükséges ahhoz,hogy egy ilyet megússzon az ember perec nélkül.... másrészt meg szerintem 10-ből legalább 7-en ugyanúgy eldobták volna a gépet...Tudom, hogy nagyon nehéz ilyet videóról megmondani, de a spanjának a bedőléséből nekem az volt az érzésem, hogy sok volt oda az a tempó. Pláne nedves úton és egy síma, tájban gurulgatáshoz képest.
-
bacus
őstag
Jól van már!
Érted,hogy mit akarok mondani....
Egyébként nekem egy pillanatra az volt az érzésem,mintha leért volna valami....és az dobta volna meg. Amúgy meg tegyük a szívünkre a kezünket, eleve nem kevés mázli szükséges ahhoz,hogy egy ilyet megússzon az ember perec nélkül.... másrészt meg szerintem 10-ből legalább 7-en ugyanúgy eldobták volna a gépet...szerintem meg 100 ból 95-en, kivétel az itteni topiklakók

-
GTVili
tag
Jól van már!
Érted,hogy mit akarok mondani....
Egyébként nekem egy pillanatra az volt az érzésem,mintha leért volna valami....és az dobta volna meg. Amúgy meg tegyük a szívünkre a kezünket, eleve nem kevés mázli szükséges ahhoz,hogy egy ilyet megússzon az ember perec nélkül.... másrészt meg szerintem 10-ből legalább 7-en ugyanúgy eldobták volna a gépet... -
Somatom
veterán
Sztem mint minden verseny, a Dakar is arról szól, hogy akad közben néhány terven kívüli mozzanat. Csak tisztán tervezett mozzanatokhoz fölösleges motort venni. Rá kell ülni otthon a hokedlire és go szimulátor.

-
GTVili
tag
A Dakaros R80 valójában 1000ccm fölött volt és 230Kg körül volt a versenysúlya. Ha Dakart lehet ilyen tömegű géppel nyerni, akkor talán egy útszéli susnyáson is képes átmenni. Persze, ehhez kéne egy olyan motoros is, aki számítógépes segédberendezések nélkül is képes bevenni egy kanyart.
Azt azért ne feledjük,hogy a Dakarra készült az illető.... míg a susnyás terven kívüli mozzanat volt....
-
Somatom
veterán
R80 gs-el. meg cagiva elefanttal, meg africa twinnel is. Ennek ellenere eszembe nem jutna ezekkel a motorral endurozni. a gyarbol kijovo r80 192 kilo szarazon. Mivel leghuteses, sokmindent nem kell melleszamolni, de rakerult meg ivoviz es vagy 40 liter benzin. felkeszitettek a dakarra, biztos levagtak rola ezt-azt, tehat fene tudja hany kilo volt.
Tokeletes pelda a long way round. Mint diszno a jegen, plane homokban. Sarban meg pakold fel teherautora, vagy vard meg, mig felszarad.
A Dakaros R80 valójában 1000ccm fölött volt és 230Kg körül volt a versenysúlya. Ha Dakart lehet ilyen tömegű géppel nyerni, akkor talán egy útszéli susnyáson is képes átmenni. Persze, ehhez kéne egy olyan motoros is, aki számítógépes segédberendezések nélkül is képes bevenni egy kanyart.
-
vlevi
nagyúr
R80 gs-el. meg cagiva elefanttal, meg africa twinnel is. Ennek ellenere eszembe nem jutna ezekkel a motorral endurozni. a gyarbol kijovo r80 192 kilo szarazon. Mivel leghuteses, sokmindent nem kell melleszamolni, de rakerult meg ivoviz es vagy 40 liter benzin. felkeszitettek a dakarra, biztos levagtak rola ezt-azt, tehat fene tudja hany kilo volt.
Tokeletes pelda a long way round. Mint diszno a jegen, plane homokban. Sarban meg pakold fel teherautora, vagy vard meg, mig felszarad.
-
Topiccsendőr
addikt
R80 gs-el. meg cagiva elefanttal, meg africa twinnel is. Ennek ellenere eszembe nem jutna ezekkel a motorral endurozni. a gyarbol kijovo r80 192 kilo szarazon. Mivel leghuteses, sokmindent nem kell melleszamolni, de rakerult meg ivoviz es vagy 40 liter benzin. felkeszitettek a dakarra, biztos levagtak rola ezt-azt, tehat fene tudja hany kilo volt.
Tokeletes pelda a long way round. Mint diszno a jegen, plane homokban. Sarban meg pakold fel teherautora, vagy vard meg, mig felszarad.
-
duni84
aktív tag
nekem max a motor reakciójából tűnik úgy, mintha egyszerre döntötte volna még picit lejjebb és húzta volna a gázt. lehet, hogy mindkettő minimális volt és orbitális pech, hogy pl pont azt a részt locsolta fel egy 40 éves land rover, aztán már tört is előre a hátsó kerék, sok kicsi sokra megy alapon összejöhet a "baleset" tankönyvi példája, amiben a balszerencse is komoly szerepet játszik. a nem fogó fékkel meg főleg
-
bacus
őstag
Nincs teljesen igazad. Két féle sport motoros van, az egyiket már megelőzték egy GS-el, a másikat pedig nem soráka megelőzik

Én pl azt szeretem, amin nem fáj a hátam, egyenes háttal ülök, a rugózása eltakarja az úthibákat, jól dobozolható, mert járunk vele kempingezni is, városban is könnyű vele felugratni a járdára, relatíve széles kormánya van, de még elfér a sorok között.
Szinte az összes túra enduro megfelel ennek.A GS-en (legalábbis a boxer motorral) aszfalton nem érződik ez a tömeg, inkább mondanád egy 200 kg körüli motornak, ennek oka az alacsony súlypont a boxer motor miatt.
-
Somatom
veterán
Ezeket a 260 kilos motorokat nem erre talaltak ki.
Barmi, ami ilyen sulyu, nem vali terepre. De elkerulni, hogy szetmenjen a fejed, termeszetesen jo.Hmmm... Nekem úgy rémlik, hogy R100 GS -sel még Dakar -t is nyertek.
-
Somatom
veterán
Nekem eddig csak a DL csúszott meg, akkor sem az eleje, azonnal vissza is jött a tapadás, egy kis kellemetlen érzést hagyva maga után.
GS-el még nem csúsztam meg, illetve nem tudom, hogy megcsúsztam e, mert a futómű sok mindent eltakar.
(kicsit reménykedem, hogy sosem fogok így megcsúszni
)Somatom: lófaxot
Az, hogy a motor tudja, még nem jelenti azt, hogy a sofőr is tudja amit kell. Én pl kerülöm a terepezést, kicsit belekóstoltam, nem nekem való.Akkó minek vett endurót? Aszfaltos döntögetéshez hasalós kell. Azzal lehet, hogy aszfalton is kivédekezte volna ezt a szitut.
-
Topiccsendőr
addikt
-
bacus
őstag
Igen, ez pont egy olyan dolog, amit nem igazan figyel a rendszer, plane nem 2015 ben. Meghuzod a gazt, amitol az elso kereked csuszik el de nem abban az iranyban, hogy hatalmas fordulatszamkulonbseg legyen a hatso es elso kereked kozott.
Altalaban multistradaknal is az elso kerek csuszik ki korforgalomban pl, mig panigaleknal a tc a high side-ot sem fogja meg. Legalabbis nem mindig. Ez amit eddig tapasztaltam.
Micsurin
Eddig nekem kormanycsapkodas utan 3 ramarkolas kellett, hogy visszajojjon a fek.Nekem eddig csak a DL csúszott meg, akkor sem az eleje, azonnal vissza is jött a tapadás, egy kis kellemetlen érzést hagyva maga után.
GS-el még nem csúsztam meg, illetve nem tudom, hogy megcsúsztam e, mert a futómű sok mindent eltakar.
(kicsit reménykedem, hogy sosem fogok így megcsúszni
)Somatom: lófaxot
Az, hogy a motor tudja, még nem jelenti azt, hogy a sofőr is tudja amit kell. Én pl kerülöm a terepezést, kicsit belekóstoltam, nem nekem való. -
Somatom
veterán
"Ott nincs gödör, faág, és még ki tudja mi, ami a susnyásban mind van."
De hát ez egy enduro, amit erre találtak ki. -
Topiccsendőr
addikt
Van minden 1200 GS-en kormánygátló, de nyilván nem tudjuk milyen állapotban volt ezen a konkrét motoron.
Ezeken a GS-eken mindenképpen van legalább két üzemmód, ami sok mindent átállít a motoron. Az egyik a ROAD üzemmód, ami tulajdonképpen a normálnak felel meg, de itt is van mindenféle elektronika ami figyel, elég ideges az ABS, amit csak a hátsó kerékre tudsz kikapcsolni, működik az ASC amit szintén külön minden indulás után ki kell kapcsolni, ha nem kéred, ebben az üzemmódban nem tudod megemelni sem az első kereket.
Azért egy 2015-ös vizes GS-el, még a legbutábbal is, amin pl nincs DESA, se olyan könnyű így megcsúszni. (A másik alap üzemmód a RAIN, ami még érzékenyebbé teszi az ABS, ASC-t és kb 70%-a korlátozza a motor teljesítményét, de még így is marad 90 paci.)Somatom ötlete nem rossz, sőt meg is próbálta
, csak nem ment neki.Igen, ez pont egy olyan dolog, amit nem igazan figyel a rendszer, plane nem 2015 ben. Meghuzod a gazt, amitol az elso kereked csuszik el de nem abban az iranyban, hogy hatalmas fordulatszamkulonbseg legyen a hatso es elso kereked kozott.
Altalaban multistradaknal is az elso kerek csuszik ki korforgalomban pl, mig panigaleknal a tc a high side-ot sem fogja meg. Legalabbis nem mindig. Ez amit eddig tapasztaltam.
Micsurin
Eddig nekem kormanycsapkodas utan 3 ramarkolas kellett, hogy visszajojjon a fek. -
bacus
őstag
Én is ezt tettem volna, már mint mindenáron aszfalton tartani a gépet. Ott nincs gödör, faág, és még ki tudja mi, ami a susnyásban mind van.

A videón (legalábbis kiirta), hogy felkészülés az off-road-ra. Lehet ez volt a próba része

-
Somatom
veterán
Van minden 1200 GS-en kormánygátló, de nyilván nem tudjuk milyen állapotban volt ezen a konkrét motoron.
Ezeken a GS-eken mindenképpen van legalább két üzemmód, ami sok mindent átállít a motoron. Az egyik a ROAD üzemmód, ami tulajdonképpen a normálnak felel meg, de itt is van mindenféle elektronika ami figyel, elég ideges az ABS, amit csak a hátsó kerékre tudsz kikapcsolni, működik az ASC amit szintén külön minden indulás után ki kell kapcsolni, ha nem kéred, ebben az üzemmódban nem tudod megemelni sem az első kereket.
Azért egy 2015-ös vizes GS-el, még a legbutábbal is, amin pl nincs DESA, se olyan könnyű így megcsúszni. (A másik alap üzemmód a RAIN, ami még érzékenyebbé teszi az ABS, ASC-t és kb 70%-a korlátozza a motor teljesítményét, de még így is marad 90 paci.)Somatom ötlete nem rossz, sőt meg is próbálta
, csak nem ment neki.Sztem nem próbálta. Végig azon volt, hogy aszfalton tartsa a gépet. Mire a szélére ért, olyan szögben volt a motor, ami már veszett persze nyele. Ráadásul fékezve, tehát orral érkezett volna, ha beugrat a susnyásba.
-
djeperto
aktív tag
Nem számít, de minden pozitívummal rendelkezik mint amivel a titán mint fém is. Hőkompenzáció, súly, merevség...stb. Nem hiába az Akrapovic szinte már csak titánburkolattal készíti a kipufogóit (meg karbonból esetleg).
Ne Angliábol rendeld, ha rendelnéd, hanem innen:
LINKÉn is szemeztem a LeoVince-vel is, kb. egy árban vannak, de a LV homologizált, tehát street legáll ez a nagy + de 2 kg nehezebb... kitudjaeztmár
-
bacus
őstag
Ezeken nincs alapból kormánygátló?
0:27 nél látszik az első gumi. Van egy nagy doboz hátul, kitudja mennyi súllyal?
Nekem is úgy tűnik egy picit rányúlt a gázra, pedig még bőven a bementi oldalon voltak.
nagy íves visszafordítónak tűnik a kameraállásból.
Nekem is gyorsnak tűnik. 2,5mp az első bemozdulás és az útszéle között. 20Km/H tudott lassulni.
Somatom ötlete sem rossz. tolni rajta jobbra, és had mennyen a terepre.
.
Mire összeszedte, és újra rá merte volna húzni kanyarodásra már lent volt a murvás részen.
Szemét helyzet. Sajnálom egyébként.
Az újabb vasaknál ez a faja baleset, szerintem egyre több lesz.Van minden 1200 GS-en kormánygátló, de nyilván nem tudjuk milyen állapotban volt ezen a konkrét motoron.
Ezeken a GS-eken mindenképpen van legalább két üzemmód, ami sok mindent átállít a motoron. Az egyik a ROAD üzemmód, ami tulajdonképpen a normálnak felel meg, de itt is van mindenféle elektronika ami figyel, elég ideges az ABS, amit csak a hátsó kerékre tudsz kikapcsolni, működik az ASC amit szintén külön minden indulás után ki kell kapcsolni, ha nem kéred, ebben az üzemmódban nem tudod megemelni sem az első kereket.
Azért egy 2015-ös vizes GS-el, még a legbutábbal is, amin pl nincs DESA, se olyan könnyű így megcsúszni. (A másik alap üzemmód a RAIN, ami még érzékenyebbé teszi az ABS, ASC-t és kb 70%-a korlátozza a motor teljesítményét, de még így is marad 90 paci.)Somatom ötlete nem rossz, sőt meg is próbálta
, csak nem ment neki. -
csongi
veterán
Köszönöm!

Skwal mennyire szellőzik?
Egyébként csak azon agyalok mivel tud többet a D-Skwal 2 mint a Ridill... a kapott Pinlockon kívül. Mivel mindkettő APC héjas, sharp teszt azonos, D-Skwal 2 hátulján ugyan vannak szellőzők de haverom 2 szezon tapasztalata alapján mondja, hogy semmit nem érnek. De legalább az állon lévő szellőzőt is becsukja a szél 140 felett...
Azért pedzegetem mert eddig a próbáld márkák típusok közül a HJC (IS, C70, i70 szériák) és a Shark-ok voltak ténylegesen kényelmesek a fejemen.
És mivel a PS5(majd karácsonyra ha lesznek már bundle csomagok) témát elengedtem egy időre így belefér tavasszal a kabát + sisak is.
-----
Kozmáékon kívül van még ajánlottabb szaki pesten?
Dunakeszin az ex-apriliások elhajtottak a búsba..., kicseréltem a tömítéseket a két karbiban és megkérdeztem mennyi lenne egy szinkron + szelephézagolás erre közölték csak akkor hajlandóak szinkronizálni ha ők is kicserélnek benne mindent(felújító készlet) mondván csak akkor tudnak róla megbizonyosodni, hogy valóban jó lesz...
madár.
persuader Pont ezt írta az egyik kommentelő amit a végén írsz. Ez ténylegesen valid, hogy a kifelé ható erő visszatolja a dugattyúkat a nyeregbe?
Ilyenkor lenne idő pumpálással visszanyomni őket vajon? Vagy 2-3 rápumpálás nem elég egy ekkora rendszernek? Sztem, ezt elektronika tudja megoldani. A kellő időbe a kellő olajnyomást kifejteni, hogy a fék dugattyú nem mozduljon vissza. Vagy valamilyen szelep, ami a hirtelen vissza áramló olajnak útját állja. Elég hirtelen ébred a tehetetlenségi erő ami a dugattyúra hat.
3mp.alatt ekkora helyen ezt ember nem hozza össze, ha csak nem ezt gyakorolja egész életébe, és erre készül.Megnéztem korábbi videóját, ott pályázott. De az más játszótér.
-
Micsurin
nagyúr
Köszönöm!

Skwal mennyire szellőzik?
Egyébként csak azon agyalok mivel tud többet a D-Skwal 2 mint a Ridill... a kapott Pinlockon kívül. Mivel mindkettő APC héjas, sharp teszt azonos, D-Skwal 2 hátulján ugyan vannak szellőzők de haverom 2 szezon tapasztalata alapján mondja, hogy semmit nem érnek. De legalább az állon lévő szellőzőt is becsukja a szél 140 felett...
Azért pedzegetem mert eddig a próbáld márkák típusok közül a HJC (IS, C70, i70 szériák) és a Shark-ok voltak ténylegesen kényelmesek a fejemen.
És mivel a PS5(majd karácsonyra ha lesznek már bundle csomagok) témát elengedtem egy időre így belefér tavasszal a kabát + sisak is.
-----
Kozmáékon kívül van még ajánlottabb szaki pesten?
Dunakeszin az ex-apriliások elhajtottak a búsba..., kicseréltem a tömítéseket a két karbiban és megkérdeztem mennyi lenne egy szinkron + szelephézagolás erre közölték csak akkor hajlandóak szinkronizálni ha ők is kicserélnek benne mindent(felújító készlet) mondván csak akkor tudnak róla megbizonyosodni, hogy valóban jó lesz...
madár.
persuader Pont ezt írta az egyik kommentelő amit a végén írsz. Ez ténylegesen valid, hogy a kifelé ható erő visszatolja a dugattyúkat a nyeregbe?
Ilyenkor lenne idő pumpálással visszanyomni őket vajon? Vagy 2-3 rápumpálás nem elég egy ekkora rendszernek? -
csongi
veterán
Pedig epp a hataron ment, mivel megcsuszott. Nem tudom, milyen a gumija, es a tobbiekhez kepest hogyan volt megpakolva, vagy mennyire volt fasz a geometria, nekem a tippem az, hogy ha stabilgazzal megy, o s em esik el. Amint a hatso kereken volt a nyomatek, az elejen nem volt akkora suly, es azonnal maszott el. Talan a kanyarkijaratnal kellene gazba nyulkalni, ha nincs semmi helyed.
A fek csapkodas utan nem szokott mukodni, mivel a dugattyuk visszamennek a nyeregbe emiatt a mozgas miatt. Ezt tobbszor tapasztaltam, hiaba markolsz az elso fekre. A hatso meg mukodik. Lehet itt is ez volt.Ezeken nincs alapból kormánygátló?
0:27 nél látszik az első gumi. Van egy nagy doboz hátul, kitudja mennyi súllyal?
Nekem is úgy tűnik egy picit rányúlt a gázra, pedig még bőven a bementi oldalon voltak.
nagy íves visszafordítónak tűnik a kameraállásból.
Nekem is gyorsnak tűnik. 2,5mp az első bemozdulás és az útszéle között. 20Km/H tudott lassulni.
Somatom ötlete sem rossz. tolni rajta jobbra, és had mennyen a terepre.
.
Mire összeszedte, és újra rá merte volna húzni kanyarodásra már lent volt a murvás részen.
Szemét helyzet. Sajnálom egyébként.
Az újabb vasaknál ez a faja baleset, szerintem egyre több lesz. -
Topiccsendőr
addikt
Azt mondja (Írja), hogy számtalanszor megnézte, kielemezte, ő maga sem tudja mi történt.
Úgy fogalmaz, nem tudja, hogy a kedvenc GS-e miért akarta megölni őt.., talán majd a BMW kivizsgálja a történteket.
Az, hogy a többiek nem vették észre, hogy elesett, ez elég érdekes, de lehúzódott, hogy felvegye ahogy a városba érkeznek. Fura, de azért volt már velünk is, hogy valaki lemaradt és később bevártuk. Nos ha akkor lett volna baleset, akkor mi is csak "visszamentünk" volna a helyszínre.
persu:
Nedves volt az út, de teljesen egy tempóval mentek, a többi nem csúszott meg, ezek szerint neki szarabb gumija volt?! Messze nem a határon mentek, ahol ez számítana, szerintem.A féke nem működött, a lassításnál látszik, hogy rámar az első fékre, de az nem fogott, mert nem volt látható lassulás. Utána reflexből beletaposott a hátsó fékbe, nem szólt közbe az ABS, azt mondja maximálisan fékezett és mégis csak ment tovább.
Pedig epp a hataron ment, mivel megcsuszott. Nem tudom, milyen a gumija, es a tobbiekhez kepest hogyan volt megpakolva, vagy mennyire volt fasz a geometria, nekem a tippem az, hogy ha stabilgazzal megy, o s em esik el. Amint a hatso kereken volt a nyomatek, az elejen nem volt akkora suly, es azonnal maszott el. Talan a kanyarkijaratnal kellene gazba nyulkalni, ha nincs semmi helyed.
A fek csapkodas utan nem szokott mukodni, mivel a dugattyuk visszamennek a nyeregbe emiatt a mozgas miatt. Ezt tobbszor tapasztaltam, hiaba markolsz az elso fekre. A hatso meg mukodik. Lehet itt is ez volt. -
bacus
őstag
Azt mondja (Írja), hogy számtalanszor megnézte, kielemezte, ő maga sem tudja mi történt.
Úgy fogalmaz, nem tudja, hogy a kedvenc GS-e miért akarta megölni őt.., talán majd a BMW kivizsgálja a történteket.
Az, hogy a többiek nem vették észre, hogy elesett, ez elég érdekes, de lehúzódott, hogy felvegye ahogy a városba érkeznek. Fura, de azért volt már velünk is, hogy valaki lemaradt és később bevártuk. Nos ha akkor lett volna baleset, akkor mi is csak "visszamentünk" volna a helyszínre.
persu:
Nedves volt az út, de teljesen egy tempóval mentek, a többi nem csúszott meg, ezek szerint neki szarabb gumija volt?! Messze nem a határon mentek, ahol ez számítana, szerintem.A féke nem működött, a lassításnál látszik, hogy rámar az első fékre, de az nem fogott, mert nem volt látható lassulás. Utána reflexből beletaposott a hátsó fékbe, nem szólt közbe az ABS, azt mondja maximálisan fékezett és mégis csak ment tovább.
-
tboy93
nagyúr
Ezt feldobta a Youtube, de ahogy a videó közzételének idejét és a kommenteket nézem, nem csak nekem

Csak hogy lehessen min csámcsogni. [link]Bár egy év után még tök kezdőnek számítok, nekem már azelőtt, hogy láttam volna, esni fog, furcsának tűnt a kormány állása és a lenyomós kanyarodás. Ettől függetlenül lehet, hogy én vagyok a repülő, tényleg nem tudom.
Rendesen megfejelte azt a kavicsot.
-
Somatom
veterán
Ezt feldobta a Youtube, de ahogy a videó közzételének idejét és a kommenteket nézem, nem csak nekem

Csak hogy lehessen min csámcsogni. [link]Bár egy év után még tök kezdőnek számítok, nekem már azelőtt, hogy láttam volna, esni fog, furcsának tűnt a kormány állása és a lenyomós kanyarodás. Ettől függetlenül lehet, hogy én vagyok a repülő, tényleg nem tudom.
Nem értem, hogy miért kellett elesnie. Ha jól láttam, akkor ez egy enduro. Ahova került az útról, ott kellett volna kezdődjön a túra élvezetes része. Minek akarta visszaterelni az útra? Függőleges motorral beugrat a susnyásba, aztán nyél. Szemben ott az a dombocska. Az isten is ugratónak teremtette. Utólag meg azt mondja a többieknek, hogy meglátta a lehetőséget és nem bírt ellenállni.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Topiccsendőr
addikt
Ezt feldobta a Youtube, de ahogy a videó közzételének idejét és a kommenteket nézem, nem csak nekem

Csak hogy lehessen min csámcsogni. [link]Bár egy év után még tök kezdőnek számítok, nekem már azelőtt, hogy láttam volna, esni fog, furcsának tűnt a kormány állása és a lenyomós kanyarodás. Ettől függetlenül lehet, hogy én vagyok a repülő, tényleg nem tudom.
Nedves uton mentek, ehhez a gumihoz tul nagy volt nyakos uton a tempo. Nagyon ovatos gazt adott, azzal sem volt baj, amint megerkezett az ero, az eleje megcsuszott, ugyesen felallitotta, akkor kezdett el csapkodni a kormany, majd nem merte ujra ledonteni.
Kormany allasabol mit lehet latni egy videon?
-
LógaGéza
veterán
-
Xero
nagyúr
Se a tempó se a döntés nem indokolta volna az esést, nézd az elejétől teljesen balra próbál kormányozni mintha kis tempójú kanyart szeretne bevenni.
Teljesen kerülhető lett volna a gatya ha ellenkormányozva megy bele a kanyarba.
A fék amúgy olvasd el az első kommentet kb, azon agyalok az valid jelenség lehet-e.
Xero mi előtt? A kis gázra sem lendülhet meg ennyire főleg mert fékezett volna elméletileg. És egészen biztosan nem a hátulja ment el amikor beszitált. Vagy hol mire gondolsz?
Mielott becsuklott a kormany. Nekem ugy tunik arra indult el a segge.
-
hugi0
őstag
A Sharkok milyenek általánosságban? Voltam ma erre arra így 3 hónap alatt másodjára is kimozdultam.

AGV kiesik, K3-at és 5-öt próbáltam de szorít és nem a bélés hanem a forma, mintha a fejtetőm körül egy abroncs lenne, a fehér rétegből meg nem szabad vágni... elengedő a dolog hasonló gondom volt anno a Nolan-nel is.
Ellenben a Ridill még ha a Shark belépője is meglepően kényelmes volt kb mint amit a fejemre öntöttek.
Miben tud ez többet mint egy C70? Esetleg i70? (Utóbbi papíron egy free pinlockkal tud többet ezen felül?) Miben tud kevesebbet mint a D-Skwal 2? Azt is próbáltam max a pinlockban mutatott többet de az utólag pótolható. ...macerás ez a sisak téma.

Lomha 8V azt szerintem elmérték, ha ilyenkor írsz vagy hívod őket ingyen futárral kicserélik a cuccot szinte mindig. Nekem majdnem küldtek egy csere db killert mielőtt kiderült, hogy user error és csak én nem mertem elég erővel belenyomni elsőre.
Én erősen agyalok egy leömlő páron is, sokan használják és elég tartósak.
[kép] [kép] [kép]Latom nagyon pedzegeted ez a Shark temat.
Idobeli sorrendben: nekem egyik sem hangos - Budapesten nem is lehet tobbel menni mint 70Km/h (110)

Shark Vision R
Shark S600
Shark S700
Shark Skwal -
Micsurin
nagyúr
Huh baszki, ez elég durva.
Mintha a hátulja indulna meg, de hogyhogy nem kapcsol a TC? A pontos körülményeket nem tudjuk, de milyen gumi indul meg egy ilyen enyhe döntéstől? Utána ahogy összeszedi olyan mintha behúzná a féket, de közben mégsem lassul. Mellé nyúlt volna?Aztán még nagyon szerencsétlen az esés is: pont egy kőbe veri a fejét, hát sisak legyen a talpán...
#124014 Micsurin nem értem hogy mit akarsz az ellenkormányzásos megjegyzéssel.
Se a tempó se a döntés nem indokolta volna az esést, nézd az elejétől teljesen balra próbál kormányozni mintha kis tempójú kanyart szeretne bevenni.
Teljesen kerülhető lett volna a gatya ha ellenkormányozva megy bele a kanyarba.
A fék amúgy olvasd el az első kommentet kb, azon agyalok az valid jelenség lehet-e.
Xero mi előtt? A kis gázra sem lendülhet meg ennyire főleg mert fékezett volna elméletileg. És egészen biztosan nem a hátulja ment el amikor beszitált. Vagy hol mire gondolsz?
-
Xero
nagyúr
Nekem nagyon úgy tűnt minta kitekerte volna balra, és szimplán becsuklott volna. Azt nem tudom eldönteni, hogy nem fékezett vagy nem fogott neki miután visszatért egyenesbe...
50-70-ről(?!, nem tudom eldönteni) indult nem indokolja semmi, hogy ennyire ne lassuljon miután felegyenesedik a motor.
2:25-26-ra gondolok, ott már láthatóan egyenesben volt a motor és nem volt már kezelhetetlen.Nem volt mákja? Nem a motor mögött ment, onnantól kezdve, hogy a motor mögéd került sorsot húzol, nem tudjuk mennyivel esett mögé az árokba de a magasságot elnézve azért lazán ráborulhatott volna.

Csak nekem tunik ugy hogy pont elotte huzott gazt kicsit?
-
zgospel
őstag
Ezt feldobta a Youtube, de ahogy a videó közzételének idejét és a kommenteket nézem, nem csak nekem

Csak hogy lehessen min csámcsogni. [link]Bár egy év után még tök kezdőnek számítok, nekem már azelőtt, hogy láttam volna, esni fog, furcsának tűnt a kormány állása és a lenyomós kanyarodás. Ettől függetlenül lehet, hogy én vagyok a repülő, tényleg nem tudom.
Huh baszki, ez elég durva.
Mintha a hátulja indulna meg, de hogyhogy nem kapcsol a TC? A pontos körülményeket nem tudjuk, de milyen gumi indul meg egy ilyen enyhe döntéstől? Utána ahogy összeszedi olyan mintha behúzná a féket, de közben mégsem lassul. Mellé nyúlt volna?Aztán még nagyon szerencsétlen az esés is: pont egy kőbe veri a fejét, hát sisak legyen a talpán...
#124014 Micsurin nem értem hogy mit akarsz az ellenkormányzásos megjegyzéssel.
-
Micsurin
nagyúr
Hát ezaz
Mondom én, hogy gyanúsan nem jól ment valami, pedig 10 éve motorozik elvileg.
Mondom ezt úgy, hogy az ellenkormányzás még mindig nem megy, testből kanyarodok jellemzően, akkor tudok ellenkorményozni, ha tudatosan direkt azt alkalmazom. Mármint, nyilván valamilyen szinten elvileg ellenkormányoz az ember, de sokkal jobban is meg lehetne nyomni a kormányt azért.Az istentelen nagy mákkal vitáznék, mákja volt, tény, mert meg is halhatott volna. De attól függetlenül jól összetört az ember, semmiképpen nem lettem volna a helyébe. Azt, hogy hogy hagyták ott a társai, nem tudom.
Nekem nagyon úgy tűnt minta kitekerte volna balra, és szimplán becsuklott volna. Azt nem tudom eldönteni, hogy nem fékezett vagy nem fogott neki miután visszatért egyenesbe...
50-70-ről(?!, nem tudom eldönteni) indult nem indokolja semmi, hogy ennyire ne lassuljon miután felegyenesedik a motor.
2:25-26-ra gondolok, ott már láthatóan egyenesben volt a motor és nem volt már kezelhetetlen.Nem volt mákja? Nem a motor mögött ment, onnantól kezdve, hogy a motor mögéd került sorsot húzol, nem tudjuk mennyivel esett mögé az árokba de a magasságot elnézve azért lazán ráborulhatott volna.

-
norbert1998
nagyúr
...ellenkormányozni ívre tétel közben meg mi fogunk utólag.

edit.: istentelen nagy mákja volt egyébként...
A YT algoja meg pár hónapja már olyan mintha valami nagyon komoly kábszert nyomott volna mert 4-5-6 éves vidiket is bedob tök véletlenszerűen újabban az ajánlottak közé.
Madwe Használd egészséggel!
Hosszú lesz a tél és a kora tavasz így. Erősen remélem idén már normálisabb szezont kezdhetünk. 
Hát ezaz
Mondom én, hogy gyanúsan nem jól ment valami, pedig 10 éve motorozik elvileg.
Mondom ezt úgy, hogy az ellenkormányzás még mindig nem megy, testből kanyarodok jellemzően, akkor tudok ellenkorményozni, ha tudatosan direkt azt alkalmazom. Mármint, nyilván valamilyen szinten elvileg ellenkormányoz az ember, de sokkal jobban is meg lehetne nyomni a kormányt azért.Az istentelen nagy mákkal vitáznék, mákja volt, tény, mert meg is halhatott volna. De attól függetlenül jól összetört az ember, semmiképpen nem lettem volna a helyébe. Azt, hogy hogy hagyták ott a társai, nem tudom.
-
Micsurin
nagyúr
...ellenkormányozni ívre tétel közben meg mi fogunk utólag.

edit.: istentelen nagy mákja volt egyébként...
A YT algoja meg pár hónapja már olyan mintha valami nagyon komoly kábszert nyomott volna mert 4-5-6 éves vidiket is bedob tök véletlenszerűen újabban az ajánlottak közé.
Madwe Használd egészséggel!
Hosszú lesz a tél és a kora tavasz így. Erősen remélem idén már normálisabb szezont kezdhetünk. 
Egyébként ez csak nekem wtf? Hogy a társai tovább mentek és mikor utólag küldött nekik infót akkor tudták megtalálni?
Ugyan mi zömében négyen megyünk haverokkal max öten de mindig pontosan tudjuk ha valaki lemarad.
-
Micsurin
nagyúr
Ezt feldobta a Youtube, de ahogy a videó közzételének idejét és a kommenteket nézem, nem csak nekem

Csak hogy lehessen min csámcsogni. [link]Bár egy év után még tök kezdőnek számítok, nekem már azelőtt, hogy láttam volna, esni fog, furcsának tűnt a kormány állása és a lenyomós kanyarodás. Ettől függetlenül lehet, hogy én vagyok a repülő, tényleg nem tudom.
...ellenkormányozni ívre tétel közben meg mi fogunk utólag.

edit.: istentelen nagy mákja volt egyébként...
A YT algoja meg pár hónapja már olyan mintha valami nagyon komoly kábszert nyomott volna mert 4-5-6 éves vidiket is bedob tök véletlenszerűen újabban az ajánlottak közé.
Madwe Használd egészséggel!
Hosszú lesz a tél és a kora tavasz így. Erősen remélem idén már normálisabb szezont kezdhetünk. 
-
norbert1998
nagyúr
Ezt feldobta a Youtube, de ahogy a videó közzételének idejét és a kommenteket nézem, nem csak nekem

Csak hogy lehessen min csámcsogni. [link]Bár egy év után még tök kezdőnek számítok, nekem már azelőtt, hogy láttam volna, esni fog, furcsának tűnt a kormány állása és a lenyomós kanyarodás. Ettől függetlenül lehet, hogy én vagyok a repülő, tényleg nem tudom.
-
GTVili
tag
-
Madwe
nagyúr
-
GTVili
tag
Én is ültem rajta....sőt, még a mérete is jó lett volna....csak ne lenne olyan műanyag az egész....
-
bacus
őstag
Kategoriában ami még szóba jött az kisebb volt
egyébként nekem nagyjából megfelel a mérete, bár valóban lehetne nagyobb... mondjuk segít h mostmár én csak 75kg vagyok, 2 éve a 135 kilómmal ez kicsi s gyenge is lett volna 
Xero: a homda designban nekem jobban tetszik (ahogy a triumph trident is) de a sor4 pörgetős mivolta nem nekem való. Egyébként lehet te is csak márciusban kapod meg, de legalább tavaly vetted. Idén akkorát ugrottak az árak, majd 20%ot h öröm volt nézni

"75kg vagyok, 2 éve a 135 kilómmal "
Ehhez sokkal nagyobb gratula, bár nekem is menne

-
Madwe
nagyúr
A Honda a FL-el mar uj aron adta, szoval en is megszivtem.
2.9 folott van a gyorsvalto es bukogomba nelkul. Azokkal 3M folott lesz.
Mondjuk cserebe talan jobb az elso telo, picit olvashatobb a muszer es van 12V. Aszem ez utobbi valami 50e-s extra volt igy nem 300-al csak 250-el lett dragabb.
Ohh, részvétem
én 2.9ben álltam meg a gyári extra vackokkal, bár gyorsváltó az ugye nincs
mi az az fl? Ahh facelift
-
Xero
nagyúr
Kategoriában ami még szóba jött az kisebb volt
egyébként nekem nagyjából megfelel a mérete, bár valóban lehetne nagyobb... mondjuk segít h mostmár én csak 75kg vagyok, 2 éve a 135 kilómmal ez kicsi s gyenge is lett volna 
Xero: a homda designban nekem jobban tetszik (ahogy a triumph trident is) de a sor4 pörgetős mivolta nem nekem való. Egyébként lehet te is csak márciusban kapod meg, de legalább tavaly vetted. Idén akkorát ugrottak az árak, majd 20%ot h öröm volt nézni

A Honda a FL-el mar uj aron adta, szoval en is megszivtem.
2.9 folott van a gyorsvalto es bukogomba nelkul. Azokkal 3M folott lesz.
Mondjuk cserebe talan jobb az elso telo, picit olvashatobb a muszer es van 12V. Aszem ez utobbi valami 50e-s extra volt igy nem 300-al csak 250-el lett dragabb.
-
Madwe
nagyúr
Kategoriában ami még szóba jött az kisebb volt
egyébként nekem nagyjából megfelel a mérete, bár valóban lehetne nagyobb... mondjuk segít h mostmár én csak 75kg vagyok, 2 éve a 135 kilómmal ez kicsi s gyenge is lett volna 
Xero: a homda designban nekem jobban tetszik (ahogy a triumph trident is) de a sor4 pörgetős mivolta nem nekem való. Egyébként lehet te is csak márciusban kapod meg, de legalább tavaly vetted. Idén akkorát ugrottak az árak, majd 20%ot h öröm volt nézni

-
Xero
nagyúr
Grat! Nagyon gondolkoztam rajta a CB650R-el szemben, de valahogy nekem jobban kiadta a Honda. A hangja viszont vilagbajnok!

szerk: A rendeleshez: Mit akarsz en oktoberben rendeltem meg a fl-elt Honda-t es talan ideer marciusban.
-
csongi
veterán
-
bacus
őstag
Jó kis motor az, bár nekem rettenetesen kicsi. (nem mentem vele, csak ráültem)
Használd egészséggel !
A srác akié volt, sokat versenyzett fiatal korában, nagyon elégedett volt vele, illetve alatta egyáltalán nem tűnt kicsinek. (igaz valahol 70 kg alatt volt)
-
Geresics
addikt
-
Madwe
nagyúr
Na végül egy faceliftelt mt07el vágok neki az idei szezonnak március-április körül ha nem csúszik, előrendeltem. Maradtam inkább a tucatjapánoknál, nem mertem európaiba gondolkodni

Új hozzászólás Aktív témák
-
124100 - 124001
158244 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 125901 125900 - 125801 125800 - 125701 125700 - 125601 125600 - 125501 125500 - 125401 125400 - 125301 125300 - 125201 125200 - 125101 125100 - 125001 125000 - 124901 124900 - 124801 124800 - 124701 124700 - 124601 124600 - 124501 124500 - 124401 124400 - 124301 124300 - 124201 124200 - 124101 124100 - 124001 124000 - 123901 123900 - 123801 123800 - 123701 123700 - 123601 123600 - 123501 123500 - 123401 123400 - 123301 123300 - 123201 123200 - 123101 123100 - 123001 123000 - 122901 122900 - 122801 122800 - 122701 122700 - 122601 122600 - 122501 122500 - 122401 122400 - 122301 122300 - 122201 122200 - 122101 122100 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Rokon topikok:
• Robogó, kismotor
• Nagyrobogósok baráti topikja
• Elektromos autók - motorok
- Jogász topik
- Battlefield 6
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Milyen monitort vegyek?
- Ingatlanos topic
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Xbox tulajok OFF topicja
- További aktív témák...
- AKCIÓ! LG UltraGear 27GR93U-B 27 144Hz UHD IPS 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- Akciós! Kishibás! Macbook Pro 13 M1 16GB 256GB Akku: 87% 1 év garancia
- HP ElitBook 840 G10 netbook / 12 hónap jótállás
- 27% - LG NanoCell 75NANO769QA
- Apple iPhone 13 / 256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku: 100%
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest

. Ha csak a stáb nem emelgeti egész nap.



) eléggé be voltam fosva.

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


Ilyenkor lenne idő pumpálással visszanyomni őket vajon? Vagy 2-3 rápumpálás nem elég egy ekkora rendszernek?

