Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- COD:MW4 segédlet gyűjtő
- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Pajac: Olga
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
26100 - 26001
158210 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 27901 27900 - 27801 27800 - 27701 27700 - 27601 27600 - 27501 27500 - 27401 27400 - 27301 27300 - 27201 27200 - 27101 27100 - 27001 27000 - 26901 26900 - 26801 26800 - 26701 26700 - 26601 26600 - 26501 26500 - 26401 26400 - 26301 26300 - 26201 26200 - 26101 26100 - 26001 26000 - 25901 25900 - 25801 25800 - 25701 25700 - 25601 25600 - 25501 25500 - 25401 25400 - 25301 25300 - 25201 25200 - 25101 25100 - 25001 25000 - 24901 24900 - 24801 24800 - 24701 24700 - 24601 24600 - 24501 24500 - 24401 24400 - 24301 24300 - 24201 24200 - 24101 24100 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:17 Téma összefoglaló
Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!
Országos motoros rendezvények
Új hozzászólás Aktív témák
-
yodamastah
őstag
Sajnos a gyári idom mindenhol domború és egész évben úgy volt, hogy hamarosan megy rá a versenyidom

Persze mindenhol lasabban megyek mint Talma, de azokban a kanyarokban rosszabbul megyek mint a többiben. Amikor fáradok 4-5. etap környékén, akkor néha kimentem a bukótérbe. Lassitottam kicsit

persuader: le van áttételezve, úgy érzem 12k felett végig tol
Persze 5-6-ban már kevésbé.Nyugi 1:58nál is mindenhol lassabban mész majd mint a Talma
Menni kell sokat és lejjeb fog menni a köridő. Ha meg elakadsz vagy kérsz külső segítséget, vagy kitalálod magadnak mi a gond. Mindkét megoldásnak megvan a maga előnye 
-
ALI_G
veterán
Nem jó ez a fejre szerelt kamera. Egyáltalán nem érezni milyen tempót mész. Azért az látsik hogy náhány helyen korábban kéne húzni neki a gázt. Itt ott a féktávok is hosszabbak mint kellene. De ilyen 08-10 körüli időnel általánosságban igaz kb mindenhol lassabban mész mint lehetne. De nincs gond nem kell ezt erőltetni, menni fog az. Jó kombó az R6+Dunlop, ezekkel könnyen meglesz a 05

Sajnos a gyári idom mindenhol domború és egész évben úgy volt, hogy hamarosan megy rá a versenyidom

Persze mindenhol lasabban megyek mint Talma, de azokban a kanyarokban rosszabbul megyek mint a többiben. Amikor fáradok 4-5. etap környékén, akkor néha kimentem a bukótérbe. Lassitottam kicsit

persuader: le van áttételezve, úgy érzem 12k felett végig tol
Persze 5-6-ban már kevésbé. -
Topiccsendőr
addikt
Igy hogy van róla belső kamerás felvétel, tisztán látszanak, hogy hol vagyok iszonyat lassú a többiekhez.
1, 3, 6 sikán végig, és célra rá. Leginkább itt kellene javulnom. Sokszor be/ki jövet kanyarban nem férek hozzá a váltóhoz a nélkül hogy jelentősen meg ne változtatnám a motor stabilitását. Szóval sokszor nem ideális sebességben gyorsitok ki, pl. az első kanyar után mindig 3-ban jövök ki 2 helyett.Milyen fordulatnál lehet az ideális váltás?
Ugy valts, h minel tobb ideig legyen nyomatekcsucson es a kozeleben.
De ezt ugyis erzed. -
yodamastah
őstag
Igy hogy van róla belső kamerás felvétel, tisztán látszanak, hogy hol vagyok iszonyat lassú a többiekhez.
1, 3, 6 sikán végig, és célra rá. Leginkább itt kellene javulnom. Sokszor be/ki jövet kanyarban nem férek hozzá a váltóhoz a nélkül hogy jelentősen meg ne változtatnám a motor stabilitását. Szóval sokszor nem ideális sebességben gyorsitok ki, pl. az első kanyar után mindig 3-ban jövök ki 2 helyett.Milyen fordulatnál lehet az ideális váltás?
Nem jó ez a fejre szerelt kamera. Egyáltalán nem érezni milyen tempót mész. Azért az látsik hogy náhány helyen korábban kéne húzni neki a gázt. Itt ott a féktávok is hosszabbak mint kellene. De ilyen 08-10 körüli időnel általánosságban igaz kb mindenhol lassabban mész mint lehetne. De nincs gond nem kell ezt erőltetni, menni fog az. Jó kombó az R6+Dunlop, ezekkel könnyen meglesz a 05

-
ALI_G
veterán
Ezt a 3 mp siman talalsz dolgot majd mukodo koridomerovel megbeszeljuk

Nalam pont forditva mukodik a dolog. Ha ugy ezem most aztan krva gyors voltam, az pont rosszabb szokott lenni egy lazan de jol osszerakott erolkodes nelkuli kornel. Szoval minel kevesbe faradtam el utana lattam h annal jobb volt az ido is.Igy hogy van róla belső kamerás felvétel, tisztán látszanak, hogy hol vagyok iszonyat lassú a többiekhez.
1, 3, 6 sikán végig, és célra rá. Leginkább itt kellene javulnom. Sokszor be/ki jövet kanyarban nem férek hozzá a váltóhoz a nélkül hogy jelentősen meg ne változtatnám a motor stabilitását. Szóval sokszor nem ideális sebességben gyorsitok ki, pl. az első kanyar után mindig 3-ban jövök ki 2 helyett.Milyen fordulatnál lehet az ideális váltás?
-
yodamastah
őstag
A 05 ot gyari futomuvel sikerult? Illetve mi volt az, ami tullenditett, es tudtal gyorsulni tovabb?
Gyárival, de elől már rugó volt cserélve. 05nél ahol elakadtam sokáig nagyon erőltettem a tempót hogy még faragjak az időből, nem lazán mentem, inkább görcsösen Ez ment egy ideig. Aztán visszaléptem kicsit, elkezdtem máshogy menni. Inkább lendületből, nem erőltetve. Meg persze néztem máshok hogy mennek, hol veszíthetek sok időt. És hát a sikán utáni 4 kanyarban kellett gyorsulnom sokat. Ez egy technikás rész, jól elő kell készíteni, és nagyon lendületesen kell menni a 2 gyors kanyarban. És ehhez csak úgy tudsz felgyorsulni, ha előtte a 2 lassú kanyart megfelelően kombinálod.
00 átlépéséhez már kellett a dunlop és a jól belőtt futómű. Használt pirellivel nem tudtam jól menni igazán. A dunlop tudja azt, hogy félig kopottan is egészen jót tudsz vele menni. Futómű tuningnban nem is annyira maga a csillapítás javulás volt a segítség, hanem a geometrián módosítottam olyanra ami szimpatikus lett. Meg az erősebb rugók jól tarotották a geometriát. A k4-5 750nek a villája eléggé maszatolós bizonytalan érzetű lapon. A nagy hátsó dunloppal az előre döntött motor nem az igazi. Mivel meg is volt emelve hátul, addig emeltem hozzá az elejét, amig el nem kezdett lapon stabilnak tűnni. Kicsit nehezebb volt ledönteni a megemelt elejével, de lapon stabilabb lett. Na innen már jöttek a 00 küröli idők.
Sajnos 58 nem jött össze, pedig közel voltam többször is. Nem egyszer megvolt az 59 úgy, hogy abban a körben előztem. Volt egy edzés nap, ahol nagyon akartam az 58at, tudtam melyik kanyarban vagyok lassú, erőltettem és aznap ott el is estem. Először estem el magamtól, úgy hogy külső körűlmény nem játszott közre. (olaj, mással összeakadás stb) Ezután örültem hogy nagyon nem törtem össze a motort meg magamat, és abban az évben már nem erőltettem tovább az 58at.
Következő évben meg már sajnos jelentősen csökkentek az anyagi lehetőségek, és ez azóta is tart 
-
Topiccsendőr
addikt
Ez engem is érdekel. 3 másodpercet meg simán találok, de azért a 2:00 messze van
hát még az 1:52Ennyit sikerült eddig megvágni, feltölteni:
első - bemelegités
második - itt meg szethullik a motor, ami vicces, persze a kör felét a fel és lejövetellel kellett töltenem
harmadik - itt mentem a leggyorsabbanEzt a 3 mp siman talalsz dolgot majd mukodo koridomerovel megbeszeljuk

Nalam pont forditva mukodik a dolog. Ha ugy ezem most aztan krva gyors voltam, az pont rosszabb szokott lenni egy lazan de jol osszerakott erolkodes nelkuli kornel. Szoval minel kevesbe faradtam el utana lattam h annal jobb volt az ido is. -
ALI_G
veterán
A 05 ot gyari futomuvel sikerult? Illetve mi volt az, ami tullenditett, es tudtal gyorsulni tovabb?
Ez engem is érdekel. 3 másodpercet meg simán találok, de azért a 2:00 messze van
hát még az 1:52Ennyit sikerült eddig megvágni, feltölteni:
első - bemelegités
második - itt meg szethullik a motor, ami vicces, persze a kör felét a fel és lejövetellel kellett töltenem
harmadik - itt mentem a leggyorsabban -
Topiccsendőr
addikt
08 az már alakul
05 környékére igen gyorsan eljutottam én is. Ott aztán el voltam akadva egy ideig.D211-et általában fordítva használtam hátul. Többnyire jobb oldalt kopottakat tudtam venni, és így mindíg fordítva raktam fel. Elsőket sosem forgattam. Azokból lehet találni olyat amit nem kell forgatni.
A 05 ot gyari futomuvel sikerult? Illetve mi volt az, ami tullenditett, es tudtal gyorsulni tovabb?
-
Buster17
addikt
-
Topiccsendőr
addikt
Nem tudunk elszakadni a cikktol ugy latom

Egyreszt 2T nel erezni ha szar olaj van benne a szagabol, ugyhogy engem nem erint a dolog, de szerintem teged sem. De ez durva h ennyire sikerult beszaratnia egy ilyen cikknek. Nem kell vakon elhinni barmit ami le van irva. Semmilyen konkret szamokkal nem tud szolgalni az ember. Vagy ha tudna levadasznak ugyis
Ha ennyire parazol vegyel az autoba tescobol olajat, en most majd fele aron vettem jobb besorolasut mint a mol essence 5w40. Csak azert mert ismeretlen a marka es ott fog megrohadni a polcon. A multik a beszallitokkal nem szarakodnak, mondhatni nagyobb biztonsag van ilyen szempontbol. -
Bogyó bá'
nagyúr
Ezert jo a 2T. Ott nincs faradt olaj

A cikkben a hordos olajokat emliti hamisitasra legjobban alkalmasnak.
Persze a QR kodos dolog valamennyire biztonsagossa teszi azt is.
Cimket legyartani ofszetnyomdaban, felragasztani, ujracsomagolni... Majd egyesevel eladni (!) literenkent
Eletszeru ez? Ismeretlen szarmazasu 200l es hordo olcson. Az eletszeru.
Valami sufniszerviz megveszi es rakja a szar olajat a kocsikba. Az ugy oke."...Ezert jo a 2T. Ott nincs faradt olaj..."
Azért ha az AROL 2T-t adják el valami versenyolajnak csomagolva, az azért elég ciki... -
Topiccsendőr
addikt
Na, de a kiválasztott olajat végülis kinél szabad megvenni?! Engem speciel csak ez érdekel! Nem az 500 forint literenkénti spórolás, hanem az, hogy az legyen a flakonban, ami rá van írva. Az nem zavar, ha nincs termékdíj befizetve, de a motoromat nem akarom tönkre tenni.
Most valami ótvar - a cikk szerint valószínűleg hamis - Castrol Magnatec 10W-40 van a kocsiban, 10e km után most cserélném, valami jobbra, megfelelőbbre. A gépkönyv viszkozitásra 5W-30-at ajánl, az Eneos specifikáció szerint megfelelő lenne (teljesítményszint, stb.)Ezert jo a 2T. Ott nincs faradt olaj

A cikkben a hordos olajokat emliti hamisitasra legjobban alkalmasnak.
Persze a QR kodos dolog valamennyire biztonsagossa teszi azt is.
Cimket legyartani ofszetnyomdaban, felragasztani, ujracsomagolni... Majd egyesevel eladni (!) literenkent
Eletszeru ez? Ismeretlen szarmazasu 200l es hordo olcson. Az eletszeru.
Valami sufniszerviz megveszi es rakja a szar olajat a kocsikba. Az ugy oke. -
Bogyó bá'
nagyúr
Vegigolvastad a cikket?

Ez csak egy hatasvadasz adocslo statisztikabol saccolt szam volt.
Nincs ekkora aranyban hamis olaj. Csak a termekdij be nem fizetes. Es a behozott olaj illetve termekdijas olaj kulonbsege alapjan kiaszamolta a cikkiro h ennyi a hamis olaj.
Azert na!
Na, de a kiválasztott olajat végülis kinél szabad megvenni?! Engem speciel csak ez érdekel! Nem az 500 forint literenkénti spórolás, hanem az, hogy az legyen a flakonban, ami rá van írva. Az nem zavar, ha nincs termékdíj befizetve, de a motoromat nem akarom tönkre tenni.
Most valami ótvar - a cikk szerint valószínűleg hamis - Castrol Magnatec 10W-40 van a kocsiban, 10e km után most cserélném, valami jobbra, megfelelőbbre. A gépkönyv viszkozitásra 5W-30-at ajánl, az Eneos specifikáció szerint megfelelő lenne (teljesítményszint, stb.) -
Topiccsendőr
addikt
Az a döbbenet - hogy ha igaz a 2/3 résznyi hamisított olaj - akkor mi dumálhatunk optimális kenőanyag-választásról, ragozhatjuk napestig, mégis idő előtt ki fogjuk nyírni a motorunkat, autónkat... ...de közben legalább nyugodt a lelkiismeretünk, hogy megpróbáltuk a "legjobbat" biztosítani gépünknek.

Most éppen a kis Yarisomhoz keresek olajat, Eneos 5W-30 személyében. Nagyon sok helyen árulják, igencsak eltérő áron, talán a Szakálmetálnál fogom megvenni, mert ha jól tévedek, akkor ők a Mo.-i hivatalos disztribútorok. Már regisztráltam is a webshopjukba.
Anyag : Full Synthetic
API : SN/SM/CF
ACEA : C3 (10) A3/B3/B4 (08)
Kiszerelés : 1L
Name : ENEOS Premium Hyper 5W-30
SAE viszkozitási osztály : 5W-30
VW/PORSCHE : 505 00/505 01/502 00
MERCEDES BENZ : MB 229.51 & 229.31
GM : Dexos 2Vegigolvastad a cikket?

Ez csak egy hatasvadasz adocslo statisztikabol saccolt szam volt.
Nincs ekkora aranyban hamis olaj. Csak a termekdij be nem fizetes. Es a behozott olaj illetve termekdijas olaj kulonbsege alapjan kiaszamolta a cikkiro h ennyi a hamis olaj.
Azert na!
-
Bogyó bá'
nagyúr
Az igeretes szalagcim es a bevezetoben leirt hatasvadasz "senki nem akart szerepelni" utan kiderul, h a statisztika alapjan saccolta a hamisitast a cikkiro. Az is erdekes, h becsuletkassza alapjan mukodik a termekdij (????) de termeszetesen nem ezzel kapcsolja ossze, hanem azzal h hamis az olaj

Ez igen.
Az a döbbenet - hogy ha igaz a 2/3 résznyi hamisított olaj - akkor mi dumálhatunk optimális kenőanyag-választásról, ragozhatjuk napestig, mégis idő előtt ki fogjuk nyírni a motorunkat, autónkat... ...de közben legalább nyugodt a lelkiismeretünk, hogy megpróbáltuk a "legjobbat" biztosítani gépünknek.

Most éppen a kis Yarisomhoz keresek olajat, Eneos 5W-30 személyében. Nagyon sok helyen árulják, igencsak eltérő áron, talán a Szakálmetálnál fogom megvenni, mert ha jól tévedek, akkor ők a Mo.-i hivatalos disztribútorok. Már regisztráltam is a webshopjukba.
Anyag : Full Synthetic
API : SN/SM/CF
ACEA : C3 (10) A3/B3/B4 (08)
Kiszerelés : 1L
Name : ENEOS Premium Hyper 5W-30
SAE viszkozitási osztály : 5W-30
VW/PORSCHE : 505 00/505 01/502 00
MERCEDES BENZ : MB 229.51 & 229.31
GM : Dexos 2 -
Topiccsendőr
addikt
Az igeretes szalagcim es a bevezetoben leirt hatasvadasz "senki nem akart szerepelni" utan kiderul, h a statisztika alapjan saccolta a hamisitast a cikkiro. Az is erdekes, h becsuletkassza alapjan mukodik a termekdij (????) de termeszetesen nem ezzel kapcsolja ossze, hanem azzal h hamis az olaj

Ez igen.
-
yodamastah
őstag
08 az már alakul
05 környékére igen gyorsan eljutottam én is. Ott aztán el voltam akadva egy ideig.D211-et általában fordítva használtam hátul. Többnyire jobb oldalt kopottakat tudtam venni, és így mindíg fordítva raktam fel. Elsőket sosem forgattam. Azokból lehet találni olyat amit nem kell forgatni.
-
ALI_G
veterán
jaigen pluszba a szerszámokat meg az egyebeket tanktáskába, mert már csak oda fért.. Kb így nézett ki, csaka hátsó táska kb 2x ekkora volt. Semmi gondom nem volt soha ennyi csomaggal. Néha kiröhögtek, de ez nem érdekelt


nice

Most vágom a legutóbbi videókat és szar volt a köridőmérőm, de az biztos, hogy volt 2:08-as köröm
Az 3 sec javulás az előzőhöz képest.d211-et te használtad fordítva is első-hátsót?
-
mocsanisi
senior tag
-
yodamastah
őstag
jaigen pluszba a szerszámokat meg az egyebeket tanktáskába, mert már csak oda fért.. Kb így nézett ki, csaka hátsó táska kb 2x ekkora volt. Semmi gondom nem volt soha ennyi csomaggal. Néha kiröhögtek, de ez nem érdekelt


-
ALI_G
veterán
Hát én vettem szétszerelhető emelőket, és a gumimelegítőt meg az emelőket egy bazi nagy táskába belepakoltam és az egészet felgumipókoztam hátra. Számtalanszor mentem így ki a ringre.
Áramot kapsz. Hringen van kint konnektor ezerszám.
Ezt megnézném

-
yodamastah
őstag
Az sajna nincs. Iszonyat drága és kérdés hogy szállítom ha a motort is lábon viszem ki?

Amúgy ingyen adnak áramot minden pályán, vagy kuncsorogni kell?Divi27: kezdetnek menj el a superzone-ba. Van minden és az kb. a közép árat képviseli, de van amiből tényleg az a legolcsóbb (új).
150-ből amúgy simán megoldható, de akkor a bőrruha a legolcsóbb, 60 körül van a louisnak két részes. Nekem volt probiker, szintén tőlük, és teljesen használható. 55-ért vettem, komplett bőr ruha, koptatókkal, protektorokkal. Ár-érték arányban nagyon jó. 100-150 között van a következő lépcső a bőrruhában és nagyon sok közül lehet már válogatni. A különbség a jobb minőségű bőr és kidolgozás.Hát én vettem szétszerelhető emelőket, és a gumimelegítőt meg az emelőket egy bazi nagy táskába belepakoltam és az egészet felgumipókoztam hátra. Számtalanszor mentem így ki a ringre.
Áramot kapsz. Hringen van kint konnektor ezerszám.
-
ALI_G
veterán
Használt helyett inkább a probiker, ha még mindig lehet kapni olyan olcsón.
Azért érdemes szétnézni Bátszi motornál, ő rengeteg használt ruhát árul, bár a boltja Mezőberényben van. Mindig nagyon pörög az árukészlet, hamar cserélődik. -
ALI_G
veterán
Ha dunloppal mész vigyél gumimelegítőt!
Az sajna nincs. Iszonyat drága és kérdés hogy szállítom ha a motort is lábon viszem ki?

Amúgy ingyen adnak áramot minden pályán, vagy kuncsorogni kell?Divi27: kezdetnek menj el a superzone-ba. Van minden és az kb. a közép árat képviseli, de van amiből tényleg az a legolcsóbb (új).
150-ből amúgy simán megoldható, de akkor a bőrruha a legolcsóbb, 60 körül van a louisnak két részes. Nekem volt probiker, szintén tőlük, és teljesen használható. 55-ért vettem, komplett bőr ruha, koptatókkal, protektorokkal. Ár-érték arányban nagyon jó. 100-150 között van a következő lépcső a bőrruhában és nagyon sok közül lehet már válogatni. A különbség a jobb minőségű bőr és kidolgozás. -
fagylalt
senior tag
Hol nézelődjek használt ruha után esetleg van erre kifejezetten egy oldal? Gondolom nem aprón.

-
mocsanisi
senior tag
A szívem még továbbra is az RS felé húz. A fogyasztás nem rettent el túlságosan, mert úgy sem használnám naponta. Hétvégente használnám, akkor túrázgatnék vele,...stb.
Tehát nem munkába/iskolába járós motornak venném, arra ott a bicikli.
MZ-t nem vennék, mert nem tetszik a másik, hogy már ki tudja mennyit tett(ek) bele"Józsi bácsi, aki csak a hobbiba kijárni használta.".A Freccia nem jön be kinézetre, bár csábító.

(#25951) Archer: A motorozás közel áll hozzám, ezt ki merem jelenteni, de, hogy mennyire azt valóban a jövő dönti el.
A ruhákon nem akarok spórolni.
Tudtok Pesten jó üzleteket ajánlani, ahol a nagy választék mellé kellő szakértelem is társul?
(#25953) Daywalker: Pályázni nem szeretnék (egyenlőre) az biztos, de ki tudja. Ha nem sokkal drágább egy koptatós ruha, akkor belemegyek a vásárba.

(#25963) mocsanisi: 2 részeset néztem én is. Overált nem akarok venni.
Használtan ruhát nem vennék. Főleg a méretbeli gondok miatt...(#25968) TommyGun: Volt egy srác, akivel együtt rutinoztam, annak egy 2012-es Yamaha YZF-R125 -e volt. Igaz 4T az a motor és nagyon kevés km volt benne (talán, ha jól emlékszem 800), de 900eFt adta el (elég hamar elkelt). A vicc az egészben az, hogy 950-975eFt körül vette, szóval (szinte) semmit nem bukott rajta.

Fel tudod probalni vetel elott. Nekem a nadragot amit vettem 2x ha felvettek es zsir uj koptatoval hoztam el 10.000ert, boltba 40 lett volna. 150bol uj cuccokbol nem lehet felruhazkodni szerintem, ha nem mindenbol a leggagyibbat akarod venni.
-
fagylalt
senior tag
mivel nekem RS em van, és volt ETZ m is, ezért a valós tapasztalataimat osztanám meg.
A szocimotorokhoz alapvetően nem lehet jó minőségű alkatrészt kapni. ezért 10 000 forint egy hajtókar hozzá, és nem 32 000 mint egy RS hez pl. Természetesen a 10 000 forintos hajtókar hamar be is adja a kulcsot, alsó tűgörgővel mindenki szopik, állandóan széthullik, vagy megáll ETZnél. Kuplungharangot nem kapsz jó méretben. Állandóan le fog forogni a kuplung a főtengelyről és egy idő után viszi magával a főtengelyt is.
Ahhoz, hogy normális alkatrészekkel rakj össze egy ilyen szocimotort magadnak kell legyártani hozzá mindent, ami kb annyiban van, mint egy normális motorhoz gyári alkatrész. Ez csak így működik.
Alapvetően nem a konstrukcióval van baj a socimotornál, hanem hogy egytől egyig a boltokban kapható alkatrészek silány minőségűek. a másik, hogy ezeket otthon szerleték. Manapság nincs egy olyan blokköntvény, amiben ne lenne csavarhúzónyom a szimeringházakban, vagy ne forogna el a csapágyfészekben a csapágy, mert csak belekúrták hidegen.
RS ek is nagyon lelakottak. Van belőle 11kW os. Enyém is az.
Nagy előnye, hogy minőségi alkatrészeket vásárolsz hozzá nem lesz baj vele. Nem szabad tuningolni, mert azonnal hazavágja ha hozzánemértő nyúlkál bele. Ezért is van rossz híre. Általában a bajok akkor vannak, amikor másik kipufogót raknak rá és nem állítják hozzá a karbit, vagy rosszul állítják hozzá.
Amúgy teljesen rendben van a gép, Nem gondolnám megbízhatatlannak az eddigi tapasztalataim alapján.sommázva: az MZ soha nem lesz egy szinten megbízhatóságban, minőségben és motorozhatóságban az RSel. ezt el kell fogadni.
Szocimotort az vegyen, akinek van egy esztergája a sarokban, meg nagyon szeret alkatrészeket gyártani.A 4T egy teljesen más világ a CBR 125 nem gyorsasági motor. A 4T 125 ök sokkal költséghatékonyabbak, de nem mennek cserébe. Nagyon nem mennek.
ha nagyon akar valaki venni egy 2T motort ez számomra a hirdetések közül érték ár arányban a legbizalogerjesztőbb
A szívem még továbbra is az RS felé húz. A fogyasztás nem rettent el túlságosan, mert úgy sem használnám naponta. Hétvégente használnám, akkor túrázgatnék vele,...stb.
Tehát nem munkába/iskolába járós motornak venném, arra ott a bicikli.
MZ-t nem vennék, mert nem tetszik a másik, hogy már ki tudja mennyit tett(ek) bele"Józsi bácsi, aki csak a hobbiba kijárni használta.".A Freccia nem jön be kinézetre, bár csábító.

(#25951) Archer: A motorozás közel áll hozzám, ezt ki merem jelenteni, de, hogy mennyire azt valóban a jövő dönti el.
A ruhákon nem akarok spórolni.
Tudtok Pesten jó üzleteket ajánlani, ahol a nagy választék mellé kellő szakértelem is társul?
(#25953) Daywalker: Pályázni nem szeretnék (egyenlőre) az biztos, de ki tudja. Ha nem sokkal drágább egy koptatós ruha, akkor belemegyek a vásárba.

(#25963) mocsanisi: 2 részeset néztem én is. Overált nem akarok venni.
Használtan ruhát nem vennék. Főleg a méretbeli gondok miatt...(#25968) TommyGun: Volt egy srác, akivel együtt rutinoztam, annak egy 2012-es Yamaha YZF-R125 -e volt. Igaz 4T az a motor és nagyon kevés km volt benne (talán, ha jól emlékszem 800), de 900eFt adta el (elég hamar elkelt). A vicc az egészben az, hogy 950-975eFt körül vette, szóval (szinte) semmit nem bukott rajta.

-
canniball
nagyúr
-
Bogyó bá'
nagyúr
-
yodamastah
őstag
-
canniball
nagyúr
-
Daywalker
addikt
A palyak sokaig nem zarnak be

Szaraz ido en kiraly "hidegben" menni. Szoval a szezonnak nincs meg vege!
Kérdés, hogy hidegben mennyire érdemes feszegetni a pofonos ládát
Mondjuk kéne két fékbetét meg lecserélni a két tárcsát (ami már megvan), akkor tényleg nem lenne vége
-
KoVee84
senior tag
-
Topiccsendőr
addikt
Meló van bakker...motor?! Ugyanmár...hétköznap sötét van mire oda jutok, akkor már kedvem sincs hozzá. Múlt hétvégén voltam, most nem volt időm, és ezen a hétvégén sem lesz előreláthatólag. Nekem szerintem annyi a szezonnak. Csak úgy krúzolgatni nem szoktam, melóba nem motorral járok (7 km, arra nem veszem elő), ezekben nincs élvezet, a pályák meg szép lassan bezárnak. Szerintem jó ha 2-3K-t mentem idén...
Erre egy simson is elég lenne...A palyak sokaig nem zarnak be

Szaraz ido en kiraly "hidegben" menni. Szoval a szezonnak nincs meg vege!
-
TommyGun
őstag
-
Integra
titán
-
Daywalker
addikt
Meló van bakker...motor?! Ugyanmár...hétköznap sötét van mire oda jutok, akkor már kedvem sincs hozzá. Múlt hétvégén voltam, most nem volt időm, és ezen a hétvégén sem lesz előreláthatólag. Nekem szerintem annyi a szezonnak. Csak úgy krúzolgatni nem szoktam, melóba nem motorral járok (7 km, arra nem veszem elő), ezekben nincs élvezet, a pályák meg szép lassan bezárnak. Szerintem jó ha 2-3K-t mentem idén...
Erre egy simson is elég lenne... -
DigitXT
félisten
-
KoVee84
senior tag
-
Bogyó bá'
nagyúr
-
Daywalker
addikt
-
ALI_G
veterán
25-en hungaroring nyilt nap. Valaki tervezi hogy kilatogat? 15 fokot mutat az elorejelzes

-
-Mosquito-
őstag
Azert ennyire ne bantson h nem lehet fssagokat irogatni a topicba

A "hallottam" sztorikat a sportmotoron lehet irogatni.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Engem miért bánta.

-
Topiccsendőr
addikt
Erre (is) harap..
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Azert ennyire ne bantson h nem lehet fssagokat irogatni a topicba

A "hallottam" sztorikat a sportmotoron lehet irogatni.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
TommyGun
őstag
Nem akarlak rábeszélni a 400-as burgonyára, de leírom amiket tudok róla.
Kb 3,5-4-et eszik, 100-at megy 2 személlyel, jól pakolható, segged alá 2 bukó befér, egész kezes mivel jól lent van a súlypont, közép sztenderdig simán be lehet buktatni. 5-600-ból elég szépeket kapni már, 2004-2006-os modellek is beleférnek. Kényelmes krúzolós, túrázós, jó szélvédettséggel. Lóerőre nem tud sokat de a váltónak köszönhetően van benne erő, jól megy végre is és jól gyorsul, a 2007-esek gyári adat szerint 7,3mp alatt van százon. Haverom elég nagy burgman kajáló volt neki vagy három 650-ese meg Kb ugyanennyi 400-asa. Ha karban van tartva nagy baj nem lehet vele. Variátor szíj a húzós, meg a váltó ha valami baj van vele, ha megáll akkor trélezezés. De ez más nagy motornál is így van , ha lerohadsz és nem vmi egyszerű a hiba akkor tréler. A szíj asszem a 400-asba vmi 80-100 ropi és attól függ mennyire van agyontépve a gáz rajta elvileg 50-70 ezreket bír el. Sok van belőle, elég megbízható darab, 98-tól csinálják és alapvetően sokat nem változott. A 650-es se sokat változott az elmúlt 10 évben alapvetően ugyanaz az idei is, 1-2 dolgot átraknak meg más műszerfal máshol van a kézifék de a blokk és a váltó gyak. változatlan, ami nálam azt jelenti hogy ami jó ahhoz nem kell nagyon nyúlni.
Használhatóságban verhetetlen szerintem, nekem még dono is van rajta, úgy mentünk acconnyal nyaralni hogy a seggem alá meg a dobozba minden belefért, még hátizsák sem kellett. Városban sem vészes ha már van egy pici hely már király vagyok, a váltónak köszönhetően meg nem kell 418646x kuplungolni a redvás forgalomban. -
yodamastah
őstag
Szerintem marha sokat kell menni rendszeres olajcserevel ket kulonbozo olajjal ahhoz hogy kijojjon a kulombseg. Rengegeg legyen mondjuk 50.000 km tura/atlagos felhasznalas mellett.
Persu?
Egy atlagos magyar palyagepet verseny hasznalat mellett hany km utan cserelnek olajat? 1-2000 km?
Edzo motornal 2-3-4000?
Atlagosan 8 kort lehet megtenni egy etapban a hungaroringen, pancsi hasonlo. En 4-5-ot birok egy nap, max duplaja egy profi."Egy atlagos magyar palyagepet verseny hasznalat mellett hany km utan cserelnek olajat?"
4-8 pályanap. Lehetne több is, az olaj lehet bíná tovább is, de igazából egy idő után ez már nem tétel. Olajat kicserélni nem egy hajj de nagy meló, éns is magam csinálom mindíg. A gyakran cserélt olaj a rendszeres pályázás, esetleg versenyzés mellett már nem egy nagy extra költség. Ha sokat mész és begyorsulsz eléggé megszaladnak az elköltött pénzek, és nem nagyon számít az a 10k amit 1-2 havonta erre ki kell dobni. Szóval akkor már inkább legyen benne friss

Persze itt pályanap alatt nem a kecsót értem ahol elgurulászol lendületből lájtosba és jól érzed magad. Nagy pályákon ahol eléggé sokat mész nyélen, és 8e alá nem megy soha a fordulat... Ott azért kap minden rendesen, nem árt ha viszonylag friss olajjal forgatod reggeltől estig 14 ezren a gépet.
-
ALI_G
veterán
Igazából már tökmindegy, mert megvettem az olajat, csak számok alapján próbáltam rájönni, hogy a másik mi a franctól kerül több mint duplájába. Mindegyik fullszintetikus észter, azonos teljesítményszint, közel azonos viszkozitás értékek 40/100 fokon, stb., a marketing csak nem igazol több mint 100%-os felárat. Tudom, sokan elintézik annyival, hogy vedd meg a legdrágábbat aztán jóvan" de ha a másik is közel olyan jó akkor minek. Majd kiderül a 10W40-hez képest hogy fog muzsikálni. Na de nem merek írni erről többet mert elsöpör a népharag

Szerintem marha sokat kell menni rendszeres olajcserevel ket kulonbozo olajjal ahhoz hogy kijojjon a kulombseg. Rengegeg legyen mondjuk 50.000 km tura/atlagos felhasznalas mellett.
Persu?
Egy atlagos magyar palyagepet verseny hasznalat mellett hany km utan cserelnek olajat? 1-2000 km?
Edzo motornal 2-3-4000?
Atlagosan 8 kort lehet megtenni egy etapban a hungaroringen, pancsi hasonlo. En 4-5-ot birok egy nap, max duplaja egy profi. -
-Mosquito-
őstag
-
Daywalker
addikt
-
.mf
veterán
-
Topiccsendőr
addikt
-
Topiccsendőr
addikt
Igazából már tökmindegy, mert megvettem az olajat, csak számok alapján próbáltam rájönni, hogy a másik mi a franctól kerül több mint duplájába. Mindegyik fullszintetikus észter, azonos teljesítményszint, közel azonos viszkozitás értékek 40/100 fokon, stb., a marketing csak nem igazol több mint 100%-os felárat. Tudom, sokan elintézik annyival, hogy vedd meg a legdrágábbat aztán jóvan" de ha a másik is közel olyan jó akkor minek. Majd kiderül a 10W40-hez képest hogy fog muzsikálni. Na de nem merek írni erről többet mert elsöpör a népharag

Hat a 300 v nek valszeg nagyobb tobbek kozott a viszkozitasstabilitasa, es nem kokszol annyira valszeg, ami a gyuruknel teljesitmenycsokkenest okozhat. Ezeket adalekolassal a felhasznalas modjahoz igazitjak. A dupla ar biztos nem realis, de siman el lehet adni pont a nepharag miatt, mivel joforman senkit nem erdekelnek a szamok, csak a marka.
Ugyhogy valoban az olaj a legnagyobb atbszas tobbek kozt a piacon. -
vendingo
veterán
Az egyik legfontosabb alkatresze a motornak az olaj. Sztm ennyit meger a tema. Foleg h tovabbra is a legtobben marka alapjan vesznek olajat, nem besorolas alapjan.
Poénnak szántam

-
Archer
őstag
Ezt en nem tudhatom.
Amit en az utanaolvasgatasokkal leszurtem, az alapvetoen az, h az alapolaj viszkozitasa felel a kenesert. A szoroolajozasoknal, felkeneses allapotoknal pedig az ep adalek. A tobbi a kenesert nem, vagy kozvetve felel, azaltal, h konzervalja az olaj allapotat, de ennyi.
A tobbi adalek csak a csereperiodust hivatott hosszabbitani. Minden adalek folyamatosan reagal, azaz mondhatni csokken. Felhasznalastol fugg gondolom hogy adagoljak ezeket. Versenyolajoknal ugye a rovid csere miatt nem gondolnam, h a savasodassal kell fogalkozni annyira.
Szerintem nem kulon kell nezni az adalekokat. A hamutartalom a gyuruknel dugattyu tetejen kokszosodo olajat jelenthet, esetleg lakkosodast a gyuruk alatt. A savasodas az alkatreszek korroziojat tudna kihozni, de olyat en nem nagyon lattam. Nem mintha millio blokkot szedtem volna atomokra. Elobb fog iszaposodni ha leszarja az ember a cseret.
Szerintem.Igazából már tökmindegy, mert megvettem az olajat, csak számok alapján próbáltam rájönni, hogy a másik mi a franctól kerül több mint duplájába. Mindegyik fullszintetikus észter, azonos teljesítményszint, közel azonos viszkozitás értékek 40/100 fokon, stb., a marketing csak nem igazol több mint 100%-os felárat. Tudom, sokan elintézik annyival, hogy vedd meg a legdrágábbat aztán jóvan" de ha a másik is közel olyan jó akkor minek. Majd kiderül a 10W40-hez képest hogy fog muzsikálni. Na de nem merek írni erről többet mert elsöpör a népharag

-
Topiccsendőr
addikt
-
vendingo
veterán
Na már megint olaj a téma...

Beszéljünk inkább a Hondákról, még mindig nem romlanak el?
-
Topiccsendőr
addikt
"Teljes bázisszámy (TBN)
Az olaj savsemlegesítő hatását adja meg. Mérésének menetét az ASTM D2896 rögzíti. Feltüntetett mértékegysége a mg KOH/g, ami a kenőanyag milligrammban kifejezett kálium-hidroxiddal egyenértékű savtalanító tulajdonságát jellemzi grammnyi kenőanyagra vonatkoztatva. Jellemző értéke benzinmotorba való olajok esetén 5-8, dízel erőforrásokba ajánlott olajok esetén 9-14. A magasabb érték ugyan nagyobb savasodással szembeni ellenálló képességet jelent, viszont egyúttal emeli az olaj hamutartalmát is. Az olaj használata során a TBN értéke folyamatosan csökken."
Linkeltem régebben a Ravenol 5W-30-at és összehasonlítva az über Motul 300V 5W-30-cal, jelentős eltérést eben az értékben láttam. Motulé 8,8 vagy mennyi, Ravenol meg 10 körül. Ha jól értem, a magasabb értékű hatékonyabban semlegesíti a savas hatásokat viszont nő(het) a lerakódás tőle? Melyikkel jár jobban az ember?
#26036: a 2-es videó jobb, az a kékes szín jobban kiemeli a vonalakat

Ezt en nem tudhatom.
Amit en az utanaolvasgatasokkal leszurtem, az alapvetoen az, h az alapolaj viszkozitasa felel a kenesert. A szoroolajozasoknal, felkeneses allapotoknal pedig az ep adalek. A tobbi a kenesert nem, vagy kozvetve felel, azaltal, h konzervalja az olaj allapotat, de ennyi.
A tobbi adalek csak a csereperiodust hivatott hosszabbitani. Minden adalek folyamatosan reagal, azaz mondhatni csokken. Felhasznalastol fugg gondolom hogy adagoljak ezeket. Versenyolajoknal ugye a rovid csere miatt nem gondolnam, h a savasodassal kell fogalkozni annyira.
Szerintem nem kulon kell nezni az adalekokat. A hamutartalom a gyuruknel dugattyu tetejen kokszosodo olajat jelenthet, esetleg lakkosodast a gyuruk alatt. A savasodas az alkatreszek korroziojat tudna kihozni, de olyat en nem nagyon lattam. Nem mintha millio blokkot szedtem volna atomokra. Elobb fog iszaposodni ha leszarja az ember a cseret.
Szerintem. -
vendingo
veterán
-
Archer
őstag
Mi az a tbn?
"Teljes bázisszámy (TBN)
Az olaj savsemlegesítő hatását adja meg. Mérésének menetét az ASTM D2896 rögzíti. Feltüntetett mértékegysége a mg KOH/g, ami a kenőanyag milligrammban kifejezett kálium-hidroxiddal egyenértékű savtalanító tulajdonságát jellemzi grammnyi kenőanyagra vonatkoztatva. Jellemző értéke benzinmotorba való olajok esetén 5-8, dízel erőforrásokba ajánlott olajok esetén 9-14. A magasabb érték ugyan nagyobb savasodással szembeni ellenálló képességet jelent, viszont egyúttal emeli az olaj hamutartalmát is. Az olaj használata során a TBN értéke folyamatosan csökken."
Linkeltem régebben a Ravenol 5W-30-at és összehasonlítva az über Motul 300V 5W-30-cal, jelentős eltérést eben az értékben láttam. Motulé 8,8 vagy mennyi, Ravenol meg 10 körül. Ha jól értem, a magasabb értékű hatékonyabban semlegesíti a savas hatásokat viszont nő(het) a lerakódás tőle? Melyikkel jár jobban az ember?
#26036: a 2-es videó jobb, az a kékes szín jobban kiemeli a vonalakat

-
Topiccsendőr
addikt
-
Archer
őstag
VFR?
Egyébként főleg persunak (egy kis olajozás megint
) : TBN értékeknél a magasabb (9 fölötti) az előnyösebb vagy az alacsonyabb, 8-9 körüli. Eléggé vegyes véleményeket találtam. -
polimorf
tag
-
hurenzon
senior tag
nem muszáj sport, de úgy nézzen ki. szeretnék egy vagány motort, de túrázni is szeretnék vele menni.
-
Daywalker
addikt
-
hurenzon
senior tag
-
hurenzon
senior tag
Csak ötlet szinten gondolkodj el.
2 motort fenntartani miközben egyet használsz ?
Szaladgálni pont egy 50-es papírokkal rendelkező kis szöcske a jó....
Nem lenne inkább gazdaságosabb egy túra-sport hibrid. Ott van hátul is elég hely kényelmes két embernek és megy is ha kell. Persze 4 litert el kell felejteni, de motoron minden kilométer 3-nak érződik autó után.--Gondolat--
2 motort fenntartani miközben egyet használsz ?
Persze ha a párod is motorozni óhajt van ráció benne. De nők valamiért inkább a 250 / 400 -asokra mondják, hogy milyen cuki... Szerintem az jó is nekik könnyűek és már egy 250es ninja is repíti őket. Persze APPPPA majd utoléri a nagy-vassal
utóirat: Nem vagyok soviniszta, biztosan vannak nők akik jobban szeretnek 1000 sportmotort vezetni
--Gondolat vége--párom, isten ments, max 50ccm

Milyet tudnál ajánlani túra-sport hibridből?
-
HUfantom
őstag
Csak ötlet szinten gondolkodj el.
2 motort fenntartani miközben egyet használsz ?
Szaladgálni pont egy 50-es papírokkal rendelkező kis szöcske a jó....
Nem lenne inkább gazdaságosabb egy túra-sport hibrid. Ott van hátul is elég hely kényelmes két embernek és megy is ha kell. Persze 4 litert el kell felejteni, de motoron minden kilométer 3-nak érződik autó után.--Gondolat--
2 motort fenntartani miközben egyet használsz ?
Persze ha a párod is motorozni óhajt van ráció benne. De nők valamiért inkább a 250 / 400 -asokra mondják, hogy milyen cuki... Szerintem az jó is nekik könnyűek és már egy 250es ninja is repíti őket. Persze APPPPA majd utoléri a nagy-vassal
utóirat: Nem vagyok soviniszta, biztosan vannak nők akik jobban szeretnek 1000 sportmotort vezetni
--Gondolat vége-- -
hurenzon
senior tag

Na most akkor döntsd el, hogy mi is kell neked.
Gyorsasági nem olcsó, nem takarékos és nem kétszemélyes túrázásra való. Aki mögötted ül, nem fogja megköszönni.
Ezek a tulajdonságok inkább a túramotor kategória, úgysmint a már említett Deauville, vagy DL650, stb. Viszont 4l még azokkal sem életszerű (Alvarot kivéve, de neki mániája az alacsony fogyasztás, aminek érdekében olyan tempót megy, amibe nekünk eldurranna az agyunk). Kopó-fogyó alkatrészeket, autónál sokkal gyakoribb olaj- és gumicserét azokkal sem úszod meg. S a felszerelést még nem is említettük...2 db motort szeretnék venni. Ezért vannak az eltérések.
Szeretnék egyet ami jól fogyaszt és 2 személyes és egyet ami komolyabb. -
Daywalker
addikt

Na most akkor döntsd el, hogy mi is kell neked.
Gyorsasági nem olcsó, nem takarékos és nem kétszemélyes túrázásra való. Aki mögötted ül, nem fogja megköszönni.
Ezek a tulajdonságok inkább a túramotor kategória, úgysmint a már említett Deauville, vagy DL650, stb. Viszont 4l még azokkal sem életszerű (Alvarot kivéve, de neki mániája az alacsony fogyasztás, aminek érdekében olyan tempót megy, amibe nekünk eldurranna az agyunk). Kopó-fogyó alkatrészeket, autónál sokkal gyakoribb olaj- és gumicserét azokkal sem úszod meg. S a felszerelést még nem is említettük...Úgy látom akkor most nem csak én nem értem. Most robogó kell vagy sportmotor, vagy mi a ...

-
.mf
veterán

Na most akkor döntsd el, hogy mi is kell neked.
Gyorsasági nem olcsó, nem takarékos és nem kétszemélyes túrázásra való. Aki mögötted ül, nem fogja megköszönni.
Ezek a tulajdonságok inkább a túramotor kategória, úgysmint a már említett Deauville, vagy DL650, stb. Viszont 4l még azokkal sem életszerű (Alvarot kivéve, de neki mániája az alacsony fogyasztás, aminek érdekében olyan tempót megy, amibe nekünk eldurranna az agyunk). Kopó-fogyó alkatrészeket, autónál sokkal gyakoribb olaj- és gumicserét azokkal sem úszod meg. S a felszerelést még nem is említettük... -
hurenzon
senior tag
Hát nekem mindkettő volt ebből a modellből. 600 és 750 is. Most 750 van. Azt hiszem terepezésen kívül minden szempontból maximálisan kihasználtam őket
Ajánlani tudom, elég nehéz őket szétütni. Tudok szépeket mesélni 
Amennyiért mennek nagyon megéri. A 750 nagyon jól eltalált a blokk, tol lent is, de nem olyan barom idióta erős mint egy 1000. Sokkal kezesebb. Talán egy hátránya van, hogy ha mégis széthajtod, akkor nehéz csere blokkot szerezni, mert a k4-5 750-ből keveset adtak el.
2005 óta a két motorral mentem talán 100e km-t ebből több mint 10e km versenypályán. Soha 1x nem kellett műszaki hibával szervízbe vinni. A karbantartásra viszont nem sajnáltam pénzt, kapta mindig a lejgobb cuccokat. Szóval szerelve volt nem keveset, főleg az esések után

köszönöm az infót, írtam pü-t.
-
yodamastah
őstag
Hát nekem mindkettő volt ebből a modellből. 600 és 750 is. Most 750 van. Azt hiszem terepezésen kívül minden szempontból maximálisan kihasználtam őket
Ajánlani tudom, elég nehéz őket szétütni. Tudok szépeket mesélni 
Amennyiért mennek nagyon megéri. A 750 nagyon jól eltalált a blokk, tol lent is, de nem olyan barom idióta erős mint egy 1000. Sokkal kezesebb. Talán egy hátránya van, hogy ha mégis széthajtod, akkor nehéz csere blokkot szerezni, mert a k4-5 750-ből keveset adtak el.
2005 óta a két motorral mentem talán 100e km-t ebből több mint 10e km versenypályán. Soha 1x nem kellett műszaki hibával szervízbe vinni. A karbantartásra viszont nem sajnáltam pénzt, kapta mindig a lejgobb cuccokat. Szóval szerelve volt nem keveset, főleg az esések után

-
hurenzon
senior tag
-
#25954560
törölt tag
Hát ésszerűség is létezik a világon. Az GSXR arra való hogy 130al lapon menj a kanyarokban. Erre is van belőve. Én meg most 50el gurulászok a forgalomban. Ráadásul városban 7 litert eszik nem 4et. Pakolni nem tudok bele semmit, egy cipő nem fér bele.
Néha kiviszem még pályára, de pl idén sem voltam mert másra kell most nagyon a zseton. Azért vettem a GSXR-eket mert ezek erre valók, de erősen lefelé cseng nálam a pályamotorozás. Toltam is sokat, szép volt, jó volt. De ha már nem kenem neki akkor minek a pályagép?
Mindegy most még nincs szívem lecserélni, de már érik a dolog egy ideje.
ertem en, uraim. csak szorakoztam. en is esszerusegi okokbol valasztottam a viharmacskat, mikor vehettem volna akarmit is. csak kicsit szomoru latni h egyre tobben kell feladjak a hardcore motorozast. erre reagaltam, csak nem jott be

-
Type-R
őstag
-
yodamastah
őstag
Hát ésszerűség is létezik a világon. Az GSXR arra való hogy 130al lapon menj a kanyarokban. Erre is van belőve. Én meg most 50el gurulászok a forgalomban. Ráadásul városban 7 litert eszik nem 4et. Pakolni nem tudok bele semmit, egy cipő nem fér bele.
Néha kiviszem még pályára, de pl idén sem voltam mert másra kell most nagyon a zseton. Azért vettem a GSXR-eket mert ezek erre valók, de erősen lefelé cseng nálam a pályamotorozás. Toltam is sokat, szép volt, jó volt. De ha már nem kenem neki akkor minek a pályagép?
Mindegy most még nincs szívem lecserélni, de már érik a dolog egy ideje.
-
fattyu
veterán
-
#25954560
törölt tag
Hát én nem vagyok burgman szakértő, de ismerek pár embert akik 2003 környéki burgmannal járnak melózni, és nincsenek nagyon lelakva ezek a gépek. Persze ehhez karban kell őket tartani
De elvannak 4 literrel, és kényelmes 2 személlyel is. Fotel 
Igazából én is sziívesen használnék ilyet, tök fölösleges sportmotorral melóba járni, de hát most per pillanat ezért nem tudok 2 külön motort tartani.
ajjajj, hat teged is beszippant a sotet oldal?

-
hurenzon
senior tag
-
yodamastah
őstag
Hát én nem vagyok burgman szakértő, de ismerek pár embert akik 2003 környéki burgmannal járnak melózni, és nincsenek nagyon lelakva ezek a gépek. Persze ehhez karban kell őket tartani
De elvannak 4 literrel, és kényelmes 2 személlyel is. Fotel 
Igazából én is sziívesen használnék ilyet, tök fölösleges sportmotorral melóba járni, de hát most per pillanat ezért nem tudok 2 külön motort tartani.
-
csongi
veterán
-
hurenzon
senior tag
Én saját tapasztalatból tudom ajánlani ami nekem is van mi ketten a feleségemmel túrázgatunk vele 90-120-as tempóval és 4-4,5l a fogyasztása, minimális a karbantartása (mert kardános). Árban szerintem beleférsz bár az enyém 2001-es (lehet neked ez már túl öreg, de megbízhatóak.
Honda deuaville 650.
V2-es, kardános
Nyugis túrázáshoz ideális és még kényelmes is, bár én csak 175cm vagyok.
Szóval bátran merem ajánlani!Köszönöm, megnézem.
Csongi neked milyen motorod van?
-
csongi
veterán
-
polimorf
tag
Én saját tapasztalatból tudom ajánlani ami nekem is van mi ketten a feleségemmel túrázgatunk vele 90-120-as tempóval és 4-4,5l a fogyasztása, minimális a karbantartása (mert kardános). Árban szerintem beleférsz bár az enyém 2001-es (lehet neked ez már túl öreg, de megbízhatóak.
Honda deuaville 650.
V2-es, kardános
Nyugis túrázáshoz ideális és még kényelmes is, bár én csak 175cm vagyok.
Szóval bátran merem ajánlani! -
hurenzon
senior tag
szerintem egy robogónál 8 éves nem olyan öreg, nem?
nekem a lényeg hogy ne kelljen sokat költeni rá, mert amit a benzinen spórolók azt nem szeretném rákölteni, mert akkor maradok az autónál. -
Daywalker
addikt
Burgman 400.
Mondjuk átlag 8-10 évesek azok is, amik beleférnek az árba...kérdés, hogy az nem számít-e öregnek

-
yodamastah
őstag
-
hurenzon
senior tag
Akkor a lényeg a 4 liter max és a 100-as tempó illetve akkor max 600 e Ft.
jó nekem nagy robogó is.Erre valami jó megoldás?
-
.mf
veterán
Egyáltalán nem baj, hogy enduro, sőt, pont előny, ha lábon vinnéd ki a városból, vagy ha városban járkálsz vele. Papír, lámpák, rendszám kéne, tehát enduro. Nekem spec. városban futkorászós, aszfaltról letérve egyszerűbb terepezős kirándulós, dobálós-játszós-tanulós motor kell, amit nem sajnálok eldobni és lehetőleg kár nélkül túléli.
Igen, a DT125 egy lehetőség. Sajnos a hirdetések döntő többsége papír nélküli, 50-esként használt. Mégha forgalmi ellenőrzésre egyszer sem állítottak eddig meg, de ha azzal mégis megtennék, az csúnya lenne.
Ami még érdekelt volna, az XT250 (szögegyszerű, igénytelen, elpusztíthatatlan léghűtéses 4T -- John Rambo is ilyennel ment a Rambo-ban, kell többet mondanom?
), de persze az ilyen modelleket itt nem forgalmazták és még most se teszik.
A piacon egyre több a kínai és egyéb (Keeway, meg Bazuka meg Zhongshen, meg stb), de azoktól kiráz a hideg, már a képeken is látszik a gyártási igénytelenség... Tőlünk nyugatra és keletre is léteztek 250-es, 350-es japán endurok, érthetetlen, hogy ide miért nem hozták őket... -
fattyu
veterán
a fiatal és fél misi alatt nehéz együtt.
a jól nézzen ki oltári szubjektív.
ami 2 személlyel utazik 100at az nem nagyon fog 4 alatt enni.
eszerint válassz kettőt a listádról

-
whYz
őstag
Ertem koszi. Jovore kicserelem majd, de mar nem akartam tokolni vele...
-
Integra
titán
valahol tuti bukni fog a képlet...

-
hurenzon
senior tag
Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy jó motort.
Keret : 500.000 Ft
min. utazó sebessége 2 személy alatt: 100 km/h
fogyasztása max 4 liter legyen
olcsó legyen a fenntartása
ne legyen öreg motor
jól nézzen ki.
korlátlan jogosítványom van.Köszönöm.
-
Daywalker
addikt
Az attól függ. A lényeg, hogy alumínium hűtőhöz és blokkhoz való legyen. Egyes folyadékokat állítólag nem olyan jó keverni. Egyébként pedig időnként nem árt lecserélni kompletten (én 2 évente megteszem, nem egy nagy kiadás, és van haszna, érezhetően kevésbé melegszik).
-
whYz
őstag
Ha a (valoszinuleg) gyari zold hutofolyadekot ujratoltottem egy kek tescos cuccal az nem problema ugye? Ettol nem karosodhat semmi?
Új hozzászólás Aktív témák
-
26100 - 26001
158210 - 158001 158000 - 156001 156000 - 154001 154000 - 152001 152000 - 150001 150000 - 148001 148000 - 146001 146000 - 144001 144000 - 142001 142000 - 140001 140000 - 138001 138000 - 136001 136000 - 134001 134000 - 132001 132000 - 130001 130000 - 128001 128000 - 126001 126000 - 124001 124000 - 122001 122000 - 120001 120000 - 118001 118000 - 116001 116000 - 114001 114000 - 112001 112000 - 110001 110000 - 108001 108000 - 106001 106000 - 104001 104000 - 102001 102000 - 100001 100000 - 98001 98000 - 96001 96000 - 94001 94000 - 92001 92000 - 90001 90000 - 88001 88000 - 86001 86000 - 84001 84000 - 82001 82000 - 80001 80000 - 78001 78000 - 76001 76000 - 74001 74000 - 72001 72000 - 70001 70000 - 68001 68000 - 66001 66000 - 64001 64000 - 62001 62000 - 60001 60000 - 58001 58000 - 56001 56000 - 54001 54000 - 52001 52000 - 50001 50000 - 48001 48000 - 46001 46000 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 27901 27900 - 27801 27800 - 27701 27700 - 27601 27600 - 27501 27500 - 27401 27400 - 27301 27300 - 27201 27200 - 27101 27100 - 27001 27000 - 26901 26900 - 26801 26800 - 26701 26700 - 26601 26600 - 26501 26500 - 26401 26400 - 26301 26300 - 26201 26200 - 26101 26100 - 26001 26000 - 25901 25900 - 25801 25800 - 25701 25700 - 25601 25600 - 25501 25500 - 25401 25400 - 25301 25300 - 25201 25200 - 25101 25100 - 25001 25000 - 24901 24900 - 24801 24800 - 24701 24700 - 24601 24600 - 24501 24500 - 24401 24400 - 24301 24300 - 24201 24200 - 24101 24100 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Rokon topikok:
• Robogó, kismotor
• Nagyrobogósok baráti topikja
• Elektromos autók - motorok
- PlayStation 5
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Apple MacBook
- EAFC 26
- Gitáros topic
- Béta iOS-t használók topikja
- Húsz perc játékmenetet villantott az EXODUS
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- További aktív témák...
- Surface 3 - 13,5" 2k érintő, i5 1035G7, Iris Plus, 16GB RAM, SSD, jó akku, újszerű állapot, számla
- Xbox Wireless Headset 3 hó garancia, számlával!
- 27% - NiPoGi MINI PC AMD Ryzen 5800U / 16GB DDR4 / 512GB NVMe
- Bontatlan! Samsung 2.5 870 EVO 1TB 2.5 SATA3 SSD!
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo Legion Duel 2 512GB mobiltelefon garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest


Menni kell sokat és lejjeb fog menni a köridő. Ha meg elakadsz vagy kérsz külső segítséget, vagy kitalálod magadnak mi a gond. Mindkét megoldásnak megvan a maga előnye







" - hát csoda hogy felét nem értem? 
Mondjuk kéne két fékbetét meg lecserélni a két tárcsát (ami már megvan), akkor tényleg nem lenne vége
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

