Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#22351) f4cg80 válasza FehérHolló (#22345) üzenetére


f4cg80
tag

Az m-es Inspiront hagyd mindenképp,nagyon nem jóra sikerült az a Dell széria,5110 már tűrhető,5520-21 pedig kifejezetten jók,de inkább ezt ne. Toshiba C pedig talán egyszintű a Lenovoval,és egy kicsit a G580 felé hajlanék minőségileg,ha ebből a 3-ból választanék.

(#22352) Boldika11


Boldika11
csendes tag

Helló!
azt szeretném kérdezni, hogy milyen notebookot tudnátok javasolni kb 100-130e Ft körül? :) :U

(#22353) FehérHolló válasza f4cg80 (#22351) üzenetére


FehérHolló
veterán

Köszönöm a válaszod!

Skynet is real. It's called Google.

(#22354) AxBattler válasza Borote (#22343) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, ezért tetszik nekem is.

(#22345) FehérHolló
Ja, de pl. a 20-as Edge-eknél is odaírták, és tényleg ott van, szóval a Lenovo-t ebből a szempontból megbízhatóbbnak tartom.

(#22344) Intercreptor
Ezt kéne valahogy kideríttetni valakivel, aki kereskedő, vagy a megfelelő helyen dolgozik. Talán spyduck...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22355) f4cg80 válasza Boldika11 (#22352) üzenetére


f4cg80
tag

1.hozzászólást olvasd el kérlek! :)

(#22356) Willie válasza AxBattler (#22354) üzenetére


Willie
őstag

Igen, közben elkezdtem kutakodni, és egy oldalon találtam egy ilyen képet.

A leírásban látni, hogy egy normál méretű Crucial M4 SSD-t tettek bele a gépbe. De a képen a jobb felső sarokban látható rész mi lenne? Oda mit lehet tenni? Az nem olyan mint egy mSATA port?

[ Szerkesztve ]

(#22357) tihanyi89 válasza f4cg80 (#22350) üzenetére


tihanyi89
tag

És ha azt még hozzá teszem hogy kritérium a 17.3 -as képernyő méret, akkor melyik gamer gépeket ajánlanád?

(#22358) brumi1024 válasza f4cg80 (#22351) üzenetére


brumi1024
veterán

5110 a leghírhedtebb melegszendvicssütő, az is felejtős. Az Asusok az N szériától felfele teljesen jók, egy g55/g75-öt például sokkal szívesebben vennék mint egy Ideapad Y580-at vagy Y500-at. Sokkal jobb a hűtésük, matt kijelzősek(nem mind, de elérhető), masszívak.

(#22359) tihanyi89 válasza brumi1024 (#22358) üzenetére


tihanyi89
tag

Mi a baj az N szériával? Ha meg G75 akkor menjetek át a fórumára és ott is rengeteg bajt olvasni pedig egy több mint 400 ft-os gépről van szó.

(#22360) brumi1024 válasza tihanyi89 (#22359) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem mondtam, hogy baj lenne, attól kezdve ajánlottak az Asusok bizonyos célokra.
G75-re: Igen minden géppel lehetnek problémák, de egy jó minőségű játékgép a g75(g55), és igaz, hogy drágább, de játékos célokra szvsz jobb is egy g55 mint egy y580. A g75-ről nem is beszélve(mondjuk ennek az árában már van Precision is, ami meg méginkább ajánlott).

[ Szerkesztve ]

(#22361) AxBattler válasza Willie (#22356) üzenetére


AxBattler
félisten

De igen!
Ráadásul a Manual-ban lévő ábra szerint pont ott van a helye az msata SSD-nek!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22362) Willie válasza AxBattler (#22361) üzenetére


Willie
őstag

Szuper! :) Már csak annyi a probléma, hogy a linkelt oldalon az összes képen a B580 kijelzője fényes, és nem matt. Pedig elvileg mattnak kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

(#22363) AxBattler válasza Willie (#22362) üzenetére


AxBattler
félisten

A fene se tudja. Az AH532-es Fujitsu-t, meg némely Thinkpad Edge-et is szerelték mindkettővel....

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22364) AxBattler válasza brumi1024 (#22360) üzenetére


AxBattler
félisten

Most olvasom a B580 manual-jában:
"If the computer is equipped with both a hard disk drive and an mSATA solid-state drive, do not
use the mSATA solid-state drive as a bootable device. The mSATA solid-state drive is used for “cache”
function only."

Ez vajon miért van, tudja valaki? És mi van, ha én mégis arra tenném a rendszert? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22365) Tikakukac válasza AxBattler (#22364) üzenetére


Tikakukac
titán

Utána kell olvasni, az én véleményem az, hogy ez marhaság. Ha cache-ként mehet, akkor sima meghajtóként is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22366) Borote válasza AxBattler (#22364) üzenetére


Borote
addikt

Az ilyesmi gyakran hülyeség szokott lenni... előfordul, hogy gyatra minőségű a gyári 20-30GB-is SSD cache meghajtó, és egy oprendszert nem lenne biztonságos rátenni.

(#22362) Intercreptor: nem kell aggódni, van belőle matt is, pl az itthoniak :)

[ Szerkesztve ]

(#22367) FehérHolló válasza Tikakukac (#22365) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az alapján, amit anno a dell topicban összeszenvedtünk ezzel kapcsolatban féltapasztalatokkal, nem tűnik akkora hülyeségnek.

Skynet is real. It's called Google.

(#22368) AxBattler


AxBattler
félisten

Hát nem is tudom. Lenovo fórumon ezt találtam:
"B570 may not detect the SSD in the PCIe slot as a bootable device. It is a BIOS limitation. This feature is available in later models which have the mSATA SSD slot. You may not be able to use this SSD as a bootable partition."

"Later models" alatt gondolom a B580-at érti, bár már van B590 is...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22369) choco01 válasza skatebab (#22347) üzenetére


choco01
addikt

3 napon belül kötelesek ki cserélni! írj email-t nekik...

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#22370) AxBattler válasza AxBattler (#22368) üzenetére


AxBattler
félisten

Illetve közben megnéztem a B590 manual-ját is, és ott is az alábbi szöveg szerepel a cache-ről...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22371) Borote válasza AxBattler (#22368) üzenetére


Borote
addikt

PCIe slot-ban nem is fog bootolni mSATA SSD, mert utóbbi slotjának pont az a lényege, hogy a SATA vezérlőre is rá van drótozva.

[ Szerkesztve ]

(#22372) AxBattler válasza Borote (#22371) üzenetére


AxBattler
félisten

Szóval akkor az egyetlen megoldás, ha élőben megnézi az ember, hogy mi van a slot-ra írva... :((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22373) premete válasza AxBattler (#22372) üzenetére


premete
veterán

Még az sem biztos, ha rá van írva, mert az még mindig lehet, hogy bekötve nincs.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#22374) Tikakukac válasza FehérHolló (#22367) üzenetére


Tikakukac
titán

Majd utána olvasok, elég sok a buli meg vizsga mostanság. Dióhéjban mi volt a gond?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22375) Borote válasza AxBattler (#22372) üzenetére


Borote
addikt

De pont abból indultunk ki, hogy a HMM mSATA slot-ot ír, illetve a Lenovo honlapja pedig az mSATA bővíthetőséget.

(#22376) brumi1024 válasza choco01 (#22369) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem feltétlen. Ha azt mondják, hogy ez a hiba mellett a gép rendeltetésszerűen működik akkor minden joguk megvan arra, hogy ne cseréljék ki. Ezért fizet az ember sok helyen pixelhiba garanciát. A 8 napos vásárlástól való elállás csak online vásárlások esetén kötelező, személyeseknél a bolt dönti el, biztosítja-e. Itt az ő válaszuk az ilyen porblémákra, kérdés, hogy ezt mennyire komoly hibának veszik. De persze ha az illető online vásárolta akkor cseréltetheti.

(#22377) AxBattler válasza Borote (#22375) üzenetére


AxBattler
félisten

Igaz, de ahogy premete is írja, meg kell nézni, hogy be van-e kötve.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22378) Chaser válasza choco01 (#22369) üzenetére


Chaser
titán

3 napos elállás akkor szűnt meg, mikor beléptünk az EU-ba. Pixel hibára ISO szabványok vannak megad, mi tekinthető garanciális problémának. Ez nem. csak a bolt jóindulatán múlik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22379) runner 125


runner 125
nagyúr

Latitude E5530-akban tényleg nincs mSata?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22380) salieri. válasza skatebab (#22347) üzenetére


salieri.
őstag

Nekem is volt problémám a kijelzővel ,vissza is kértem az árát, ha visszakeresel ebben a topicban ,meg is találod!

(#22381) csobanandras


csobanandras
tag

Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, mi a különbség a két laptop között, mert én nem látom és 15E el drágább az egyik..
1 és 2

(#22382) BigBlackDog válasza csobanandras (#22381) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jó kérdés. Hp oldalán is csak szoftverkínálatban más.

(#22383) brumi1024 válasza csobanandras (#22381) üzenetére


brumi1024
veterán

Hát azon kívül, hogy az egyik elérhető a másik nem, nem sok különbséget látok, de még a hp honlapján sem. Lehet, hogy az 1. csak szimplán egy jobb árú modell.

(#22384) MornKapitány válasza csobanandras (#22381) üzenetére


MornKapitány
tag

A modellszám nem egyezik, de elvileg felszereltségre ugyanaz a hp tanulsága szerint Talán oprendszer?

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#22385) AxBattler válasza runner 125 (#22379) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát, ezen a képen csak wwan van ráírva a slot-ra, és a szövegben sem említi a lehetőséget (E5530 dettó).

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#22386) runner 125 válasza AxBattler (#22385) üzenetére


runner 125
nagyúr

Notebookcheck-en már olvastam én is, én sem láttam h írták volna.
Mondjuk azért ez így érdekes egy Dell business géptől.
WWAN nyilván 3G modul helye..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22387) Terkk


Terkk
tag

Sziasztok
Szeretnék laptopot vásárolni 80- max 120 ezer forint értékben használtan mit tudtok ajánlani?
nem szeretnék túl nagy kijelzőt olyan 15-16 est maximum , netezésre és játszásra használnám és egy olyan 500gb tárhely is jó lenne minimum, ez lenne az első laptopom eddig mindig asztali PC-m volt, de sokat utazok majd, ezért szeretnék laptopra váltani amivel jól tudok netezni és játszani, milyen laptopot tudtok 80-120ezer között? Főleg játszásra kellene meg filmezésre és netezésre.
előre is köszönöm a segítséget és boldog új évet :R

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ UK

(#22388) Terkk válasza Terkk (#22387) üzenetére


Terkk
tag

válaszoltam a kérdésekre is ha így jobban megfelel

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
------max 100 vagy 120 de ez a telejsen maximum
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
------olyan 15-16 körüli méret, nem akarok nagyot, viszont jó legyen a felbontása éles kép,
(3) Notebook súlya?
------kb. teljesen mindegy de ne a legnehezebb :)
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
------főleg játék és netezés
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
------ez is az is, középút
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
------ ehhez nem nagyon értek a lényeg hogy windows legyen rajta jó, win7, vagy win8
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
------500gb HDD és min. 4-6gb ram jó lenne
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
------ webkamera, usb az alapok
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
-------még nem néztem ki
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
------ 1-2 hónap múlva

~~~~~~ UK

(#22389) f4cg80 válasza Terkk (#22387) üzenetére


f4cg80
tag

Ez egy nagyon keszekusza kritériumírás,de próbálok segíteni.
80-ért felejtsd el,hogy új gépet vegyél. Ha 80-100 között nézelődnél,akkor ajánlom a használt üzleti gépeket(újonnan 300-400 ezrekbe kerültek,jó állapotúak,hihetetlen minőségűek,megbízhatóak): [link]
Laptopnál szerintem nem kell egyik fő szempontnak a tárhelynek lennie,mivel már 20ezerért hozzád vágnak egy minőségi 1TB-s külső 2,5-es merevlemezt,zsebben is elfér.
Ha sokat utazol,lehet jobb egy 13"-14"-es gép,könnyebb,jobb cipelni,akksija is tovább bírja.
Netezés,filmezés rendben,már az előbb említett használt üzletiek is tökéletesek erre. De játék? Ha a játék ennyire fontos,akkor ajánlom figyelmedbe 130 ezerért a Lenovo G580-ast: [link]
Még az új játékokkal is szépen elbánik,viszont ez nem feltétlen a legjobb utazásra.
Ezért kellene döntened,valamiből engedni kell,így hogy ennyire szabott az értékhatár is. Ha fontos az utazás,kisebb gépeket kell nézni,akár használtakat,jó áron,bele egy SSD,és szárnyalni fog sebességileg. Ha a játék a fontos,akkor egy G580-as kell neked,de ez már az összeghatáron is túllép.
Én jelenleg azt mondom,hogy ha a játék nem fontos,akkor az első linken találsz Latitude D630-ast,Thinkpad T400-ast jó áron,erre tökéletes,amire kell(játékra nem),14"-os gépek,hordozhatóak,és nagyon minőségi darabok,össze sem lehet hasonlítani új 100-ezres gépekkel,és még pénz is marad SSD-re is,plusz akksira is.

(#22390) Terkk válasza f4cg80 (#22389) üzenetére


Terkk
tag

mindenképpen használtan szeretnék vásárolni, max 120 ezer Ft. értékben
főleg szórakozásra játszásra használnám, de azért ne legyen nagy és nehéz mivel utaznék is vele

közben ezt találtam ott
HP EliteBook 8440p

109 990 Ft
-ez egész jó játszásra, vagy a duo proci jobb?

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ UK

(#22391) MornKapitány válasza f4cg80 (#22389) üzenetére


MornKapitány
tag

Írta, hogy használtan szeretne!

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#22392) f4cg80 válasza MornKapitány (#22391) üzenetére


f4cg80
tag

Elnézést,afelett átsiklottam,de a válaszomban lényegében a használtakra is külön kitértem.

(#22393) Terkk


Terkk
tag

HP EliteBook 8440p

erről mi a véleményetek? bővithető benne a ram?
az igazság hogy laptopokhoz nem nagyon értek hogy mi bővíthető bennük stb.

~~~~~~ UK

(#22394) MornKapitány válasza f4cg80 (#22392) üzenetére


MornKapitány
tag

:) no offense :)

Terkk: Egy jófajta 8440p-t is nyugodt szívvel ajánlok pluszban. Esetleg egy 12"-os 2540-es van fent 100E Ft-ért. Egy kis upgrade-del sokáig kiszolgál még ;).

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#22395) f4cg80 válasza Terkk (#22390) üzenetére


f4cg80
tag

Megbízható eladótól linkeltem az első honlapot,kapsz mindegyik gépre 6 hónap garanciát is.
Ez esetben a jelenlegi kínálatból vagy a fullos,SSD-s T400-ast ajánlanám 95-ért,vagy a 110-ezres Elitebookot. [link]
Egy kis összehasonlítás akkor:

T400: minőségileg kicsivel jobb,a processzor mindennapos használatra elég,+4 Gb ram van benne(bár ebből normál használat mellett sokat nem profitálsz),SSD van benne (ami szárnyakat ad a rendszernek),az Intel 4500MHD csak régebbi játékokat visz,olcsóbb

Elitebook: i5-ös processzor még sokáig elég lesz(sokkal korszerűbb,mint a P8400-as),az Nvidia videókártya alkalmas már játékra is (COD4 High 40fps),még 11 hónap HP garancia van rá, de nincs benne SSD,és drágább is,így se SSD-re,se plusz akksira nem marad pénz(ha sokat utazol,gondolom nem 1-2 óra üzemidőt szeretnél),és 10 ezer körül újakat lehet már kapni.

[ Szerkesztve ]

(#22396) MornKapitány válasza Terkk (#22393) üzenetére


MornKapitány
tag

Na, nem kell neked mondani mi a jó:) Én ilyet használok lassan egy éve.

Nagyon jó, megbízható. Notebookcheck-en office kategóriában azóta nem értek el ilyen jó eredményt. Tapipad, bill nagyon jó, kaszni elpusztíthatatlan, szálcsiszolt fém. Kiváló kijelző. SSD-HDD kombinációjú upgrade, RAM 8 GB-ig. :)

Érdemes azért még relatív hosszabb garanciaidőset választani.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#22397) Borote válasza Terkk (#22390) üzenetére


Borote
addikt

Kiváló minőségű gép. Játékra nem különösebben alkalmas, de minőségre nagyon jó :)
Mivel szeretnél játszani?

[ Szerkesztve ]

(#22398) MornKapitány válasza f4cg80 (#22395) üzenetére


MornKapitány
tag

4-5 órát simán kibír az új akksi, hardveraprón meg olcsóbban találsz garisat. Az SSD upgrade meg mehet később, ha lesz pénzed rá. Egy 64 GB-ost beépítő kerettel 20 körül megvan. T400 kaszni vs. 8440p. Nem vagyok meggyőződve :). Szerintem az elitebooké nemesebb és nagyon masszív.

[ Szerkesztve ]

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#22399) Terkk


Terkk
tag

EliteBook 8440p, maradok ennél akkor szerintem.
ssd és ramot tudnék bele venni később meg egy új akksit is a 8440p-be
játékokat hogy viszi , crysis vagy gta4 elfut azért rajta?

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ UK

(#22400) Borote válasza Terkk (#22399) üzenetére


Borote
addikt

Alacsony részletesség mellett Crysis igen.
Nagyjából EZZEL van egy szinten.
Meg EZZEL.

GTA4 már annyira nem.
De ez nem játékgép, hanem egy első osztályú üzleti darab :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.