Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#179201) szezso15 válasza memorix (#179198) üzenetére


szezso15
addikt

A második nagyon tetszetős, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#179202) Juhaszatti válasza robag93 (#179200) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ha kell a dedikált videokártya, jó az amit kinéztél. Ha nincs rá szükség, akkor beleférhet a nagyfelbontású OLED, egy Ryzen 7-el, bővíthető rammal.

ASUS VivoBook S M3502QA-MA130

[ Szerkesztve ]

(#179203) memorix válasza szezso15 (#179201) üzenetére


memorix
aktív tag

Itt meg az 15.6 méretű:

ASUS VivoBook S15 M3502QA OLED - Ryzen 5 5600H, 15.6 120Hz, 512 GB, 16GB, Radeon Graphics 289eft.

ASUS VivoBook S15 M3502QA OLED - Ryzen 5 5800H, 15.6 120Hz, 512 GB, 16GB, Radeon Graphics 289eft.

Lenovo IdeaPad Slim 5 16ABR8 Notebook Szürke (16" / AMD Ryzen 5 7530U / 16GB / 512GB SSD) 280eft

[ Szerkesztve ]

(#179204) Erikkk26 válasza memorix (#179199) üzenetére


Erikkk26
tag

Maga tudni tetszik valamit amit mi halandók csak szeretnénk. :DD :))
De őszintén, itthon az emagon kívül, akiknek szintén nagyon korlátozott a készlete ilyenkorra, tart még másik webshop valamire is értékelhető "Black Friday"-t?
Ami tegyük hozzá nem is most pénteken kéne legyen:

[ Szerkesztve ]

(#179205) PainKiller13 válasza robag93 (#179200) üzenetére


PainKiller13
őstag

[link] Belefér a jobbik OLED kijelző, dedikált VGA. Én ezt vettem, nagyon szeretem, 2 ventis és piszok csendes, bőven vállalható játék alatt is.

(#179206) Juhaszatti válasza PainKiller13 (#179205) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Viszont ha ezt veszed robag, vedd figyelembe hogy ez nem bővíthető rammal. Persze a 16GB ilyen felhasználás mellett még nagyon sokáig elég lehet.

(#179207) Cyrusv10


Cyrusv10
tag

Sziasztok!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?

közeljövőben
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
bruttó 800 000
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
programozás, iroda
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nincs játék
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14"-15" , de lényegében mindegy, több monitor is rajta lesz.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
heti min 1 alkalom
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem kell
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
mindegy, csak módosítható legyen, ha hegesztve van az alaplapra az kizáró ok
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Ujjlenyomatolvasó és/vagy windows helló lehetne ennyi pénzért
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak Új

A gép amit keresek, masszív CPU-val rendelkezik 12500H vagy felette, nem kell VGA, kényelmi funkciókkal rendelkezik és a tárhely-RAM résznek módosíthatónak kell lennie. A méret-hordozhatóság max 16", de lehet minél kisebb is, mert úgyis több monitorral megy a legtöbbet. Kicsit meg vagyok lőve mert, a gamer (G15, Legion 5)vonalon a minimumot ami kell 400-500 körül megkapom, de ha mindent szeretnék akkor a precision 3580 a következő 800-ért. A kettő között tudtok valamit ami elkerülte a figyelmemet?
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#179208) cselt válasza Cyrusv10 (#179207) üzenetére


cselt
senior tag

Nem olyan rég tettem fel majdnem ugyanezt a kérdést, válasz sajnos nem érkezett.

Én ezeket néztem ki:
Lenovo ThinkBook 16p G4 [link]
Lenovo Legion Slim 7 [link]

Szerintem ThinkBook lesz a befutó, félek a Slim megoldástól, hogy nem lesz elegendő a hűtése.

(#179209) cs.zs. válasza cselt (#179208) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia, én csak annyit tennék hozzá, hogy
ennyi pénzért már nem állnék meg a 60 Hz kijelzőnél.
Ezt a modellt is 2-féle kijelzővel gyártja a Lenovo, és bár a 400nit/100%sRGB nem rossz, de a másik mégiscsak jobb. 430nit - 100% DCi-P3 - 165 Hz


jobb kijelző + világító magyar billentyűzet + i7-13700H + RTX4060 8GB 115W modellek:


ugyanez i9-13900H procival:


egy tipp:
korábban a ramot aranyáron mérték, ahogy az 1TB SSD-t is. Lényegesen olcsóbb volt, ha a kisebbeket vettük, és magunknak fulloztuk fel.
Hogy most így van-e, nem tudom, de ennyi pénz elköltése előtt érdemes végigkattintgatnod a cikkszámokat árukeresőn, olcsóbbat.hu-n, árgép.hu-n is.

...

(#179210) matthewwwwww válasza hajospeti (#179165) üzenetére


matthewwwwww
csendes tag

Köszönöm a véleményt, viszont arra döntöttem, hogy a dedikált videókártya meglétét nem engedném el.

Ma még ezt megnézem MediaMarktban (bár gyengébb cuccokkal benne), mert árban és ami benne van elég meggyőző. Valakinek van esetleg személyes tapasztalata a Lenovo LOQ masináról?, vélemény, hogy milyen minőségű? Azért is kérdezem, mert ha jól tudom a Legion azért ennél jobb minőségű anyagoból van összerakva.
https://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=82XV00GRHV&utm_source=arukereso.hu&utm_campaign=arukereso.hu_notebook&utm_medium=cpc&utm_term=82XV00GRHV

A másik még mindig ami játszik, bár drágább, viszont nagyobb a RAM(amig égetett), kijelző is és az akkumulátor is, + aluház.
https://www.emag.hu/lenovo-ideapad-pro-5-16irh8-83aq004vhv-16-0-wqxga-120hz-laptop-intel-core-i5-13500h-32gb-512gb-ssd-geforce-rtx-4050-6gb-efi-shell-magyar-billentyuzet-szurke-83aq004vhv-hu/pd/D7FHY3YBM/?ref=graph_profiled_similar_1_1&provider=rec&recid=rec_49_417d0637b211c042834597fde62eaefb9bf1afe190848666159572dc67ccce54_1699542234&scenario_ID=49

(#179211) cselt válasza cs.zs. (#179209) üzenetére


cselt
senior tag

Köszi, nem is tudtam, hogy van ilyen összehasonlító oldal tök jó.
Teljesen egyetértek, ennyi pénzért már jó lenne ha nem 60Hz-es lenne a kijelző.

Átpörgettem a cikkszámokat a jobb kijelzővel, de sajnos egyet dobott csak ki, aminek az ára meg már bőven 800 felett volt (990e).

Tartok tőle a kijelző lesz az, ahol kompromisszumot kell kötni :(

(#179212) cs.zs. válasza matthewwwwww (#179210) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
az LOQ masinák a Legionok kistestvérei. Sokak szerint LOQ = LOw Quality,
de a linkelt példány egy jobb darab !
Itt van az Ideapad 5 Pro-d,
és itt a linkelt LOQ-d

Ideapad Pro: 80 Watt GPU, 120Hz kijelző, 75Wh akku, alu ház, fix ram (itt 32GB)
LOQ jellemzők: 95 Watt GPU, 165 Hz kijelző, 60Wh akku, műa ház, bővíthető ram (2x8GB)

...

(#179213) cs.zs. válasza cselt (#179211) üzenetére


cs.zs.
addikt

(nem összehasonlító oldal, hanem részletes specs, ahol emellett sokmindenre lehet szűrni, és úgy kiválasztani az óhajtott modellt)

"...Tartok tőle a kijelző lesz az, ahol kompromisszumot kell kötni :(..."

A magánvéleményem az, hogy bármit is csinálsz a gépeden (asztali, vagy laptop, tökmindegy),
ha excelezel, ha filmet nézel, ha képet szerkesztesz, mindig a kijelzőt nézed.

Miért pont abban akarnál kompromisszumot kötni, amit mindig használsz?

(Olyanban kell kompromisszumot kötni, amit kevésbé használsz: akku, GPU, stb)

[ Szerkesztve ]

...

(#179214) cselt válasza cs.zs. (#179213) üzenetére


cselt
senior tag

Valószínűleg a gépet elég gyakran külső monitorral fogom használni, emiatt nem mindig a beépített kijelzőt fogom bámulni.

Nálam most a teljesítmény az első számú szempont. Emiatt is kezdtem úgy a keresést, hogy csak H-s procis gépek. A 800ezres határ elég hard limit, jelen esetben nem tudok rajta változtatni. GPU-t pl szívesen feláldoznám, mert nem fogom használni, de olyan gépet nem találtam, amiben az nincs viszont jobb a kijelző.

Ha látsz ilyet szívesen fogadom az ajánlást :)

(#179215) madle


madle
őstag

Sziasztok!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás

- Még idén megvenném
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- Olyan 300-350 Bruttó!
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- E-mail, youtube, böngészős.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- Nem nagyon, de ha valamit elbír nem hátrány.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 14" elég lenne, egy Macbook Airt valtanék le, viszont minél jobb kijelző érdekelne, esetleg OLED?? 120hz.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Semennyit.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- 8 éve nem volt Windowsos gépem, de gondolom a legújabb WIN .
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
- Minimum 512GB SSD
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
- Jó lenne Asus vonal, esetleg Vivobook vagy Zen?
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Jó lenne új, de lényeg az áfás számla.

(#179216) matthewwwwww válasza cs.zs. (#179212) üzenetére


matthewwwwww
csendes tag

Köszönöm a választ, annyi kérdésem lenne még, hogy szerinted abból fakadóan, hogy vékonyabb az Ideapad, kevesebb a szellőző nyílás, ezért melegedhet e jobban? Lehet e hangosabb? nem e fő meg hamarabb a gép?
Persze gondolom ezek nem úgy vannak kialakítva, hogy csak úgy megfőjön, de mégis a LOQ jobb kialakítású ebből a szempontból (szellőző)..

(#179217) Csaby25 válasza Csaby25 (#178947) üzenetére


Csaby25
senior tag

Sziasztok! Most már ideje megvennem :)
115k volt a max keret, de ennyiért úgy látszik nem igazán ajánlott semmi :F
Szóval fel mennék annyira, amennyiért már ajánlani tudtok konkrétan valamit ami megfelel az igényeknek: [link] Nagyon megköszönném ha tudnátok ajánlani pár konkrét modellt.

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#179218) alexah


alexah
újonc

Manapság, elég otthoni könnyed felhasználásra egy Celeron N4020
processzor? Amire kellene,az kb Youtube nagyritkán, zene, netezés,semmi játék,vagy 3D ..

(#179219) Mikulásbá válasza alexah (#179218) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Szerintem nem, előbb utóbb kijön, mennyire gyenge már a mai használatra.

(#179220) SeniorTilla válasza alexah (#179218) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ne kínozd magad ilyennel, nem éri meg. Minden is lassú lesz vele, nagyon lassú...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#179221) memorix válasza Csaby25 (#179217) üzenetére


memorix
aktív tag

A következő 2 hétben péntektől elindulnak az akciók. Érdemes szétnézni a boltok oldalán, arukereso.hu ,argep.hu oldalon.

Ryzen 5 , I5 keressél, kb 200eFT . Ha 150eft alá lövöd az árat mint eddig tetted nem lesz jó vétel.

ACER Aspire 5 A515-45 - Ryzen 5 5500U, 15.6FULL HD, 512 GB, 20GB, Radeon Graphics 189eft

ACER Aspire 5 A515-45 - Ryzen 5 5500U, 15.6FULL HD, 512 GB, 8GB, Radeon Graphics, Win11 169eft

[ Szerkesztve ]

(#179222) Pyttawrx válasza alexah (#179218) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nxxxx proci = Ne vedd meg.
Engedd el.

(#179223) cs.zs. válasza cselt (#179214) üzenetére


cs.zs.
addikt

Itt van ez az összehasonlító oldal (soh hasonló van, ez is csak egy a sokból), pontokban méri a procik teljesítményét, kapsz egy viszonyszámot. Betettem néhány ismert Intelt, növekvő erősorrendben, és a végére a Ryzen7-7840HS-t, csak a miheztartás végett.
(ki tudsz belőle ikszelni, és tetszőlegesen hozzáadni bármilyet)

Ha neked nem fontos a dedikált GPU megléte (legerősebb integráltja meg megintcsak ennek a 7840HS-nek lesz) és inkább a jó kijelzőre mennél rá, akkor neked is ajánlom ezt az alu házas masinát, ahogy okt 23-án hajospeti fórumtársnak is javasoltam.
A ram nem bővíthető benne, kérdés hogy neked a 32 GB DDR5-6400 elég-e. Ha igen, akkor a 800.000.- forintos keretből épp 2 db-ot tudsz venni.

16" 2560 x 1600, 350 nit, 100% sRGB, 120 Hz
2 db PCIe 4.0 x4 SSD-foglalat,
75 Wh akku , stb stb

...

(#179224) cs.zs. válasza matthewwwwww (#179216) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ezt nem tudhatom, sőt valószínűleg más sem tudja. Ennek csak akkor van jelentősége, ha 0-24-ben 100%-on fingatod a gépet.
Ha neked ez a jellemző, akkor nem is a 80-90 wattos GPU-kat kell nézegetned, hanem a 140-170-est :K
Szerintem megölni nem tudod, állandóan thermal-throttlingolni fog, és leállsz
:))

...

(#179225) cs.zs. válasza alexah (#179218) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
neked is javaslom ezt az oldalt, megmutatja az erőviszonyokat.
Celeron N4020, + 3 db olcsó és jó Ryzen proci. Ezekkel a Ryzenekkel már 150-170.000 Ft körül lehet laptopot venni.

Nem, nem elírás. a 4020 a tizedüket tudja...

...

(#179226) robag93 válasza robag93 (#179200) üzenetére


robag93
aktív tag

Esetleg ez?

(#179227) cs.zs. válasza robag93 (#179226) üzenetére


cs.zs.
addikt

Korrektnek tűnik.
Fejlődnek. Rájöttek hogy az Asus és a Lenovo tarol a jó kijelzőkkel, itt már ki merik írni, hogy 100% sRGB. (a fényerőt még nem)
"részletes" specifikációkban még van hová fejlődni, de jó az út. Szimpatikus.
Fura, hogy van benne egy RTX3050Ti, de mégis csak 65W a töltője. Ha az valóban elég, akkor jelentősen vissza van fogva a konfig - ahogy az a könnyű ultrabookoknál lenni szokott.
(pl max 15 W CPU + max 25 W GPU ? + kijelző + hűtés, stb)
Szimpatikus az is, hogy bal oldalról töltődik, jobb oldalra pedig csak 1 egér-USB és egy Jack maradt.

...

(#179228) Juhaszatti válasza cs.zs. (#179227) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Van róla Prohardver teszt. 35W az a 3050Ti. Elég komolyan meg van vágva..

(#179229) cs.zs. válasza Juhaszatti (#179228) üzenetére


cs.zs.
addikt

Remek.
Ha 10-25 wattos a CPU, ami 2 percig 37W is tud lenni, rövid csúcsban pedig 45W,
+ 35 W a GPU, és fingatva lesz, akkor bedugott töltővel is lemerül benne az akku.
Kicsi az a 65W töltő. (idióta spórolás)

370 nit 100% sRGB volt a teszten a kijelző, ami tök jó, sőt remek. Miért nem reklámozzák?
(sokkal többet eladhatnának)
(valaki olyat tettek a marketing élére, akinek fingja nincs mit árul?)

...

(#179230) Con D'Or


Con D'Or
csendes újonc

Sziasztok!

Notebook vásárlásra adtam a fejem, itt az ideje leváltani az MSI EX720-ast. :)
Kérlek, segítsetek orientálódni:
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Igazából mindegy, bármikor. Jó lenne igazából a BlackFriday akciót kihasználni, de ilyen közel nem terhelnék senkit feleslegesen.
2. A gépre szánt összeg forintban?
Kb. 350e az irányadó határ
3. Felhasználás?
irodai programok, játék, netezés, filmek nézése, nagyon ritkán fotó- vagy videoszerkesztés
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
csak kazuároknak, semmi FPS-jellegű, nem kell 8k mélység meg 600Hz. Ha az Intel Iris viszi az ETS2-t max felbontáson röccenés nélkül, akkor az is jó, de jobban örülnék valami dedikáltnak
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
a régi gép 17" volt, most egy vendég DELL G3-ast használok, szóval a 15,6" alá semmiképp nem mennék, jó a matt is.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
leginkább otthoni használatra, néha hordoznám (pl. nyaralás), de utazás közben nem használnám.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell, van. Win 11 pro-t tervezek rá, szóval a telepítési feltételeknek feleljen meg.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
16 GB RAM-ot szeretnék. Ha a gép csak 8-cal kapható, de bővíthető 16-ra, akkor az is jó, majd beszerzem hozzá külön.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Elsősorban egy tartós gépet szeretnék, amelynek nem esik szét a zsanérja 2 év után, és a fenti felhasználásokat még 5 év múlva is tudja teljesíteni. Alapvetően Intel párti vagyok, de ha teljesítményben az AMD ugyanazért az árért jobban nyomja, meggyőzhető vagyok. Legyen magyar nyelvű, háttérvilágításos és numerikus résszel is rendelkező billentyűzete.
Tudom, piszlicsáré dolognak hangzik, de az Enter és a kurzormozgató billentyűknél ne legyen más billentyű a közvetlen közelébe a téves lenyomás elkerülése érdekében.
Ja, és tetsszen a jobbik felemnek, igazából ez a legerősebb kritérium.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új

Első közelítésben a tapasztalataim miatt továbbra is DELL-ben gondolkodtam, de a G15 elég bumfordira sikerült.
Kitekintettem még ASUS és HP vonulatra is, előbbinél a Vivobook még mindig felejtős?, utóbbiban meg sajnos nem vagyok otthon semennyire sem.
Legutolsó keresésemben a DELL G15 5520 (G5520FI5UC2), az ASUS Vivobook S15 (K3502ZA-L1460) illetve a HP Victus 16-S0001NH (8C2N5EA) gépeket néztem, de lehet, hogy teljesen tévúton jártam minden szempontból.

Köszönöm, ha időt szakítotok rám, tanácsokat is szívesen fogadok.

(#179231) matekj


matekj
csendes tag

Sziasztok,
Az alábbiak alapján szerenték notebookot venni:

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- 2023 nov., dec.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- Elsődlegesen 150.000 ft, max. 200k
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- Irodai programok(ms office, youtube, Serato DJ Pro)
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- Nem használnám játékra
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- Nincs meghatározva
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Utazás közben, konferenciákon használnám
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
- Nincs meghatározva
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
- Nincs meghatározve
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- Új és használt egyaránt

Köszönöm szépen a segítséget!! :) :) :) :)

(#179232) cs.zs. válasza matekj (#179231) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
utazás közben, és konferenciákon használva = kell a jó akkus üzemidő ?
3-5 óra elég lenne (42-45 Wh akku),
vagy inkább a 4-8 órát céloznád meg ?
Utóbbihoz a 60 Wh feletti akkuk kellenek.

...

(#179233) matekj válasza cs.zs. (#179232) üzenetére


matekj
csendes tag

Lehetőség szerint igen, a hosszú üzemidő preferált.

(#179234) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket kérem az alábbiakra:

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most vagy 1-2 hónapon belül.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
280 - 350 E Ft.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játék, hobbi szinten: Photoshop, Da Vinci resolve.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Diablo IV, Hogwarts Legacy (FHD, olyan részletességgel, amit bír a gép :) )
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Min. 15,6", FHD. Preferálom a matt IPS kijelzőt, de kompromisszumkész vagyok, ha kell.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hetente 1-2 alkalommal, de utazás közben nem lenne használva.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win11 támogatás.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Min. 512GB SSD. Min. 16GB RAM
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Köszönöm előre is!

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#179235) memorix válasza Seraph 16 (#179234) üzenetére


memorix
aktív tag

1)

ACER Aspire 7 A715-43G - Ryzen 5 5625U, 15.6FULL HD, 512 GB, 16GB, Geforce RTX 3050 4GB 269eft

2)
LENOVO LEGION 5 17 - i5-11400H, 17.3FULL HD, 512 GB, 16GB, Geforce RTX 3050 4GB 339eft

3)

ASUS VivoBook Pro 15 M3500QC OLED - Ryzen 5 5600H, 15.6FULL HD, 512 GB, 16GB, Geforce RTX 3050 4GB 359eft

4)

ASUS ROG Strix G17 G713RC - Ryzen 7 6800H, 17.3FULL HD 144Hz, 512 GB, 16GB, Geforce RTX 3050 4GB 359eft

A következő napokban akcióznak majd a boltok, érdemes lesz nézni a napi akciókat...

arukereso.hu
argep.hu

érdemes nézni, valamint az ott lévő boltok honlapjait is érdemes lesz nézegetni holnaptól... :K

(#179236) Seraph 16 válasza memorix (#179235) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszönöm szépen, megnézem, amiket javasoltál! :)

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#179237) memorix válasza matekj (#179233) üzenetére


memorix
aktív tag

1)

ASUS Zenbook 14 UM425QA NumberPad - Ryzen 5 5600H, 14FULL HD, 512 GB, 16GB, Radeon Vega 7 Graphics, Asus védőtok, USB to RJ45 átalakító 289eft
Akumulátor (cella): 3
Wattóra: 63 Wh

2) ACER Aspire 5 A515-45 - Ryzen 5 5500U, 15.6FULL HD, 512 GB, 20GB, Radeon Graphics, Win11 189eft
Akumulátor (cella): 3
Wattóra: 48 Wh

3) LENOVO IDEAPAD 5 - Ryzen 5 5625U, 15.6FULL HD, 256 GB, 8GB, Radeon Graphics 239eft (ram nem bővíthető)
Wattóra: 76 Wh

4) LENOVO IdeaPad Slim 3 15 - i5-12450H, 15.6FULL HD, 512 GB, 16GB, UHD Graphics, Win11 239eft
Wattóra: 47 Wh

5) ASUS VivoBook S14 M3402QA OLED NumberPad - Ryzen 5 5600H, 14, 512 GB, 8GB, Radeon Graphics 249eft (RAM 40GB ig bővíthető)
14" (2880x1800) OLED 90Hz 600nits , Pantone Validated
Wattóra: 70 Wh

[ Szerkesztve ]

(#179238) memorix válasza Seraph 16 (#179236) üzenetére


memorix
aktív tag

Nézd a Asus Rog és Lenovo Legion 5 gépeket, ami még jó az ideapad 5 pro

3050 Nvidia kártyára keres... minden pénteken akciók lesznek...

(#179239) oreg0503 válasza memorix (#179237) üzenetére


oreg0503
tag

Szia.
Bocsánat az off hozászólásért. Ha gondolod töröld.
Csak azoknak a laptopoknak van 60-70Wh-ás akkumlátora amikben dedikált VGA van? Én nem játszom de hamarosan veszek laptopot és szeretném ha minél nagyobb akku lenne benne.

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#179240) robag93 válasza oreg0503 (#179239) üzenetére


robag93
aktív tag

Amire válaszoltál hozzászólás ott rögtön 3 olyat is találsz amiben nincs dedikált gpu és 60+ Wh :K

(#179241) memorix válasza oreg0503 (#179239) üzenetére


memorix
aktív tag

Ezeknek nagyobb akujuk van... ha kitöltesz egy listát, hogy mit kell keresni és mennnyiért, akkor pontosabb ajánlatot is kaphatsz, de lásd feljebb pár hozzászólást ...

most lesznek akciók, igy folyamatosan napiáras ajánlatok lesznek holnaptól a boltokban az akciók...valahol meg elkezdődőtt az akciózás ....

IPS:

1) ASUS Zenbook 14 UM425QA NumberPad - Ryzen 5 5600H, 14FULL HD, 512 GB, 16GB, Radeon Vega 7 Graphics, Asus védőtok, USB to RJ45 átalakító 289eft
Wattóra: 63 Wh

2)

LENOVO IDEAPAD Pro 5 - Ryzen 5 7535HS, 16 120Hz, 512 GB, 16GB, Radeon Graphics + LENOVO Premium Care 339eft
16" (2560x1600) LED matt IPS 120Hz 350nits, 100% sRGB
Wattóra: 75 Wh

OLED:

Asus S14 259eft
Asus S15 289eft

[ Szerkesztve ]

(#179242) Katicza


Katicza
tag

Sziasztok. Paraméterlaikusként érdeklődöm, hogy laptop vásárlásnál, amennyiben videószerkesztéshez szeretném használni, melyik paraméter a legfontosabb? Memória vagy a processzor? Most egy 10 éves Asus-t használok, abban i5-4200H processzor és 8Gb DDR3 memória van. Szerkesztéskor ha minden más programot bezárok, csak a Power Director dolgozik, a processzor szokott 100%-on dolgozni. Most kaptam egy jó ajánlatot 2 év garanciával: Lenovo ThinkPad P52 (i7-8850H, 16GB RAM, 512GB SSD, QUADRO P2000 4GB 15.6" IPS) WinPro 249 990 Ft. Az, hogy jobb és gyorsabb az nem kérdés, hiszen jobbak a paraméterek. Viszont ha ez mellett döntök, akkor érdemes még plusz memóriát kérni bele, vagy bőven elég a 16Gb? Felárral lehet 32Gb-ig vinni. Ebben DDR4-es memória van. Köszönöm az ötleteket, segítséget. :)

(#179243) oreg0503 válasza robag93 (#179240) üzenetére


oreg0503
tag

Ja tnyleg, ez elkerülte a figyelmem. Köszi a válaszod.

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#179244) oreg0503 válasza memorix (#179241) üzenetére


oreg0503
tag

Szuper! Köszönöm szépen a segítséget.

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#179246) adam0913


adam0913
tag

Sziasztok,

Ez jó vételnek számít most?
[ASUS TUF F15 FX507ZC4-HN066]

(#179247) Mikulásbá válasza timelord1987 (#179245) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

+ adam0913

Összefoglaló : "Az "Ez a gép jó?" jellegű kérdésekre nem tudunk válaszolni!. Azért nincs értelme, mert az összefoglaló kitöltése nélkül nem tudjuk, hogy mi éri meg és mi a jó neked."

(#179248) timelord1987 válasza Mikulásbá (#179247) üzenetére


timelord1987
őstag

Általános célra kell. Word, Excel, Outlook, internetezés, filmnézés, Facebook és YouTube.

(#179249) Pyttawrx válasza timelord1987 (#179245) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nem, kerüld mind két notit. És igen amit Mikulásbá ír az is hasznos.

(#179250) timelord1987


timelord1987
őstag

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most vagy 1-2 hónapon belül.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150 - 200 ezer Forint
3. Általános célra kell. Word, Excel, Outlook, internetezés, filmnézés, Facebook és YouTube.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6", FHD. Lehetőleg matt IPS kijelző.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hetente 1-2 alkalommal.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win11 támogatás.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Min. 256GB SSD. Min. 8GB RAM
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Köszönöm előre is!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.