Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#152251) kisÁdi


kisÁdi
aktív tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250-280ezer
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Munka, Irodai programok, excel, word, Chrome, játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
FullHD, részletesség szempontjából gtx 1060-as használt gépeket néztem, az bőven kielégítő lenne számomra. Multiplayer lövöldék, kompetitív játékok leginkább.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
IPS matt, a kijelző mérete nem lényeg, például az MSI 14"-es kis gépszörnye, a stealth pro is nagyon tetszik, ha játszanék rajta ki tudnám tenni monitorra és még hordozható is lenne akár, jelenleg 15,6-os gépem van.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Lenne hordozva is táskában, ekkor olvasásra, munkára szoktam használni, de sosem volt.meg belőle barmifele problémám, a leggagyibb anyaghasznalatú gépem is bírta a gyűrődést.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Még tudom oldani magamnak
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Csak SSD vagy SSD+HDD kombó, otpikai meghajtó nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Semmi bajom a használt gépekkel, ezeket is nézem elsősorban. Mint említettem nagyon megtetszettek az MSI gépei, jó ajánlatokat lehet elcsípni ennyi pénzért itt az aprón is, ahogy nézelődtem. Főleg a leopard, stealth pro gs, GE szériák. Olvastam itt a fórumon hogy teljesítményben jó színvonalat képviselnek, csak szeretik őket zacskóba csomagolni.
Természetesen néztem a Dell G5 és a régebbi 7577 gépeket is.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#152252) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

A zenbook sorozat minőségre milyen, mennyire megbízható?
Használt üzleti gépet tervezek venni, elsődleges cél a hordozhatóság (14, 15col) alkalmi játékra, így kell a dedikált videokártya is.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#152253) lacibacsi válasza Dhampir (#152247) üzenetére


lacibacsi
addikt

Új laptopok között van még egyáltalán, ami hagyományos elrendezésű? :F

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#152254) zsolt734 válasza Tikakukac (#152249) üzenetére


zsolt734
tag

F*ck... Akkor mi ajánlott? HP ProBook? Azt már láttam, nem tűnt nagyon gagyinak.

(#152255) Khelben válasza ArthurShelby (#152252) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Zenbook se nem strapabíró, se nem játékra való (dedikált vga-hoz nem elég a hűtés abban a vékony házban).

(#152256) ArthurShelby válasza Khelben (#152255) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Létezik ilyen? 14colos, esetleg szűk 15 üzleti dedikált vga-val?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#152257) Mikulásbá válasza ArthurShelby (#152256) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Zenbook Pro-ban igen,azoknak a hűtése is sokkal jobb-de az ára is X2,kb. :U

(#152258) Dhampir válasza lacibacsi (#152253) üzenetére


Dhampir
félisten

HP esetében például a ProBook billentyűzete ilyen mértékben még nem változott.

(#152259) eris94


eris94
tag

Üdv!
Munkához (webfejlesztés) + egyetemi beadandó gyártáshoz keresek gépet.
Ezt találtam, ami az igényeimnek nagyjából megfelel.

https://westnotebook.hu/laptopok/uzleti/dell-latitude-7290-12-5-full-hd-ips-i5-8350u-8gb-ddr4-256gb-ssd-1-2-kg-10-oras-akku-gyari-garancia-2021-09-06-ig

Bármi ellenvetés a géppel/üzlettel szemben?

(#152260) G0mb1


G0mb1
csendes újonc

Sziasztok!

Asszonynak keresünk:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? 200 000
(3) Felhasználás? Irodai programok, Word, PPT, videolejátszás, zenelejátszás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Csak munkára
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 13-14' körül kellene, gyakran lesz utazás közben használva, szóval amelyik ehhez ajánlott
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat, igen
(7) Operációs rendszer? Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD 128-256 vagy HDD ha nagyon extra az SSD ilyen árban
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? csak új

Asszony tanár, sok iskolában és sok magántanítvánnyal dolgozik, tehát sokat lesz hordozva bkv-n a laptop és közben dolgozna is rajta, fontos, hogy gyors legyen a gép és birja, ha több órán keresztül mondjuk zene vagy video megy rajta.

(#152261) banánocska


banánocska
aktív tag

Sziasztok,

Az alábbi Notebook-ot néztem ki magamnak:

Lenovo Ideapad 330 15IKB
15.6” (1920x1080)
Intel i5-8250U 3.4Ghz
RAM 4GB DDR4 (2400Mhz) +4gb
SSD 256GB
Intel UHD620 + Radeon 530 2GB GDDR5

Egyetemi feladatokra, néha játékra használnám (World Of Tanks).
Ebből adódóan hordoznám.

Jó választás lenne 135-145k körül? Ennyit szánnék erre a procedúrára.
Van esetleg alternatíva?

Köszönöm előre is.

(#152262) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Kicsit megakadtam a nézelődésben és iránymutatásra lenne szükségem.
Van egy HP Probook 440 G3 notim, amit szeretnék leváltani. Igazából -a kijelzőt leszámítva- meg voltam elégedve vele, napi 15-17 órákat ment évekig, minden gond nélkül. Még most is megy, csak itt-ott kevés a kakaó meg nem ártana egy jobb kijelző, amin tudok dolgozni.
Tavaly év végén a G5-ben gondolkoztam, de nem győzött meg annyira, most a G6 érdekes lenne, de nem igen találok róla semmit, pedig már elég régen megjelent.
Igazából nyitott vagyok másra is.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

1 hónapon belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban?

~250.000 HUF

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Brutál sok netezés (php alapú megoldások tesztelése + szörfölés), sok film nézés, irodai felhasználás (Word, Excel [közepes igényű makrós és függvényes táblázatok]), zene hallgatás, adatbázis kezelés. Rövidebb how-to videók készítése és vágása support jelleggel.

((5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Mindenképp IPS, 15,6", Full HD. Matt vagy fényes mindegy, engem az utóbbi se kimondottan szokott zavarni.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

30%-ban hordozva, 70%-ban asztalról.

(7) Operációs rendszer?

Windows 10. Nem kell tartalmaznia, azt kapom jogtisztán a munkáltatómtól.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

Min 8, de 16GB lenne az ideális. Utólagos felbővítés jobb lenne 8-ról, az általában olcsóbban kijön. SSD természetesen elengedhetetlen, 256GB-al elvagyok bőven, háttértárnak 1TB HDD.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények?

M.2 csatoló, memória bővíthetőség. Dedikált VGA-t nem szeretnék fűtőtestnek feleslegesen, csak Intel HD.
Ideje nagy részét külső monitorra csatlakoztatva fogja tölteni, ezért egy HDMI legalább.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Csak új.

[ Szerkesztve ]

(#152263) Khelben válasza eris94 (#152259) üzenetére


Khelben
nagyúr

Webfejlesztés 12,5 colos kijelzőn? Vagy van két külső monitor?

(#152262) Pano : hiába nem győzött meg a G5, ennyiből csak használtan kapnál jobbat. G6-ról még nincs sok infó, de nem láttam lényegi változást a G5-höz képest.

(#152261) banánocska : nyilván ennyiért nem lesz ugyanilyen erős altenatíva, de ez egyben egy felkiáltójel is kéne hogy legyen: nem véletlenül ilyen olcsó az a gép. 180k körül kapnál Acer Aspire 5-öt MX150-nel, ami sokkal jobb választás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#152264) robi212


robi212
tag

Sziasztok,

Múltkor tőletek kértem segítséget: hsz
Kiegészíteném még ennyivel:
(5) Kijelző mérete: 15 inch a minimum (nagyrészt monitorról fogom használni, de néha ide-oda kell vinnem munkát mutogatni).
(8) RAM: legalább 16 GB, de 32 még jobb lenne.
(9) SD kártyaolvasót szeretnék még bele, de ha lenne pluszban egy CF is (ha egyáltalán van még ilyen), az tök jó lenne.

Aztán azt a választ kaptam tőletek, hogy ez workstation lesz: HP ZBook vagy Dell Precision.

Aztán bújtam a netet és a belőtt árkategóriában ezt találtam. Aztán bújtam tovább és találtam ezt.
A workstation-ben P600 Quadro van, ami egy sima gtx1050 körüli teljesítményű, az inspiron-ben pedig már egy 1060 lenne, plusz sokkal erősebb CPU (a grafikai progik erősen CPU heavy-k), dupla RAM, nagyobb tárhely.
Az Inspiron-ben a hűtés miatt viszont erősen aggódom.

Szerintetek érdemes volna inkább a G5-t választani? Kicsit még olcsóbb is.
Volt, aki egyenes egy 200k-val olcsóbb G5-öt ajánlott, pontosan a hűthetőség miatt, de amit én linkeltem, az így szemre jónak tűnik, nem egy vékony laptop.
Tanácstalan vagyok, köszi a segítséget.

Ha a Vasembert felcseréled Bádogemberre, már nem ugyanazt a filmet nézed.

(#152265) eris94 válasza Khelben (#152263) üzenetére


eris94
tag

Bocsi, hogy ezt elfelejtettem, monitorral gondoltam, igen. Amiből az egyik mellesleg 4K-s lenne. Ezt meg tudja hajtani vajon? Vagy érdemes lenne dedikált GPU-s gépet néznem szerinted?

(#152266) Pano válasza Khelben (#152263) üzenetére


Pano
addikt

Köszi, akkor maradok a probooknál. Megvárom, hátha valahol majd meg tudom fizikálisan nézni a hatodik generációt, aztán meglátom, hogy G5 vagy G6.

(#152267) ezama


ezama
újonc

Sziasztok!

Erről a gépről szeretnék információkat kapni: Dell G Series 3579FI7UE1

proci: Core i7, 8750H 2.2GHz, 6 mag (Hexa Core)
memória: 16gb
videokártya: GeForce GTX 1060, 6 GB
1 TB HDD, 256GB SSD

főleg képszerkesztésre (PS) és webszerkesztésre kellene, néha 1-1 videó összerakására

300-400e között keresek egy normális gépet, normális nem gamer kinézettel.

Tudom a hűtése nem a legjobb, de azért elfogadható sávban van?

Mit gondoltok? Ha nem ez akkor mi? (hasonló felszereltséggel)

[ Szerkesztve ]

(#152268) Dhampir válasza Pano (#152262) üzenetére


Dhampir
félisten

A G6-ban a hőcsövet megduplázták, gyors ránézésre nekem jobban tetszik a belseje.

Talán a ventilátor is kipucolhatóbb lett, amit a G5 esetében alaposan lerögzítettek.

[ Szerkesztve ]

(#152269) Khelben válasza ezama (#152267) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nincs az elfogadható sávban sem a hűtése, sem az anyaghasználata. Dell G5 5587-et keress inkább.

(#152265) eris94 : a dedikált vga is ugyanolyan monitorokat tud meghajtani, mint az integrált, emiatt nem kell dedikált vga-s gép.

(#152264) robi212 : nézd, ha ennyi pénzből neked ekkora teljesítmény kell, akkor nyilván a G5-öt kell venni. De fel kell rá készülni, hogy az egy műanyag belsejű gép, a hordozást és a strapát messze nem fogja úgy bírni, mint egy workstation.

[ Szerkesztve ]

(#152270) Tomapiska


Tomapiska
csendes tag

Sziasztok,

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostantól pár héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150-200k körül
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
filmnézés (legtöbbször TV-re áttolva), netezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
semennyit
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
-
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Legjobb lenne ha 250-es SSD lenne benne.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#152271) vond


vond
MODERÁTOR

Hali!

Általános irodai, plusz fotós munkára új Dell G5 ~300-ért, vagy inkább egy használt, kibővített Zbook ~250-ért? Vagy esetleg valami más kb. 300-as kerettel? A viszonylag jó teljesítmény és az IPS panel lenne a legfontosabb.

Ebben a Zbook-ban nem olyan elcseszett a billentyűzet, mint pl. a HP15-ben, ugye?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#152272) Cortez863


Cortez863
csendes tag

Sziasztok!

Szomorúan jelentem, hogy az imádott ASUS K53SV-SX562D notebookom tönkre ment. :O

Szeretnék találni hasonlóan jó ár/érték arányú gépet. :F

Tudnátok benne segíteni? :)

(1) Június-szeptember.
(2) 260 max.
(3) Netezés, filmezés, ritkán játék.
(4) Normál játékok fussanak.
(5) 15,6 FULL HD MATT.
(6) Ritkán lesz hordozva.
(7) Nem kell.
(8) Ha van benne gyors SSD az nem hátrány, de ha nincs egyik se az se gond, mert van otthon.8 giga RAM.
Proci i5 vagy i7.
(9) Lehetőleg ne legyen világos külsőre. Inkább sötétebb fekete vagy barna. Az sem baj ha van billentyűzet világítás.Szép DESIGN.
(10) ÚJ gép.

(#152273) Khelben válasza vond (#152271) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mennyit hordozod? Ha csak asztalon pihen, akkor jó lehet a Dell G5. Ha minden nap cipeled hátizsákban, akkor inkább a Zbook. Ezekben még a régi fajta billentyűzet van, nincs elrontva a kiosztás.

(#152272) Cortez863 : ennyiből nem kapsz játékgépet. Acer Aspire 5-öt tudsz venni i5-8250u+mx150 kiépítésben. Vagy feljebb menni 300k környékére és venni egy Dell G5-öt 1050-nel.

(#152270) Tomapiska: HP 15-ből vagy Acer Aspire 5-ből egy ips kijelzős darab lenne jó.

[ Szerkesztve ]

(#152274) vond válasza Khelben (#152273) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi! ;) Nem nekem lesz, hanem egy új kollégának. De rákérdezek, hogy mennyit cipelné. Más alternatíva nincs max. 300-ért?

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#152275) Tikakukac válasza Cortez863 (#152272) üzenetére


Tikakukac
titán

K53 és imádott szavak 1 mondatban. Nem semmi. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#152276) pohicop


pohicop
tag

Sziasztok!

A 2010-ben vásárolt hp 3070eh laptopom feladta a harcot. Beindul, de nincs kép. Valószínűleg a vga meghalt.

Vennék egy laptopot.
Van egy gopro 6 black kamerám. Ez 4k/60fps rögzít. Olyan laptop kellene amin le tudom játszani a felvett tartalmat kizárólag azért, hogy össze tudjam vágni a videókat.

Milyen paraméterrel rendelkező gépet keressek szerintetek?

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv: Pohi

(#152277) Tikakukac válasza pohicop (#152276) üzenetére


Tikakukac
titán

Megnézni 4K videót: középkategóriás telefonnak sem gond. Vágni: nana, ez más tészta. Árkeret első körben kelleni fog. Meg összefoglalóból 1-2 hint nem árt meg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#152278) Cortez863 válasza Khelben (#152273) üzenetére


Cortez863
csendes tag

Szia!

Nagyon ritkán játszanék, szóval nem annyira fontos a játék.

(#152279) pohicop válasza Tikakukac (#152277) üzenetére


pohicop
tag

Olyan 150-re gondoltam max.

Sajna a most behalt laptopom egyszerűen le se akarta játszani a felvett tartalmakat.
Kép nem ment, megállt csak a hang játszódott le....
Nem tudom az ereje volt e kevés vagy a win7 és esetleg nem jó lejátszó vagy codekek....

Vannak egyszerű programok a vágáshoz...

Egy ilyen tartalom lejátszásához erős gép kellene?
Az a kis szutyok kamera simán lejátsza amit felvesz meg az Lg 4k tv is külső hdd-ről...

Csak nem kell ehhez erőmű....

Van xbox one x-em, szóval nem játékra kell a gép. Viszont olyan kellene ami jól hűtött... Nem melegszik agyonra...

Nézegettem hayználtan lenovo y520-ast de arra meg tipushibákat írnak sokat...159..használtan... Megnyugtatóbb az új garis, ha nem is olyan erőgép... Mert igazából filmet töltök le, netezek rajta ritkán, meg a kamerafelvételek miatt kellene leginkább. A gép otthon lenne, nem hurcolom sehova, max nyaraláskor....

Üdv: Pohi

(#152280) Tikakukac válasza pohicop (#152279) üzenetére


Tikakukac
titán

Lejátszani mindennel lehet. Lassan a hűtőd is le tudja. Vágni és renderelni. Az egy teljesen más tészta. Oda vas kell, nem kevés.

Úgyhogy sajnos de, ha vagdalni akarod meg effektezni és ezt kiköpetni a géppel, oda kell kraft. A 150k pedig nem ez a szint sajnos :N Aprón van pár 1-2 év garis zbook, arrafele mennék el. Vagy jó a P-s Lenovo is, csak ritkább. Dell is, de abból sincs sok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#152281) MZsoltee válasza pohicop (#152279) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ha nem hurcolod miért nem veszel asztalit?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#152282) pohicop válasza Tikakukac (#152280) üzenetére


pohicop
tag

Értem...
Akkor maradjunk annál, hogy 150-ig kellene egy jól hűtött gép, ami tartós, stabil.

Asus volt már a családban, nem birt sokat. Acer, lenovo, jól bírták... A hp-vel voltak gondjaim de 9 évet elketyegett...

Mi az ami most ajánlott vétel ebben az árkatagóriában?

Üdv: Pohi

(#152283) pohicop válasza MZsoltee (#152281) üzenetére


pohicop
tag

Azért mert ha nyaralunk külföldön évente 1-2 alkalommal akkor jól jön repülős utazáskor, hogy nem túl nagy a laptop :D

Üdv: Pohi

(#152284) ArthurShelby válasza pohicop (#152282) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"Asus volt már a családban, nem birt sokat. Acer, lenovo, jól bírták... A hp-vel voltak gondjaim"

Nem márkát kell nézni, hanem kategóriát. Létezik alsó, felső középső (konzumer, gaming, üzleti). Aztán ezek között hasonlítgathatsz, hogy melyik márkának az adott évben hogy sikerült.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#152285) Khelben válasza pohicop (#152282) üzenetére


Khelben
nagyúr

150ből a belépő szintű netezős gépek alsó kategóriáját lehet karcolgatni. Nem a videóvágó, stabil, jól hűtött gépeket.

(#152286) pohicop válasza Khelben (#152285) üzenetére


pohicop
tag

https://hardverapro.hu/apro/hp_zbook_15_g2_i7-4910mq_16gb_ram_fhd_ips_kijelzo/hsz_1-50.html

Használtban egy ilyen?
Erről vélemény?

Üdv: Pohi

(#152287) Khelben válasza pohicop (#152286) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igen, ez kb. arra való, amire használni szeretnéd. De ez se nem könnyű, se nem kicsi.

(#152288) pohicop válasza Khelben (#152285) üzenetére


pohicop
tag

https://www.jofogas.hu/veszprem/Lenovo_Y520_Profi_Gamer_Laptop_92107214.htm

Ezt néztem még....

Üdv: Pohi

(#152289) pohicop válasza Khelben (#152287) üzenetére


pohicop
tag

A könnyű, kicsi csak pién volt...
Utalva az asztali géptől kisebb mindenképp a laptop :D

Üdv: Pohi

(#152290) Khelben válasza pohicop (#152288) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezt meg sürgősen felejtsd el, ez újonnan is a kerülendő kategória volt.

(#152291) pohicop válasza Khelben (#152290) üzenetére


pohicop
tag

Akkor inkább a hp zbook g2

Értem...

Üdv: Pohi

(#152292) capulet75


capulet75
addikt

Sziasztok.

Asszonynak kellene vmi fancy vékony 15-16-os lapos. 512ssd, i5 v jobb, grafikában kb gtx1050 szintje legyen meg. A lehetőségekhez mérten értelmes hűtés is jó lenne. cca 400k-ig.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#152293) Khelben válasza capulet75 (#152292) üzenetére


Khelben
nagyúr

Vékony meg 1050 nem fog együtt menni. Ha építenek is ilyet, kályha lesz és szépen droppolni fogja az órajeleket.

(#152294) lacibacsi válasza pohicop (#152286) üzenetére


lacibacsi
addikt

Csak azon gondolkodom (mint amatőr), hogy az ilyen szuper gépek ilyen szuper áron vajon milyen buktatókkal rendelkezhetnek. Meddig húzzák az ilyen öregecskedő laptopok? Érdemes ennyit költeni rájuk? Egy X árú használt gép bírja fele annyi ideig, mint egy 2X árú vadi új?

[ Szerkesztve ]

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#152295) Mikulásbá válasza Khelben (#152293) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pedig van ilyen gép,miért haragszol ennyire a pl. a ZenBook Pro gépekre? Konkrétan állítom,hogy azok a gépek lehűteni a hardvert-de meg is van az ára!

(#152296) ArthurShelby válasza capulet75 (#152292) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Asszonynak miért kell ilyen jó grafika, youtuber, vagy gamer?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#152297) capulet75 válasza ArthurShelby (#152296) üzenetére


capulet75
addikt

Backend developer-nek tanul és szeptemberben kezdődik az utolsó szemeszter: játékok. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#152298) vond válasza Khelben (#152273) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nnnno, sok terepmunka lesz, állandó hurcolással a fotós hátizsákban, úgyhogy valami combosabb darab kell. Az említett HP Workstation továbbra is jó választás, 480-as SSD-vel és 3 év garanciával ~250-ért?

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#152299) Khelben válasza vond (#152298) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha elbírja az illető, akkor igen. Ami kisebb, az pont annyival gyengébb, mint amennyivel könnyebb.

(#152295) Mikulásbá : oké, de a Zenbook Pro nem 400k.

[ Szerkesztve ]

(#152300) Mikulásbá válasza Khelben (#152299) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Így van-esetleg alig használtan.Ezért is írtam,hogy azon a szinten meg is kérik az árát.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.