Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) deadelon válasza syberia (#18446) üzenetére


deadelon
aktív tag

szerintem netezésre kimondottan az egyik legjobb egér,sajnos nekem lézeres egerem van én pl emiatt nem is tudok olyan ügyesen játszani,sőt netezni se kimondottan.

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#18452) Flashback válasza ng0ofy (#18436) üzenetére


Flashback
addikt

Át nézetem újra Logi kínálatát de a G9x, és a G500 is lézeres akkor ezek most nem annyira jók? Ennyivel jobb az optikai?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#18453) polonic


polonic
félisten

Üdv!

Egeret szeretnék venni, Microsoft-ot lehetőleg, vezetékes legyen. Játékra is használnám (fps)
Milyen alternatívákat tudtok?

(#18454) jaffa 2843 válasza polonic (#18453) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

e-l-s-ő h-o-z-z-á-sz-ó-l-á-s

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18455) MarcZ válasza Flashback (#18452) üzenetére


MarcZ
senior tag

Nekem van egy G500-am és egy G400-am is. Nos, a különbség a kettő közt: a G500/G9x (ugyanaz a szenzor)-nek van egy pici negatív gyorsulása, többeket zavar, de olyan 4 vagy 5 perc hozzászokni és nem annyira pontos, mint a G400, de a különbség igazából elenyésző, annyira nincs nagy, legalábbis engem nem zavart, bár hozzá kellett szoknom, de nem volt sok idő. Véleményem szerint a g500 jó választs, csak nem olcsó ugye.

A man's got to do what a man's got to do.

(#18456) Synthwave válasza MarcZ (#18455) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"G500/G9x (ugyanaz a szenzor)-nek van egy pici negatív gyorsulása"

Mármint pozitív.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18457) syberia válasza drtimot (#18450) üzenetére


syberia
veterán

Köszönöm a választ, eredetileg én is Mx510-et szerettem volna de X-710FS lett
helyette ami nekem 4 évig megfelelt de most már vacakol a görgője :O
Kicsi a hely a klavi mellett de remélhetőleg elférek ekkora paddal. :R

https://howbad.info/

(#18458) csibe1 válasza syberia (#18457) üzenetére


csibe1
addikt

Nekem is QCK Mini van már vagy egy éve,nagyon jó kis pad.Először a Mass verziót akartam venni ami ugyaekkora csak 6 mm vastag,de ez is kényelmes,és pont jó a mérete.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#18459) jaffa 2843 válasza csibe1 (#18458) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A Mass nagyobb, mint a mini.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18460) MarcZ válasza Synthwave (#18456) üzenetére


MarcZ
senior tag

Igen, bocs. A negatív az az A9500-ban van így visszagondolva, míg az S-ben a pozitív.

A man's got to do what a man's got to do.

(#18461) polonic válasza jaffa 2843 (#18454) üzenetére


polonic
félisten

O-L-V-A-S-T-A-M

De valahogy nem igazán találok már pl intellimouse-t a boltokban.
Lézeres egeret meg nem igazán ajánl játékra az első hsz.

[ Szerkesztve ]

(#18462) jaffa 2843 válasza polonic (#18461) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ebay, itt ph-n használt, stb.. legyünk már egy kicsit önállóak.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18463) CactuS válasza polonic (#18461) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Téged legalább válaszra méltatnak, az más kérdés, ha az első hsz.-ben lévő változatok nem felelnek meg, akkor már nem igazán jön segítség, akár át lehetne nevezni a topikot minden válasz az 1. hszben, else go google... Csak tudnám, hogy akkor pontosan minek is a topik...

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#18464) Sanyig4 válasza CactuS (#18445) üzenetére


Sanyig4
tag

Képek alapján nagyon hasonló formájú a4tech g7-750 egeret használok. Nekem is elég nagy kezem van, nem mondom, hogy kényelmetlen, de nem az igazi. Ezért is keresek most egy nagyobb egeret. ( Egy MX Revolution-hoz hasonló formájú Trust egeret néztem ki, remélem jó lesz, majd kiderül)

Én sem kaptam választ a kérdésemre sajnos, ennek talán az az oka, hogy főleg gamer egerekről szól a topic sajnos....

[ Szerkesztve ]

(#18465) CactuS válasza Sanyig4 (#18464) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Gamer egérnek - az ajánlott - G400ast néztem, ha egyszer megadja magát az MX Performance-om, bár kicsit kevés rajta a gomb sajnos. A mostanin is 6-7et használok aktívan.

Viszont a jelenleg keresett egérnél fölösleges lenne egy ilyen tudású, ott inkább a méret/formai hasonlóság/tartósság + wireless számítana.

A4techből volt egy nagyon régi golyós egerem [link], imádtam, mert hatalmas volt, de sajna hamar tönkrement. Azóta nem foglalkoztam a márkával. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#18466) Flashback


Flashback
addikt

Na akkor konkrét leszek:
Vacilálok az alábbi 3 egér között:

- G300
- G500
- G9x

Nagy tenyerem van. Igazából a mostani Diamondback Plasma is lehetne egy kicsit nagyobb de már megszoktam az évek alatt. Tehát mostmár csak a forma és a megbízhatóság döntő.
Pro/Kontra ki melyiket ajánlaná?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#18467) MarcZ válasza Flashback (#18466) üzenetére


MarcZ
senior tag

Ha csak eközül a három közül kéne választani, akkor G500.

A man's got to do what a man's got to do.

(#18468) polonic válasza jaffa 2843 (#18462) üzenetére


polonic
félisten

Könyörgöm, akkor minek van a topik, ahogy fentebb is írták, ha nem lehet itt kérdezni. . . :F

(#18469) Nando911 válasza Flashback (#18466) üzenetére


Nando911
csendes tag

Ha nagy a kezed, akkor g9x semmiképp nem jó választás.

(#18470) ng0ofy válasza polonic (#18468) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Hello!

Kérdezz bátran, csak a választ már valaki leírta a rendszeresen frissített első hozzászólásban és hogy ne növeljük feleslegesen a forum méretét oda irányítottak téged is, ahogy engem is valamikor réges-rég (egy messzi-meszi galaxisban :D)

Mint 31 hozzászólással korábban kifejtettem és ebben Marcz is megerősített, a lézeres érzékelők nincsenek egy szinten pontosságban és "sebességben" az optikaiakkal szemben (alulmaradnak). Miért kellene azt a pár napos hozzászokást és későbbi esetleges idegeskedést elviselni? Nem kötelező, csak a megfelelő egeret kell választani. (ráadásul a lézeres egereket drágábban is adják...)

Flashback: Azt a fránya g400-at pedig azért ajánlgatjuk annyira, mert jó. A formája szinte megegyezik a g500-éval, amit mint látom mindenki szeretne, aki a saját feje után egeret választ, mint a vásárban a legnagyobb macit a gyerekek (: Ez jó, mert onnan már alig egy lépés egy nagyon jó egér, ami nem a g500, hanem a g400. Persze ha nagyon tetszik a g500, rátetted a mancsod és érezted, hogy igen, ezzel akarom éveken át huzgálni a kurzort a monitoron, akkor hajrá, mert egy szuper egér a gigabyte és társai rettenetekhez képest!

[ Szerkesztve ]

(#18471) deadelon válasza polonic (#18468) üzenetére


deadelon
aktív tag

ha csak azért nem akarsz magadnak lézeres egeret mert az 1 hsz nem ajánlja akkor a "milyen csajt válasszak magamnak" topikba el se látogass.sosem leszel boldog.

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#18472) cellpeti


cellpeti
veterán

úgy néz ki lehet lesz egy Copperhead egerem...talán

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18473) Argos válasza deadelon (#18471) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

:C
Ezen felröhögtem! :DDD

...elmúlik...

(#18474) ShadowK


ShadowK
tag

Hol lehetne ezt a 2 egeret kipróbálni? Tudtok helyet ahol ki vannak állítva?
Logitech M500
Microsoft Comfort Mouse 6000

(#18475) MarcZ válasza ng0ofy (#18470) üzenetére


MarcZ
senior tag

Mindenki szidja ezeket a mai lézeres egereket, pedig a G9x és G500 nagyon is jó. Nekem a G500 a kedvenc egerem, csak lenne benne a fránya G400 szenzora, akkor jobb lenne, de nekem ez így is teljesen jó, evvel is tudok lőni.

A man's got to do what a man's got to do.

(#18476) Flashback válasza Nando911 (#18469) üzenetére


Flashback
addikt

Mit ajánlanál nagykezűeknek?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#18477) jaffa 2843 válasza MarcZ (#18475) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nincs itt szidás, csak mindössze arról van szó, hogy a lézeresek drágábbak és rosszabbak. Akinek ez teszik, az vegye. Használhatók, viszont lehúzás az egész.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18478) Flashback válasza MarcZ (#18467) üzenetére


Flashback
addikt

A G9x-el mi a baj? Miért jobb mint az 500? Te milyen egeret favorizálsz egyébként?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#18479) cellpeti válasza Flashback (#18476) üzenetére


cellpeti
veterán

MS IME 3.0 - elérhető áron

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18480) MarcZ válasza Flashback (#18478) üzenetére


MarcZ
senior tag

G9x nekem nem állna kézre és véleményem szerint nem is néz ki jól. Itt vannak a saját szempontjaim.
Kinézet: G5 rev2 (semmiképp ne vegyél ilyet), G500
Szenzor, pontosság: G400/MX518
Ár/teljesítmény: G400

(#18477) jaffa 2843: Ez sajnos így igaz, főleg az ár. Nem nagyozásból, de nekem 1 hete van megint G500-am, utoljára májustól augusztusig volt, aztán augusztusban lecseréltem G400-ra, de annyira hiányzott a G500, hogy kénytelen voltam venni még egyet. Amit egy hete vettem, az 6k volt dobozostul és semmit nem érő súlyostul, ami szerintem több mint megérte.

[ Szerkesztve ]

A man's got to do what a man's got to do.

(#18481) Synthwave válasza MarcZ (#18480) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kinézet: Diamondback Acid Green, MX 510 Red, Zowie IMO 1.1a, MS IME 3.0 SS Yellow
Szenzor: MX 300 / MX 500 @ 500 Hz
Ár / teljesítmény: MS WMO 1.1a

Overall: Salmosa, MX 300, WMO

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18482) jaffa 2843 válasza Synthwave (#18481) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nagyjából én is így írnám le az ideálomat. Talán ennyit változtatnék az enyémen:
Kinézet: ájdontgivafakk, csak kényelmes legyen. Mondjuk nagyon különlegesnek kell lennie, hogy azt mondjam rá hogy randa. (pl a RETek, vagy egyéb futurisztikus baltával alakított forma + roccat-ok.)

Ami azt illeti nekem a WMO a kedvencem jelenleg.(saját hyperglide-dal :P )

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18483) KaiotEch válasza deadelon (#18471) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nőből hány dpi-s a jó? :C

(#18484) jaffa 2843 válasza KaiotEch (#18483) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Szerintem nem a dpi a lényeg, hanem hogy jól csússzon és érzékelje rendesen ha huzogatod. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18485) cellpeti válasza jaffa 2843 (#18484) üzenetére


cellpeti
veterán

és persze vezetékmentes legyen :DD

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18486) jaffa 2843 válasza cellpeti (#18485) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Legalább akkor ne lógjon belőle madzag, amíg használom. Nah ez már durva :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18487) adamssss


adamssss
veterán

Csak én vagyok a vak vagy az imperator drivere-e tényleg nincs fenn?
[link]

Nagy nehezen meglett...

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#18488) Abysmal


Abysmal
aktív tag

A ShadowK által említett Microsoft Comfort Mouse 6000 nekem elég szimpatikusnak tűnik külsőre, méretre és árra is. Nektek mi a véleményetek róla? Tudtok valamit róla, amiért ez nem alkalmas túlzottan játékhoz és hosszútávú mindennapi használathoz?

(#18489) WolfheartGR válasza Abysmal (#18488) üzenetére


WolfheartGR
őstag

[link]

18471 deadelon: Köszönjük a flémet. Inkább a csöcsösebb hszeket szeretem tőled.

Flashback: Lehet nem figyeltem, de milyen stílusban fogod az egeret? Mert a G9x meg a G500 fogása kb ég és föld. Tudom nagy tenyered van. Nekem is.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18490) ng0ofy válasza MarcZ (#18475) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Ezt mondom én is, hogy a g500 nagyon jó, csak nem a legjobb :D Egy barátomnak olyan van, hetente kétszer egymás mellett ülünk 4-5 órát és van, hogy kicsit operálok azzal, de a rángatásom nem állhatja :D A formája pedig szerintem nem sokban, sőt, ahogy én fogom semmiben sem, különbözik a kettőnek. Az anyaga kicsit más, az igaz.

Viszont a g400 mindenféle strapát kibír, annyival jobb számomra, mint g500, hogy az optika képes lekövetni a 30cm-es rángatást. (:

[ Szerkesztve ]

(#18491) Flashback válasza WolfheartGR (#18489) üzenetére


Flashback
addikt

Nem simul teljesen rá az egérre a kezem de laposan fogom.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#18492) WolfheartGR válasza Flashback (#18491) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Itt megtalálod a fogási stílusok leírását, igaz angolul. A ph tudástáras számomra kicsit elnagyolja ezt a kérdést.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18493) Flashback válasza WolfheartGR (#18492) üzenetére


Flashback
addikt

A leírás alapján nagyon közel a Palm Griphez de egy picit fingertip grip mivel mozgatás közben nem simul rá teljesen a tenyerem. Eddig a G500 a befutó az olvasottak alapján.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#18494) WolfheartGR válasza Flashback (#18493) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ha ragaszkodsz a lézereshez akkor az feltehetőleg megfelelő lesz.
Azért fontold meg azt a G400-at. Most én is épp azt nyűvöm.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18495) cellpeti válasza jaffa 2843 (#18482) üzenetére


cellpeti
veterán

melyik WMO? Csak nem a Microsoft for MAXDATA :DD :DD

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18496) MarcZ válasza Flashback (#18493) üzenetére


MarcZ
senior tag

Nem rossz, kifejezetten jó választás, de a G400-at is próbáld meg, ahogy ugye Wolfheart barátom mondta.

A man's got to do what a man's got to do.

(#18497) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

+1 a G400-ra, kényelmesen megtámasztja a kezedet, egyéb előnyeit pedig már százszor kivesézték, megbízható darab. :K

(#18498) jaffa 2843 válasza cellpeti (#18495) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Jah, most azt nyúzom. Gyönyörű darab :K

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18499) Nando911 válasza Flashback (#18476) üzenetére


Nando911
csendes tag

Deathadder, Ikari optical, g400. ezek a jelenlegi (véleményem szerint) legjobb egerek nagykezűek részére. Amik könnyen elérhetőek (nem ebay-es) Árban kicsit más árkategóriák. Nézz ezeknek utána itt egyikkel se jársz rosszul, innen már csak a te ízlésed és kényelmed dönt.

még annyit tudok mondani, hogy az Ikari könnyű egér a g400 nehezebb, DA-ról nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#18500) cellpeti válasza jaffa 2843 (#18498) üzenetére


cellpeti
veterán

igyekszik az ember :U :DDD

Tigris, tigris, csóvafény...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.