Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) Prison85 válasza MarcZ (#17500) üzenetére


Prison85
senior tag

Köszi! A Trailer alapján nagy reményeket fűz hozzá a gyártó. Remélem 1 - 1,5 héten belül sikerül egyet megkaparintanom. Esetleg tudsz/tudnátok magyar üzletet ajánlani, ahol beszerezhető? Eddig csak ezt találtam.

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#17502) MarcZ válasza Prison85 (#17501) üzenetére


MarcZ
senior tag

A gyártó reményeinek nem kell hinni, legtöbbször mondanak azok mindent. (Nem csak Razer oldalról. :) ) Máshol én sem találtam sajnos.

A man's got to do what a man's got to do.

(#17503) gyorsfröccs2


gyorsfröccs2
csendes tag

Sziasztok!

Egeret szeretnék vásárolni és egy kis segítséget szeretnék.

Elvárások:
-vezeték nélküli (net, programozás, solidworks, munka, nem játékra)
-5 gomb (az oldalsó 2 előre/hátra lapozás fontos lenne)
-jobb kézre kompatibilis
-viszonylag sokáig bírja (2-3 hónap vagy több)
-egérpad nélkül is lehessen használni (lakkozott fa asztalon)
-árban 10k alatt legyen
-méretben jelenleg 120x60x40es van (ha lehet ettől kisebb ne legyen)
-távolság nem szempont, az asztalomnál működjön (1,5 méteren belül)

Segítséget előre is köszönöm!

(#17504) nyunyu válasza gyorsfröccs2 (#17503) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyszerubb uj alatetet venni, mint ujralakkozni a szetkopott asztalt.

Arrol nem is beszelve, hogy egy jol megvalasztott alateten sokkal jobban siklik az eger, mint a csupasz asztalon.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17505) gyorsfröccs2 válasza nyunyu (#17504) üzenetére


gyorsfröccs2
csendes tag

Ennek az asztalnak már mindegy (szétégettem már pákával) és helyem sincs hogy lerakjak egérpadot ezért akarok wireless egeret.

(#17506) WolfheartGR válasza Prison85 (#17499) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Programozd fel rá és akkor van rajta, szofveresen ezt be tudod lőni ha jól emlékszem. Ha nagyon kell megnézem neked.
Mindemellett meg mipöcsnek két szenzor? Kell bele egy ami jó és pontos és kész. Semmi dualszenzormagiclaserandoptical12ezerdípíájmagicshinecolorchangeunderlcd lószar nem kell az egerekre. Persze azért nézzen ki valahogy de lassan kistévé-karácsonyfa kombó lesz belőle...

Mindemellett meg a Logitech G400-ason van cpi állító gomb. Rendes billentyűt sikerült venned, nem ártana egy rendes egér is. ;)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17507) Prison85 válasza WolfheartGR (#17506) üzenetére


Prison85
senior tag

Jogos az érvelés, de az utolsó mondat tetszik a legjobban :K Ha nem nagy kérés, akkor megnéznéd, hogy fel lehet-e rá vinni a DPI állítást az oldalsó gombokra? Azokat úgysem használtam még soha. Egyébként mekkora a Deathadder emelési magassága? Remélem nem olyan, mint a Mionix, hogy még 1cm -ről is "látja" a padot. Imperatoré kb 3mm, amit már egészen megszoktam.

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#17508) Dominic1


Dominic1
csendes tag

Erre senki nem tud valami használhatót mondani :F

(#17509) WolfheartGR válasza Prison85 (#17507) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Az emelési magasság 3mm, ezt van aki meghekkeli celluxxal, teljesen feleslegesnek tartom. Használható.
Szerintem legkorábban holnap délelőtt megnézem neked az állítási lehetőséget (valami front van, nemtudtam tőle aludni, hullámokban jött némi fejfájás szóval hazaérek és összeesek az ágyba).

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17510) MarcZ


MarcZ
senior tag

Na, ma megszereztem életem első Mx518-át. A képen a testvérrel a G400-al és egy G35-el szerepel. :) Nagyon jó egér, ami feltűnt benne, hogy a G400 kattintása egy csöppet halkabb, amúgy meg ugyanaz. Egyiktől sem fogok megválni.

A man's got to do what a man's got to do.

(#17511) MarcZ


MarcZ
senior tag

Már jön is a probléma sajnos... :( Leszedtem a Logi oldaláról a legfrissebb SetPoint-ot, de csak az a Mouse and Keyboard Settings jön be és nem az a lista, ahol az egeret tudom kiválasztani. Hogy hozom azt elő? Mellesleg az első hsz.-ben nem mutatja a képet, elnézést érte, itt van.

A man's got to do what a man's got to do.

(#17512) Lolman


Lolman
csendes tag

Üdv!
Játékra és mindennapi használatra keresnék vezetékes egeret. Max 10 ezer ft-ért,de jobb lenen minél olcsobban. Ha lehet sok alternatívat kérnék,hogy válogatni tudjak.Játékok: főleg Stratégiai,de néha Fps, Tps. Nem tudom,hogy van szakszavakkal,de asszem karom fogásnak hívjak,ahogy tartom az egeret és egy olyan közepes/nagy méretű egér lenne a legmegfelelőbb.
Előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#17513) jaffa 2843 válasza Lolman (#17512) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ajánlom figyelmedbe a topik címének a második felét is...

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17514) vacs


vacs
veterán

Új egeret szeretnék venni.
Játékra nem fogom használni, arra van X360.
Igényeim:
- szeretem a különleges egereket, legyen piros színű mintával vagy anélkül
- asztali géphez lesz, tehát vezetékes legyen és usb-s
- normál méretű kell, nem mini
- legyenek rajta programozható gombok
- ár: 10K alatt

Az "extrém" külső miatt eddig nem találtam számomra megfelelőt, fontos, hogy feltűnő legyen!!

Ehhez hasonlót keresek, csak színesben. :D

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#17515) Lolman válasza jaffa 2843 (#17513) üzenetére


Lolman
csendes tag

Elolvastam és a Razer abyssus tetszett meg,de gondoltam hátha kijött azóta új egér...de akkor ezek szerint nem

(#17516) Prison85


Prison85
senior tag

Utánaolvastam a dualoptikai parasztvakítós szenzornak vagy 'mifenének. Amikor megláttam, hogy a Philips gyártja kirázott a hideg ráadásul az Imperatrnál (2012) elég sok panaszt olvasni miszerint emeléskor kikapcsol a szenzor ahogy a nagy könyvben megvan írva, de néha elfelejt újból működni. Ezen a ponton végképp elvetettem ezt a 4G -s valamit, keresem a további alternatívákat. Logitech -hel nem szimpatizálok, bár tudom, hogy jelenleg a G400 nagyon BestBuy. Viszont az első hozzászólásban láttam, hogy opcionális lézer egerek között ott van a SteelSeries Ikari Laser (ami nekem nem jön be), de körülnéztem a SS háza táján. Korábban már szemezgettem a Kanaval, de ebben a topikban mondták, hogy felejtős. Végül eljutottam a Sensei -ig, ami árban is elfogadhtaó, formailag is tetszik és a visszajelzések is elég jók róla. Tehát a nagy kérdés! Jó választás lenne a Sensei RAW (esetleg FNTIC) :U ?

Off: vásárolt már valamelyikőtök Amazonról?

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#17517) MarcZ válasza Prison85 (#17516) üzenetére


MarcZ
senior tag

Nem tudom mi a bajod a Logival, de az tény, hogy a G400 az egy nagyon jó vétel. Steel-ből a legjobb az Ikari Optical, de ha mindenképpen lézereset akarsz, akkor olcsóbb alternatívák közt ott van a G9x, vagy a G500. Mind a kettő ugyan az a szenor és a Sensei is azt a szenzort használja. Nem tudom Xai-n gondolkoztál-e, de megsúgom, az is. Steel-ből és Logiból a legtöbb egér azt a 9500-as szenzort használja, amely nagyon jó, de még mindig jobb az optikai.

A man's got to do what a man's got to do.

(#17518) nyunyu válasza vacs (#17514) üzenetére


nyunyu
félisten

<szarkazmus>
Bemesz valamelyik hujefukarvagyokba, aztan siman kapsz aranyszinu Trustot, attol tuti kiakad a blingmeter. :DDD
</szarkazmus>

Asszem drotosban lattam ezt az egeret, de azt mar nem talaltam a weblapjukon.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17519) WolfheartGR válasza Prison85 (#17516) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Miért nem jó az ajánlott kategória? Feltétlenül ki akarsz magaddal babrálni valamilyen mértékben? :DDD
Low sensen kifog jönni valószínűsíthetően a szenzor random gyorsulása. High-miden használható gondolom. Tapasztalatom a G9X-el van/lenne. De attól oly mértékben fáj a kezem betudnák szrni...

Amit ígértem.

Linkesítve

Miért kell egy egérdriver telepítéskor restart a Winnek??? omg...

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17520) Imurai


Imurai
tag

Sziasztok!

Egy olyan egeret keresek, ami kb 12-13 centi (a tenyerem tövétől a középső ujjam végéig 16 centi vagyok, ha ez számít). Szeretném, ha kicsit domborodna, az jobban belesimul a tenyerembe A Logi G3-4-500asok jók lennének, de volt már Logitech a kezemben és egy-egy klikk-frenzy alkalmával hajlamos volt az ujjam az oldalfalra csúszni, ami a gomb mellett van, és azt ugye hiába nyomkodnám. Emellett szeretem, ha a gombnak van egy kis pereme, ami megakadályozza a lecsúszást. A G300 ilyen szempontból ideális lenne, de nekem nem kellenek fönti extra gombok, inkább a hüvelykemhez szeretnék egyet, kettőt (na, mondjuk nem a G600-éhoz hasonló telefon-regisztert, de inkább 2-t, mint egyet) A jelenlegi patkányom egy Trust Optical (http://www.trust.com/products/product.aspx?ProductCategory=INPUT&ProductGroupCollection=MICE&artnr=16591), ammi többé-kevésbé műx, de a balgombja hülyéskedik, és picit lapos is. Továbbá jó lenne egy érdes fogású görgő, racsnis menettel, jó anyaghasználat (izzadásra, zsírosodásra hajlamos a tenyerem) és némi strapabíró talpazat, ami nem (baj, ha) kopik le pár hét után. Jelenleg egy szivacs alátéten használom, amiről már rég elengedett a vászon, viszont jó ellenállása van.
Előre is kösz!

Jaigen, elsődleges használat softcore gaming, azon belül is RTS/MMO

[ Szerkesztve ]

(#17521) Prison85 válasza WolfheartGR (#17519) üzenetére


Prison85
senior tag

Meggyőztél (a random gyorsulással). Itt találtam a legjobb áron és náluk vettem a padomat is. Scarab remélem jó lesz alá :U Még ma le is rendelem és remélem a hétvégén már használhatom.

Szerk:
köszi, hogy megnézted a DPI állítást! :R

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#17522) pomk válasza pomk (#17482) üzenetére


pomk
őstag

Megérkezett az egerem. Szuper. Egyszerű, gyors, pontos. Átlag felhasználásra tökéletes!
Köszönöm a segítséget!

(#17523) ng0ofy válasza vacs (#17514) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Eddig azt hittem ezeket a színes-szagos-világítós "gamer" cuccokat a vakvilágba gyártják és nincs piacuk, de akkor ezek szerint mégis van aki ilyet keres. Te vagy az első akit látok ilyen érdeklődéssel. Az asus egerei is pirosak és csicsásak, nézd meg azokat is!

Más: g400-at hogyan veszem rá, hogy alapbeállítás legyen a gyorsítás tiltása? Nincs ennek semmi memóriája vagy efféle? Nem akarok egy ikszelés miatt 70 megás drivert telepíteni...

Egyébként a razer DA v2 BE pontosabb, mint a g400 400DPI-n és kicsit talán gyorsabb mozdulatokkal megbírkózik, bár eddig a g400-at sem tudtam (1 hónap) megfektetni élesben, csak teszt céllal.

(#17524) jaffa 2843 válasza ng0ofy (#17523) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Sima mousefix?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17525) ng0ofy válasza jaffa 2843 (#17524) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Windows-on nem akarja az igazságot...

(#17526) nyunyu válasza Imurai (#17520) üzenetére


nyunyu
félisten

Meret+ujj koruli perem igenyeidnek kb. a Gigabyte 6800 vagy valamelyik ugyanarrol a kinai gyartosorrol leesett egyeb markas klonja felelne meg, viszont azoknak eleg pontatlan optikajuk van.

MX518/G400 valamivel kisebb nala, viszont sokkal jobb optikaval birnak.
Mondjuk ezeknek az MX5xx egereknek meg nagyon kerek az eleje, igy hamar vege van a jobb gombnak, es nincs mellette semmi, ahova tehetne az ember a gyurus/kisujjat.
Valamint pereme sincs a gomboknak.

Esetleg erdemes lehet valahol kiprobalni az L M500-at, hogy az neked mennyire kenyelmes.
Formajat tekintve erosen hajaz a tizenevvel ezelotti MouseMan Opticalra, ami eleg nagy eger volt.
(Szvsz az azt megelozo MM+/MMW kenyelmesebb volt, meg azoknak kiertek a gombjai az eger szeleig!)

Jelenleg egy szivacs alátéten használom, amiről már rég elengedett a vászon, viszont jó ellenállása van.

Egyszer probalj ki egy normalis padot, utana egybol kukazod a szetmallott szazforintosat.

Modern padoknak sokkal kisebb ellenallasuk van, konnyebben siklik az eger rajtuk.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17527) nyunyu válasza ng0ofy (#17523) üzenetére


nyunyu
félisten

Alapertelmezetten be van pipalva, ettol nem linearis a kurzor mozgasa :(

70 megas driverben meg egyetertunk, en is csak a SmartShift miatt vagyok kenytelen hasznalni a SetPointot.

Microsoft uj, 80MB-s eger+billentyu driveret emlegettem mar ebben a topikban? Vagy csak a billzetesben?
Meg a SetPoint 6.xx-et is alulmulja dizajnban. :W
De legalabb van benne faszbuk+csirip gomb, hogy a web 2.0 fuggo juzerek is orvendjenek.
(En leragadtam a web 0.1-nel, abszolut hidegen hagy a social media. :DDD)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17528) ng0ofy válasza nyunyu (#17527) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Kihagytam a 8-ast a windows verziószámból. Köszönöm az infot nyunyu, de már vagy 12 éve birtokában vagyok én is :D (win 8-ban pedig alapértelmezetten ki van pipálva, tanulnak a redmondi srácok :D)

A g400-hoz valami logitech gaming software-t tölt le, nem a setpoint-ot. Csicsa meg minden, de nem jó igazából makrózáson semmire. Meg összeakad valami egyéb USB driveremmel is, szóval ha lehet nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#17529) nyunyu válasza nyunyu (#17527) üzenetére


nyunyu
félisten

Kivancsisagbol radugtam az Explorer vevojet a gepre, hogy megnezzem az MS drivert eger modban is.
Ugy sem lett szebb, viszont ha rahuzom a kurzort a kepernyo szelen levo masik eszkozre, akkor az latvanyos animacio kereteben beuszik az eddig kivalasztott eszkoz helyere.

Szvsz tizszer annyi munkat feccoltek bele a GUI animalasaba, mint amennyit az IntelliType+IntelliPoint osszegyurasaba, vegeredmeny meg egy bloatware lett. :W

Ertem en, hogy lassan itt a win8, de minek kell minden MS alkalmazast a Metro Modern UI dizajnjaval elqrni?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17530) freemanone válasza nyunyu (#17529) üzenetére


freemanone
őstag

hát azért, hogy egységesen elqrt legyen az arculat :) én sem rajongok érte....

(#17531) vacs válasza vacs (#17514) üzenetére


vacs
veterán

nyunyu: fukar, MM nagyon messze vannak tőlem, de azért köszi.

ng0ofy: köszi.

:D

(^)(>.<)(^)

(#17532) Synthwave válasza daffy1989 (#17491) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

MS WMO 1.1a - ~ 3-3.5k, eBay
Razer Abyssus Mirror - ~3,5k, eBay (ha még van belőle)

Vagy valami használt az 1. hsz-ból.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17533) Imurai válasza nyunyu (#17526) üzenetére


Imurai
tag

Végül is találtam ezt: http://hardverapro.hu/apro/razer_deathadder_v2_17/hsz_1-50.html ami megfelel az igényeimnek és azért barátibb ár érte, mint a bolti. Remélem tényleg nem elhasznált f.st kapok, de szimpi az arc, bizakodom.
Pad: mozgássérült vagyok, és ez sokmindent befolyásol. Pl a feedback kézből agyba kisebb, amit a nagy ellenállású pad kissé kompenzál. Gyűlölöm a kacsazsír padokat, egyébként sem olyan gyors a kezem, hogy akadályozna a gamingben a lassú alátét.

(#17534) ng0ofy válasza Imurai (#17533) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Arra a DAv2-re gyorsan csapj le akkor, mert nagyon szuper a nagy mozdulatokhoz. Egy nagy méretű szövetpad kell csak és kész :D Én is rengeteget szenvedtem az egerekkel, mert buta a kezem és lassú, így vállból játszok, ahhoz meg minőségi egér kell, hogy bírja a 32 centis rántásokat...

(#17535) Imurai válasza ng0ofy (#17534) üzenetére


Imurai
tag

megtettem, és még a szállítást is ingyen kapom ^^ (nem az eladótól, de van ott helyben rokonom)
fuck yeah :D

[ Szerkesztve ]

(#17536) lemusz


lemusz
addikt

Üdv! Szétszedtem a 2 éves A4Tech X710BH egeremet, hogy belülről is szemügyre vegyem, mert már nem úgy "adta", mint korábban. Jó koszos volt, így kitisztítottam. Vissza szerelni már nehezebb volt, mert az egeren belüli vezetékeket egybefogó fekete vezeték mindig az egyik klikk gomb alá csúszott. Csak úgy tudtam visszaszerelni az egészet, hogy szépen kibontottam abból az egeren belüli fekete műanyag vezetékeket összefogó burokból a benne lévő 3 vékonyabb vezetéket és így vissza tudtam pattintani az egeret... Fontos megjegyeznem, hogy olyannyira belegyömöszölték ezt a fekete vezetéket az egérbe, hogy meg van törve az egyik vezeték. 3 vezeték van: egy zöld műanyagos, egy fehér műanyagos és egy műanyag nélküli sok vékony rézszálból álló. Nah ez utóbbiból szakadt el 1-2 szál. Gondot eddig ez nem mutatott használat közben, de szeretném tudni, hogy ez a vezeték miért felelős, hogy tudjam majd párosítani az esetleg későbbiekben felmerülő problémát hozzá. Valamint érdekelne, hogy veszélyes-e így használnom az egeret mostantól, hogy a rézszálason nincs burok? Magyarán szólva megbaszhat-e az áram vagy kigyulladhat-e a cucc, ahogy az a rézszálas hozzáér ott belül valamihez vagy ilyesmi... Köszi.

(#17537) jaffa 2843 válasza lemusz (#17536) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nem kellett volna ennyire szétszedni a vezetéket, csupán az egér felső részét kellett volna szétszedni (ha jól tudom két darabra jön szét) és úgy visszaszerelni.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17538) hypno skate válasza lemusz (#17536) üzenetére


hypno skate
senior tag

USB portról legfeljebb 5V-ot kapsz és 500mA áramerősséget.
Az még egy egeret sem rázna meg.
Kigyulladni nem fog, legfeljebb rövidre zár egy áramkört és végre vehetsz egy új egeret. :D

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#17539) nyunyu válasza lemusz (#17536) üzenetére


nyunyu
félisten

3 vezeték van: egy zöld műanyagos, egy fehér műanyagos és egy műanyag nélküli sok vékony rézszálból álló

USBnek negy laba van: egy tap (+5V), egy fold (GND), meg elvileg 2 adat. (D+/D-)
Sok vekony rezszal az arnyekolas/fold lehet, annak nem gond, ha par szal meg van torve.

Viszont azt csupaszon meghagyni nem biztos, hogy jo otlet.
Ugyan nem fog agyonvagni a villany, de az eger mukodeset zavarhatja, ha veletlenul rovidrezarodik vele egy jel lab.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17540) troland26


troland26
őstag

üdv urak

az mx1100 asom kezd döglődni ..azon gondolkodtam , hogy le kellene cserélnem . Milyen értelmes vezeték nélküli egeret tudnátok ajánlani ? Igazából az mx1100-al meg voltam elégedve ..nem szoktam játszani , fő szempont a viszonylagos kényelem/ergonómia és a vezeték nélküli működés lenne . :)

ha valami normális combo-t tudnátok az sem lenne gond :)

[ Szerkesztve ]

(#17541) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Visszakunyeráltam a Mionix Naos 3200-őt amit eladtam tesztelésre.
Sikerült is kiakasztanom. Nem tudok fordulni vele 180 fokot rohadtgyorsan. Kiakad a szenzor és kb -20 fokos lesz a mozdulat vége... Vagy 380 körüli, csak lemaradok a javáról. :DDD
A próba körülményei:

Egérpad: Corepad C1 XXXL
Egér cpi: 800
Freki: 1000Hz

Játék: Quakelive
Felbontás: 800x600
Egérbeállítások:
seta in_mouseMode "win32(Raw)"
seta sensitivity "10"
seta cl_mouseAccel "0.0"
seta cl_mouseAccelOffset "0"
seta cl_mouseAccelPower "0"
seta cl_mouseSensCap "0"
seta m_yaw "0.020"
seta m_pitch "0.018"
seta m_cpi "400"
seta m_filter "0"
seta in_mouse "2"
seta cg_zoomSensitivity "1"

Megjegyzés: Ugyanaz a szenzor van benne mint az Ikariban. Azt mégsem tudom kiborítani.

Own: azon megy az Ikari is.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17542) Synthwave válasza WolfheartGR (#17541) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Más firmware vagy lencse. Az is lehet, hogy a padot nem szeresse. Esetleg mindezek valamelynemű kombinációja.

Érdemes kipróbálni 500 Hz-en. Az 1000 overkill, több szempontból is.

mod: Az mindegy.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17543) lemusz


lemusz
addikt

Miután szétberheltem az x710BH-mat most újabb egér kellene. Szívesen kipróbálnék most más gyártót is, remélem ebben az árkategóriában nem csak A4tech van, ami jó. Max 6K-t szánnék erre a gamer egérre és jó volna, ha hozná a 710Bh körüli szintjét (könnyű legyen, 6500FPS+; nem kell magas DPI, 1000Hz).

Neveket, típusokat szeretnék, köszi!

(#17544) ng0ofy válasza lemusz (#17543) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

MS 1.1a? A régi 1.1a-t, amit használtan vettem itt még most is hurcolja magával a haverom lanokra, aki tőlem megvette. Nem tudod tönkretenni, ha nem cseszel ki vele direkt :D

(#17545) lemusz


lemusz
addikt

Nem nagyon találok A4tech-en kívül más típust ebben a kategóriában. Gigabyte gm6800-6880 van még ami hasonló típus, de annak meg az FPS-re 3600-at ír (ami elég gyengusz; 710Bhnak is volt 6500). A4technél van még: 748K és xl750bk. Mennyi lehet ezeknek az FPS-e? Nem találom sehol sem írva. Utóbbinak a külseje megegyezik a 710Bh-val, de pont emiatt nem akarom ezt, lévén abban eléggé meg volt erőszakolva az egeren belüli kábelezés. 748K-nál lehet súlyt állítani... bár nem tudom ezekbe is van-e szerelve belülről még plusz súly. (710BH-ban volt egy 18grammos, ráadásul elég rossz helyen, a tenyerelő lapra rögzítve)

(#17546) WolfheartGR válasza WolfheartGR (#17541) üzenetére


WolfheartGR
őstag

seta m_cpi "400"
helyett:
seta m_cpi "800"
Hétvégén, (leginkább vasárnap) lepróbálom minden hz-en és minden felbontáson. Ha valakit érdekel.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17547) nyunyu válasza lemusz (#17543) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennek a 6500+ FPS-nek van valami ertelme?

Pl. MS BlueTrack 8000 FPS-t tud, de lattal mar raepulo komoly egeret? :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17548) jaffa 2843 válasza lemusz (#17545) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha sok FPS-t akarsz, akkor vegyél inkább valami dual GPU-s videokártyát. Ez megint egy olyan felesleges péniszösszeméregetős adat, mint a dpi.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17549) Synthwave válasza jaffa 2843 (#17548) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért nem egészen.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17550) nyunyu válasza jaffa 2843 (#17548) üzenetére


nyunyu
félisten

Logitech eleg sikeresen titkolja a nem gamer egerei adatait.

Multkor nagy nehezen sikerult rabukkanni egy jol eldugott techsupp oldalukra, ahol ra lehet keresni az egyes egereik speckojara.
Ott legalabb ki lehet bogaraszni, hogy melyik egeruk merre hany millimeter, meg milyen nehez, ha mar a rendes weblapjukon a sok marketing melle mar nem fert el.

De pl. a szenzor felbontasat meg ott sem irjak. :(

Igy pl. a mai napig nem tudom, hogy az egykorvolt MX1000 egerem 800 vagy 1000dpi volt, mert a neten talalt tesztek egyik fele ezt, masik fele meg amazt ir. :U
MX Revo eseten legalabb egysegesen 1000-et hazudnak.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.