Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88004) Champipi


Champipi
senior tag

MIlyen egeret ajánlatánotok ami jobb, mint egy Logitech G403?

Ez nagyjából okés, és a régi helyett vennék egy ugyaniyet, de hátha van valami mégjobb?

Munkára kell és kattintgatok egész nap, napi 10 órát vele, szóval fontos, hogy finom puha legyen a kattintás. Ha túl erős, mint néhány Zowie egéren, ahol a gomb is egy anyagból van a házzal, na akkor megfádul az ujjam hamar.

A másik, hogy rohadtul precizen, gyursulás nélkül lekövesse a mozgást.

Alakra jó a G403, de lehetne kicsi kisebb esetleg.

Az is, jó, hogy a G403 "jobbra dől" kicsit, tehát a jobb gombja lejjebb van, elvileg a függőleges lenne a legjobb, de az MX Vertical nagyon nem jött be. De ha kicsit jobbra dől már jó.

Vezetékes lehet és mondjuk 40 000 Ft alatt, szóval elég tág a keret.

MS Intellimouse Pro-t is próbáltam, de a G403 mintha precízebb lenne.

Mik ugranak be?

(#88005) weri válasza Champipi (#88004) üzenetére


weri
senior tag

EC2-C nagyon minimalisan erzodik kemenyebbnek. Inkabb mas mint kemenyebb :) Van mind2 a ket egerbol nekem es a 403-at 5 eve nyuzom :d
Az EC2-C picit kisebb, es masabb alakra, de nagyon jo alternativa a 403 mellett.

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#88006) RaGi91


RaGi91
senior tag

Sziasztok!
3 egér között vacillálok. Lemaradtam a black friday, karácsonyi akciókról (most fingott ki az enyém)
Logitech G Pro X Superlight (akcióra kéne várni 40-et nem adok érte)
Glorious Model O Wireless (itt is akcióra várni 30 alá menjen a fekete)
Razer Viper Ultimate (csak az akció miatt opció, most emagon dokkolóval 29.9k, mindenhol máshol pedig 50k+)

Jelenleg egy Logitech G402 Hyperion-t nyúzok már 7 éve (kaputt).
Alakra mindhárom tetszik, nem tudok dönteni, esetleg valakinek tapasztalata velük, érvek, ellenérvek? Annyit láttam, hogy a Glorious darabok valakinek elég ellenszenvesek voltak rossz QC miatt, ez javult, vagy van még rá panasz?

Köszi! :R

(#88007) Csandi válasza RaGi91 (#88006) üzenetére


Csandi
őstag

Van tapasztalat mindhárommal.

Viper: Formáját szerettem, gombjait kicsit nehéz lenyomni a többihez képest, súlya szerintem már kicsit sok a mai egerekhez képest. Nem venném meg ma.
Glorious: Nem szeretem annyira a márkát a pár hsz-el előbb kivesézett téma miatt de az egér maga amúgy jó, de rosszabb szerintem mint a másik kettő, csak a súlya szól mellette.
Logitech: A legjobb a háromból, baja, hogy a gyári switchei egy idő után hajlamosak duplaklikkelni, és a gyári talpai nem annyira nagyon jók, de azért nem rosszak. Én ezt venném.

Amúgy pár hete 27 ezer-ért volt alzán superlight, előtte meg 30-ért emagon. Nem hiszem, hogy mostanában lesz akció, de megér annyit amennyibe kerül, főleg a többivel szemben. A viper nem ér annyit amennyiért megy, 30k-ért még oké de inkább superlightot vennék.

[ Szerkesztve ]

(#88008) Mephike válasza RaGi91 (#88006) üzenetére


Mephike
senior tag

Szia! Nem akarok senkinek sem reklámot csinálni, de itt van Glorious Model D Wireless 30k alatt. De van model O is, ha az kell.
Nálam jól teljesít már 2 hete, ez nem nagy idő, szóval inkább nem írnám még le a tapasztalataimat. Mindenesetre itt nincs kábel, ami ugye ennél a márkánál állítólag a legproblémásabb rész.

(#88009) koxx válasza Csandi (#88007) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pedig a ProX-et beraktam ide a topikba is :) én behúztam egyet, de nagyon tartottam tőle, hogy kicsi lesz, plusz kb nem is emlékszem mikor volt utoljára szimmetrikus egerem (talán '98-ban). A hozzáadott ragacsok nagyon durván sokat dobnak a kezelhetőségén, enélkül azért tud csúszós lenni.

(#88010) Csandi válasza koxx (#88009) üzenetére


Csandi
őstag

Tudom, egyik haverom is élt a lehetőséggel és vett :D Nekem csak volt olyan egerem, most mást használok.

(#88011) 4nick8 válasza RaGi91 (#88006) üzenetére


4nick8
őstag

Csak engem irritál ez a mondat?

"Logitech G Pro X Superlight (akcióra kéne várni 40-et nem adok érte"

(#88012) koxx válasza 4nick8 (#88011) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jövő évi BF :))

(#88013) Zaied válasza 4nick8 (#88011) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Én is 50ezer fölött vettem mindkettőt :DDD, annyit is megér.

[ Szerkesztve ]

(#88014) pIIrash válasza RaGi91 (#88006) üzenetére


pIIrash
tag

Köszi, hogy beírtad a Viper-t, rá is ugrottam.
Ennyiért megér egy próbát.

(#88015) Synthwave válasza 4nick8 (#88011) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Engem inkább az irritál, hogy egy egérért 40-50 ezreket is simán elkérnek, és ebben az összegben nincs benne még a high-end mikrokapcsoló és a normális talpak sem, ami így plusz 5000, és a gari is ugrik.

tl;dr: Én se vennék ennyiért egeret, pedig nem vagyok casual. Amit meg igen, olyat nem fognak gyártani.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88016) Lauda válasza 4nick8 (#88011) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem semmi irreális (irritáló pedig végképp nincs) elvárás nincs az írásában. Két napja még 28-ért lehetett kapni alzánál.

[ Szerkesztve ]

(#88017) 4nick8 válasza Synthwave (#88015) üzenetére


4nick8
őstag

EUR 130-as egér csak a forint szar :)

(#88018) 4nick8 válasza Lauda (#88016) üzenetére


4nick8
őstag

NVM. Én problémám csak.
A fene tudja hogyan csalta össze az Alza azt az árat.

(#88019) koxx válasza 4nick8 (#88018) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Adott rá 30% engedményt, megesik az ilyen máskor is.

(#88020) 4nick8 válasza koxx (#88019) üzenetére


4nick8
őstag

Igen 100-ér veszem 75-ért adom.

(#88021) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

10 k körül milyen ajánlott egér van most? Az ajánlóban lévő logitech egereket néztem, de többször írják ezt a dupla klikk hibát. Elsősorban fps játékhoz kellene, 6 gomb a minimum. Cherry, razer?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#88022) Synthwave válasza 4nick8 (#88017) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Meg a 130 eurós ár...

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88023) Synthwave válasza zolee0307 (#88021) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha válaszolsz az összefoglalóban feltett kérdésekre, könnyebb lesz mondani valamit, de annyit előre megsúgok, hogy nincs túl sok.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88024) 4nick8 válasza Synthwave (#88022) üzenetére


4nick8
őstag

Hát még mindíg ez a top egér 1 év után is. Mivel a Starlight elérhetetlen.

(#88025) RaGi91 válasza 4nick8 (#88011) üzenetére


RaGi91
senior tag

Megértem, hogy miért irritálhatott, elvégre ha valaki premium terméket akar vásárolni, akkor nem feltétlen az ár a döntő.
Szabtam magamnak egy lélektani határt 30k-ra, főként mivel az ünnepek előtt mind3 jelölt alatta volt vehető, amiről pont lemaradtam. Sors fintora, hogy utána adja meg magát az egerem (most egy 2000Ft-os wirless geius egeret használok, míg meg nem jön az új).
Végül arra jutottam, hogy nincs is nagyon választásom :D A razer termékek régóta ellenszenvesek számomra, nem tudom miért, így érzek és kész, illetve a jobb oldali gombokat szerintem sokszor megnyomtam volna véletlenül a fogásom miatt.
A Glorious pedig a méhkaptár dizájn miatt esett ki, annyira nem tetszik.
Úgyhogy maradt a Logitech. Ezelőtt is logitech egereim voltak a G402-vel is nagyon meg voltam elégedve. Kíváncsi vagyok milyen lesz 105+grammos egérről váltani 60-ra.
Legszívesebben vártam volna akcióra, de most szabin vagyok még 1 hetet, megérdemlem (jó fiú voltam), szóval megleptem magam :D

Köszönöm a segítséget.

(#88026) koxx válasza RaGi91 (#88025) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

G703 nem jó? az csak 23e ft.

(#88027) RaGi91 válasza koxx (#88026) üzenetére


RaGi91
senior tag

Már úton a Logi Superlight. Hosszú távra szoktam vásárolni, úgyhogy általában a legjobbat veszem az igényeimnek. Ha előjön a duplaklikk akkor egyúttal cserélem a talpakat is.
Azért köszönöm! :R

(#88028) zolee0307 válasza Synthwave (#88023) üzenetére


zolee0307
őstag

Azt gondoltam, hogy nincs nagy választék :)

1. Mennyi a keret?
max 15.000 Ft (hátha így valamivel nagyobb a választék)
2. Használtpiac játszik?
Igen
3. eBay, külföldi rendelés játszik?
Nem
4. Mire használnád az egeret?
Főleg fps játékra (planetside 2, elite dangerous), de hébe hóba egy kis jurassic world is szokott lenni, illetve tervbe van egy rts játék is, ha megjelenik.
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)?
Inkább palm (churcill style-ban), bár a tenyerem nem teljesen fekszik fel az egérre
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben.
19 cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
Jelenleg 600 dpi-vel, true sense 30,5cm/360°
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
Min. 6 gomb, vezetékes (usb) legyen, világítás nem fontos.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#88029) Synthwave válasza zolee0307 (#88028) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hmmm...ennyiért lehet, hogy apróról jobbat kifoghatsz, mint boltból, és még egy kis pénzed is marad.

Első körben azt mondanám, hogy apróról egy G-Wolves Skoll Mini, bár itt a 6. gomb alul van, esetleg Glorious Model D-, netán egy ASUS ROG Keris (Wired). Szimmetrikusból valamilyen Endgame Gear XM1 (v1/v2/r); ez claw grip etalon, de szerintem 19 cm-es kézzel tudod palmozni is, ha meg nem ér hozzá az egész tenyered... Aztán ott van még az Xtrfy M4 is (újonnan ~18 pénztől lehet találni, csakúgy, mint az ASUS-t, az Endgame XM1r pedig ~17k boltban). Vagy ugye a "safe shape" G-Wolves Hati M (Classic vagy Ace Edition) – elég univerzális forma, így ezen a legtöbbek találnak egész kényelmes fogást.

Ezek patika állapotban jellemzően 10-12 pénz környékén mennek a használtpiacon.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88030) zolee0307 válasza Synthwave (#88029) üzenetére


zolee0307
őstag

Aprón látok egy Xtrfy m42 rgb-t, az is ajánlott? Zowie egerek?

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#88031) Synthwave válasza zolee0307 (#88030) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Zowie-ból inkább csak a legújabb széria, bár azok is lehetnének könnyebbek.

M42-t (vagy a Cooler Master MM710-et és a Razer Viper Minit) azért hagytam ki, mert az inkább claw/fingertip, mintsem palm, de persze, ajánlott.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88032) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, notebookhoz vettem egy wireless Logitech M185-öt és nem vagyok elégedett a görgővel sem. Túl laza, vagy hogy írjam le. Alig érezni görgő fogakat és előre hátra váltásnál kihagy egyszer. Ez csak a gagyi Logi minőség, vagy a magasabb kategóriás Logitech egerek görgője is ilyen érzékeny? Az anyagminőség is borzalmas, zörög az egész.
Érdekes, hogy a névváltás óta a minőség mennyire gagyi lett, ez a drágább billentyűzeteikre is igaz. :((( Már visszasírom azt az Asus-t, amit pár napja küldtünk vissza, mert az is zörgött.

[ Szerkesztve ]

(#88033) zolee0307 válasza Synthwave (#88031) üzenetére


zolee0307
őstag

Értem, köszi. Aprón ezt az m42-t újnak írja az eladó, árban is jó. Lehet az lesz,.mert újonnan ahogy lárom 20 k körül van inkább már választék, annyi meg már nem fér be a keretbe. Aprón más jobb ajánlatott meg nem találaltam jelenleg.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#88034) Zaied válasza zolee0307 (#88033) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem még a Deathadder V2 mini is szóba jöhetne, bár az már lehet túl pici, érdemes lenne rápróbálnod, meg a többire is.

(#88035) Amerigo57


Amerigo57
őstag

A Thermaltake eSports Iris egér ismét normális áron kapható.
( Ajánlott egér, alacsonyabb árfekvésben.)
Link: és Link:

(#88036) Synthwave válasza Krystal_s (#88032) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak az egér gagyi. Nem tudom, hogy boltos 3500 forintért mit vársz. Ennyi pénzért jót legfeljebb csak aprón, jellemzően a 10-15 éves (vezetékes) modellek közt találsz.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88037) yoogie


yoogie
aktív tag

Wireless egeret keresek, az elmúlt pár HSZ-ben említettétek a Razer Viper Ultimate dokkólóval az EMAG-ról, ez most akkor ajánlott egér? Látom az Egérajánlóban is benne van.

Vagy esetleg ebben az árban van ajánlottabb?

1. Mennyi a keret?
~ 30-35 ezer Ft
2. Használtpiac játszik?
nem nagyon szeretnék
3. eBay, külföldi rendelés játszik?
nem
4. Mire használnád az egeret?
általános irodai felhasználás, néha játék legfőképpen FPS
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)?
palm grip
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben.
19 cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod?
jelenleg egy Logitech G400-at használok, 1800 DPI-n
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)
wireless (bluetooth előnyben)

(#88038) koxx válasza yoogie (#88037) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Logi G703 23 ezerért?
Nekem nem voltak gondjaim a gombokkal vagy a görgővel, páran panaszkodtak rá. Mondjuk nálam anno pont razer egér bal gombja kezdett duplaklikkbe cca 1 év után, de az még egy '13-as deathadder volt.

[ Szerkesztve ]

(#88039) Krystal_s válasza Synthwave (#88036) üzenetére


Krystal_s
addikt

Kár, hogy sehol nem láttam 3500-ért... vagy a szállítás is kb annyi lett volna.
Szerintem senki nem vesz egy notebookhoz 30-40 ezres gamer egeret, aminek a mérete is túl nagy egy női kéznek. Pláne nem vastag kábeles vezetékest. De azért valamire mégis szükség van.
Amúgy néztem 15-20 ezreseket is és ua a gagyi anyagból vannak. pl M535, M590... még a görgő is ugyanolyan.
Én úgy érzem a Logi név óta változott a minőség, pl a K400 plus-om is gagyi zörgős műanyag, a K360+ még jó minőség volt.

Más:
Véletlenül, ha valakinek itt van ilyen egere, attól szeretném kérdezni, hogy az új M185-höz már tényleg nincs szoftver pl Options, SetPoints, ami kijelzi az elem állapotát?

[ Szerkesztve ]

(#88040) koxx válasza Krystal_s (#88039) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jó a Logitech, de ezekben a 3ezres kategóriákban ne várj csodát.
Razer viper mini?

(#88041) Lauda válasza Krystal_s (#88032) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Egér és egér közt is van különbség. Képesek egy m705-öt is így összerakni:

Emellett a baloldali gomb "cicereg" kattintás előtt: [link] Csendben elég zavaró tud lenni. Egy másik vadiúj ilyen egér tökéletesen egyformán a gombok és semmi cicergés. Szóval lehet a görgő maga hulladék, vagy a szerelés olyan amilyen, vagy mindkettő. :D

(#88042) yoogie válasza koxx (#88038) üzenetére


yoogie
aktív tag

Ezek szerint nem éri meg a felárat a Viper?

Látom te is hirdetsz egy G703-at, írtam privátot. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#88043) zolee0307 válasza Zaied (#88034) üzenetére


zolee0307
őstag

A mini szerintem kicsi lenne. Még nézelődök, legalább már van egy pár fajta amik szóba jöhetnek.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#88044) Synthwave válasza Krystal_s (#88039) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Arukereso tele van vele, 990 forintos szállítással is.

"Amúgy néztem 15-20 ezreseket is és ua a gagyi anyagból vannak. pl M535, M590."

Jó, hát ezek is túlárazott irodai vackok. Egy "gaming" egérrel nem csak játszani (vagy CAD-ezni) lehet, hétköznapi felhasználásban, böngészés/irodázás közben is jó dolog ám a precíz szenzor és a reszponzív kapcsolat.

"Szerintem senki nem vesz egy notebookhoz 30-40 ezres gamer egeret, aminek a mérete is túl nagy egy női kéznek."

Alapból semmilyen wireless egeret nem veszek Logitech G305 szint alatt, függetlenül attól, hogy mire kell. :)) Ha sokat használom, akkor meg pláne. Soha nem értettem, hogy miért szoktak spórolni az emberek olyan beviteli eszközökkel, amiket napi rendszerességgel, akár sok órán keresztül is használnak, és alapjaiban határozzák meg a felhasználói élményt.

Méretből annyi van, mint égen a csillag, de noteszhez amúgy a vezetékes sem sokkal kényelmetlenebb, ha szépen fel van tekerve a kábele, és csak a szükséges hossz van leengedve.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88045) Krystal_s válasza Lauda (#88041) üzenetére


Krystal_s
addikt

😮, pedig ez a képek alapján még Logitech, nem Logi.

Synthwave:
Lehet itt lovagolni az árakon, mert most pont akciózzák, attól még nem kéne 800 Ft-os kínai noname minőségnek lenni egy 6 és 20 ezres Logitechnek. Ami már csak Logi.
Tudnál ajánlani kicsi méretben minőségi vezeték nélküli Logi egeret?
A G305 óriási 12 cm hosszú tipikus férfi kéznek való. Nagyon kényelmetlen nekem.
és a vélemények is érdekesek róla:
"- gagyi műanyag
- középszerű switch-ek"
"Objektíven: eléggé kopogós műanyagból van, és minden része egy kicsit ilyen "olcsójános" kialakítás (a görgő, az oldalsó gombok, meh) , na, ehhez képest viszont már nem annyira olcsó a 14-16 ezer forint."

"Sajnos fél évig. Utána dupla klikkes később három klikkes lett. Most 1. 5 év után teljesen megadta magát. Előtte nem gagyi 3-4 ezer Ft-os egeret használtam 4 évig."

Ezek szerint nem csak nálam van gond és nem is árfüggő a Logi minőség. 🙃

(#88046) Synthwave válasza Krystal_s (#88045) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak nem ismered kellőképpen a piacot (meg valószínűleg a véleményezők sem a helyes kontextust látják). A G305 15 pénz tájékán abszolút best buy wireless fronton, kérdés nélkül. HERO szenzor, Lightspeed wireless (olyan szintű vezetékmentes kapcsolat, amivel simánlazán játszom versenyszintű Quake-et) és megfelelő AAA-s elemmel 82 gramm. ;) Nyilván lehetne legalább egy bő 20 grammal könnyebb, de "régi" konstrukció.

A műanyagjával nincs semmi probléma, ennyi pénzért nem reális teljes PBT burkolatot várni. Fullos kapcsolókat fillérekből vesz bele az ember, a talpak meg az összes Logitechnél elég gyatrák, szóval egy aftermarket Corepad/Hyperglide szett amúgy is ajánlott.

A Logi alulfeszeli a kapcsolóit, és ezért halnak le idő előtt. És még a 40-50 000-es G PRO X Superlightba is háromcentes Omron (20M)-eket tesz. Bele kell törödni, hogy az embernek két választása van a vásárlást követően:

1) Ha lehal a filléres kínai Omron kapcsoló, akkor össze-vissza küzd garanciával, küldözget, siránkozik, akár hetek is eltelhetnek, mire visszakapja a cuccát, amiben ugyanaz a fajta kommersz, filléres switch lesz, mint ami eredetileg benne volt.

2) Vesz 500 forintért két japán Omron D2F-01F-et, ~800-ért Kailh GM 4.0-t/TTC Gold Dustproof kapcsolókat, netán ~1800 pénzért egy pár high-end sláger Kailh GM 8.0-t, berak(at)ja a patkányba, és örül, hogy valószínűleg évekre megoldódott a problémája, amellett, hogy minőségbeli ugrást is eszközölt.

+1) Nem Logit vesz, de más gyártónál is simán belefuthat ilyenekbe. Sajnos manapság ott tart a piac, hogy egy-két kivétellel az igazán jó cuccok, kb. 20 000 forinttól indulnak, és ez nem csak a kábel nélküli modelleket takarja, sőt! 2021-ben a minőségi hardver pénzbe kerül, de igazából ez régebben sem volt másképp, ha nem apróról szerzi be a dolgait az ember.

Mekkora a kezed és hogy fogod az egeret?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88047) Krystal_s válasza Synthwave (#88046) üzenetére


Krystal_s
addikt

Normal női kezem van. 9-10 cm hosszú egerek a kényelmesek nekem. Jobb kézben.

(#88048) Synthwave válasza Krystal_s (#88047) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Centiméterre pontosan kell. Nincs olyan, hogy "normál" méretű kéz.

Fogások.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#88049) mikk2000 válasza Synthwave (#88046) üzenetére


mikk2000
őstag

A Logi alulfeszeli a kapcsolóit, és ezért halnak le idő előtt.

Szia, mit akar ez jelenti? MIt lehet egy kapcsolón alulfeszelni?

(#88050) Synthwave válasza mikk2000 (#88049) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azt, hogy kevesebb feszt kap, mint a gyári specje. Wirelessnél gondolom az akkuidőt akarják minél jobban kitolni (legalábbis remélem). Ami eléggé durván ki is van tolva, de kötve hiszem, hogy ennek jelentős szerepe van benne, szimplán csak a HERO szenzor energiahatékonysága piacvezető.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.