Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96001) Regirck


Regirck
senior tag

Sziasztok!

Szeretném kérni a segítségeteket!

Jelenleg sok éve használt egerem Logitech M560-omat szeretném lecserélni. Sajnos a bal klikje nem mindig érzékeli a kattintást, valamint ha lenyomom akkor néha elengedi (szöveg kijelölés már elég nehézkes vele). Így keresem az utódját.

¤ Új egérben gondolkodom.
¤ Nagyon szeretem, hogy baloldalt a hüvelykujjamnál van egy előre-hátra gomb.
¤ Nem ragaszkodom a Logitech márkához, de ha best-buy mellé abban az árkategóriában ajánlanátok ilyet is annak örülnék.
¤ M560-as számomra ergonómiailag tökéletesen megfelelt. Súly, méret, forma stb.
¤ Leginkább munkára használom, ebből adódóan hetente párszor utazik is a táskában. Néha napján egy kis játék, de semmi komoly.
¤ Árban 10-20eFt között gondolkodnék. Örülnék ha úgy ajánlanátok, hogy 10-15-20eFt ársávokban.
¤ Nem szeretném külföldről rendelni.
¤ Palm grip fogás a kényelmes számomra.
¤ Kéz méret: 18cm
¤ Érzekenység: Logitech SetPoint-ban 11 skálán 8.-ban van, valamint a pointer acceleration medium-on. Egy kényelmes csukómozdulattal a monitor bal oldaláról a jobb oldalára tudom vinni a kurzort. CPI/DPI értéket sajnos nem tudok mondani, fogalmam sincs, hogy hol kell megnézni.
¤ Ha valami infót lefelejtettem kérlek kérdezzetek.

Amivel szemezgettem az egy Logitech M650, mint lehetséges utód. Próbáltam az L és XL-es méretett is, de az L volt kényelmesebb.

Ezen felül még lenne egy kérdésem, hogy ki, hogy oldja meg az egér szállítását? Táskába tevéskor egy külön kis fakkba teszem, de így is nehezedhet rá súly, aminek köszönhetően egy gomb folyamat benyomódik. Ez nem károsítja, rövidíti meg az egér élettartalmát?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#96002) Zaied válasza Regirck (#96001) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Lehet kapni hordtáskát egérhez, például Glorious, de amazonon vagy alin olcsóbban kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#96003) Regirck válasza Zaied (#96002) üzenetére


Regirck
senior tag

Köszönöm, erre nem is gondoltam, hogy külön egérhez is létezik kemény fedeles hordtáska. Amint sikeresen megvan a mostani egerem utódja és tudom a méreteit, akkor szerintem beruházok egyre. Alin nézegettem, nagyon elfogadható árban vannak.

(#96004) Zaied válasza Regirck (#96001) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Kicsit a keret fölött Pulsar Xlite v2 mini, ami most az abszolút bestbuy.

A keretedbe belföldön a Logitech G305 és a Vancer Gretxa férhet bele.

Az Xtrfy M8 is durván olcsó az Aqua-ba.

[ Szerkesztve ]

(#96005) Wasquez válasza koxx (#96000) üzenetére


Wasquez
senior tag

Mondjuk nekem csak öskövületeim vannak tőlük, az újakat nem ismerem!

PC

(#96006) Zaied válasza Wasquez (#96005) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Nagyon sok a baj velük, hamar lehalnak, konkrétan hónapok alatt.

[ Szerkesztve ]

(#96007) FireKeeper válasza Szellem. (#95998) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

lehet amcsiban korrektek, de EU-ban ugye a fő forgalmazó a maxgaming, akik elég köcsögök tudnak lenni ha garanciázásról van szó.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#96008) Szellem. válasza FireKeeper (#96007) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Miben tudnak köcsögök lenni ha garanciázásról van szó?

(#96009) FireKeeper válasza Szellem. (#96008) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha olyan problémád van ami szerintük nem probléma (pl mint nálam volt az ugyan működő, de tök nem egyforma fő gombok, vagy működő de nyikorgó görgő), vagy ami nehezen bizonyítható (játék közben eldobja magát a wireless meg hasonlók) akkor akadékoskodnak, nem cserélik.

meg a másik problémám velük a kommunikáció stílusa volt. nem elég hogy megtagadja az igényemet még szmájlizgatott is a csávó (reddig alapján ez jellemző rájuk, más is panaszkodott ilyenre), mintha kvázi kiröhögne hogy én valamit hibának nézek.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#96010) Szellem. válasza FireKeeper (#96009) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Mondjuk én a Pulsartól vettem az egeret, igaz a Maxgaming a kiszolgáló, de a Pulsarnal reklamálnék egyből.

(#96011) Troy. válasza ferni (#95302) üzenetére


Troy.
addikt

Sziasztok!

A Deathadder v2 Mini ár/érték arányban egy jó vételnek számít?

üdv.

.

(#96012) Zaied válasza Troy. (#96011) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Abszolút főleg a 10ezer forint körüli áron, a legjobb olcsó egér talán.

[ Szerkesztve ]

(#96013) FireKeeper válasza Szellem. (#96010) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az a baj hogy mindenképp a maxgaminghez esik be, mert EU-ban ők az elosztók, akkor is ha a pulsargg.eu-ról rendelsz.

gondolkozom a Sora 4k preorder-en, kíváncsi vagyok az is rajtuk keresztül jönne-e :D

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#96014) Regirck válasza Zaied (#96004) üzenetére


Regirck
senior tag

Köszönöm az ajánlásodat!

Voltam megnézni a Logitech G305-öt a MediaMarkt-ban. Nem éreztem olyan kényelmesnek, valamint nagyon zavaró, hogy a tetején van az elemcserélő fedlap. Ami miután rátettem a kezem már csúszott is szét. Tudom a MediaMarkt-os egy meggyötört mintadarab, de nem hozta el azt az érzést, hogy ilyet szeretnék és ez minőségi egér lenne.

A Pulsar Xlite v2 mini és a Vancer Gretxa annyi bajom lenne, hogy nem szeretném, ha lyukacsos lenne.

Xtrfy M8 pedig már 1,5x-es szorzó van a maximum áron ha feketében nézem az AQUA-ban, valamint a kinézete se annyira tetszik. Régi Microsoft egér ugrott be róla, amit bár sokáig használtam valahogy mégsem volt a szívem csücske.

Amiket ajánlottál azok inkább gaming egerek. Nem elvárás, de egy visszafogottabb kinézetű egér praktikusabb lenne számomra.

Logitech M650-ről mi a véleményetek? Ez lenne ami úgy tetszene.

[ Szerkesztve ]

(#96015) Zaied válasza Regirck (#96014) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Az Xtrfy M8 retro 26ezer az Aquaba. Kölönben a 1.1a formáját követi, nem a 3.0-át amit linkeltél is.

Nem azért ajánlottam ezeket mert gamerek, hanem mert közel lagmentes a vezetékmentes technológiájuk. A bluetooth kapcsolat így eleve kizárva. Amit linkeltél én azt kidobott pénznek tartanám.
Amiket fentebb írtam közel vezetékes szintet hoznak kábelmentesen.

Keychron M3?

Van még 1-2 egér ami jelenleg külföldről lehet csak beszerezni, de ha jól láttam az nem játszik.

Használtpiacon nagyob szabadság lenne, de látom az se opció.

[ Szerkesztve ]

(#96016) FireKeeper válasza Regirck (#96014) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én is a már említett M3-ra szavaznék

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#96017) Zaied válasza FireKeeper (#96016) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Azért nem mondtam elsőre, mert hirtelen nem találtam sehol itthon…

[ Szerkesztve ]

(#96018) Synthwave válasza Szellem. (#95996) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

És pontosan ezt is kell csinálni. Nem csak a Pulsarnál lehet gond az első batch-ekkel.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#96019) Synthwave válasza Wasquez (#95999) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mert szét van hype-olva, a minőség közelében sincs annak, ami mondjuk a 2000-es évek első felében volt (ahogy a support sem), mindezek mellett pedig gátlástalanul lehúzzák a bőrt a sikertermékeikről, és amíg nincsenek nagybetűs kényszerben, tessék-lássék fejlesztéseket eszközölnek, miközben azokat a cuccokat, amikért évek óta rimánkodik a fél világ (G305 Superlight, G703 Superlight), le sem tojják. Ja, és a 150 dolláros egerükön filléres kapcsolók (amik notóriusak arról, hogy idő előtt megmakkannak, mert alul vannak feszelve) és még annál is filléresebb talpak vannak.

Ehhez még hozzávesszük, hogy az egérportfóliójuk kiábrándítóan szűkös (most a modern és értelmes motyókról beszélünk), és a konkurencia lényegesen olcsóbban dob piacra szimplán jobb ketyeréket, nem igazán látom az okot a dicséretre.

Ja, és a billentyűzeteik ár/érték aránya vicc. Mármint VICC. Az ember kategóriákkal jobbat vesz kevesebb pénzért.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#96020) Regirck válasza Zaied (#96015) üzenetére


Regirck
senior tag

Köszönöm, ismét a segítséged!

Ez a Keychron M3 igen tetszetős. Sajnos nincs lehetőségem megfogdosni, ami egér esetén elég kritikus, de ez alapján kicsit nagyobb, mint az amit néztem és aminek a fogása tetszet, így jó lehet.

(#96021) 4nick8 válasza Zaied (#96015) üzenetére


4nick8
őstag

Szerintem az. Xtrfy M8 leginkább egy kisebb Logitech Gpx

(#96022) d@minator válasza Synthwave (#95867) üzenetére


d@minator
addikt

és #95866koxx: Köszönöm az ajánlásokat! Még mellé néztem az RTINGS egér listát [link] sorba rendezve Video Games (FPS) szerint így első blikkre a vezetékes DeathAdder V3 szimpatikus.

(#96023) Zaied válasza 4nick8 (#96021) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

4nick8
Igen, főleg a közepétől nagyon hasonlítanak. Az orrának az íve szerintem közelebb van a 1.1a-hoz, mint a GPX-hez.
A 3.0-hoz képest viszont kilométerekre van :)

d@minator
Én azért valami boltba rápróbálnék(visszaküldéssel óvatosan, vannak boltok amik nem veszik vissza), különben jó egér.

(#96024) Wasquez válasza Regirck (#96020) üzenetére


Wasquez
senior tag

Itteni ajánlásra én is ezt vettem, igényes a termék, sokat nem használtam még.
Teszt: [link]
Amit első kézbevételre érzek, hogy sokkal jobban csúszik, mint amit használtam eddig, nincs akadozás a vezetéknélküli használat közben.
Amin most elgondolkodtam, hogy a jobbra döntött tetejű egerek kényelmesebbek lehetnek hosszú használat alatt.
Nekem ez pár perc használat után már elkezdte bizgetni a fantáziámat, mert néztem egy oldal egeret, aminek a csukló természetes alap állapotát hozza magyarázatként és lehet benne valami!
A logitech vonalat meg biztos érdemes elengedni, ha ennyi a rosz tapasztalat velük kapcsolatban és tényleg csak a régi név van túlárazottan!

[ Szerkesztve ]

PC

(#96025) FireKeeper válasza Wasquez (#96024) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

engem ezek a vertikális egerek nem igazán tudtak meggyőzni, de lehet csak azért mert nekem szinte sosincs fájdalmam még hosszú egér használat után sem. szóval szerintem ez grip meg testtartás függő is hogy kinél mennyit segíthet. az mondjuk tény hogy komoly (jó szenzor, könnyű) vertikális egér jelenleg nem nagyon van csak ilyen féltéglák.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#96026) Szellem. válasza FireKeeper (#96025) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem szimmetrikust akartál írni? :)
A szimmetrikus egér nekem sem a formám. Az ergo egerek amik kényelmesek és bejönnek. Főleg a fogásom miatt.

(#96027) koxx válasza 4nick8 (#95978) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Thorn mikorra várható itthon?

(#96028) Zaied válasza FireKeeper (#96025) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Ezeket a mai trendi vertikális egerek én nem is értem, hogyan lehet precíziós munkára használni normális testtartása mellet. Olyan érzésem volt, mintha valami teniszmecset játszanék.

(#96029) Szellem. válasza Szellem. (#96026) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ezt elolvastam.- Sorry. :D

(#96030) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

linkelni nem tudom mert az aliexpress egy szar, de jött 4k frissítés az Ajazz AJ199-hez, ami így a legolcsóbb 4k-s egér lett tudtommal, 20k aliról dongle-el együtt.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#96031) F.B.I. válasza FireKeeper (#96030) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nekem 15K-ra dobja, annyiért tényleg jó (mondjuk a gariztatás már más kérdés). :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#96032) 4nick8 válasza koxx (#96027) üzenetére


4nick8
őstag

Úton. Remélem egy héten belül itt van ha nem téved el.

(#96033) koxx válasza 4nick8 (#96032) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:R

(#96034) FireKeeper válasza F.B.I. (#96031) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

15-ért szerintem az 1k-s van. ami szvsz szintén korrekt ár, de nem olyan brutál, mint a 4k-s 20-ért.

#96032 uhh az majd engem is érdekel

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#96035) koxx


koxx
MODERÁTOR

Rendeltem egy szett sospacert, majd felapplikálom valamelyik egérre, hogy kipróbáljam. Megjött a zowie-ra is a supergrip, pont jókor mert pénteken eladtam az egeret :W :DDD

(#96036) F.B.I. válasza FireKeeper (#96034) üzenetére


F.B.I.
veterán

Azt így nem dobja fel az Ali, hogy 4K. Neked igen? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#96037) FireKeeper válasza F.B.I. (#96036) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

keress rá hogy AJ199 és sok listingből keresd azt amelyik drágább mint a többi :D

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#96038) Synthwave válasza koxx (#96035) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jobb későn, mint soha. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#96039) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Itt a Támadó Cápa egy videója: [link]
200 óra battery life? Az komoly, ha igaz.

(#96040) Zaied válasza koxx (#96035) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Kíváncsi vagyok milyen, majd írhatnál egy kis beszámolót.

(#96041) FireKeeper válasza Szellem. (#96039) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

láttam már egérben 800mah-s pakkot is, annyival simán benne van a 200 óra. sőt tekintve hogy mennyire minimális extra súlyt jelent egy-egy erősebb pakk, nem is értem azokat akik csak 2-300-as akkut raknak egérbe.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#96042) Zaied válasza FireKeeper (#96041) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Pedig azok vannak többen, biztos "lényegesen" olcsóbb.

(#96043) FireKeeper válasza Zaied (#96042) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szerintem a tokozás meg egyéb fajlagos költségek arányaiban hasonlók ilyen kis kapacitásnál, és jóval nagyobbak mint a tényleges tároló kapacitáshoz szükséges anyag költség-aránya, ergo egy 300-as meg 800-as telepnél kvázi elhanyagolhatóan drágább a nagyobb kapacitású.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#96044) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Újabb csoda kínai CsongLi tunning cég terméke:
[Delux M800 ULTRA]
Agyfaszt kapok ettől a sok kínai "vacaktól".

(#96045) Zaied válasza Szellem. (#96044) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Mintha erről TPU-n már lenne is teszt.

(#96046) FireKeeper válasza Szellem. (#96044) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ez az egyik legnagyobb elektronikai beszállító saját brandje. valszeg csomó cuccot használtál te is, amit ők gyártottak csak nyugati néven. mi is a gond? nekem inkább az a bajom ezzel hogy egy az egyben viper koppintás, ergo nem hoz semmi újat. ellentétben a Zaopinnel vagy a Dragonfly-al amik legalább új formák.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#96047) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Tegnap eszembe jutott, hogy a Logitech A GPX 2-vel nagy témát nem csinált, de én a magam részéről baromira örülnék egy G703 frissítésnek. Az egy nagyon fasza egerem volt fogásara. Na, ha az lenne jóval könnyebb verzióban és fel lenne frissítve a beltartalom, azonnal megvenném. De elnézve a Logitech-et ez talán a következő 5 éves terv.

(#96048) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ja, amúgy a múltkor lehoztam hírbe is a GPXS 2-t. Egy kis ranttal.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#96049) weri


weri
senior tag

BadumTSSS :d Elöször nem találtam a jeladóját amit usbe-be kell tenni mert beleolvadt a szivacsba amibe volt :DDD :DDD :DDD

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#96050) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Haste 2-ről vélemény? :R Pulsartól elrettentett egyenlőre a rengeteg negatív visszajelzés. Javított verziót meg nem nagyon találok itthon. Lamzu esetében a fehér-kék színkombináció hát nem a szívem csücske de ha meg feketét akarok már a Harpe árával vetekszik.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.