Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94001) Zaied válasza mzso (#93999) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

A kailh silent kocka kapcsoló a huano silent meg téglatest. A gamer egerek 99%-ba a főgombok téglatest kapcsolók, a görgőklikk megy egy kockakapcsoló. Ha elfér isten igazából teljesen mindegy mot raksz be. A 3 lábúnál a 3. láb csak tartó funkciót lát el, le is lehet vágni. Ugyan ilyen elven a 2 lábút berakhatod a 3 lábú helyére, ha elfér.

(#94002) Ukraan válasza Synthwave (#93951) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

A vége az lett, hogy lemondtam a Bluetooth-ról és rendeltem egy G305-öt. A kinti, 40 eurós ár még otthoni viszonylatban is jónak mondható, szerintem. Az Orochi v2 (ahogy Zaied is írta) tényleg drága.

Második (harmadik) számú egérre többet nem akartam költeni.

Az önvegzálás részt kihagyom :DDD ...

Meglátjuk, mit mutat majd a kis Logitech...

BÚÉK!

(#94003) grizlisandor válasza CriticalHit (#93958) üzenetére


grizlisandor
addikt

Jött az értesítés, hogy küldik a "Replacement order"-t. :)

(#94004) CriticalHit válasza grizlisandor (#94003) üzenetére


CriticalHit
őstag

Ahogy az elvárható. Remélem tesztelt, hibátlan modellt küldenek és nem követik el kétszer ugyanazt a hibát.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#94005) mzso válasza Zaied (#94001) üzenetére


mzso
veterán

Korábban mintha arról beszéltetek volna, hogy több méret is van kapcsolóból.

(#94006) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

endgame xm2we-n kívül van olyan egér a piacon ami:
-wireless
-nem sajtreszelő
-claw gripre jó forma
-optikai switch-es?

néztem a pulsar x2-t meg az atlantist is, tetszenek, de őszintén szólva meguntam duplaklikkes kapcsolókat cserélgetni ezért mindenképp optikai kapcsolós egeret szeretnék, viszont az endgame-ről hallottam hogy olyan bevonata van ami könnyen koszolódik.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#94007) Zamma válasza mzso (#93999) üzenetére


Zamma
őstag

Minden kérdésedre meg van a válasz abban a posztban amire válaszoltál...
„...Huano Silent Brown [link]...”

(#94008) koxx


koxx
MODERÁTOR


Megjött a rágcsáló (out of box első benyomások)
pro
- könnyű
- szép
- nagyon jó a gombok nyomáspontja és a görgő is
- a doboz nagyon igényes és a tartozékok hasznosak, jó, hogy van gyárilag grip és tartalék ptfe talp
- gyorsan lehet állítani a dpi-t
- igényes az usb kábel és a receiver
- a driverében nagyon részletesen lehet állítani mindent
kontra
- kicsit csúszós a fogása (ezért is kell a grip)
- a legnagyobb negatívum számomra ezek a kula minőségú ptfe talpak, nagyon gyatrán mozog a Raidenen. Ha a lamzu talpa egy bmw akkor a prox-en lévő superglide egy bugatti.
- kicsit talán lehetne nagyobb, de ez igazából nem negatívum

[ Szerkesztve ]

(#94009) chatran válasza koxx (#94008) üzenetére


chatran
őstag

Jó a színe. ;] Ennek milyen a talpa, csillogó rózsaszín? Én maradtam a klasszik kék-fehér verziónál.

Ami nekem negatívum így elsőre, hogy lelóg a kisujjam az egérről és súrlódik az egérpadon. Nem vagyok egy nagy egerésző, de az eddigi egereimen (IMO 1.1a, IME, Abyssus, Model O, Ninjutso Katana Superlight, G305, MS Pro Intellimouse, CM MM710) ezt nem vettem észre.
Nekem teljesen jó a felülete, nem csúszós, a Katana-é is nagyjából ilyen volt. Mondjuk nem izzadós a tenyerem szerencsére.

A hivatalos oldalon lévő firmware-eket érdemes feltenni?
A Lamzu oldalán rákérdeztem csetben, azt írták, hogy nem szükséges, de nem részletezték, hogy miért.

[ Szerkesztve ]

(#94010) koxx válasza chatran (#94009) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A műanyag az csillogó pink, a talp fehér, nekem tetszik :D feketét nem akartam megint.
Nekem is lelóg a kisujjam, nem hiszem, hogy tudnék akkora egeret venni amin nem így lenne.
Üvegtalpat viszont tuti rendelek hozzá.

(#94011) mzso válasza Zamma (#94007) üzenetére


mzso
veterán

Nem igazán. Zaj összevetésről nincs infó. Az árakat sem tudom összevetni.

(#94012) Zamma válasza mzso (#94011) üzenetére


Zamma
őstag

Ugyanaz a tag aki a Huano Silentes linknél van tesztelt kismillió egyéb kapcsolót is [link] , itt magában a Huano Silent [link] . De egy másik link is volt abban a poszban amit linkeltem, gyakorlatilag virtuálisan van hangja a Huano-nak - konkrétan szenved vele a pali hogy megmutassa hogy van egy minimális hangja... :D [link] Hangról ennyit.

Linkeltem az alis bolt oldalát is a postban, itt van újra: [link] . A Kailh Silent tudom hogy olcsóbb, de hogy mennyit bír, majd Zaied megmondja.... Ár/minőségről ennyit.
Szalacsi Sándor után szabadon: [link] .

(#94013) lamazonia


lamazonia
tag

Logitech kérdésem lenne:
mx3 master s, otthoni thinkpad p16, windows, bedugom, felismeri, egyből felugrik egy installer hogy telepithetem a logitech software-t, amivel configolhatom a gombokat.

cégnél, thinkpad x1 carbon, windows, bedugom, felismeri ugyan, használni is tudom, de a bydefault telepitő nem jön elő.

van ötlet hogy azt honnan tudom nem netről elővarázsolni? //binárist egyelőre nem futtathatok a gépen.

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#94014) lamazonia válasza lamazonia (#94013) üzenetére


lamazonia
tag

Jó, én voltam a f#sz: ha nem megy semmi bináris, miért pont az egér receiverről indulna el valami.

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#94015) weiss


weiss
addikt

Logi MX Master 3S-nél normális, hogy nehéz a középső klikk? Gyakorlatilag látom, ahogy feszül az alkarizmom. Egyelőre iszonyat csalódás ez az egér.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#94016) Zaied válasza Zamma (#94012) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Zamma
A Kailh Silenttel nem kell hosszú távon tervezni, nem arról híres...

weiss
Egy átlagos hétköznapi egérhez képest nehezebb lenyomni.

(#94017) koxx


koxx
MODERÁTOR

Az mennyire normális, hogy cca 2,5 nap alatt 20%-ot merül a lamzu? anno a logi prox-et min 3-4 hétig nem töltöttem. Ja és ezt úgy napi 2 óra játék mellett.

(#94018) -FreaK- válasza koxx (#94017) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem nagyon.. tehát kb. úgy 5 óra használat alatt ment le 20%-ot? Az sok.. viszont mivel ebben nincs chip, ami mérné a pontos aku kapacitást, ezért csak tippel a szoftver, így erre nem nagyon kell adni amit kiír. Próbálgasd még, próbáld megnézni mennyit megy egy teljes feltöltés/merüléssel.

(#94019) koxx válasza -FreaK- (#94018) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Még van időm elállni ha mégse ok a dolog, nem szeretném hetente töltögetni.
Másik furcsaság amit észrevettem és nem tudok másra gondolni, hogy pl cod alatt beragad 1-1 irány a játékban, teljesen meghülyült a billentyűzet. Előtte ilyen hibát nem tapasztaltam. Ha futott a drivere akkor fokozottan jelentkezett, ha kilépek belőle akkor kicsit jobb.

(#94020) Knobber


Knobber
aktív tag

Surefire Martial Clawról hallott már vlki vlmit? Vagy magáról a Surefire márkáról. Állítólag a VERBATIM cég gamer periféria márkája.
Nyilván belépőszintet képvisel, de reviewek alapján dícsérik.
Itthoni boltokban ilyen 10k az ára.

Youtube: Knobber

(#94021) ferni válasza Knobber (#94020) üzenetére


ferni
őstag

147 gramm, nagyon felejtős.

Ennyiért vagy max 15ezerért már rendes egeret lehet venni, ami nem csak egy ajtótámasznak jó.

[ Szerkesztve ]

(#94022) Synthwave válasza Knobber (#94020) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A Verbatim szerintem maradjon meg az adathordozóknál.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#94023) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Amúgy megjött a HyperX PulseFire Haste 2 és Haste 2 Wireless.

Nem tűnnek rossznak, főleg az 53 grammos vezetékes nem.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#94024) Synthwave válasza Drenadar (#93923) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egyébként a héten bezsákoltam egy Wine Red Hien XSOFT L-t és tetszetős, szóval lehet, hogy vasárnap összedobok pár sort. Attól függ, hogy mennyire süt majd a nap, hogy a moslék telefonommal értékelhető képet csinálhassak.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#94025) koxx


koxx
MODERÁTOR

Razer DA V3 pro minőségben hogy áll meg a Lamzu mellett? gondoltam rápróbálok, hogy milyen. Formára és méretre tutira jobb mert nagyobb.
A Lamzu akku idejével továbbra se vagyok elégedett. Meg ez a Varmiloval való összeakadás roppant mód idegesítő.

(#94026) Szellem. válasza koxx (#94025) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Kaptál egy privátot. :R

(#94027) Szellem. válasza Synthwave (#94023) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nekem anno volt egy Pulsfire Core egerem (még kezdő koromban) és szerettem. Főleg a szoftvere miatt, mert faék egyszerű és mindet be lehetett állítani rajta ami kellett.
Plusz szerettem játszani az egérrel. Egy bajom volt vele, hogy nekem rövid volt hosszúságra, de a számomra pontos volt.
Kíváncsian várom a tesztet, ha lesz. Biztos jóra sikerültek. :R

(#94028) Drenadar válasza Synthwave (#94024) üzenetére


Drenadar
veterán

nekem kép nélkül is megtenné az írás :D

(#94029) Szellem. válasza Synthwave (#94024) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Làtod Mester? Egyesek màr kèp nélkül is àhitoznak az íràsaidra. :D
Kell a francnak a kép, csak írj. :D

[ Szerkesztve ]

(#94030) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Mindenekelőtt gratula a téma összefoglalóhoz, nagyon igényesen, részletesen össze van rakva :R

Asztali számítógéphez keresek egeret. Ujjbegyes fogással használom a mostanit (Logitech M185). Általános dolgokra használom, jellemzően böngészés, Office programok.
A gond, hogy mostanság sokat dolgozom este, s a kattintgatástól nem tud aludni a Feleségem.

Szóval olyan egeret keresek, amely:
- nagyon halk (a görgő és annak kattintása is)
- hosszú, legalább 1,2m, de inkább legalább 1,5m vezetéke van
- olcsó :B

Külföldi és használt beszerzés is szóba jöhet.

Elsősorban vezetékes megoldásban gondolkodom, sok a mobil és BT eszköz a szobában, ráadásul a számítógép klasszikus módon van betolva a számítógép asztal erre kialakított részébe (nem túl modern megoldás, de helyhiány miatt nincs másra mód). Emiatt viszont a BT adapter messze esik, el van dugva, ezáltal rendszeresen küzdök az interferenciával. Azt nem tudom, 5-ös BT-vel is fennállna-e a probléma.

Ha akad olyan billentyűzet+egér szett, amit ár/érték arányban jó szívvel ajánlotok, azt is örömmel veszem (a billentyűzetet is cserélnem kellene), a lényeg hogy halk legyen, és olcsó :)

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

(#94031) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Évekig egy Logitech G403-as egeret használtam itthon, de szétkopott, szó szerint kivájták az évek alatt az ujjaim a fogásnak a helyet az anyagban :D, így váltottam egy Zowie EC2-C-re (25k-ért).

18,5-es tenyerem van. Alapvetően palm fogással fogom, de néha átcsap koncentrálásnál claw-ba. Ilyenkor váltok az 1-3-2-es ujjelosztásról 1-2-2-esre. Én a A G403-on nem szerettem az utóbbi időben, hogy a tenyerem közepénél nagyon kidudorogik, kissé nyomta már. Amúgy meg voltam mind a görgőjével, mind a gombjaival elégedve. A kábelével viszont egyáltalán nem.

Először kipróbáltam egy Steelseries Prime mini-t. Nekem rövid volt egy picit, de ami jobban zavart a fő gombjai keménysége és kicsivel hangosabb volt a G403-omnál. Az oldalsó gombjai pedig szerintem zavartak volna, mert kicsik és a formájuk miatt picit vágták az ujjam.

Aztán kaptam kölcsönbe egy Vaxee NP-01s egeret. Ez kényelmesebb volt, de enyhén még rövidnek éreztem. Ez nem gond, mert az NP-01 gondolom már jó méretű lenne nekem. A görgője talán a leghangosabb volt a többi közül, de minden más tetszett. Viszont bizonytalanság miatt inkább itthonról akartam rendelni.

Rövidre fogva, próbáltam még G305-öt, de ugye az nem palmra van, meg egy Razer deathadder v2 x hyperspeed-et az egyik boltban, de annak nagyon nem jött be, hogy az orránál szélesedik. Lecsúszottak róla az ujjam jobb oldalt. Melóban egy Tt Ventus X Optical RGB-osam van, de az ugye más liga.

Végül így lett egy Zowie EC2-C egerem. Formára tökéletes. A felülete időnként kicsit csúszósabbnak hat (sajnos ekkor már nem volt meg a többi h összehasonlítsam). A fő és oldalsó gombjait jó érzés lenyomni. A görgője hangosabb a G403-asomnál, de talán a másik kettőnél halkabb. Itt rendesen érezni a fokozatokat, amit szoknom kellett. Zowie Camade bungee-val használom. Picit nagy bele ennek a kábele, de megtartja. Régebbi 3360-as szenzor ide vagy oda, de összességében nagyon elégedett vagyok ele.

[ Szerkesztve ]

(#94032) zserrbo válasza zserrbo (#94031) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Rosszul írtam a Vaxee NP-01s-nél az zavart, hogy alacsonynak éreztem. Az -s nélküli model is 120mm hosszú.

(#94033) Itachi82 válasza zserrbo (#94032) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Valaki erre? ---> $$$

(#94034) Knobber válasza Itachi82 (#94033) üzenetére


Knobber
aktív tag

Én úgy látom van annak az egérnek utódja. Mionix Naos Pro néven. EU-s webshopba 60 euro meg 10 a szállítás pont benefér a keretedbe. Ránézésre full ugyanúgy néz ki.

Youtube: Knobber

(#94035) Zaied válasza Knobber (#94034) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Még ne vegye meg, van egy visszaküldés folyamatban... Plusz 30 euróba akciózni szokták.

(#94036) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Fiamnak szeretnék ajándékba egy vezetékes egeret, nagy FPS fan (CSGO, OVERWATCH).

Jelenleg Logi G305-t használ, az teljesen jó neki, méretben, fogásban.

Olyan 15K-ig bezárólag mit ajánlanátok? Rival 3-at néztem, jó megoldás lenne vagy zsákutca? :F :R

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#94037) Zaied válasza F.B.I. (#94036) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Miért akarod lecserélni a G305-öt?

A Rival 3 visszalépés lenne.

(#94038) F.B.I. válasza Zaied (#94037) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nem akarom, ő panaszkodik néha az input laggra.....nem vágom a témát sajnos, azt gondoltam vezetékessel nem lenne semmi késés (én már csak szerelő vagyok :DDD ).

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#94039) jaffa 2843 válasza F.B.I. (#94038) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nincs input lag. Ha lelövik, nem az egér hibája :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#94040) F.B.I. válasza jaffa 2843 (#94039) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én is ezt mondtam :DDD . Mindegy, most kap elsőre egy G305 3d nyomtatott burkolatot, mert izzad a keze.
Talpat van értelme cserélni? SS Qck padja van. :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#94041) -FreaK- válasza F.B.I. (#94040) üzenetére


-FreaK-
veterán

Inkább kapjon egy jó egerpadot, mond meg neki hogy attól nem lesz input lagja :D

(#94042) Zaied válasza F.B.I. (#94038) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Közelebb lehet rakni a vevőt esetleg, de túl közel se jó. Nagyon kevés az input lagja szóval nem az a gyenge pontja :).
Talpat teflonra érdemes cserélni, meg egy jó egérpadot venni.
Vagy inkább a net a rossz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#94043) MasterMark válasza Zaied (#94042) üzenetére


MasterMark
titán

Túl közel se jó?

Switch Tax

(#94044) F.B.I. válasza Zaied (#94042) üzenetére


F.B.I.
veterán

Teflon talpat készít még valaki, AliExpress esetleg?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#94045) F.B.I. válasza -FreaK- (#94041) üzenetére


F.B.I.
veterán

Olvasgattam a topikot de annyi a pad, mint maga az egér. :U Szerintem nem nyom annyit, nem esport bajnok.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#94046) jaffa 2843 válasza F.B.I. (#94044) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha nagyon kell, akkor megoldható, de nagyon minimális anyagom van, szóval általában nem vállalok ilyet már. Szerencsére G305-nek kicsi talpai vannak. :B

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#94047) Zaied válasza MasterMark (#94043) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

MasterMark
Le szokták írni, hogy max milyen közel lehet az egérhez.

F.B.I.
Corepad, Hyperglide, Esports Tiger, BTL
Van EU-n belül is, árba nem biztos hogy sokkal olcsóbban kijössz aliról.

Szerintem is a pad a legkevesebb, ha már van egy QCK...

[ Szerkesztve ]

(#94048) F.B.I. válasza jaffa 2843 (#94046) üzenetére


F.B.I.
veterán

Írtam. :R

Zaied :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#94049) chatran válasza F.B.I. (#94036) üzenetére


chatran
őstag

Amit még nem írtak a többiek az a polling rate. Ennek játékhoz 1000 Hz-en kellene lennie, hogy minimális legyen az input lag.

(#94050) F.B.I. válasza chatran (#94049) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nem is hallottam erről, hol állítod? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.