Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) Synthwave válasza trafoka (#32999) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha a v2-ről van szó, az egy szemét.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33002) trafoka válasza Synthwave (#33001) üzenetére


trafoka
tag

V2... Mi a baj vele?

(#33003) zsoltyyy válasza zsoltyyy (#32989) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Na mind1, vettem egy g100s-t. A wmo-t meg majd megcsináltatom. Remélem, h ez a g100s nem annyira silány mint ahogy pár helyen olvastam. :DDD
Most még nincs vele bajom, remélem így is marad.

(#33004) twine


twine
addikt

Srácok,,,

Segítsetek plíz...Nem vagyok otthon igazán az egerek lelkivilágában!
közel 10 évig használtam egy Microsoft Wireless Optical Mouse 2.0A-t...Tökéletesen kiszolgált minden tekintetben...egérpadot szegény soha nem látott ellenben minden más felületet igen....
Bár a mai napig hibátlanul teszi a dolgát, régóta agyaltam rajta hogy lecseréljem valami "modernebbre"...

Fizu megjött, gondoltam itt az idő,,egy közeli üzlet raktárkészletét és árlistáját felcsapva megláttam a Logitech M705-öt!
Aztán felcsaptam ennek az egeres topicnak a keresőjét,,,igazán sz@r tapasztalatokat nem olvastam,,,igy elmentem megvettem:

De nem érzem jól magam az egérrel :U :F

Pont uyganazon az ebédlőasztalon/terítőkön használom mint a régit, de valahogy "csuklóból" kell szorítanom, hogy pontos legyen....különben gyors...ha meg lassítom az oprendszerben akkor lassú...
Hülyén hangzik de nem tudom megfogalmazni jobban...a régi Microsoft egeret nehézségek nélkül tudtam pld. egy böngészőben a linkek fölé állítani, stb...ennél komolyan valahogy nehezebb....
Mit rontok el? Hozzá voltam szokva a sz@rhoz,,ez meg túl jó....?vagy ,,,,nem is értem....Talán itt az egérszakértők megértik a dadogásom...nehéz ezt megfogalmazni,,mert ha lassan tolom, precíznek tűnik,,nem ugrál, pontosan követ,,,ellenben a "hétköznapi" felhasználásnál mégis nehezebb pontra állítani.... :B :F

Bocs ha bődületes idegesítő dolgokat írtam,,csak kíméletesen plíííz :R :R

[ Szerkesztve ]

(#33005) nyunyu válasza twine (#33004) üzenetére


nyunyu
félisten

Van-e felteve barmi driver/SetPoint?

Windows/Vezerlopult/Egerben legyen a csuszka kozepen, es a ramutatas pontossaga KIkapcsolva.
SetPointban kurzor fulon pointer acceleration NONE.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33006) kemotox válasza twine (#33004) üzenetére


kemotox
addikt

Akárcsak a felettem lévő kolléga, én is az egérgyorsításra tippelnék. Ki kell kapcsolni, az az ördög műve. Vagy lehet csak meg kell szoknod a más súlyt.

(#33007) twine válasza nyunyu (#33005) üzenetére


twine
addikt

:R :R

MAc OSX alatt szeretném használni...épp azért is esett erre az egérre a választás, mert fél szemmel ahogy gyűjtöttem az infókat róla (kb 5 perc alatt :B ) azt láttam, hogy az OSX alá f@szán beépül...(bármely más egeret kezel az OSX,,csak hogy ez programozható is kényelmesen bármilyen dologra a rendszer alatt...

Aztán most pld azt látom, hogy OSX 10.9-ig van a Logitech support oldalán a választási lehetőség, de nekem 10.10 van a gépen (most adták ki az elmúlt hetekben)
Szóval felraktam a 10.9-hez való Logitech Controll Centert...de ennyi és pont..más varázslást nem raktam fel...SetPoint-ot nem is látok OSX alá... :( AZ unifying meg a controll center alól nem akar elindulni,,bár őszintén megmondom nem is tudom mire jó(több logitech termék egyidejűkezelése ugyanazon vevővel :F )

Nem vagyok "Almab.zi",,de most épp ilyen az asztali gép itthon....de reméltem ,hogy gond nélkül fog működni a rágcsáló, azért is választottam ezt...
Van ugyan egy Win7-es Notebookom is,,de azzal meg rég óta szívok az USB-s eszközökkel, hogy nem akar hozzájuk a nyomorult win drivert telepíteni...pld, egy kő egyszerű pendrive-ot sem, avgy hasonlót(utánna olvasva létező bug,,,elvileg van rá patch, de valahogy nálam copó van,, nem javul a helyzet) Szóval windowsos notebookon nem tudtam még kipróbálni az új rágcsálót :(

Most kicsit lassítottam az követési sebességen,,,így jobbnak tűnik, de idegesít mert eddig ahoz szoktam, hogy egy húzással a képernyő egyik feléből a másikra jutok, és mégis pontos a "mutatás",,,most viszont a mutatás pontossága javult ellenben "fogás váltással" jutok csak egyik oldalról a másikra... :B

[ Szerkesztve ]

(#33008) Synthwave válasza zsoltyyy (#33003) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

[link]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33009) dobragab válasza Synthwave (#33008) üzenetére


dobragab
addikt

Nem #33002-re volt válasz? :DD

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33010) trafoka válasza Synthwave (#33008) üzenetére


trafoka
tag

Oky, értem... Majd meglátjuk milyen, a lua még megvan ha nagyon nem jön be. Viszont csak RPG- vel játszok, oda nem kell igazán precíz mozgás, inkább a kényelem a lényeg. Ha tényleg nem jó akk max továbbadom :)

(#33011) rétisün válasza twine (#33004) üzenetére


rétisün
veterán

pont így vagyok én is....valahogy nem az igazi, de nem tudnám megmondani miért nem :F olyan, mintha nem mindig egyforma sebességgel 'menne' a kurzor, pedig nem rángatom az egeret.

mod: sebesség (dpi?) mérésére milyen progit ajánlanátok, de akár online lehetőség is jó lenne.

(#33012) dobragab: minden alapon van, semmit nem tettem fel hozzá, 15 perce 'szokom'....persze lehet, hogy tényleg csak meg kell szoknom.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#33012) dobragab válasza rétisün (#33011) üzenetére


dobragab
addikt

Logitech SetPoint-nak az accel beállítása kuka... a Low túl magas, az Off-ot meg szokni kell... Ha átteszed SetPoint Implementation-ről OS Imp.-re, akkor egy kicsit jobb.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33013) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Amit eddig tudni lehet a Logitech G302 Daedalus Prime-ról:
- Logitech bemutatója az egérről [link]
- A G402 szenzorát örökölte meg a Fusion Engine nélkül. Ez annyit tesz, hogy a maximális sebessége, hasonlóan a G100s-éhez, valahol 2.7 m/s környékén lesz
- Kábele puhább lesz, mint a G402-é.. Az lenne a furcsa, ha keményebb lenne, bár igazából akkor lehetne már vékony acélcső is. :D
- A görgő alatt sajnos itt is tactile switch-et találunk...
- ~87 gramm (nincs kibütykölhető nehezék benne)
- Az oldalai nem gumik, mint az utóbbi két G egérnek.
- Rendelkezik on-board memory-val, szóval lehet LGS nélkül használni a megszokott beállításainkat (A világítási opciókat is ide menti)

Hirtelen ennyi...

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33014) dobragab válasza jaffa 2843 (#33013) üzenetére


dobragab
addikt

overclock.net már frissítette a listát, AM010-et írnak... az nem hangzik rosszul :)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33015) randras


randras
veterán

Windows 8.1 alatt az új Performance FX-emen sem az ablakváltó gomb alapértelmezett ablakváltója, sem az Other/Document Flip nem működik, valakinek valami ötlet? :U

(#33016) dobragab válasza randras (#33015) üzenetére


dobragab
addikt

SetPoint. De az accel. beállítással szívni fogsz.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33017) randras válasza dobragab (#33016) üzenetére


randras
veterán

Igen, azzal nem működik egyik sem.

(#33018) dobragab válasza randras (#33017) üzenetére


dobragab
addikt

Akkor uninstall SetPoint... fogalmam sincs :D

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33019) jaffa 2843 válasza dobragab (#33014) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ami ugye a G402 szenzora... :P

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33020) kemotox válasza jaffa 2843 (#33013) üzenetére


kemotox
addikt

Oldalgombos fingertip egér? Húú, erre kíváncsi leszek. Egész kulturáltan is néz ki. (402 és 502 szerintem hihetetlenül ocsmány:D )

(#33021) koxx válasza jaffa 2843 (#32998) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Lehet bevállalom :) néztem a fizikai paramétereit, a kialakítását talán nem lesz nagy mellényúlás és méltó utódja lehet az mx/g 5xx szériának.

(#33022) Coyot


Coyot
őstag

G602 teszt eredmények:

Pros:
- jó görgő ( :C ) , nem ez a végtelenített sz*r, elsőre sikerült middleClick-re használni
- meglepően pontos és jó mozgás ahhoz képest hogy wireless
- nagy tenyérnek kifejezetten kedvez és jó rajta a gumis borítás
- az egér tárolja a beállításait, így driver nélkül is az előtte beállított funkciók lesznek a gombokon

Cons:
- itt nem lesz 1 évig jó 1 pár elem, ~1-2 havonta csere lesz, de még a tesztelt példányban is a gyári elemek voltak így ez csak sacc/kb
- marha sok a gomb az oldalán és elég kicsik is, kiküszöbölhető ha több gombra teszem uazt a funkciót így használta cimborám is
- nem sikerült rájönni mi a különbség eco és gamer mód között, érzetre semmivel nem volt nagyobb a mintavételezés a két mód - elméletileg gamer módban nagyon eszi az akksit
- k*rva drága

Számomra megfelel én beruházom egy ilyen csodára amint az anyagi helyzetem is megengedi :)

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#33023) Evil Snowman válasza Coyot (#33022) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Elemként, illetve akkuként ezt ajánlom. Hihetetlen tartósak és marha lasan merülnek állásukba. :K

(#33024) dobragab válasza Evil Snowman (#33023) üzenetére


dobragab
addikt

[link]

"könnyű (vezeték nélkül 127 gramm)"

:C

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33025) koxx válasza Evil Snowman (#33023) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha a súly is számít akkor energizer lithium elemeket érdemes beszerezni. Eneloopok híresen jók.

(#33026) randras válasza dobragab (#33018) üzenetére


randras
veterán

(#33027) Evil Snowman válasza dobragab (#33024) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Danke. Elgondolkodtató :R Bár szerintem a G500S marad egy ideig. Szeretem ha nehéz egy egér, nem szoktam már FPS-ezni (régi jó kis COD UO idők), úgyhogy a súlyt a kicsit nagyobb DPI-vel (1250 azt hiszem) kompenzálom. LOL-hoz jó ez is. :D

(#33028) Evil Snowman válasza koxx (#33025) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Az biztos hogy jók. Fuji digitális gépembe 4db kell, simán elviseltek 5-600 lövést a géppel. Xbox kontrollerben aktív nyúzás mellett 1,5 2 hónapot bírnak, szóval le a kalappal a japcsik előtt. :R

(#33029) jaffa 2843 válasza dobragab (#33024) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

87 gramm kábel nélkül. A cikk írója megint utánanézett alaposan mindennek... (csak azt nem nézte meg, hogy mi micsoda.)

(#33022) Coyot

+1 Az Eneloop-oknak. Én is ezeket használom a Vakuhoz és a távkioldóhoz.
2db AA Eneloop ~53 grammot nyom.
Viszont, hogy sokáig jó legyen nem árt egy normális töltő is hozzá. Pl: Voltcraft IPC-1L

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33030) Ramoskaa


Ramoskaa
senior tag

Üdv! segítségeteket szeretném kérni! Gamer egeret keresek ,de kizárólag wireless érdekelne.(nem lövöldözős játékhoz kellene, szóval plusz gomb jól jön) Trust és egyéb ilyen márkák nem érdekelnek. Megbízható egér kellene. Ami nincs túl bonyolítva ,de mégis van neki egy dizájnja . 4 és 8000Ft között gondolkozom.

Ui: létezik esetleg akkumulátoros egér ebben az árban?(nem értek hozzá)

köszi

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#33031) atee válasza Ramoskaa (#33030) üzenetére


atee
őstag

Ha ennyi a keret akkor picit lejebb kell adni az igènyeket sajnos. Nem vagyok otthon a wireless egèr tèmában, de egy valamire valò biztos veri a 20 ezret.

D-day 2002-01-04 01:54

(#33032) Ramoskaa válasza atee (#33031) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

nem csúcsszuperre vágyom azért! Milyeneket tudtok ajánlani ebben az árkategoriában. A4 tech gagyi?

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#33033) jaffa 2843 válasza Ramoskaa (#33032) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Egy szinten van a Trust-tal.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33034) Ramoskaa


Ramoskaa
senior tag

másképpen teszem fel a kérdésemet, ebben az árkategóriában milyen wireless egeret ajánlotok amin van mondjuk +1 gomb?

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#33035) atee válasza Ramoskaa (#33034) üzenetére


atee
őstag

Gyakorlatilag az általad keresett kategóriában bármelyik egeret megveheted amelyik tetszik. Egyik se lesz jobb vagy rosszabb a másiknál. Döntsön a kényelem ami meg szubjektív.

D-day 2002-01-04 01:54

(#33036) szepsy


szepsy
senior tag

Hali.

Lézeres egeret szertenék venni max 5-6e a keret, játékhoz lenne (cs go).
+ hozzá való egérpad, gumis vagy szövetes?
Milyen adatokat kell nézni, melyik a jó hogy pontos legyen?
Általában a dpi adat van megadva, melyik érték jó?

Vélemény?:
Razer Imperator 5600dpi, 1000hz, 2490.-, így még egérpadot tudok venni.

[ Szerkesztve ]

(#33037) Synthwave válasza szepsy (#33036) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

1. hsz...

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33038) kemotox válasza szepsy (#33036) üzenetére


kemotox
addikt

Nekem volt 5-6 ezer forintos lézeres egerem és elég gyorsan a falon végezte. Persze azóta már lehet jobb a helyzet. (valszeg nem)

[ Szerkesztve ]

(#33039) atee válasza szepsy (#33036) üzenetére


atee
őstag

A lèzeres egereket ebben az árfekvèsben jobb kerülni! Sokak szerint meg mindenkèpp kerülni kell.

D-day 2002-01-04 01:54

(#33040) atee válasza kemotox (#33038) üzenetére


atee
őstag

De.

D-day 2002-01-04 01:54

(#33041) trafoka válasza trafoka (#33010) üzenetére


trafoka
tag

Na megjött a Kinzu, V2 Pro edition, szép piros :) Eddig tetszik, mert nagyon kényelmesnek tűnik, de mivel csak kb 10 perce használom nem akarok messzemenő következtetéseket levonni :DDD Viszont az a kérdésem, hogy firmware upgrade-t érdemes-e csinálni rajta?

[ Szerkesztve ]

(#33042) szepsy válasza atee (#33039) üzenetére


szepsy
senior tag

Akkor melyik a legolcsóbb de jó lézeres egér?! :)

(#33043) dobragab válasza szepsy (#33042) üzenetére


dobragab
addikt

Kábé Logitech G500 ebay-ről 12000 Ft-ért... De miért is kell mindenképp lézeres?
Összefoglalót olvasd el, és minden eddig feltett kérdésedre megtalálod a választ.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33044) Synthwave válasza szepsy (#33042) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mazochista hajlamok?

A9500 / S9500-ös Avago belső alatt még próbálkozni sem érdemes (és itt sem mindegy a lencse és a FW), de még ezek sincsenek egy igazán jó optikai / infra szintjén.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33045) zsoltyyy válasza szepsy (#33036) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Razer imperator 2490? :))

(#33046) Cs1csó válasza zsoltyyy (#33045) üzenetére


Cs1csó
félisten

+0 a végére :)

(#33047) Synthwave válasza zsoltyyy (#33045) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Többet nem ér.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33048) lrkrynn


lrkrynn
csendes tag

Üdv,

játékra tervezek újítani egeret, több gombot is használok ezért a logitech g400s-et néztem ki magamnak.
Aztán megláttam a Logitech G402 Hyperion Fury-t. Szerintem iszonyat jól néz ki, műszaki adatok is ígéretesek, és van rajta elég gomb, viszont sehol nem látom semmilyen összehasonlító listában. Valaki tud róla valamit? Idén augusztusban jött ki, ezért nem írtok még róla?

(#33049) daveoff válasza lrkrynn (#33048) üzenetére


daveoff
veterán

Miért nem használod a keresőt?
[link]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#33050) zsoltyyy válasza Cs1csó (#33046) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Ebből ítélve... "5-6e a keret ... 2490.-, így még egérpadot tudok venni" :DDD
Az a vicc amúgy, h árukeresőn van 2490ért, csak az baromira nem az az egér...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.