Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) Pgraph válasza e-newsee (#57999) üzenetére


Pgraph
aktív tag

DTP munkához, napi 10-12 óra. Sima 3 gombost keresek amúgy, tartós, kellemes működtetésű mikrokapcsolókkal. Nem tudom, ez milyen milyen lehet, de viszonylag nagy, ami a fogás szempontjából jó pont.
Microsoft Comfort Optical Mouse 1000-et váltana. Ez elég tartós volt, de már nem lehet kapni...

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#58002) e-newsee válasza Agyasima (#58000) üzenetére


e-newsee
addikt

Mekkora kezed van? Ez tenyereshez elég picinek tűnik. És mitől ilyen nehéz, ha vezetékes, és csak ekkorka? 138g??? A Logi M705 két ceruzaelemmel ilyen nehéz, és nagyobb is.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#58003) Tewe013 válasza e-newsee (#58002) üzenetére


Tewe013
őstag

Gondolom kábellel együtt annyi.

(#58004) e-newsee válasza Tewe013 (#58003) üzenetére


e-newsee
addikt

Jogos! Oké, ezt benéztem. Vaságyastól annyi. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#58005) e-newsee


e-newsee
addikt

Véletlenül akadtam rá.
Az ott Bocha-nál egy CM Storm Alcor a Samsung Gaear 360 tesztjében?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#58006) Tewe013 válasza e-newsee (#58005) üzenetére


Tewe013
őstag

Szerintem egy Mizar

(#58007) Agyasima válasza e-newsee (#58002) üzenetére


Agyasima
senior tag

Férfiemberhez képest eléggé kicsi kezem van. Nem ástam bele magam a témába a kezdő hozzászólás elolvasásán túl. Bármilyen javaslatra nyitott vagyok.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#58008) e-newsee válasza Agyasima (#58007) üzenetére


e-newsee
addikt

A jelölted szerint a plusz gomb annyira nem feltétel. Akkor akár a Logi G100s is mehet ebayról ocral911 vagy mulkin eladóktól. Mindkettőtől vettek már itt, és eredetiket árulnak.
Újonnan 5k-ig nem nagyon van más (már ez is több), de ha válaszolsz az összefoglalós kérdésekre, akkor talán több ajánlatot mondanak itt a "szagértők". :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#58009) kemotox válasza e-newsee (#58008) üzenetére


kemotox
addikt

Vagy ugyanezen seftelőktől a Kana i-Café is jó lehet.

Szerk.: Hmm amit most hirtelen találtam azon van 2 rongy postaköltség :/

Viszont Ocral911-nél 8700 ért G102 meg Rival 95 húú eléggé bestbuyosak.

[ Szerkesztve ]

(#58010) Addel válasza kemotox (#58009) üzenetére


Addel
senior tag

Van most egy használt g100s is nála 3800-ért, az se rossz.

(#58011) Skullwipe válasza Addel (#58010) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Na az már nincs.

(#58012) Addel válasza Skullwipe (#58011) üzenetére


Addel
senior tag

Huh, ezt hamar elkapkodták, úgy látom 3db volt belőle. :)

[link]

(#58013) Tewe013


Tewe013
őstag

Ez volt már? Finalmouse Scream One

(#58017) G viktor


G viktor
tag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani a képek alapján, hogy ez az eredeti vagy a fake verzió?

Kép1
Kép2
Kép3

[ Szerkesztve ]

(#58018) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok! A legacy razer drivert merre tudom letölteni ? Deathadder 3.5g-hez kéne, de már nem emlékszem honnan volt meg...Azt az undormány synapse-t nem tenném fel :D

Köszönöm közben megtaláltam a topicban :R

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#58019) Vanir válasza Tewe013 (#58013) üzenetére


Vanir
veterán

Meglepő. :DDD Hulladék az egész cég.

[ Szerkesztve ]

(#58020) Skullwipe válasza Vanir (#58019) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Végig se akartam nézni, de így estére csak megnéztem már hogy írtál rá, mert féltem tőle, de nem kellett volna, még jó viccesre is sikeredett az egész (az jó volt mikor mondja hogy visszatér a zowie, logitech-et használni amit 99%-ban mindenki és nem ezt a final mouse mouse-t). De egyébként itt bemutatja az új technikát, hogyan lőjünk, JÓL.

[ Szerkesztve ]

(#58021) KillBorn válasza G viktor (#58017) üzenetére


KillBorn
senior tag

Szerintem fake. De tedd fel a Razer programot, vagy itt egy fórumbejegyzés. Esetleg nézd össze a dobozon lévő sorozatszámot az egéren lévővel.

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#58022) Vanir válasza KillBorn (#58021) üzenetére


Vanir
veterán

Tudtommal nem fake, csak valami korea icaféi verzsön, oldalgombok nélkül. Elvileg a szenzor ugyanaz. Mellesleg a Synapse a fakeket is felismeri.

(#58023) MaTpr0F válasza Vanir (#58019) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Most miért mondod?

Az enyémben végül is csak minden kattintót japán omronra, encodert alps-ra, kábelét dobragab parára, talpakat meg jaffa korcsolyára kellett cserélni. Szinte alig piszkáltam hozzá :DDD (mellesleg könnyebb mint a G102).

Mondjuk, ha pénzbe került volna az egér biztos feszültebb lennék. Nekem max 10e-t lenne pofám kérni érte újonnan, de nem vagyunk egyformák.

(#58024) kemotox


kemotox
addikt

Á megint van egy pár érdekesség HA-n... Kicsit azért örülök, hogy most csóró vagyok :C

(#58025) Vanir válasza kemotox (#58024) üzenetére


Vanir
veterán

Same. :DDD Sose lesz mecha billem, ha megint rávetem magam valami finomságra...

(#58026) GRaul válasza kemotox (#58024) üzenetére


GRaul
őstag

link? ;]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#58027) kemotox válasza GRaul (#58026) üzenetére


kemotox
addikt

http://hardverapro.hu/

(#58028) Vanir


Vanir
veterán

Kana i-Café drágult, 7k alatt már nincs. :(

(#58029) kemotox válasza Vanir (#58028) üzenetére


kemotox
addikt

Jah sajna, alig két pisztolynózis Matyeszért pluszba már G102 meg Rival 95 van, i-café így már nem annyira megérős.

(#58030) GRaul válasza kemotox (#58027) üzenetére


GRaul
őstag

azt hittem kapok valami konkretumot :)
Nezegettem mik vannak fent, de en nem talaltam semmi olyat ami nagyon olcso lenne.
Pedig alig vettem valamit BFen.

Amazonrol egyebkent rendelt valaki itt G402as egeret?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#58033) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Kiakaszt ez az eMag..
BF-en rendeltem meg náluk a G403-at, meg egy másik terméket. Mindkettő "raktáron" állapottal rendelkezett.
A másik terméket feladták még aznap, az egérre meg azt írták, hogy kiszállítás 11.26. szombat (nem mintha szombaton lenne kiszállítás) és 12.05.között. Azt nem értem, hogy ha van raktáron, akkor miért kell ennyit várni rá? Főleg, hogy a másik termék meg megjött.
Ma már nem fogják feladni, ha esetleg holnap, akkor is csak hétfőn jön meg, de van egy olyan érzésem, hogy még hétfőn sem fogják feladni.. kapják be.

Bocs, csak ki kellett írni magamból :D

(#58034) e-newsee válasza -FreaK- (#58033) üzenetére


e-newsee
addikt

Emagon BF idején van szombaton kiszállítás. Nekem két éve a laptopomat vasárnap szállították ki. Szombaton kaptam az smst, hogy másnap szállítanak. Na, mondom, erre kíváncsi leszek. És tényleg! Vasárnap 11 körül megjelent a futár. Emag direkt felkészül a BF-re ilyen szempontból.
A másik téma pedig, hogy ahogy olvastam, írták is, hogy az, hogy a megrendelés elküldésekor még készleten volt, az lehet, de ha jól emlékszem, azt olvastam, hogy a feldolgozásig eltelt idő alatt elfogyhat a cucc, ha mások is rendelték, csak egy picivel előbb, mint te. És mivel a rendeléseket FIFO-ban dolgozzák fel (First In, First Out), a te rendelésed összekészítésére már éppen elfogyott.
Ne értsd félre, nem védem emagot, olyan zsivány, mint a többi webáruház, de ezeket írták előtte, hogy előfordulhat ilyen.

Hű, kicsit tekenyakart lett, de a lényeg átment, remélem. :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#58035) dobragab válasza e-newsee (#58034) üzenetére


dobragab
addikt

IDE legyetek kedvesek átfáradni, ez már eléggé off ahhoz, hogy töröljem, nemsokára meg is teszem. :R

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#58036) Balion


Balion
senior tag

Gigabyte M6900-am van, sejtettem, hogy nem az igazi, de a topikra rátalálva be is bizonyosodott, hogy ultra vacak :D (paint teszteket elnézve)
Kellene valamit néznem helyette. Sica-val szemezek, de hátha van olcsóbban is elfogadható fajta.
Tudtok ilyet?

TeebyKay: hátha tud valaki fejből olcsóbbat, és nem kell mindegyik árát megnézegetnem.
Vagy bűn ilyet kérdezni egy milyen egeret topikban? :D

[ Szerkesztve ]

(#58037) TeebyKay válasza Balion (#58036) üzenetére


TeebyKay
őstag

Összefoglaló.

(#58038) dobragab válasza Balion (#58036) üzenetére


dobragab
addikt

Ebayről van G100s olcsóbban.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#58039) Balion válasza dobragab (#58038) üzenetére


Balion
senior tag

Köszi, van valami bejáratott eladó, vagy amit találok, vegyem?
(akár koreai eladótól is?)

[ Szerkesztve ]

(#58040) Vanir válasza Balion (#58039) üzenetére


Vanir
veterán

(#58041) Balion válasza Vanir (#58040) üzenetére


Balion
senior tag

Köszi, szerintem ő lesz a befutó, főleg, hogy ingyen postáz. :R

(#58042) Csupingo


Csupingo
veterán

Sziasztok! Általános felhasználásra kéne egy olcsó egér. (Böngészés, néha játék, stb.) Most egy párszáz forintos optikai van, ha minden igaz. Az a problémám, hogy "enyhén" lakkozott fenyő íróasztalon használom és ilyenkor időnként jó nagyokat ugrik a mutató. Hol itt van, hol ott. Alátétet nem szeretnék, mert gyakran pakolom ide-oda a dolgokat, meg sokminden van a közelben én néha épp elférne az alátét, néha útban lenne. A kérdés lényege: jobban járnék én egy lézeres egérrel? Az nem érzékeny annyira a lakkozott felületre?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#58043) FireKeeper válasza Csupingo (#58042) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szerintem jobban járnál egy egérpaddal. tudod arra is lehet pakolni dolgokat :) már 1-2 ezerért is kapsz egész kultúrált szövet padokal.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#58044) Csupingo válasza FireKeeper (#58043) üzenetére


Csupingo
veterán

Rendben, de arra azért még kiváncsi lennék, hogy jelen körülmények között jobb lehet egy lézeres egér, vagy ezt nem igazán lehet tudni, hogy melyik mit produkál lakkozott felületen?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#58045) FireKeeper válasza Csupingo (#58044) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Gyakori érv szokott még lenni a lézeresek mellett a felületfüggetlen működés, azaz bármilyen felületen használható. Ebben a formában ez sem igaz, mindkét fajta lézeres egerek például gyakran rosszul működnek szövetpadokon.

Először is, minden egér alá erősen ajánlott egy jó egérpadot venni, ez ügyben az egérpad topik tud segítséget nyújtani (tessék ott is az összefoglalóval kezdeni), már 2k körül lehet kapni jó padot újonnan. Játékhoz / precíziós munkához szinte elengedhetetlen, általános felhasználásra is kulturáltabb és komfortosabb érzetet ad, valamint az egér talpai is lassabban / nem kopnak, tovább bírják.

Az optikai egereket is csak a fényes / átlátszó felületek (tükröződő asztallap, tükör, üveglap) szokták zavarba hozni, és a durvább szövetek LOD-tól függően. Előfordulnak inkompatibilis párosok, pl. a régi Razer Abyssus és a SS QcK külön-külön jók, de együtt nem mindig működnek. Ennek ellenére továbbra is javallott egy jó pad.

részlet a bibliából az összefoglalóból.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#58046) Csupingo válasza FireKeeper (#58045) üzenetére


Csupingo
veterán

Igen, olvastam. Épp ezek miatt kérdeztem, mert inkább arra utalnak, hogy az optikai egeret zavarba hozhatja a fényes felület, gondoltam a lézerest kevésbé. Aztán: "Gyakori érv szokott még lenni a lézeresek mellett a felületfüggetlen működés, azaz bármilyen felületen használható." Ez a mondat után a szövet alátét van kiemelve, hogy azon nem olyan jó. Ezért gondoltam, hogy a mondat többi része nagyjából helyes és jobb lehet lakkozott felülethez a lézeres, mint az optikai.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#58047) dobragab válasza Csupingo (#58046) üzenetére


dobragab
addikt

Egy "jó" lézeres lakkozott felületen valószínűleg jobb, a párezres kategóriában viszont nem mernék bízni.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#58048) Csupingo válasza dobragab (#58047) üzenetére


Csupingo
veterán

Köszi! Akkor lehet, hogy rajtam nem segítene, mert 5-6 ezer forintra gondoltam. Ezen a szinten meg nem hiszem, hogy szuper minőségű lézerest kapnék.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#58049) FireKeeper válasza Csupingo (#58048) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

még hozzácsapsz egy kicsit és abból pont kijön egy G100s meg valami alap pad.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#58050) Csupingo válasza FireKeeper (#58049) üzenetére


Csupingo
veterán

Köszöntem a segítséget! Akkor lehet, hogy ez lesz.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.