Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) Nando911 válasza drtimot (#17944) üzenetére


Nando911
csendes tag

Csak az a gond hogy nekem az Ikari egyáltalán nem tetszik, nem azt mondom hogy szar egér, csak külsőre egyáltalán nem jön be, én jobban szeretem a letisztult sima "egér kinézetűeket"

(#17952) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani olyan strapabíró normál méretű egeret, aminek a scroll görgetője nem megy tönkre 1 hamar? Ár 1-2ezer ft amit rá szánnék általános használatra lenne, nem játékra. :R

Én egyenlőre ezt néztem ki NetScroll 110 Fekete PS/2

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#17953) csibe1 válasza Nando911 (#17951) üzenetére


csibe1
addikt

Próbáld ki ha tudod valahol,hogy milyen a fogása,mennyire áll kézre.
Amúgy meg nézegetni veszed,esetleg a vitrinbe vagy használni is akarod? :U

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#17954) Nando911 válasza csibe1 (#17953) üzenetére


Nando911
csendes tag

bocs de ha veszek olyat veszek ami minden tekintetben tetszik.

(#17955) ng0ofy válasza Nando911 (#17954) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Nyugodtan, csak ne a tekinteteben legyen tökéletes, hanem a tenyeredben ;)

(#17956) jaffa 2843 válasza ng0ofy (#17955) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

áu :W

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17957) csibe1 válasza Nando911 (#17954) üzenetére


csibe1
addikt

Nekem aztán tökmindegy mit veszel. ;)

(#17955) ng0ofy

:C :))

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#17958) sedios


sedios
tag

Sziasztok,

most, hogy túl vagyok egy elhibázott vásárláson ([link]), ismét szeretnék rágcsálót vásárolni.

Bár első alkalommal is próbáltam az első hsz. alapján dönteni (csak picit optimista voltam azzal kapcsolatban, hogy hasonló névvel hasonlóan jó egeret csinál ugyanaz a gyártó), viszont lézeresből nem sok választási lehetőség van, és azokon belül is kb. csak kettőt találtam meg boltban (iPon és árukeresős oldalak). Név szerint a Logitech G500-at (14.6k huf) és a G9x-et (16.2k huf). Ezek szuper egerek, de semmi szükségem súlyozásra, ennyi gombra, funkcióra, és így már bevallom, hogy egy picit az árát is sokallom. Eddig kétezer forintos noname egerekkel (lézer) jól elvoltam, csak a mostanit kábelével lerántottam a földre, és azóta duplán kattintott, így ki kellett kukázni szegényt. Eszembe jutott, hogy ezalkalommal egy minőségibb darabot vennék, de valahogy nem találok semmit a 2k és a 15k forintos kategória között.

Játszani ritkán szoktam, de akkor is casual szinten, gyors fejes osztogatás, profi játék nem szempont. Netezésen kívül szoftvert fejlesztek. Az elhibázott vásárlásom óta az is fontos szempont, hogy ne késsen fél másodpercet az egérgomb :DDD. Utálok elemekkel szórakozni, ezért vezetékest preferálom, de ha ez esetleg kizáró ok lenne, akkor vezeték nélkülivel is meg tudok barátkozni. Ami még szempont, hogy nem szeretem az egérpadokat, viszont az asztalom lakkozott/érdes felületű, egérnek nem ideális. Emiatt - jelenlegi tudásom alapján - a lézeresek valók nekem (javítsatok ki ha tévedek), viszont az első hsz. alapján csak 15k-ért tudok használhatót venni belőle.

Igaz ez a feltételezésem? (És ha nem, tudtok esetleg ajánlani a fent ismertetett preferenciáknak megfelelőt?)

(#17959) TXT


TXT
őstag

Ezeket az ajanlasokat kaptam FPS kapcsan, kivancsi volnek a velemenyetekre (az arkulonbsegeket most kerem figyelmen kivul hagyni):

- Logitech MX518
- Logitech G400
- Logitech G500
- SS Ikari Optical

- Razer Mantis Speed pad

Illetve meg egy kerdes. A valosagban mi a kulonbseg a laser es optical egerek kozt? (mert ebben itt van mind2)

(#17960) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Most tudok venni Logitec G9x (cod mw3 edition) egeret újonnan 29€-ért. Ezt az árat megéri? Megbízható, jó egér?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17961) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

Hi. "Microsoft Wheel Mouse Optical 1.1a"hez hasonló egeret szeretném ha ajánlanátok vagy hozzá nagyon hasonlót mert ez az egér nagyon bejött nekem. Sajnos már ahogy látom kb sehol nem lehet kapni pedig kihúzott vagy 6-7 évet gond nélkül. Előre is THX!

(#17962) Synthwave válasza sedios (#17958) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"de valahogy nem találok semmit a 2k és a 15k forintos kategória között."

Nemá. Uszkve 24 ilyen egér van a topik elején. A legtöbbhöz még tudsz venni egy értelmes padot is (ami amúgy is alap, ha az ember vesz egy rendes egeret és szeretne precízen dolgozni vele) ennyiből - valamelyikhez még egy fejes is belefér...

---------------------------------------------------------------

TXT: Meg az összes többit, ami az 1. hsz-ben van. Hogy melyiket vedd, az is benne van ---> amelyik a legkényelmesebb..

---------------------------------------------------------------

adamssss: Annyit végülis megér, ha a forma kézre esik - és nem érzed szégyenteljesnek, hogy újKáD-os minta van rajta ;] . A kábele viszont meglehetősen merev, megtörhet, szóval óvatosan.

---------------------------------------------------------------

BIZ0906: eBay.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17963) batai15


batai15
félisten

Sziasztok, egy olcsó gamer egeret szeretnék.
-legyen olcsó(4ezer)
-több gombos(oldalt legalább 2,3 gomb)
-fps(bf 3 játékra)
a mostani rágcsálóm dögledezik, kellene helyette valami.Köszi

(#17964) Synthwave válasza batai15 (#17963) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Logitech MX310, eBay. Ha mindenképpen újonan akarsz, akkor ennyi.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17965) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Végigolvastam az 1. hsz-t, és ezek után, hogy a fenébe lehet, hogy a Deathadder "gagyi" minősége és magas ára mellett ajánlott? CSak azért kérdezem, mert vásárolnék egy új egeret és nem tudom milyet kéne. Ami tetszik az a Roccat Kova/Kone, G9x, 1-2 razer is főleg világítós ikon? Nem vagyok nagy játékos, de kinézetre ezek amik tetszenek. Melyik lenne bestbuy, ha ilyet mondhatunk. Fogásra Clawgrip/Fingertip hybrid vagyok én is. Nem akarok 20eFt-okat költeni egy egérre ha csak nem muszáj, mert annyira jó. Előny lenne ha halk is lenne és nem kéne az első héten visszavinnem(mint a Samsung Optilóf@szt) :R

(#17966) jaffa 2843 válasza KaiotEch (#17965) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Hamár a gyagyi minőségről beszélünk.. Miért Roccat? :P

"Melyik lenne bestbuy"
első hsz-ből bármi.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17967) Prison85 válasza KaiotEch (#17965) üzenetére


Prison85
senior tag

Nem értem miért nevezed "gagyinak" a DA minőségét. A magas ár sajnos -többnyire- velejárója ezeknek az egereknek.

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#17968) MarcZ válasza KaiotEch (#17965) üzenetére


MarcZ
senior tag

Bőven nem gagyi a DA, egyik legpontosabb szenzorral rendelkező.

[ Szerkesztve ]

A man's got to do what a man's got to do.

(#17969) KaiotEch válasza Prison85 (#17967) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Pontosan azért nevezem "gagyinak", amiért [oWn]f4te leírta.

(#17970) Synthwave válasza KaiotEch (#17969) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor szövegértelmezési gondok vannak. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17971) KaiotEch válasza Synthwave (#17970) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát hosszú hetem volt, ez sem kizárt, de a műanyagra tényleg írtad, hogy nem túl minőségi, no ennek ellenére majd én eldöntöm, hogy nekem jó-e csak mondjatok egy helyet pls, ahol ki lehet próbálni, hogy egyáltalán kézre áll-e. G9-nek nagyon jó a fogása azt tudom.

(#17972) WolfheartGR: DA inkább tenyeres? :(

[ Szerkesztve ]

(#17972) WolfheartGR válasza KaiotEch (#17971) üzenetére


WolfheartGR
őstag

A Da és a G9(x) fogása között egy világegyetemnyi kölümbség van.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17973) adamssss válasza KaiotEch (#17971) üzenetére


adamssss
veterán

Én most vettem G9x-et, és nagyon meg vagyok vele elégedve. A fogása nekem nagyon bejön, az ára meg 29 euro itt Bécsben :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17974) WolfheartGR válasza KaiotEch (#17971) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Azaz.
Roccat-ról meg ennyi elég lesz? :)

adamssss: Nekem olyan szinten begörcsöl tőle a kezem be tudnék szrni...

Közérdekű senkitsemérdekel: pár órája érkezett egy G400 a házba. :D

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17975) KaiotEch válasza adamssss (#17973) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mennyi? :Y És ott még a fizetések is 3x-osa az itteninek!

(#17976) MarcZ válasza WolfheartGR (#17974) üzenetére


MarcZ
senior tag

Jó, mi? :D A görgője fejlődött sokat véleményem szerint az MX518-hoz képest.

A man's got to do what a man's got to do.

(#17977) WolfheartGR válasza MarcZ (#17976) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nem az első eset, hogy van itthon [link]. Csak ez marad most egy hétre minimum. Tartós teszt. Azt lehet megtartom... :DDD

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17978) Synthwave válasza KaiotEch (#17975) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Inkább 5x. És a műszaki cikkek olcsóbbak nagy átlagban.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17979) Redneck válasza batai15 (#17963) üzenetére


Redneck
veterán

4-ért nem fogsz találni most szólok. Ha normálisat akarsz jó áron, giannit kérdezd meg G400 ügyben :) 7,5-ért vettem anno és nem bántam meg. Előtte 4 rugós kategóriából Giga 6800-asom volt. Logoutomon találsz egy kis írást...

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17980) Synthwave válasza Redneck (#17979) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De, eBay-en talál 15-20 $ környékén jót.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17981) Redneck válasza Synthwave (#17980) üzenetére


Redneck
veterán

Az is jò. Csak általában a 4 ezerért egeret keresők nem szoktak ebayezni:)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17982) Synthwave válasza Redneck (#17981) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha jót akarnak, akkor de. :)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17983) Murloc


Murloc
tag

Sziasztok! 10 éves, de tökéletesen működő Microsoft Wheel Mouse Optical 1.1A-t van értelme bármelyik másik ajánlott egérre is lecserélni FPS-hez? Köszönöm!

(#17984) Synthwave válasza Murloc (#17983) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem sok. Friss glide-okat neki (SlickSurf előnyben), 500 Hz, accelfix, oszt' csókolom.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17985) cellpeti


cellpeti
veterán

BF3, COD4, CS:GO- hoz keresek egeret

Tigris, tigris, csóvafény...

(#17986) jaffa 2843 válasza cellpeti (#17985) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Első hsz.

Hogy fogod az egeret? Milyen méretben gondolkozol? Mennyit szánnál rá?
...és természetesen első hsz :K

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17987) cellpeti válasza jaffa 2843 (#17986) üzenetére


cellpeti
veterán

tudom szinte kívülről az első hsz-t, rohadt sokat jártam ide anno.

Csak azzal nem vagyok tisztában, hogy az elmúlt 1évben miket dobtak a piacra.

Az egész egeret fogom. Az ár, meg egyértelműen minnél olcsóbb.

Volt nekem egy MS IME3.0,imádtam, de itthon lehetetlen találni, kint meg 40$ körül mozog. Barátnőmnek vettem 1éve egy WMO-t kintről. Nem rossz, de jó lenne az a 2 gomb az oldalán.

Egy Copperhead-et akartam annak idején is megcsípni, de szinte sehol nincs

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#17988) jaffa 2843 válasza cellpeti (#17987) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Esetleg bepróbálhatsz egy SS Ikari Optical-t. Vagy ha vársz pár napot, akkor megjön az enyém és azért ugyis be kell mennem Győrbe és megnézheted. Amiket tudnék vinni fogdosásra: Logitech G1, Razer Krait, MS WMO, MS IME 3.0, meg akkor ott lesz a friss Ikari Optical is.

Ha érdekel, akkor tudok használtan MS IMO 1.1 -et, annak van egy-egy plusz gomb mindkét oldalán.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17989) Redneck


Redneck
veterán

Én is MS-es voltam régebben, de az oldalsó gombok minősége, nem az igazi, és pár év után mindig elfingta magát az egér :( Mondjuk akkoriban napi x órát waroztam CS-ben, kapta az ívet rendesen :D

Én G400-at ajánlok, ez eddig a legjobb egerem, MS után egy sokkal jobb minőség:)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17990) Murloc válasza Synthwave (#17984) üzenetére


Murloc
tag

@[oWn]f4te: Köszönöm a válaszod, megcsináltam mindkét beállítást, már szokom a gyorsulás hiányát. :) Viszont van egy - lehet hogy együgyű - kérdésem: ha kiveszem teszt módból a rendszert, akkor nincs egér. Mi ennek az oka, mit csinálok rosszul? Valamint az 500 herzes beállítás az akkor jó, ha ellenőrizve a maximum értékek vannak 500 körül? Köszönöm!

(#17991) cellpeti válasza jaffa 2843 (#17988) üzenetére


cellpeti
veterán

MS WMO most van bnőmnek, MS IME 3.0 nekem volt.

Mennyi volt az Ikari Optical? Illetve kinél rendelted?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#17992) jaffa 2843 válasza cellpeti (#17991) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

[link]+pick pack pont 990HUF

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17993) cellpeti válasza jaffa 2843 (#17992) üzenetére


cellpeti
veterán

erről mi a vélemény?

MS Comfort Mouse 6000

Tigris, tigris, csóvafény...

(#17994) jaffa 2843 válasza cellpeti (#17993) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Játékra biztos, hogy nem vennék ilyet. A linkelt terméket nem szállítják MO-ra.

Ennyiért pedig lehet már kapni Logitech G1-et is.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17995) cellpeti


cellpeti
veterán

a 3. milyen egér, ami ott van az egérpadon?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#17996) jaffa 2843 válasza cellpeti (#17995) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Az kérlekszépen egy nevetséges árú és teljesítményű Razer Mamba

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17997) cellpeti válasza jaffa 2843 (#17996) üzenetére


cellpeti
veterán

Razer Taipan nem rossz

Tigris, tigris, csóvafény...

(#17998) jaffa 2843 válasza cellpeti (#17997) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha 3.5G lenne és egy tizessel olcsóbb lenne el is gondolkoznék rajta. Külsőre nem tűnik kényelmetlennek. Habár a jobb oldali gombok nekem tuti hogy útban lennének. :(((
Egyébként a dual senzor nem túl jó. Ha jól emlékszem a taipan is szenved a negaccel-től.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17999) WolfheartGR válasza cellpeti (#17997) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ha bejött a IME 3.0 akkor próbáld ki az ikarit. Nem olyan magas de van olyan kényelmes, sőt. Nekem jobban begyere mint az ms.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18000) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Ezek a gamer egerek(G9x, SS Sensei, Razerek) mennyirw jók grafjkai munkákra illetve mennyire hangosak ezek?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.