Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) kemotox


kemotox
addikt

Na mibe, hogy dagi? ;]

(#75002) Peddy789 válasza ribizly (#75000) üzenetére


Peddy789
őstag

Amit keresek:
A jelenlegi g502-vel az a gondom hogy tul nehez, valami konyebbet szeretnek. Es mindenkeppen csak vezetek nelkuli erdekelne.
A G703-rol mi a velemeny? Mik a hatranyai a g pro -hoz kepest? A G pro-rol jokat olvastam, de sajnos kicsit sokallom az arat 130 euroert.
Ha a G703 is hasonloan jo, akkor az tetszene, vagy lehet varnom kellene amig kicsit lemennek az arak.
Velemenyek?

[ Szerkesztve ]

(#75003) torik


torik
senior tag

Üdv!
Egeret szeretnék venni, de sajnos amit legtöbb helyen nem látom hogy feltüntetnék az a méret :) elég nagy kezem van és már unom hogy körmösen használom az egeret, szeretnék egy jó nagyot amin elterülhet a tenyerem :D szeretek játszani gépen de nem szükséglet a gaming egér, két oldalsó gomb legyen meg (persze ha van extra az nem baj) :D
Van tippetek merre kéne keresgélni, esetleg egy-két ajánlat? :) a válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

All that and a bag of chips

(#75004) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

A régi logitech g100s egeremre egyszerűen nem tudjuk már az új mikrokapcsolót felforrasztani, nem érzékeli egyáltalán, szerintem elfogyott a fém azokon a helyeken (2x volt már javítva, 1x gari, 1x japán kapcsolóval itthon), ezért új egér beszerzése a másik opció.

A fogásom claw grip, vagy fingertip grip, igazából méretre meg fogásra a g100s megfelelt.

A lényeg: Ne kelljen már gariztatni kapcsoló miatt, a g100s gariban is volt, és utána ugyanúgy rövid idő alatt de már gari időn kívül megint kapcsolóval romlott el. A japán kapcsoló bírta idáig, ami több év volt.
Ha lehet valami normális kapcsoló legyen benne.
Természetesen az érzékelő hozza a g100s szintjét (remélem ez nem nagy cucc ma már).

Árban jó lenne 10 ezer alatt maradni, de ha muszáj (nem érzékelő miatt, inkább kényelem meg hasonlók)
akkor 12-14ig elmegyek, de inkább nem, ha lehetséges.

Mit vegyek?

Köszönöm!

(#75005) jaffa 2843 válasza ReSeTer (#75004) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Logitech G102, G203 (ugyanaz a két egér, csak más régiókban adták ki).

A másik lehetőség egy Asus Sica, amiben foglalatosak a főkapcsolók és forrasztás nélkül cserélhetők. Kicsit más forma, de ugyanúgy claw egér. Érdemes lenne megpróbálni egyet valahol.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#75006) ribizly válasza ReSeTer (#75004) üzenetére


ribizly
veterán

Logitech G102/203
Aprón van még Logitech G Pro (ugyanaz a forma, mint az említett 2), az szokott 12k körül menni.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#75007) TeebyKay válasza torik (#75003) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ha csak a méret számít, akkor az összefoglalóban lévő egérajánlóban fel vannak tüntetve a méretek, onnan tudsz választani. Pontosabb ajánláshoz az összefoglaló elején lévő kérdésekre kéne válaszolni.

(#75008) TeebyKay válasza Peddy789 (#75002) üzenetére


TeebyKay
őstag

G703-at veheted nyugodtan.

(#75009) torik válasza TeebyKay (#75007) üzenetére


torik
senior tag

Pardon :D

1. Mennyi a keret? - 15-20.000 ft
2. Használt piac játszik? - nem
3. eBay, külföldi rendelés játszik? - nem
4. Mire használnád az egeret? - netezés, játék + most tanulok programozni
5. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)? - fingertip de szeretnék áttérni palmra
6. Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig, cm-ben - 22-23 cm
7. Milyen érzékenységgel játszol / használod? - mostani 1000 dpi de rugalmas vagyok
8. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) - két oldalsó gombot szeretnék minimum, a több csak jobb de nem feltétel

Alaphangon szeretnék áttérni a palm fogásra, de a kezem mérete miatt szinte mindig fingertip használtam az egereket, nem is értem miért de sok év után most elkezdett zavarni. A mostani egerem nem is tudnám úgy használni mert elől és hátul is lelóg róla a kezem :D

[ Szerkesztve ]

All that and a bag of chips

(#75010) ribizly válasza torik (#75009) üzenetére


ribizly
veterán

Zowie EC1-B
Steelseries Rival 300
Kb ezek a lehető legnagyobb palm-ra alkalmas egerek.
Mid van most?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#75011) rolii92i válasza torik (#75009) üzenetére


rolii92i
tag

Corsair Ironclaw
Kifejezetten nagy kéz palmos fogására tervezték megszokott minőségi corsair felépítéssel.
Szenzora abszolút top,ahogyan a súlya is egészen alacsony böszmeségéhez mérten.
Ráadásul most nagyon kellemes az árfekvése is -feltéve hogy még van belőle- ,sztem kár lenne elszalasztanod ;)

(#75012) torik válasza ribizly (#75010) üzenetére


torik
senior tag

Modecom MC-GMX a mostani.

Megnéztem mindkét egeret, a SteelSeries tetszik összességében jobban, de biztos hogy ezt nagy kezűeknek találták ki? Nem tűnik valami méretesnek + a 13.3 centis hossz sem túl meggyőző, alig nagyobb mint a mostani, 126 mm-es.

All that and a bag of chips

(#75013) torik válasza rolii92i (#75011) üzenetére


torik
senior tag

Na ez már úgy néz ki amit én keresek, és az ára is baráti :D

Köszöntem a segítséget mindenkinek :)

All that and a bag of chips

(#75014) novakalex


novakalex
aktív tag

Sziasztok,

Sajnos a Rival 300-as egeremnek befellegzett, ezért újat vásárolnék.
Az alábbiakat néztem eddig
FLICK 2
CLUTCH 2
DM1 FPS

Az ár max olyan 20e Ft. FPS játékokhoz használnám főként ( BF, Apex Legends, R6, League of Legends), de mellete sokat vágok videót, ha ez számit.

Szerintetek melyiket érdemes megvenni? Vagy ezen az áron van jobb ?
Köszi

(#75015) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!
Jelenleg egy Logitech G403 egeret használok, ami elég jól szuperál FPS -ek alatt, de kicsit kevésnek éreztem a gombok számát, így vettem mellé egy G502 -t. Utóbbinak sokkal jobb a fogása (szubjektív megítélés szerint), de természetesen jól érezhető a súly különbség. Utóbbi számomra alapvetően nem zavaró.
Ellenben eddig nem sikerült a plusz gombok számát előnyre váltani: gyakran játszom a COD sorozat MW2 részével, de a játék konfigurációnál sajnos nem tudom semmilyen funkcióhoz rendelni a bal oldali fő gomb melletti két gombot (amik alapesetben a DPI -t állítják fel - le) Hiába állítom be a kívánt opciókat a Logitech által kínált, játékhoz rendelt profilban, a plusz gombok gyakorlatilag használhatatlanok, a játék beállításoknál nem is érzékeli a program, hogy bármilyen gomb le lett nyomva.
Jelenleg azt gondolom, hogy én vagyok tudatlan, és még nem tudom, hogyan kell beállítani a gombokat.
Van valakinek tapasztalata ezzel az egérrel, aki tudna segíteni, mit balgálok el?
Előre is köszönöm!

(#75016) jaffa 2843 válasza Acheron (#75015) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Átvált egyáltalán a szoftver a játék profiljára ha elkezdesz játszani?

LGS-t futtasd rendszergazdaként.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#75017) tomgabor


tomgabor
senior tag

Mik az ajánlott wireless egerek claw griphez 10-15k környékén?

(#75018) Amerigo57 válasza novakalex (#75014) üzenetére


Amerigo57
őstag

Az alábbi három egér ki van bontva ,
kézbe lehet venni , kipróbálni, az alábbi kiskerben.
FLICK 2
CLUTCH 2
DM1 FPS
Illetve van még vagy 50 különböző egér ,
amit szintén kézbe lehet venni kipróbálni
Link:

(#75019) ribizly válasza tomgabor (#75017) üzenetére


ribizly
veterán

Logitech G304/305 használtan.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#75020) ribizly válasza torik (#75013) üzenetére


ribizly
veterán

Én még elzarándokolnék az előző kommentben is említett Pixel-be, ha Budapesten jársz / laksz. Ott biztosan megtalálja mindenki a számára tökéletes egeret.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#75021) Casanova* válasza Acheron (#75015) üzenetére


Casanova*
veterán

G402 egerem van. Ennek is ilyen sok gombja van. Minden gombját tudom használni codban.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#75022) novakalex válasza Amerigo57 (#75018) üzenetére


novakalex
aktív tag

Az a gáz, hogy attol a kiskertol kb 500km-re vagyok, szóval nem igen érne meg felutazni... :)

(#75023) ReSeTer válasza jaffa 2843 (#75005) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Ha a logitech-et választom, akkor azokban is ugyanaz a hulladék g100s gyári kapcsolók vannak?

Az asus-nál skippinget olvasok sok helyen.

(#75024) torik válasza ribizly (#75020) üzenetére


torik
senior tag

Hát sajnos messze van ahhoz hogy egértapizásra lemenjek, amúgy mennék :)

All that and a bag of chips

(#75025) kemotox válasza ReSeTer (#75023) üzenetére


kemotox
addikt

Bármilyen márkát választasz, ugyanazok a hulladék kínai kapcsolók vannak benne.

(#75026) ribizly válasza kemotox (#75025) üzenetére


ribizly
veterán

Zowie...:U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#75027) Cs1csó válasza kemotox (#75025) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyen erős általánosításnak értelme, és alapja sincs, a fentebb ajánlott Zowie egerek jók bár szerintem azok meg a túlárazott kategóriát képviselik, egyszerűen 20-25k egy egérért szerintem sok. 10-15k-ért már teljesen jó modelleket lehet venni.

(#75028) kemotox válasza Cs1csó (#75027) üzenetére


kemotox
addikt

Én csak a kapcsolóról beszéltem, nem magáról a modellekről.

Amúgy meg bocsássatokmármegkönyörgöm.

(#75029) Peddy789


Peddy789
őstag

A G305 eleme mennyi idot bir kb? Alapbol adnak hozza elemet ugye?
Eddig a G703-ban gondolkodtam, de a G305 konyebb ahogy nezem, es rocket jump ninja kisebb kezhez ezt listazza. Raadasul ujabb is 1 evvel ahogy nezem?
G305 48 euro
G703 65 euro
Hajlok ra hogy a G305 jobb, es ugyanaz a HERO szenzor, de hirtelen nem talalom, hogy a wireless latency is ugyanaz kb?
Ami meg nem tetszik tulzottan az a ketto oldalso gomb kialakitasa, de igazabol megtarthatom a masik egeremet is, es azt ahsznalom mmo-hoz, ezt ugyis kifejezetten fps jatekokhoz akarom.
Ami meg szamitana hogy a gomb hangosabb esetleg a G305-on?

(#75030) izee válasza kemotox (#75025) üzenetére


izee
senior tag

Sokfélét szerelnek egerekbe kínain belül. Nem pont ugyanazok.

A G100s meg az én fórumot olvasott szememben elrettentő élettartamú kapcsolóval érkezik. Ha a listából csak egy egér, akkor ez instant kapcsoló cserés. Természetesen nem gariban, mert ott sajnos nem tehetnek bele más típust (elvileg).

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#75031) Acheron válasza jaffa 2843 (#75016) üzenetére


Acheron
őstag

Ellenőrzöm, ha hazaértem. A G403 -al semmilyen fennakadás nem volt ilyen téren, feltételeztem, ez is menni fog.
Remélem sikerül beállítani, jobban passzol a kezembe, mint a G403.
(#75021) Casanova* : Köszönöm az infót, ez esetben ezzel is mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#75032) tomgabor válasza ribizly (#75019) üzenetére


tomgabor
senior tag

Használtat nem igazán szeretnék, tetszik az egér de 20k-t nem szeretnék költeni rámert képtelen vagyok bill+egér kombóval játszani
Fotelból gépezek és nem tudom mennyire lenne zavaró a vezetékes egér. G102+K120-on gondolkozom vagy MK270 talán.

Logitech MK250 combot használok 2010 óta, a billentyűzetet dönteni kell egy kicsit hogy működjön(megvétel óta), sokszor késik vagy a mondat felét le sem írja. Az egér scroll gombja már rég halott, 90%-ban duplán klickel és zúg.

(#75033) ribizly


ribizly
veterán

Sziasztok!
Egyelőre befejezem a topic-ok követését. Kicsit nehéz a döntés, de rá kellett jönnöm, hogy káros az életemre. Ha bárkit érdekel, akkor az oka az, hogy egyre több az olyan elmegyenge, aki miután az ember jó szándékkal segíteni próbál, akkor még leb@szást kap a segítő (olyan jelzőkkel illetik, mint "degenerált", "hülye", "idióta", ...). :((( :W
Bevallom őszintén nagyon sajnálom, mert sok barátság szövődött már eddig is meg sokan helyén tudják kezelni azt, amit ezek a topic-ok nyújtanak. Természetesen privátban ezután is elérhető leszek bármilyen kérdésben, legyen szó ezekről: egér, egérpad, egér kábel, billentyűzet, DAC, fejhallgató erősítő, fejhallgató, PC HW, konzol, Windows, Linux, gaming témakörök bármelyikéről.

UI:
Ez most (éppen) nem az közvetlen előző kommentelőknek szól, mielőtt még valaki magára venné.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#75034) Cs1csó válasza tomgabor (#75032) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha egy asztalnál ülve gépezel szemben a monitorral stb. akkor vezetékes - olcsóbb, jobb stb. de ha fotelből vagy a képernyőtől messze közte járkálás stb. beleakadás kockázat akkor vezeték nélküli, ez már is legyen kérdés.

(#75035) Werkly válasza Peddy789 (#75029) üzenetére


Werkly
őstag

Nem pontos adatok de sokat kibír a 304/305. Mikor megvettem akkor igen járt hozzá elem (G304 kínából) Arra emlékszem, hogy egy AA elem helyett adapterrel AAA Duracellel sokat elment. Vagy 200 óra az biztos! AC Odysseyt végignyomtam vele meg utánna még bőven netezés egy jó ideig. Gyárilag is Dura elem volt hozzá. Szerintem jó egerentyű ez! Igaz van mellette MM 530 is! Ha éppen nem lenne battery itthon kéznél.

[ Szerkesztve ]

(#75036) tomgabor válasza Cs1csó (#75034) üzenetére


tomgabor
senior tag

~120cm-re vagyok a monitorok asztalától, bal oldalamon van egy tartó a billentyűzetnek(mivel legtöbbször csak az egeret használom), az egér+pad az ölemben van. Az egeret mindig a monitorok elé rakom ha mászkálok.

Ahogy nézem a régi Logitech cuccok sem olyan jók mnt voltak. Milyen billentyűzetett érdemes venni ami jó de nem világít?

[ Szerkesztve ]

(#75037) Acheron válasza jaffa 2843 (#75016) üzenetére


Acheron
őstag

Köszönöm a segítséget, alighanem tényleg én balgáltam a profillal. Most újra beállítottam, végre programozhatók a plusz gombok is. Tesztelem egy darabig, meglátom, mennyire jön be játék közben. Egyedül a "sniper" gomb esik picit távol, kényelmes fogásnál a hüvelykujjam vége éri el, pedig nem kifejezetten kicsi a kezem.

(#75038) icp1970


icp1970
senior tag

Sziasztok. Bluetooth vezeték nélküli egeret szeretnék venni notihoz.Win 10 64 bit-et használok.Kérhetnék ha lehet több ajánlást is kb 5 és 10 000Ft között. Semmi túlzott igény,normál böngészés.Az jól jönne ha takarón működik,mert többnyire ágyban lenne használva .Köszi előre is

(#75039) Cs1csó válasza icp1970 (#75038) üzenetére


Cs1csó
félisten

Microsoft Bluetooth Mobile 3600 "bluetrack"-es kb. minden felületen elboldogul.

(#75040) icp1970 válasza Cs1csó (#75039) üzenetére


icp1970
senior tag

Köszönöm a választ.

(#75041) Vanir


Vanir
veterán

Rettentő kevés időm lesz a topikra a jövőben, így nyomatékosan kérném a júzereket az összefoglaló elejének átolvasására kérdezés előtt!
Aki nem az ottani formnak megfelelően kérdez, azokra nem fogok válaszolni, kivéve, ha nagyon specifikus igényről van szó.

Külön kiemelném ezeket a részeket:

Ha 6-8000 Ft alatt szeretnél egeret választani itthonról, újonnan, garival, akkor menj be egy nagyobb üzletbe, ahol sok ki van állítva, tapogasd és nyomkodd végig őket, és azt vedd, amelyik a legkényelmesebb. Ebben az árszegmensben nem tudunk értékelhetőt ajánlani, de érdemesebb a nagyobb, nevesebb gyártók kínálatát böngészni tartóssági, és garanciális okokból. Használtan már ebben a kategóriában is sok finomság közül lehet csemegézni; a Hardverapró a barátod, használd az ajánlóval és az összefoglalóval karöltve.

Még egy nagyon fontos dolog: ne tervezd azt, hogy megveszed, és 3-4 évnél tovább fogod használni az egeret. Sajnos hamar lehalnak a mai cuccok, gyártótól függetlenül. Néhány régi csúcsmodell (pl. Logitech MX500) a mai napig hibátlanul tud működni 15 évnyi használat után is, a mostanában gyártott egerek meg ez idő harmadát sem nagyon érik meg. Ez van.

(#75042) abridabri


abridabri
veterán

Szeretnek kiprobalni egy wireless egeret. Most egy Logitech Hyperion Fury G402 egeren van ,ami egyebkent nagyon jo. Nem szeretnek erezheto visszalepest nyilvan.
Online FPS jatekok -ra hasznalom leinkabb.
20-30k-t szanok a valtasra. Kozepes meretu tenyerem van , ha jol gondolom Claw Grip a fogas . Nem mozgatom a csuklom nagyon ,inabb az ujaimal iranyitom az egeret.
3 kiszemeltem van (Logitech mind)
-G305 pro : Hero szenzor ,olcso, 250 ora jatekido 1 elemmel / kontra : pici ,szerintem elveszne a tenyeremben, eddig nagyobb egereim voltak csak (MS 1.1A , MS 4.0 , Logi G400S , Logi G402 )

G603 pro : 250/500 ora hasznalat 1/2 elemmel ,olcso / kontra : regebbi szenzor ,nem Hero .

G703 pro : usb kabellel lehet tolteni ,nem kell elemet venni mindig / kontra : legdragabb a 3kozul , regebbi szenzor , 24ora hasznalat csak, ezt most komolyan 3naponta ( 8ora atlag hasznalat lesz ) fel kell dugni tolteni ?

Ti melyiket ajanlanatok ? :R

(#75043) jaffa 2843 válasza abridabri (#75042) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

G603 ugyanúgy Hero, ezért a jó üzemidő...

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#75044) micafighter válasza Peddy789 (#75002) üzenetére


micafighter
nagyúr

G703 teljesen jó egér, pár embernél meghalt a görgő pár hónap után, de ez esetben gariban kapsz egy új egeret. Nekem 603 van, csak ajánlani tudom.

(#75045) micafighter válasza ReSeTer (#75004) üzenetére


micafighter
nagyúr

Asus Rog Sica lenne a legjobb választás szvsz, forrasztas nélkül cserélhetőek a kapcsolói.

(#75046) micafighter válasza abridabri (#75042) üzenetére


micafighter
nagyúr

G603at használom egy db kis elemmel + a műanyag átalakító, teljesen elégedett vagyok, bátran tudom ajánlani, bár a G703 anyaghasznalata szerintem kicsivel jobb.

(#75047) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

g602 mid click-je alatt milyen kapcsoló van ?
Vagy mire érdemes cserélni ? (Gyári halott)

(#75048) degec


degec
senior tag

Help pls..

Olyan egeret szeretnék ami kibír 2 évet, mert Razer Abyssusv2 egérrel, évente lehalok. Sokat dolgozom, nincs óriási teenyerem,stb.. mostani is atom pontosan egy éve van meg, görgője bajlódik ugrál, holott nem kapott ütést..stb.takarítva van,
Milyen egeret vegyek (tök mindegy mennyibe kerül), ami csak két gomb és görgő, oldalt nincs csicsa gombok 1-123 ig számozva, közepes méretű és ultra időtálló, vezetékes.. világíthat mint állat gamer rulez is lehet csak lehessen kikapcsolni, mert átlag irodai munkára kellene, nem tervezési..stb munkára...csak szeretem a jó minőségű bill-t és egereket..és monitort :)
Nagyon köszönöm ! :C :R

(#75049) Cs1csó válasza degec (#75048) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem Razer Abyssus 2014-em van 4 éves és jó van.

Tehát:
- kisebb
- szimmetrikus
- alap gombokkal

Mennyit szánnál rá?

Kapásból a Zowie ZA 13 (kis méretű) vagy a Zowie ZA 12 (közepes méretű) persze a kicsi vagy közepes mit jelent az saját kezével kell mindenkinek megtudnia.

Vagy: SteelSeries Rival 110
- Logitech Prodigy G203(túl olcsó lehet nem lesz tartós de szimmetrikus és kicsi

Amúgy az összefoglalóban lévő ajánlott egereket közül vannak.

(#75050) degec válasza Cs1csó (#75049) üzenetére


degec
senior tag

Összeg mint írtam tök 8..olyan kéne amin nincs oldalsó gomb..engem az baromira zavar..Köszönöm..Roccatról nem igen halottam még.. LUA ami szembejött, kajálható minőség ?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.