Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) dunc válasza mqm (#27000) üzenetére


dunc
nagyúr

GIGABYTE GM-M6580 REV 2.0 LASER USB EGÉR

(#27002) mqm válasza dunc (#27001) üzenetére


mqm
senior tag

Nostalgia TIME!!!
Én még az ősidőkben ilyennel koptattam az asztalt! [link]
Azon kívül ,hogy a dpi néha felugrott nagyobb értékre (mókás volt :D ) teljesen szerethető kis egér volt.:))
Viszont szerintem ezen a kis gigán nem sokat oszt ,hogy emeled-e az usb frekit vagy sem. Ha 125hz-el megvagy akkor ne túráztasd magad ilyennel.. szerintem az a legkisebb baja. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#27003) dunc válasza mqm (#27002) üzenetére


dunc
nagyúr

Most raktam össze egy gépet 360ból, már lelkiismeret fúrdalásom van a költekezéstől! :)) De hamarossan veszek egy korrekt állatot! (ez meg tarcsi egér lesz). Nem nagyon tudok olyan egeret ami megdobogtatja a szívem! Pl a jelenlegi G sorozat logi. nem tetszik, nem vált be a felső gomb se) Ott mondjuk szoftveresen lehet állitani az 500/1000 hzt stb)Bill. be is egy angol kiosztásút sikerült vennek (sharkon skiller)

[ Szerkesztve ]

(#27004) Lajki


Lajki
tag

Nem is tudom miért hezitáltam ilyen sokáig, de végül vettem egy g400-at ( előtte mx518-am volt ). Számomra ez a tökéletes egér.
Köszönöm mindenkinek aki próbált segíteni !

(#27005) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Lecseréltem a 3 éve vásárolt MX Performance egeremet egy újra, és a régi egér Unifying vevőjével nem működött az új. Úgyhogy sok értelme van ennek a "technológiának" :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#27006) mqm válasza dunc (#27003) üzenetére


mqm
senior tag

Bill.-ből nekem speciel a legolcsóbb volt eddig a legjobb (logitech k-120), pedig volt már nálam 1-2 értékesebb darab is...kár ,hogy már gép nincs hozzá :DD
Egérből mi az ami eddig a legjobban kézre állt? Valamint mi a keret? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#27007) dunc válasza mqm (#27006) üzenetére


dunc
nagyúr

MX 518

(#27008) soldi3r válasza Motion_Blur (#27005) üzenetére


soldi3r
veterán

A Performance-on is olyan a gorgo, mint az Anywhere-en? Vagy a normal button 3?

E30 (oo=[][]=oo)

(#27009) Motion_Blur válasza soldi3r (#27008) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ugyanolyan görgő van rajta: [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#27010) mqm válasza dunc (#27007) üzenetére


mqm
senior tag

Hát akkor meg is van a neked való egér. :) :C

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#27011) Lajki válasza dunc (#27007) üzenetére


Lajki
tag

Akkor miért nem veszel egy g400at ? :DD Én is most vettem nagyon jó.

(#27012) soldi3r válasza Motion_Blur (#27009) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszonom. Kar.

E30 (oo=[][]=oo)

(#27013) monti0222w válasza jaffa 2843 (#26958) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszi jaffa2843 a segítséged, megvan az Abyssus Mirror és idáig bevált. Nem gáz hogy fényes,söt, a csúszást meg nem érzem, nem akar kiesni a kezemből.
KÖSZI :R

(#27014) jaffa 2843 válasza monti0222w (#27013) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Újonnan még elég ragadós tud lenni az a fényes felület is. Néhány nap után fogja kimutatni a foga fehérjét.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#27015) mqm


mqm
senior tag

Ez[link] nem túl szép ,hogy igaz legyen? :)
Valamint még kérdésem az lenne ,hogy ez szerintetek megéri-e ennyiért? Valamint nem-e lehet ezzel valami problematika? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#27016) Narakh válasza mqm (#27015) üzenetére


Narakh
senior tag

Takastánál ~kilencezerért van 3.5G újonnan, ingyenes szállítással. Mivel ezek használtak, a puszta viszonyítás azt mondatja, hogy akár eredetiek is lehetnek.

Már korábban írták többen, hogy a v2-es Kinzu nem a legtartósabb darab, és a szenzora sem az igazi, de azt is, hogy ilyen áron még így sem feltétlenül rossz vétel. Lelked rajta.

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#27017) soldi3r


soldi3r
veterán

Mivel jelenleg nincs olyan wireless eger, ami megfelelne a kriteriumaimnak (talan az M510 lenne ilyen, de nem vagyok biztos benne, hogy eleg nagy e meretre), igy marad a kabeles verzio. Melyik allna kozelebb a Diamondbackhez?
Big Salmosa, Deathadder, Kana
Esetleg jobb vetel?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#27018) mqm válasza Narakh (#27016) üzenetére


mqm
senior tag

Na ezt benéztem! Azt hittem kana v2 :D :R

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#27019) Narakh válasza mqm (#27018) üzenetére


Narakh
senior tag

Majdnem. :DDD

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#27020) Bakitm


Bakitm
tag

Nem tudja valaki, mi lehet a logi g400/500s egereivel? Mert ahogy nézem alig kapható és az is olyan árban van majdnem mintha a logitól rendelném vagy még drágább.
Lassan már érik a vásárlása valamelyiknek, mert sikerült az mm-ben megtapogatnom a g400s-t és tényleg jó a formája és mérete a fogásomhoz, de az horror ár amit ott kérnek érte. Megéri a logi webshopból megrendelnem vagy nézzek körül ebay-en? Ha ebay, akkor annak milyen hátrányai vannak? Pl garit kapok rá meg ilyenek, vagy nem éri meg a webshopos ára a garit?

(#27021) jaffa 2843 válasza Bakitm (#27020) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A Logitech oldaláról az ajándék 10% kedvezménnyel 17 100 Ft, ebay-ről egy dobozos verzió 12-13e Ft.
Mivel ez is ugyanúgy dobozos, eredeti példány, így nyilván rendelkezik mindenféle matricával, ami alapján gariztatni lehet Logitech-éknél.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#27022) Narakh válasza Bakitm (#27020) üzenetére


Narakh
senior tag

Épp ma rendeltem dobozos G400s-t Koreából. :))

Ha szigorúan az anyagiakból indulunk ki, Ebay-jel valószínűleg jelentősen olcsóbban megúszod - már feltételezve, hogy nem akad fenn a vámon, de annak elkerülésére megvannak az eladók turpisságai. A gyártói garanciának ugyanúgy érvényesnek kéne lennie az ebay-es egerekre is, szerintem a serial number birtokában már fel lehet venni a kapcsolatot supporttal. Zömében egyébként az eladók is vállalják a gyári garanciaidőt, vagy legalább valamennyi részét.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#27023) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Érdekes módon az újonnan vásárolt MX Performance egerem is ugyanazt a hibát produkálja mint az előző... kivéve a dupla kattot.

Úgyhogy ez valamilyen szoftveres probléma lesz. Hirtelen terhelésre megakad az egér és nem mozdul a kurzor pár tized mp-ig. Ez akár lehet egy flash videó is böngészőben, de jellemzően Assetto Corsa menüjében használhatatlan szinte. Alig mozdul. Más típusú egérrel tökéletesen működik.

Mi okozhatja ezt? Win 8.1?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#27024) dunc válasza Motion_Blur (#27023) üzenetére


dunc
nagyúr

Szia talán le vannak terhelve az usb portjaid, probáld másik usb portba. Az alaplap chipsetjét (usb2-3) frissíteni.

(#27025) soldi3r válasza soldi3r (#27017) üzenetére


soldi3r
veterán

Eleg sok problemat talalni ezzel az SS Kana verzios egerrel. Nem szeretnek az Anywhere utan erre is ralepni, igy biztosra mennek. A WMO 1.1-et a mai napig hasznalom a cegnel. Esetleg az IME 3.0 (ebbol van SS verzio is, ez miben mas?)vagy a regebbi Deathadder kozul melyik lenne megbizhatobb?

E30 (oo=[][]=oo)

(#27026) Narakh válasza soldi3r (#27025) üzenetére


Narakh
senior tag

Az eddig itt olvasottak alapján mindkettő megbízható. A 3.0 jelentősen strapabíróbb, de csak 400 cpi-t tud, ha ez neked lényeges.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#27027) jaffa 2843 válasza soldi3r (#27025) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ezek közül én big salmosa-ra szavaznék, de ez az én véleményem. Egyébként meg teljesen más formájú, méretű egereket linkelsz. Biztos vagy benne, hogy mindegy az egér formája, mérete, súlya? :F

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#27028) #97716736 válasza soldi3r (#27025) üzenetére


#97716736
törölt tag

Az IME 3.0 SS verzió, és még sok festésű egér, mind ugyanaz csak más a festése ;)

(#27029) soldi3r válasza jaffa 2843 (#27027) üzenetére


soldi3r
veterán

A Salmosat kilottem, nekem az szerintem rovid lenne. Az egyik (DA) 127x70x44mm,105g, a masik (MIE) 132x69x43,103g. Sot, nekem formara is hasolno.
(#27026) Narakh, Nemhiszem, hogy CAD-nel ez nekem okozna problemat, vagy tevedek?
(#27028) ZeroDK, Ertem, koszonom, tehat a bele ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#27030) Narakh válasza soldi3r (#27029) üzenetére


Narakh
senior tag

Ez csak attól függ, milyen érzékenységet vársz az egértől. A 3.0 tudása megegyezik a WMO-éval (a pluszgombokat kivéve persze).

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#27031) soldi3r válasza Narakh (#27030) üzenetére


soldi3r
veterán

Valoszinuleg, hulye kerdes, de hogy erted, hogy erzekenyseget?

E30 (oo=[][]=oo)

(#27032) Narakh válasza soldi3r (#27031) üzenetére


Narakh
senior tag

Hogy az egér elmozdulására mennyit mozdul a kurzor. :)

De ha átolvasod az összefoglaló bejegyzést, minden tudni fogsz.

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#27033) soldi3r válasza Narakh (#27032) üzenetére


soldi3r
veterán

Mar ertem. Ez igazabol a Diamondbackel es a WMO-val sem volt gond, mindkettovel megtalaltam a kozos nevezot. A lenyeg, hogy ne tevesszen, ne masszon, ugy mukodjon, ahogy pl a Diamondback tette 8 evig.
Egyebkent egy szinten 8 eves Exactmat lesz alatta, ha ez szamit.

E30 (oo=[][]=oo)

(#27034) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok!
Gondoltam felteszem a kérdést ebben a topikban is hátha. Egy olyan kérdésem lenne, hogy tudnátok mondani olyan oldalt ahol egér modolással foglalkoznak? A festés része érdekelne igazán a dolognak. Célirányosan a 3.0-hoz vagy 1.1a-hoz kellene.
Köszi

Hello darkness, my old friend...

(#27035) popp


popp
tag

#26949-re valaki?
logitech m325 vs m525? :F

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#27036) soldi3r válasza popp (#26949) üzenetére


soldi3r
veterán

Az IMO utan az ilyen kis egerek nem biztos, hogy kezreallnak. Legalabbis ha magambol indulok ki.

E30 (oo=[][]=oo)

(#27037) Narakh válasza soldi3r (#27036) üzenetére


Narakh
senior tag

Én az elmúlt hónapban felváltva használtam IMO 1.1-et és G100s-t, most meg egy MX518-at. Kétségtelenül kell egy kis idő, de simán megszokható a más méret, ha a kezed jól érzi magát rajta.

Az utóbbihoz kell szerencse.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#27038) g0dl


g0dl
addikt

Nem játékra milyen típusú egeret lehet ajánlani, ami mindenféle felületen (lakkozott, fényes fa) jól működik?
Kifejezetten az olcsó kategóriából érdekelne, és vezeték nélküli?

Egyébként egy MS intellimouse opticalt használok nagyon sok éve, és nem is tudtam, hogy játékos körökben ilyen megbecsült darab. Sajnos az asztalomon néha megbolondul, és nem hajlandó működni.

(#27039) jookomak válasza g0dl (#27038) üzenetére


jookomak
őstag

Szerintem minden szempontból jobban jársz egy egérpaddal. Kellemesebb a kéznek, nem kopik az asztal, az egér.
Amúgy aztat mondják, a lézeresek kevésbé válogatósak a felületre.

(#27040) otto14


otto14
senior tag

Sziasztok!

Mi a a vélelményetek a Zalman ZM M300 -rol? Vagy van valami jobb hasonló ársávban?
Átlagos dolgokra hasznalnám, természetesen játek is lenne.
A keret max 3500 Ft, 50ron /lei, Innen rendelném az ingyenes kiszállítas miatt. Romaniában élek :R

asd

(#27041) soldi3r válasza soldi3r (#27033) üzenetére


soldi3r
veterán

A DA-bol ki tudom iktatni a vilagitast?

E30 (oo=[][]=oo)

(#27042) Synthwave válasza soldi3r (#27041) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Driver-re már nem emlékeszem, de ha minden kötél szakad, a PCB-ből ki tudod húzni a LED-csatit.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27043) Synthwave válasza soldi3r (#27041) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egy DB nagyon más, mint egy DA. Egy (régi) Krait-tal jobban járnál - bár azt sem sokkal egyszerűbb beszerezni, mint a DB-t.

Anno volt DB és DB 3G-m is, szerettem őket, később a Salmosa vette át a helyüket. Nekem előrelépés volt.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27044) soldi3r válasza Synthwave (#27042) üzenetére


soldi3r
veterán

Kossz! Ha csatlakozoban van es nem forrasztva, akkor nem is kiserletezek a driverrel, linuxszal is hasznalnam. A Salmosat en kicsinek talaltam sajnos.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#27045) Beladon válasza soldi3r (#27041) üzenetére


Beladon
aktív tag

Driver-ből is megy és PCB-ből is.

(#27046) Synthwave válasza soldi3r (#27044) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Vagy veszel egy Black Edition-t, azon nem pulzál karácsonyfa.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#27047) soldi3r válasza Synthwave (#27046) üzenetére


soldi3r
veterán

Azzal meg az a gond, hogy van gomb az oldalan ahol a huvelyik ujjam van es neha megnyomom.
A kovetkezo projekt az IME 3.0 eger 3 gombositasa lesz, az lesz a tuti :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#27048) Narakh válasza soldi3r (#27047) üzenetére


Narakh
senior tag

Alapjáraton a DA is oldalgombos, csak a fapadosított PC-Bang verzió nem.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#27049) jaffa 2843 válasza Narakh (#27048) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Olyat biztos nem vennék. :(

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#27050) soldi3r válasza jaffa 2843 (#27049) üzenetére


soldi3r
veterán

Nincs szuksegem a 2 oldalso gombra, sokszor csak zavar rajzolas kozben.

E30 (oo=[][]=oo)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.