Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) Pitterix


Pitterix
őstag

A használttól kicsit félek, mert azért ott benn van a pakliban, hogy hamar megadja magát, aztán kidobtam egy ötöst.......
Pedig lehet nem lesz más megoldás......

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#18352) Synthwave válasza Pitterix (#18351) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

eBay---> új Logi G1 / MX 310, Intellimouse 1.1a, WMO, Salmosa ázsiai verzió, talán még bulk Kinzu v1-et is találsz valahol. Múltkor egy Abyssus Mirror is volt fenn ennyiért.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18353) jaffa 2843 válasza Synthwave (#18352) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Lehet, hogy beszerzek egy MX310-et. Aztán összevetem a G1-gyel, és "csak egy maradhat". ~3,5k nem is sok érte.

Ha PnP használam akkor 400 vagy 800cpi alapból?

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18354) Pitterix


Pitterix
őstag

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek! :R
Meghányom-vetem magamban a dolgot, aztán döntök.

Most különben egy DELL fekete színű egeret használok és hibátlanul működik.Ezt valahonnan itthonról kukáztam...

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#18355) WolfheartGR válasza Pitterix (#18354) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Munkahelyen többek között olyanokkal is dolgozunk. Amelyikbe belenéztünk az Logitech beles volt.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18356) Pitterix válasza WolfheartGR (#18355) üzenetére


Pitterix
őstag

Kis kíváncsiak. :))

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#18357) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!

Hamarosan aktuális lesz az egérvásárlás, ezért a segítségeteket kérném. Most egy gigabyte gm-m8000-et használok, előtte MX-518 volt, de már eljárt felette az idő, és nem játszom. (Egérpadom Corepad magma - üveg, ha számít valamit)
Szeretnék egy vezeték nélküli, extra csendes egeret, ami 5 gombos legyen. Oldalsó gombok alapfeltételek, back-forward miatt böngészőben. Netezésre, illetve néha archicad-ezésre használnám, árban ha lehet inkább a földön maradnék és 5-10k körül vagyok hajlandó elmenni.
Az idegesítő kattogás hang asszonypajtit kikészíti esténként, így akár érintőgombos/görgős egerek is számításba jönnek.

Erről amúgy mi a véleményetek: Nexus SM-8000

Köszi a segítséget előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#18358) Televan74


Televan74
nagyúr

Adott egy Samsung Pleomax Dolphin (SPM-4000) egér.

Valami hasonló formájú egeret szeretnék venni. Valaki tudna nekem ebbe segíteni?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18359) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok átolvastam az első hozzászólást de sajnos nem találtam számomra megfelelő egeret.Utoljára frissítve: 2012. 11. 13. :Y Logitech MX 300 ,MX 310 nem nagyon lehet venni,sőt MX 500-at csak egy helyen találtam. Microsoft első 3 ,alacsony költségvetésű ajánlott egerével is ugyan ez a helyzet.Esetleg nincs ezek az újan már nem kapható egerek kiváltására ,valami ma könnyen kapható ,kezdő játékosoknak megfelelő,olcsobb költségvetésű egér e két gyártótól? mert ha igen akkor jó lenne bele írni az ajánlóba,és én is szívesen venném.

(#18360) MarcZ válasza kromatika (#18359) üzenetére


MarcZ
senior tag

Logitech G400. Ugyanaz a fogás, mint az MX 500, 510, 518, ugyan az a szenzor van benne, mint az MX518-ban, sőt, annyiban jobb is, hogy ma már újonnan szinte csak az újított G400-at lehet kapni, amiből az Angle Snapping-et (jelentése: első hsz.) kivették.

A man's got to do what a man's got to do.

(#18361) WolfheartGR válasza MarcZ (#18360) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nem teljesen ugyanaz a szenzor. Nekem semmi bajom az AS-sel. Ez ilyen placebo dolog. Aki tud az AS-ses egérrel is tud. [link]

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18362) Synthwave válasza kromatika (#18359) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

MX 310-et, G1-et, Microsoft-okat lehet újonan venni - meg a post-ban szereplő egerek 80 %-át.

Ahogy már korábban is írtam, nem a sarki kis PC-s raktárlistájának bemutatása volt a cél, hanem, hogy mikkel érdemes behatóbban foglalkozni, ha célhardware kell.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18363) Synthwave válasza WolfheartGR (#18361) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

AS + / - igazából olyan mindegy, ha játszol.
Photoshop-ban már valószínűbb a befolyása, ha pixelpontossággal kell maszkolni vagy festeni - más kérdés persze, hogy ha igazán komolyan gondolod a grafikuskodást, akkor már úgyis elmentél a helyi Wacom disztribúcióba.
Meg azért nyilván beállításoktól is függ valamennyire.
Van, akit zavar, van akit nem; nekem prediction-nel is ugyanúgy megvannak a pixelrail-ek.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18364) MarcZ válasza WolfheartGR (#18361) üzenetére


MarcZ
senior tag

Engem többször megzavart már, szerencsére nekem az AS nélküli G400-am van, 13423 a PID-je.

A man's got to do what a man's got to do.

(#18365) kromatika válasza Synthwave (#18362) üzenetére


kromatika
veterán

hol? :R

(#18366) Synthwave válasza kromatika (#18365) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

eBay, amazon, newegg, ill. egyéb hasonló oldalak.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18367) kromatika válasza Synthwave (#18366) üzenetére


kromatika
veterán

értem. :R na nekem ez a gond.és ezért írtam.magyar országon kapható boltokról beszéltem,ahol egyszerúen és gyorsan megvehetem személyesen.

[ Szerkesztve ]

(#18368) Synthwave válasza kromatika (#18367) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

PH!-n mindenhez lehet segítőt találni; még a külföldi rendelésekhez is - bár rajtad áll, hogy hajlandó vagy-e valami prémium cuccért kicsit megdolgozni, utánajárni.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18369) kromatika válasza Synthwave (#18368) üzenetére


kromatika
veterán

köszönöm akkor nézek azok közül amit találok itthon és majd jövök segítséget kérni.

(#18370) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

Van egy kis nyűgöm, hátha tudtok segíteni...

Van egy Logitech G700-m, tökéletesen elégedett vagyok vele, de most egy kicsit ( első HSZ ) elbizonytalanodtam... Idáig csak az ArmA széria, és a RO2 alatt gyűrtem, de most volt alkalmam kipróbálni BF3 alatt, és valami nem gömbölyű...

Az FPS fix 60, de amikor egérrel fordulok, akkor akadozva ( folyamatos apró akadások ) fordul... ArmA és RO2 alatt ezt nem tapasztalom, ott szép folyamatos a forgolódás, igaz mindkettőnél van olyan opció a beállításokban, hogy "mouse smoothing". Először vsync gondra gondoltam, de, ha kikapcsolom, akkor is jelen van a jelenség. Egy kivétel volt, a Hornetes küldetés. Ott gyönyörűen folyamatosan tudtam nézelődni... viszont amikor bokorugró szerepkörben tetszelgek, akkor előjön az akadás... ArmA2 ugyanezt produkálja akkor, ha a smoothing opciót alacsonyra veszem.

Nem tudom eldönteni, hogy az egér a ludas, vagy a BF3 egérkezelése... Esetleg, ha lenne valakinek ötlete, tippje, tapasztalata a BF3 G700 párosítással, annak szívesen venném az észrevételeit.

Előre is köszönöm...

www.smart-bus.hu

(#18371) jaffa 2843 válasza -Solt- (#18370) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha a fix FPS azt jelenti, hogy vsync be van kapcsolva, akkor azt nagyon gyorsan offold. Ha komolyabban szeretnél ténykedni, akkor pedig minden low, csak mesh quality kell ultrán. Minél több az fps annál jobb.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18372) ng0ofy válasza -Solt- (#18370) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Anno Counter-strike-oztam egy MX700-al és hasonló problémám volt. A vsyncet kapcsold ki az biztos, jaffanak igaza van, de én 100 fps fixen is tapasztaltam azt, amit te, kábeles egérrel ellenben egyáltalán nem (:

(#18373) -Solt- válasza jaffa 2843 (#18371) üzenetére


-Solt-
veterán

"Először vsync gondra gondoltam, de, ha kikapcsolom, akkor is jelen van a jelenség" :)

Nem szeretnék komolyan ténykedni, a BF3 multi része nem az én világom... :)

www.smart-bus.hu

(#18374) Nando911


Nando911
csendes tag

Ma kaparintottam meg az Ikari Opticalt, hát nagyon kényelmes a fogása, mintha a kezemre öntötték volna, bár kicsit könnyű az egér, előtte a4tech 747h-m volt hát ahhoz képest ez álom. Nekem nagy kezem van ezért még lehetne pár millivel magasabb hosszabb, de ez már csak szőrszárhasogatás. A klikkje nagyon finom a görgő pont olyan amilyet szeretek, eddig ez a legjobb egerem, majd pár hét múlva meglátom, hogy változik-e az érzésem. De egyelőre bestbuy cucc, csak ajánlani tudom mindenkinek. Én is szerelmes lettem az egérbe csakúgy mint WolfheartGR kollega :DDD

(#18375) bajtokarpi válasza Nando911 (#18374) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Hol vetted, ha megkérdezhetem?

battletag: bossi#2666

(#18376) -Solt- válasza ng0ofy (#18372) üzenetére


-Solt-
veterán

[link]

Na ez van nálam is... a videó alatt leírtakat végig zongoráztam, nekem sem javult a helyzet...

www.smart-bus.hu

(#18377) Nando911 válasza bajtokarpi (#18375) üzenetére


Nando911
csendes tag

Bluechip-be. Nagyon rendesek voltak.

(#18378) jaffa 2843 válasza -Solt- (#18376) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Te jó ég, ez milyen beteg sensi? Nálam a 400dpi-s egér mellé van 0.096-os érzékenység in-game. (ami kb 3-4mm-nyi kis csík a menüben.)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18379) -Solt- válasza jaffa 2843 (#18378) üzenetére


-Solt-
veterán

Most ez lényegtelen... :)

A lényeg az, hogy ez a jelenség, amelynek nem tudom kideríteni az okát... :S ArmA2-ben van smoothing opció, ezért ott ez szépen kisimítható... Itt nem, és ez nem egér kérdése szerintem... :S

www.smart-bus.hu

(#18380) cellpeti válasza Nando911 (#18374) üzenetére


cellpeti
veterán

én is akarok egy Ikari-t venni, ma fogtam meg jaffa Ikariját :DD fasza fogása volt

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18381) KaiotEch válasza cellpeti (#18380) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezt a hozzászólásodat szerintem szerkeszd át kicsit! :C

(#18382) Sanyig4


Sanyig4
tag

Egeret keresek a következő paraméterekkel:

- vezetéknélküli
- mikro érzékelős, vagy bluetooth
- min. 5 gombos (programozható)
- legyen nagy, ergonómikus, kényelmes
- nem játékra kell, csak egész napos munkára (min napi 10-12 óra)

Árban jó lenne ha 10000ft alatt meglenne, de nem ez a legfontosabb.

Szóval mit ajánlotok?

Jelenleg egy A4Tech G7-750 használok, elégedett is vagyok vele, csak kicsi nekem, nem fekszik fel rajta az egész tenyerem, ezért megkapja a párom.

(#18383) deadelon válasza cellpeti (#18380) üzenetére


deadelon
aktív tag

én úgy értelmeztem te burkoltan valami mást tapogattál.egyébként én a stargate-ben nem emlékszem hogy bármelyik jaffa-nak lett volna ikarija.vagy kihagytam egy részt?

ui:a kezedre ajánlom a vérrehulló fecskafarkfűt,hidd el hatásos!

[ Szerkesztve ]

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#18384) jaffa 2843 válasza deadelon (#18383) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

You missed an episode, indeed.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18385) KaiotEch válasza deadelon (#18383) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Teal'c-nek volt, csak átmoddolta és 6400dpi-s wireless fegyver lett belőle.

(#18386) Hellboy2387


Hellboy2387
aktív tag

helo srácok. Nagyjából láthatjátok a gépem nem egy irodai szoktam játszani, olyan problémám lenne h bal kezes vagyok és még az egyszerű egerekkel el van az ember az ugye minden kezes de játékra nem alkalmasak. Valami normális kialakitású nem tul drága bal kezes egeret tudnátok e nekem ajánlani? Hát 10k alatt jó lenne. Nagyon köszönöm elöre is a segitséget.

UI: nem nagyon értek az egerekhez nagyon sok gomb nem kell rá meg mittom én, a lényeg hogy ha wifi-s az előny és olyan közép kategoriás jó lenne. köszi

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#18387) deadelon válasza KaiotEch (#18385) üzenetére


deadelon
aktív tag

tudtam hogy kihagytam egy részt :DDD ,pedig mind a 10 évad meg van dvd-n

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#18388) KaiotEch válasza Hellboy2387 (#18386) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Wifi-s egér? :D

(#18389) Hellboy2387 válasza KaiotEch (#18388) üzenetére


Hellboy2387
aktív tag

Wireless h pontositsak ha valakinek ez igy egyszerübb:)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#18390) cellpeti válasza Hellboy2387 (#18389) üzenetére


cellpeti
veterán

hát azért nem mindegy, hogy:

- wired
- wireless
- wifi

más dolgokat jelentenek

Amúgy meg Logitech M510. Normál méretű egér, két gomb az oldalán

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18391) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Egyébként ezek a hybrid kábeles/bt-s egerek mennyire jók?

(#18392) Hellboy2387 válasza cellpeti (#18390) üzenetére


Hellboy2387
aktív tag

legközelebb ugy irom hogy vezeték nélküli:) Ez nekem nem tünik bal kezesnek, nekem olyan kéne ami fel veszi a kezem formáját meg monjuk az a 2db alapgomb az oldalán jobb oldalt van ami manapság az egereken van.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#18393) Sanyig4 válasza Sanyig4 (#18382) üzenetére


Sanyig4
tag

Mi a véleményetek a Trust MaxTrack Wireless Mouse-ról?

(#18394) cellpeti válasza Hellboy2387 (#18392) üzenetére


cellpeti
veterán

hát nem tudomm nem hiszem hogy van ilyen egér :U

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18395) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Nexus egerek kapcsolói átültethetőek bármelyik razer-be? Próbálkozott ezzel már vki? :)

(#18396) jaffa 2843 válasza Hellboy2387 (#18386) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Javaslom az első hsz áttanulmányozását. Ha ezek után is wireless kell játékra, akkor olvasd el mégegyszer nagy bajban leszel, mert nemhiszem hogy létezik balkezes wireless, esetleg szimmetrikust tudsz venni.

(#18395) KaiotEch

Szétszeded őket, és megnézed. Ez a legbiztosabb. :)

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18397) cellpeti válasza KaiotEch (#18395) üzenetére


cellpeti
veterán

a halksága miatt kérded fogadjunk :C

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18398) Hellboy2387 válasza jaffa 2843 (#18396) üzenetére


Hellboy2387
aktív tag

ez pl bal kezes lehet nem vezeték nélküli de az ára elég sok. Szoval van balkezes csak kicsit olcsobb kategoriában érdekelne. Meg ugy irtam vagy akartam hogy nem feltétel hanem előny. köszönöm.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#18399) WolfheartGR válasza Hellboy2387 (#18398) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Keress még egy ilyen szintű balkezes egeret, köszi. :DDD
NINCS! Ha meg már nem "egy irodai" géped van illene hozzá egy "nem irodai" egér is. ;)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18400) Hellboy2387


Hellboy2387
aktív tag

köszi a semmit, mind1 találtam magamnak 9k ért. az jó lesz. Balkezes és vezeték nélküli és nem irodai.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.