Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) WolfheartGR válasza Zimmi91 (#17149) üzenetére


WolfheartGR
őstag

A nagy egérguru ő. Még ha sokaknak fáj is és megosztja a közönséget. :K
Egyébként meg egyértelműen G400, mivel biztosra tudjuk, hogy maximálisan kielégítő az optikája. Másrészt pedig a fogása sokkal-sokkal több embernek lesz kényelmes mint a 300-é. Volt a kezemben ilyen egér, meg sem tudom fogni normálisan.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17152) Sir81


Sir81
aktív tag

7000 forintig milyen egeret ajánlotok játékra.

Nekem ez a kettő jött be külsőre, kérdés működésileg remekelnek-e, illetve mennyivel ér valójában többet a drágábbik fajta? :F

[link]

[link]

Köszi a válaszokat előre is! :)

(#17153) jilian


jilian
addikt

R. A. T. 7 egerekhez hasonlò felèpìtèsü egèr van mèg a piacon?
Volt màr egy, nagyon tetszett, de sajna kifingott... :(((

Most jön majd a Razer Ouroboros, ezen kìvül?

(#17154) WolfheartGR válasza Sir81 (#17152) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Egeret nem csecsét veszünk, hanem pontosat és kényelmes fogásút, bővebben erről ez alatt olvashatsz.
Lézeres egeret nem igazán szeretjük, mert ha nagyokat rántunk rajta hajlamos megzavarodni az optikája, szenzora/fw-je váltogatja miféle módon.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17155) Sir81 válasza WolfheartGR (#17154) üzenetére


Sir81
aktív tag

Akkor helyette jelenleg mi a best ilyen árért?

(#17156) WolfheartGR válasza Sir81 (#17155) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Megmondom, nekem ez a best, ártól függetlenül. Én még tizenpárezerért vettem. Veszek is még amíg kitart ez az ár. Ikari Optical

(Az értékelésben elírtam a max Cpi-t. :B )

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17157) jaffa 2843 válasza WolfheartGR (#17156) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ejha, elég korrekt ár.

Rá kéne szánnom magam erre is. SS-ből ez eddig sajna kimaradt.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17158) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Egeret keresek es hosszab nezelodes utan erre esett a valasztasom: A4TECH X-748K. Szerintetek mennyire jo valasztas?

Foleg jatekra hasznalnam, sok penzem sajnos nincs ra, de esetleg ha tudtok valami jobbat ajanlani, akkor szivesen elgondolkodom (felteve, ha nem sokkal dragabb).

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#17159) Macisajt3


Macisajt3
tag

Sziasztok!

Lassan elhalálozik a régi egerem így helyette keresnék egy újat. (logitech v320 volt azt hiszem)

Az egér teljesen irodai felhasználásra kellene, játékra nem. (havi kb 1 óra cod a maximum) Programozható gombokra nincs szükségem, jöhet vezetékes és vezeték nélküli kivitel is. Valami kis precíz, megbízható jószág kellene.
Jah és nem szükséges túlságosan extrém kinézetű :)

Tudnátok ajánlani valamit ezek fényében maximum 5-8 ezer környékén? Nem zavar ha kevesebb :)

(az első hozzászólást átfutottam, de hogy őszinte legyek kínainak tűnt, és 1 hét kellene, hogy kiigazodjak benne :))

(#17160) BenJoe80 válasza Macisajt3 (#17159) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Tudom ajanlani az altalam kinezett A4TECH X-748K egeret vagy amit korabban hasznaltam az A4Tech X-710BK.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#17161) Zimmi91 válasza BenJoe80 (#17160) üzenetére


Zimmi91
addikt

Ma vettem egy X-710BK-t és nagyon megvagyok vele elégedve, kényelmes és teljesen más lett a borítása mint a régi x7nek! Sőt amin nagyon nagyon meglepődtem, hogy szövettel van bevonva a kábel 3500Ftért! :Y

" Just remember Manchester is RED! "

(#17162) Macisajt3 válasza BenJoe80 (#17160) üzenetére


Macisajt3
tag

Köszönöm a javaslatot! :)

Esetleg kevesebb gombbal rendelkező alternatíva?

(#17163) BenJoe80 válasza Macisajt3 (#17162) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Biztos van. En nem neztem. Ahogy az elobb irtam, az utobbi egeret jo eve hasznalom (ha nem tobb) es sosem zavart, hogy tobb gomb volt rajta. Ha nem kell - ne hasznald.

Viszont mint eger, nekem bejott. Megbizhato, strapabiro... stb.

Kulonben a a szokasos bal + jobb + gorgo gombokon kivul amiket latsz rajta az a narancssarga, amivel tripla klikket lehet prodokualni. A huvelykujjnal leveo gombok meg nincsennek utban es amugy is csak akkor mukodnek, ha beallitod.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#17164) BenJoe80 válasza BenJoe80 (#17163) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Elirtam... jo 5 eve hasznalom, ha nem tobb... (ki volt kapcsolva a "NumLock"). :B

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#17165) jilian válasza WolfheartGR (#17156) üzenetére


jilian
addikt

Ez egy olyan egèr amilyet èn felèpìtèsben szeretnèk.
Ami alàtàmassza a kisujamat, mint a R. A. T. 7 !!
Esetleg van mèg ilyen egèr?

(#17166) deadelon válasza jilian (#17165) üzenetére


deadelon
aktív tag

kisujjtámaszosok pl a mionix naos -ok.a fight mouse elite,de biztos felsorolnak még párat.

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#17167) WolfheartGR válasza jilian (#17165) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Akkor vegyél ilyent.
Nálam ő a N1. :K

deadelon: Engem a naos nem győzött meg. Bár fogásra kényelmes volt. Eladtam azóta.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17168) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Erre valaki

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#17169) deadelon válasza WolfheartGR (#17167) üzenetére


deadelon
aktív tag

én nagyon sokat filóztam egy 3200 as naos on egyedűl az tartott vissza hogy csak 1 profilt képes tárolni az avp hez meg min 3 kell.az 5000 es meg rohadt drága.a mostani rat 5 öt már nagyon megszerettem viszont nekem is k@rva jó lenne hozzá egy kisujjtámasz egy 7 es ből.
tényleg nem tud valaki egy eladót?

[ Szerkesztve ]

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#17170) WolfheartGR válasza deadelon (#17169) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ezt a profilmizériát nem értem, nem avp-zek.
Apróban láttam márt döglött 7-est alkatrésznek kiárusítani.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17171) deadelon válasza WolfheartGR (#17170) üzenetére


deadelon
aktív tag

köszi ránézek.

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#17172) jilian válasza deadelon (#17166) üzenetére


jilian
addikt

Hmmm faja kis egerek!
Lesz este mit olvasgatni.
Esetleg olyan amin van precíziós gomb?

(#17173) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Én is egérvásárlás előtt állok...! :K

Kb: 3 évig használtam egy X7-est de mára elkopott teljesen a görgöje.

Ezeket a típusokat nézegettem, mint következő lehetőségeket:

A4Tech XL-747H Laser Gaming Mouse.
Logitech G9 x
Razer Lachesis Refresh
Razer imperator

Mivel a G9 és a Razer is Lézer egerek így nem tudom, hogy megéri-e a 2-3 szoros felárat, mivel az tuti, hogy Én 2000 dpi felett biztosan nem játszom.

Csak a Battlefield sorozattal játszom régóta, jelenleg a BF3-at hajtom.

Ár/érték arányban tanácsoljatok valamit nekem légyszi.....! :B :R

Nem tudom mennyit érdemes kiadni rá és mi a lényegi, ÉSZREVEHETŐ különbség mondjuk játék közben illetve minőségben.

Előre is köszi.

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#17174) jaffa 2843 válasza blaca83 (#17173) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Első hozzászólást tüzetesen olvsad át.
Továbbá azt leírhatnád hogyvan fogod az egeret, milyen forma az, amit preferálsz, hány gomb lenne célszerű, milyen érzékenységen játszol (Hány centi egy 180 fokos fordulat?).
Röviden: lézer nem ér meg semmiféle felárat, sőt azonos áron is inkább optikai, mert jobbak.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17175) blaca83 válasza jaffa 2843 (#17174) üzenetére


blaca83
őstag

Olvasgattam, de mivel 2005-ös a topic kezdése és azóta sokat fejlődtek az egerek Én úgy tudtam, hogy a Lézer pontosabb mint az Optikai...! :F

Az egeret jobb kézzel működtetem és maximum 1600-1800 dpi-s érzékenységig használom.
Nem "kar"-ból hanem csuklóból játszom. A mostani az X7 750-es sorozatból volt azt hiszem és ennek a fogását kényelmesnek találtam. (több mint 3 évig nyúztam is!!)

Első körben ezért is gondolkodtam az olcsóbb kategóriából egy ilyenben:
[link]

De tovább olvasgattam és jöttek a drágánál-drágább példányok....! ;] :U

Azóta találtam egy dualsensor-os példányt is ami tetszik, DE ARANY árban van. :(((
[link]

[ Szerkesztve ]

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#17176) jaffa 2843 válasza blaca83 (#17175) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nem véletlenül mondtam, hogy tüzetesen...
"Utoljára frissítve: 2012. 04. 27."

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17177) blaca83


blaca83
őstag

Nem a legfrissebb írás a témában, de lehet hogy segítség azoknak, akik vásárlás előtt állnak és hasonló cipőben járnak, mint most Én. ;) :R

[link]

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#17178) WolfheartGR válasza blaca83 (#17177) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Tehát nem találják meg az első hozzászólás alján a dátumot?
Gratulálok. ;]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17179) jaffa 2843 válasza blaca83 (#17177) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Látszik, hogy a kedves cikkíró még soha nem játszott komolyabban semmit. Nem szabad az interneten terjengő ilyen és ehhez hasonló cikkeknek "bedőlni". Ettől sokkal relevánsabb az itteni első hozzászólás...

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17180) WolfheartGR válasza jaffa 2843 (#17179) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Azért vannak elfogulatlan tesztek is.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17181) MarcZ válasza blaca83 (#17177) üzenetére


MarcZ
senior tag

Vannak dolgok, amelyek nem igazak ebben az irományban sajnos. És igen, még mindig az optikai viszi a prímet, ezek közül is a DA v2, G400, vagy egy picivel olcsóbb MX518, amelyet már alig lehet találni és csak használtam, másrészt makrózási lehetőségeket nem támogatja, de nem is ajánlott a makrókat használni, max. beprogramozni, na, azokat az Mx518-on is be tudod. A G400 és az Mx518 az igazából teljesen ugyanaz attól függetlenül, hogy az MX518 1800 CPI-s, míg a G400 3600 CPI-ig vihető fel. A két egér ugyanazt a szenzort használja, szóval pontosságban egyik sem jobb a másiknál. Ha esetleg a DA v2-ben gondolkodsz az egy picivel drágább kategória, az infrás (optikaihoz nagyon hasonló), 3500 CPI-s, nagyon hasonlít az MX518-hoz és a G400-hoz, bár nem ugyan azt a szenzort használja, hanem egy másik, nagyon hasonlót, így pontosságban nagyon hasonlóak, van aki azt mondja, hogy ugyanaz, de tommjee, egyik topik lakó, akinek volt MX518-a is és DA v2-je is azt állítja, hogy ő az MX518-at picit pontosabbnak érezte. Ezeken felül még az Ikari is ajánlott, de kizárólag optikai verzióban. G400-at és MX518-at nem könnyű találni, ha használtan akarod őket venni, G400-ból elég sok új van, hiszen még egy friss egér, most nyáron lett 1 éve, hogy piacra dobták. Sajnos MX518-at újonnan már nem hiszem, hogy találsz, néha-néha felbukkan egy itt PH!-n, de ha tényleg felbukkan, akkor bűn nem kihagyni, mert nem nagy rá a kereslet, így jó áron adják őket. DA v2-ből nagyon sokat találni, egy nagyon keresett egér, rosszul nem jársz vele semmikép.

A man's got to do what a man's got to do.

(#17182) jaffa 2843 válasza WolfheartGR (#17180) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha nem fizetett hírdetés és tudják hogyan kell tesztelni, mik is a tényleges követelmények egy egérnél (ugye ismerős az olyan teszt, ahol 20percig azt taglalják, hogy mennyi színben tud világítani és a driver felesleges funkcióit mutogatják), akkor születhetnek értelmes írások.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17183) WolfheartGR válasza MarcZ (#17181) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Gondolom a más-más fogásstílus miatt érezhette pontosabbnak a Da-nál az 518-at.
Jobban tudta kontrollálni az utóbbit.

17184-esedre: Szerintem is kényelmes a DA, nálam akkor is a harmadik helyre szorult a személyes kis ranglistámon. Az 518/G400-asé az ezüst és hát ugye az aranyérmesemet elégszer leírtam márt. :))

jaffa 2843: Ha elolvasod a cikket akkor láthatod, le vannak írva korrekten az egerek problémái.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17184) MarcZ válasza WolfheartGR (#17183) üzenetére


MarcZ
senior tag

Pedig véleményem szerint a DA-nak sincs rossz fogása, szóval nem tudom igazából, de nekem is inkább az MX518/G400 a szimpatikusabb.

A man's got to do what a man's got to do.

(#17185) Bakitm válasza WolfheartGR (#17180) üzenetére


Bakitm
tag

De gondolom azért nem kell ennyire messzire menni. Az itteni ph-s tesztek is megállják a helyüket vagyis nem nyúlhat nagyon mellé az ember, ha olyat vesz, ami itt ajánlott vagy tettszett jelzéseket kapnak nem?

[ Szerkesztve ]

(#17186) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Gigabyte GM-M6800 egérhez milyen normális driver van mert a gyár oldalán lévő nem jó!

Win7

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#17187) WolfheartGR válasza Bakitm (#17185) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Én maradok az első hsz-nél. Az atombiztos és köze nincs a marketinghez. És olyan ember foglalta össze akinek adok a szavára.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17188) execute93


execute93
őstag

Hellotok.
G400 vagy Abyssus? Starcraft2-re illetve CS:GO-ra meg úgy mindenre használnám.

[ Szerkesztve ]

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#17189) jaffa 2843 válasza execute93 (#17188) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Amelyik kényelmesebb számodra. Mindkettő nagyon szuper egér.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17190) tomee007007


tomee007007
őstag

Sziasztok!

Egérvásárlás előtt vagyok, és kettő között gondolkozom: saitek R.A.T. 3, vagy az 5?
Van valakinek tapasztalata valamelyikkel?
Megéri azt a kb 4000 ft-os felárat az 5-ös?

Előre is köszi!

(#17191) Tenken válasza execute93 (#17188) üzenetére


Tenken
őstag

+1 aby-nak. Most vettem, eddig maximálisan meg vagyok vele elégedve. Tegnap olyat irtottam vele nem akartam elhinni :DD

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#17192) jaffa 2843 válasza tomee007007 (#17190) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Szerintem első hsz-ből bármi.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17193) tomee007007 válasza jaffa 2843 (#17192) üzenetére


tomee007007
őstag

Én ezen a kettőn gondolkozok.....

(#17194) execute93 válasza Tenken (#17191) üzenetére


execute93
őstag

Nekem is szimpatikusabb az Abyssus. Fogását milyennek érzed? Illetve a súlyáról mi a véleményed?

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#17195) Redneck válasza rob83 (#17186) üzenetére


Redneck
veterán

Szerintem semmilyen, nekem is volt olyanom. Nem volt rossz 3 rugóért de érezhetően ködös, pontatlan volt és ezen semmivel sem lehetett változtatni. Milyen driver kéne hozzá???

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17196) st6969


st6969
őstag

Sziasztok!
Segítséget kérnék. Amit venni szeretnék:
- Vezetéknélküli bill. egér kombó
- az egér minél könnyebb (lehetőleg 1db AAA elemmel működjön)
- ne egysoros enter legyen
- kurzormozgató nyilak jól elkülönülve
- lapos, ne túl hangos
- nem kell tuti minőség, szóval lehetőleg 10k alatt, leginkább netezéshez lesz
Nem tudom, van-e ilyen...
Ha csak egérrel foglalkoztok, akkor is szívesen fogadnék ajánlást 5k körül, vezeték nélkülit, 1 elemeset. Az is érdekelne, hogy kb. hány hónapig bírja egy elemmel
Köszönöm

(#17197) deadelon válasza tomee007007 (#17193) üzenetére


deadelon
aktív tag

nem értem a 4000 ft os különbséget itt[link]
azaz a media planetben már kapni az ujabb 5600 os rat 5 öst.én nem merem ajánlani mert mikor megjött nem sikerült összebarátkoznunk elsőre.igaz azóta eltelt lassan 1 hónap és nagyon jó barik lettünk.nem túl kényelmes viszont rohadt pontos ha sikerül beállítani.

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#17198) tomee007007 válasza deadelon (#17197) üzenetére


tomee007007
őstag

igen, de a 3-as kb mindenhol 10.000 ft, az 5-ös pedig igaz 10.900 vmi webshopban, de ott csak 1 év a gari, az edigitalban igaz drágább 13.400 de ott 2 év a gari...

(#17199) deadelon válasza tomee007007 (#17198) üzenetére


deadelon
aktív tag

te tudod.ha megér +2500 öt 1 év gari.állítólag elég soknak bedöglik a szenzora.ha nem használod oldalra a görgőt, mert nincs és kicsi a kezed , a 3 as nem állítható, akkor felesleges az 5 ös

ui:taitoval használom ez nem spec egérpad semmi extra

[ Szerkesztve ]

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#17200) tomee007007 válasza deadelon (#17197) üzenetére


tomee007007
őstag

a rat 5höz használsz vmilyen spec. egérpadot?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.