Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82001) Sirandrish válasza copass (#81999) üzenetére


Sirandrish
legenda

Miféle problémám lehet nekem akár 10 év alatt is attól hogy egy 20 vagy 30 grammal nehezebb egeret használok? :) Tényleg érdekel :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#82002) copass válasza Chris Kiki (#82000) üzenetére


copass
veterán

mi az átlagfelhasználás? irodai munka 8 óra gép előtt?
ha ez fáj akkor úton van egy ínhüvelygyuszi:
http://matraiakosdr.hu/images/dequervain-inhuvely-gyulladas-2.jpg

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#82003) Wolverine válasza Sirandrish (#82001) üzenetére


Wolverine
félisten

Synthwave már írt egy kissé extrém példát ;)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#82004) Xelo válasza Sirandrish (#82001) üzenetére


Xelo
addikt

ez valami vallásos dolog lehet, és arra gondolt hogy majd a másvilágon fog ránk lesújtani a 70grammos egerek istene. ;]

copass: nem fáj, pedig 10+ éve 100grammnál nehezebb egereket használok. erre szerintem az egér súlya (legalábbis ezek a 20-30g difik) normál esetben nincs nagy hatással. az inkább, hogy hosszabb távon hogyan fogja az ember az egeret, milyen pozícióban tartja a kezét/csuklóját, stb. ezért kell olyan egeret találni ami kényelmes az embernek.

Wolverine: attól mert "x" laktóz intoleráns, "y" nem feltétlenül az. pont ezt akartam mondani, hogy különbözőek vagyunk. ha valakinek fáj a 100gs egértől a keze, használjon könnyebbet, vagy más alakút, esetleg üljön jobb pozícióban, stb, de ne általánosítsunk hogy akkor tuti mindenki másnak is baja lesz.

najó, én mára kiegerésztem magam, nem rontom itt tovább levegőt. :D

[ Szerkesztve ]

(#82005) Zaied válasza Xelo (#82004) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem csak kitaláltuk az egészet hogy valaki vegye meg azokat a könnyű vackokat :DDD .

(#82006) Chris Kiki válasza copass (#82002) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Ennek a képnek, amit belinkeltél semmi köze az egér súlyához. A fogásához, ergonómiájához lehet, hogy van. Azért mert egy 110g-os egeret tologatok 8 órában és nem egy 70g-osat -néhány centin (by: Sw)-, nem lesz ínhüvelygyulladásom. Ha lesz is, nem a brutális 40g (nem kézben tartott) súlykülönbség miatt.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#82007) copass válasza Sirandrish (#82001) üzenetére


copass
veterán

az ismétlődő mozdulatok miatt egyoldalú terhelést kapsz folyamatosan, ezért gyullad be minden ami ezt a részt érinti.
elkezd fájni a nyakad a folyamatos egyirányba nézéstől, szem is fárad.
majd jön olyan hogy a vállad beáll (nem tudod a karod egy pontnál magasabbra emelni), könyök fájdalom, kezd zsibbadni a kisújj. a végén az ínhüvely begyullad. reumatológia, fizikoterápia ez úgy fél év mire helyrejössz. nekem kétszer is volt addig 125g egeret használtam napi 8-10-ben, gumidómos billentyűzettel.
az utolsónál már az volt hogy a kulcsban nem tudtam elfordítani a kulcsot, 3 éves lányom megfogta a kezem letérdeltem úgy fájt! :D
mindezt úgy hogy egész évben mindennap bicikliztem 5 km-t a melóba, hóban,fagyban,esőben.
azóta tudatosan keresem a minél könnyebb eszközöket.
mechanikus billentyűzet (minél kevesebb erővel kell lenyomni, 35g van most. gumidóm ~70g) könnyű egér 70g van most.
folyamatosan nyújtok, átmozgatom magam többször is naponta, futok is egy ideje heti 1-2 alkalommal az is segít. így már bírom a napi 10-14 órát is akár.
de amíg nem jár így valaki, úgyse fogja komolyan venni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#82008) copass válasza Chris Kiki (#82006) üzenetére


copass
veterán

ez egy teszt, megmutatja hogy van-e ínhüvelygyuszid. ha lefeszíted és feszül egy picit akkor majd lesz! :D
ha csak néhány centin mozgatod akkor azt csuklóból teszed, nem pedig könyökből.
pont ezért fog begyulladni idővel.
persze attól függ mennyire aktívan használod az egeret. néha nyúlsz hozzá melóban mert inkább csak gépelsz vagy aktívan használod pl. CAD, játszol-e mellette,stb.
sok mindentől függ ez, ezért se hiszik el sokan hogy ez velük is megtörténhet.
marha egyszerű amúgy fogj egy könnyű csavarhúzót és egy nehezet, melyiket fogod többet használni ha a plafonon kell csavarozni? persze hogy a könnyűt.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#82009) Chris Kiki válasza copass (#82008) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Szilikon (vagy mittudomain milyen) talpon sikló tárgyat, csúszós felületen, minimális ellenállással tologatok. Nem 20g gyorsulással. Nem emelgetem fel. Tulajdonképpen alig kell erőt kifejtenem a mozgatásához. Hogy ez az erő minimálisan több vagy kevesebb a súly miatt, vajmi kevés szerepet játszik. A súlykülönbség kiéleződhet szélsőséges esetben.
Egy gamer ide-oda rángatja az egeret napi 8 órában, a sok hirtelen irányváltás miatt előállhat a vázolt probléma hosszútávon. Nyilván itt már nem mindegy, hogy másodpercenként 5g-vel 110 vagy 70 grammot indítok és állítok meg, napjában 10000 alkalommal.
Az ínhüvelygyulladás előállhat túlterhelés vagy tartósan helytelen kéztartás miatt. A túlterhelés desktopozásnál az egér súlya miatt kötve hiszem, hogy problémát okozna. Ha egy 1 kilós vasdarabot kellene mozgatni az asztallapon napi szinten, azt már esetleg tekinthetnénk szélsőséges esetnek.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#82010) failed válasza Zaied (#81994) üzenetére


failed
tag

en pont jonak erzem. Azt akartam irni, h roszabbra szamitottam a meretkulonbseg miatt, de ugyanolyannak erzem - amivel igy elegedett is vagyok :))

Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

(#82011) copass válasza Chris Kiki (#82009) üzenetére


copass
veterán

a rángatás megbosszulja magát elég gyorsan. egy pro gamer kiég 5-10 év alatt, látjuk a híreket 15 évesen kezdik 23 évesen kiszállnak.
az ismétlődő mozdulat terheli meg a szervezetet átlagos felhasználásnál is.
folyamatosan fogsz és mindig ugyanazokat a mozdulatokat csinálod.
ezért fontos a kényelmes fogás, kicsi súly és nem árt egy jó egérpad alá ami kezelhetően gyors.
túlterhelés, helytelen kéztartás? ezeket azonnal megérzed.
ilyenkor órákon, de legkésőbb pár napon belül jelentkezik változatos formákban:
- görgő túl közel volt az egér "közepe" felé, nagyon be kellett hajtani az újjamat, g402 fury
- kisújj zsibbadt mert nem fért el, glorious model d, ms intellimouse pro
- tenyerem fájdult meg az egér formája miatt, razer DA v2
- hüvelykujj fél nap után, a logitech mx master a maga 135g súlyával és tolós fogásával.
az ínhüvelygyulladás hosszú folyamat és sokáig tart helyre hozni. sínbe rakhatják, de a műtét nagyon súlyos esetben van.
ezért kell nyújtani rendszeresen, szélsőséges helyzetbe mozgatni mindent hogy ne tudjon begyulladni. erre vannak egyszerű 5 perces gyakorlatok. én ha nem ülök a gép előtt feszt nyújtok, forgatom a csuklómat,újjaimat,stb.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#82012) nuke7 válasza copass (#82002) üzenetére


nuke7
veterán

ez jó cucc, én most megcsináltam - valószínűleg rosszul - és baromira fáj most mindkét huvelykujjam miközben eddig semmi bajom nem volt... :DDD :W :(

itt...

https://youtube.com/user/nuke7

(#82013) Xelo válasza nuke7 (#82012) üzenetére


Xelo
addikt

ne haragudj de ezen felnevettem. :D ha egy kicsit utánnaolvas az ember, ez a teszt önmagában kb semmit nem ér. jobbulást a csuklódnak.
"Results: The Finkelstein´s and Eichhoff´s tests revealed False Positives, of 46,7% and 53,3% respectively."
"Conclusions: Finkelstein´s test alone, does not appear to validly and reliably assist in the assessment and diagnosis of De Quervain’s tenosynovitis."

(#82014) nuke7 válasza Xelo (#82013) üzenetére


nuke7
veterán

nem a csuklóm fáj, hanem a hüvelykujjam (legbelső ujjperce) - a csuklómnak semmi baja, a teniszkönyökre is figyelek mert heti rendszerességgel teniszezek 1-2-t :DDD

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#82015) Xelo válasza nuke7 (#82014) üzenetére


Xelo
addikt

akkor annak! :D jobban járunk ha a 100grammos egerünket toszigáljuk :DDD

(#82016) nuke7 válasza Xelo (#82015) üzenetére


nuke7
veterán

érdekes, mert a fight mouse elite 150g körül volt, a decus respec meg 151g :DD :U
(elvileg... de én amúgy egy kb. 10x10cm-es területen használom őket csak... :D )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#82017) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

Megérkezett a Rufusztól az Endgame XM1 9990 Ft-ért. Az nem probléma hogy v1-es verzió mert a formára voltam nagyon kíváncsi. Inkább az a baj hogy hiányzik a 4db csúszótalpból 2db és se a csomagolásban, se a dobozban nincs benne + jól meg van karcolászva az alja az egérnek: [kép]

Másoknak megérkezett rendben ? Mert kicsit olyan érzésem van hogy valami visszaküldött darabot adtak el újra, csak nem chekkolták előtte. Írtam nekik, remélem visszakapom a pénzem, vagy adnak egy másikat (annak jobban örülnék)

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#82018) ferni válasza Riccsiz_h (#82017) üzenetére


ferni
őstag

Mi a fene????
Enyém hibátlan volt, 100%os volt, az ég világon semmi probléma, fullos quality.

Ez biztos nem így jött ki a cégtől.
Ez bontva volt.
Nem is értem.
Az a karc lehetetlen, hogy dobozon keresztül lenne.
És ezek a talpak is rendesen oda vannak ragasztva, tuti nem estek le maguktól.
Hajszárítózni kell, hogy lejöjjenek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#82019) copass válasza Xelo (#82013) üzenetére


copass
veterán

istenem egy tanulmány kemény 45 emberrel! :D
senki nem mondta hogy ez azonnali diagnózist ad hogy akkor neked ínhüvelygyulladásod van. azt mondtam hogy ha fáj akkor "úton van" az ínhüvelygyuszi, tehát jelzi hogy vmi nem kerek reumatológiára elkéne menni vagy nem ártana kevesebbet egerészni.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#82020) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Azt lehet tudni hogy ez a Cestus 510 hány gramm? Kíváncsi vagyok, mert egyáltalán nem esik nehezemre használni, pedig tegnap direkt megküldtem, és vagy 6-7 órát voltam gép előtt :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#82021) copass válasza Sirandrish (#82020) üzenetére


copass
veterán

99,2 g

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#82022) Sirandrish válasza copass (#82021) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah akkor belevágom még a 10grammos súlyt, hogy érezzem a mancsom alatt :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#82023) Xelo válasza copass (#82019) üzenetére


Xelo
addikt

ha észrevetted volna, a kollégákkal nem vesszük vér komolyan a témát, te tolod túl. :D az a véleményem, hogy az öndiagnózis egy faszság, és tévutakra vezet. ha valakinek kétségei vannak az egészségével kapcsolatban menjen el dokihoz, aki a szakterületét sok-sok éven át tanulmányozta, ne egy online fórum megmondóemberének kommentje után hitesse el magával hogy baja van.

Sirandrish: á úgy már izmosabb leszel mint én, a rival 3 wirelessem csak 106gramm 2 AAA elemmel :( :D

(#82024) Sirandrish válasza Xelo (#82023) üzenetére


Sirandrish
legenda

Haha...1-2 hónap és vevő vagyok egy szkander meccsre LÚZERKÉM :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#82025) nuke7 válasza Sirandrish (#82024) üzenetére


nuke7
veterán

semmik vagytok, én 150g-s egereket használok bő ~10-12éve... :DDD :))

https://youtube.com/user/nuke7

(#82026) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#82027) Sirandrish válasza nuke7 (#82025) üzenetére


Sirandrish
legenda

Veled akkor nem állok ki :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#82028) Amur


Amur
addikt

Sziasztok.
adatbevitel +játék kombóhoz keresek egeret(játékok nem igényelnek nagy érzékenységet, nem fps )
18cm a kezem, amiket néztem az ajánló alapján:
asus rog sica, roccat lua, razer deathadder ill. egy logi g203 prodigy
10k max keret
külföldről most nem rendelnék(karácsonyig kell, mert ezt kapnám a lányomtól). használt jöhet.(ő nem fogja tudni hogy használtat ad, majd megoldom)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#82029) Chris Kiki válasza nuke7 (#82025) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Az kizárt dolog !!!4(négy)! Akkor Neked már nem csak Ínhüvelygyulladásod van, hanem az izmaid is szétroncsolódtak. Vagy olyan izmos a jobb kezed, hogy mehetsz Sirandrishhoz Raptort irtani (kicsit előbb sározd össze magadat, mert úgy szereti).

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#82030) Sirandrish válasza Chris Kiki (#82029) üzenetére


Sirandrish
legenda

Elmész te a... :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#82031) copass válasza Xelo (#82023) üzenetére


copass
veterán

Könnyű Egér Tagadók?! 70g-os egerek felakasztva, kiöntve ólommal, "van élet 100g felett is!" transzparensek mindenhol! :D
ez nem agydaganat szintű problémakör! :D majd ha fájni fog és nem akar elmúlni, akkor elmész orvoshoz. csak az a bibi hogy akkorra már annyira begyullad hogy sokáig fog tartani a felépülés. de ha a teszt után lát orvos, elküld egy gyógytornászhoz vagy kapsz vmi gyulladáscsökkentőt és gyorsan felépülsz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#82032) copass válasza nuke7 (#82025) üzenetére


copass
veterán

akitől mindig kartávolságon kívül szabad csak vicceskedni! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#82033) Synthwave válasza Sirandrish (#82030) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#82034) Sirandrish válasza Synthwave (#82033) üzenetére


Sirandrish
legenda

1 év 100grammos egér használat után meg...


:DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#82035) Xelo válasza copass (#82031) üzenetére


Xelo
addikt

én értelek, és nem is az ínhüvelygyulladást akarom elkomolytalankodni. :D volt már mindenféle bajom az izületeimmel, edzés közben sikerült már párszor lesérülnöm, tudom hogy nem kellemes. azért mókáztam, mert tuti biztos kijelentéseket teszel, olyan mintha átkokat szórnál ránk hogy na nekünk ilyen meg olyan bajunk lesz a 100+ grammos egereink miatt. :P én azt tapasztaltam az életem folyamán, hogy ha a tudatunkat mérgezzük, netet olvasgatva próbáljuk magunkat diagnosztizálni, stresszelünk, stb, nagyobb eséllyel lesz baja a szervezetünknek, kb bevonzzuk a dolgot. próbálom az ilyesmit kerülni, az online átkokkal egyetemben. :D

(#82036) Synthwave válasza Sirandrish (#82034) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Rosszabb esetben meg



))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#82037) Sirandrish válasza Synthwave (#82036) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ha +20 gramtól lerohad a kezem, akkor meg is érdemli a kezem, mert csíra :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#82038) Synthwave válasza Xelo (#82035) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak egy kérdés van: állandó jelleggel emelgeted-repozícionálod az egeret és sok a nagy sebességű (2,5-3 m/s-os) flickelés vagy pár centin tologatod?

-------------------------------------------------------------------------------------

#82037 Sirandrish: Ja. Megérdemli. Ott rohadjon meg, ahol van, nem? :W

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#82039) Xelo válasza Synthwave (#82038) üzenetére


Xelo
addikt

amikor lövöldézek akkor emelgetem/flickelgetek, de manapság nem játszok többet heti 3-4 óránál. a többi gép előtt eltöltött időben meg pár centin tologatom. :D régebben viszont volt egy évtized, amikor éjjel nappal a játékok mentek, és olyan egereket használtam mint például a logitech g5, ami az egyik kedvenc egerem volt 2005-2010 között.

(#82040) Sirandrish válasza Synthwave (#82038) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem akarok egy ilyen vitát újra szítani, de szerinted az emberiség hány %a engedhet meg magának 60 meg 70 grammos szuperegereket? Vagy akik megengedhetnének is, azok közül hányan kezelik kardinális kérdésként? Nah és akik mindezzel nem tudnak vagy nem akarnak foglalkozni, azok közül hányan szenvednek bármiféle kézzel kapcsolatos problémától BIZONYÍTOTTAN attól, hogy 70grammos egér helyett, egy 94 grammosat használtak?

Figyelj...elismerem a szaktudást, nem véletlenül kérdeztem itt, tudtam hogy hozzáértő emberek vannak itt. Azt is elhiszem hogy TOP szinten számít, hogy a CSGO-ba egy milliomod seccel gyorsabban ér oda az egér (a súlyából adódóan), de hogy nekem single player játéknál, meg PH-s böngészésnél nem jön elő a 100gramból adódó hátrány ebben egészen biztos vagyok, és abban is hogy ebből (+20gram) kifolyólag soha, semmilyen problémája nem lesz a csuklómnak. Soha nem figyeltem az egerek súlyát, és van egy sanda gyanúm hogy eddig minden egerem 100gramm felett volt, de még soha nem fájt a csuklóm, vagy az újam...pedig már vagy 20 éve nyüstölöm a műanyagpatkányokat... :K

Ennyi a véleményem erről, de nem is szeretnék tovább ezen rugózni. Mindenkinek további szép napot..
Vásárlási tanácsom meg az lenne hogy azt kell venni ami a vevő igényeit maximálisan kielégíti minimális árért. Ha Fifa közben kell valami amit felhoz tud vágni, akkor jöhetnek a gagyi A4techek, ha valakinek 50grammos egér kell, mert PUBG bajnok akar lenni, az vegyen olyat, de ha valakinek általános felhasználásra kell, akkor szerintem nem kell elzárkózni komplett brandektől, csak azért mert mondjuk 90grammos...
:R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#82041) Ribi válasza nuke7 (#82012) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azt ugye tudod, hogy ha ezt lendulettel csinálod, akkor el tudod tépni azt az ínt.
Kb tidepod challenge 0,3 volt egy időben.

(#82042) nuke7 válasza Synthwave (#82038) üzenetére


nuke7
veterán

&Xelo
én játék közben is 10x10cm-en tologatom, nincs is több helyem... :DDD
(nem is emlékszem, hogy mikor emeltem fel utoljára... :U )

#82041 Ribi : mostmár így rájöttem, amikor kiderült, hogy nekem nem is hajlik így a kezem ahogy a képen van, mert nem 3d-s az ábra, és befelé is kell fordítani... :W (nyilván ezért fájdult meg eléggé a hüvelykujjam :DDD :O )
szóval nagy f@szság ez a teszt, azt biztos orvos nélkül :K

#82040 Sirandrish : arról nem is beszélve, hogy ezek a hiper könnyű egerek nem is ergonomikusak, tehát még kényelmetlenek is... :( :K

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#82043) guftabi96 válasza nuke7 (#82042) üzenetére


guftabi96
addikt

"arról nem is beszélve, hogy ezek a hiper könnyű egerek nem is ergonomikusak, tehát még kényelmetlenek is..."
Ne haragudj, de ez WTF?
Egyrészt szerintem a súly is része az ergonómiának, de azt veszem ki az idézett szövegből, hogy te nem erre gondoltál, hanem a formára. Mégis mi köze van a formának a súlyhoz?
Arról ne is beszéljünk, hogy az teljesen szubjektív, hogy kinek mi a kényelmes.

Nagyon túl lett egyébként beszélve ez a súly téma.
Én annyit tudok mondani mindenkinek, hogy próbáljatok ki egy könnyű egeret hosszabb távon. Nagy esély van rá, hogy ha kényelmes számotokra a forma, akkor soha többet nem akartok 100g+ egereket használni... de ha mégis, akkor sincs semmi. Egyéni preferencia. Mindenki használjon, amit akar. Szerencsére van választék bőven.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#82044) copass válasza Xelo (#82035) üzenetére


copass
veterán

nekem futáskor rohad le a térdem aszfalton ha túlhajtom magam, akkor pihi egy darabig aztán óvatosabban vissza.
én speciel soha nem gondoltam volna hogy bármyilyen betegségem lesz attól mert gépen dolgozok! :D ha tudom korábban elkezdek aktívabban sportolni.
aki hajlamos rá, annak mondhatja az orvos is akár, annak se fogja elhinni! :D várakozás közben azért hallottam néha olyan cifra dolgokat a betegektől, hogy égnek állt az agyam.
azért nem váltja ki a gyógyszert, mert azt hallotta hogy az orvosok szándékosan írják fel drága gyógyszert ami nem hat olyan jól mint az amit a gizikéék szerezni külföldről...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#82045) copass válasza nuke7 (#82012) üzenetére


copass
veterán

óvatosan kellett volna ám csinálni, nem erőböl.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#82046) Synthwave válasza Sirandrish (#82040) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Nem akarok egy ilyen vitát újra szítani, de szerinted az emberiség hány %a engedhet meg magának 60 meg 70 grammos szuperegereket?"

Teljesen irreleváns. Na nem mintha a jóféle szenzorral szerelt téglák olcsóbbak lennének, sőt, inkább még drágábbak, mert 56 gomb, extra súlyok meg csillámpónis kutyahere van hozzájuk, oszt mégis viszik őket, mint a cukrot.

"Vagy akik megengedhetnének is, azok közül hányan kezelik kardinális kérdésként?"

Megintcsak irreleváns. Pont annyira, mint az a tény, hogy az internet is rogyásig van egértesztekkel, aztán 10-ből 9-et dilettánsok írnak és csak a marketingzöldséget böfögik vissza, aztán mégis ezek alapján "tájékozódik" a többség. Aztán jön a hoppá, mikor ráébredünk, hogy a tehénlepény-is-finom-lehet,-hiszen-2-milliárd-légy-nem-tévedhet effektusba vetett hit balul sült el.

"meg PH-s böngészésnél nem jön elő a 100gramból adódó hátrány ebben egészen biztos vagyok"

Valóban nem, de ezt már fentebb írtam is, nemde? :U Különben is a 100 gramm az középsúly, még nem tégla (bár sokak számára már igen) és amúgy a prók által íratlan konszenzusként megállapított, ~105 grammos határ alatt van, és minő véletlen, körülbelül eddig szoktunk ajánlani is. Fogalmam sincs, miért érzed úgy, hogy meg kell védened a 30 000-es vásárlásodat velem szemben, mikor szóba nem került az Acered. : /

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#82047) Sirandrish válasza Synthwave (#82046) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én egyáltalán nem védem a vásárlásomat. Pont azért nem mert szóba se került :N
Azt mondtátok hogy a szenzor fasza benne, ezen kívül meg rohadtúl bejön a dizájnja...ennyi.
Mivel nem értek hozzá, nekem csak a "tetszés" marad, a többit rátok bízom/bíztam :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#82048) Synthwave válasza nuke7 (#82042) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"nem is emlékszem, hogy mikor emeltem fel utoljára... "

Akkor téged nem érint. Ennyi.

"arról nem is beszélve, hogy ezek a hiper könnyű egerek nem is ergonomikusak, tehát még kényelmetlenek is... "

A kényelem (aminek amúgy valóban része a tömeg, de ezt most tegyük parkolópályára, mert valószínűleg csak a formát értetted alatta) a lehető legszubjektívebb szempont, ami egy egér kapcsán csak felmerülhet, még akkor is, ha a komfortról éppen megkérdezett embereknek milliméterre ugyanakkora kezeik vannak. Arról nem beszélve, hogy nem csak szimmetrikus pehelysúlyú darabok vannak.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#82049) nuke7 válasza Synthwave (#82048) üzenetére


nuke7
veterán

nincs olyan könnyű egér ahol nem kell tartanod a kisujjat, esetleg a gyűrűset - az minden, csak nem egészséges szerintem hosszu távon, feszülnek végig a kézben az ínak...

#82045 copass : nem hajlott, ezért erőltettem :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#82050) Synthwave válasza nuke7 (#82049) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én például egy szimmetrikuson sem tartom állandó jelleggel, főleg nem desktopon/irodázás közben. ;)

De a Razernek, a Cooler Masternek, illetve a G-Wolves-nak is vannak aszimmetrikus és pille patkányai. Az egyéb gyártók/OEM-legós cégek mellett.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.