Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) nyunyu válasza Synthwave (#18041) üzenetére


nyunyu
félisten

(hyper)glide: Az egér alján található teflontappancsok, amin csúszik az egér

Arra akartam kilyukadni, hogy aki eleteben most eloszor olvassa, annak tuti nem fog leesni, hogy a HyperGlide az egyik legregebbi, valoszinuleg a legismertebb tappancs marka.

Ahogy az araikat elnezem, konkurencia hatasara lejjebb szalltak a magas lorol.
1k-ert a hulyenek is megeri a dupla adag HG.
Meg valami 3k-ert vettem a HG MS-1-et 6(-7?) eve...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18052) Bakitm


Bakitm
tag

A frissítéseket ugyan nem olvastam végig, de hasznos lehet, Viszont amit sajnálattal tapasztaltam, hogy az utóbbi időben nem került ki sok ajánlott egér, így a lista sem bővült nagy mértékben. Asszem az x-710bh-mat amint lesz pénzem valami nem ajánlott egérre leszek hajlandó lecserélni.

(#18053) jaffa 2843 válasza Bakitm (#18052) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ennek csak én nem értem a logikáját? :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18054) Bakitm válasza jaffa 2843 (#18053) üzenetére


Bakitm
tag

Gondolom azért nem nagyon bővült az ajánlott lista, mert nem jött ki normális egér manapság, amit érdemes lenne megvenni azokon kívül amik már eddig is említve voltak. Ergó nem bővültek a lehetőségek minőségi egérvásárlás terén.

(#18055) KaiotEch válasza Bakitm (#18054) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szerintem ezt a részt nem értette, de én sem: "Asszem az x-710bh-mat amint lesz pénzem valami nem ajánlott egérre leszek hajlandó lecserélni."

(#18056) Synthwave válasza KaiotEch (#18055) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Pedig egyszerű. Mazochista hajlamok. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18057) Bakitm válasza KaiotEch (#18055) üzenetére


Bakitm
tag

Jah ez csak úgy jött.
Mikor megvettem az a4tech x-710bh-t még tetszett, most viszont már annyira nem jön be és keresem, hogy mire cseréljem. Viszont annó is ez volt az egyetlen olyan egér az ajánlott listában, ami megfelelő volt. Balszerencsémre ez most sem változott, így nem jutottam előrébb, hogy milyen egeret vegyek majd helyette, hiába járkálom a netes tesztelő oldalakat, meg fórumokat.

(#18058) Synthwave válasza nyunyu (#18051) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem olyan rég még 2,5k volt.

De a linkelt az csak MS 4.0 és kifújt.

---------------------------

Bakitm: Pedig van választék bőven.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18059) Bakitm válasza Synthwave (#18058) üzenetére


Bakitm
tag

A G400-ast nézegettem legutóbb. Még volt is pont az itteni media markt-ban kiállított darab, de egy kicsit nagynak tűnt fingertip fogáshoz, pedig kialakításra nagyon bejött és a gombok száma és elhelyezkedése is jó lett volna.
Ahogy nézegettem fingertip 5 gombos(ahol jobb oldalon nincsen gomb) egerek még mindig ritkák, főleg a minőségi garis darabok.

(#18060) KaiotEch válasza Bakitm (#18059) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

G9x?

(#18061) cellpeti


cellpeti
veterán

Nagyon hajlok a G300 fele, tetszik, majd valamikor elmegyek az MM-be és megtapogatom

Eddig ezeken gondolkodom:

- MS WMO
- MS IME 3.0
- Logi MX518 - már nem tetszik
- Logi G400 - ugyan az, mint az MX518, tehát ez se igazán
- Logi G300
- Ikari Optical

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18062) Bakitm válasza KaiotEch (#18060) üzenetére


Bakitm
tag

Most hogy így mondod körülnézek, hátha van valami hely, ahol meg tudom fogdosni, mert mindig a fura kinézete és kialakítása miatt vetettem el. Mondjuk vakon nem venném meg még mindig, de egy kis nézelődést a városban megérhet. Ez még nem darkfield laser-es igaz? Vagy esetleg jött ki update-es verziója? - Nem mintha számítana.

(#18063) Synthwave válasza Bakitm (#18062) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Avago ADNS-S9500.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18064) KaiotEch válasza Bakitm (#18062) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

BP Polus Center, Hülyevagyok boltban 100%, hogy ki van rakva, mert ott voltam, de látom az neked marha messze van, de sztem a Pécsi MM-ben is ki van pakolva.

(#18065) Bakitm válasza KaiotEch (#18064) üzenetére


Bakitm
tag

Köszi! Legutóbb mikor az mm-ben jártam elég szegényes volt a kínálat, főleg drágább kategóriába. Viszont, amint lesz időm benézek, hátha most van belőle kirakva.

(#18066) MarcZ


MarcZ
senior tag

Egy kis "igazából mindenki lesz*rja": Megjött a G500. :D

A man's got to do what a man's got to do.

(#18067) jilian


jilian
addikt

Megjött a DA BE.

- bajekom most aztán tényleg nem tudom eldönteni milyen fogással rendelkezem...
eddig úgy fogtam az egeret, hogy teli tenyér, mégis az újaim behajlítottam, főleg a kis- / gyűrűsujj, ennél meg úgy kényelmes ha a kis-/ gyűrűsujj nyújtva súrlódik a padon.... :U

- a LOD-ja tényleg nagy

- hogy a szoftvere felmenjen, regisztrálni kell magad...hááát ez kész, mi van ha egy szerencsétlen júzernek nincs nete?!?

- "Az alján a matricán egyértelműen szerepel, hogy Black Edition, az alatta lévő műanyag szintén érdes."
nekem minden rajta van de az, hogy Black Edition, az nincs. :N
és nem érdes a műanyag, hanem érezni, hogy a matrica alatt valami gravírozva van.

(#18068) WolfheartGR válasza jilian (#18067) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Eszedbe ne jusson feltenni azt a synapse lofszt...

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18069) jilian válasza WolfheartGR (#18068) üzenetére


jilian
addikt

Már késő... :U

(#18070) Synthwave válasza jilian (#18067) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor lehet, hogy egy újabb revision.

Synapse ---> Lomtár.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18071) jilian válasza Synthwave (#18070) üzenetére


jilian
addikt

De ha az nincs fent (nem fut) akkor nem tudok profilokat váltani.
Nem jobb ha az elején használom amíg a megfelelő beállításra nem jutok?

(#18072) WolfheartGR válasza jilian (#18071) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Alján van gomb. Profilválasztó.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18073) cellpeti


cellpeti
veterán

Hello, sziasztok!

Akinek kellene MS WMO egér az keressen meg a jövő héten.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18074) jilian válasza WolfheartGR (#18072) üzenetére


jilian
addikt

Igen. Megtaláltam de ha kilövöm a progit, akkor nem váltja a profilokat. (baloldalt lent zölddel kiírná) :B

(#18075) WolfheartGR válasza jilian (#18074) üzenetére


WolfheartGR
őstag

De váltja. De mivel kilőtted a progit ezért nincs ami írja... :DDD

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18076) jilian válasza WolfheartGR (#18075) üzenetére


jilian
addikt

Rendben, megnèzem este mèg1x.
Egyèbkènt mièrt baj ha fent maradnak ezek progik? :U
Mert ha a win betöltèsi ideje a mèrvadò, akkor azt a 0,2 mp.....

(#18077) cellpeti válasza jilian (#18076) üzenetére


cellpeti
veterán

van rá egy ötletetem, de nem biztos

Logitech MX518nál nekem se volt egy progi se.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18078) jilian válasza cellpeti (#18077) üzenetére


jilian
addikt

Hö? :U
:DDD

(#18079) deatom


deatom
tag

nagyon off,de meglepett, hogy Mennyííí?
[link] :))

(#18080) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
A Razer Deathadder (V1) egerem jobb gombja kezd meghalni, már csak erős nyomást érzékel, ezért a cserén gondolkodok. A Logitech G9x-et néztem ki, mert régóta tetszik a formája, bár még nem próbáltam.
Ezzel kapcsolatban kérdezném hogy van-e valami komolyabb hibája az egérnek, milyen a minősége (összeszerelés és anyagminőség) valamint hogy a cserélhető rész meg tud-e lazulni idővel?

FPS-el nagyon ritkán játszom (inkább WoW), de lehet hogy a jövőben ez is szempont lesz ezért számolok vele, lesz valami hátránya ilyen szempontból a Deathadderhez képest?

A Win8 támogatása megoldott?

(#18081) KaiotEch válasza -FreaK- (#18080) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát a DA az tenyeres, ez meg erősen claw a maga 10,5cm hosszúságával.

(#18082) -FreaK- válasza KaiotEch (#18081) üzenetére


-FreaK-
veterán

Igen, tudom, de ránézésre ez jó lesz nekem szerintem, bár az a 10,5cm tényleg nagyon kicsi :/ Ki kellene próbálnom élőben.

(#18083) WolfheartGR válasza -FreaK- (#18082) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Közel nincsenek egymáshoz méretben.
Ki kell cserélni a Da-dban a mikrokapcsolókat és van egy zsír egered olcsón.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18084) -FreaK- válasza WolfheartGR (#18083) üzenetére


-FreaK-
veterán

A mérete szerintem nem lesz probléma. Inkább a minősége érdekelne, illetve hogy a lézeres szenzor mennyire tudja lekövetni a gyors mozgásokat a DA-hez képest, mennyire tartós a cucc, ilyesmi.

A mikrokapcsolókat is ki lehet cserélni, de ehhez valahonnan rendelni kellene (honnan?) aztán a kicseréléshez valszeg forrasztás is kelleni fog stb.
Emellett kopik a gombokon a felső burkolat is, valamint nem áll teljesen a kezemre, ezért most keresek valami más formát.

(#18085) WolfheartGR válasza -FreaK- (#18084) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Első hsz-ben még a mikrokapcsolók beszerzési helye is megtalálható. :)
Esetleg kukkolj meg egy G400-ast ha van rá lehetőséged. Nagy lesz az a váltás a G9x-re. Viszont nekem pokolian szhar az az egér (beszrok módon fáj tőle a kezem). Tehát ez ügyben az én véleményem nem meghatározó.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18086) -FreaK- válasza WolfheartGR (#18085) üzenetére


-FreaK-
veterán

Akkor leírom még egyszer:
- a cseréhez forrasztgatás is kellene (nehezen venném rá magam)
- a formája nem passzol tökéletesen a kezembe, ezért keresek más formájú egeret
- a burkolata is lekopott már a gombokon

Köszi azért, az igaz hogy nem néztem az 1. hsz-t, viszont engem inkább tapasztalat érdekelne olyan embertől aki huzamosabb ideig használta az egeret.
Gondoltam amúgy hogy megveszem az egeret és ha mégse passzol az hamar kiderül és akkor adom is tovább és nézek mást. (szerintem amúgy nagyon fog tetszeni :) )

A G400 az ugyan az a forma mint az MX518 ugye? Mert olyan van öcsémnek és az meg nagyon nem tetszett soha.

A minőségével kapcsolatos kérdéseim továbbra is fennállnak :)

[ Szerkesztve ]

(#18087) cellpeti


cellpeti
veterán

Mionix egere van valakinek?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18088) WolfheartGR válasza cellpeti (#18087) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Nekem volt 3200-as. Pontosnak tűnt, csak kiakasztom a szenzort akkorát tépek rajta.
Feljebb a "méretes" linken még látható is.

-FreaK-: Igen, teljesen ugyanaz a forma. Többi a te dolgod. :)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18089) Synthwave válasza -FreaK- (#18086) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A kábele meglehetősen merev, nem kizárt hogy idő előtt megtörik.

A szenzor Avago ADNS-S9500, az ismert gyorsulási gondokkal, ami műanyagpadon némileg enyhébb, mint szöveten.

Ha a fogás bejön, végülis használható, bár méretéhez képest azért van súlya.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18090) jilian válasza jilian (#18076) üzenetére


jilian
addikt

Hát nem tudom hol rontottam el, de nekem Synapse nélkül nem vált profilt. :(

(#18091) WolfheartGR válasza jilian (#18090) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ezt tedd fel. Nekem ezzel jó volt.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#18092) jilian válasza WolfheartGR (#18091) üzenetére


jilian
addikt

így mindjárt más! :R

(#18093) Nando911 válasza -FreaK- (#18080) üzenetére


Nando911
csendes tag

Én próbáltam a g9x-et MM-ben, nekem nagy kezem van, de valami írtó kényelmetlen számomra a fogása. És az anyagminősége is hagy némi kívánni valót maga utána, ha annyi pénzem lenne én biztos nem azt venném meg. Működés közben még nem próbáltam, pontosságáról nem tudok semmit. csak külsőről tudok nyilatkozni, de ha előtte DA-d volt nem tudom elképzelni, hogy neked kényelmes lesz a g9x.

[ Szerkesztve ]

(#18094) cellpeti


cellpeti
veterán

na voltam MM-ben, fogtam is G300at. Megfogom venni, Ebayen 5800,-

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18095) jaffa 2843 válasza cellpeti (#18094) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Van kirakva a győriben?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18096) cellpeti válasza jaffa 2843 (#18095) üzenetére


cellpeti
veterán

yes!

Ahogy olvasom és fordítom és értem az jön le, hogy nem igazán komálják ezt az egeret.

"The Logitech G500 can now be picked up for as little as £40. So for just £10 more than the G300, you get a scroll wheel that can switch between smooth or notched scrolling, a more comfortable shape, a more ergonomic design and a much better sensor that can handle higher-speed movements and faster accelerations. The G500 also has an adjustable weight, a higher-quality braided cable, and a clearer, more discreet system for displaying the dpi selected (rather than the colour code system on the side of the G300) ... need we go on?
All in all, we prefer the G500 to the G300!
"

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18097) Synthwave válasza cellpeti (#18096) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"a scroll wheel that can switch between smooth or notched scrolling"

Szabadon futó görgő. Böngészés közben jól jöhet, de a világot nem fogja megváltani.

"a more comfortable shape, a more ergonomic design "

Totál szubjektív.

"a much better sensor that can handle higher-speed movements and faster accelerations"

Ha az S9500-as Avago "much better", akkor itt lehetnek problémák.

"The G500 also has an adjustable weight"

Minek, amikor már alapból is egy féltégla?

"a higher-quality braided cable"

Én speciel utálom a braided kábeleket, mert nehezek.

"and a clearer, more discreet system for displaying the dpi selected "

De jó. Mert úgyis belövöm egyre és ott hagyom.

"need we go on?"

No, thanks. ;]

Amúgy szerintem a G300 elég durván rusnya, de ez ugye magánvélemény. Jobban még nem néztem utána, de valami olyasmi rémlik, hogy PixArt szenzor, ami ha igaz, túl sok jót nem sejtet - mindenesetre addig nem írom le, amíg nem próbáltam.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18098) MarcZ válasza Synthwave (#18097) üzenetére


MarcZ
senior tag

G500 Dual Scroll Wheel-es, szóval lehet szabadon futó és "megakadó" is. G300 = A3055. :)

A man's got to do what a man's got to do.

(#18099) Synthwave válasza MarcZ (#18098) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"G500 Dual Scroll Wheel-es, szóval lehet szabadon futó és "megakadó" is"

Olyan, mint a G9x.

Ha A3055, akkor az, ami a G100-ban van és a 3050-esen alapszik. Az sem feltétlenül a legjobb ajánlólevél. De ahogy mondtam, a puding próbája az evés.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18100) MarcZ válasza Synthwave (#18099) üzenetére


MarcZ
senior tag

3050 akart lenni, igen. Elírtam, elnézést. :(

A man's got to do what a man's got to do.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.