Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) kissz84


kissz84
tag

Kérhetnék még egy véleményt a Gigabyte M6980-ról?

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#17052) FireKeeper válasza kissz84 (#17051) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az első hsz-ben lévőkből szemezgess inkább.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#17053) nuke7 válasza kissz84 (#17051) üzenetére


nuke7
veterán

Nekem bejött, bár nem a legpontosabb.

https://youtube.com/user/nuke7

(#17054) superg


superg
senior tag

Üdv!Ha egy egeret be akarok vonni olyan csuszásgátló matt festéssel melyik festéket használjam?
Illetve hol kaphatnék erre választ:)

(#17055) tommjee válasza jaffa 2843 (#17046) üzenetére


tommjee
senior tag

Nem nemzavaró észre sem lehet venni hogy ottvan az a 2 gomb a görgő mögött mikor használom... A 4 felső gomból csak 1-et használok a "G4-et" (bal oldalt hátsó)
persze a világítást kilehet kapcsolni teljesen :R

(#17056) tommjee válasza jaffa 2843 (#17046) üzenetére


tommjee
senior tag

dupla sorry

[ Szerkesztve ]

(#17057) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Hohóó, nekem ilyen kell xD

A számítógép házaik is olyan dizájnosak, mintha lego-ból lennének kirakva, minden szir-szar éles rosseb kiáll belőle, de ezt aki tervezte azonnal az utcára dobnám...

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17058) tommjee válasza jaffa 2843 (#17057) üzenetére


tommjee
senior tag

8200 DPI ja oké mert ennyi kell mindenképpen !! :DDD

(#17059) nuke7


nuke7
veterán

revoltec fight mouse elite nagyon kenyelmes.
viszont miert lehet, hogy ha lassan huzom, akkor ugral a kurzor? :F ( srehen iranyu mozgasnal)

https://youtube.com/user/nuke7

(#17060) Bukmop válasza nuke7 (#17059) üzenetére


Bukmop
tag

Na de jó, hogy nem azt vettem! :DDD Egérpad-gond nem lehet?!

"Doing more than the minimum work is my deffinition of failing!"

(#17061) deadelon válasza nuke7 (#17059) üzenetére


deadelon
aktív tag

próbáld ki az asztalon,ha ott nem produkálja a jelenséget akkor egérpad probléma.elég kényes az egérpadokra.a roccat taito sem tartozik pl a kedvencei közé.
ui:bekalibráltad a lift gombbal?

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#17062) Egon válasza Tothgera30 (#17012) üzenetére


Egon
nagyúr

Bírom, hogy (megint?) olyanok osztják az észt wireless egér ügyben, akik láthatóan csak a kirakatban láttak eddig olyant. A fő fórumnáci (háistennek eltűnt?) szellemi öröksége visszaköszön az avatar-on is, jól láthatóan [hányós szmájli]

viszont azt azért ne nevezd igazán szabad mozgásnak, amit tölteni kell.

LOL. Szabadon mozog, amikor használom (ellentétben egy vezetékessel). Az, hogy hetente egyszer tölteni kell (mondjuk), ezt nem igazán befolyásolja. Inkább kelljen tölteni hetente vagy pár naponta, mindhogy folyamatosan szívjak a drót miatt. De ha valaki nem akar kompromisszumot kötni a töltéssel kapcsolatban, AA-s akksival működő egér kell, amibe csak bepattintom a másik garnitúra elemet, és voilá... :U Ennyire egyszerű.

Ha pedig este lemerül, és nekem még lenne dolgom, és pont műszaki rajzot csinálok, ami egér nélkül mondjuk lehetetlen, akkor beszopt@m, mert mire feltölti már reggel lesz.

ROTFL. Duplán. Egyrészt, a wireless egerek általában nem úgy merülnek le, hogy 5 perce még működik, aztán egyszercsak se kép se hang. Van rajtuk kis led, ami jelzi a töltöttségi szintet. Az enyémen pl. csak egy kis vörös led van, ami villog ha kevés a nafta. A villogás kezdetétől számítva, még órákig megy gond nélkül. Ezen túlmenően, ha rátöltök egy fél órát, feltölt annyit, amivel utána újabb órákig elvagyok.
Visszakérdezek: ha este még lenne dolgod, és pont műszaki rajzot csinálnál - de bedöglik a szupi vezetékes egered (amit esetleg az E-bay-ről vettél százévesen, mert az MS egerek sosenem halnak meg, hehe), akkor mi van? Pontosan ezért kell legyen ilyen helyzetben (amikor munkára kellhet) egy egypálcás (by nyunyu) tarcsi egér, és máris nem kell felvágnod az ereidet... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17063) nuke7 válasza deadelon (#17061) üzenetére


nuke7
veterán

ebben a kalibralasban lehet valami :DDD
irnal rola kicsit bovebben? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#17064) deadelon válasza nuke7 (#17063) üzenetére


deadelon
aktív tag

megnyomod a lift gombot és megmozgatod jobbra balra az egeret párszor,lehetőleg ne túl gyorsan.és kész ennyi.
még annyit lehetőleg ezt alacsony dpi beállítás mellett végezd pl 6-700

[ Szerkesztve ]

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#17065) nuke7 válasza deadelon (#17064) üzenetére


nuke7
veterán

aha, kösz :R

nekem úgy vannaka dpi-k, hogy 180 - 450 - 760 - 990 :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#17066) nyunyu válasza Egon (#17062) üzenetére


nyunyu
félisten

A villogás kezdetétől számítva, még órákig megy gond nélkül. Ezen túlmenően, ha rátöltök egy fél órát, feltölt annyit, amivel utána újabb órákig elvagyok.

MX Revo fel orat bir a piros LED kigyulladasatol szamitva.

Ilyenkor megy el az ember kave/cigi/ebedszunetre, mivel fel ora alatt toltodik annyit, hogy egy egesz napot kibirjon utana.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17067) nuke7 válasza nuke7 (#17065) üzenetére


nuke7
veterán

hát ez rohadtul nem segített... most össze-vissza akadozik az egér, egérpadon és asztalon is :W kösz a "jó" tanácsot... :(((

https://youtube.com/user/nuke7

(#17068) nuke7 válasza nuke7 (#17067) üzenetére


nuke7
veterán

megoldódott, nem tudom mitől... :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#17069) Klepti


Klepti
tag

Sziasztok!
Elgondolkodtam, hogy veszek egy új egeret. Jelenleg az intellimouse 1.1a-m kezdi megadni magát, már kiszolgált sok-sok évet :(

Mit ajánlanátok a helyére?
-FPS-re és alap használatra
-vezetékes, mert megőrülök a vezeték nélküliektől
-NAGY legyen. Tehát nem kicsi. Batár kezem van, és szeretem a nagyobb egereket, az intellimouse is így tetszett meg, nagyon imádom a mai napig!

Árban nem tudnék most egy konkrét összeget mondani, nem akarok ilyen 10-15ezreket rákölteni, használt is játszik.
Márka nem izgat, a számomra megfelelő legyen és kész.
Mondanátok nekem pár alternatívát? :)

Köszi szépen!

(#17070) proof88 válasza Klepti (#17069) üzenetére


proof88
addikt

ikari optical 8 körül újonnan kapsz, rántásokat teljesen jól kezeli, kényelmes a nagykezemnek, szerintem teljesen jó

[ Szerkesztve ]

(#17071) WolfheartGR válasza Klepti (#17069) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Ime 3.0
Deathadder
G400
Ikari optical.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17072) Redneck válasza Klepti (#17069) üzenetére


Redneck
veterán

G400... Nemrég vettem és 1.1A és 3.0 óta az első egér ami tetszik. Ráadásul elsőre úgy hogy nem cserélném semmi másra! Csak ajánlani tudom:) 8.5k

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17073) nuke7 válasza Redneck (#17072) üzenetére


nuke7
veterán

G400 konkrétan kicsi. szerintem az nem lesz jó... :(
én is megjártam vele, pedig nincs nagy kezem.

https://youtube.com/user/nuke7

(#17074) WolfheartGR válasza nuke7 (#17073) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Konkrétan hülyeséget beszélsz. Az ime 3-ról is lelógó kezemmel mondom azt, hogy nem kicsi az az egér. A pontos problémád oszd meg a topiklakókkal ne valótlanságokat hordj össze.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17075) kissz84


kissz84
tag

Razer Deathadder lett még sem akartam spórolni az egeren :U
Köszönöm a válaszokat azoknak akik segítettek hozzászólásukkal!:R

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#17076) superg válasza nuke7 (#17068) üzenetére


superg
senior tag

Egy tipp:lehet túl szűk az optika nyílása ilyenkor egy kis szösz beleakad,1 fújás segíthet.
A kicsi meg elég relatív..

(#17077) nuke7 válasza WolfheartGR (#17074) üzenetére


nuke7
veterán

kicsi, mert a jobb oldalán sehova se tudod rakni se a gyűrűs ujjad se a kisujjad meg pláne... :U
revoltec fight mouse elite ellenben :P :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#17078) deadelon válasza nuke7 (#17067) üzenetére


deadelon
aktív tag

az egérhez adott leírásban szerepel hogyan kell bekalibrálni az egeret.nem az ujjamból szoptam a "jó tanácsot".hozzászólásod után teljesen felesleges bárminemű segitséget nyújtani számodra.

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#17079) WolfheartGR válasza nuke7 (#17077) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Tehát nem kicsi, csak nem tudod megfogni úgy, hogy neked kényelmes legyen. Ennyi.
Az Abyssus, na az kicsi.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17080) nuke7 válasza WolfheartGR (#17079) üzenetére


nuke7
veterán

naa igen, az biztos :DDD

deadelon: elnezest kerek, de ugy latszik nalam nem a kalibralas volt a problema.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#17081) Lockheed


Lockheed
csendes tag

Sziasztok lenne egy kisebb dilemmám amit az esetleges felhasználói tapasztalatok dönthetnének el. Egérvásárlás előtt állok és nem tudom milyet vegyek.
Íme a jelöltek:

Cyborg R.A.T. 7 esetleg 9 de inkább ez.

[link]

Logitech Gaming Mouse G700

[link]

Logitech G600 MMO black, 8200dpi
[link]

Eddig még csak Logitech egerem volt és imádom őket de ha esetleg valakinek van RAT érdekelne a véleménye. Azért Amazonosak a linkek, mert a UK-ben élek ezért innen rendelem és akartam, hogy lássátok az árakat. Egyéb márkák nemigen érdekelnek. Másik kérdésem (megint azokhoz akiknek esetleg RAT van), hogy ha esetleg RAT mellett döntök megéri e a különbözetet a RAT9 a RAT7tel szemben?

Válaszokat előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#17082) WolfheartGR válasza Lockheed (#17081) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Mindegyiknek van megfelelő topikja. Ott is érdemes utánanézned. Meg esetleg elolvasnod az első hsz-t itt mifelénk. :K

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17083) nuke7 válasza Lockheed (#17081) üzenetére


nuke7
veterán

az a g600 mmo jónak tűnik :DDD viszont olyanból inkább a razer-t venném, van is róla teszt itt ph-n :U

a többi nem tűnik olyan kényelmesnek - meg nem mmo-s gombokkal felszereletek.

mondjuk 8200dpi felbontás nem biztos, hogy kell. (én még nem használtam egeret 1600-1800 fölött, bár a jobb szenzor valsz. előnyös lehet)

https://youtube.com/user/nuke7

(#17084) Lockheed válasza WolfheartGR (#17082) üzenetére


Lockheed
csendes tag

Elolvastam az elsőt kicsit el is bátortalanodtam az optikai egerekkel kapcsolatban (bár a RAT 7 kábeles :D). Nem vagyok HC gamer de elég sokat játszom. Azért itt tettem fel a kérdést, mert az egerek saját topicjában nyilván elfogultak az emberek. :) Egy-két objektív véleményre lennék kíváncsi ami segít valamelyik irányba döntenem. Igazából esetleg más javaslatot is elfogadnék ezeken kívűl, nagyjából látni lehet az irányvonalat szerintem. A pénz nem igazán érdekel, mindig törekszem a minőségre mert az tapasztalataim szerint időtállóbb bár ez ne m igazán meglepő szerintem. :)

(#17085) nuke7 válasza WolfheartGR (#17082) üzenetére


nuke7
veterán

azt egyébként nem értem, hogy a lézeres egerek miért nem ajánlottak :F
(tudtommal a death adder black edition is lézeres, sőt a revoltec fight mouse elite is amit a ph is ajánlott.. )

https://youtube.com/user/nuke7

(#17086) WolfheartGR válasza nuke7 (#17085) üzenetére


WolfheartGR
őstag

A deathadder nem lézeres. Infrás.
Le van írva az első hszben miért nem ajánlottak a lézeresek (meg az is, milyenek a deathadderek). Pontatlanok. Nem bírják a nagy rántásokat.

Lockheed: Pontos igényeidet kellene leírni. Fogási stílus, mennyi gomb kell, sens amin használod, vagy mekkora elmozdulás kell egy 180 fokos forduláshoz (nálam ez kb 20-25cm). A RAT-ok eléggé halékonyak,a G700-asok meg kopnak erőst. Lehet azóta javították a hibákat, ezt nem tudom. Viszont kétlem.

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17087) nuke7 válasza WolfheartGR (#17086) üzenetére


nuke7
veterán

jaja, így már érthető, csak épp ipon a lézeresek között listázza, ezért nem vágtam.

mondjuk fps-t nem igazán tolok, azon kívül mindent :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#17088) nyunyu válasza WolfheartGR (#17074) üzenetére


nyunyu
félisten

Az ime 3-ról is lelógó kezemmel mondom azt, hogy nem kicsi az az egér.

Szerintem az a baja, mint nekem is, hogy keskeny a MX5xx/G400, es tul gyorsan gorbul lefele a jobb oldala.

Reg taperoltam IME3.0-at, de az mintha szelesebb lenne.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17089) WolfheartGR válasza nyunyu (#17088) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Jogos. Vékony ujjaim vannak, hosszába van a túlnyúlásom.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17090) Lockheed válasza WolfheartGR (#17089) üzenetére


Lockheed
csendes tag

Hejhh én írtam hülyeséget amúgy. Optikai pfff... :D 12 óra munka után vagyok ezért kicsit összekuszálódom néha... :) Wireless-re gondoltam mikor azt mondtam elbizonytalanodom.

Régen egy G7-em volt, de nem hoztam magammal mikor költöztem. Leginkább ilyen félig karmos félig tenyeres módon fogom az egeret és nagyon érzékenyre van állítva. Szinte majdnem telejesen át tudom tolni a képernyőn (1920x1080) átlóban anélkül, hogy a csuklóm meg kellene emelni vagy a csuklóm megmozdulna. Gomb tekintetében - persze ha ésszerű az elrendezés - minél több annál jobb. MMO-zom is ha van hozzá kedvem (EVE Online) de elég sok mindent szeretek inkább címeket mint kifejezetten stílusokat. (FPS/RTS/RPG)

[ Szerkesztve ]

(#17091) WolfheartGR válasza Lockheed (#17090) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Kukkolj meg egy razer nagát. Van 12 és 6 gombos verzióban is, valamint mazzagos és mentes kivitelben is.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17092) Klepti válasza WolfheartGR (#17071) üzenetére


Klepti
tag

Ez a G400 elég szimpatikus, még árban is elfogadható! Szerintem lehet bepróbálkozok vele, ha végleg megadja magát a jó öreg IM.
Köszönöm szépen a segítséget! :)

(#17093) BoharJoe


BoharJoe
csendes tag

Sziasztok!

Egy nem mai, de még mindig működő MX1000-es logitech leváltását tervezem.
A jelenlegi modell kínálatból - nem csak Logitech-en belül - milyen egér felel meg funkcionalitásban, küllemben és más egyéb szempontban az említett modellnek?

A performance MX-ről néhány helyen a mikrokapcsolóval kapcsolatban elég rossz tapasztalatokat lehet olvasni.

Ez az MX 1000 is csinált még jónéhány évvel ezelőtt hasonlót, de egy idő múlva felhagyott vele. Azóta is problémamentes, szimplán csak kikezdte az idő vasfoga a külsejét illetve a töltőpólusok lassan, de biztosan szinte fémmentessé válnak.

Köszönöm a segítséget előre is!

(#17094) nyunyu válasza BoharJoe (#17093) üzenetére


nyunyu
félisten

Perf MXben ugyanolyan kinai mikorkapcsolo van, mint az MX1000-ben.

Csak a Perf MXben egyszerubb elektronika van, igy konnyebb cserelni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17095) execute93


execute93
őstag

Sziasztok. Jó minőségű egeret szeretnék venni.
Ár: 10-20eFT között.

Feltételek:
~Nagyon sokat StarCraft2-zöm. Ami azt jelenti, hogy naponta több ezret is kattintok. Tehát lehetőleg ne " keményedjen " be a kis kattintója :)
~ Súlya lehetőleg legyen nagyon-nagyon könnyű. Perpill:Ilyen egerem van.
Valami hasonlót keresnék. A mostani egerem fogásra, súlyra meg úgy mindenre megfelel. Csak hát ugye rendesen bekeményedett a bal kattintója..
~FPS játékokra is használnám bőven. Meg úgy mindenre: Netezés stb.

Köszönöm válaszotok,

[ Szerkesztve ]

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#17096) jaffa 2843 válasza execute93 (#17095) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Első hsz.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#17097) execute93 válasza jaffa 2843 (#17096) üzenetére


execute93
őstag

Köszi, de ettől nem lettem sokkal okosabb..

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#17098) WolfheartGR válasza execute93 (#17097) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Akkor olvasd el azt az első hsz-t.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#17099) drtimot válasza execute93 (#17095) üzenetére


drtimot
aktív tag

Az első hsz.-ben ajánlott egerek nagy része (szerintem 95%-a) 20e Ft alá esik, jelentős részük ráadásul 10 alá is.

- A kattintás bekeményedése valószínűleg a mikrokapcsoló elhasználódása - az 1. hsz-ben ajánlott egerek túlnyomó részt kiváló mikrokapcsolókkal vannak felvértezve (Omron, esetleg TTC), nem tudok olyan egérről, ami kiemelkedne ebből a mezőnyből ilyen szempontból.

- Súlyok megtalálhatóak az 1. hsz-ben. (Az ajánlott egerek neve után grammban, a mostani egeredet mérd le:)) Úgy általánosságban az ilyen szubjektív komfort-kérdések mint súly vagy fogás eldöntésére a legjobb, ha bemész egy boltba, ahol meg lehet fogdosni az egereket, és kiválasztani, melyik tetszik neked.
(Ugyanakkor ha megmondod, milyen fogással fogod az egeret, akár magyar szavakkal, akár a Razer által bevezetett claw-palm-fingertip grip kategóriákkal, akkor tudunk ajánlani pár tipikus egeret azokhoz a fogásokhoz - de legjobb mégiscsak kipróbálni.)

- Nem változtat sok mindenen.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#17100) execute93 válasza drtimot (#17099) üzenetére


execute93
őstag

Köszi. Melyik boltban lehet megfogdosni?:D Eddig csak az Ipont néztem. Most pár hónapja volt egy Ipon egér teszt, assszem ide is be lett linkelve. Ott olvastam egy tetsző egérről, de hát az a cikk nekem már nincs meg...:) Roccat nem ajánlott?

Itt van specifikáció, angol tudásom híján nem tudom mit kell nézni.

[ Szerkesztve ]

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.