Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97001) koxx válasza Synthwave (#97000) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

(#97002) Trailblazer válasza Synthwave (#96993) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ja, csak gondolom, az új árát nem szeretném tudni. :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#97003) Zaied válasza Trailblazer (#97002) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

15 körül szoktak lenni, csak itthon már nem igen forgalmazzák, mert nem egy ismert márka és nem fogytak úgy.

(#97004) Komplikato válasza Trailblazer (#96992) üzenetére


Komplikato
veterán

OFF: Ez is olyan egér, sok másik mellett, amiből van már legalább egy felújított verzió, amit persze magyar forgalmazók nem írnak a termék mellé. Tisztelet a kivételnek. Pedig felételezem, hogy az esetek többségében a felújított verzió valamiben jobb és nem rosszabb.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#97005) Zaied válasza Komplikato (#97004) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Apróbb változtatások vannak, jól gondolod/mondod, ezt sok egérnél eljátsszák itthon, eléggé bosszantó...

[ Szerkesztve ]

(#97006) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Közben a G402 görgője kezd javulni. Érzi a k....g a vesztét. ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#97007) Synthwave válasza Trailblazer (#97002) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem vészes. A normál ára ~23k volt, de hosszú hónapokig lehetett kapni 15-re leakciózva, ami már kifejezetten az ajándék kategória, tekintve, hogy csak a dobozban mellékelt extrák megérnek vagy 5-6 ezret.

A mini egyébként most is ennyi, de a gyártó webshopjában is 40 dollár.

"Közben a G402 görgője kezd javulni. Érzi a k....g a vesztét."

;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#97008) Trailblazer válasza Synthwave (#97007) üzenetére


Trailblazer
addikt

Elég jó ajánlatot kaptam erre a Skollra, mindenképpen élek vele, amikor eljön az ideje.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#97009) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

új forma jön a VGN-től, asszem megvan a dragonfly-om utódja, ez amolyan X2/Atlantis féle clawos koppintásnak tűnik (hossz magasság mint a sima atlantis, de keskenyebb, mint a mini), 60 dodó alatt indít a pro max változat

egyedüli hátrány hogy valamiért csak a basic verzióban lesz bluetooth üzemmód, ami nekem jól jött volna ha melóba menet otthon hagynám a donglet :(

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#97010) Zaied válasza FireKeeper (#97009) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Elég baráti.

(#97011) FireKeeper válasza Zaied (#97010) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

R1 (piros) vs Ninjutso Sora (zöld) gyakorlatilag egy hangyányit magasabb orrú Sora - féláron :D már csak azért is releváns ez az összehasonlítás mert tudtommal ugyanabban a gyárban gyártat a Ninjutso mint a VGN, és ha az F1 Pro-ból indulok ki, a minőség nagyon jó lesz.

azt az egyet nem tudtam kiszülni hogy milyen kapcsolók lesznek benne, olvastam optikairól meg mechanikusról is.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#97012) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Hola srácok,

valamelyikőtöknek nincs esetleg egy kis iparági pletykája, hogy jön-e a Viper V3 Pro? Az én "forrásaimnál" semmi kézzel fogható. :(

(#97013) FireKeeper válasza FireKeeper (#97011) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

közbe azt nézem nekem lehet a sima változat is elég lenne, meg hekkelnék bele egy nagyobb akksit a gyári 250-es helyett. még a gagyi R1 is (ami maxgamingen 40EUR, olcsóbb mint egy G305) 2k kompatibilis vevővel jön :Y

közbe kínai ismerősömmel lefordíttattam a spec táblázatot :DDD: a gagyiban huano 20M, a simában és a Pro-ban blue shell pink dot, a pro maxban valami kailh fehér 100M, az ultrában meg valami optikai switch lesz.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#97014) ferni


ferni
őstag

Hoppá-hoppá

Keychron M6

Kidobtak egy Logi irodai egeret.
78 gramm, jó szenzor, top switch, wireless.
Infinity Scroll és Tilt Wheel.
Külön Side Scroll.

Ez igen. Engem nem érint, de végre egy normális opció ilyen egerekre nagyon jó áron.

[ Szerkesztve ]

(#97015) PROTRON válasza ferni (#97014) üzenetére


PROTRON
addikt

Tapasztalatok alapján ebből az 50 dodóból közvetlenül Tőlük rendelve mennyi lehet a vége forintban mire megérkezik hozzám?
Irodai munkára tényleg tökéletes lenne a + gombok és a kis tömeg miatt lehet mégis megérné a felárat...ellenben a 80 óra az kissé kevésnek hangzik laikusként, írom ezt úgy hogy nem használok wireless egeret így egyáltalán nemtudom hogy milyen energiatakarékos beállítások vannak az óránkénti szünetekre...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#97016) Mephike válasza PROTRON (#97015) üzenetére


Mephike
senior tag

Már vásároltam tőlük máskor is, annyit kell fizetni, amennyit a vásárlás végén látsz náluk a honlapon. Tehát bepakolod az árut a kosárba, majd megadod a címed, és akkor kikalkulálja az árat. Ebben benne lesz minden Áfa+Béfa+VÁM+Magyarisztán összes adója.
Az árud utána meg fog hibátlanul érkezni, nem fogják meg a határon, stb.
A 80 óra kb egy bő egy hét működést jelent. Ennyiszer ki lehet bírni, hogy egyszer a nap végén kábelre kötöd.

A kedvedért betettem egy 45 dolláros terméket magamnak a kosárba (az M6 még nem megvehető ebben a pillanatban, majd csak 7 óra múlva). Itt 14$ shipping kültséget ír pluszba.

[ Szerkesztve ]

(#97017) koxx válasza ferni (#97014) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez rohadt jónak néz ki, amúgy is le kéne cserélnem az mx mastert.

(#97018) dqdb válasza ferni (#97014) üzenetére


dqdb
nagyúr

Végre valakinek megjött az esze.

Mondanám, hogy meglepő, hogy nem a Logitech állt elő ilyennel, de az lett volna a meglepő, ha ők teszik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#97019) FireKeeper válasza PROTRON (#97015) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

úgy sejtem a 80 óra 1000Hz-es pollinra van megadva, szóval ha azt visszaveszed, szerintem még több is kihozható belőle.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#97020) PROTRON válasza Mephike (#97016) üzenetére


PROTRON
addikt

Nagyon szépen köszönöm. :)
Lehet beszerzünk egy ilyet és majd írunk róla ide laikus tesztet, hogy office környezetben milyen élmény használni.
De azért még megy a filózás, mert M705 12k huf, míg ez az M6 ami jóval minőségibb és a szememben minden téren használhatóbbnak tűnik(az extra gombok és funkciók miatt, míg a G305 ilyeneket nem tud) kivéve az üzemidőt meg 23k.
Na nem azért mert cég nem termeli ki, mert amelyik cég nem termel naponta 11k huf hasznot az jobb ha bezárja a kapukat. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#97021) dqdb válasza FireKeeper (#97019) üzenetére


dqdb
nagyúr

Xlite V2 esetében nálam 1000 Hz-es poling rate mellett 4-5 napig bírja az akku, 500 Hz-nél pontosan egy hétig, de annyira, hogy mindig szerda 10-12 között kell bedugni a töltőkábelt. A számítógép 24/7-ben megy, az egeret sem kapcsolom ki soha, játék nincsen, de munka és egyéb igen.

Jöhetne több színben is.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#97022) PROTRON válasza dqdb (#97021) üzenetére


PROTRON
addikt

Na igen, a fenti M6-hoz is kellett valami achilles ínt berakni, különben túl sokat rendelnének.
Most rákerestem a hasonló árazású Logi MX Anywhere 2S-re, oké hogy szegényebb funkciókban, de mellette elvileg 70 napig bírhatja 1 feltöltéssel.
Főni meg nem szeret "foglalkozni" dolgokkal, csak legyen ott és működjön...de azért a kábelek zavarják. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#97023) dqdb válasza PROTRON (#97022) üzenetére


dqdb
nagyúr

valami achilles ínt berakni
hasonló árazású Logi MX Anywhere 2S
Annál a Logitechnél csak Achilles-ín van, a legidegesítőbb szerintem a micro USB töltőcsatlakozó.

Én az első Xlite V2-met kölcsönadtam egy MX Master 3 felhasználónak, hogy próbáld ki, egyetlen hátulütője, hogy az akku sokkal kevesebbet bír, 2 nap múlva jött egy ez rohadt jó visszajelzés, és azóta se láttam viszont az egeret. És itt is full irodai felhasználásról van szó.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#97024) 1amarr


1amarr
tag

Írnék egy negatív review-t az utókornak, talán elfér, tanuljatok a hibámból.

Eternico MV200, alza sajátmárkás vertikális egér, 2,4Ghz.

Előtte legalább 10+ évig egy mára irodai környezetemben egyre vállalhatatlanabbá sárguló Intellimouse 1.1A-t használtam, amibe jó kis fórumos forrásból japán Omron kapcsolók és teflontalpak kerültek. Tehát, az egyik all time klasszikust cseréltem (volna) le hirtelen felindulásból, és mert tényleg kezdett drapp-barna átmenetes lenni a sok UV-től.

Balgán azt hittem, fejlődött annyit a szenzorok minősége, hogy egy mai alsópolcos egér is megüt egy bizonyos szintet. Tévedtem. Windowsban 4/10-re állítva a sebességet, kikapcsolva a gyorsítást, konkrétan nehézséget okoz, hogy eltaláljam a mutatóval gombokat. Egy 15,6 colos monitoron milimétereket ugrál X és Y irányba is a kurzor, ha egyenesen húzom egy Steelseries egérpadon.

Az összeszerelési minőség és az anyaghasználat 3/10, de ezt annyira nem róvom fel egy 5000 Ft-os egérnek. A kapcsolók nyomáspontja némileg eltér a két főgomb között. A felkület az a fajta bársonyos műanyag, ami 3 hónap után fényes lesz és darabokban fog lejönni.

Arra jó lesz, hogy 14 napig próbálgassam a vertikális egér létjogosultságát, de utána megy vissza és veszek helyette valami elfogadhatót...

(#97025) Zaied válasza dqdb (#97023) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Hasonló tapsztalatokkal rendelkezem én is. Ezt az m6-or lehet bevállalom én is, írok is róla, higy ne azt a másik téglát vegyék az emberek.

(#97026) PROTRON válasza 1amarr (#97024) üzenetére


PROTRON
addikt

én 2 éve szintén hirtelen felindulásból vettem irodai excell-word office környezethez vertikális egeret, de nem mertem ennyire "olcsót" (értsd saját márkásat) venni.

Ha beleveszed hogy kedvezmény nélkül az egered 7300-at "ér" az eladó szerint...húúú :D

Én még 6400-ért vettem és nekem ez bevált, a joy-t is használom rajta(igaz a gomb távolságok miatt kézfej méret alapján nem tudok mindent elérni), nem is vészes a szenzor. [link]
Nem ment szét 2 év alatt a burkolata se... és legalább távol tartja a kollegákat attól hogy az én PC-met akarják használni, mert mivel nem próbálták irtóznak az UFO-któl...mármint könnyen válhat alacsonyan szárnyaló ismeretlen ojjektummá. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#97027) 1amarr válasza PROTRON (#97026) üzenetére


1amarr
tag

Te jó ég :D Ez beteg design :DD Élőben mennyire olyan a tetején az a valami, mint egy elfertőződött ufó által ejtett seb?

(#97028) ferni


ferni
őstag

Én nem értem, aki ki van akadva a wirelesstől, hogy töltögetni kell az egeret...
Választhatsz hogy hetente pár órát töltöd az egeret vagy 0-24be minden nap.

És valaki szerint az utóbbi a jobb... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#97029) FireKeeper válasza ferni (#97028) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mondjuk azoknál az egereknél amik 1-2 napot bírnak csak, nagy polling rate meg aktív használat mellett, tényleg kicsit gáz, de igaz, nem sokból tart akár minden nap rádugni a kábelt, vagy rátenni egy dokkolóra.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#97030) Mephike válasza PROTRON (#97020) üzenetére


Mephike
senior tag

Leadtam a rendelést az Keychron M6-ra. Most már meg tudom neked erősíteni, hogy 14$ volt a szállítás.

(#97031) Ribi válasza ferni (#97028) üzenetére


Ribi
nagyúr

Maga az, hogy figyelni kell rá, hogy töltögeted. Ha meg töltöd közben nem wireless, félúton lemerül akkor van-e épp nálad töltő kábel, mert mivan ha épp nincs? Ha kibír 1 hetet még csak-csak, de 1-2 naponta töltögetős az kizárt.

[ Szerkesztve ]

(#97032) ferni válasza Ribi (#97031) üzenetére


ferni
őstag

Bocsi de ezek értelmetlen kritikák, kezdj el használni egy wirelesst és majd rájössz te is.

Fogd fel úgy, hogy a wireless is egy vezetékes egér, amit néha lehúzhatsz róla.
Máris összedől minden érved, amit ellene hoztál.

Ugyanúgy ott lehet az asztalodon, mint a vezetékes egered kábel,, ha mutatja az egér, hogy merül meg rádugod.

A telefon is wireless, ha így nézzük, ha nem viszel töltőkábelt lemerül, mégse az a megoldás, hogy csak konnektor mellől telefonozol.

[ Szerkesztve ]

(#97033) Ribi válasza ferni (#97032) üzenetére


Ribi
nagyúr

Lehet értelmetlen, neked. Feltettél 1 kérdést, megválaszoltam, erre itt hőbörögsz. Minek kérdezel ha úgyis csak értetlenkedsz? :F
Leírtam miért nem veszek wirelesst. Tetszik nem tetszik 1 vélemény. Ha csak önigazolást keresel menj máshova.

[ Szerkesztve ]

(#97034) dqdb válasza ferni (#97028) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha töltés közben kényelmes használni, akkor bírjon legalább egy hetet. Ha töltés közben kényelmetlen használni, akkor bírjon hónapokat. Az Xlite V2 tudja nálam az előzőt, a kábele szinte észrevehetetlen töltés közben, az MX Master 3 tudta az utóbbit.

Ennél gyakoribb töltés vagy töltés közbeni használhatatlanság számomra kizáró ok, nem akarom esténként kikapcsolni és reggel bekapcsolni magát az egeret, nem tamagocsi, amit állandóan gondoznék, hanem periféria.

Billentyűzetnél nálam kizárt a wireless, az semmi előnyt sem ad, cserébe macerát hoz a rendszerbe.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#97035) ferni válasza Ribi (#97033) üzenetére


ferni
őstag

A hőbörgés nem itt kezdődik.

Telefonos hasonlatnál jobban nem tudom érzékeltetni a dolgot.Remélem egyszer kipróbálod majd.

Azt meg se említem, hogy mennyire nevetségesen hamar feltölt az egér, úgyis hogy használod közben.

(#97036) Ribi válasza ferni (#97035) üzenetére


Ribi
nagyúr

Telefonnál sem tudom elképzelni, hogy 1-2 naponta töltsem, egérnél még kevésbé. Én sem értem mit nem lehet ezen nem érteni. :U
dqdb ugyan így van ezzel, szóval eddig te vagy aki értetlenkedik :P
Amúgy meg kicsit sem zavar a vezetékes egér madzagja. Woaaaa...

[ Szerkesztve ]

(#97037) koxx válasza Ribi (#97036) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

2 hetente rakom fel tölteni az egeret. Kibírható az az 1 óra amíg vezetéken van. Telót pedig minden nap töltöm.
Ha nem zavar az egér vezetéke akkor jó neked, nem kell venni wl egeret, ennyi.

(#97038) Műszakis


Műszakis
tag

Sziasztok ! Aki wireless egeret használ annak ajánlom figyelmébe Xtar 1.5v li-ion akkukat , tölthetős igaz csak spec töltövel de nem vészes az ára és ha van otthon egyéb elemes kütyüd akkor különösen jól jön. Lényege hogy jóval tovább bírja vele minden. :)

(#97039) pingu22


pingu22
tag

Sziasztok! Haldoklik a Glorious Model O- rágcsálóm, utódját keresném ilyen 20-25k ársávban, mi most a bestbey? Pulsar XLitettal már szemeztem korábban, de akkor még rendben volt a Glorious. Most látom, hogy itthon pulsarból már csak wireless van, ami nem kizáró ok, de engem a kábel sem zavar amúgy szóval felárat nem fizetnék WL miatt feltétlen.

(#97040) d@minator


d@minator
addikt

Fél dollár egy szenzor?! [link] Ahhoz képest egy egér....

(#97041) koxx válasza d@minator (#97040) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azért egy top gamer egér jóval több összetevős mint egy szimpla 1 dolláros szenzor. Szoftver, anyaghasználat, gyártósor, qc, dobozolás, marketing stb.

(#97042) ferni válasza pingu22 (#97039) üzenetére


ferni
őstag

Elmondanád mit jelent az, hogy haldoklik?

(#97043) Zaied válasza pingu22 (#97039) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Mekkora a kezed és hogyan fogod az egeret?

Bestbuy a Lamzu Atlantis, Pulsar X2, Pulsar Xlite v2, Xtrfy M8

(#97044) Tequila86


Tequila86
tag

Sziasztok!

Vezeték nélküli gamer egeret szeretnék vásárolni. 7 gombos, ledes és max 20k. Első körben a Redragon Griffin wl verzióját szemeltem ki magamnak. A gyártót jól ismerem, eddig meg vagyok elégedve a termékeikkel. Vélemény? Esetleg más ajánlott egér ebben a kategóriában? Az átlagnál picit nagyobb kezem van.
Előre is köszi.

i5 13400f/Asus TUF B760M-Plus wifi/Asus TUF 3060Ti/2x16Gb Kingston DDR4 3600Mhz/500Gb Samsung 980 Pro m.2 SSD/500Gb Samsung 970 Evo sata3 SSD/1Tb WD Green HDD/Alpenföhn Ben Nevis Black RGB/Seasonic 750W gold modular/Deepcool D-shield v2/Arctic F12 value pack/Samsung C24FG73FQU Monitor

(#97045) Mephike válasza Tequila86 (#97044) üzenetére


Mephike
senior tag

Olvasd el az összefoglalót kérlek, kellene a kézméreted mindenképpen.
Saját véleményem, hogy a Redragon nem rossz, de azért bőven vannak nála jobb szereplők is a piacon.

(#97046) 4nick8 válasza Tequila86 (#97044) üzenetére


4nick8
őstag

Ősfos.
Inkább várd meg mire érkezik Keychron M3

(#97047) hackeeeee válasza hackeeeee (#96701) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sikerült szert tennem egy G604-re. Kicsit fura a hossza, pedig volt már pár hasonló méretű, formájú egerem, és az oldalsó 6 gomb is kicsit zavaró, mert "tenyérrel" fogom, de lehet fogni úgy, h az alatt legyen a hüvelykujjam.

Tetszik, hogy cserélhető elemes. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#97048) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Jól látom, hogy a Lamzunál a Thornra visszavonták az októberi frissítést? Nincs fent az oldalon:

(#97049) 4nick8 válasza Szellem. (#97048) üzenetére


4nick8
őstag

(#97050) Szellem. válasza 4nick8 (#97049) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Hàt, ez nem túl biztató, de remélhetőleg gyorsan megoldjàk.
Köszi. :R

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.